Dienos aktualija, Žmogaus teisės, Teisėkūros iniciatyvos, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Andrius Švarplys. Šveicarai uždraudė diskriminuoti gėjus kalboje ir viešumoje. Ką tai reiškia?

Tiesos.lt redakcija   2020 m. vasario 9 d. 1:47

21     

    

Andrius Švarplys. Šveicarai uždraudė diskriminuoti gėjus kalboje ir viešumoje. Ką tai reiškia?

Šiandien, sekmadienį, šveicarai 62% dauguma nubalsavo referendume už įstatymą, draudžiantį diskriminuoti gėjus kalboje ir viešumoje.

Visuomet anksčiau įstatymo teisingumas reiškė visų lygybę prieš įstatymą, dabar įstatymas kuria išskirtines grupes tapatybės pagrindu.

Ekonomikoje tai reikštų monopoliją, žodžio laisvės srityje tai reiškia cenzūrą (bet kokia kritika gali būti traktuojama kaip diskriminavimas), apskritai paėmus tai reiškia slinktį link (soft*?) totalitarizmo. Gėjų teisės, kaip ir bet kurio piliečio teisės, turi būti ginamos the Rule of Law, o ne Identity Politics principu.

Žinomas politologas Francis Fukuyama savo straipsnyje „Against Identity Politics“ 2018 m. tai įvardijo kaip grėsmę demokratijai.

Užvis baisiausia yra tokie Deutsche Welle žodžiai, skambantys kaip įmanoma galimybė: „It does not outlaw: Homophobic comments made in a family setting or among friends.“

Valstybė gali reguliuoti, ką žmonės kalba šeimoje ar su draugais…

Kaip apskritai įmanomas toks komentaras-sakinys laisvoje Vakarų žiniasklaidoje? Jis įmanomas tik vienu atveju – kai jau neegzistuoja klasikinė konstitucinė laisvės samprata. Kai laisvę jau pakeitė teisingos pažiūros – vadinamosios progresyvios pažiūros. Kaip apskritai valstybė gali ką nors uždrausti ar reguliuoti „in a family setting or among friends“??? ??? ???

„I have lived in your future“ – būtent tai turėdamas omenyje sakė nesenai miręs anti-sovietinis disidentas Vladimiras Bukovskis.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

T0mas J.       2020-02-17 23:06

Ar tik nėra nusižengimo valstybinės kalbos įstatymui, kai autorius lietuvis mums lietuviams kalbėdamas šneka nevalstybine kalba ir vertimo nepateikia?
Nevemk čia nevalstybine kalba, p.Švarply.

------       2020-02-12 0:41

Nuo gero gyvenimo atbukę protai, užtat ir nemato toliau savo nosies. Arba valdžioje prilindę iškrypėlių.
Pasidomėjusd Europos valstybių veiklėjų biografijomis, paaiškėtų įdomių dalykų. Makaronas irgi kartais užsičirškia kaip tie, o akys žiba tai grynai kaip gaidžio. Greičiausia ta bobutė tik dėl vaizdo.

Www       2020-02-11 21:12

Nieko nuostabaus. Pasiskaitykite pederastu aš juos taip vadinu nes šitas žodis yra tarptautinis ir ne uždraustas jų manifestą pasigugline ir ten aiskiai parašyta kas laukia sveiku žmonių . Link to ir einame remdami visokius liberalus.

pliusai/minusai       2020-02-11 11:21

Šveicarų pavyzdžiu ,bent jau Nepriklausomybės trisdešimtmečio nuo Maskvos proga,Lietuvoje būtų teisinga pagaliau surengti Referendumą pasitikrinimui : ar nereikia gražinti turėtą socialistinę santvarką . Akivaizdu,kad labai daug neteisybės ,didžiulė emigracija etc.tam tikrai teikia rimtą pagrindą.Juk jau trisdešimt metų Tautai šiuo klausimu pasisakyt nebuvo leista.Tą faktą nenorom pripažino ir signataras Paulauskas.O dėl iškrypėlių teisių išaukštinimo įstatymiškai - laaabai apgailėtinas faktas ,jokia tai demokratijos apraiška.

