Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Žiniasklaida

Andrius Švarplys. Vienu žodžiu, baisu… Konstitucinė teisė dugne

Tiesos.lt redakcija   2020 m. spalio 26 d. 8:45

19     

    

Andrius Švarplys. Vienu žodžiu, baisu… Konstitucinė teisė dugne

Po ilgesnės pertraukos pažiūrėjau N.Pumprickaitės „Savaitę“. Melas ir imitacija taip pažengę, kad jau visai šlykštu.

Štai Konstitucinio Teismo pirmininkas D.Žalimas: „Konstitucijoje yra tokie universalūs principai, kurių negali paneigti net pati tauta, pvz., kad Lietuva yra „nepriklausoma demokratinė respublika“.

Šitas ponas yra girdėjęs apie 2, 3, 4 Konstitucijos straipsnius? O apie Konstitucinį įstatymą „Dėl Lietuvos valstybės“, jo 2 straipsnį, kad net ir „nepriklausoma demokratinė respublika“ gali būti pakeista „visuotinės apklausos (plebiscito) būdu, jeigu už tai pasisakytų ne mažiau kaip 3/4 Lietuvos piliečių, turinčių aktyvią rinkimų teisę“.

Ar jis apskritai yra kompetetingas, ar jau nesismulkina aiškinti avinų bandai?

O kaip dėl principo „sutarties su ES nuostatos yra aukščiau už Tautos valią“? O dėl šio: „Negalima referendumu keisti Konstitucijos, jei tas siūlymas prieštarauja Konstitucijai“?

Vienu žodžiu, baisu… Konstitucinė teisė dugne. Konstitucinis Teismas yra uzurpuotas šitų veikėjų.

Na, o apie Pumprickaitės ir co. viešos komunikacijos metodus, tai irgi galima pasakyti: dugno klasika. Progresinius mokesčius pateikti fone to, kad Lietuva viena labiausiai apmokestina darbo jėgą ES, todėl progresiniai mokesčiai yra blogis dirbantiems ir mažiausias pajamas gaunantiems žmonės, viduriniajai klasei…

Dugno ir apversto pasaulio klasika.

P.S. Matyt, šita laida ir šitie veikėjai atsikando to, nuo ko pakinta veido išraiška, pagal žymųjį N.P. išsireiškimą.

Patys atsikando,  o dabar mums spjaudo.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dvigubi standartai ir delsimas       2020-10-26 23:13

Prezidentas žadėjo sutvarkyti teismus, o dabar nieko nedaro. Žalimas jau seniai ne KT pirmininkas, bet vis dar riogso krėsle, greta su meilute sekretore ir moralės sergėtojui Nausėdai tai neatrodo amoralu. Gal dabar pasijudins, sulaukęs “to” seimo, gal ir delsė todėl, kad galėtų reikalingus žmones pasodinti…

stasys       2020-10-26 21:53

Kad Žalimas taip suklistu mažai tiketina ? O ir nuorodos pas jį (autorių)to pokalbio matyt nėra ? Gal žmogus kiek padaugino alucio nenusisekus rinkimams štai ir vaidenasi konstituciniai velniai kryžkelėje ...

ah1       2020-10-26 20:32

o viršuje alus ir skalbimo milteliai?

Al.       2020-10-26 20:03

Ties, kas ryžtasi užgrobti valdžią, jei įmanoma, remiasi esamomais įstatymais. Jei jie ima trukdyti, pradeda juos aiškinti sau tinkamu būdu. Jei net tas nepadeda, perlipa per viską. Pasaulis tai patyrė jau ne kartą ir, atrodo, kad artėja prie to dar sykį. Šlykštu, be abejo. Bet, ,,tas laisvės nevertas, kas negina jos.”

jau seniai       2020-10-26 18:34

i Lietuvos Konstitucija visa nelieciamuju konservatorine- liberastine sutve valosi savo purvinas kojas.

T0mas J.       2020-10-26 18:05

Teisingai sakė N.P. (Naglis Puteikis): Konstitucinį Teismą būtina panaikinti.
Dėl savivaldžiavimo.
Šalin Žalimą! Šalin šališkąją Pumprickaitę! Laisvę LRT!

Agnė       2020-10-26 16:12

Gal jau nereikės KT pagalbos. Išrinkti tie, kurie viską darys gerai. Ir kitokios nuomonės būti negali. LRT poničkos pailsės, ką betirs tyrimų skyrius?
Ačiū A. Švarpliui.Skaitai ir sunkiai telpa galvon, kodėl taip yra

Kis       2020-10-26 15:25

cia daug ieciu sulauzyta del mokesciu ir pensiju.Kazkur girdejau anuo metu,kai pasaulyje buvo valstybes veikejai ,kaip Margaret Tecermji kalbedama tarp valdzios sulu pasake,valstybe jokiu kitu pajamu neturi,kaip tik is zmoniu surintu mokesciu,viskas kitkas pasakos.Cia ir taskas.Isvados reikia daryti ir tik tokias?

