Dienos aktualija, Žmogaus teisės

Antanas Kulakauskas apie daugybinę pilietybę

Tiesos.lt redakcija   2019 m. balandžio 20 d. 0:07

26     

    

Antanas Kulakauskas apie daugybinę pilietybę

Įdomu, kaip Lietuva nubalsuotų referendume, jei jame būtų iškeltas siūlymas sulyginti vyro ir meilužio (žmonos ir meilužės) teisinį statusą. O juk kalbant metaforiškai, analogiškas siūlymas yra siūlymas įteisinti kaip visuotinę (nors ne visiems) normą (o ne kaip išimtį už tam tikrus nuopelnus valstybei – dabartinė konstitucinė norma) dvigubą (daugybinę) pilietybę, t.y. grąžinti ar palikti Lietuvos pilietybę tiems buvusiems ar dar esamiems Lietuvos piliečiams, kurie jau gavo ar nori ir sugebės gauti kitos vakarų civilizacinei erdvei priklausančios šalies pilietybę.

Sakysit, masinės globalizacijos ir intensyvėjančios migracijos laikais tai normalu. Ne – nenormalu. Gal ir būtų normalu, jei toks dvigubas pilietis atliktų ir pareigas abiems valstybėms, bent jau mokėtų mokesčius. Bet ir šiuo atveju tai būtų normalu tik su sąlyga, kad tarp valstybių visiems laikams išnyko prieštaravimai ir konkurencija…

Iš tikro dvigubos pilietybės kaip masinės, bet tik Vakarų civilizacijos erdvėje, o ne visiems už Lietuvos ribų gyvenantiems ar eventualiems Lietuvos piliečiams įteisinimu siekiama p r i v i l e g i j o s, visai nepagrįstai vadinant ją „prigimtine teise“.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

yolo       2019-05-27 10:28
G.P.       2019-04-21 15:59

Autorius pasakė labai taikliai.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-04-21 15:30

to “Tvankstas     2019-04-20 19:17”. O ar kartais Jūs nesuklydote rašydami savo pavardę ir vardą? O kurioje vietoje galiu į Jus kreiptis kaip į žioplį, kai tamstos visiškai nėra mano 2019-04-20 14:47 komentare. Gal pasimaišė protelis? Kalbu tik apie Antaną Kulakauską. Ir dar…. jeigu taip ir būtų, tai ar toji raidė “Y” yra pagrindinė, esminė mano komentare? Gal nesuvokiate komentaro esmės?

Al.       2019-04-21 12:28

Žmonės XIX a. išvažiavo į Ameriką. Prie Smetonos išvažiavo į Ameriką. Po karo taip pat bėgo. Ir Nepriklausomoj Lietuvoj pabėgo gal trečdalis likusių. Ir kaltų nėra? Tik patys pabėgėliai? Ir dabar juos atskyrę, jau būsim saugūs ir klestėsim? O milijoną imigrantų įsivešim vietoj jų? Nes esame ,,empatiški” ? Ir kam tai naudinga - lietuvių tautai ar kolaborantų luomui, užgrobusiam šalį ir tarnaujantiems kominternui ?

Teisingas       2019-04-20 21:51

Logiškas puikus straipsnis, buvo laikas kada buvo Lietuviai viengubi, ir gana stiprūs, tiksliau originalai, dabar nori iš jų padaryti kopijas, panašius į kičą, tokie darosi seimūnai ateina viengubas išeina dvigubas ar trigubas, kad ir Čirinskienė, meldiesi Dievui, dabar meldžiasi Karbauskiui, kaip ir adugelis kitų seimūnų jie nenori būt viengubi, geriau keliagubiems ir žiūrėti kur geresnė nauda, tai chamelionizmas.

