Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Andrius Švarplys. Štai kas yra tikroji demokratijos erozija

Tiesos.lt redakcija   2021 m. vasario 23 d. 23:48

11     

    

Andrius Švarplys. Štai kas yra tikroji demokratijos erozija

Vykstant D. Trumpo apkaltai sausio 13-vasario korporacinė žiniasklaida dirbtinai kėlė bangą apie Kapitolijaus šturmo baisumus.

Ypatingą vaidmenį tuomet suvaidino radikalios kairės politikė Alexandria Ocasio-Cortez. Ji nuolat pasakojo, kokia reali grėsmė iškilo jos gyvybei, žmonėms įsiveržus į Kapitolijų. Kaip riaušininkai specialiai jos ieškojo „Where is she?“. Kaip ji slėpėsi savo ofiso kabineto vonioje, kai išgirdo į savo duris „Boom. Boom. Boom“. Kaip ji persigando ir pagalvojo, kad jau atėjo gyvenimo pabaiga: „all is over“. Kaip šie įvykiai be galo ją traumavo ir atgaivino jos seną traumą dėl seksualinio priekabiavimo. Visa Amerika sekė aukos išgyvenimus.

Tai štai – viso šito tiesiog nebuvo. Ji buvo kitame pastate (Canon building), kuriame jokių riaušininkų nebuvo.
Tai paliudijo kita kongresmenė Nancy Mace, nes jos kabinetas yra šalia AOC kabineto tame pastate, kai jos ten buvo įvykių metu („Report: AOC Was Not Inside Capitol Building During Breach; AOC Responds: Report ‘Manipulative’“).

Tai nėra šiaip „normalus“ politikų kovos epizodas. Jis atskleidžia, kaip viktimizacija tapo aukščiausia politinės svarbos korta. Kaip žiniasklaidos palaikomas politikų melas tampa nebaudžiama norma. Toliau seka įrodymų (Twiterio įrašų, video medžiagos) klastojimas Prezidento apkaltoje. Tai yra aukščiausio politinio lygio nebaudžiamo melo įteisinimas.

Įdomu, ar politologijos profesoriai įtrauks šias aplinkybes prie demokratijos erozijos, kurią taip mėgo priskirti D. Trumpui?..

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Leonas Vai6teinas (Leon Weinstein)       2021-02-26 16:55

