Įžvalgos, Emigracija, imigracija, demografija

Antanas Maceina. Asmens buvojimas svetur

Tiesos.lt siūlo   2021 m. spalio 31 d. 19:11

6     

    

Antanas Maceina. Asmens buvojimas svetur

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

yanmaneee       2022-05-13 7:14
Dzeikas       2021-11-4 20:52

Visa laika kazko truks…
Is kalabybiskiu neisvaziavusiu jonu kalbos. Zmogaus tevyne ten , kur ivyko jo asmenybes tapsmas. Tiksliau ten kur jis baige formuotis.
Karo metais, jei tenka kariauti svetimoje salyje tai ivyksta nepaprastai greitai. Zmones kariave irypac pralieje SAVO krauja kurioj salyj jau nebenori ja palikti. Apie tai rase netiesiogiai, neformuodamas minties tiesiogiai Andrius Bulota (izymaus bendravardzio dedes sunenas), pasikesinimo i A. Voldemara dalyvis. Dabar nekalbesime apie ideologine Civilinio 1936-39mm karo reiksme Ispanijoje, taciau savo memuaruose sis zmogus rase, kad palikti Ispanija po 2-kartinio suzeidimo, po sparcios ir sekmingos kario karjeros(nuo eilinio iki vyr leitenanto Ispanijos respublikos kariuomenej per 2 metus), po pazinties su jos miestais , kultura , romantiniu santykiu su ispanemis buvo labai sunku. Alternatyva buvo pasilikti NKVD rezidentu, ko Bulota ismintingai atsisake. Ivyksta savotiska mentaliteto difuzija.Atvykus atgal i Lietuva elementariai nesupranti ka zmones nori pasakyti: kalba viena, daro kita, galvoja dar kazka. Beje, pazistu vyruka , JAV kaimynai buvome (abu kaunieciai esame). Grizo jis ant Lietuvos.JAV nemego. Lietuvoje nama turi. Tai zmogus galva siena to namo dauzo ir vilku staugia i menuli. Noretu grizt i JAV - bet kad nemegdamas jos ir kalbos nesimokino. Nesusisneka angliskai. Bet gyvent Lietuvoj negali. Ne karta prie bonkos sake: viska nahier mesciau , tegu pasiima ta sush ...nama(plytinis, ne sodo nomelis, o pilnavertis namas), by tik menkiausia galimybe vel atsidurti JAV butu.
Ir jeigu zmogus isvaziaves del kokiu priezasciu i uzsieni ten
1) Pasikeite.
2) pasieke aukstesne socialine padeti negu Lietuvoje
Viskas. Apie ji galite pamirst. Ji bus tos salies kur susiformavo patriotas. Kur GALUTINAI susiformavo.
A apie pataikavima svetimsaliams, prisitaikyma prie ju - briedas.
Pristaikymas Lietuvoje? Pasiziurekite i Nebrendyla - stai kur pristaikymas. Ne vienos dienos PRIVACIOJ kompanijoje nedirbo. Po mokyklos tik su brandos atestatu 18m snarglys prrimtas dirbt i URM. Ten kur aukstaji moksla turintys valytojais sutiktu dirbt. O Nebrendyla - be konkurso ir be jokio darbo stazo. Paskui paskambyjo pautais dieduko Patriarxo partijoje. Ausis linksta klausant jo nusisnekejimus? Jusu problema, ausys susitvirtinkite degtukais. Nes nusisnekejimai visai netrukdo tapti URM galva.
Todel, tikiu, Nebrendyla myli Lietuva, kur talentingu tevu vaikams visos durys atviros. Todel jis patriotas, o jus - emigrantai su dorybinga neverte , ar nedorybinga verte - autorius ten issuko kazkoki lingvistini finta liezuviu.

Eigminui       2021-11-2 4:48

tos “tiesos” tikros pokštininkės - apie save nė žodelio tiesos: nei kas redaguoja, nei kam iš tiesų priklauso, nei kur dingo Bingelienė su Jakimavičiumi, nei kuo čia užsiima Šopauskas, nei ką čia veikia propatrijos berniukai ar nacionalinio susivienijimo smogikai

Žodžio laisvė...       2021-11-1 13:10

Geriausiai žmogus jaučiasi ten kur gimė.Lietuvoje didelę reikšmę turėjo dirbtinis žmonių kilnojimas iš vietos į vietą.
Tai darė rusas,kai trėmė iš Lietuvos,ar siuntė atidirbti už diplomą toli nuo gimtų namų ir artimųjų Lietuvoje ar net į kitas buvusias sovietines respublikas.Išdraskė gimines,draugus,šeimas.Susvetimėjome.Atpratome rūpintis savaisiais.

Taip!       2021-10-31 19:50

taip tikrai!

Eigminas       2021-10-31 19:38

Ačiū TIESOMS už šią medžiagą. Ją reikėtų nusiųsti visiems išvykusiems namiškiams ir pažįstamiems, kurie plyšauja, kad didžiuojasi esą pasaulio piliečiais. J.V. Getė rašė: “Svetur tėvynės nesurasi”, pilnesnį pilvą turėsi, kišenėje šlamančių irgi, bet visą laiką kažko trūks… Ta begalinė kažko nesančio reikmė yra laikas, kai TĖVYNĖ su tavimi šneka, o tu jau nebemoki jos kalbos ir pokalbis nesimezga, nes nebežinai jos džiaugsmų ir godų.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.