Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Žmogaus teisės, Žiniasklaida

Angela Merkel: žodžio laisvė turi būti ribojama vardan laisvos visuomenės

Tiesos.lt siūlo   2019 m. gruodžio 13 d. 6:18

23     

    

Angela Merkel: žodžio laisvė turi būti ribojama vardan laisvos visuomenės

Pro Patria

Lapkričio 29 d. Vokietijos kanclerė Andžela Merkel kreipėsi į Vokietijos Bundestagą įspėdama Vokietijos parlamentą apie žodžio laisvės pavojus.

„Saviraiškos laisvė turi savo ribas, – teigė Merkel. – Tos ribos prasideda ten, kur plinta neapykanta. Jos prasideda ten, kur pažeidžiamas kitų žmonių orumas. Mūsų valdžia priešinsis ir privalo priešintis kraštutinės minties išsakymui. Priešingu atveju mūsų visuomenė nebebus tokia laisva, kokia ji buvo.“

Kaip pažymi dienraštis Dailywire, „žinoma, ne politikai turėtų nuspręsti, kokios minties išsakymas pažeidžia kitų žmonių orumą, ypač šiandieninėje kultūroje, kur liberalai jau įsidrąsina teigti, kad jiems nepalankių  vadinamųjų  kraštutinių minčių išsakymas yra tiesioginis smurtas.“

Kaip pažymėjo dienraštis Townhall, Vokietija dar 2018 metais priėmė draudimą, pagal kurį tinklalapiams buvo skirta bauda iki 50 milijonų eurų už tai, kad jie skubiai nepašalino „neapykantos pasisakymų“ iš savo platformų, nors pasak dienraščio, tai buvo akivaizdus bandymas nutildyti „Merkel atvirų durų imigracijos politikos kritiką“. Iš tiesų, jeigu jau giliau kalbėtume apie kito asmens „orumo“ pažeidimą, tada puikus pavyzdys būtų A. Merkel imigracijos politika.

Primename, kad ir 2015 m. Naujųjų metų išvakares, kurių metu daugiau nei tūkstantis vyrų seksualiai priekabiavo prie moterų Vokietijos gatvėse. Po šių masinių seksualinių išpuolių, vienas Vokietijos meras net sugebėjo apkaltinti pačias moteris dėl tokio išpuolio, o Vokietijos vyriausybė įsipareigojo atremti visus, kurie kritikuoja musulmonų imigrantus, kaltinamus dėl šių išpuolių.

Užsienio autoriai taip pat pažymi, kad Vokietijos Bundestagui išsakyta „Merkel kalba buvo ne tik neįprastai emocinga, bet taip pat itin paini visiems, kurie suvokia, kad arba jūs laisvai kalbate savo šalyje, arba turite politikų, kurie turi galią uždrausti bet kokią kalbą, kuri jiems nepatinka.

Taigi akivaizdu, kad Merkel susirūpinimas dėl žodžio laisvės yra susijęs su aštria kritika, kuri yra orientuota į jos atvirų durų imigracijos politiką. Aš nekenčiu palyginimų su Hitleriu, tačiau kadangi tai yra Vokietija ir kancleris kalba apie cenzūrą, galbūt A. Merkel mano, kad vėl reikia kažko panašaus į Viešojo švietimo ir propagandos ministeriją, kuriai kažkada vadovavo Džozepas Gėbelsas,“ – teigia užsienio autoriai.

Parengta pagal dailywire.com ir townhall.com informaciją

propatria.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.       2019-12-15 16:03

Žodžio laisvė turi būti ribojama vardan žodžio laisvės.
Demokratija turi būti ribojama vardan demokratijos.
Žmonės turi būti pririšti grandine prie būdos jų pačių labui.
O civilizacija turi būti sugriauta ir vietoj jos pastatytas konclageris, nes tiesiog mums taip norisi.
Tame visas komunizmo mokslas.

Kas tie ,,užsienio autoriai” ?

Džozepas Gėbelsas       2019-12-14 20:35

Buvau užsienyje, tai ten ne tik “užsienio autoriai”, bet ir paprastas gatvės šlavėjas angliškai skaldo, nei žodžio lietuviškai. Mums dar toli iki tokio lygio.

Help       2019-12-14 18:54

Ji žydė globalistė, ar tiesiog šizofrenikė? Vienas iš dviejų. Neapsisprendžiu. Padėkit apsispreęsti.

Ir vel       2019-12-14 12:04

Ir vel Europoje beuztekanti vienos tiesos ir partijos saule jau pazadino ir savo šiluma apsvaigino ne viena apmusijusi, letantini komunistini elementa.Tikrai kiek “Stolichnaya” reikejo isgerti,kad pasakyti jog lietuviskasis Trudeau- Simasius uz tradicines seimos vertybes

stasys        2019-12-14 8:35

@ stasys 2019-12-13 22:34 > čia kai kas Tiesose išmintingai pridurtu ..daug lengviau žmoguje tamsta pamatyti nei šviesa ..ir čia Jis būtu teisus . smile) gal čia ateinančios šventės mane taip veikia ..reiks būtinai aplankyti koncervatoriu “prakartėle” smile)

Kas čia daros       2019-12-14 8:15

Ar Europon ateina generalissimo Stalino laikai????

