Andrius Švarplys. Vaikų teisių apsauga Lietuvoje – biurokratinis problemos nususinimas

Tiesos.lt redakcija   2015 m. vasario 8 d. 20:54

29     

    

Andrius Švarplys. Vaikų teisių apsauga Lietuvoje – biurokratinis problemos nususinimas

Ar mes pastebime, kad tame kalbėjime apie vaiko auklėjimo standartus, kurių neva neatitinka lietuvių visuomenė, yra kažkas nenatūralaus, biurokratiško, prievartinio?

Kalbėjimas iš Prezidentūros tribūnos, viešoje erdvėje, TV žiniose, kalbėjimas iš institucinio ekspertinio autoriteto pozicijų... Biurokratai šiuo kalbėjimu tarsi atsistoja į tiesos instanciją ir pradeda mokyti žmones, kaip gyventi. Faktai iš prastos socialinės vaikų globos padėties neva paremia jų teisę taip daryti.

Šitaip jie moko tautą, kurioje šeimos institucija buvo kone sakrali, kuri šitaip brangina vaikų ir tėvų ryšius, kuri sugebėjo užauginti ištisą kartą padorių žmonių ant amžino įšalo žemės Sibire, kurios motinos, dėdės, tėvai ir broliai desperatiškai bando išlaikyti šeimos ryšius, kad net ryžtasi pažeisti įstatymus, rizikuoja atsidurti kalėjime.

Kokią moralinę teisę šie biurokratai turi mokinti tautą, kuri net diasporoje išaugino kelias kartas be jokių biurokratinių nurodymų? Šeimas, kurios diena iš dienos pasiaukojančiai augins vaikus nepaisant to, bus šitie biurokratai ar nebus jų visai? Kokį čia mitą jie bando iš tribūnos prievarta įbrukti apie pliaukštelėjimus, diržiukus, „kitokius standartus“?

Nerinkti, tos pačios Norvegijos šiaurietiškos lyčių lygybės pinigais finansuojami (tegu viešai deklaruoja savo sąsajas!), visiškai susvetimėję su visuomene jie dar drįsta viešai auklėti visus totalitarizmus, ekonominius sunkumus ir absurdiškus (sovietinius) biurokratinius reikalavimus atlaikiusią lietuvių visuomenę.

Visa tai – biurokratinis gyvenimo nususinimas. Nenormalus, institucinės galios pasireiškimas. Grubus moralės uzurpavimas. Normalių visuomenės ir valdžios santykių iškraipymas.

Socialinės globos problemos Lietuvoje su šeimos vidaus gyvenimu turi ryšį statistiškai greičiausiai ne didesnį nei kitose šalyse. Yra patologinių atvejų, kurie baigiasi socialine globa. Natūraliai absoliučiai didžioji lietuvių šeimų dalis augina vaikus ne prasčiau nei kitų tautų ir valstybių.

Kodėl šį šiurkštų prievartinį mitą biurokratai bruka mūsų visuomenei kaip nevisavertiškumo kompleksą?

Juk šių problemų šaknis – ne lietuvių nesugebėjimas auklėti vaikus, bet pati socialinės globos politika ir viešoje erdvėje klestinčios suaugusių patyčios. Matome, kaip viešoje erdvėje aukščiausiu lygiu įsiteisinęs moralinis nejautrumas, solidarumo erozija, elitizmas, tyčiojimasis iš „runkelių“, paprasčiausias chamizmas.

Ciniškas biurokratų, politikų, viešų asmenų elgesys, transliuojamas visais medijų kanalais, yra tiesiausias kelias į iškreiptų moralinių vertybių sklaidą visuomenėje ir jaunų žmonių psichikoje. Kaip ir nužmogėjęs, subarbarėjęs socialinės globos institucijų vadovų ir jas prižiūrinčių biurokratų elgesys toleruojant seksualinę prievartą šiuose namuose, iš paskutiniųjų ginant savo institucijos mundurą tvirtinant, kad „pedofilijos nėra ir būti negali mūsų namuose“.

Tai biurokratus reikia šviesti pagal civilizuoto auklėjimo standartus ir standartinė lietuvių šeima čia galėtų juos pamokyti, kaip reikia elgtis su vaikais.

