Įžvalgos

Andrius Švarplys. Sugrįžo Tikratikių laikas?

Tiesos.lt redakcija   2018 m. sausio 3 d. 20:59

21     

    

Andrius Švarplys. Sugrįžo Tikratikių laikas?

Dalijamės VDU dėstytojo dr. Andriaus Švarplio veidaknygėje paskelbta įžvalga perskaičius Karolio Dambrausko pasvarstymus iškalbingu pavadinimu „Pastatykit, po galais, tą paminklą ir grįžkim prie klasinių santykių“ – šiai pozicijai tribūną suteikė kultūros savaitraštis „Šiaurės Atėnai“ 2017 metų gruodžio 15-ąją (ČIA)

„Kitaip tariant, tai yra kova dėl galios ir įtakos. Nuolat aimanuojantys ir dėmesį į save atkreipti bandantys radžvilai, sinicos, martinkai, švarpliai, šopauskai, tautininkai, ultrareligingi fanatikai pavargo kalbėti.“

Andrius Švarplys. Sugrįžo Tikratikių laikas?

Kai buvęs tavo studentas pradeda tave traktuoti bendriniu žodžiu – kaip daiktą-taikinį, tada supranti, kad kažkas iš esmės keičiasi.

Anksčiau visuomet galvojau, jog nuoširdus, nemanipuliatyvus, atviras tikėjimas savo idėjomis, pasaulėžiūra (kad ir kokia klaidinga ar netikusi ji kam nors atrodytų), yra svarbiau už patį pažiūrų turinį. Ir tai buvo viena didžiausių Tomo Sodeikos mokyklos pamokų.

Dabar, panašu, žmogiškus santykius keičia ideologizuoti karai. Aklai įtikėta idėja tampa kelrodžiu sunaikinti, paskųsti, suduoti idėjiniam oponentui. Kažkuo primena situaciją Balkanų karo metu 1992 m., kai buvę klasiokai, kaimynai, ar vienam kieme užaugę draugai, šeimos per vieną naktį tapo svetimaisiais, priešais, nepažįstamaisiais.

Nes Idėja tapo svarbiau už Žmogų, atėjo Tikratikių laikas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dongdong8       2018-07-4 11:09
dongdong8       2018-02-6 9:24
s.m.       2018-01-5 0:35

nepaisant jau Anapilin senokai išėjusių tėvų inteligentiško auklėjimo, šiuokart leisiu sau išsireikšti “varguoliškai-runkleiškai” (juk būtent mums kaip atseit tokiems, tūlas po-ar prieš, nelygu iš katro galo atstato -modernistas adresavo savo “išmintį”), - tamystai, sūnau mano snarglėtas, kaip mėgdavo išsireikšt jaunystėj viens mano pažįstamas jaunesniems pabrėžtinai mandagiai, reik pradžiai kelis tūkstančius hektarų žolės apšikt iki išdrįstant šviesių žmonių ir savo mokytojų pavardes rašyt mažąja raide.
Tik tiek.
Nothing personal, don’t get sick, - kaip jūs “progresyvai” sumauti mėgstat pasilinkėti.

Juozapas       2018-01-4 22:22

Sutinku su kolegų vertinimais dėl “taip’o”.
Tipiškas tolerastas-manipuliatorius veikiantis tais pačiais trafaretiniais metodais kaip putlerio propagandonai iš petrogrado trolių fermos.
Schema negudri bet betoniniai nuobodi- pirma pradeda lyg draugelis, paglosto publiką, ” svajaku” apsimeta, tonas perdėtai mandagus, (tipo “inteligentas”), o pabaigoje jau suleidžia nuodų dozę ir pavymui pašnypščia-
“Atrodo, man metas iš čia dingti, nes ieškodamas tiesos, galiu nepataikyti į tinkamą kompaniją?”
(Atseit, visi kas tokiam “švelniam ir pūkuotam” padarėliui nepritaria, yra tiesiog agresyvus zbrodas).
Na o pabaigai tas tipas vėl užsivelka taikaus ilajaus togą ir savo iš!intis užanspauduoja chrestomatoiniu “miru mir”- ir visi kas paspaus tam šikniui minusiuką, lai jaučiasi jeigu ir ne balkanų skerdikais, tai bent nubėgs pasižiūrėti į veidrodį ar nesidaro panašūs.
Kas tai?
Ogi tipiškas smegenų krušimas nutaisius prakilnią miną.
Ma-ni-pu-lia-ci-jos.
Pakankamai įdėmiai stebiu tūlo ” taip’o” veiklą čia.
Manęs neapleidžia dežavū, jog tą pasaldintą dvišakį liežuvėlį, jau kažkada yra tekę pritrumpinti…

