Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės

Antanas Kulakauskas. Kalba, ginanti protą, teisingumą ir padorumą

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugpjūčio 23 d. 8:09

25     

    

Antanas Kulakauskas. Kalba, ginanti protą, teisingumą ir padorumą

PROTĄ, TEISINGUMĄ IR PADORUMĄ ginanti, aukščiausios prabos teisininko kalba, kokių itin reta, nedaug šiais laikais ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje.

Ši kalba, tiksliau – reakcija į ją, ir bus lakmuso popierėlis, leisiantis atskirti proto ir padorumo imitacijas, dažnai grindžiamas mokslu vadinamom manipuliacijom, nuo tikrų dalykų. O jei teisininkų bendruomenėje protą, teisingumą ir padorumą vertinančių labiau nei utilitarumą bus ne vienetai, o pakankamai daug, tai ir piliečiams, pirmenybę teikiantiems šioms žmogaus savybėms, atsiras galimybės ne tik protestuoti mitinguose, bet teisingumą ginti su viltimi apginti teismuose.

Norisi tikėti, kad ir tarp valdžios žmonių atsiras tokių, kurie pajėgūs susimąstyti dėl vykdomos politikos padorumo… ir paieškoti, pasitelkus ne pritarėjus, o tikrai nepriklausomus įvairių reikalingų sričių ekspertus, protingingesnių ir teisingesnių sprendimų.

Beje, tai liečia ne tik sveikatos politiką ar krizę, iššauktą nelegalių migrantų, bet ir kitas viešosios politikos sritis. O pripažinti klaidas ir jas taisyti labai protinga ir padoru, nors ir be galo sunku.

Būtų labai gerai, jei Lietuvos advokatų bendruomenės pirmininko prof. IGNO VĖGĖLĖS kalba taptų slenksčiu, stabdančiu politiką, kuri veda į nelaisvę, nelygybę ir susipriešinimą.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

nei į tvorą nei į mietą >       2021-08-24 13:55

““Taip, Vyriausybei yra nelengva, ‘’

Ar čia rimtai parašei, ar šuniui uodegą pakėlei?
...kai paklausai vieno iš Vyriausybės nario,tokio Dulkio atsakymus -vapėjimus į R. Paleckio klausimą apie vakcinaciją Izraelyje, tada supranti , kad moteriausybei ne pyragai su tokiais ministeriais.Jai , Vyriausybei nelengva , o mums, plebėjams,  su tokia valdžia kas -linksma? gera? smagu?

Julijonas       2021-08-24 9:02

A. Kulakauskas pasižymintis bailumu ir atsargumu, bet tikrai ne drąsa (nors vienas iš komentatorių 9:47 tai gudriai pavadino nuosaikumu), nutarė pasimaudyti prof. Vėgėlės šlovės spinduliuose ir surašė straipsniuką. Malonu, ponas Antanai?.. Žinoma, daug maloniau nei kinkas drebinti.

pyp >>> bro       2021-08-24 6:42

Kails, kails smile
Na, aš gal ir negrįžau - užėjau, trumpam.
O kur dar užeiti?
Nėra kur daugiau…
Matai, bro, aš esu kaip tame posakyje apie skirtumą tarp optimisto ir pesimisto:
aš esu tas - gerai informuotas optimistas.
Kodėl pasitraukiau?
todėl, kad naudos iš sizifinio darbo protinant publiką, kaip iš ožio pieno.
Publika nesikeičia.
Nūnai tektoninių poslinkų tikrai daug, bet…
Lietuvos visuomenė labai daug kartų bukai praleidinėjo 100 nuošimčių progas.
Klausimas - kodėl būtent dabar bus “išimtis”?
Nematau prielaidų.
tiesiog yra tikimybė, jog režimas, kuris jau yra visiškai apsišikęs, režimas pargrius pats.
Tam tereikia, kad sorošizmo doktrina patirtų viešą krachą pasaulio mąstu.
Tačiau, apkiautėlių ir nachaliavščikų “visuomenės” dauguma, misliju, prašiks ir ant lėkštutės padėtą gatavą progą.
Ir tai nėra kažkoks persirpęs “pesimizmų’ varvėjimas.
Tai tiesiog patirčių visumos išprievartauta išvada.
Net ne išvada.
Tai panašiau į diagnozę, o tiksliau - nuosprendį.
Tai ką daryt?
Užsiimti tais dalykais, kurie turi prasmę, turi išliekamąją vertę.
Nes bandyti perkeisti kvailių “mąstymą” yra beviltiška.

