Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Ramutė Bingelienė. Apie „šventinį patriotizmą“ ir jo ginamą „laisvę pasirinkti“

Tiesos.lt redakcija   2017 m. gegužės 19 d. 2:04

23     

    

Ramutė Bingelienė. Apie „šventinį patriotizmą“ ir jo ginamą „laisvę pasirinkti“

Negali skųstis – net ir šiais visuotinio „šnekutizmo“ laikais kartais nuskamba kalbų, kurias būtų galima pavadinti itin ar net pernelyg iškalbingomis.

Toks „atsivėrimas“ ištiko ir šį antradienį, kai šiomis dienomis neva gimęs judėjimas „Laisvė rokenrolui“, viešuomenėje prisistatęs dramatiškais šūkiais „Valdžia mūsų negirdi. Ateik ir apgink mūsų laisvę pasirinkti“, sukvietė į „taikų koncertą prie Seimo“.

Pirma reakcija, kai dar norisi ir pajuokauti, – smalsumas stumia klausti: o kas tas adresatas – tu, į kurį kreipiasi organizatoriai, ir kas tie mes, kurie šaukiasi būti apginti? Ar tas tu priklauso ir tiems mes, ar yra griežtai nuo jų atribotas? Galų gale – ką pasirinkti tie mes tuoj tuoj neteks laisvės?

Gal glianciniuose viršeliuose kartu su išrinktaisiais rodytis pamėgusiems „laisvės rinktis“ gynėjams pagaliau parūpo sisteminės Lietuvos bėdos – tikrosios savivaldos nebuvimas, mokesčių, iš kurių finansuojamos viešosios paslaugos, nesolidarumas, Sodros ar aukštojo mokslo reformos? Sprendimai, kuriais pagaliau būtų atkurtas socialinis teisingumas, išskaidrintos viešųjų finansų perskirstymo procedūros ir nors kiek pristabdyta korupcija ir emigracija, ir pan., ir t.t.?

O ne. Kas iš tiesų parūpo naujiesiems „laisvės šaukliams“ – Lietuvos, iš kurios šiemet pasitrauks milijoninis migrantas, o kas penktas pasilikęs gyvena skurde –  viešuomenės atstovams, renginio organizatoriai įvardijo patys:

„Mes renkamės, kad galėtume Seimo nariams, Vyriausybės atstovams garsiai kartu ištarti – mes mokame švęsti atsakingai. Mes mokame linksmintis dar atsakingiau. Mes nenorime naujų draudimų. Mes norime laisvės – rinktis, prisiimti atsakomybę, spręsti patiems Mes norime dar kartą valdžios atstovams pasakyti – ačiū, nereikia. Susitvarkysime patys. Jūsų visagalis rūpestis jaudina, bet jūs apsirikote su adresatu. Rūpinkitės verčiau tais, kurie nebegali ir nebenori patys savimi pasirūpinti. O laisvi žmonės patys savimi pasirūpins, patys viską sutvarkys. Todėl nekiškit nagų prie mūsų festivalių, negadinkit vasaros, nepančiokit rokenrolo. O jeigu nesusitarsim, pažadam, grosim tol, kol pasigailėsit turintys ausis.“

Kai „taikiame koncerte“ prie mikrofono stojo Algirdas Kaušpėdas, architektas ir istorinio „Roko maršo“ vienas sumanytojų, grupės „Antis“ solistas, aikštė prie Seimo nuščiuvo. Deja, išgirdo ... banalybę, tiesa, retorinėmis figūromis išsipusčiusią – dar vienas padejavimą iš serijos Ne už tokią Lietuvą kovojom…:

„Laisva tauta yra nepriklausoma. Todėl kiekviena tauta saugo savo nepriklausomybę. Prieš 30 metų kovojome už Lietuvos nepriklausomybę, Roko maršais griovėme Sovietų sąjungą, tačiau sulaukėme laikų, kai į valdžią atėję politikai sako, kad esame neverti laisvės. Nes, jų nuomone, esame nesąmoningi ir neatsakingi. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad netrukus gyvensime valstybinio diktato arba politinio blaivybės internato sąlygomis. Laisvė pačiam spręsti bus atšaukiama, dabar valdžia pasakys, kas galima ir kur galima, o mes turėsime būti paklusni avių ar ožkų banda ir vykdyti jų nurodymus. Matysime liaupses valdžios darbams, prasidės visuotinė skaistybės ir blaivybės gadynė. Karbauski ir Veryga, kovokit argumentais. Laisvės pamatas yra pagarba žmogui, pasitikėjimas jo gera valia. Kurkime pasitikėjimą ir pagarbos Lietuvą, o ne baimės ir neapykantos. Valdžia gali priversti, bet negali įgalinti. Tik pats žmogus gali save įgalinti ir būti geresniu. Šalin rankas nuo mūsų laisvės, šalin rankas nuo mūsų laisvo pasirinkimo“.

Kodėl vieno iš cechų „profsąjungos lyderių“ pamitingavimas viešojoje erdvėje buvo sutiktas ir nušviestas su tokiu aplombu, o ne įvardytas tikrais vardais, lyg ir aišku. Akivaizdu ir tai, kad būtų naivu klausti, ar koreliuoja (ir kaip) savo kiekius jau suvartojusiųjų ir, laimei, savimi pasirūpinti jau išmokusių „laisvųjų“ honorarai ir jų festivaliuose litrais matuojamas penkiolikmečių „laisvas pasirinkimas“, pasmerkiantis juos toms pačioms priklausomybėms, – atsakymas irgi aiškus.

Taikli Rimo Bružo ištara – „net ir nekeldamas jokių politinių tikslų ar lozungų „Roko maršas per Lietuvą“ 1987-aisiais buvo svarbus vien tuo, jog sutelkė žmones ir kūręs vadinamojo šventinio patriotizmo precedentą“ – paaiškina ir tai, kodėl – prabėgus štai jau 30 metų – susirūpinimas krevečių ir kalafiorų prieinamumu laisvai pasirinkusiųjų būti šventiniais patriotais lūpose skamba nepalyginamai įtikinamiau nei kovos už laisvą pasirinkimą retorika.


P.S. Jūsų dėmesiui siūlome ir Simono Dailidės reportažą iš „taikaus koncerto prie Seimo“.

Jo teigimu, koncerte besilinksminantis didelis būrys blaivių žmonių – geriausias įrodymas, kad esame pasiruošę pokyčiams. Deja, pakalbintos penkiolikmetės paliudijo – šūkis laisvai rinktis tėra dar viena mitologema.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

loans       2018-04-4 14:10
Dzeikas       2017-05-19 19:30

Syki radosi oponentai man, o abejojantys laukia argumentu, tada siulau, syki dauguma savu argumentu isdejau, skaitykite apacioje,  vadovautis tiesos ir netiesos atpazinimo indikatoriais ir kriterijais:
1) netiesa neturi kuom kontrargumentuoti tiesa ir todel puola ne ja, o jos skleideja.
2) netiesa naudoja ne logika paremtus argumentus, o ironizuoja ir pasiepia tiesos argumentus kaipo tokius, ne kontrargumentuodama.
3) netiesos smeizta atpazinsite is naudojamos tariamos analogijos, kai tiesa smeiziama naudojant viena , salutini panasuma: pvz. policininkas ir nusikaltelis prilyginami nes abu musesi viesoje vietoje - ant vienos sakos pakarti, delfinas prilyginamas rykliui nes abu lygus pagal jega ir zuvedziai, todel abu pavojingi zmogui.
Del to paties straipsnio ideja man nepatinka, nes jos kalba pagal stilistika ir idejas bemaz neatskiriama nuo bolsheviku.Nors girtuoklyste ir orgijos man slyksti kaip ir daugeliui cia skaitanciu.
Mano ideja, zmogus turi PATS , SAVANORISKAI atsisakyti girtuoklystes ir paleistuvystes, arba nors vengt situaciju jas provokuojanciu, jeigu per silpnas joms nepasiduoti.

