Andrius Švarplys. Viešumo tironijai atvertas kelias

Tiesos.lt redakcija   2020 m. vasario 21 d. 16:46

26     

    

Andrius Švarplys. Viešumo tironijai atvertas kelias

Didesnis nusikaltimas yra ne išsakyti keistas pažiūras, o daryti viešą spaudimą, turintį ir teisinių pasekmių, remiantis kažkieno eiline lygiaverte nuomone (prisiminti ČIA).

Tai yra klasikinis žodžio laisvės ir viešos erdvės siaurinimo pavyzdys. Minios valdžios pavyzdys.

Tai dabar gal Kolegija, o paskui ją ir universitetai, mokyklos, valdžios institucijos turėtų eiti atsiklausti Miliūtės ir delfi.lt, kokios turėtų būti teisingos pažiūros? Ką reikėtų dėstyti studentams?

Visos nuomonės turi teisę būti išsakytos, jeigu nedaro žalos, nesukelia aiškaus ir tikro pavojaus visuomenei. Tai amerikietiškas žodžio laisvės testas. Clear and present danger. Kokia žala ir koks realus pavojus buvo šiuo atveju?

Dar daugiau, eutanazijos taikymas (sąlygos, mastas, valstybinė tvarka/reguliavimas, teisiniai, moraliniai aspektai) yra didelė, debatuojama tema pasaulyje. Egzistuoja ir futuristinis metodas, kuris specialiai leidžia sukurti menamas sąlygas ir modeliuoti scenarijus, svarstyti iškilsiančias moralines dilemas, pasekmes ir pan.

Galiausiai visiškai neaiškus paskaitos, diskusijų, minčių pateikimo kontekstas. Kad ir koks jis būtų, aišku, kad galima kelti ir diskutuoti įvairiausius scenarijus. Žinoma, reikia korektiškai atskirti dėstytojo nuomonę nuo svarstomos medžiagos.

Bet visiškai nepriimtina, kai viešoji nuomonė, mobilizuota minios vedlio, pradeda persekioti neįtinkančias pažiūras. O institucijos pradeda perdėtai reaguoti pagal minios spaudimą. Kolegija jau sudarė komisiją įvykiui tirti. Dabar tai vadinasi „viešąja nuomone“, „socialiniai tinklai ūžia“, „facebooko bendruomene“, „įvykiu“.

Įsiskaitykit – Lietuvos mokyklose priešų (laiku neapleidusių mokyklos) yra daugiau, suprask, juos reikia rasti ir pravalyti.

Iš tiesų, klausimas turėtų būti kitas: kaip atsitinka, kad minią suburianti kažkokia pindosia jaučiasi turinti teisę vertinti kitų žmonių pažiūras su aiškiu tikslu „pravalyti“? Spęsti, kas užsiliko mokyklose, o kas ne? Ir tai ne pirmas kartas. „Influencerio“ veikimas būtent tuo ir paremtas. Facebookinio viešumo banga vis dažniau virsta teisinėmis pasekmėmis. Kur mes einame su tokiu požiūriu?

Studentų elgesys. Užuot tiesiai pasakę dėstytojai, jog nesutinka su jos nuomone, kad prieštarauja dėl to ar ano, paprašytų šaltinių, duomenų, argumentų, pagrindimo, imasi anoniminio metodo – slapta įrašinėja ir siunčia minios valdovams. O tie paskui jau doroja stambesniu mastu. Kolegija turėtų svarstyti studentų elgesį etikos požiūriu.

Praeitais metais švedų profesorius pasiūlė valgyti žmonių mėsą, kad žmonijos rasė išliktų. Žinia sukėlė rezonansą pasaulyje. Bet niekam neatėjo į galvą persekioti keistuolio. Tiesiog korektiškai primintas (žiūrėti ČIA) aborigenų genties kanibalizmo eksperimentas, išlaikytas racionalumas ir pagarbi distancija.

