Dienos aktualija, Pasaulis, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Andrius Švarplys. Vyksta didžiulė, giluminė, fundamentali demoralizacija

Tiesos.lt redakcija   2020 m. liepos 26 d. 12:04

13     

    

Andrius Švarplys. Vyksta didžiulė, giluminė, fundamentali demoralizacija

Demokratų partijos kontroliuojamuose miestuose nusikalstamumas – žmogžudystės – išaugo: Mineapolyje – 94%, Filadelfijoje – 27%, Čikagoje – 50%.
67% juodųjų visuomenės policijos finansavimo sumažinimas kelia nerimą...

Ar kas nors apskritai pastebite, kaip suprimityvėjo politinės diskusijos? Ar mums reikia statistikos, argumentų, rimtos diskusijos apie tai, ar iš viso reikia policijos, valstybės, kapitalizmo, konstitucinių teisių?

19 a. tokie miestų merai, leidžiantys anarchiją ir gaujų siautėjimą, būtų pakarti arba nušauti miestelio aikštėje. 20 a. jie būtų patupdyti į kalėjimą už sąmokslą su riaušėmis ir plėšikavimu. 21 a. jie yra palaikomi CNN, BBC, New York Times, Washington Post, garsiausių universitetų ir didžiausių korporacijų.

Po „gentle giant“ George Floyd mirties mums siūloma rimtai apie tai diskutuoti. 2020 m. birželis išsprendė kelių šimtmečių politinės filosofijos problemas. Mes grįžome į 17 a. hobsiškas-lokiškas diskusijas apie prigimtinę chaoso būklę. Mes priversti įrodinėti, kad smurtas ir plėšikavimas yra nusikaltimai, paminklų griovimas – vandalizmas, kad policija būtina saugumui, kad negalima leisti siautėjančios minios smurto. Kad laisvė gali būti apginta įstatymo viršenybės pagrindu, o žodžio laisvė yra geriau nei dominuojančių pažiūrų tironija. Kad teisingų pažiūrų prievartinis diegimas yra totalitarizmas, o ne demokratija ir ne žmogaus teisės.

Vyksta didžiulė, giluminė, fundamentali demoralizacija.

Kai didžiosios verslo korporacijos, S&P 500, medijos, švietimo sistema, universitetai ir politinė Demokratų partija stoja ne teisinės valstybės pusėje, kas gali visa šitą sustabdyti?

* * *

 

„Kairiųjų retorika kenkia mūsų teisingumo sistemai“, – sako JAV Baltųjų rūmų spaudos atstovė ir savo pranešime pamini keletą faktų. Vienas jų sukrečia: tikėtina, trys pareigūnai buvo visam laikui apakinti riaušininkų, nukreipusių lazerius tiesiai jiems į akis. „Tai nėra taikių protestuotojų veiksmai“.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

ah1       2020-07-28 10:52

kad įvesti žiauriausią vergiją pagal Platoną, skaitmeninę ekonomiką  pagal Bibliją apibūdintą skaitmenimis 666 užsibaigiančią apokalipsiu, reikalinga demokratija, demokratija tai kelias į žiauriausią vergiją pagal Platoną. Pavyzdys JAV reikalai - demokratija pasireiškianti reikalavimu panaikinti policiją ir duoti laisvę  nusikaltėliams visokiausiems ir jų nusikaltimams visokiausiems.

demokratams       2020-07-28 10:47

tai paranku.

Infa       2020-07-28 10:14
Protas       2020-07-27 19:32

Kada tik dvikojis išlipo iš medžio, pas jį atsikraustė protas, dabar tikriausiai vyksta atvirkščias veiksmas, protas baigia išsikraustyti iš dvikojo padaro.

retorinis klausimas       2020-07-27 18:37

Ar mes, paprasti žmonės, galim ką nors?
Nedažnai, bet kartais apie tai pagalvoju.
Ką mes galim absurdo visuomenėj, kur baisu nebijoti, nes būsi apšauktas priešu, kur didžiausia garbė tiems, kas vagia daugiausiai, kur propaguoja skurdą labiausiai pralobę, kur ištuštėjęs kraštas paskelbtas sėkmės šalimi, kur išdavikai moko patriotizmo o neviltis vadinama laisve, kur atmintis turi būti suderinta ir pakeista, kur faktai negali priešintis vyresnybei, kur protingiausia būti kvailiu, kur saugiausia yra nežinoti, o sveikiausia iš lėto naikinti save?..
Ar mes galim ką nors?
Taip, žinoma, galim!
Mes galim išsaugoti protą.

stasys        2020-07-27 17:22

Jei tik autorius ta statistika kliaunasi , saugok dieve ta jo laivą ..Girtas filosofas - bocmanas pikčiau uošvynės kiekviename žingsnyje aiškinančios kas kaip daroma teisingai . Str. trūksta konkretumo o jau metami kaltinimai ir aplamai absurdiški . cit.” 19 a. tokie miestų merai, leidžiantys anarchiją ir gaujų siautėjimą, būtų pakarti arba nušauti miestelio aikštėje. 20 a. jie būtų patupdyti į kalėjimą už sąmokslą su riaušėmis ir plėšikavimu. 21 a. jie yra palaikomi CNN, BBC, New York Times, Washington Post, garsiausių universitetų ir didžiausių korporacijų.”