visada klausiu       2020-10-26 12:21

iš kur Konstitucinio teismo teisėjai gavo ‘neklystančių’ galią? Iš kur jie tokie? Nesuprantu. Kažkokie ‘iskirtiniai’ ar re(d)alios dvasią turintys?

stasys       2020-10-26 12:02

stasiui  2020-10-26 11:21 .. mano galva Lazutka yra apibrėžęs ta problemą teisingai . Jei yra visi mechanizmai kelti pensijas pagrįndžiant ta veiksma tam tikra formule , kam išradinėti papildomas pasikliaunat tik tuo jog kitose šalyse rastume tokius pavyzdžius ? Lietuva ne kiemas į kurį gali tempti visus rastus grioviuose kaulus .Pats juokingiausias faktas jog tas sukaupto turto apmokestinimas (turtuoliu) labiausiai gultu tiems patiems pensininkams ant pečiu .O jus paklauskite kokia visuomenės grupė labiausiai apkrovusi ta Lietuvos socialinį modelį ? Štai čia ir gausite ta atsakymą kodėl Lietuvoje mažiausios pensijos , panaikinkite visa tai kas nemokama ir pensijas galėsite dvygubinti .

Nesinori net klausytis,       2020-10-26 11:39

p.N.P. labai nervingu balsu šneka.

stasiui       2020-10-26 11:21

apie išlaidavimą skolintais pinigais: logiškai,pirmiausia atsakomybę ir pasekmes tokiu atveju turėtų tiesiogiai prisiimti valdžia ,o ne niekuo dėti pensininkai ir ta organiškai būtina bent tokia vargo išmoka prie mažiausių ES pensijų kaip ta numatyta 13 pensija.Tai joks pramanas ,tai vakarietiškų (kur kas labiau prasiskolinusių) valstybių normali praktika(nuo to mūsų “pencinykai” tikrai per metus personaliai nepraturtės keliolikos milijonų sumele.Išvada : gal laikas mažint prezidento , vyriausybės ,Seimo ,ministęerijų išlaidas ? Ir mažint reikšminga suma,kad tikrai sumažėtų tas įsiskolinimas? Tuo pačiu įvedant civilizuotą mokestį visai tai beprotiškai mūsų turtuolių /spartuolių prabangai - minimaliai 30 proc/metus nuo viso prabangiu pripažinto turto rinkos vertės atitinkamu mokestiniu laikotarpiu?

stasys        2020-10-26 11:13

DD ..manau baimė pasukti Lietuviškos demokratijos vystymosi kryptį į rytus ir tai ka Putinas , per šiu metu ‘valdajaus forumą’ pavadino rusiškuoju valdžios modeliu . Nelabai kas į tai atkreipė dėmesį , bet tai pirmas kartas kai Rusijos Prezidentas apibrėžė valdžios teisėtumo apskritimą apie jo kuriamą valdžios ‘modelį’  Lietuvos KT dirba principu drausti todėl kartais atrodo jog jo paskirtis uzurpuoti tautos teise į siuvereną .Manau nieko panašaus , per tuos ilgus metus valdžia taip ir nesugalvojo o kaip sukūrus, tuos mechanizmus, praktiškai realizuoti visuomenės teisę į apsisprendimą .Teismu darbuose mes nematome tarėju institucijos prisidedant.

Mainotas       2020-10-26 10:46

gali lengviau atsikvėt ir tulpė ir “ne šio pasaulio dimensija”, jei Lietuva ir pralaimės Paryžiaus arbitraže dėl Snoro tai konservai padidins kokius mokesčius, kad ir už elektrą ir tyliai sumokės tas baudas, o LRT bagadielnioj tai iš vis džiaugsmo šokis, galės toliau taškyt valstybinius pinigus ir varyt “žydrą” propagandą. žodžiu, sistema užsibetonuoja patikimai. beliko tik sulaukt rokiruotės putinas-medvedevas-putinas lietuviško varianto.

DD plius DD       2020-10-26 10:33

Keistų Žalimo teiginių ir Pumprickaitės tarškalų nekomentuosiu. Tik noriu pastebėti vieną dalyką, kurį net nežinau kaip vertinti. Konstitucinis teismas. Daug neišmanau, bet pastebėjau, kad “konstitucinių teismų” posovietinėje erdvėje tiršta- ir Moldovoje, ir Rusijoje, ir dar daug kur. Tuo tarpu Vakaruose atskirų institucijų tiems klausimams nelabai matau.  Pvz. JAV, tas funkcijas vykdo JAV Aukščiausias teismas. Įdomu,kodėl čia taip susiklostė?

stasys        2020-10-26 9:52

Taip  2020-10-26 9:33 .. pliūrpalai tamsta . Gal tamstelės nusivilymas tuo ir pagrįstas jog taip nėra iš tikro , o parodytas šiuose rinkimuose sprendimas rezultatas tos brandos kurios nenupirksi pažadais su 13 pensija ir tuo išlaidavimu skolintais pinigais ?

nusipelnę gyventi geriau       2020-10-26 9:48

stribvaikių ir kgbistukų teisė ir teisėsauga.

stasys        2020-10-26 9:45

Čia labai tiktu nuoroda į ta laidą ! Na ne visi žiuri ir turi tam TV laiko .Tai apie ka rašo autorius skandalinga .