Mūsų posovietiniai veikėjai užsižaidžia minios valdžia, peržengia ribas ir kėsinasi į elementariausias teises. Viešumo tironijai atvertas kelias. Facebookas labiau yra ne viešoji erdvė, o minios siautėjimo arena.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys        2020-02-25 7:24

edition.cnn.com/2020/02/24/us/harvey-weinstein-trial-verdict/index.html
  < MeToo > kaip tai paveiks Lietuvos teismus, visuomene ? Gal ten žmogus ir kaltas kažkuria dalimi jam mestu kaltinimu , bet ar kaltė visada turi tik viena priežastį ? (Paryžiaus katedra -kvazimodas ).

štaziui       2020-02-24 20:59

daugybinis asmens išsiskaidymas? Pati su savimi, stasele, debatuoji? Klimakterinės isterijos, maskoliškų urkų sindromo ir vertuchajaus dukros komplekso maigydama daug raidžių klaviatūroje niekaip neišgydysi.

stasys        2020-02-24 18:11

Marginalui ..ačiu už palaikimą bet tai katastrofiškai kenkia mano susikurtam čia įvaizdžiui o juk teko gerokai paplušėti . Dėl vitrinų mintis patiko , ju apipavidalinimas daugeliu atveju nulemia ir partijų sėkme rinkimuose.

Marginalas Stasiui       2020-02-24 15:50

Sakau, kad išsiskiriate iš visų komentatorių rašydamas dalykus, vertus gilesnio svarstymo. Kad ir dėl Vilniaus ir Kauno. Spėju, kad jei publikacijų autoriai būtų į Jus panašūs, jie be abejo, diskutuotų komentaruose, komentarai įgautų prasmę, o portalas būtų vertas studijuoti. Dabar skaityti autorius, kuriems rūpi tik jų pačių reikšmingumas ir kurie tau niekad neatsakys, yra tas pats, kaip skaityti raigerdus su ah1 ir jotomis. Čia labai tinka lenkiškas svetainių pavadinimas witryna. Po stiklu matai vis tą patį.

Marginalas tiek>MarginalasStasiujui       2020-02-24 14:25

Atsiprašau už skubėjimą: ne tam atsakiau. Bet esmė nesikeičia.

Marginalas Stasiui       2020-02-24 14:22

Lietuvoj taip, bet ne Lietuvos pasaulyje, kuris nenorės ginti jos nuo Putino po deglų eisenų. Tik tam deglų jų ir reikėjo.

stasys        2020-02-24 14:19

Marginalui ..Dėl antisemitizmo pritarsiu Jums , tokiu komentaru Tiesose tapo daugiau , bet tai tik pavieniu asmenų problemos . žiur. ale tokios : lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2020/02/24/news/vejate-zydus-is-lietuvos-nieko-tokio-policija-leidzia-13758710/ . Aišku tai nepaaiškina teisėsaugos problemų Jūsų minimose istorijose, bet viena esminiu aš laikau jog Lietuva buvo dirbtinai sukoncentruota jos dviejų didmiesčiu ribose , likusią šalies dalį nustumiant į šoną ...Panašiai buvo elgiamasi ir Smetonos laikais . Visą apie ką diskutuojama Lietuvoje 80 pr. nutinka Vilniuje ar Kaune visi kiti regionai lieka gilioje užmarštyje . Pradžioje ir A.Juozaitis dėjo viltis į regionus bet nuščiuvo , atrodo va rinkimus laimėjo valstiečiai su R.Karbauskiu ir jau situacija turės –privalės keistis .., deja Vilnius ir toliau liko centu visu diskusijų  pradedant guašiniu-patriotizmu baigiant kaltinimais nacionalizmo apraiškomis tiems kam to na niekaip neprikabinti . Tokiu požiūriu vadovaujantis iš tikro galima susidaryti klaidinga nuomone jog Vilnių kankinančios problemos yra bendros ir likusiai Lietuvai . Rezonansinės bylos priskiriamos Vilniui ir Kaunui paskutiniu metu vartomos tik periferijoje ..o tai daug ka paaiškinančios tendencijos. Vilnius kaip Lietuvos sostinė tapo infekuotas ir ankštas sutalpinti savyje visas valstybei svarbias institucijas ir vykstančius politinius procesus . Kartais priešai buna ne tie kuriuos geriausiai matome o tie kurie sėdi šalia ir daug metu verčia suktis idingai sistemai .