Tvankstas       2019-04-20 19:22

Daktare, noriu priminti, kad kreipdamasis ‘žioplį’ į mane padarėte grubią klaidą, reikia naudoti šauksmininką ir rašyti ‘žioply’.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-04-20 19:18

to “Tokio     2019-04-20 16:37
AAAAAAASILO kaip dr Ramanauskas, svietas nemate.”
*
Labi būtų malonu, kad tą savo deklaraciją pagrįstumėte Konstitucija, nes mano argimentacija yra paremta Konstitucija, LR KT ir net duotos citatos. O gal tamsta esate apsirijęs durnaropių ar tik asilu užgimęs, kad galvojate, kad be argumentacijos ką nors pažeminsite. Pasižeminote pats save, todėl ir slepiatės. Tai gal bijote net savo nuomonės? Berods taip.

Tvankstas       2019-04-20 19:17

Skiriu dr. Jonas Ramanauskas .(JavaScript must be enabled to view this email address) - Noriu priminti gerbiamam daktarui, kad kreipdamasis į mane ‘žioplį’ padarėte nedovanotiną klaidą, kai reikia rašyti ‘žioply’. Noriu priminti, kad kreipimuisi lietuviai naudoja šauksmininką : mokinys - mokiny, žioplys - žioply, bet pimpis - pimpi. Šiandien neapsirikote, kreipėtės ‘asile’ į prof. A. Kulakauską, tai rodo Jūsų vystymąsi mąstant ir rašant lietuviškai.

Tokio       2019-04-20 16:37

AAAAAAASILO kaip dr Ramanauskas, svietas nemate.

stasys        2019-04-20 16:17

to Niekaip nesuprantu ...Mąstykite sistemiškai iš ko gi kyla ta tautinė / ar ne iš giminytės ryšiu kurie formuoja ne tik papročius bet ir kalba valstybėje .. esama Lietuviu vartojamoji kalba irgi atsirado ne balto lapo pagrindu . Klausimas kaip rinktis pritariant ar atmetant daugybinės pilietybės projektą ..aš matau pagrindą kad tam projektui gali būti pritarta ir priežastis taps ne tos skambios Konstitucinės frazės o tie gyvenimiški paprasti atvejai . Mes kol kas neradome tos paprastos tai problemai apibūdinti formulės kuri būtu aiški ir paprastai suprantama bei įgyvendinama .Lietuva čia gali padėti tašką bet negali apimti visus išvykusius ir palaikančius ryšius su Lietuva .. o dėl perlaidu ..ne valstybė tokiems žmonėms prideda oraus gyvenimo senatvėje iliuzija .Tai ir mąstykite už ka tokie piliečiai dės parašą .

Nepamirškit       2019-04-20 14:55

interesų tautos, kuri nuolat keičia vardus, pavardes, šalis ir pilietybes. Jie taip daro todėl, kad tik tarp gojų (pagal juos “arkliašiknių”) jie gali klęstėti, bolotiruotis rinkimuose skelbiant aukščiausius reitingus.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-04-20 14:47

Negaliu patikėti, kad tokiu ASILU gali būti vagių ir žemgrobių VDU universiteto profesorius Antanas Kulakauskas. O ASILU vadinu todėl, kad jis teigia: “...(o ne kaip išimtį už tam tikrus nuopelnus valstybei – dabartinė konstitucinė norma) dvigubą (daugybinę) pilietybę,...”
*
Tai ponui profesoriui Antanui Kulakauskui PAAIŠKINU, kad LR Konstitucinis Teismas LR Konstitucijos 12-o straipsnio 2-ą dalį taip išaiškino:

Įstatymo numatytais atskirais atvejais LR pilietis KARTU gali būti ir kitos valstybės piliečiu.

Ponui profesoriui, jeigu jis yra ne koks nors hibridinis stribas, veikiantis pagal komandą “FAS”, paaiškinu, kad žodis “atskirai” yra žodžio “kartu” antonimas. Tai yra kas yra kartu (Lietuvoje gyvena) tas nėra atskirai (kitoje valstybėje gyvena). Ponas profesoriau pasinaudokite Lietuvių kalbos žodynu, nebūkite skeltanagiu.

