Ugdymo politika

Apie demografinę katastrofą, arba Šioje šalyje nėra vietos net jaunimui?

Tiesos.lt redakcija   2017 m. gegužės 5 d. 11:59

11     

    

Apie demografinę katastrofą, arba Šioje šalyje nėra vietos net jaunimui?

Seime vykusiame Migracijos ir Priklausomybių prevencijos komisijų posėdyje Žmogaus studijų centro prezidentas Gintaras Chomentauskas pristatė savo vadovaujamo centro atliktą tyrimą atskleisdamas kvapą gniaužiančius rezultatus.

Pasirodo, daugiau nei 90 proc. 15–19 metų jaunuolių be jokių skrupulų emigruotų iš Lietuvos į išsivysčiusią Vakarų šalį, jei tik ten jiems būtų suteiktas darbas pagal specialybę.

Pasak G. Chomentausko, šis tyrimas tapo ir „Lietuvos emocinės būsenos tyrimu“. Mat kokybinis interviu su respondentais atskleidęs ir tokias jaunimo nuostatas: Lietuvoje gyventi „nėra lygis“, „yra kaimas“, „čia niekas nevyksta“ ir „niekas niekuomet nevyks“, „kaip iš viso žmonės gyvena, nežinau“. Dėl to „kažkur varysiu“ ir „kažką susikursiu“...

Daugiau informacijos apie atliktą tyrimą rasite ČIA.

Iš to, kas pateikta, spręsti, kiek tyrimas patikimas, sunku. Abejonių kelia ir interpretacijos, ypač jų redukavimas į „emocinę būklę“.

Tačiau akivaizdu viena – net ir perpus mažesni procentai reikštų visos ligšiolinės ugdymo politikos pralaimėjimą. O blogiausia, kad jau darosi lyg ir „nebepadoru“ klausti, net kalbantis, atrodo, su bendraminčiais: Tai ką vis dėlto darom?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dėdės tomo trobelė       2017-05-7 10:19

senimui irgi nelabai yra vietos. neduokdie prarasti po 40-ies darbą kur nors provincijoje. jei neturi pažinčių vietinio feodalo svitoje tai pasirinkimas mažas: butelis, kilpa arba emigracija.

Juliui Purui       2017-05-6 20:06

Na, žmonės įvairiai supranta gyvenimo gerbūvį. Pavyzdžiui, marksistai gyvenimo laimę supranta tik materialiniame gerbūvyje, o tautinių ir krikščioniškų pažiūrų žmonės gyvenimo laimę supranta ne tik materialiniame, bet ir dvasiniame gerbūvyje, nes jie tiki, kad žmogus net būdamas materialiai turtingas ir netgi intelektualiai išsilavinęs, tačiau turėdamas daug nedorų ydų, jis visvien negali būti laimingas.
“Valstybe kurioje paprastas žmogus negali oriai gyventi nes aplinkui vien tik melas ir vieni niekšai.” Būtent taip yra todėl, kai visuomenė pripažysta vien tik materialinį gerbūvį ir atmeta dvasinį gerbūvį, t.y. krikščionišką pasaulėžiūrą ir patriotizmą.

Julius Puras       2017-05-6 15:07

Paprasta tiesa dėl ko kuriamos valstybės? Demokratinės dėl visų valstybėje gyvenančių žmonių gerbūvio autoritarinės dėl diktatoriaus ir jo aplinkos gerbūvio. Ką mes turime? Lietuva demokratinėse sąlygose sunkiai verčiasi ji tesiok byra nes žmonės negali kurti joje sau gerbūvio ir dėl to nėra saugūs ir ją palieka. Tokia yra tiesa.
Klausimas kokia Lietuvoje yra demokratija? Sutarimas aš manau tame klausime yra. Lietuva šiai dienai turi taip vadinama valdomaja demokratija kas iš esmės yra viena iš autoritarizmo formų. Toje valdomoje demokratijoje susiformavo elitas kuris visą tą laiką rūpinosi savo gerbuviu to indikacija didžiulė nelygybė. Klausimas kas norės būti apgavikų valstybės piliečiu? Ir kurtis sau su gurgenčiu pilvu patriotizmą? Taip kad Lietuva turi šiai dienai tai ko siekė ja valdantis elitas. Valstybe kurioje paprastas žmogus negali oriai gyventi nes aplinkui vien tik melas ir vieni niekšai.

Paprasta tiesa       2017-05-6 12:58

Kaip kvailiams išaiškinti paprastą gyvenimo tiesą, kad žmogų gyventi savo tėvynėje iš esmės “verčia” tik jo didesnis ar mažesnis patriotizmas? Jeigu žmogus neturi jokio patriotizmo, jis tampa ne savos valstybės, bet pasaulio žmogumi ir, tokiu atveju, jis trokšta gyventi tik ten, kur galima pasiekti didelę materialinę gerovę.