tiek>Marginalas Stasiui        2020-02-24 10:34

Lietuvoj tikrai turim daug svarbesnių nei žydų problemos.Nesureikšminkim

Marginalas Stasiui       2020-02-23 22:42

Man akivaizdžiai tapo pastebimas tik „tiesos“.lt posūkis į antisemitizmą. Nors visada buvo ir tokių komentarų, bet jau kaip pasipylė, tai kaip iš tamsaus debesio + ir garsusis Rusteika net PUBLIKACIJOJE ėmė „skubėti į Jeruzalę”. O greit po to še tau ir „Pakelk galvą, lietuvi“ susivienijimas, ir deglų eiseną. Reikia matyti raidą, ryšius ir mokėti apibendrinti. Daugiau nieko.
VSD tik etiketė. Per Bostono maratoną ir CŽV, ir FSB veikė kaip viena organizacija, puikiausiai susiderinę. Juk Carnajevai tiesiog FSB dovana amerikonams. Mat dar anksti buvo nurašinėti “islamo pavojų”, o isterija ėmė smukti. Su Carnajevais ir atgaivino.
Jei tokia vienybė tarp CŽV i FSB, negi tarp broliškų VSD ir FSB menkesnė? Pakanka prisiminti, kur pasuko meilė Čečėnijai: nuo aikščių pavadinimų iki Kusaitės išdavimo ir Gatajevų išgelbėtos šeimos atėmimo. Kvietėsi kagėbistus fisiukovus į Vilnių ir kartu terorizavo (gal tikrai ir mušė) Kusaitę. Gal sergame amnezija ir nieko nebeprisimename?
Kas pasikeitė? Vis tie patys gaidžiai plius nauja zylė sukakariekojo ir iš dar vieno „Kito pasirinkimo“ miglas paleido, nes lenkų ir lietuvių antisemitizmas užmušk kaip putkinui reikalingas, kad tokių antisemitų niekas nedrįstų ginti, o jis pagaliau sunaikintų tą „katalikšką kordoną“ iki 1914 metų sienos, dar vieną Krymą „susigrąžinęs“. Štai Pačiam ir visas VSD dėmesys. Dabar tik aklas nemato, kad ir ekspertai, ir tiesos tų pačių valdomi.
Kur globalizuota žemės resursų uzurpatorių valdžia, ten turi būti ir jų religijos žyniai. Faraonai be žynių nevaldo. Pasauliniai žyniai ir yra sparčiai integruojamas spectarnybų tinklas.

stasys        2020-02-23 16:25

Marginalas dėl dar vienos klaidos 2020-02-22 18:52 > cit.” tiesos.lt portalas, parėmęs antisemitinę provokaciją, pasirodo esąs toks pat reguliuojamas spectarnybų įrankis, kaip ir ekspertai.eu Nebėra prasmės nei publikuotis, nei komentuoti.”
- Pabandykite į problema žiūrėti plačiau . Tik dedamos pastangos duoda kažkokį rezultatą ..o jis akivaizdžiai pastebimas ir čia Tiesose . Tiesos.lt jau pakeitė veidą ir nebėra tik ” ufu aha ” vietele emociškai išsituštinti kokiam nors ‘spiečiui’ . Be reikalo lyginate ir su ekspertai.eu ,..spec. tarnybas turi įvairios šalys ..todėl klausimas turėtu būti keliamas tik dėl finansavimo būdo ...o jis, tos visos grupės, seniai reikalauja VSD dėmesio .

Marginalui       2020-02-22 21:44

Na taip, Jums nepasisekė- redakcijai akivazdžiai nepatinkate.
(Nederate prie politinio folks-kurso ir deglų eisenų.)
Bet nesikrimskite, yra ir gražių dalykų- pasidžiaukime bent tuo, kad portalo savininkų rūpesčiu, čia sukurtos puikios, tiesiog šiltnamio sąlygos klestėti “štaziams” ir “jotoms”. Demokratija ūber alles!