669: В воскресенье ждем новостей
https://leonweinstein.blog/2021/02/25/669/

The Epoch Times 2       2021-02-26 1:37

„Tai siaubinga praktika, bet jei JT tai skelbia, bent skelbtų viešai, kad žmonės žinotų, koks pavojus jiems kilęs“, -  sakė Reilly.
Iš laiškų aiškėja, kad Reilly priešinosi, kad disidentų pavardės būtų perduodamos Kinijos kumistinei valdžiai. Vietoj to ji siekė, kad būtų pranešama liudytojams.
Tačiau JT Žmogaus teisių tarybos skyriaus viršininkas Ericas Tistounet teigė, kad vardų sąrašas yra viešas, todėl BPK prašymų atmesti negalima.
Laiškai rodo, kad Tistounet siūlė veikti kuo greičiau, kad būtų išvengta „didėjančio Kinijos nepasitikėjimo“.
Žinia apie elektroninius laiškus, patvirtinančius, kad JT iš tikrųjų perduoda Kinijos disidentų pavardes Kinijos valdžiai, sukėlė pasipiktinimą Turkijos žiniasklaidoje [uigurai yra turkų kalbiniai giminaičiai ir taip pat musulmonai]. Tačiau Europos ir JAV spaudoje šis skandalas buvo vos paminėtas.
Reilly teigė, kad tai sisteminis klausimas: ,,JT bėda ta, kad nėra išorinės priežiūros”. „Jei valstybės narės nesiims veiksmų, tai tęsis“.
Reilly išreiškė susirūpinimą dėl glaudžių ryšių tarp KKP agentų ir vyresnių pareigūnų JT žmogaus teisių sistemoje.
Ilgus metus vyresnieji JT pareigūnai bandė klaidinti JT valstybes nares, žiniasklaidą ir visuomenę dėl vardų perdavinėjimo.
2013–2017 m. JT teigė, kad to nėra. 2021 m. sausį JT atstovas „Anadolu“ agentūrai sakė, kad tai nebedaroma „nuo 2015 m.“.
Tačiau 2017 vasario 2, JT vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuras (OHCHR) pranešime spaudai pripažino, kad jis iš tikrųjų vyriausybėms patvirtina asmenų, akredituojamų dalyvauti jos žmogaus teisių renginiuose, tapatybę. „Kinijos valdžios institucijos ir kitos šalys, likus kelioms dienoms ar savaitėms iki Žmogaus teisių tarybos posėdžių, nuolat klausia JT Žmogaus teisių biuro, ar konkretūs [nevyriausybinių organizacijų] delegatai dalyvauja būsimoje sesijoje“, - sakė JT OHCHR. „Tarnyba niekada nepatvirtina šios informacijos, kol oficialiai nėra priadėtas akreditavimo procesas ir kol nėra įsitikinta, kad nėra akivaizdaus pavojaus saugumu“.
,,Rūpinamasi tuo, ar šie žmonės sukels problemų Kinijos diplomatams JT“, - sakė Reilly. „Pačių liudininkų saugumas nerūpi“.
Tai yra didelis JT taisyklių pažeidimas, sakė Reilly.
Nepaisant didėjančio skandalo, disidentų pavardžių perdavimo Kinijai praktika tęsiasi iki šiol.
„Dabar tapo mano asmenine užduotimi užkirsti kelią šiam JT bendrininkavimui genocide“, - sakė ji.
Kai kurie iš aukščiausių JT pareigūnų dalyvavo bandant nutildyti, diskredituoti ir atkeršyti Reilly už jos pastangas.
JT vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuras neatsakė į prašymus pakomentuoti nutekintus elektroninius laiškus.
Keli JT generalinio sekretoriaus Antonio Guterreso atstovai taip pat atsisakė komentuoti.