Taip       2020-10-26 9:33

Ačiū straipsnio autoriui už teisingas įžvalgas.Po rinkimų į LR Prezidentus suskaičiavau ,kad per 75% rinkėjų yra kairiosios-liberalmarksistinės pakraipos žmogeliai,t.y. tikroji liaudis.Pasirodo klydau,- šiuometiniai rinkimai į LR Seimą parodė,kad nūdienos Lietuvos visuomenė tai per 85% tipiška liaudis,neturinti stipresnių tautinių jausmų ir vertybių bei valstybinio mąstymo.Deja.Tai labai pavojinga politinė ir moralinė padėtis dėl Lietuvos valstybingumo išsaugojimo.
Šis politinis -valstybinis-tautinis nuosmukis susiklostė visų pirma dėl šių priežasčių:
- lietuviškos vyraujančios nomenklatūrinės neoliberalistinės žiniasklaidos /pvz. LRT,DELFI,LRYTAS,LŽ ,15min.lt,LNK .../nuolatinės įkyrios propagandos įtakos;
- geriausių ir patriotiškiausių tautos sūnų ir dukrų praradimų karo ir pokario metais ;
- Lietuvos kultūros,švietimo ir mokslo politikos grindžiamos liberalmarksistine ideologija.
Yra ir daugiau priežasčių vedančių į visuomenės laipsnišką pražūtingą suliberalėjimą ir ,,pasaulio lietuvio ” sukūrimą.
Kaip išbristi iš šios politinės ,,balos”?- pasūlymai labai pageidautini.


Rekomenduojame

Andrius Švarplys. Daugumos argumentas ir jo panaudojimo kontekstai

Rasa Čepaitienė. Iš Murmūnų į Abejoniškes

Vidas Rachlevičius. Nacionalinė tragikomedija „Kaip lietuviai JAV prezidentą rinko“

Algimantas Rusteika. Pagalba Lietuvai. Trojos arklio mechanizmas

Pranašautas skyrybų padidėjimas per COVID neįvyko

Linas V. Medelis. Skaudės, bet privalome eiti

Robertas Grigas. Kas yra tikrasis „seksizmas“ politikoje

„Nu… nu… tai prieš šimtą metų gal net tokių klausimų nebūtų uždavę“

Ramūnas Karbauskis. Neleisime, kad su mumis būtų elgiamasi kaip su „šunauja“

Karolis Venckus. Apie cenzūrą LRT

Andrius Švarplys. Visuomeninis transliuotojas neatstovauja nei Lietuvos konstitucinėms vertybėms, nei piliečiams

Vidas Rachlevičius. Visiškai nesvarbu, kas bus kultūros ministras, nes tai NIEKO nekeičia ir nekeis

Zigmas Tamakauskas. Žmogus, Lietuvai atidavęs savo sielą ir širdį...

Audriaus Bačiulio pastebėjimas: konservatoriai nutarė pradėti atvirą karą su Prezidentūra

Joana Noreikaitė ir Vincas Kubilius. Šimtoji „Tie-SOS!“ akcija

Jei dar negirdėjote. Vytautas Bakas klausė. „Gabrieliau, Ingrida: kas Jums yra aukšta politinės kultūros ir etikos kartelė?“

Andrius Švarplys. Facebookas ir Twitteris bendradarbiauja su Vietnamo, Turkijos, Rusijos ir Kinijos režimais

Andrius Švarplys. Čia tas pats, kas mokinių parlamentui suteikti tikrojo parlamento statusą

Algimantas Rusteika. Jie niekada nesikauna iki paskutinio šovinio

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujosios koalicijos susitarimas: ko tikėtis?

Nacionalinis susivienijimas: pareiškimas dėl solidarumo su Lenkijos valdžia

Robertas Grigas. Atmintinė lenkų „abortų teisių“ gynėjoms

Vytautas Radžvilas. Konvergencijos svajonė ir tikrovė

Audrius Bačiulis. Tikriausiai vienas labiausiai viešumoje nematomų Lietuvos ministrų

Algimantas Rusteika. Tegyvuoja Didžiosios Tolerancijos Revoliucijos metinės!

Andrius Švarplys. Žinios iš paralelinės visatos

Ramūnas Trimakas. Totalitarizmas grąžinamas septinmyliais žingsniais

Algimantas Rusteika. Apie bukumą ir lavonus

Raimondas Navickas. Nusprendžiau pats pasižiūrėti, ko tie respublikonai nerimsta

Andrius Švarplys. Pagaliau Facebookas bus paduotas į teismą dėl cenzūros

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.