Marginalas dėl dar vienos klaidos       2020-02-22 18:52

Savo komentare radau dar vieną klaidą per skubėjimą: nelogišką pabaigą “be kurio”, nors turimas galvoje ne čipizavimas, bet būtinumas jį panaikinti.
Gaila, kad čia nėra diskusijų su autoriais ir tarp autorių, bet tik tarp tų pačių komentatorių, dažnai (kaip ah1) nesugebančių net adekvačiai suvokti teksto.
tiesos.lt portalas, parėmęs antisemitinę provokaciją, pasirodo esąs toks pat reguliuojamas spectarnybų įrankis, kaip ir ekspertai.eu
Nebėra prasmės nei publikuotis, nei komentuoti.

O gal gerai,       2020-02-22 17:31

kad viešoji nuomonė stabdo beprotybę ir nužmogėjimą? Tegu ta boba pati nusikakošina, kad taip nori, bet tegu neperša žmogžudysčių kitiems.

Taip       2020-02-22 14:35

Bjauriausia yra ir tai,kad Visuomeninis transliuotojas LRT tapo feisbukinio viešumo bangos ruporiu.

ah1> marginalui       2020-02-22 13:22

marginalui - valstybė ir yra vienų prievarta prieš kitus ir nėra jokių asmens laisvių, jei asmuo laisvas tai jis kaip laukinis žvėris - tik žvėrys yra laisvi ir gali būti laisvi, na o taikant laisvę žmogui tai jei žmogus laisvas tai jis beprotis - tik bepročiai žmonės gali būti laisvi nuo taisyklių ir tvarkos - šikt kur nori, žudyt ką nori, dulkinti ką nori… Norit gyvent bepročių bendruomenėj?

stasys        2020-02-22 12:18

Vienas įdomesnių autoriaus str. paskutiniu metu , kuris tiesa sakant ir nustebino jo noru atsiversti į tų mastančiu terpe , nepasiduodančiu viešos opinijos primestos tiesos diktatui . Jei žmogus negali diskutuoti visomis aktualiomis temomis o reaguoja kaip ant lenciugo pririštas šuva .. Tiesose gaudantis stasį , iš tokio sunku tikėtis minties proveržio . Paprastai taip nutinka kai žmogus pasijaučia nesaugus ir bejėgis tam su kuo tenka susidurti ,dėl labai įvairiu priežasčių ..viena tokiu silpnas žinių bagažas ir visiškas nesugebėjimas atsiriboti nuo neigiamos emocijos kurios paprastai aplanko mums visus , komunikuojančius socialiniuose tinkluose ir internete . Kalbant apie konkretu atvejį , be reikalo autorius stebisi studentu elgesiu ..Jei dėstytoja įrašinėjama tai reiškiasi kad tokios temos jos dėstomame dalyke ne naujiena ir kaip tu gali pasakyti NE studentui kurio visas asmeninis gyvenimas sudėtas feizbuke .Nesugebėjimas visuomenėje laisvai aptarti Jos svarbias ir aktualias temas , požymis tos visuomenės polinkio į homofoniška elgsena ..kuri negali pakęsti skirtumu jos vidaus gyvenime , kaip rezultate jos tampa uždaros ir labai pažeidžiamos iš išorės. Vienas tokiu pavyzdžiu plačiai aptariamos LGBT teisės , per tokias temas ne tik galima sutelkti visuomenės dėmesį į svarbius klausimus bet ir nukreipti nuo esminiu problemų ..liečiančiu visa tauta ir jos ateitį . Įšangiu vartojimo problema šiandiena konkuruoja su visuomenės socialiniais klausimais o dirbtinai kuriamos pedofilijos istorijos tampa tema kuri leidžia prasibrauti į valdžia ..

žingsnis į priekį,kiek atgal?       2020-02-22 8:28

Skundikai pokary padėjo kaimynams atsidurti tremty,dabar susidorojimui tinka žurnalistais save vadinantys skundikai.Savo asmeninių problemų nesugeba išspręsti,kompleksuoti tik prie dėžės ar dėžėje tokie reikšmingi sau atrodo.Iš tiesų gailesčio verti,viena šunį apglėbus,kitas net knygos parašyt vienas nesugeba.Kieno šūkis PASAULĮ SENĄ IŠARDYSIM? Toli nenuėjom.

