Andrius Švarplys. Keletas pastebėjimų iš Veidaknygės: kaip establishmentas dirba su medijomis

Tiesos.lt redakcija   2013 m. gruodžio 8 d. 16:09

15     

    

Andrius Švarplys. Keletas pastebėjimų iš Veidaknygės: kaip establishmentas dirba su medijomis

Jau kuris laikas Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė įvairiose medijose talžoma pasimėgaujant. Ar ji to verta, ar neverta – ne esminis klausimas. Čia svarbiausia, kaip „pagaunamos“ ir formuojamos visuomenės nuotaikos. Daug jaunų žmonių smaginasi filmukais ir galvoja: „Kokią durną Seimo pirmininkę turime“.

Šiuo atveju labai pritarčiau V.Radžvilo nuomonei: „Ši Seimo pirmininkė niekuo neišsiskiria iš kitų parlamento vadovų – reikėtų gerai pagalvoti, kiek buvo tokių, kurie ją lenktų visa galva. Absoliuti Seimo narių dauguma, net vadinamųjų respektabilių politikų, yra menkai išsilavinę, suvokiantys politiką buitiniu lygiu. Jie niekuo nesiskiria nuo daugelio rinkėjų, kurie neturi strateginio mąstymo. [...] Nėra elementaraus pilietinio, politinio švietimo. [...] Politologai ir vadinamieji politikos komentatoriai aptarnauja politinę sistemą, tačiau rimtų apmąstymų šiandien nėra.“

Jos vizitas į Ukrainą medijų – vis tų pačių – yra paverstas vos ne nusikaltimu, diletantizmu, nukrypimu, saviveikla ir pan. O juk tame vizite dalyvavo ir tokios užsienio politikoje patyrusios personos kaip Petras Auštrevičius ir Gediminas Kirkilas. Ukrainos opozicijai paramą pareiškė įvairios ES šalys, JAV sekretorius John Kerry, Jaroslavas Kačynskis, Michailas Saakašvilis ir kt. Labiau panašu, kad vizitas iš tiesų daugiau buvo sėkmingas, o ne juokingas. Bent jau moraline opozicijos palaikymo prasme. (Apie tai rašė Dalius Stancikas).

Tačiau publika itin lengvai praryja kabliuką. Kita tipiška mūsų piliečių reakcija: „Ką? Tu gini L.Graužinienę?“... Kitos alternatyvos nemato.

Taigi kodėl puolama Graužinienė ir „prie ko čia“ establishmentas? Pagrindinis tokio puolimo tikslas – sudoroti Darbo partiją su kniaziumi (o taip pat – ir Pakso populiarumo likučius). Tam, kad nedrumstų vandenų jau susiformavusiam politiniam stabilumui, jo ašiai: Prezidentė – konservatoriai – liberalai – socdemai – didieji verslai – pagrindinės medijos – didžiausios teisėsaugos institucijos. Didžioji svajonė – dvipartinė sistema. Su imitacine politine įvairove – neva demokratiniu pasirinkimu.

Dėl to tikslo ir yra visi tie žaidimai medijose. Pažiūrėkite, kaip sutampa Graužinienės trolinimo klausimu lrytas.lt su delfi.lt. Ir su visais „respektabiliais apžvalgininkais“.

O antras nušaunamas zuikis – šitaip pridengiamas, iš dėmesio pašalinamas visiškas buitinis politikos supratimas: čia mano – čia tavo; čia mūsų – čia jūsų įtaka.

Krinta ir trečias zuikis – visuomenė taip aptrolinama (taip, čia ne tiek Graužinienė trolinama, kiek tam pasiduodanti visuomenė), kad visiškai nemato valstybinių nusikaltimų, nors jie atliekami ir vidury dienos, pavyzdžiui, kaip „Lietuvos rytas“ išsipirko iš valstybės ir vėl tapo savarankiškas atimdamas iš kreditorių mažiausiai 10 milijonų litų. Nė viena „rimta“ medija apie tai nerašė, išskyrus ekspertai.eu.

Ketvirtas zuikis – tarsi šalutinis ir kur kas globalesnis efektas, bet mūsų valstybės modelis ta linkme ir krypsta: šalis tyliai, tarsi savaime paverčiama „prapučiama valstybe“ – globalaus verslo, kapitalo, jį aptarnaujančių globalių ideologijų. Visos pagrindinės medijos jau kuris laikas mus pratina prie gėjų ideologijos, prie „atitikimo ES standartams“ mito, prie tarptautinio kapitalo poreikių, prie skandinaviško lytinio švietimo modelio ir nutyli visus tam prieštaraujančius įvykius, tokius kaip Kroatijos referendumas dėl šeimos sampratos, Bulgarijos žemės pardavimo draudimas, skalūnų problemiškumas, kaukaziečių siautėjimas Rusijoje, gėjų homofobija (kad viešoji gėjų ideologija yra tikra tradicinės šeimos ir elementariausio tautiškumo homofobija ir haterizmas), vaikų teisių problemos Norvegijoje ir pan.