Pikc       2017-05-19 13:09

“Cia ne alkoholis kaltas, o tas kuris grasina ar daro bloga jusu vaikams.” - Teip! Visų nusikaltimų, kuriuos padarė girti, atvejais, alkoholis buvo “ne prie ko”! Ką sakot? Kad blaivūs jie to nebūtų darę? Koks skirtumas! Vis tiek ne prie ko! Velniop draudimus! Tegyvuoja laisvės ir teisės!
Tęsiant analogiją su narkotikais - narkomanų padarytų nusikaltimų atvejais narkotikai irgi visiškai “ne prie ko”. Tikrai tikrai.
P.S. Va, jeigu dar prie liberalaus požiūrio į alkoholį pridėjus ir liberalų požiūrį į ginklus - problemų iškart sumažėtų. Grantuotai.

albina       2017-05-19 9:32

Liūdna,kad šiaip ne taip,neduok Dieve,laikinai, įveikę savo priklausomybes veikėjai stoja už laisvę nuodams.O jeigu jų atžalose prabus laisvė alkoholiui ir narkotikams,patys būsite juos paskatinę.Nusivyliau Mikautavičiaus pozicija,apgailėtinos Kaušpėdo archyvinės frazės.Ką pats padarė,kad dukra liktų šiam pasauly?Tai gal savo pavyzdžiu aiškink,kad nieko nėra svarbiau už vaiko ryšį su tėvais?O kad visokios rūšies svaigalai liejasi laisvai,tai vaizdingai pasako,butelių kiekis pievose,greitųjų kvietimai ir tėvai,pirmadienį ieškantys savo nepilnamečių buvusio festivalio prieigose.

Dzeikas       2017-05-19 7:30

Al., draudimas nuo 21m pirkti alkoholi gali buti pagristas nepakankamu zmogaus organizmo atsparumu etilio-spirito narkotizuojanciam poveikiui ir jo negeba priimti atsakingus sprendimus.
Girtuokliauti viesojoje erdveje nedraudziama. Draudziama demonstruoti alkoholiniu gerimu vartojima viesojoje erdveje. Todel ant bordiuro sedintys ir aluti gurksnojantys labai greit arestuojami policijos , dazna rusu turistu(ir “turistu”  taip vadinami gastarbaiteriai atvyke su turistinemis vizomis) klaida gerti aluti tiesiai is skardiniu. Taciau jeigu skardine ivyniota i popieriu, kad nesimatytu ka konkreciai geri, juk gali buti ir “soda”(limonadas) - tada niekas nieko ir nesakys. Tai nereiskia, kad nebusi sulaikytas jeigu rekausi, priekabiausi prie praeiviu. Geri alkoholi? Gerk tyliai. Penktadienio vakara prie prodzektu (socialiniu savivaldybes namu su $200-300 nuoma) juodukai prie duru sedi aluti is skardiniu, vyneli is buteliu gurksnoja.Aisku idetus i popierinius maiselius. Tai savaime drausminanti priemone. Nieko neuzkabineja.
Cia pavyzdys kaip stengiamasi palaikyti viesaja tvarka nepazeidziant zmogaus laisves. T.y. aisku niekam nemalonu matyt girta kaip lapa ir paslika gulincia zmogysta viesoje vietoje ir policija presinguojama savo virsininku palaikyt tvarka. Na tai ir palaiko naudodama legalias landas, dokumentus tikrina, klausineja kas ir kaip, arba uzkabina atsakomybe organizatoriams. Situacija , kai zmogaus negali niurkyt kaip sieno kulio apsunkina policijos darba ir viesosios tvarkos palaikyma. Taciau ji reaguoja zaibiskai ir be pasigailejimo jeigu pazeidziamos kito zmogaus laisves ar saugumas.

Al.       2017-05-18 22:53

Pritarčiau Dzeikui, jei Lietuvoj, kaip ir Amerikoj, svaigalus parduotų tik nuo 21 metų ir jei girtuokliavimas nevyktų viešoje erdvėje.

Dzeikas       2017-05-18 20:49

O kad Lietuvai netinka JAV istatymai - mitas kuri sukure “bachurai” tuos istatymus parase. Ta liudyja vieno tokio bene etaloninio budulio istorija. Isgere, susinervijo,siauteti eme… atvyko JAV policija, istruko ir sedes i savo auto bego. Tie pavijo, uzblokavo ireme pistoleta galvon liepe lipt lauk.Uzdejo antrankius ir palaike gulinti at asfalto valanda, kol isaiskino kas ir kodel.Po to teismas ...per plauka nesedo(rankomis visdelto tegul ir girtas susiprato nemosikuoti).
Zmogus pasikeite neatpazistamai.Vazinejo kaip per agzamenus po to ir jokio istatymo pazeidimo per sekancius 10 metu nepadare.