Žiauru       2020-02-11 11:11

Labai žiauru… Sodomitai švenčia labai klastingą pergalę. Pergalę prieš laisvę, demokratiją, prieš moralę, prieš visų žmonių lygiateisiškumą, ir netgi žmogiškumą. Žmonės tarsi laisva valia kažkam padovanojo savo pačių laisves. Save ir savo vaikus uždarė į sodomitų kalėjimą ir šiems padovanojo teisę daryti su jais ką tik anie sugalvoja. Pavyzdžiui, įtakoti švietimą ir “teisingą” visuotinį vaikų auklėjimą/tvirkinimą nuo darželio, įteisinti barnevernetų praktikas ir prekybą vaikais, įteisinti tokias normas, kaip surogatinė motinystė, reguliuoti homoseksualių porų įsivaikinimą. Bet koks priešingos nuomonės išsakymas dabar tampa diskriminaciniu ir neteisėtu. Neabejotinai vėliau bus žengtas žingsnis ir dėl pedofilijos įteisinimo. Ir šveicarai tai padarys kuriame nors kitame referendume. Jie lygiai taip pat “laisva valia” pedofilams padovanos savo vaikus…

atsakymas-va ką reiškia       2020-02-10 18:12

gražių paveiksliukų galerija:

liaudiesmenas.livejournal.com

]

stasys        2020-02-10 16:45

Autoriui 2020-02-10 16:26 > koks dar teršia ? autorius neišmanėlis nesugebantis temos išskleisti bent keliais pjūviais . Ne tokiems apie problemas rašyti ..plaukioja kaip gružlys vandens paviršiuje , ka pamatė tas ir ant liežuvio galo.

Atsakymas       2020-02-10 16:39

Tai reiškia,šveicarai užvedė, savo laikrodžius į susinaikinimo pradžią.

Autoriui       2020-02-10 16:26

aciu uz aktualiu klausimu komentarus.Tik, vis tik, nevertetu tersti lietuviu kalbos viesoje erdveje.Prastas pavizdys jaunimui.

Užtat Vokietijoje       2020-02-10 13:48

Merkel partijoje šiokia tokia sumaištis.Nepaklūsta centrui pakraščiai ir kartais bendradarbiauja su AFD.Ir Merkel įpėdinė atsisako vesti partiją į rinkimus.

Delną - į kumštį ir į stalą: Gana!       2020-02-10 13:46

Išsigimusių Sąjungų, ne tik kaip anuomet Sovietų,
greito griuvimo pranašo Viktoro Cojaus kvietimas vėl aktualus:
Кто пойдет по следу одинокому
Сильные да смелые головы сложили в поле, в бою
Мало кто остался в светлой памяти
В трезвом уме, да с твердой рукой в строю, в строю
————————————————
Солнце мое взгляни на меня
Моя ладонь превратилась в кулак
И если есть порох, дай огня
Вот так!
https://www.youtube.com/watch?v=vM2O-weQuEA ,
https://www.youtube.com/watch?v=Hr8GQwFBpU0
————————————————-
Išties, kiek galima darkytis,
niekinti žmogui dovanotą neįkainuojamą prigimtį,
griauti dorovės normas ir gamtos mokslų konstatacijas? - Gana!

Ignas       2020-02-10 13:11

Atsakymas yra toks: kad būtų galima skleisti sodomiją per viešąją erdvę. Juk toks bet kokios rūšies ištvirkimo platinimo būdas yra labai efektyvus.

Klausimas       2020-02-10 13:04

Kyla klausimas, kodėl Šveicarijai išvis prireikė tokio referendumo. Nejaugi ten intymūs homoseksualūs santykiai (skirtingai nuo netvarkingų heteroseksualių santykių) vis dar iki šiol buvo krimnailizuoti, kaip tai tai būdavo praėjusiuose amžiuose? O, jeigu nebuvo kriminalizuoti, tai kame glūdi homoseksualių asmenų diskriminacija? 

 

Čia tai bent "lygis"!       2020-02-10 12:50

Kaip „gražiai“ atrodo straipsnis, kai autorius straipsnį „papuošė“ daugybe angliškumais. Taigi pirmyn į globalią Europą!

Pelningiau pasiutligė ar jos gydymas?       2020-02-10 12:36

Gal ne tik pinigai valdo pasaulį, bet ir nuodėmės myriop?
Antraip, jei lytiniai iškrypimai būtų sugrąžinti į ligų katalogus
ir juos imta profesionaliai gydyti, dėl jų nepaprastai išaugusio skaičiaus,
verslas uždirbtų didžiulius pinigus,
valstybės biudžetas irgi gautų daug papildomų pajamų?