Šiems „norvegiškų standartų“ biurokratams turi būti pritaikyta ir atsakomybė. Už visišką susvetimėjimą su visuomene, jos demoralizavimą, už tikrųjų problemų socialinėje politikoje nesprendimą. Už gėdingą prisidengimą abstrakčiu „geriausiu vaiko interesu“, kai realiai savo švietėjiškomis programomis siekiama išplauti šeimos turinį, pagal norvegišką analogą ištraukti vaiką iš šeimos ir patalpinti „geriausioje globėjų šeimoje“, net atskiriant brolius ir seseris.

Demoralizuoti ir finansiniuose srautuose susipainioję biurokratai bei jų NVO bendradarbiai nusipelno adekvataus viešo įvertinimo iš politikų. Jie turi būti įvertinti ir iš juridinės atsakomybės pusės, kiek jie gali dirbti tokį darbą, kur ypač reikalingas ryšys su visuomene.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

kaunietė       2015-02-10 19:16

Visuomet perskaitau gerb. A. Švarplio straipsnius.
Gilūs, įžvalgūs ir parašyti puikiu stiliumi.
Be arogancijos. Be visažinystės ir pretenzijų į ją.
Su pagarba savo tautai ir esminėms jos vertybėms.
Sėkmės autoriui!

Nikodemas       2015-02-9 22:00

žinot ką, žiūrau dabar miliūtės “teisė žinoti” apie norvegijos atvejį ir jaučiuosi kaip žiurėčiau putinoviziją. miliūtė manau lengvai gautų darbą pas dmitrijų kiseliovą RTR planeta.

būkit budrūs       2015-02-9 21:52

Kam tarnauja politikai…kam tarnauja visos vaikų gelbėjimo tarnybos…Politikų įtaka mokslui. Genderizmo ideologijos demaskavimas -https://www.youtube.com/watch?v=K_fPcPQojQI
Būkit budrūs… youtube.com/watch?v=SdbFjnsBfYU

Morta       2015-02-9 17:33

Norvegija taip gerai auklėja vaikus,kad net Breiviką išsiauklėjo.Toks scenarijus tokius vaisius ir duoda.

Aistė       2015-02-9 17:05

Ir aš skaitau visus šio autoriaus straipsnius. Stipru. Respect.

Gaila       2015-02-9 16:48

Na ir kas kad parašo, na ir kas, kad geras straipsnis?..juk runkelių jis nepasiekia. O, be to, jiems viskas gerai…

vmv       2015-02-9 15:11

viešas pranešimas apie labai sunkų nusikaltimą prieš mažametį - vaikas kenčia Lietuvoje
https://secure.avaaz.org/en/petition/Lietuvos_Respublikos_Vyriausybei_Grazinkit_Vyti_Barkauska_mamai_Vaiko_teises_nutraukit_kersta_pries_vaika

...       2015-02-9 14:57

Sitas zmogus rasantis visa tiesa,yra vertas dideles pagarbos.Skaitau visus jo straipsnius.O mums linkiu ismokti per rinkimus balsuoti.Atsiverskime viso seimo sarasa ir ziurekime,kas kokioje partijoje.O kas ko siekia,mes matome per TV per spauda.Atsiverciau socdemu,liberalu sarasus,ten daug netinkanciu veidu,uztat as uz tas partijas niekada nebebalsuosiu.Mokykimes visi,gal ka pakeisime,nes galimai jau kesinamasi i paskutini musu turta VAIKUS.