>pypkei       2021-08-24 0:36

kails, bro, - bene metus buvai pradingęs. Sveikas sugrįžęs su savo jokių komitetinių suskių nepadirbamu sarkazmu wink

pypkė       2021-08-23 22:40

Po Kalbos, senis Liandzgybis tyliai rūko kamputyje, Anūko šikna pypkę irgi rūko.
Visa koncerv- liberasija, visi išdavikali ištikti šoko-
” Kas liajdo?!!”, “Kas pražiųrėjio Dyversiję?!!” ” Hybrydybybinė ataka kaka!!!”
800 000 -  aštuoni šimtai tūūūkstančių peržiūrų per parą!!!
!!!!!!!!!!!!!!!! ! ! ! !
Patriarxo kalbelių iš balkonėlio klausytojų būrelis greta Vėgėlės prakalbą išklausiusių armijos atrodo apgailėtinai.
Pariarxui šokas, anūkas apsimyžo vietoje, Bliatbliadaitės akys kaip lėkštės o arkliasnukės Švyvės tarpdančio švarpla dar labiau žiojėja.
Pzdc!!!
Galingąjam nesukrušimajam režimui pakako vieno tikro Vyro spyrio į kiaušiukus ir “galijotas” griuvo paslikas - galijotams šuns skiepų pasas nepadėjo apsisaugoti nuo nudaužtų pautų gėlos!
Nes nuo spyrio į pautus imuniteto nėra.
Jokia laboratorija nesukurs skiepų nuo šiknų atspardymo.
Dabar JIE tai jau žino.
Žinome ir MES.
Šiandien MŪSŲ 800 000, rytoj bus 1 000 000, o rugsėjo 10…
Kiek mūsų susirinks Rugsėjo 10?
Kažkada sukūrėme Kovo 11.
Ar kitamet turėsime Rugsėjo 10-ją, Nacionalinio Išsivadavimo Dienos šventę?
Jeigu susirinkim, turėsim.

Pagarba       2021-08-23 20:07

Puikiai suprato prieš ką eina.

Vaiva       2021-08-23 19:38

Jo, man irgi keista, kaip A. Kulakauskas išdrįso stoti prieš srovę savo vertinimu.

Kis       2021-08-23 19:22

tiek univeru ,tiek profesoriu,ar ne laikas jums susiburti ir duoti atsaka tiems gaujos dalyviams,negi nepasirasys 700 simtu Lietyuvos azuolu,nelaukite kol Tapinai,Ibelhauptaites ir kiti nesveikai mastancius sulauksite pazeminimu ir patyciu,juk dedule dar kanapu nepakrates,nedelsiant referenduma ir spresti nesprendziamus dalykus ,juk valstybeje be tu nesveiku idiotuproblemu kitu ir nera?

nuomone       2021-08-23 17:54

taip kaip suskaldėte visuomenę jūs ponai sorošiniai ,daugiau jau suskaldyti niekas nepajėgs,pamąstykit visi tapinistai,nes jau juokas pro ašaras ima į jus žiūrint ,tikiu ateis jums atpildo valanda

ah.ą       2021-08-23 16:25

žmogaus teisų sunaikinimas tai LR konstitucijos sunaikinimas, LR Konstitucijos sunaikinimas - Lietuvos valstybės sunaikinimas. Švabo svajonė - koorporacinis/uabinis lietuviškam supratime valdymas arba filmas “Knyga Elajaus”- gyvenimas po valstybių sunaikinimo.