3 metai kalėjimo už viešą sodomijos kritiką       2020-02-10 12:15

Sunday’s referendum decided on legislation that specifically outlawed hate speech and discrimination on the grounds of sexual orientation with jail terms of up to three years: https://www.dw.com/en/switzerland-votes-to-ban-homophobic-discrimination/a-52309821
.................................................................
Referendume dalyvavo 63% turinčių balso teisę, iš kurių už - 62%,
vadinasi, 39% primetė savo valią 61% šveicarų.
Hitleris valdžią perėmė taip pat demokratiniu keliu.
„Liberaliosios demokratijos“ pramogų industrijos Ištvirkinta ir išvarginta Europa dabar su viltimi žvelgia į Vidurio ir Rytų Europos tautas, žalotas komunizmo, bet vis dėlto išsaugojusias daugiau sveiko proto ir tikėjimo,
kaip į Vakarų civilizacijos atgimimo viltį, grįžimo prie savo šaknų vienintelę išlikusią galimybę. Liudiju - ne kartą asmeniškai tai sakę ir rašę (prisipažįstu, šitaip mane gerokai nustebindami).
....................................................................
Arba dar - pažadintų Dievo rykštės, nes Jis nesileidžia išjuokiamas:
„Eikš, aš tau parodysiu teismą didžiosios ištvirkėlės, sėdinčios ant didžių vandenų.
Su ja ištvirkavo žemės karaliai, ir jos ištvirkimo vynu pasigėrė žemės gyventojai“.
Moteris laikė rankoje aukso taurę, pilną ištvirkimo šlykštybių ir nešvarumų.
Ant jos kaktos buvo užrašytas vardas, paslaptis: „Didžioji Babelė, ištvirkėlių ir žemės šlykštybių motina“. (Apr 17, 1-6)

Milana       2020-02-10 9:31

tie šveicarai net nesuprato už ką balsuoja ir kokios pasekmės tokio balsavimo, nes ten media net neabejoju kaip pas mus priklauso išskirtinai sodomitams ir jų proteguotojams. Pažiūrėjau dabar šveicarijoj parlamentui vadovauja konservatyvi partija tai kaip ji daleido tokią nesąmonę tai sunku suvokti- nes žmonės jau jau rinko juos -tai matosi kad nori konservatyvumo. Čia manau kad tiesiog reikia įstatymo ar naujo referendumo iniciatyvos kad pagrindinis konstitucinis principas yra žodžio teisė ir niekas negali jos riboti.(ir surašyti kad jei nekviečia susidoroti su bet kokia grupe- negalima bausti nei administracine nei baudžiamąja teise) Čia pamoka jiems ir mums kad negalima leisti savo šalyje plauti žmonėms smegenų (kaip tai matomai buvo daroma šveicarijoje dešimtmečiais- kad po to galimi tokie rezultatai) negalima leisti jokių soroso fondų ir jų organizacijų, negalima leisti nebaudžiamiems televizijos ir kitų media priemonių pagalba propaguoti homoseksualizmą- vat tada ir nereikės stebėtis tokiomis protu nesuvokiamomis iniciatyvomis ir jų rezultatais. O Andrius Švarplys ne tik galėtų tiesiog kaip stebėtojas pranešti apie įvykį, bet ir inicijuoti įstatymo pakeitimus (projektą, pasiūlyt konkretiems politikams įstatymą) ir Lietuvoje, kad tokie dalykai niekada čia įvykt negalėtų (nes prie to einama kaip minimum visoje europoje).

Kazys       2020-02-10 8:52

taigi stasiukai tu labai jau modernus,apsišvietęs ir tolerantiškas ,tai pasakyk kodėl Lietuvoje draudžiama blogai kalbėti apie žydus , čigonus ,gėjus o apie rusus gali kalbėti ką tik nori? Tai kur čia didesnė tolerancija?

stasys        2020-02-10 8:01

Jei jau Šveicarijoje tik 62 pr. pritariančiu tam įstatymui , galima pagristai teigti jog atmetus visus tuos kuriems tai ypač aktualu ..procentas vargiai peršoktu ir puse . O ka kalbėti apie Lietuva ? kurioje homofonija suprantama kaip atsvara kylančioms grėsmėms pačiame Šeimos institute .? Aš tik noriu aut. priminti jog Lietuvoje veikia įstatymas draudžiantis skleisti nesantaika tautiniu pagrindu , o tai sekanti pakopa laipteliu į viršų .. gal ten netgi Putina pakalbinčiau kaip - ‘ draugas Putinai ar leisite Jums priminti ? ‘. ..taip taip tai mano fobijos su kuriomis tik man kovoti .smile)
p.s. Tobulėti visi turi autoriau , pas tamsta ir to nuoširdumo str. tik ‚pakrapinta‘  dėl kvapo. Demokratija tai laiptelis ant kurio visi stovime ir stumdytis tikrai nereiktu .

neseniai Jakilaitis       2020-02-10 6:55

pasiuke iskabinti geju veliavas visur, kur tik kabo LT ir ES veliavos. Nupendejimas prasideda nuo savu idiotu. Galimai, uz nemazus pinigus.