VaidasVDS       2015-02-9 13:57

Dabartinis blogis iš tiesų yra daug gudresnis. Į viešumą iškeliama tikrai aktuali ir skaudi tema - skriaudžiamas vaikas. Visi suvokia, kad skriausti vaiką yra blogai, mušti dar blogiau ir visiškai nepateisinama, net jei mūsų senoliai, tėvai ar ir mes patys tai darėme.
Bet, ar iš tiesų taip blogai yra su tomis vaikų teisėmis šiandien? Bet kuriam tėvui ar motinai šiandien galima iškelti baudžiamąją bylą ir nuteisti, jei jis muša ir bent kiek sužaloja vaiką. Egzistuoja vaikų teisių tarnybos, kurios kontroliuoja, kaip tėvai ar kiti asmenys elgiasi su vaikas, egzistuoja tiek vaikų globa, tiek ir įvaikinimas, tiek tėvystės teisių atėmimas. Tad visiškai nesunkiai galima ginti vaiko teises.
Bet kažkam šauna mintis į galvą vaiko teises suabsoliutinti, t.y. padaryti lepūnų lepūnėlius ir taip iki jiems sueis 18 metų. Kas išgalvojo, išmąstė šitokią baisią nesąmonę. Kas nori sukurti beprotišką egocentrikų visuomenę? Kaip po to tuos egocentrikus sulydyti į harmoningai veikiančią ir bendradarbiaujančią visuomenę? Kol kas tokie visiškai absurdiški įstatymai galioja tik Norvegijoje, bet panašūs įstatymai jau priimti arba priiminėjami ir kitose taip vadinamose civilizuotose vakarų šalyse, norima juos priimti ir pas mus. Gana keista, kad net skandalą dėl Gabrieliaus bandoma panaudoti ne tam, kad tokių įstatymų nebūtų, bet tam, kad juos vis dėlto priimti. Gal tokia kvaila taktika lems priešingus rezultatus.
Iš šito blogio yra ir viena nauda. Žmonės vis tik atsakingiau pradeda žiūrėti į savo vaikų auklėjimą, kuomet kyla tokie skandalai. Bet vaiko atėmimas iš bet kokios šeimos ar globėjų tiesiog privalo būti derinamas su vaiku, jei tik šis moka pareikšti savo nuomonę, nuo kokių 5-6 metų amžiaus. Atėmimas iš šeimos ar vieno iš tėvų galimas tik tuomet, kada tėvai yra pripažinti neveiksniais ar yra padarytas koks nors nusikaltimas prieš patį vaiką. Atėmimas iš šeimos ar vieno iš tėvų galimas tuomet, kada tėvai yra asocialūs asmenys ar turintys tam tikrų psichikos sutrikimų, jei šie asmenys nesitaiso ir nenori taisytis (gydytis), atsižvelgiant ir į vaiko ar vaiko teisių specialisto nuomonę.
Vaiko teisių specialistai tikrai turi dirbti dėl vaiko interesų, o ne dėl kažkokių dėdžių ir tetų, kurie turi daug pinigų ir nurodinėja, kokios vaikų teisės yra naudingos jiems, o ne vaikams…

Liepa-Trupmenui       2015-02-9 13:33

Pritariu Jūsų išsakytai nuomonei: negerovių priežastys glūdi savivaliaujančiose ir jokios atsakomybės už savo klaidas neprisiimančiose valdiškose struktūrose.//
Įvairių lygių biurokratėliai sugeba aptarnauti tik savo bei jiems reikalingųjų interesus.Į piliečius spjaudoma kasdien ir ciniškai.//Ak,tiesa,- dabar rinkiminis laikotarpis,tad pilna pažadų pažadėlių ir sacharininių patikinimų“kaip bus puiku” išrinkus vieną ar kitą sisteminį-partinį individą.//

pagarba       2015-02-9 10:37

autoriui už straipsnį tokia skaudžiai aktualia tema.Ačiū neabejingiems skaitytojams ir komentatoriams.

to eglė       2015-02-9 9:26

ponia egle-fiokla kiurė,tiesos.lt skaitytojai nelenda su savo tradicinėm pažiūrom į jusų feministinius facebookus,tai susipraskit nemėtyti čia savo kankorežiu ir išmokit skirt politines personos veiklos kritiką nuo pastabų asmenybinems savybems

ačiū       2015-02-9 8:55

Pagarba ir padėka straipsnio autoriui. Visada skaitau Jūsų mintis ir Jums pritariu.

ačiū autoriui       2015-02-9 8:28

už teisingą požiūrį.Kad ir kokiom priemonėm mes auklėti,bet netapom teroristais ir tauta nėra kiauri nusikaltėliai.Nereikia skiesti to,ko nėra.O žioplienei noriu į jos šlykštų feisą išrėkti jos žodžius-ir blogiausia mama yra geriau už geriausią globėją.Gal dabar išsižadėsi savo žodžių,tu,popierių žiurke?