Kartu privalo veikti ir LR Konstitucijos 12-o straipsnio 1-mą dalis.
*
Taigi Konstitucija visai nekalba apie nuopelnus valstybei.
*
Nereikia komentuoti Konstitucijos kai esate galimai durnaropių apsirijęs.
*
Ir dar pridėsiu vieną LR Konstitucinio Teismo išaiškinimą.
Pagal LR Konstitucinio Teismo išaiškinimą apie tai, kas yra pilietybė, LR KT nutarimo (Byla Nr. 40/03 ) konstatuojamoji III dalis 3-čias punktas:

“Pažymėtina, kad pilietybei neturi įtakos, ar pilietis realiai naudojasi piliečio teisėmis ir pareigomis, ar jomis nesinaudoja, ar jis vykdo piliečio pareigas, ar jų nevykdo. Asmuo yra pilietis ir tada, kai atsisako naudotis piliečio teisėmis ar vykdyti piliečio pareigas. Pilietybės atžvilgiu toks atsisakymas yra niekinis.”

Galbūt       2019-04-20 13:41

Gal nors dėl *dvigubystės *tautiečiai balsuos ne kaip reikia,o kaip logiškai sumąsto paprastas kaimo žmogelis.Lietuviais jei gimėm,tai gal ir būkim?Kažkaip tikiu,kad agitacija nesuveiks.Dėl rinkimų į rūmus sudėtingiau - čia kaip Mis ir Misterio rinkimai,nuobodu iki žiovulio.Va Ukrainoje buvo debatai!Kai gali suprasti,kad girdisi ir tautos balsai,ne tik senas vaizdas HD naujam televizoriuj:nesuprasi egzaminas ar prezentacija.

Niekaip nesuprantu       2019-04-20 13:03

prie ko čia moralinė pareiga “padėti čia sunkiai besiverčiantiems Lietuvoje”. Padedate tik savo artimiems giminaičiams(jeigu padedate). Ką jie sėkmingai pravalgo, geriausiu atveju daktarams nuneša. O greitąją pagalbą ar gydymą ligoninėje finansuoja Lietuvos piliečiai. Ir rinkimų surengimo kaštus dengiame taip pat tik mes.  Daugybinė pilietybė = daugybinio piliečio daugybinė asmeninė nauda.  O pilietybę kaip prigimtinę teisę (net ir giminystės pagrindu) maišote su tautybe.

Raskite rimtesnių argumentų apart to, kad mokesčius moka ten, kur gyvena.

stasys        2019-04-20 12:14

džeikui 2019-04-20 12:06 . paskutiniu metu ‘stuksentoju’ grupės ypač aktyvios gyvenančios Amerikoje . Jus paprasčiausiai nepastebite tam tikru tendenciju , kai kuriuose portaluose netgi str. atsiranda pav. vidurnaktį ... Būkite atidesnis ir viska pats suprasite kas kam dirba . smile))

džeikui       2019-04-20 12:06

kam čia fantazuoti, kad “atvykau su amerikietišku pasu”, jei realiai gyveni pavilny ir esi profesionalus “stuksentojas” ir vandens drumstėjas? Juk nerši kaip varlė kurkulais visuose portaluose po bent kiek aktualesniu straipsniu ir dergi Lietuvą ir jos žmones. Koks dirbantis amerikietis turėtų laiko kasdien demonstruoti savo aroganciją, lieti tulžį ir pagiežą lietuviškuose portaluose?