@ stasys       2019-12-13 21:34

„ netgi baisusis „Šimašius“ su jo visa arogancija tautiniam paveldui .. yra tradicinės šeimos puoselėtojas ir pavyzdys to kiek politinės pažiūros turi mažai įtakos žmogaus tradicinėms vertybėms“
Tiktai yra netiesa, kad Šimašius yra tradicinės šeimos puoselėtojas (saugotojas). Argi gali būti tradicinės šeimos puoselėtojas žmogus, šiuo atveju politikas, kuris leidžia platinti homoseksualizmą, tam panaudojant viešąją erdvę (turiu omenyje Baltic Pride paradus)?! Na, nebent jis nesuprastų viešosios erdvės įtakos efektyvumo į ne visai sąmoningos visuomenės dalies, ir ypatingai jaunimo, dorovę; kas visiškai yra netikėtina, kad Šimašius, būdamas išsimokslinęs žmogus, to nesuprastų. Taip pat yra neginčytina gyvenimo tiesa, kad politiko politinės pažiūros ir jo gyvenimo vertybės yra tampriai tarpusavyje susiję dalykai, ir manau, jog nesusipratimai šioje srityje gali būti tik labai retais atvejais. 

draugė merkelienė-tikras šungrybio klonas       2019-12-13 20:37

Lygiai tokios pačios šizofreniškos sapalionės be jokių logikos pėdsakų,
kaip pas stalininius politrukus-tipiška bolševikinė padugnė,laiku išvertusi skūrą.

gražių paveiksliukų galerija:

liaudiesmenas.livejournal.com

ah1       2019-12-13 18:55

pritariu Merkel, nes Lietuvoje žiniasklaida pažeidija LR Konstitucijoje įtvirtintą nekaltumo prezumpciją, Europos žmogaus teisų konvenciją - skelbia žmogų kaltu nesant įsiteisėjusio teismo nuosprendžio

Dzeikas       2019-12-13 15:52

Blogos zinios ir ypac Lietuvai. Jeigu sios kalbos vokieciams pasireiks kaip sloga, tai Lietuvoje kaip plauciu uzdegimas.Jos bus suprastos vienareiksmiskai - galima dusint be atodairos!

stasys        2019-12-13 14:24

Giliau mąstantis “stasiams”  2019-12-13 12:53 .. Pagal Jus išeitu kad liberaluose kaupiasi tik lėbaujantis jaunimas ir tie kurie užsiliko amžinais praeito šimtmečio „hipiais“ (geriau birbintis nei kariauti) .. Tikrai nesutiksiu ..netgi baisusis „Šimašius“ su jo visa arogancija tautiniam paveldui .. yra tradicinės šeimos puoselėtojas ir pavyzdys to kiek politinės pažiūros turi mažai įtakos žmogaus tradicinėms vertybėms . Čia tik sovietiniais laikais buvo mada ir praktika Lenino priesaku laikantis gryninti viską kas aplink judą ..Aš matyt kitaip suprantu tas vertybes ...iš str. aišku kad informacija str. dalinosi leidinys kuris buvo baustas už peržengtas ribas , kritikuojant Merkel politika .Jus pirmiau sau turėtumėte atsakyti ar laisvas žodis ir nuomonės išraiška gali būti beribė .Tradiciškai vaikai ir tie auklėjami dvigubų vertybių ( teisės ir pareiga) pagrindu .. tie patys dėsniai galioja ir visuomenėje .

Gebelsas       2019-12-13 13:37

Bent jau buvo Josephas

>Giliau       2019-12-13 13:07

šaunu matyti naujus mąstančius žmones šiame portale, kur su komiteto satrudnykais paprastai niekas nediskutuoja apeidami kaip arklio obuolaičius ant turgaus aikštės grindinio.

Tvankstas       2019-12-13 12:47

SSSR nuoširdaus draugo dr. Joseph Göbbels svajonių mintys - neatsidžiaugia grabe.

Jules       2019-12-13 12:43

Taip Europos Vasalitetas(statytiniai) ginasi nuo prastuomenės. KGB visur ima viršų.