arvis       2015-02-9 8:12

pritariu,šis autorius yra drąsus ir protingas žmogus,visada skaitau jo str.
jaučiasi autoriaus lengvas pyktis,bet tai tik padaro str.gyvesnį...reikėtų tęsinio,kur autorius pateiktų analizę priežasčių,kodėl valdžia taip elgiasi.be abejo augumą priežasčių mes - žinome,bet apie tai reikia visiems ir dažnai klabėti ir kartoti..reikia demaskuoti tuos suskius,kurie gyvena iš mūsų mokesčių,ir ne tik kad mums dirbtų,bet dar ir kenkia mums,visuomenei..
dar pasigendu tyrimų,o kaip “jaučiasi? ” vaikai,paimti iš tėvų ir patalpinti pas “geradarius globėjus”,ir ypač pas tuos vaivorykštinius,“pažangiečius”....savo proteliu nelabai galiu įsivaizduoti,kad jie gerai jaustųsi..nebent būtų jau padaryti mankurtais ir zombiais..

autorius si str.       2015-02-9 0:31

parase tarsi vienu atsikvepimu, is sirdies. Taip, pasaulis keiciasi deka tokiu, kurie isiropste i valdzia pradeda diktuoti silpnesniems, o pastatrieji tik linksi galvomis ir tikisi issaugoti silta vieta, nes priklauso nuo to, stipresniojo. Kur matyta, kad kazkokia Ziopliene , paskirta (nerinkta!!!) Degutienes, nes ,,gera dukters drauge” i tokia atsakinga vieta. Si kontroliere yra beveide, bekvape ir priklausoma, nesugebanti susiorientuoti situacijose, nemoka ir, galimai,nenori apginti Lietuvos vaiku. Jei, grobiant Deimante, ji is laimes ,,apsiverke”, o ,,blogiausia motina geriau, nei gera teta”, tai ka ji pades Lietuvos vaikams? Dar pasapalioja apie Norvegija?! Ten tokia Stankunaite savo vaiko gyvenime nebematytu uz vaiko pardavinejima pedofilams ir kalejime sutrunytu.Nei Salava ,,neisduodanti pedofilu”, nei Ziopliene negali dirbti tokiose tarnybose. Turi buti skelbiamas konkursas, nustatomi kriterijai, pagal kuriuos zmones priimami i toki atsakinga darba. Per maza, kad apsiginta teoretine (galimai, nusirasyta nuo uzsienio autoriu)disertacija suteiktu pirmenybe. Visi, kiek pamokyti zmones zinome, kad teorija ir praktika visada skiriasi. Ir dar apie vaikus kalba senmerge- nei meiluzio, nei vyro, nei vaiku… tik kompartija, postai, postai. Aciu autoriui.

Elena       2015-02-8 23:14

Ačiū autoriui už labai teisingus straipsnyje išsakytus žodžius. Taigi mokykis, negerbiama moterie, bent parodyk, ką tu gero padarei Lietuvos vaikams, būdama didžiumai neteisinga Deimantės atžvilgiu, nes iš džiaugsmo apsiverkei, kai suįžūlėjusi teisėsaugos mafija ją drąskė. O kad taip tavo vaikus drąskytų, ar džiaugsmo ašaros byrėtų? Per televiziją kalbėdama nesugebi net sakinių teisingai išmąstyti, vis pasikartojantys vieninteliai žodžiai “standartai” išduoda žmogaus nemokšiškumą, nepagarbą savos šalies vaikams ir jų tėvams.

Pensininkė       2015-02-8 23:06

Kuo čia dėta Norvegija? Gi Švėkšnoje mergaites pardavinėjo su policijos žinia? Deimantę Kedytę grobė savi be norvegų patarimų ir pinigų. Gatajevų vaikus pagrobė VSD ir iki dabar neatiduod. Gaila, kad apie tai autorius nerašo.

o ar žinot?        2015-02-8 22:45

kad visuomenių “deformuotojai” yra ir naują  “politkorektišką”  žodyną sugalvoję? Pvz:
“Smegenų plovimas” - reikia sakyti “misija – nušviesti visuomenę”
“Šuleris, sukčius, apgavikas” - reikia sakyti “asmuo, pasinaudojęs Seimo rinkimų įstatyme esamomis galimybėmis ir teisėmis”
“Cenzorius” – reikia sakyti “etikos sekretorius”
“Nusikaltėlis, priklausantis klanui, iškviestas pas prokurorą” - reikia sakyti “specialusis liudytojas iškviestas pas prokurorą”.
“Lietuviškosios mafijos Ostapai” - reikia sakyti “lietuviškosios valdžios atstovai
“Padugnė aferistas” - reikia sakyti “spalvinga asmenybė”
“Valdininkas apsivogė”- reikia sakyti “valdininkas išlaidavo”
“Visi galai į vandenį” - reikia sakyti “įkalčiai su įrodymais perduoti prokuratūrai”