tiek       2019-04-20 11:30

kulakauskai ,išimtinai gynę ir ginantys stipriojo pusę ,atseit vaizduoja “pasiklydę”,“nebesupranta” kas tai - normalu /nenormalu antros pilietybės klausimu. Ne ,kulakauskai,tamsta tikrai nesi joks paklydėlis ir puikiai supranti ,kas kaltas dėl daugiau nei milijono ,t.y. realiai trečdalio darbingiausios Lietuvos populiacijos emigravimo dažnai paniškai palikus net savo atžalas seniems tėvams. Nenormalu yra apsimesti ,kad to net nepastebi ir vaizduot nustebusį - atseit valdžios politikos išgrūsti iš Tėvynės neteisėtai pretenduoja į savo Tėvynės pilietybę ,jei ,esant reikalui , neliko nieko kito ,kaip priimti jį priėmusios šalies pilietybę. Aišku ,kad žymiai geriau būtų ,jei tie išvykę žmonės būtų likę Lietuvoje , bet aišku ir tai ,kad tokiu atveju Lietuva tikrai nebūtų kentėjusi dabartinio režimo išsidirbinėjimo sukuriant “verslinykams” išskirtines sąlygas likusių piliečių sąskaita: tikrai juk nebūna nemokamo sūrio ,deja ,kulakauskai.O sistemai ,aišku,priimtinesnis kulakauskų siūlomas kelias - juk tai tiesiog išsigelbėjimas nuo nemenkos tikimybės/grėsmės sisteminių susikurtoms išskirtinėms
privilegijoms ,savanaudiškam teisinės sistemos uzurpavimui ,jei nepatenkinti emigrantai nubalsuotų už radikalius valdžios pasikeitimus - išrinktų iš tikro “ne tuos”.

Nežino       2019-04-20 8:45

VDU ir VU studentai. VDU išvis tapo komuniakų tvirtove.

Mokslinio       2019-04-20 8:38

Komunizmo specialistai Mūs Lietuvoje “über alles”, kas to nežino, a?

stasys        2019-04-20 8:37

Dzeikui .. seniau identiškai kalbėjo ir Rusijos ambasados lankytojai . Šiandiena tai viena nuošaliausiu vietu Vilniuje ..ir jau kiek metu niekas realiai nėra matęs jos viršininko . Moralas ..nešik į puoda jei nesi tikras jog neteks jame ateityje sau koše virti .

reikia       2019-04-20 8:32

atimti ir pasidalinti

Dzeikas       2019-04-20 8:28

Durnas tu profesoriau ir sulyginimai tavo durni.
Nes jeigu kalbesim apie zmona ir meiluze tai ju statuso sulyginimas vadinamas DAUGPATYSTE ir tas galioja ir funkcionuoja kai kuriose salyse.
Ne. Niekas daugpatystes(lygiai kaip ir daugybines pilietybes) neskatina. Sakoma: JEIGU gali aprupinti VISAS zmonas.
Kalbant apie pilietybes gi , jeigu tu jas turi ne viena, tai istikimas esi VIENAI is ju pagal pasirinkima.Atvaziavau amerikietisku pasu i Lietuva - esu amerikietis. Ir po 3 menesiu pagal istatyma privalau isvykti. Ir jei kumeles prievaizdai ka su manimi neteisetai padarys - stoves ant kilimelio pas JAV konsula.
Atvykau Lietuvos pasu - gali i purva mane imint ir ismest besislapinanti pro langa. JAV pagalbon neprisisauksiu, nes angazavausi ne ju pilieciu.
Neieskok prapiesoriau 5 kampo apvaliam kambaryj.