Totalitarizme nebus gėjų diskriminavino       2020-02-10 2:19

Sveiki atvykę į Naująjį Šaunųjį Pasaulį ir jūs, šveicarai!
Žinokitės, gyvulių ūkyje visos kiaulės lygios,
tačiau kai kurios bus lygesnės!


Rekomenduojame

Ramūnas Karbauskis atviru laišku kreipėsi į Seimo narius dėl tradicinės šeimos išsaugojimo

Verta prisiminti. Rein Raud. Lietuva: politinio vystymosi modelis

Brolio Pauliaus Vaineikio, OFM, liudijimas: „Dvasinis sukilimas prasidėjo: Už Kristų, už šeimą, už Lietuvą!“

ES vyskupų konferencija dėl EP rezoliucijos apie teisę į abortą Lenkijoje: nėra tokios teisės

Nida Vasiliauskaitė. Apie begalinio naivumo tikėjimą transformuojančia „švietimo“, mokyklos galia

Tomas Viluckas. Išskirtinis br. Pauliaus Vaineikio, OFM, vaizdo interviu: „Mes kovojame ne su žmonėmis“

Papunkčiui su Vytautu Sinica: Lietuva Europos Sąjungoje

10 faktų apie Stambulo konvenciją

Audrius Bačiulis. Kodėl kai kas taip kovoja už Stambulo konvencijos pasirašymą

Vidas Rachlevičius. Po tokių parlamento pirmininkės veiksmų civilizuotoje šalyje pakviptų arba jos apkalta, arba pirmalaikiais rinkimais

Lionginas Baliukevičius-Dzūkas. „Tokios niekšybės, tokio velniško išdavimo dar nebuvo partizanų istorijoje. Judas šiuo atveju būtų toli pralenktas“

Liudvikas Jakimavičius. Keli klausimai, kylantys stebint viešąją diskusiją

Arkivysk. Kęstutis Kėvalas kunigams: Drąsinkime vieni kitus būti aktyvius ir nebijoti tų, kurie prieštarauja prieš teisę pasisakyti

Irena Vasinauskaitė.  Vergvaldžiai pastatys paminklą „Tautos laisvei“? Nejuokinkite!

Geroji Naujiena: Jo klausykime!

Artūras Grigas. Išlikti žmogumi

Kunigo Toliato atvejis, arba Ką Lietuvoje nuo šiol sakyti draudžiama

Dainius Rudzevičius. Stambulo konvencija ir jos ryšys su socialinės lyties ideologija

Ligita Sinušienė. Ar Stambulo konvencijai bebus ką pražudyti Kretingos pranciškonų gimnazijoje?

Rasa Čepaitienė. Kaukių kritimo metas

Brolis Paulius Vaineikis OFM. Šaukiu aš tautą nuodėmės užguitą

Lietuvos gyventojų nuomonių apklausa

Dovydas Norkūnas. Kaip iš tikrųjų atrodo LYTINIS ŠVIETIMAS? Kam iš tiesų reikia Stambulo konvencijos?

Brolis išsižadėjo brolio ar direktorius – pavaldinio?

Alvydas Jokubaitis. Ar Europos Sąjungai reikia šeimos? – Taip ir ne

Algimantas Rusteika. Iliuzijų pabaigos metai

Andrius Švarplys. „Influenceriai-garsenybės“ gali viešai kalbėti apie politiką, o Bažnyčia nebe?

Nuo bačkos. Andrius Kubilius: Tomai, neišsigąsk šios atakos! Tomas Raskevičius: Dėkoju TS-LKD už palaikymą. Pažadu nepasiduoti!

Konstantinas Bogomolovas. Europos pagrobimas 2.0. Režisieriaus manifestas

Pozicija, kurios nenori girdėti LGBT lyderiai. Dovilo Petkaus pokalbis su Eimantu Gudu

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.