>Puikybėn puolęs/Glotnusis taip'ai/Pikc        2018-01-4 21:25

Ar tik ne ‘pirmeivis’ Jurgis Sorosas įspaudė tas pėdas, kuriomis mindavo
ir su juo supanašėjo dabar kaip žaltys besirangantis
ir ironija besistengiantis žaižaruoti ‘taip’as’ (16:46)?
Kalbos figūros kažkur girdėtos? Nors tai ne taip svarbu, kaip jo idėjinė pozicija.

Pikc       2018-01-4 20:23

Ir vis dėlto, koks teisingas šitai faunai taikomas epitetas - chunveibinai!
O kad teletabiams patinka teletabių kalniukas - nieko keisto. wink
P.S. Komentaras “2018-01-4 19:45” - LABAI taiklus!

Glotnusis taip'ai 16:46,        2018-01-4 19:45

kokius tiltus nutiesė postmodernusis pirmeivis “jaunas žmogus Dambrauskas”,
“įdomus autorius, nelinkęs privatizuoti herojus”,
Vyčio šalininkams pirmiausiai priskyręs “visus tradicionalistus, protofašistus
ir religingus fanatikus”, “neturinčius didelių protinių gabumų,
arba juos turinčius, tik naudojančius piktiems tikslams”?
Ir Jūs, chameleone taip’ai, neįsižeiskite:
tieskite tiltus, tik nustokite juos tiesdamas minuoti.

taip       2018-01-4 16:46

Pirmąkart radau tokį atsivėrimą  dėl savo studento ir tapo įdomu. Nestebina, kad dr. A. Švarplys apgailestauja. Įžūlu iš jaunuolio pusės taip dėstyti.  Lig šiol tik kokie komentatoriai sau tą leisdavo.
Bet ar tikrai nepatogu tapus viešai bendriniu vardu? Dambrausko sudėstyta kompanija gera ir mes jus mėgstame, gerbiamas Radžvilai, Sinica, Martinkau, Švarply, Šopauskai.  Kad tik jūsų būtų daugiau.
Ta proga perskaičiau jauno žmogaus Dambrausko rašinius ir bandžiau susigaudyti, nesupratau, kodėl jis Tikratikys, kaip tik pasirodė įdomus autorius, nelinkęs privatizuoti herojus.
Atrodo, man metas iš čia dingti, nes ieškodamas tiesos, galiu nepataikyti į tinkamą kompaniją? Norėčiau pastebėti, kad kalnuose pėdas įspaudžia priekyje einantis. Pats laikas neįsižeisti, o tiesti tiltus, kad vėliau jais einantys tikrai neatsidurtų kaip Balkanuose. 

Puikybėn puolęs postmodernistas K. Dambrauskas:       2018-01-4 14:30

“[...] visi tradicionalistai, protofašistai ir religingi fanatikai yra už Vytį. Tačiau ne visi Vyčio šalininkai yra būtent tokie. Bėda ta, kad šiandien tiek propatrijai artimų pažiūrų rinkėjams, tiek nuosaikiems, savo kraštu besirūpinantiems patriotams viešojoje erdvėje atstovauti siekia tie patys žmonės, kurie arba neturi didelių protinių gabumų, arba juos turi, tik naudoja piktiems tikslams. Esu postmodernistas. Balsavau už kalvą. Vytis man ne prie širdies.”
******************************************************************************
Postmodernizmas (reliatyvistinė atgyvena) yra Trojos arklys užimti ir peformatuoti humanitarinio išsilavinimo siekiančio jaunimo protams:
puikiai išsimokslinęs, bet ontologiškai redukuotas žmogus tampa dvasiškai aklas
ir kurčias, nors kaip tik tariasi esąs “pažanguolis”, žmonijos avataras.
Tokie dekonstravimo apsėsti intelektualūs pamišėliai (jų VDU priperėjo pakankamai) “elitiniam” ardymo gaivalui (Tanatui: gr. θάνατος ‘mirtis’) atsiduoda aistringai ir nuoširdžiai. Vis dėlto nuoširdumas nėra tiesos kriterijus.
Dekonstruojanti protinė veikla (maištas) irgi teikia pasitenkinimą
- tik, froidistiniu žvilgiu, kylantį iš Tanato požemių.
Infernalinių archetipų valdomai sąmonei,
kaip Šatėnuose besipuikuojančio ir daugžodžiaujančio postmodernisto K.D.,
tiesiog instinktyvu ir “nuoširdu” rinktis tai, kas tūno tamsoje ir po žeme
- Bunkerį, tik ne kovojantį, spindinčiais šarvais ir kalaviju Vytį.
Nors tokiems patinka ir tai, kas virš (tik ne ant) žemės, kas vyksta oro stichijoje - liuciferiškieji saliutai.
Jūs teisus, mielas Andriau, - tai ne ankstesnis ruošimasis karui,
bet tikras karas (kol kas - tik ideologinis).
Todėl “radžvilai, sinicos, martinkai, švarpliai, šopauskai, tautininkai, ultrareligingi fanatikai” ir yra “daiktai-TAIKINIAI”. NK