O kas pasipriešins       2020-02-22 8:21

daktarų grupuotėms,kurių įtakoje per tiek metų uždaryta rajonų ligoninės,gimdymo skyriai.Kauno ,Vilniaus mafijos daktarai įtakoja politikus,kurie bijo sirgti ir taip prekiaujama žmonių gyvybėmis.Kas pasipriešins mafijai ir korupcijai medicinoje.Nacionalinis judėjimas tam pajėgus?Jei suras gydytojų tarpe šviesių ,nesugadintų,turinčių idealų,tada gal,kitaip viskas perniek,nes sveikata -brangiausias turtas.

Marginalas: Atsiprašymas       2020-02-22 4:40

Atsiprašau gerb. Andriaus Švarplio už korektūrinę klaidą parašant jo pavardę: netyčia per skubėjimą.

Marginalas kitaip apie tironiją       2020-02-22 4:31

Be abejo, minios tironija yra tironija. Bet ten, kur veikia įstatymai, gali būti ir įstatymų tironijos, nes laisvė prasideda nuo ASMENS laisvės. Asmeniui turi būti užtikrinta saviraiškos laisvė, neuzurpuojanti kitų asmenų laisvės ir, be abejo, nesikėsinanti ir į egzistuojančią “minios tironiją”, t.y. į kiekvienam žinomas (iš tėvų perimtas) elgesio normas.
Dabartiniame pasaulyje plinta visai kitokia tironija, kuri NEPAISO nei asmens, nei tradicijos, nei iš tėvų perimtų visiems nuo vaikystės suprantamų normų.
A. Švarolys nesigilina, kad JAV Clear and Present Danger yra miglota sąvoka, leidžianti riboti laisvę pagal einamus įstatymus net priklausomai nuo valstijos, neminint stambaus kapitalo interesų tironijos – plg. nurodymus ūkininkams, ką jie gali ar negali sėti (Monsanto despotija), informacijos uzurpavimas (žr. internete Aaron Swartz). Suprantama, tai daroma naudojantis “einamaisias įstatymais”, kurie balsų dauguma galioja čia ir dabar, nors po kitų rinkimų teoriškai gali pasikeisti („belaukiant Godo“). JAV skirtumas nuo Lietuvos tik tas, kad Lietuvoje ir tokie įstatymai būtini vieniems, bet vienaip ar kitaip netaikomi kitiems priklausomai nuo asmens socialinės padėties.
Pagrindinė problema, kad įstatymų vykdymas turi būti paremtas NEIŠVENGIAMA valstybine prievarta, nes kitaip bet kas be jokio skrupulo galėtų
daryti bet ką. Būtent čia ir šuo pakastas tiek JAV, tiek Lietuvoje. Ne vien tai, kad įstatymai priimami tam tikrų socialinių sluoksnių naudai ir kitų nenaudai. Svarbu, kad socialinė kova už asmens teises būtina visada. Taip buvo ir bus, keičiasi tik kovos sąlygos ir galimybės: naujos technologijos praplatina kovos lauką, bet leidžia nuasmeninti socialinį priešą taip, kad jis darosi nematoma jėga, kurios daugelis ir nenori matyti.
Asmens ir/ar šeimos laisvė ar nelaisvė priklauso nuo galimybės naudotis prekių vertės ekvivalentu – pinigais. Primetus kiekvienam individui atsiskaitymus tik per bankus, valstybės rankose esančios naujosios elektroninės technologijos užtikrina tokiam primetimui valstybinę prievartą totaliai be išimties.
Banko vaidmuo pasikeičia: iš investicijų ir finansavimo institucijos jis prasiplečia iki totalinės kontrolės ir sekimo institucijos. Greit pasas ir bankinė kortelė reikš tą patį, nes jau šiandien asmuo „identifikuojamas“ tik elektroniniu MIKROČIPU („lustu“), įklijuotu
TIEK į vadinamą „asmens kortelę“ arba į tradicinės kartoninės formos vadinamą „pasą“ ir leidžiančiu nuskaityti net biometrinius duomenis,
TIEK į (kol kas dar ne biometrinę) bankinę kortelę, fiksuojančią visas finansines aukos operacijas.
Pavertus visus atsiskaitymus tik bankiniais, o tai reikš grynųjų pinigų išėmimą iš apyvartos, rasis galimybė „mūsų patogumui“ SUBENDRINTI viena ir kita vienoje kortelėje (arba implantuoti lustą į kūną, o dar „geriau“ - paversti patį kūną „lustu“ per nano technologijas).
Tada taps nebeįmanomas privatus darbas pagal žodinį sutarimą tarp vadinamų „laisvų“ asmenų (t.y. „nelegalus“ darbas, apeinantis mokestinę kontrolę: ai-ai! mažiau pensijos gausite! – o koks jūsų šunų reikalas, kokios aš noriu pensijos?). Rezultatas: už privačias paslaugas, kurios nesudaro jokio Clear and Present Danger visuomenei, bet sudaro kliūtį socialiai stipresniam sluoksniui čiulpti gyvybę iš silpnesniųjų (o tai istorinis pavergimo būdas!), nebus kaip atlyginti kitaip nei tik maistu arba asmeninias daiktais, tarytum ikicivilizacinėje pirmykštėje bendruomenėje. Nėra pinigų – nėra pasirenkamo darbo ekvivalento, belieka tik totaliai kontroliuojama privataus gyvenimo apskaita ir nenumaldoma valstybinė prievarta ASMENS LAISVEI, NESIKĖSINANČIAI Į KITO ASMENS LAISVĘ.
Šios totalinės kontrolės ir prievartos tiekimo instancija – socialinis draudimas – ne tiek asmenį apdraudžia, kiek sunaikina iki pavertimo beveidžiu valstybinio mechanizmo sraigteliu. Be SODROS taisyklių fiziniams asmenims gauti atlyginimus, stipendijas ir pensijas tik per bankus, net ir pačiai mokesčių inspekcijai nebūtų buvę jokios prasmės išsireikalauti teisę be prokuroro leidimo gauti iš bankų duomenis apie privačių asmenų indėlius, o tai yra žiaurus asmens privatumo paniekinimas, ekonominiais sumetimais iškeliantis kalėjimo tvarką virš natūralių pavojų būnant laisvėje.
Nepastebėdamas patekęs ant Rytuose parengtos antisemitinės provokacijos kabliuko, siekiančio atimti iš Lietuvos NATO paramą karo agresijos atveju, „Nacionalinis susivienijimas“ kuria Lietuvos galimybes neatitinkančius miražus nė neketindamas atkurti bent tradicinę bankinio indėlio paslaptį ir net ir iš tolo nepaliesdamas „visame (orveliniame) pasaulyje priimto“ elektroninio čipizavimo, be kurio asmens-ir-tautos Laisvė liks karikatūrinių juokdarių cirku.