Košernos kiaulės suėdė visą jovalą       2017-05-18 20:42

Bet negi prisipažins?
Kels šaršalą,kad niekas nežiūrėtų į tuščių lovių pusę.

Dzeikas       2017-05-18 20:39

Siaip man patinka labai aiskiai ir be “jeigu” parasyti JAV istatymai: Kas kaltas jeigu i jusu automobili gala isireze kitas auto?
“Ivaziaves jums i gala automobilis”- sako JAV istatymas. Vietos apverst viska aukstyn kojomis ir nukentejusiji padaryt kaltininku praktiskai nera. “Jis staigiai stabde” - negroja. Jus istikruju staigiai stabdete, taciau i tai ramiai atsakote: ” to mano manymu reikalavo situacija”. To pakanka, teisejas daugiau klausimu neturi. Dazniausiai kaltininkas net nebando bilinetis - bergzdzia. Lietuvoj istatymas tarsi sukciu rasytas: tau ikale i bagazine, pats ir irodyk , kad nesi kaltas, ir vargu ar pavyks, jeigu kaltininkas turi geru advokatu. T.y. kaltininkas tapsi tu.
Vis dar didziuojates cholopiska Lietuva ir jos “lochams” “bachuru” rasytais istatymais?

Dzeikas       2017-05-18 20:27

Taipui:
Kada tas zmogus jusu laisve pazeidzia, kai geria alkoholi, ar kai jusu vaikus skriaudzia?
Cia ne alkoholis kaltas, o tas kuris grasina ar daro bloga jusu vaikams.O taippat velgi laisves trukumas ir baudziavine Lietuvos valstybes prigimtis:
1) net savyginai panaudojes saunamaji ginkla zmogus sodinamas i kalejima.
2) neveiksni policija. Turetu buti kaip JAV, nukreipe ginkla i girta(dzyn girtas ar ne), siautejanti buduli ir liepe daryt ta ar ana(gult ant zemes dazniausiai). JAV tai dazniausiai iskart isblaivina, nes po zodinio perspejimo gali buti suvis i galva nepaklusus.T.y. laisvoje salyj tu laisvas prisigert, taciau laisve neatsiejama nuo atsakomybes - netinkamai elgsies, kelsi gresme - busi nusautas.O kad girtas buvai - tavo problema,ne pareiguno.Yra istatymai, jie labai aiskiai aprasyti kokios policininko teises tavo atzvilgiu ir tavo teises policininko atzvilgiu, jeigu jis, policininkas tavo teises pazeide(milijonines kompensacijos jeigu buvote izeistas,pazemintas be priezasties pareiguno).
Butumete laisvoj salyj - toki girtuokli nusautumete kaip shuni(jeigu jusu vaikui grasino)ivykio vietoj ir joks teismas jusu neapkaltintu.
O kai salis baudziavine ir laisves nera, - nepamirstu kaip zmogus nusoves uzpuolika, po to kai tas spyre koja i galva, gavo 8-ius metus cypes!- tai tenka isgalvot zmogaus oruma ir laisve varzancius istatymus.
Lygiai tas pats su automobiliu dauzymu: skaitau kriminalinej kronikoj, kaip Jonavoj vidurdienyj zmogu uzpuole ir jo automobili basliais sudauze. JAV, ypac Techase tai mirtinai pavojinga veika - vairuotuojas po 1 (pirmojo!) smugio pagaliu i jo automobili turi teise sauti i uzpouolika neatsakydamas uz paskemes.Atsakys uzpuolikas jei liks gyvas.Ginklo gi (Tx)su savimi nesinesioja tik valkatos ir nelegalus imigrantai. Lietuviski valdzios abriedukai savo tautos bijo kaip ugnies , todel neleidzia jai naudoti ginklo net savyginai. Be to ir akcijos a la Garliava 2012m butu zymiai kebliau organizuoti laisvoje salyj.O policineje valstybeje - na pats matete - kaip 2 pirstus apslapinti.