ruta       2018-01-4 12:03

..kadangi sistema yra pries Vyti , tai ir tokie dambrauskai su entuziazmu pritaria viskam ka nusprende sistema ..Pasikeis ‘vejai ’ ir dambrauskai vel pakeis krypti ir vel su entuziazmu .., kad pastebetu , nes tokiu degeneratu daug , sudetinga issikirti ..

kas toliau?       2018-01-4 11:09

Kasdien vis darosi šlykščiau gyventi. Pritariu rašančiajam - zombiai visur ir jie baigia mus uždusinti. Per ketvirtį amžiaus mūsų užaugina jaunoji karta, į kurią dėjome dideles viltis, šiandien pasijuto dievais - visagaliais. Pradėjo kariauti prieš tėvus, prieš dėstytojus, prieš istorines asmenybes… Pamažu prasideda visų karas su visais, kuris niekur neveda. Kas bus toliau?

albina       2018-01-4 11:08

Gerb.Andriau,ačiū,kad Jūs esate,kad rašote,manau,ne aš viena laukiu Jūsų straipsnių.Linkiu Jums sveikatos,ištvermės ir kantrybės.Nusivyliau ne Jūsų studentu,jis gal tik kompleksuoja,kad nėra populiarus,žinant,koks leidinio tiražas.Man labiau gaila dėl redaktorės,nes mėgau jos kūrybą,bet kai ji leidžia gerbiamų žmonių pavardes rašyti mažosiomis raidėmis,tai kuo jie skiriasi nuo Delfio ir Valatkos?

vida.       2018-01-4 3:21

gražu žiūrėt kaip jie bijo vyčio.

zombiai jau čia?       2018-01-4 1:50

tokie baisūs, nuo kurių įkandimo žmogus miršta ir vėl atgyja zombiniu pavidalu.
——
(visa laimė, kad ne Vilniuje gyvenu - gal pavyks nesuzombėti)

Tarabilda       2018-01-4 1:26

Kokį dar grupinį? Nėra jokių ten redakcijų. Yra redaktorė Giedrė Kazlauskaitė iš  Puslio chebrytės ir ales. Paprašė piemes, piemuo parašė taip, kaip įsivaizduoja, kad redaktorei ir Puslistams patiktų. Tai tiek ir žinių apie kažkokią redakciją ir jos poziciją.

gal ne taip supratote?       2018-01-4 1:14

gal juozas erlickas pasivadino karoliu dambrausku ir savo genialią parodiją išspausdino?
——-
nes kitaip neįmanoma suprasti - negali būti, kad š.atėnų redakcija grupinį išprotėjimą patyrė...

ztr       2018-01-4 0:47

“Šiaurės atėnus” skaitau nuo pirmo numerio. Būna, kad nusivažiuoja, tada pažiūriu paskutiniame puslapyje, gal vyr.redaktorių pakeitė. Bet kad šitokį išspausdino, tai pašiurpau - pagalvojau, kad visa redakcija pasikeitė.

Tarabildai       2018-01-4 0:34

Dėstytojo fb profilyje rasit…

Tai kad vargšas tas Dambrauskas       2018-01-4 0:16

Žinoma, dėstytojui nelabai malonu, kai jo studentas staiga nukvanka.

