Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Žmogaus teisės

Andrius Švarplys. Viena replika apie Laimos Kreivytės pranešimą Santaros Šviesos Vilniaus klubo diskusijoje apie ateities Lietuvą

Tiesos.lt siūlo   2021 m. sausio 15 d. 13:45

32     

    

Andrius Švarplys. Viena replika apie Laimos Kreivytės pranešimą Santaros Šviesos Vilniaus klubo diskusijoje apie ateities Lietuvą

Lietuvos intelektualai [Santaros Šviesos Vilniaus klubas] surengė diskusiją apie ateities Lietuvą.

Mano pastaba tik vienam epizodui. Laima Kreivytė (nuo 48:00 min.) pristato moterų deklaraciją (ČIA).

Atkreipkite dėmesį, jos kalboje nėra rūpesčio Lietuva, valstybe, visuomene, mūsų bendrais namais, bendromis problemomis. Ji siūlo perdaryti politiką, kultūrą, kalbą, seksualumą vienos visuomenės grupės – moterų – naudai. Nėra Mūsų, yra Moterys. Visa valstybė turi būti perdaryta pagal lytį.

Kaip tipiška identity politics! Amerika yra pavyzdys kur link nudreifavo tapatybių politika. Į viešojo lauko cenzūrą, politinį susidorojimą ir didžiulį analfabetinį fanatizmą bei neapykantą. Tapatybių politika šiandien – tai rasistinė politika, nes išskiria tam tikras grupes moterų/juodaodžių/LGBT ir pradeda persekioti didžiają dalį visuomenės valstybės vardu ir priemonėmis.

Tapatybės politika uždusino Ameriką ir nustūmė ją žemiau pusiau-demokratinių valstybių, kaip Meksika, su savo Prezidento cenzūravimu, o šiandien Lietuvos ateičiai prelegentė siūlo būtent tą pačią lyties tapatybės politiką. Kažkiek ironiška.

P.S. Beje,
1. Kas ponią Laimą įgaliojo kalbėti visų moterų vardu? Gal didžioji dauguma Lietuvos moterų visai nenori šių „moterų teisių“. Tuomet gal reikėtų kalbėti ne moterų vardu, o genderistinių arba feministinių interesų vardu?

2. Ir kodėl siūloma visą valstybės politiką orientuoti tik pagal vienos lyties poreikius? Juk lyčių gali būti daug. Pavyzdžiui, Brown universitetas (Rhode Island, JAV) išskiria štai tiek lyčių (ČIA).
Ir kodėl tik lytinės tapatybės, gal ir kitos socialinės tapatybės gali pareikalauti savo išskirtinių teisių į valstybės insitucijų postus?
Kokie kriterijai leistų išvengti visų karo prieš visus ir atrinkti „nusipelniusias“ lytis ar socialines grupes?

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Grožis       2021-01-16 19:08

Kai žmogūje viskas gražu, tada ir jo varpa graži.

O tai bent       2021-01-16 19:07

Nuo kada varpas pradėjo kulti varpais.

Žmoguje viskas turi būti gražu       2021-01-16 18:33

ir   ir   ir   .

> Ekspertui       2021-01-16 17:48

Tai kad joms ta tavo varpa nedaro jokio įspūdžio. Neturi tu kuo didžiuotis. O kad jos diskredituoja moteriškąją prigimtį, tik iš dalies tiesa. Nes, pirma, tikros moterys visai ne tokios, o antra, tokių jų yra ir bus tik mažuma. O štai tau yra apie ką pamąstyti. Ar ne tuo savo varpos įkyriu demonstravimu ir priverti dalį moterų bjaurėtis visa vyriška gimine. Gal paklausk tikrų moterų (ne pupyčių), ką jos vyruose labiausiai vertina. Nes varpos savininkų galima pakeisti kiek tik nori, o štai tikro vyro reikia paieškoti. Tą tau pasakys netgi kiekviena pupytė.

Ekspertas       2021-01-16 17:01

Tos susibūrusios ir emancipuotos moterys dažniausiai reikškiasi kaip intelektualiai nepajėgios ar net psichiškai nesveikos. Jos apskritai diskredituoja moterišką prigimtį. Minimaliai joms reikalingas psichologas su didele varpa.

Kreivytė       2021-01-16 15:10

Manau, tuom viskas pasakyta.