Arvydas       2017-05-5 22:03

Ar Lietuvoje kada nors egzistavo ugdymo politika?
Niveliavimo, vertimo dundukais politika - ta tai yra. Ir įgauna vis didesnį pagreitį.

$+$       2017-05-5 22:03

O kas norėtų gyventi pedofilų ir pederastuų užvaldytame krašte?! Negi dar maža pavyzdžių, kad užduoti tokį nesąmoningą klausimą.

Romas       2017-05-5 21:43

  Jeigu Lietuvoje ir toliau taip dirbs teismai ir prokuratūra , greitai čia liks tik pensininkai ir valdininkai . Lietuva be teisingumo , Lietuva be ateities .

Julius Puras i tamsele       2017-05-5 19:07

Taigi. Didelis gurgentis pilvas nuo bado. Ir taip būna. Netikite? Nueikite padirbti už 300 per mėnesį sunku fizinį darbą ir pas jus atsiras tas didelis gurgentis pilvas. Ir savaime suprantama atitinkamos emocijos apie gyvenimą Lietuvoje.

Globali Lietuva - 2030       2017-05-5 18:10

“Tačiau akivaizdu viena – net ir perpus mažesni procentai reikštų visos ligšiolinės ugdymo politikos pralaimėjimą.”
Visiška netiesa. Būtent yra visiškai priešingai ir tai reiškia šiuolaikinės ugdymo politikos didelį laimėjimą. Juk ugdome ne Lietuvos patriotą, bet kosmopolitinį pasaulio pilietį - na, tuo pačiu ir pilvo patriotą.

Juliui Purui       2017-05-5 17:56

Tik kažkodėl tas “gurgiantis pilvas” gana dažnai būna per storas. Statistika skelbia, kad Lietuva užima šeštą vietą Europoje pagal gyventojų turinčių antsvorį procentą. Kiek Europoje valstybių? Nejaugi tik šešios?!

Julius Puras       2017-05-5 15:52

Emocine būsena nustato gurgentis pilvas. Kaip matau tai Karbauskiui ir jo pakalikams norisi matyti kitas priežastis.


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Apie NVO oligarchiją

Kun. Andrius Narbekovas. „Mums reikalinga nauja krikščionių apologetų karta“

Irena Vasinauskaitė. Puiki bendruomeninė rudens šventė Šiauliuose

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Vietnamo pelkėse nuskendo amerikiečių iliuzijos

Žino, ką sako. Masiulis: jeigu kas iš senos partijos vadovybės galvoja, kad byloje bus galima visus šunis sukarti ant Masiulio, tai taip nebus

Irena Vasinauskaitė. Meras Artūras Visockas – žmogus, pasmerkęs Šiaulių liepas myriop?

Algimantas Rusteika. Juos atpažinsite iš jų vaisių

Atviras laiškas LR Prezidentui: Skubiai stabdykite masines miesto medžių žudynes (signataro A.Sėjūno spaudos konferencijos vaizdo įrašas)

Vytautas Radžvilas. Lietuvos politikos atnaujinimo klausimu

Kas čia pas mus tikrų tikriausi „vatnikai“?

Vytautas Sinica. Telkianti istorinės atminties politika

Geroji Naujiena: Jei tik turėtume tikėjimą...

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga: švietimo problemos ne tik kad nebuvo išspręstos, bet dar ir pagilėjo

Valdas Vižinis. Lietuvos valdžios elito karas prieš visuomenę tęsiasi

Verta prisiminti. Kun. Marius Talutis. Daugiau negu sutapimai…

Kaip nusišalinant nenusišalinti? Rūtos Visocnik replika apie Kauno miesto „vieningųjų“ diegiamą savivaldos modelį

Ką popiežius Pranciškus sveikindamas pasakė kardinolui Sigitui?

Andrius Navickas: siūlau Švietimo ministeriją iškelti į Estiją

Rūta Visocnik. Ar gali „vaiko teisės“ kviesti tėvus į posėdžius nenurodydamos aiškios priežasties?

Vidmanto Valiušaičio knygos „Istorikai nenaudoja dalies šaltinių“ pristatymas (video)

Algimantas Rusteika. Jei direktoriumi būčiau aš

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: pasakyk bankui „sudie“

Nuo bačkos. Bernardas Gailius. Patriotizmas trukdo valstybei augti

Jurga Lago: Mes iš Lietuvos

Lietuvoje nutylėta Europos Parlamento istorinė rezoliucija „Dėl europinės atminties svarbos Europos ateičiai“ –  dar vienas smūgis R. Šimašiui

Vytautas Sinica. Apie ministro Kukuraičio kovą su skurdu ir socialine atskirtimi

Eurofederalistai kviečia į diskusiją: „Kalbėkime apie klimatą“

Vytautas Radžvilas. Lukiškių aikštėje – paneuropinio konflikto aidas

Kviečiame į konferenciją Kaune spalio 5 dieną!

Vytautas Sinica. Pasikartojanti klaida diskusijose apie tautiškumą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.