Tarabilda Redakcijai       2018-01-3 22:49

Neprikabinot “Šiaurės Atėnų” straipsnėko, kur tas piemuo spjaudosi į visas puses.

gaila, kad nukryžiavimas baigėsi       2018-01-3 22:33

prie stalino šaudydavo,
prie brežnevo ilgam į kalėjimus kišdavo.
dabar atima darbus, pragyvenimo šaltinius, padaro skolingus - žmogelis emigruoja, pasikaria, išprotėja (VSIO ZAKONNO - pats kaltas)
——
moralas: daug tų nukryžiuotų Kristų Lietuvoje.


Rekomenduojame

Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į knygos „Dezinformacija. Slaptas ginklas: laisvos visuomenės griovimo metodai“ pristatymą

Valdas Vasiliauskas. Konservatoriška svajonė ar klejonė?

Darius Kuolys. Švilpiu ir aš stebėdamas Švetimo ir mokslo ministerijos įslaptintus viešuosius pirkimus

Vytautas Radžvilas. Moj adres – [evro]sovetskij sojuz…

Eglė Česnakavičiūtė. „Atlikęs pareigą Tėvynei“. Skiriama visiems laisvės kovotojams, vis dar neturintiems amžino poilsio vietos

Lietuva palydėjo į amžinąjį poilsį Adolfą Ramanauską-Vanagą

Geroji Naujiena: Visi esame kilę iš vieno ir palaiminti būti viena

Rasa Čepaitienė. Balta

Prieštaraujame vilkų sumedžiojimo kvotos padvigubinimui: miškas be vilko – ne miškas

Adolfo Ramanausko-Vanago dukra Auksutė: „Išsipildė mano svajonė“

Kviečiame spalio 5 ir 6 dienomis pagerbti Adolfo Ramanausko-Vanago atminimą (programa; papildyta video)

Tarptautinės Mokytojų dienos minėjimas Kaune: Danguolė Petrauskaitė-Juodžbalienė. Diena, kai baigiasi kantrybė, arba Kaip man ne gėda

Advokato Sauliaus Dambrausko darbų ginant viešąjį interesą apžvalga: paremkime šias pastangas –  tapkime beprecedenčio proceso dalimi

Kviečiame į Vidmanto Valiušaičio knygos „Ponia iš Venecijos tavernos“ pristatymą Šiauliuose

Vygantas Malinauskas. Socialinis teisingumas pagal Trump’ą ir Lietuvą

Arvydas Juozaitis: jei būčiau išrinktas Lietuvos prezidentu…

Nida Vasiliauskaitė. Apie populizmą ir populistus

Andrėjus Gaidamavičius. Spalio 13-oji – diena iškirstai Labanoro giriai apverkti

Kviečiame pasirašyti peticiją, reikalaujančią sustabdyti Jono Noreikos-Vėtros šmeižto kampanijas ir išsaugoti visus pagarbos jam ženklus

Kviečiame visus susipratusius Lietuvos piliečius veikliai paremti Kauno forumo iniciatyvą dėl visuomeninio transliuotojo

Vidmantas Valiušaitis. Ministre Linkevičiau, raskite jėgų atsigręžti į veidrodį

Stasys Yla. Paskutinis atodūsis: prisiminimai apie Joną Noreiką-Vėtrą

Kanadoje gydytojai siūlo įteisinti vaikų eutanaziją be tėvų sutikimo

Audrius Bačiulis. Apie visuotinę debilizaciją: tai, kas anksčiau kėlė šiurpą, šiandien tampa vis labiau geidžiama ateitimi

Vladimiras Laučius. Demokratinio kapitalizmo saulėlydis (I). Pabaigos pradžia

Dienos tema apie Adolfo Ramanausko-Vanago nukankinimą ir nesiliaujantį pomirtinį šmeižimą

Valdas Vasiliauskas. A. Slavino sąrašas

Prof. dr. Vytautas Radžvilas. Ir vėl praraja, arba Apie liūtų ir zuikių drąsą

Arvydas Juozaitis. Trumpas ir nauja pasaulio tvarka: ateina strategiškai palankus Tėvynių Europai laikas?

Adolfo Ramanausko-Vanago palaikų tyrimas atskleidė naujų faktų apie partizanų vado kankinimus ir nužudymą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.