stasys        2019-04-20 7:23

Visa tai mielieji tik žodžiai su labai didele dalimi teorijos kaip mes įsivaizduojame ta Lietuvos pilietybe ateityje , realybėje Jus turėtumėte prieš tai piliečiams paaiškinti kodėl brolis, sesuo , pusbrolis, draugas turėtu netekti pilietybės ir teisės laisvai grįžti “tėviškės keleliais namo” .Jus pamirštate kad be formalios teisės mokėti mokesčius ir atlikti pareiga Lietuvai egzistuoja ir ta moralinė padėti čia sunkiai besiverčiantiems Lietuvoje .. žiūriu į ta kasmetiniu pervedimu į Lietuva lentele ir netikiu tai kas akivaizdu ir jau daug metu nusistovėjo negali griūti keliu teoretiku pastangomis . Pilietybė ir yra prigimtinė teisė tik ji kila ne iš Konstitucijos o giminystės pagrindu. Čia ir klausimas kas parduos broli ,seserį juos paaukojant teisinei formuluotei ir ar tinka čia Lietuvio pasas .Mes kol kas svarstome per siaurai .. ta tema .

Dvigubas idiotas       2019-04-20 7:19

Keiciu du eurus į dviguba eurą.

valdiška kamasutra       2019-04-20 5:35

Kuo daugiau meilužių, tuo geriau!

$+$       2019-04-20 5:11

Pagal jūsų metaforą gaunasi, kad vyro ir meilužio teisinis statusas jau sulygintas dabartinėje konstitucijoje. „Už tam tikrus nuopelnus valstybei”.


Rekomenduojame

Ignas Vėgėlė. Patyčios Lietuvoje

Informacinis karas. Aurimas Navys

Regionų politika? Audris Narbutas

Robertas Grigas. Apie liūdnus panašumus

Latvijoje atviros tikintiesiems lieka tik tradicinės Mišios

Prancūzijoje moksleivis šaukė „Allahu Akbar“ prisimenant islamisto nužudytą mokytoją, tėvas grasino padegti mokyklą

Skiepijimo strategija nukrypo ne į motyvavimą, o į grasinimą – Prezidentūra

Niujorko teisėjas uždraudė tėvui lankyti savo dukrą, kol šis nebus pasiskiepijęs nuo Covid

Nuo bačkos. Vytautas Landsbergis: Atsisakantys vakcinuotis žmonės turėtų mokėti „karstelio mokestį“

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Konfliktas Europos Parlamente: išklausykite EK pirmininkės ir Lenkijos premjero kalbas

Lenkijos premjeras M. Moravieckis Europos parlamente: Europos Sąjunga nėra valstybė. Valstybės yra Europos suverenai, kurie nustato ES kompetencijas

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas kuria medijų korporaciją

Nuo bačkos. Vilniaus meras R. Šimašius: aš turiu pareigą dėl vilniečių būti principingu už mūsų miestą ir jo gyventojus

Dr. Dalija Snieškienė. Kur aš tai mačiau???

Prof. Jonas Grigas. Pavojingiausia kada nors išrasta technologija

Suomijoje dėl krikščioniškų pažiūrų teisiama buvusi ministrė

Pokalbis su prof. Alvydu Jokubaičiu

Nuo bačkos. Dainius Žalimas: nacionalinio konstitucinio identiteto elementu negali būti atsisakymas pripažinti šeima tos pačios lyties asmenų sąjungą

Romualdas Ozolas. Tikslas ir uždavinys: atkurti valstybę

Vytautas Radžvilas. Ir vis dėlto tikrovė stipresnė už ideologiją

Edvardas Čiuldė. Vilniaus universiteto nekrozė

Gėjų manifestas

Raimondas Navickas. Pažvelkime į VU lyčiai jautrios kalbos gaires kitu kampu

Justas Sakavičius. Valdžios tikslas – sudaryti nepakeliamas sąlygas neskiepytam žmogui

Asta Višinskaitė - Katutė. Partnerystės įstatymo stūmimo kampanija

Nuo bačkos. Viktorija Čmilytė-Nielsen: Danija laimingiausių šalių trejetuke, nes ten įteisinta vienalyčių porų partnerystė

Anglijoje per penkerius metus planuojama uždaryti daugiau nei 360 bažnyčių

Ir vėl valdantiesiems „parūpo“ miškai

Vengrų europarlamentaras: Europos sąjungoje paskelbtas Šaltasis karas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.