Pikc       2017-05-18 19:40

Matote, “taip”, su liberastais apie moralės dalykus kalbėtis beprasmiška - aniems tai “ne šio pasaulio dimensija”, todėl tiesiog blevyzgos apie visokias “laisves” beigi “teises”, ir tiek.  O kiek šitos jų “filosofijos” vertos, lengviausiai pastebėsite, jei atliksite paprastą eksperimentą - pavyzdžiui, kad ir šiuo atveju:
“Narkomanija blogis? Nepriestarauju.
Sakote, kad finasuoja narkodilerių lobistai visa si ermyderi? Taip, pardavineti kuo daugiau - ju interesas, o apie narkomanijos pasekmes galvoti - ne ju rupestis. Taciau toks ju verslas.Jega jums zabtus atidare narkotikų burnon jie jums nepila.Nemokesite pinigu - negausite tu velnio lasu.
Tik taip ir neisgirdau argumentu (apart to, kad akcijos rengejai amoralus) kodel mes turime apriboti zmogaus laisve paciam spresti kiek jam reikia narkotikų. Ypac jeigu savo yda jis nepazeidzia jusu laisves?”
Na, kaip įspūdis? Ir juk situacija iš esmės identiška. smile
P.S. Suprantu, kad mano lietuviškai įrašyti žodžiai kiek “iškrenta iš konteksto”, bet “šveplai” rašyti man būtų tiesiog per žemas lygis.

taip       2017-05-18 18:24

Atsiprašau, Dzeikai,  matau, kad jūs beribės laisvės apologetas, jūsų valia. Liksiu prie savo nuomonės, kad valstybė turi turėti stabdžius pavojingoms veikloms. Tie “lyderiai” galėtų panaudoti savo įtaką bendrai gerovei, o jie rėkia kaip avinai – laisvę (su alkoholiu?).
Gyvenome, kai alkoholio buvo mažiau, dabar daug, gyvensime, jei jo prieinamumas sumažės.  Ir dar dėl laisvės gerti. Neįsikišiu į privačias erdves, nors gaila, kai taip žalojasi tauta,  bet viešose erdvėse, įsivaizduokite, tai pažeidzia mano laisvę, kai bijau, kad vaikus kieme užsipuls koks nedagėrėlis, arba jie spoksos į žavius burbulus ekrane ir ginčysis su manim, kad nieko blogo, kad gražu,  gal skanu.  Galiausiai fiziškai dvoks Šimašiaus išgirtame naujame miesto transporte.

Kaip jie gauna       2017-05-18 16:47

apdovanojimus Mikutavičius ir kitiGi jie tuo savo renginiu,tokiu veikimu, patys paliudijo, kad galimai yra prisidėję prie jaunimo pragirdymo festivaliuose ir visiokiuose renginiuose tokio tipo.Ar jie nematė kas daros su jaunimu?Aišku matė.Bet jiems matomai dzin ir dar susirinko kviesdami laisvei"rokenrolui”-alkoholiui???

Dzeikas       2017-05-18 15:54

taipui:
Jusu atsakymas argumentacijos nepridejo.Pirmu numeriu atsaket, kad “rokeriai” patys tokie kuom as jus apkaltinau. Antra pasaket , kad oponuojate ju veiksmams - puiku.Turite teise.Bet as gi ne apie tai.Alkoholizmas blogis? Nepriestarauju.
Sakote, kad finasuoja alkoholio lobistai visa si ermyderi? Taip, pardavineti kuo daugiau - ju interesas, o apie alkoholizmo pasekmes galvoti - ne ju rupestis. Taciau toks ju verslas.Jega jums zabtus atidare alkoholio burnon jie jums nepila.Nemokesite pinigu - negausite tu velnio lasu.
Tik taip ir neisgirdau argumentu (apart to, kad akcijos rengejai amoralus) kodel mes turime apriboti zmogaus laisve paciam spresti kiek jam reikia alkoholio. Ypac jeigu savo yda jis nepazeidzia jusu laisves?

