Ugdymo politika

Apie demografinę katastrofą, arba Šioje šalyje nėra vietos net jaunimui?

Tiesos.lt redakcija   2017 m. gegužės 5 d. 10:59

11     

    

Apie demografinę katastrofą, arba Šioje šalyje nėra vietos net jaunimui?

Seime vykusiame Migracijos ir Priklausomybių prevencijos komisijų posėdyje Žmogaus studijų centro prezidentas Gintaras Chomentauskas pristatė savo vadovaujamo centro atliktą tyrimą atskleisdamas kvapą gniaužiančius rezultatus.

Pasirodo, daugiau nei 90 proc. 15–19 metų jaunuolių be jokių skrupulų emigruotų iš Lietuvos į išsivysčiusią Vakarų šalį, jei tik ten jiems būtų suteiktas darbas pagal specialybę.

Pasak G. Chomentausko, šis tyrimas tapo ir „Lietuvos emocinės būsenos tyrimu“. Mat kokybinis interviu su respondentais atskleidęs ir tokias jaunimo nuostatas: Lietuvoje gyventi „nėra lygis“, „yra kaimas“, „čia niekas nevyksta“ ir „niekas niekuomet nevyks“, „kaip iš viso žmonės gyvena, nežinau“. Dėl to „kažkur varysiu“ ir „kažką susikursiu“...

Daugiau informacijos apie atliktą tyrimą rasite ČIA.

Iš to, kas pateikta, spręsti, kiek tyrimas patikimas, sunku. Abejonių kelia ir interpretacijos, ypač jų redukavimas į „emocinę būklę“.

Tačiau akivaizdu viena – net ir perpus mažesni procentai reikštų visos ligšiolinės ugdymo politikos pralaimėjimą. O blogiausia, kad jau darosi lyg ir „nebepadoru“ klausti, net kalbantis, atrodo, su bendraminčiais: Tai ką vis dėlto darom?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dėdės tomo trobelė       2017-05-7 9:19

senimui irgi nelabai yra vietos. neduokdie prarasti po 40-ies darbą kur nors provincijoje. jei neturi pažinčių vietinio feodalo svitoje tai pasirinkimas mažas: butelis, kilpa arba emigracija.

Juliui Purui       2017-05-6 19:06

Na, žmonės įvairiai supranta gyvenimo gerbūvį. Pavyzdžiui, marksistai gyvenimo laimę supranta tik materialiniame gerbūvyje, o tautinių ir krikščioniškų pažiūrų žmonės gyvenimo laimę supranta ne tik materialiniame, bet ir dvasiniame gerbūvyje, nes jie tiki, kad žmogus net būdamas materialiai turtingas ir netgi intelektualiai išsilavinęs, tačiau turėdamas daug nedorų ydų, jis visvien negali būti laimingas.
“Valstybe kurioje paprastas žmogus negali oriai gyventi nes aplinkui vien tik melas ir vieni niekšai.” Būtent taip yra todėl, kai visuomenė pripažysta vien tik materialinį gerbūvį ir atmeta dvasinį gerbūvį, t.y. krikščionišką pasaulėžiūrą ir patriotizmą.

Julius Puras       2017-05-6 14:07

Paprasta tiesa dėl ko kuriamos valstybės? Demokratinės dėl visų valstybėje gyvenančių žmonių gerbūvio autoritarinės dėl diktatoriaus ir jo aplinkos gerbūvio. Ką mes turime? Lietuva demokratinėse sąlygose sunkiai verčiasi ji tesiok byra nes žmonės negali kurti joje sau gerbūvio ir dėl to nėra saugūs ir ją palieka. Tokia yra tiesa.
Klausimas kokia Lietuvoje yra demokratija? Sutarimas aš manau tame klausime yra. Lietuva šiai dienai turi taip vadinama valdomaja demokratija kas iš esmės yra viena iš autoritarizmo formų. Toje valdomoje demokratijoje susiformavo elitas kuris visą tą laiką rūpinosi savo gerbuviu to indikacija didžiulė nelygybė. Klausimas kas norės būti apgavikų valstybės piliečiu? Ir kurtis sau su gurgenčiu pilvu patriotizmą? Taip kad Lietuva turi šiai dienai tai ko siekė ja valdantis elitas. Valstybe kurioje paprastas žmogus negali oriai gyventi nes aplinkui vien tik melas ir vieni niekšai.

Paprasta tiesa       2017-05-6 11:58

Kaip kvailiams išaiškinti paprastą gyvenimo tiesą, kad žmogų gyventi savo tėvynėje iš esmės “verčia” tik jo didesnis ar mažesnis patriotizmas? Jeigu žmogus neturi jokio patriotizmo, jis tampa ne savos valstybės, bet pasaulio žmogumi ir, tokiu atveju, jis trokšta gyventi tik ten, kur galima pasiekti didelę materialinę gerovę.