>>šaunus straipsnis        2015-02-8 22:34

Žiobienė yra Puro statytinė. Tik patvirtinta Degutienės.
Puras išsiskyręs.
Slušnys išsiskyręs.
Gal kas pasidomėtų kaip jie savo vaikus prižiūri?

Strasburo konvencija =visų karas su visais        2015-02-8 22:29

Štai straipsnis iš Konvencijos, kuris skatina skundikus skųsti vieni kitus, lygiai kaip sovietiniais laikas:
27 straipsnis
Pranešimas
,
Šalys imasi būtinų priemonių, kad paskatintų kiekvieną asmenį, kuris yra visų šioje Konvencijoje
nagrinėjamo smurto formų liudininkas arba kuris turi pagrįstų priežasčių manyti, kad bus
vykdomas smurtas, arba, kad galima tikėtis tolesnių smurto veiksmų, apie tai pranešti
kompetentingoms organizacijoms arba institucijoms.
,
O štai jums ir SLAPTA IR NEAPSKUNDŽIAMA SOVIETINIŲ “SPECIALISTŲ” VEIKLA DARYTI KĄ TIK NORI:
28 straipsnis
Specialistų teikiami pranešimai
,
Šalys imasi būtinų priemonių užtikrinti, kad tam tikriems specialistams taikomi vidaus teisės
nustatyti konfidencialumo reikalavimai dėl tam tikrų sąlygų laikymosi nesudarytų kliūčių
informuoti kompetentingas organizacijas arba institucijas, jei jie turi pagrįstų priežasčių manyti,
kad buvo įvykdytas sunkus šioje Konvencijos nagrinėjamas smurtas ir kad yra pagrįstų
priežasčių smurto veiksmų laukti ateityje

puristų "vertybės" nėra Europos sąjungos vertybės       2015-02-8 22:22

Štai 75 straipsnis
Pasirašymas ir įsigaliojimas

1. Šią Konvenciją gali pasirašyti Europos Tarybos valstybės narės ir valstybės, kurios nėra narės, tačiau kurios dalyvavo ją rengiant (Rusija, int. pstaba) , ir Europos Sąjunga.
,
77 straipsnis
Teritorinis taikymas
,
1. Pasirašydama Konvenciją arba deponuodama ratifikavimo, prisijungimo ar patvirtinimo
dokumentą, bet kuri valstybė ar Europos Sąjunga gali nustatyti teritoriją arba teritorijas, kuriose bus taikoma ši Konvencija.
,
Taigi,  - BET KURI VALSTYBĖ ARBA EUROPOS SĄJUNGA.
Vadinasi, Europos Sąjunga nėra pasirašiusi šios konvencijos. Pasirašys tik jei valstybės narės pasirašys. Tad kas po šimts velnių, ją perša mums?

Saunus straipsnis !       2015-02-8 22:21

O del norvegu-ar jie nustate,kad Lietuva nepajegi(o gal pavojinga)pasirupinti savo nepilnameciais ?Man atrodo,kad visokios tos ziobieniu organizacijos minta is svetimu pinigu…Kazkas teisingai rase,kad budama daugiavaike motina-Ziobiene negali tinkamai dirbti atsakingo darbo ir kartu rupintis savo vaikais-taigi norvegai juos tiesiog atimtu…