 

taip       2017-05-18 13:31

Dzeikui
Kai ponai rokeriai viešai naudoja argumentum ad populum, negi neviešam žmogui negalima cyptelti, kad tai negražu? Patikslinsiu: pasisakiau ne prieš jų asmenybes, o prieš jų veiksmus -  isterišką klyksmą, kad jiems draudžiama kultūra, rokas (rėkė - laisvę rokui), pavojingą jaunoms galvoms.  Asmenybių neliečiu, tik žinau, kad mano vertinimo skalėje taip padirbėjusios alkoholio verslo lobistais jos nusileido žemyn.  Nieko baisaus, tik aiškiau.
Prisimenu anų metų Atgajos žygius ir Roko maršą, negaliu suvokti, kaip ir kodėl simuliakrais pakeitėme to meto idėjas. Negi tokioje pavojingoje veikloje kaip alkoholizmas įjungiami teisėti valstybės stabdžiai jau tampa totalitarizmo sinonimu?

Dzeikas       2017-05-18 12:20

taipui:
Jus kitokiu argumentu negu ad homini turite?
Paskaitykite ka parasete: laisve bloga todel, kad ja gina gobsus ir skrupulu neturintys show verslininkai a la Kauspedas.
Bet lygiai ta pati sake bolsevikai drausdami privacia nuosavybe ,grisdami tai neisvengiamu anot ju piktnaudziavimu ir isnaudojimu. Kai bolsevikai nugalejo, sekantis zingsnis po privacios nuosavybes draudimo buvo GULAGas.Logine seka, nes savanaudziai ,pasak ju ,elementai piktnaudziavo socialistine nuosavybe ir jos panaudojimu.
Vaidai, kvailys ne tas kuris mokinasi is savo klaidu.Lvailys tas kuris is ju nesimokina ir daro ta pacia klaida daugiau negu viena karta.Lygiai kaip pritariantys grizti i totalitarizmo vemalus .

Pikc       2017-05-18 12:17

Geras, iškalbingas reportažas. :D
Na, o šitie “laisvės gynėjai” jeigu dar negavo kokių “Vilniaus degtinė”, “Kalnapilio-tauro grupė” ar “Švyturys-Utenos alus” honorarų, tai laisvai (netyčinis kalambūras smile) gali jų reikalauti - gi TOKĮ “piarą” padarė. :D

taip       2017-05-18 11:05

Asmeniškai mane pritrenkė neatsakingumas ir veidmainystė, kai samai, tapinai ir kaušpėdai primetė  jaunimui vaizdelį, kad jiems draudžiamas rokas, kultūra ir, pagalvokit, netgi skriaudžiami somelje. Kaip jums skamba tokie lozungai?  Kol kas nedrąsios anoniminės užuominos naujų rinkimų, bet ar to užteks, kai žinome kaip organizuojami maidanai ar arabų spalvotosios?
Šiaip ar taip bendra visuomenės gerovė to renginio rengėjams nerūpi. Rūpi pasižymėti asmenukėmis aukštesnės klasės dalimi, kaišioti kiaulės snukius nedrąsiems bandymams stabdyti alkoholizmą.  Toks protestuotojų verslas - festivaliuose padainuoja, pasiima pinigus, kurių dalį sunešė geriantys ir eina mums kalbėti apie laisvę. O toks Tapinas rodė mums laisvę užkasinėdamas referendumo biuletenį.  Bet jaunimas stovi išsižioję  ir svaigsta -kokie visuomenės lyderiai, kaip jie neša mums laisvę.

Tikrai       2017-05-18 11:04

Liūdnas vaizdelis - renginių ąsai pasimetė realybėje.

VaidasVDS       2017-05-18 9:37

Dzeikai,
suteik kvailiui laisvę rinktis. Ir jis pasirinks kvailai.
Ir jis tęs savo kvailumą, tiek daugindamasis, tiek genus perduodamas savo kvailiems palikuoniams.
Draudimas nėra geriausia priemonė, bet kvailiams ji yra gana veiksminga. Gal ji ir nepanaikina kvailumo, bet jį apriboja.
Tik protingas žmogus gali pasirinkti teisingai. Teisingai yra sakoma, kad kvailiai mokosi iš savo klaidų, o protingi iš kitų. Bet jei kvailiui ko nors nedrausi, tai jis taip gali ir nesužinoti, kad kažkas yra blogai.
Tavo siūloma anarchija yra liberastinė saviapgaulė...