ah1       2020-02-22 0:03

tolerancijos tironija atveda į žiauriausią vergiją, Platono ” Valstybė ” aštunta knyga

Jota       2020-02-21 21:39

“ir tarp katalikų reikia ieškoti krikščionių”. Pritariu:)

Nedesovietizuotas Ma=eikis       2020-02-21 21:33

tuoj vyriausiuoju Lietuvos cenzoriumi pasiskelbs. Runkeliams Tiesos nereik. Jos siekiantys bus kriminaliniais nusikaltėliaus tokių docentų pripažįstami ir skelbiami per dezi LRT.

rinkėja iš Kauno       2020-02-21 20:15

todėl aš iš principo ir nesinaudoju feisbuku. Atmetus atvejus, kai juo naudojamasi profesiniais ar būtinos info skleidimo tikslais, mano akimis, tai jau yra fanatikų ir valdomų idiotų kalvė. Joje ant savo priekalo pin/dosios miliūtės ir tiapkinai daužo “neteisingai mąstančius” ir stebėtojus ragina: kusi, brisiau, kusi, šitas svetimas.
Kiek pamenu , tokio susidorojimo pionierius yra Tapinas, prieš keletą metų feisbuke susekęs eretikę - kaunietę pedagogę, berods darželio auklėtoją, kuri išdrįso puse lūpų pateisinti “beržinę košę”. Jis tuoj pat apie tai pranešė miesto švietimo skyriaus vadovams, iškilo pavojus, kad moteris neteks darbo.
Kažin ar tiapkinai ir pin/dosios irgi pultų rašyti skundus, jei karalienės Mortos darželyje be tėvų žinios būtų pradėtos “homoseksualumo pažinimo pratybos”?