Giliau mąstantis "stasiams"       2019-12-13 11:53

Nėra žmogaus be tikėjimo arba įsitikinimų, nėra žmogaus be pasaulėžiūros, nėra žmogaus neturinčio jokių gyvenimo vertybių. Taigi, visa tai tinka tiek dešiniesiems, tiek ir kairiesiems, tiek konservatoriams, tiek ir liberalams, įskaitant ir pačią A. Merkel. Todėl A. Merkel teiginys, kad „žodžio laisvė turi būti ribojama vardan laisvos visuomenės“ paprasčiausiai prieštarauja logikai, nes visuomenė, kurioje ribojama žodžio laisvė, paprasčiausiai, tuo pačiu nėra laisva visuomenė. Todėl skirtumas tarp konservatorių ir liberalų yra tik moralės normose: konservatorių moralė – gili ir dvasinga, o liberalų, priešingai – paviršutiniška, vertinanti tik kūniškus malonumus ir nevertinanti dvasinių vertybių.
P. S. Būtent todėl, kad pokrikščioniškame pasaulyje plinta kraštutinė liberali pasaulėžiūra (o gal tiksliau „pasaulėžiūra“) visuomenėje tuo pačiu plinta prigimtinės šeimos nuvertinimas, alkoholizmas, narkomanija, įvairios depresijos ir neurozės, kriminaliniai nusikaltimai bei savižudybės. Taigi, tokiu atveju, pokrikščioniško pasaulio „vystymosi“ kryptis - visuotinis chaosas.

Brexit       2019-12-13 11:28

Kaip kumštelius suspaudus, komsomolkė.
O Borisas skersą padėjo.
Laisvi žmonės, laisvoj šaly…

veiksmas lygus atoveiksmiui       2019-12-13 10:51

Laisvė be žodžio laisvės. Kas iššaukė nacionalizmo apraiškas?

Taip taip       2019-12-13 10:10

Savo “džiaugsmui” pažinom tokią imperiją, kurioje žodžio laisvė irgi buvo laikoma labai pavojinga. Kai vienus per daug laisvai mąstančius pavėžindavo į Sibirą, kiti, matyt labiau pavojingi, netikėtai kažkur pradingdavo, o tie likę... galėdavo džiaugtis ypatinga laisve! Leninas ir Stalinas galėtų didžiuotis tokia mokine! Ponia Merkel mano, kad tik kitų žmonių orumas gali būti pažeidžiamas. O vokiečiai orumo nebeturi? Jiems oriai gyventi savo valstybėje ir paprasčiausiai nebijoti iš namų išeiti į gatvę nebepriklauso? Kada tai atsitiko ir kas taip nusprendė!?

stasys        2019-12-13 9:44

Laisvai reikšti nuomone ir skatinti smurtą ..du skirtingi veiksmai . Jei Laikraštis reikšdamas savo nuomone peržengia įstatimo nustatytas ribas ir sukelia pavoju visuomenės gerovei ..ar toks veiksmas papuola po laisvo žodžio apibrėžimu ? abejoju .Terorizmas irgi savotiška savos nuomonės išraiška , veiksmu, kuris sukelia visuomenei labai dideles įtampas ir didelius nuostolius , vienok Jis netampa demokratijos vienu esminių apibrėžimu . Paprastai su tokiomis problemomis susiduria tie autoriai kurių idėjos skelbiamos visuomenei neturi diskusijų pobūdžio..ir yra tik klaidingi teiginiai (švelniai tariant) ..va kaip Vlado Vasiliausko ‘Melagiu laivas’. Jei butu Vokietijoje toks požiūris į laisvą žodį ir jo teisę visuomenei , kaip abejoja str. ?.. ir po šiai dienai toje šalyje neklestėtu visokios AFD ..ir joms panašios radikalios partijos . Tikra demokratija prasideda iš suvokimo tavo kur prasideda tavo teisės ir kur jos baigiasi ..pažeisdamos visuomenės interesus . Jei to nėra ..tokį veiksmą tenka vadinti siekiu anarchijos ...tik chaosas neturi ribų ir yra laisvas nuo bet kokiu savęs apribojimu morale.

> Jei kas gali riboti       2019-12-13 9:41

Ant Merkel sąžinės kraujas teka seniai nesustodamas. Kiekvieną kartą, kai jos “svečiai” ką nors papjauna, pašauna, prievartauja…

Jei kas gali riboti       2019-12-13 8:15

žmogų,tai tik Dekalogas.Merkel jį pamiršo ir pamiršo,kad yra krikščioniškos partijos narė.Todėl prasideda bėdos.Nes “Iš pradžių buvo Žodis…”(Jn 1,1).Žodžio ribojimas-Dievo ribojimas.Kas čia bus nugalėtojas,aiškinti nereikia.Tik bus aukų ant Merkel sąžinės.

Strapf gestrapfen       2019-12-13 8:03

Honekerio sterwa kitaip kalbėti nemoka.
Bet lietuviškiems kolaborantams labai patiks.


Rekomenduojame

Verta paminėti. Julijonas Būtėnas: žurnalistas ir laisvės kovotojas

Algimantas Rusteika. Kai suprasit, kad turim ką turim, turėsit gerą laiką

Atmintinos datos: operacija „pavasaris“ – 1948 m. gegužės 22–24 d. iš Lietuvos ištremta apie 40 tūkst. žmonių

Nacionalinis susivienijimas reikalauja nutraukti vyresnio amžiaus asmenų diskriminaciją

Dovilas Petkus. Įtakingi veikėjai susirūpino savo tamsia praeitimi

Robertas Grigas. Šv. Jono Pauliaus II šimtmečiui

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato: knyga „Lietuvos partizanų valstybė“

Andrius Švarplys. Legenda

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.