Va ir Ėlėrtė sureagavo        2021-08-23 16:20

Nuoroda:
Teisininkai įvertino triukšmą sukėlusią Vėgėlės kalbą: „Visuomenė gali būti suskaldyta ir suklaidinta“

Atsakymas Sindeikiui LR laikrastyje       2021-08-23 16:12

Apie Zalima isvis nera kalbos -jis Dulkio,Povilionio ir pan lygyje.Sindeikis gudresnis-tokia zodziu misraine sukure,kad nieko nesuprasi.Aiskina ,kokios proporcingos ir teisingos musu valdzios krizes valdymo priemones,kaip panasios su kitu demokratiniu valstybiu…Deja.JK ,pavyzdziui,tereikia kaukiu viesajame transporte ir izoliavimosi grizus is ypac paveiktu viruso saliu.Danijoj,kiek teko girdeti,greit nuims visus apribojimus.Visur kova pries pasu ivedima.O ka bendro su teise turi vaiku viliojimas skiepytis pries tevu valia ?Jis aiskina,kad farmacijos firmos tokios puikios,taip greit sukure mums gelbejimo rata-skiepus,beje neturedamos jokios atsakomybes uz pasekmes pasiskiepijus-mat eksperimentinis tas skiepas.O kaip su ES sutartim su tom firmom ,uzpirkus po ne maziau 6 skiepus kiekvienam ES gyventojui ?Ar ne aukso kasyklos,jau dabar sukurusios eile nauju miliardieriu ?Na o profesoriaus Vegeles klausimo i didele disproporcija tarp abiem-sveikatos ir migracijos problemu sprendimui skirtas lesas -isvis nutyleta.Linkiu ,kad gerbiamas Ignas Vegele nuvykes i Siaures saliu ir Baltijos valstybiu advokaturu vadovu konferencia rastu palaikymo ir supratimo is kitu atstovu.

ah1       2021-08-23 16:11

į prezidentus Gržulį į sveikatos ministrus Kepenį caronbaubio “šizofrenijai” “išgydyti” ir LR Konstitucines žmogaus teises palaikyti ir visi lai sako amen.

Smugis       2021-08-23 15:09

P. Vėgelės kalba sukėlė sprogusios bombos efektą. Valdantieji ir jų simpatikai ne iš karto atgavo žadą. Dabar bando paprieštarauti, atsieit kalba skaldo visuomenę, palanki Lukašenkai. Bet jokio konkretaus atsakymo į aiškaiai suformuluotas problemas.

> susidomėjusiam       2021-08-23 15:00

Šiame portale. Kurgi dar? Žvilgtelkite žemiau.

bronius       2021-08-23 14:43

Reakcija į ją jau reiškiasi visu gražumu, pradedant Dulkiu baigiant Tapinu. Lakmuso rezultatas aiškus.

susidomėjęs       2021-08-23 14:30

kur galima susipažint su minėta kalba ?

Paziurekit       2021-08-23 13:28

Kas vyksta toliau!Kas statys auksinę tvorą?Ar ne tulpių pašto drauges draugas r masiulis,kas pirks,o jau nebenuomos naują geldą?Vel ta pati kompanija.Tai gal ne tik dėl skiepų reikėtų krustelti?

Nuomone       2021-08-23 13:23

Tie kurie prie lovio,nesusimastys,o kam???? Bet kaip bebūtų, jų mažiau.Palaikom Vėgėlę!Prie lovio turi pinigų ir nuperka beveik visą media,o kur dar ekonominiai nusikaltimai?

Baimes pasekmes       2021-08-23 10:19

Bilotaitės veidas darosi kaip dideles dideles suaugusios peles!

>Julijonas       2021-08-23 9:47

Profesorius A.Kulikauskas yra nuosaikumo šalinininkas.Laikas vieniems kitus tikrai toleruoti.

Julijonas       2021-08-23 9:01

Pagarba prof. VĖGĖLEI. Bet man keista, kad tokį straipsnį parašo p. Kulakauskas, kuris visą kelią pasižymi atsargumu, nedrąsa, bailumu ir iš tokių bruožų sekiančiais veiksmais…keista…

Raimundas       2021-08-23 9:01

Tai kur dabar po tokio Vėgėlės tiesos sakymo protrūkio dėtis šindeikiams, žalimams, sinkevičiams, katauskams, tapinams ir net raskevičiams? Ar ir toliau prisimetę avangardistais sysiosite prieš vėją? O kelnių klešnės tai šlapios….