XXR       2021-01-16 14:59

Nieko naujo. Panašu,kad Kreivytės brukamu principu, dar Lenino laikais buvo sudaromos ir Sovietų deputatų ir kitokios fasadinės tarybos. Tik be feministinio parametro dar buvo kruopščiai skaičiuojamos melžėjų, šachtininkų, metalurgų ir kitos proporcijos. Puiku, kuo daugiau tokių kreivyčių, gal tuo greičiau susivoksime.

stasys       2021-01-16 14:07

kapsukes formato???  2021-01-16 12:19 .. pasiskolinau iš Jules, sakot ten tas pats Džeimsas Bondas iš Širvintų ? Nu ir britkus gi tas vaikis čia visur ir visus atstovauti .

kapsukes formato???       2021-01-16 12:19

Tai stasys irgi Milaitis? Ar tik jo pagimdytas? Tiesą sakant, seniai įtariau, nes visi dzeikai julesai labai jau sušvelnėjo. Taip nebūna.

stasys       2021-01-16 7:56

Laima Kreivytė išsakė apie galvoja kalbėdama apie Lietuvos ateitį , jei tai svarbu ir ji norėtų kad kompetenciją savo profesijoje lygiagrečiai zigiuotu į koją su lyčių lygybę skandinaviškų modelių ,ji tame mato problemas kurios jau šiandieną duoda vaisius visuomenėje ,kiek ten tėčiu tampa šeimininkutemis ir tai nieko jau nenustebinsi .Papildykite šią diskusiją NS pareiškimų 01.12 ir gausite ne mažiau arogantiška pareiškimą prastumiant kai kurių visuomenės grupių interesus i diskusiją apie Lietuvos ateitį .Vienok tai nieko bendro su diskusiją valstybės ateities klausimais neturi ,populizmo barankos niekada nesprendė tokius klausimus . Galima ir video apibendrinti jog įvyko diskusiją visiškai skirtingų nuomonių kurios nėra linkusios užmegzti diskusijos Lietuvai svarbiais klausimais , mūsų problemos dėl suskilusios visuomenės yra kur kas didesnės nei šiandieną matome Amerikoje ..ten žmonės kalbasi ir kelia klausimus patinka jie ar ne tai bet tai diskusijos temos, o mums dar reikia kurti ir ieškoti toms diskusijoms priemonių ir aikštelių norinčių Jose dalyvauti neredaguotu pareiškimų forma visuomenei . Senos akademinės patirtys ‘kapsukes’ formato labai akivaizdžiai pastebimos ir NS , tie klausimai matyt V.R. nelabai domina svarbu oriai paimti kokį valstybinį Kapitoliju ir pasiskelbti naujuoju Cezariu .

Prisiminkime Vasario 16        2021-01-16 6:43

Visos revoliucijos yra kažkokių tai jėgų inspiruojamos ir kitų rankomis atliekamos. Žinau tik vieną perversmą, t.y. Vasario 16, kai 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Taryba pareiškė, kad „skelbia atstatanti nepriklausomą demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę su sostine Vilniuje ir tą valstybę atskirianti nuo visų valstybinių ryšių, kurie yra buvę su kitomis tautomis“. Daugiau nei prieš šimtą metų pirmieji ir vieninteliai Baltijos šalyse atkūrėme demokratine santvarka besiremiančią nepriklausomą valstybę. Pasidomėkite šia istorija ir nepamirškime, kas ją atkūrė, kokie tai buvo žmonės.

Cha >>Matriarchatas       2021-01-16 6:25

Joks čia ne “Matriarchatas” Gerai žinoma, kas nutinka, kai vežėčias pakinkytos būtybės tempia į skirtingas puses. Visa tai yra seniai daroma tik su vienu tikslu, kad būtų anarchija, o gudručiai, kaip tas trečiasis, kuris visada laimi, kur kiti pešasi. Prisiminkite Bulgakovo “Šuns širdis”, koks buvo Šarikovo likimas? Jis buvo demontuotas.  Labai reikia, kad rastusi ne tik išmintingai kalbančių, bet ir vienijančių bendraminčių būriai. Kol neatsibus Lietuvos inteligentija, jei ji dar yra, tol tos kalbos bus tik pavėjui paleistos. Negi savo tarpe neturite stiprios valios inteligentų, kuriems rūpėtų Lietuvos ateitis? Paimkite pvz. iš katalikų šeimų, kurie interneto pagalba, dabar rengia konferencijas, kažką tai aiškina ir beldžia, beldžia į jaunų šeimų širdis. Laimingi po vieną nebūna. Tik bendrystėje,  padedant vieni kitiems galime būti laimingi.