Dzeikas       2017-05-18 7:44

Laisvei rinktis:
Kartoji bolseviku argumentus. Visa tai veda prie GULAGO.
Nes jei zmogus netinkamai naudojasi laisve , tai laisves rinktis atemimas - pats blogiausias problemos sprendimas.

Dzeikas       2017-05-18 7:40

Straipsnio autoriams.
Skamba graziai kaip ir bolsheviku giesmes a la “Laisve - isisamoninta butinybe”(priminsiu tiems kas turi bloga atminti: GULAGas tai tos isisamonintos laisves apoteoze).Nejauciate, kad keikdami liberalizma ir zmogaus laisve pasirinkt savo retorika ir esme susitapatinate su bolsevikais ir naciais?
Laisve sukure musu civilizacija tokia, kokia ji yra dabar.Europine civilizacija kaip Romos imperijos dvasine paveldetoja. Neteisingas pasirinkimas - griauna ja.Laisves pasirinkt atemimas veda i gyvuliska egzistencija, kai ne jus, o jusu nelaisves seimininkas sprendzia ka ir kiek jums tureti, ka ir kaip jums veikti.
Jus neisgydysite alkoholiko ateme is jo alkoholi. Praeis metai, du, 10, 25 metai - dasiroves prie butelio jis iskart prisigers kaip kiaule.Nes ne jo paties sprendimas buvo atsisakyti alkoholio.
Ir Apvaizda sako: zmogus deka aplinkybiu priverstas elgtis teisuoliskai , nieko nenusipelno Dievo akyse.
Juk Adomas su Ieva nusideje buvo isvaryti is rojaus, taciau neprarado laisves rinktis. Neturedami laisves rinktis jie negaletu vadintis Dievo sunumis.

Laisvė rinktis       2017-05-18 7:12

geras dalykas,jei tai vyksta 10 Dievo įsakymų rėmuose.Pas mus ir liberaliame pasaulyje ,praradus kelrodę 10 įsakymų žvaigždę, vyksta kiek kitaip.Laisvės laivą nevaldomai neša pramogų,ištižimo,išglebimo,bevališkumo ir t.t… uolų  link.Jaunimas,kuris turi laisvę keliauti po pasaulį ,minant netgi padorumo ribas, atsidūręs išsvajotoje Amerikoje,nežino,ko nori ir vėl lekia atgal į Europą,iš Europos vėl į Ameriką,iš Amerikos į Lietuvą,iš Lietuvos vėl į Ameriką Europą,Australiją , ieško ir neranda…Laisvė be moralinių,krikščioniškų ir tautinių šaknų tapo nesibaigiančiu pasiklydimu.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Almantas Stankūnas. Elektros kaina Lietuvoje yra didesnė net 100 kartų!!!

Edvardas Čiuldė. Kukurūzų vaikai iš 2050 metų Lietuvos viešbučio

Žmogaus teisių gynėjai ragina pašalinti Rusiją iš JT žmogaus teises ginančios ir visų kitų JT struktūrinių padalinių

Dominykas Vanhara. Visas šis blogis yra gyvas ir šiandien

Čekijos prezidentas su grupe parlamentarų siekia Konstitucijoje įtvirtinti vyro ir moters santuoką

Lenkijoje po Konstitucinio tribunolo sprendimo smarkiai sumažėjo abortų skaičius

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt pirmoji (rugpjūčio 3 diena)

Švedijoje „keisti lytį“ bus dar lengviau

Išėjo Liudvikas Jakimavičius

Almantas Stankūnas. Pavojingiausias yra Blogis, kuris ateina tyliai, minkštomis šlepėtėmis ir prisidengdamas geromis idėjomis

„Už Balos”. Kinija-Rusija-Iranas-Hunteris

Apklausa: gyventojai homoseksualių šeimų klausimą nori spręsti referendumu, tam pritaria net ir valdančiųjų elektoratas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.