Gabrielė       2021-08-23 8:53

Prof. Vėgėlė lyg ledlaužis praplaukė per Lietuvos neteisingumo, melo, neadekvatumo ledą. Gera išgirsti tokias mintis. Nes klausant valdančiųjų jautiesi lyg beprotnamyje ar iš ekrano į realybę prasiskverbusiame siaubo filme. Jei nenorime būt idiotais - turime nutraukti šį vyksmą, jie nesustos, nes jie serga nepagydomai.

Puiku       2021-08-23 8:51

Ačiū gerb. prof. Antanui Kulakauskui už labai teisingas pastabas išsakytas šiame straipsnyje. Jūsų kaip garbaus istoriko, gilaus politologo įžvalgos šiandien ypač reikalingos. Iš tiesų, mūsų visuomenė suskaldyta ir ta praraja gilinama…Advokato prof.dr. Vėgėlės kalba labai teisinga, padori ir verčianti susimąstyti kas mūsų visuomenėje, valstybės politikoje yra ne taip….Dėl kokių priežaščių atsirado “Šeimų sąjūdis”, kiti judėjimai ir kodėl tokia Vyriausybės reakcija į protestus, Visų pirma reikia įžvelgti priežastis ir daryti išvadas… o aršus puolimas (kas tą vykdys buvo iš anksto nuspėjama:))prieš TEISINGUMĄ, prieš gerbiamo advokato išsakytas pastabas, tik dar kartą parodo “kas yra kas”... Kalbėkimės visi padoriai, be įžeidinėjimų ir tikrai susikalbėsime…Problemas reikia bandyti spręsti išmintingai o ne “bizūnu”, spaudimu, gąsdinimais. Taip, Vyriausybei yra nelengva, bet su žmonėmis kad ir kokie jie skirtingi bebūtų, reikia gebėjimų ir noro surasti bent jau kažkokį “sugyvenimą”.

Rekomenduojame

Pasaulinio atgarsio susilaukusi byla Suomijoje: krikščionys persekiojami dėl tikėjimo

Jurga Lago. Apie skiepus ir degančias eglutes

Žymusis dr. J. Peterson: privalomas vakcinavimas nuo COVID-19 yra totalitarinių valstybių imitavimas

Suomija gali stabdyti ES vertimą skiepytis

Vytautas Sinica. Pakalbėkim apie iš esmės nusikalstamus iš esmės nusikaltėlių siūlymus

Ramūnas Aušrotas. Nestereotipiniai lyčių vaidmenys – už ką siekiama kovoti?

Bandoma juodinti laisvės kovotoją

Viljama Sudikienė. Europos nacionalistai buria naują aljansą Varšuvoje

Vaidotas A. Vaičaitis. Konstitucinis Teismas ir „galimybių pasas“

Ar turėčiau paskiepyti savo vaiką naujomis vakcinomis nuo COVID-19?

Iš interneto platybių. Iškrito pirmasis sniegas!

Ir vėl pinigai atiminėjami iš Lietuvos regionų…

Tomas Baranauskas. Gal žinot gerą lietuvišką atitikmenį?

Fox News: Viktoras Orbanas – vakarietiškas konservatorius ar totalitarinis banditas?

Vytautas Sinica. Psichologija remiasi nužmoginta žmogaus samprata

Indijos Aukščiausiajam teismui pateiktas pirmasis pasaulyje ieškinys dėl nužudymo vakcina Bilui Geitsui ir Adarui Pūnavalai

Asta Višinskaitė – Katutė. Jeigu kas nors ims plūsti mane ar prigimtinės šeimos palaikytojus, tai nepateks į neapykantos supratimą

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Parazitinių idėjų pandemija

Povilas Žumbakis. Mama bears revoliucija

Nepaisant išteisinimo, K. Rittenhouse istorija įrodo, kad JAV tebėra žiniasklaidos valdoma valstybė

Pandemijos valdymas ir STI siūlomi žingsniai (II): gydymo rekomendacijos sergantiems

Dauguma JAV katalikų ir protestantų teigia: nebūtina tikėti Dievą, norint pasiekti dangų

Éric Zemmour: „Mes neleisime mūsų pakeisti svetimais žmonėmis“

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.