Arvydas       2017-05-5 21:03

Ar Lietuvoje kada nors egzistavo ugdymo politika?
Niveliavimo, vertimo dundukais politika - ta tai yra. Ir įgauna vis didesnį pagreitį.

$+$       2017-05-5 21:03

O kas norėtų gyventi pedofilų ir pederastuų užvaldytame krašte?! Negi dar maža pavyzdžių, kad užduoti tokį nesąmoningą klausimą.

Romas       2017-05-5 20:43

  Jeigu Lietuvoje ir toliau taip dirbs teismai ir prokuratūra , greitai čia liks tik pensininkai ir valdininkai . Lietuva be teisingumo , Lietuva be ateities .

Julius Puras i tamsele       2017-05-5 18:07

Taigi. Didelis gurgentis pilvas nuo bado. Ir taip būna. Netikite? Nueikite padirbti už 300 per mėnesį sunku fizinį darbą ir pas jus atsiras tas didelis gurgentis pilvas. Ir savaime suprantama atitinkamos emocijos apie gyvenimą Lietuvoje.

Globali Lietuva - 2030       2017-05-5 17:10

“Tačiau akivaizdu viena – net ir perpus mažesni procentai reikštų visos ligšiolinės ugdymo politikos pralaimėjimą.”
Visiška netiesa. Būtent yra visiškai priešingai ir tai reiškia šiuolaikinės ugdymo politikos didelį laimėjimą. Juk ugdome ne Lietuvos patriotą, bet kosmopolitinį pasaulio pilietį - na, tuo pačiu ir pilvo patriotą.

Juliui Purui       2017-05-5 16:56

Tik kažkodėl tas “gurgiantis pilvas” gana dažnai būna per storas. Statistika skelbia, kad Lietuva užima šeštą vietą Europoje pagal gyventojų turinčių antsvorį procentą. Kiek Europoje valstybių? Nejaugi tik šešios?!

Julius Puras       2017-05-5 14:52

Emocine būsena nustato gurgentis pilvas. Kaip matau tai Karbauskiui ir jo pakalikams norisi matyti kitas priežastis.


Rekomenduojame

Panaikinus abortą draudusį įstatymą pernai Airijoje atlikti 6 666 abortai

Kun. Nerijus Pipiras. Gyva tauta, kol atmintis gyva

Romualdas Žekas. Ar gali kvailiai turėti valstybę?

Laurynas Kasčiūnas. Raštas prieš J.Lukšą-Daumantą tėra istorijos neišmanymas ir klaida?

Vytautas Sinica. „Lietuvos žydų bendruomenė daro viską, kad būtų verta ir teisinga paskelbti ją antivalstybine organizacija“

Rasa Čepaitienė. Mindaugo kodas

Vidmantas Valiušaitis. „Blondinas su peruku“ į J.Lukšą nepanašus nė iš tolo. O štai į Hamanną – labai panašus

Algimantas Rusteika. Apie gerus ir paklusnumą

Per atvirai. Faina Kukliansky ir rabinas Andrew Baker: „Manome, kad Seimui nederėjo skelbti 2021-ųjų Juozo Lukšos-Daumanto metais“

Lietuvos teismai nusprendė: Darbo partija atgaus neišmokėtą dotaciją – 1,8 mln. eurų, arba Kam ir vėl prireikė Darbo partijos?

Geroji Naujiena: mes nesame skolingi kūnui

Įbauginti prezidentai. Vytautas Matulevičius prakalbino Valdo Adamkaus vyriausiąjį patarėją Darių Kuolį

Andrius Švarplys. Kam – anarchija, o kam – „meilės vasara“

Liudvikas Jakimavičius. Šimašiaus pliažas

Justas Stankevičius. Kaip pasikeitė Vokietijos viešasis saugumas nuo pabėgėlių krizės pradžios?

Ir undinėlė rasistė...

Nida Vasiliauskaitė. Apie institucinį rasizmą

Neringa Venckienė. Neatsakyta iki šiol

Liudvikas Jakimavičius. „Vyčiui pliaže – ne vieta“

Kviečiame į kasmetinę Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventę: susitinkame liepos 4 d. Mūšios Didžiosios Kovos apygardos partizanų parke

Robertas Grigas. Aleksandr Galič apie (pra)tylėjimo kainą

Algimantas Rusteika. Apie ką giedosime liepos 6-ąją: apie Lietuvą ar apie vienybę su žmonija?

Rasa Baločkaitė. Kraupusis Merkinės stadionas

Andrius Švarplys. R.Šimašiaus ir Co akcijos matmuo – amputuoti istoriją, atmintį, kančios sakralumą

Per 20 organizacijų reikalauja Prezidento dėmesio istorijos politikai

Vilius Kavaliauskas. Lukiškės: Ką nutyli Vilniaus meras?

Ramūnas Aušrotas. Išlaikyti LRT gyventojams kainuoja triskart brangiau nei Vyriausybę

Nida Vasiliauskaitė. Mokslas yra dalykas didis

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Liudvikas Jakimavičius. Dočys politikuoja

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.