Reziumė: visuomenės nuomonė taip nukanalizuojama, kad atrofuojasi jos galia atpažinti tikruosius nusikaltimus, tikruosius valstybės veikėjus ir įtakos sferas. Atrofuojasi valstybinio, t.y. savarankiško, tautinio bendrumo, kultūros tąsos, bendro likimo strateginio, mąstymo galios. Visu pajėgumu nyksta tautinis, t.y. bendro valstybinio gyvenimo, orumas. Visuomenė paverčiama globalaus pasaulio – nieko bendra neturinčių „eurožmonių“ – visuomene, tiksliau – kapitalo valdomo pasaulio vartotojais. Su itin „pažangia“ žmogaus teisių ideologija, kuri yra ne kas kita kaip globalaus kapitalo ideologija. Pradžiai tinka filmukai pasismaginimui, o po to teks „natūraliai“ pritarti ir, tarkim, pažangiam vaikų lytiniam švietimui darželiuose. Štai šiandien delfyje kurį laiką kaip svarbiausia kabėjo Švedijos eksperto nuomonė apie imigracijos pozityvumą. Vėliau bus pateikiama vietinių ekspertų pozityvi nuomonė. Kapitalui nesvarbus vietinis (jaunimo) nedarbas, žymiai svarbiau pigesnė imigrantų darbo jėga.

Pridėkite prie šito vietinių „prestižinių komentatorių“ poziciją – jie visi sutartinai atsisako matyti valstybinę korupciją, o į rimtus faktus atsako mėnulio pilnaties nuotrauka. Visi iki vieno jie buvo už visus globalaus kapitalo projektus, tokius kaip skalūnų dujos, juvenalinė justicija ir pan. Vietoj faktų jie nori diskutuoti nuotraukomis ar filmukais, t.y. bruka emocinį užtaisą.

Ir Radži elektoratas jį sėkmingai suvartoja. Ar dar verta abejoti, kad nuolat bus tęsinių?

P.S. mano patarimas žmogui, norinčiam susivokti Lietuvoje: skaitykite undergroundinę spaudą, pastebėkite empirines nuorodas (vadinasi, galima pasitikrinti) ir lyginkite su establishmento medijų žiniomis (lrt.lt, lrytas.lt, delfi.lt, 15min.lt). Pamatysite milžinišką „nutylėjimą“ ir kyptingą-šališką-establishmentui palankų nuomonės formavimą.

P.P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

nenaudokime jų "terminų'       2013-12-10 1:37

Laikykimės, neįsileiskime naujakalbės: antraštėse mirga tokie “terminai” kaip gėjų santuoka, nors tai turėtų būti vadinama partneryste, atsakingas žmogus santuoka to neturėtų vadinti.
“Homofobija” irgi rašoma kur reikia ir nereikia. Iš kur tos baimės? Jei jau reikia termino, rašykime nepakantumas.

Šiaip       2013-12-9 19:51

tai kovojam kiekvienas už savo būvį, kaip kas išmanom ir sugebam. Juk kažkaip išgyventi reikia. Bet velniškai skaudu ir gaila… savęs.

Eduardas       2013-12-9 19:39

Autorius zinoma saunuolis. Daug jo straipsniu kaip pirstu i aki. Tik vienas klausimelis autoriui: kodel labai daznai dviprasmiskai minit Pakso pavarde?

StasysG       2013-12-9 19:15

Tragedja ne autorius, o Jūs pats. Norėjote, aišku kaip diena, žiniųSklaidos… Žiūrėkite, ką apie MEDIJAS rašo Bernardinuose filosofas V Rubavičius:——“„Negalime pasirinkti arba nepasirinkti medijų“
Anot filosofo V. Rubavičiaus, kasdienybėje naudojami įtaisai mums yra tapę artimesni net už pačius artimiausius žmones: juos liečiame, glostome, net nepastebime, kad itin meiliai elgiamės su savo išmaniaisiais telefonais. Tiesa, pasaulis visada buvo MEDIJUOJAMAS, tai nėra naujiena. MEDIJOS– įrankiai, kurie neišvengiamai yra tarp mūsų ir pasaulio. Nauja šiais laikais tai, kad pasaulį užkariauja vis naujesnės technologijos, medijos yra integruotos, tai reiškia, jos sujungia žmogaus veiklos, pasaulio matymo funkcijas, kurios anksčiau buvo išskaidytos. „Negalime pasirinkti arba nepasirinkti medijų“, – sakė filosofas. “

tragedija       2013-12-9 16:19

Autorius net pavadinimo normalia lietuvių kalba nemoka parašyti. Tai štai kokie debai dirba aukštosiose mokyklose.

Grasilda       2013-12-9 8:48

Tai, kad medijos mus kvailina, dar nereiškia, kad p. L. Graužinienės elgesys atitinka Seimo pirmininko lygį.

nuomone       2013-12-9 8:39

as sakiau ir sakysiu musu problema buka,neissilavinusi,nemastanti o ir mastyti,skaityti tinginti tauta.Stebetinai lengvai manipuliuojama.I prezidentus neturime padoraus zmogaus…Vargse tauta…

Taigi       2013-12-9 1:07

Nepasitikiu autoriumi, manau, kad tai yra negeras žmogus.

zigmas       2013-12-8 21:50

nu ir kvailas straipsnis, kaip ir autorius :D

G.P.       2013-12-8 21:42

Puikus straipsnis. Iš esmės pasirašau po beveik kiekvienu autoriaus žodžiu. Smagu, kad Lietuvoje dar yra galvojančių ir esmę matančių žmonių.