Ayn Rand       2021-01-15 23:36

Fima Sobak

pažangiai dinočkai       2021-01-15 22:29

deja, ponia(-e?) - vaikus gamina vyrai, jokia moteris negali pradėti vaiko.
moterys išnešioja ir pagimdo vyrų padarytus vaikus.
taip pons Dievas parėdė.
kitaip nebūna, nebent apsirūkiusių galvelių laisvose fantazijose.
gal ir jūs iš tų nuo “laisvių” apkvaitusiųjų?
užuojauta.
lytinės tapatybės nesusivokimas yra tiesiog invalidumas.

dina       2021-01-15 22:08

žiūriu, kaip subruzdo patriarchatas, visokiais išvedžiojimais gindamas savo privilegijas. buvote ir toliau būkite vaikų gaminimo mašinomis, o mes jau žinosime, kokiais mitais, pramanais, kliedėjimais užpildyti jų galveles.

Rinkėja iš Kauno       2021-01-15 21:16

Abejoju, ar Kreivytė yra moteris, tai kaip ji gali kalbėti visų moterų, ypač tradicinės orientacijos moterų,  vardu?  Juk , jei neklysti, ji yra labai aktyvi LGBT veikėja. Tai gal dar galutinai nepasirinko savo lyties?  Tarkim, po pusės metų apsispręs, kad yra vyras. Arba transformeris. O gal du viename. Juk progresyvieji daug naujų žmonių veislių yra išradę. Vos ne tiek pat, kaip agronomai pomidorų.

to mot.liet. neskriaužiamos       2021-01-15 20:14

Apie ką kalba? apie tai kad nebėr tikrų vyrų.

Apie esmines ir tikras       2021-01-15 20:09

paprastų moterų problemas čia niekas negalvoja.Čia apie tas,kurios nori valdžios.

ah1       2021-01-15 19:23

... na jūs patys sau atsakykite kas gaunasi kai moteris mamantą vaikosi?

Koks skirtumas,       2021-01-15 19:20

vyras tu ar moteris. Šiandien moteris, kitame gyvenime gal būsi vyras. O tūkstančiuose prieš tai buvusių gyvenimų pabuvai ir tuo, ir tuo. smile

Moterys Lietuvoje neskriaudziamos       2021-01-15 19:20

Burys auksciausius postus uzimanciu politikiu-esamu ir buvusiu…Apie ka kalba ?

Sąrašas       2021-01-15 19:15

Man labiausiai patiko pavardžių sąrašas.
P.S.pamatysi kokiuose rinkūmų sąrašuose atatinkamą pavardę, ir VISKAS AIŠKU.

Pasaulinės Vyriausybės        2021-01-15 18:29

pavaldinė, gebanti triuškinti runkeliokus.

Zigmundas Froidas       2021-01-15 18:02

Visi genderistiniai kliedesiai kyla iš to paties šaltinio - nestabilios psichikos moterų pavydo vyrams penio.

sexolog       2021-01-15 17:51

visos feminizmo perversijos kyla nuo paparasto, bet chroniško nedapisito.
kai niekas bebriukų nepapurto ir plunksnelių gerai nepakedena, tad tokios voratinkliais apaugusių tarpkojų turėtojoms,  kyla norų pastrojinti visą aplinką taip, kad atsirastų daugiau dėmesio ir joms ir kad galimybė gauti kokį dar stačią jaldoką būtų paprastesnė.
tauta turėtų ūkininkams užsakyti kažkiek veislinių kuilių ir eržilų nusikankinusių veikėjų poreikiams tenkinti, nes joks išmaniausias vibratorius neatstos tikro koto, o bet tačiau juk normalus diedas net mirtinai girtas ant tokių emancipuotbobių tikrai neliptų.
tikram diedui reik normalios moteriškos, o ne vyrbobio, t.y. konkurento su papais.

Matriarchatas       2021-01-15 17:23

grįžta..

wd.       2021-01-15 17:18

vienas iš keliolikos psichopatijos požymių- moteris besikerpanti vyriškai arba plikai.

kis'ui       2021-01-15 16:25

Kreivyte daro politika (ir ko gero del to dar ir materialiai apsirupina) keldama idejas, kurios galu gale atnes daugiau blogio. bet ir tamstos komentaras svelniai tariant, ne stebuklas

Atpažinau       2021-01-15 15:42

Vyriškio nuotrauka su niezabuteke yra kreivytė, kuri ir liks kreivyte. Kuolio chebra.