internauts, kalbėkim konkrečiau        2015-02-8 22:07

Kuomet skaičiau Stambulo konvenciją kaip tik pagalvojau, kad mūsų garsusis homoteisių gynėjas daktaras Dainius Puras TIKRAI nepraleis šanso įkopt į NAUJOS PASALIO TVARKOS VIRŠŪNĘ IR TAPT DIDŽIUOJU NELIEČIAMUOJU, NEKRITIKUOTINU “EKSPERTU”. 
Štai Stambulo konvencijos priedas, kirio matomai nėperskatė dauguma seimo narių, pasirašę tą konvenciją:
:
Privilegijos ir imunitetai (66 straipsnis)
,
1. Šis priedas taikomas Konvencijos 66 straipsnyje minimiems GREVIO nariams, taip pat
kitiems vizituojančios delegacijos nariams. Šiame priede sąvoka „kiti vizituojančios delegacijos nariai“ apima Konvencijos 68 straipsnio 9 dalyje nurodytus nepriklausomus nacionalinius ekspertus ir specialistus, Europos Tarybos personalo narius ir Europos Tarybos vertėjus žodžiu, kurie kartu su GREVIO vyksta su vizitu į atitinkamas šalis.
2. GREVIO nariams ir kitiems vizituojančios delegacijos nariams, jiems atliekant savo funkcijas, susijusias su pasirengimu vizitui ir pačiu vizitu, taip pat ir su paskesniu vizito darbu, ir jiems keliaujant pagal šias funkcijas, taikomos šios privilegijos ir imunitetai:
;
a) jų neleidžiama sulaikyti ar suimti bei konfiskuoti jų asmeninį bagažą, imtis prieš juos kokių nors juridinių priemonių dėl pasakytų ar parašytų kalbų ir dėl kitokių jų su tarnybinėmis funkcijomis susijusių veiksmų;
/
b) neleidžiama taikyti kokių nors apribojimų jų judėjimo laisvei išvažiuojant iš šalies ir grįžtant į šalį, kurioje jie gyvena, ir įvažiuojant bei išvažiuojant iš šalies, kurioje jis vykdo savo pareigas, taip pat taikyti svetimšalių registracijos šalyje, kurioje jie vizituoja, arba kurią jie pravažiuoja, atlikdami savo funkcijas.
/
3. Keliaujantiems savo funkcijų atlikti GREVIO nariams ir kitiems vizituojančios delegacijos
nariams suteikiamos tokios pat muitinės procedūrų ir valiutos keitimo lengvatos, kokios yra
taikomos į laikiną tarnybinę komandiruotę vykstantiems užsienio vyriausybių atstovams.
-
4. Dokumentai, susiję su Konvencijos įgyvendinimo vertinimu, kurį atlieka GREVIO nariai ir
kiti vizituojančios delegacijos nariai, laikomi neliečiamais tiek, kiek jie yra susiję su GREVIO
veikla. Oficialioji GREVIO korespondencija ar oficialusis GREVIO narių ir kitų vizituojančios
delegacijos narių susirašinėjimas nenutraukiamas ir necenzūruojamas.
5. Siekiant užtikrinti GREVIO narių ir kitų į misijas vykstančios delegacijos narių visišką žodžio laisvę ir visišką nepriklausomumą atliekant savo pareigas, teisinių procesinių veiksmų imunitetas dėl visko, ką jie pasakė ar parašė ir dėl visų veiksmų jiems vykdant savo pareigas ir toliau bus garantuojamas, neatsižvelgiant į tai, kad atitinkami asmenys tokių pareigų jau nebevykdo.
6. Siekiant užtikrinti nepriklausomą funkcijų atlikimą, privilegijos ir imunitetai šio priedo 1
dalyje nurodytiems asmenims suteikiami ne dėl asmeninių, bet dėl GREVIO interesų. Tarybos
generalinis sekretorius gali bet kuriuo metu panaikinti šio priedo 1 dalyje minėtų asmenų
imunitetą, kai, jo nuomone, imunitetas trukdo vykdyti teisingumą ir kai imuniteto gali būti
atsisakoma nepažeidžiant GREVIO interesų.
k
TAIGI, PASLAPTINGOJI VISAREGINTI AKIS IR NEMATOMOJI RANKA valdysianti taip, kaip aprašė Orwel. Garantuota visiška teisinė neliečiamybė, ką jie bedarytų, ką jie besakytų, o į jų popierius niekas neturi teisės net pažvelgti.  GREVIO komisarai statomi auksčiau bet kokios valstybės, auksčiau bet kokios valstybinės KONSTITUCIJOS.
.
TAI KAS PER DUNDUKAI pasirašė šią KONVENCIJĄ? Ir kaip kitaip tokius vadinti, kurie pjauna šaką ant kurios sėdi?
VISI LIETUVOS ŽMONĖS - VIENYKIMĖS, kad ši konvencija NEBŪTŲ RATIFIKUOTA

eglė - moterų neapkentėjui Trupmenui        2015-02-8 21:36

jei ko neišmanot, tai priderėtų prikąst liežuvį. Gal jus matrioška pagimdė?

sutinku su mintimis       2015-02-8 21:31

autorius, kaip visada taikliai, apibūdina šiandienos klaikią situaciją valstybinėse institucijose ir biurokratų supuvusiose širdyse.