Be krikščioniško skydo       2020-02-21 18:39

viešojoje erdvėje viskas tik blogės.Kitos jėgos,kuri gali pasipriešinti tironijai, nėra.Viskas taip painu,- ir tarp katalikų reikia ieškoti krikščionių.

ne facebook'as kaltas       2020-02-21 17:52

stalinas sušaudydavo , sakydamas - narod trebujet (liaudis reikalauja).

Nemoka mūsų profesūra atskirti gėrio ir blogio dvasių veikimo smile


Rekomenduojame

„Nacionalinis susivienijimas“ reikalauja teisingumo reformos ir beda pirštu į rezonansines bylas

Andrius Švarplys. Didžiausias JAV demokratijos išbandymas vyksta dabar – po rinkimų ir Kapitolijaus užėmimo

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Malda Sausio 13-ąją

Kastytis Braziulis. Bolševizmo mūsuose vis dar yra likę labai daug

Verta prisiminti. Vidmantas Valiušaitis. Dar kartą „vienų vieni“?

„Pagaminta Lietuvoje“: savaitės politinių įvykių apžvalga trumpai

Verta prisiminti. Naktis, sukrėtusi ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį: pirmieji žiniasklaidos balsai

Ramūnas Aušrotas. Ateina naujos ideologinės kolonizacijos laikas – apsiginsime?

Vygantas Malinauskas. Kodėl Bažnyčiai iš viso reikalingos Šv. Mišios

OpTV: išskirtinis „Kranto“ interviu su pirmuoju krašto apsaugos ministru Audriumi Butkevičiumi – apie Ameriką ir Trumpą, Sąjūdį ir Sausio 13-ąją

Aleksandras Nemunaitis. Kaip man nebuvo leista sudalyvauti viešame Vilniaus savivaldybės Ekonomikos komiteto posėdyje

Ramūnas Aušrotas. Įdomu, ką čia Žmogaus teisių komitetas sugalvojo?

Algimantas Rusteika. Mes laimėjom

Raimondas Navickas: Mes jų nepamiršome. Papasakokime apie juos savo vaikams ir anūkams

„Iš savo varpinės“: Ar vyksta socialinių tinklų revoliucija?

Vytautas Radžvilas: Laisvės kova niekada nebaigta

OpTV: Mantas Varaška meta iššūkį iš nelaimės parazituojančiai žiniasklaidai ir kolegoms: žmonių kantrybė senka!

Laima Malinauskaitė. Sausio 13-ąją prisimenant

Moderna padvigubino savo vakcinos nuo Covid-19 kainą

Vytautas Sinica. Interneto cenzūros režimas

Ramutė Ruškytė. Valstybės ir bažnyčios santykis karantino metu

Audrys Karalius. Sausio 13-osios randas

Vaidotas A. Vaičaitis. Kas apgins Konstituciją, arba Kaip paskirti Konstitucinio Teismo teisėjus?

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kviečia į virtualią parodą „1991 m. sausis Lietuvos nepriklausomybės gynėjų liudijimuose“

„Neredaguota“ pokalbis apie tautinę politiką su Liutauru Stoškumi ir Tomu Aleknavičiumi

Algimantas Rusteika: „Tai ne šiaip ženkliukas. Tai pozicija šiuolaikiniame kare už žmogiškumą“

Kunigas Robertas Grigas: Tada buvome barikadų broliai

Vytautas Radžvilas. Postdemokratija ir postAmerika

Mindaugas Sėjūnas. Mokslai 1991-ųjų sausį: egzaminai riedant tankams

Vytautas Sinica. Nepaprastosios padėties grėsmė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.