Šiandien       2013-12-8 21:09

Per LNK Dapkaus laidoje įdomu buvo klausyti apie 80 milijonų konservatorių ekspertams.Sako,ir prezidentūra vartoja.Kas finansuoja Dalės rinkiminę kampaniją ir žiniasklaidos propagandą?Ne tuo keliu pasuko pasivadinę konservatoriais.

pastaba autoriui       2013-12-8 20:12

apie lryto akciju nesvaru nupirkima rase netik ekspertai.eu bet ir ne ka silpniau o gal net ir stipriau respublika.lt

Ryt'as       2013-12-8 18:48

“Radži elektoratui” šis straipsnis ne tik kad sunkiai prieinamas , bet dar sunkiau “įkandamas” . “Radži elektoratas” pseudolaimingai gyvena televizinėse muilo operose ar nesibaigiančiuose mulkinimui sukurtuose šou projektuose. Į klausimą - ar nematai , kad tu čia visapusiškai mulkinamas , rišlų atsakymą labai retai išgirsi…

As tai manau       2013-12-8 18:29

kad Seimo Pirmininke skambino Prezidentei pasitarti del keliones,bet si mate jos numeri ir nekele ragelio…O jei rimtai-taiLietuvos menesi ,,be patyciu” mokykloj toli lenkia viesuju informacijos priemoniu pratinimas prie patyciu,todel bus tik blogiau ir blogiau.O visoms straipsnio mintims pritariu 100%.

žydeliai?       2013-12-8 17:45

puikus straipsnis, bet dar priedo prie viso to - stiprus puolimas prieš krikščionybę bei jos vertybes. Taip ir jaučiasi visa tame žydelių ranka.

Efektyviausias pasipriešinimas: katalikybė, Jėzus Kristus.


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika. Laiko liko nedaug

Geroji Naujiena: Laimingi, kurie pagal Dievo įsakymus eina, kas iš širdies Jojo ilgis

Eglė Mirončikienė. Ryžtingi kovotojai su vėliavnešiais, performeriais ir lipdukų klijuotojais, plečia puolimo frontą

Ramūnas Aušrotas. Sąžinės laisvę apribojo ir šveicarai, referendume sugriežtinę bausmes už seksualinių mažumų diskriminaciją ir neapykantos kurstymą

Pro Patria jaunimas kviečia į eitynes – Vasario 16-osios Liepsnų maršą

Vytautas Sinica. Vyksta stiprus nuprotėjimas

Algimantas Rusteika. Dėl vieno dėdė Marksas buvo teisus: naujieji jo bendražygiai viską verčia farsu

Algimantas Rusteika. Šią dieną

Ramūnas Aušrotas. Norite sumažinti ne(si)skiepijimo keliamą riziką? Nustokime skiepiję konvejeriu

Clotilde Armand. Rytų Europa Vakarams duoda daugiau, nei gauna

Verta prisiminti. Kazys Škirpa: mintys apie valstybę

Kroatijos teismas pripažino tos pačios lyties šeimoms teisę tapti vaiko globėjais

Algimantas Rusteika. O ką daryti, jei šeimos neturi, bet susirgai?

Neringa Venckienė. Apie teismų ir jų sprendimų nešališkumą

Kardinolas V. Sladkevičius siunčiamas į užmarštį?

Andrius Švarplys. Kaip artes liberales galėtų būti salele?

Ramūnas Aušrotas. Statistika kalba už save

SAS antiskandinaviška reklama sulaukė atoveiksmio: ar perlenkta lazda gali virsti bumerangu?

Kun. Robertas Skrinskas. Kremliaus troliai šeimininkauja ir lietuviškoje Vikipedijoje

Nida Vasiliauskaitė. Valstybė, kurios tarakonai nekokybiškai pakasyti – valstybė be ateities

Rasa Čepaitienė. Pakelk galvą, lietuvi!

Kun. Roberto Grigo replika: O, kad taip būtų!

Algimantas Rusteika. Nespirgėkit, čia ne apie visas

Rusų kalbos pamoka 30-taisiais atkurtos Nepriklausomybės metais: liaupsės sovietmečiui ir jį reanimuojančiam Putinui

Vytautas Rubavičius. Su kaimu prarandame gimtinės nuovoką

Rūta Janutienė „Iš savo varpinės“: Ar Dalia Grybauskaitė galėjo būti šantažuojama?

Liudvikas Jakimavičius. Šėpos jubiliejų pasitinkant

Geroji Naujiena: Kaip nenustoti sūrumo

Andrius Švarplys. Šveicarai uždraudė diskriminuoti gėjus kalboje ir viešumoje. Ką tai reiškia?

LR žvalgyba informuoja: kaip viešai vertintinos Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui kylančios grėsmės ir pastebėti rizikos veiksniai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.