Trupmenas       2015-02-8 21:22

Viskas būtų tarytum teisinga, jei ne paskutinė baigiamoji pastraipa: “Demoralizuoti ir finansiniuose srautuose susipainioję biurokratai bei jų NVO bendradarbiai nusipelno adekvataus viešo įvertinimo iš politikų. Jie turi būti įvertinti ir iš juridinės atsakomybės pusės, kiek jie gali dirbti tokį darbą, kur ypač reikalingas ryšys su visuomene.”
Švarplys šia utopine iliuzija prieštarauja pats sau.Juk politikai ir ypač Matrioška su savo teisiniu klanu ir sukūrė tokią tikrovę, kuria autorius piktinasi. Tai kodėl dabar tas klanas turėtų pats save bausti? Naivybių naivybė.
Visuomenė tokią valdžią (politikus ir teisėsaugą) turi pastatyti į vietą, o ne tikėtis iš gerosios matrioškos išprašyti saulės prie jūros per lietų. Juk kas kitas, jei ne ji sukūrė Deimantės izoliacijos ir sunaikinimo precedentą. Ar ne ji sakė “Bus tų mergaičių. Žiūrėkim į ateitį”.
Va ir turim tų mergaičių Švėkšnoj, kurias kaip ir Deimantę skubama izoliuoti, išblaškyti, kad neišlįstų galai apie gerus dėdes, Ūso draugelius, kuris “nieko bendra neturėjo su pedofilais” ir pagirioms mėgdavo susileisti vitamino C, kad būtų sveikesnis.

A. N.        2015-02-8 21:16

Diržas, rykštė buvo autoriteto simbolis, todėl vaikai ir būdavo baudžiami, uždrožiant diržu arba pagrasinant paimti diržą. Tai – senovinis auklėjimas, tačiau tam buvo pagrindimas, tai neprieštaravo Dievo įsakymui “Gerbk savo tėvą ir motiną”. Ir net liberaliausių ir ateistiškiausių šiandienos tautiečių seneliai ir proseneliai taip auklėjo vaikus. Tačiau dabar kita moralė – pramogų kultūra nežino bausmės sąvokos. Ir suaugusiems, ir vaikams viskas leidžiama. O dar tas noras apsimesti pažangesniu nei kiti. Tik ar vis dėlto labiausiai atsilikę nėra Lietuvos biurokratai? Kažin, ar ponia Žiobienė sugebėtų parašyti anglišką laišką kitos šalies vaikų teisių tarnybai? O jei Lietuvos pilietis kare patektų į nelaisvę, ar būtų galinčių jam padėti, jį susigrąžinti?

nesupranta komunistų partijos strategijos       2015-02-8 21:14

komunistų partija visais būdais siekia padaryti tautą skolinga ir kalta.
tinka viskas: šildymo sąskaitos, greitieji kreditai, “elito” reklama, žydšaudžiai, prostitucija, vaikų auklėjimas - kad tik tauta būtų skolinga ir kalta.
o tada niekas net negalvos kaltinti komunistų už vagiamus milijonus…

Rekomenduojame

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Federalinis teismas Floridoje gina nepageidaujamo potraukio tai pačiai lyčiai gydymą remdamasis pirmąją konstitucijos pataisa

Vytautas Radžvilas. „Iliuzijoms pasidavė ne tik Putinas“ (I dalis)

O kas šiandien išdrįs sistemai pasakyti „Ne“?

Lietuva turi naują „žvaigždę“

Edvardas Čiuldė. Tas pats Marksas, tik kitoje saujoje

Mark Regnerus. Ar pasinaudojant karo ūku Ukrainoje bus prastumtos vienalytės santuokos?

Kastytis Braziulis. Karas vyksta įvairiuose frontuose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.