Apsišaukėlių laivas „Demokratija” plaukia       2020-07-27 15:15

ir problema ta, kad jį perstatinėjant vandenyne galima nuskandinti valstybę (pvz., liberalleftistams sukursčius pilietinius karus ar/ir naują pasaulinę Revoliuciją). Konstituciją, kurios pamatas yra prigimtinis įstatymas - Vakarų civilizacijos perlas - kiekvienai naujai kartai yra pareiga ginti, jei reik, jėga ir iki galo. Ta valanda atėjo ir tik piktavalis to gali nepripažinti.
Aišku ir nuo ko pradėti: po Kristaus be Kristaus bet kaip pavadinta politinė santvarka neišvengiamai mutuoja ir mutuos į tironiją. Dėl Būties Tiesos ir esmingai, ir formaliai negalimi jokie kompromisai (jokio daugeliui mūsų būdingo prisitaikėliškumo!) - kovoti privalome ir kovoti tvirtai. Jokių lytinių ar šeiminių naujadarų, ideologizuotų pramanų, nes tai nesuderinama nei su sveiku protu, nei su mokslu, nei su Tradicija, nei su Apreiškimu. Amen.

Ehrmantraut       2020-07-27 12:07

geriausia kaip Portlendo meras demokratas Ted Wheeler išėjo pasiglebesčiuot su riaušininkais atseit “aš vienas iš jūsų, federalai velniop” tai vos sveiką kailį išnešė. gal jau reikia šitiems veikėjams atsiverst Prancūzijos revoliucijos vadovėlį, ten irgi iš pradžių dėjo galvą ant kaladės aristokratai, paskui jau ir revoliucijos vadai ir kurstytojai ir taip iš eilės. kažin ar demokratai suvaldys šitą gaivalą, kad ir išloštų lapkritį.

kraujo, kraujo kraujo...       2020-07-26 20:51

senai bebuvo karas ir revoliucijos - kurios milijonus pražudė (o kai ką padarė turtingais)
kraujo, kraujo, kraujo - klykia komunistai

Graikų genijus iškart perspėjo,       2020-07-26 19:34

kad demokratijos būtinoji sąlyga dorybės, kurios nėra paveldimos, bet išugdomos (mokyklose, neišskiriant aukštųjų). Šito mokyklose diegiamose reliatyvistinėse ideologijose (tiesiogiai ir ne) faktiškai atsisakyta. Tuomet įsigali galios įstatymas - ne įstatymo galia. Aklo galios įstatymo šaltinis galiausiai yra apokaliptinis Žvėris, jo išskleisti ekonominiai, socialiniai, pasaulėžiūriniai tinklai ir nuodėmės bei ydos žmonėse - šventumo ir dorybių priešybės.
Abi pusės telkia kariaunas lemtingam mūšiui. Globalizacija galiausiai tik tai ir tereiškia: arba - arba; arba Gyvenimas, arba mirtis ir jokio vidurio.

Kis       2020-07-26 13:16

Putinas si reiskini ivardino,kaip hibridini kara.Kito karo jis nelaimes,o sis nesantaika JAV jau paseta.

ah1       2020-07-26 12:53

nieko naujo, dar šventam rašte rašte aprašyta kaip JAHVĖ savo žiauriais įstatymais žydų moralę tvarkė, pvz. žydas vyras su žydu vyru dulkinosi o JAHVĖ tokius akmenimis užmėtyti įsakė... ir t.t.

Al.       2020-07-26 12:29

,,ar iš viso reikia policijos, valstybės, kapitalizmo, konstitucinių teisių?” Jokio ,,kapitalizmo” nėra, tai tik Mordechajaus išmonė. Yra laisvas ūkis.


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Dar kartą apie tai, ką Popiežius sako, ir ko nesako

Robertas Grigas. Tikrovės faktai, kurių jokios autoritetų ištarmės atšaukti negali

Ramūnas Aušrotas. Nėštumo nutraukimas įtarus vaisiaus ligą ar neįgalumą prieštarauja Lenkijos Konstitucijai

Lietuvos vyskupų konferencijos informacinis pranešimas apie Popiežiaus išsakytas mintis filme „Francesco“

Vygantas Malinauskas. Bažnyčios mokymas nėra asmeninė Popiežiaus nuosavybė

Algimantas Rusteika. Sekmadienį laukia rinkimai be tikrų pasirinkimų

Justas Mundeikis. Magiškas švietimo finansavimas 2021 m. biudžete

Ramūnas Aušrotas. LRT iškraipė tekstą – popiežius Pranciškus pasakė: „Jie turi teisę būti šeimos dalimi“

Giedrė Barčkutė. Ar konservatoriams pavyks laimėti katalikų rinkėjų balsus?

Vytautas Radžvilas. Netikėjimo kaina: juk ir mes tai galėtume

Romas Lazutka. Nebus gerovės, kol vieni kitus laikysime kvailiais (apie 13 pensiją ir ne tik)

Audrius Bačiulis. Naujienos iš Karabacho fronto

JT piktnaudžiavimas žmogaus teisėmis (I)

Vytautas Sinica. Švedija: multikultūralizmo grimasos

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai, kvailiai – valdžioje

Agnė Širinskienė. Kas būna, kai prišneki apie svainio partiją

Popiežius Pranciškus apie neoliberalizmą

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai ir kvailiai – valdžioje

Švedija keičia kursą – jungiasi prie rytų europiečių: policija prabilo apie „grėsmę sistemai“, griežtinti įstatymus reikalauja net buvęs ABBA narys

Eidamas 101-uosius metus mirė partizanas Jonas Svilainis-Liūtas

Liudvikas Jakimavičius. Papolitikuokim

Tikėjimo mokymo kongregacija: Tikintieji turi žinoti – ant kortos statoma moralinės tvarkos esmė, susijusi su visapusiška žmogaus gerove

Geroji Naujiena: būti Jo

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.