Būtų šaunu, kad       2021-01-15 15:34

“Brown universitetas (Rhode Island, JAV) išskiria štai tiek lyčių (ČIA).”
——
Būtų šaunu, kad kas nors tą išklotinę pateiktų lietuviškai su atatinkamais paaiškinimais / komentarais.

G.P.       2021-01-15 14:49

Kad yra kliedinčių žmonių, tai nestebina. Labiau stebina (ir piktina), kad tokie “išminčiai” - kaip taisyklė - yra gausiai šeriami mokesčių mokėtojų pinigais.

Reikia tam padaryti galą. Ei, kur Nacionalinis susivienijimas su atitinkamais rinkimų programos (nutraukti finansavimą) punktais?

Kis       2021-01-15 13:58

dar prideciau prie viso to,kad moteris butu panasios i sia butybe,kuria joks vyras nepamyles be litro,na ir smegenu keletas gramu.Tai tokios nevykeles kelia man problemas?Ar nematei durnes?


Rekomenduojame

Kunigo Toliato atvejis, arba Ką Lietuvoje nuo šiol sakyti draudžiama

Dainius Rudzevičius. Stambulo konvencija ir jos ryšys su socialinės lyties ideologija

Ligita Sinušienė. Ar Stambulo konvencijai bebus ką pražudyti Kretingos pranciškonų gimnazijoje?

Rasa Čepaitienė. Kaukių kritimo metas

Brolis Paulius Vaineikis OFM. Šaukiu aš tautą nuodėmės užguitą

Lietuvos gyventojų nuomonių apklausa

Dovydas Norkūnas. Kaip iš tikrųjų atrodo LYTINIS ŠVIETIMAS? Kam iš tiesų reikia Stambulo konvencijos?

Brolis išsižadėjo brolio ar direktorius – pavaldinio?

Alvydas Jokubaitis. Ar Europos Sąjungai reikia šeimos? – Taip ir ne

Algimantas Rusteika. Iliuzijų pabaigos metai

Andrius Švarplys. „Influenceriai-garsenybės“ gali viešai kalbėti apie politiką, o Bažnyčia nebe?

Nuo bačkos. Andrius Kubilius: Tomai, neišsigąsk šios atakos! Tomas Raskevičius: Dėkoju TS-LKD už palaikymą. Pažadu nepasiduoti!

Konstantinas Bogomolovas. Europos pagrobimas 2.0. Režisieriaus manifestas

Pozicija, kurios nenori girdėti LGBT lyderiai. Dovilo Petkaus pokalbis su Eimantu Gudu

Kam tas „šešėlis“? Darius Kuolys: Smurtas – valdžios silpnumo ir baimės išraiška. Kad ir kokia „kieta“ toji valdžia dėtųsi

Nida Vasiliauskaitė apie Stambulo konvenciją:  dabar – trumpai, kone prieš trejus metus – išsamiai

Kun. Robertas Grigas. Kuo blogi „specialioms grupėms“ kuriami įstatymai

Algimantas Matulevičius. Negi valstybės piliečių nuomonė lygi nuliui?

Andrius Švarplys. JAV vyskupų pozicija dėl seksualinės orientacijos ir ‘gender identity’ sąvokų įtraukimas į įstatymus yra blogis

Audris Narbutas. Per Stambulo konvenciją – į melo visuomenę

Kun. Andrius Narbekovas. Stambulo konvencija – Trojos arklys

Elagu Eesti! Tegyvuoja Estija! Vidmantas Valiušaitis: Pagarbos žodis broliams estams

Rasa Čepaitienė. Kvalifikacija

Vytautas Sinica. Kaip iš Toliato pavyzdį darė

Andrius Švarplys. Priešingai – tai jūs puolate Lietuvos Konstituciją, o visuomenė reaguoja ir, beje, labai demokratiniu bei civilizuotu būdu

Lietuvos valstybės atkūrimo minėjimas – Vasario 16-osios važiuotynės

T. Elijas Leyds. Virusas, hidra ir Bažnyčia

Raimondas Navickas. „Neapykantos kalbos“ kriminalizavimo per ANK afera yra antikonstitucinė ir antidemokratinė

Audrius Bačiulis apie „Coca Cola“ kursus, kaip „tapti mažiau baltaisiais žmonėmis“

Vidas Rachlevičius. Kaukės nusimestos: kada skersime šventąją karvę?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.