The Epoch Times 1       2021-02-26 1:36

https://www.theepochtimes.com/emails-confirm-un-gave-names-of-dissidents-to-ccp_3711143.html?utm_source=pushengage
Nutekinti el. laiškai įrodo, kad, priešingai nei neigia Jungtinės Tautos, jų žmogaus teisių pareigūnai perdavinėjo Pekino komunistiniam režimui, Kinijos disidentų, ketinančių liudyti Ženevoje apie komunistinės Kinijos partijos nusikaltimus, pavardes.
Šį pavardžių perdavimą diktatūrai laikė „įprasta praktika“. Ir jis tęsiasi iki šiol, nepaisant JT paneigimų.
Kinijos komunistų valdžia panaudojo iš JT gautus vardus, kad disidentai negalėtų išvykti iš Kinijos. Bent vienas JT nustatytas ir KKP sulaikytas prieš išvykdamas į Ženevą disidentas Cao Shunli buvo nužudytas.
Pasak JT informatorės Emmos Reilly, atskleidusios skandalą, jei disidentas, ketinęs liudyti prieš Pekiną JT, jau buvo užsienyje, KKP suimdavo ir kankindavo jo šeimą.
JT pranešė Kinijai apie režimo kritikus, kurie rūpinosi Tibetu, Honkongu ir islamo uigūrų mažuma Vakarų Kinijoje.
2020 m. vasarį „The Epoch Times“ pranešė apie skandalą ir apie atsakomąsias priemones, su kuriomis susidūrė Reilly už bandymą atskleisti ir sustabdyti šią praktiką. Reilly byla JT tebevyksta. Ji lieka ten dirbti, tačiau yra „tiriama“.
Žymios žmogaus teisių organizacijos visame pasaulyje kaltino JT dėl šios praktikos, keliančios pavojų disidentų ir jų šeimų gyvybei.
Laikraščiui „The Epoch Times“ Reilly teigia, kad JT tapo genocido bendrininke.
Daugelį metų JT neigė, kad jos agentai teikia disidentų pavardes Kinijai.
El. laiškai parodė, kad JT klaidino savo narių vyriausybes ir spaudą.
Vieną iš laiškų išsiuntė 2012 m. rugsėjo 7 d.  diplomatas, esantis KKP misijoje prie JT Ženevoje, prašydamas žinių apie Kinijos disidentus, turėjusius liudyti JT Žmogaus teisių taryboje: „Ar laikydamiesi įprastos praktikos galėtumėte maloniai atsiųsti man, kad patikrintumėte, ar pridedamame sąraše esantys asmenys prašo akreditacijos 21-ojoje ŽTT sesijoje? Mano delegacija susirūpinus dėl šių asmenų saugumo [sic].“
JT pareigūnas atsakė: „Pagal jūsų prašymą maloniai pranešame, kad „Nesmurtinė radikalioji “partija, transnacionalinė ir transpartinė partija akreditavo Dolkun Isa ir He Geng 21-oje žmogaus teisių tarybos sesijoje“.
Isa yra Pasaulinio uigūrų kongreso, ginančio žiauriai persekiojamus uigūrus Kinijos Vakarų Sindziango regione , prezidentas.
Daugybė šaltinių teigia, kad Kinijos valdžia „perauklėjimo“ stovyklose laiko virš milijono uigūrų. Buvę kaliniai atskleidė, kad jie buvo prievartaujami ir kankinami.
Isa taip pat yra Atstovaujamų tautų ir tautų organizacijos (JTPO), siekiančios atstovauti tautas, neturinčias savo nacionalinės valstybės, viceprezidentas.
Praėjus metams po to laiško, režimo delegacijos prašymu, JT bandė pašalinti Isa iš Žmogaus teisių tarybos rūmų. Tačiau Reilly įsikišo ir užkirto kelią jo pašalinimui.
Kita disidentė, kurios vardą JT perdavė Kinijai, Geng He, yra įkalinto Kinijos žmogaus teisių advokato Gao Zhishengo, krikščionio, parašiusio knygą apie sunkius kankinimus, kuriuos jam teko iškęsti Kinijos kalėjime už savo darbą ir įsitikinimus, žmona.
Viena iš žiaurių Gao kankinimų priežasčių buvo tai, kad jo žmona kalbėjo JT, kaip JT pareigūnai iš anksto atskleidė Kinijos kompartijai tame el. laiške.
Kitame el. laiške, siųstame 2013 m., buvo parodyta, kad tas pats KKP diplomatas vėl rašo:
„Kinijos misija labai gerai bendradarbiavo su jumis ir jūsų skyriumi ankstesnėse sesijose“, - el. laiške JT pareigūnui sakė KKP diplomatas. “Mes tai labai vertiname. Šį kartą man reikia, kad jūs vėl man padarytumėt paslaugą, - tęsė KKP diplomatas. ,,Kai kurie Kinijos valdžiai priešiški separatistai ketina dalyvauti ŽTT sesijoje, prisidengdami kitomis NVO. Jie gali kelti grėsmę Jungtinėms Tautoms ir Kinijos delegacijai “.
“Ar galėtumėte patikrinti ir pranešti, ar mano išvardyti asmenys yra akredituoti Žmogaus teisių tarybos 22-ajai sesijai?” - paklausė KKP diplomatas. „Jei turite žinių, susisiekite su manimi el. paštu arba telefonu.“
Sąraše vėl buvo Dolkun Isa.
Pasak Isa, KKP agentai pasirodė jo namuose užsienyje, norėdami jį nutildyti. Kinijos saugumiečiai suėmė jo šeimą Kinijoje. Jo motina mirė Kinijos koncentracijos stovykloje 2018 m. Jo vyresnysis brolis buvo suimtas. Jo jaunesnysis brolis dingo nuo 2016 m. KKP žiniasklaida pranešė, kad Isos tėvas taip pat mirė, nežinomis aplinkybėmis.
JT žmogaus teisių pareigūnai į tą BPK misijos laišką atsakė nurodydami keturių aktyvistų, turėjusių dalyvauti Žmogaus teisių taryboje, vardus.
„The Epoch Times“ slepia dar neviešintų aktyvistų pavardes dėl jų saugumo.

Kis       2021-02-24 21:54

kas ten sturmavo man po viena organa,bet toje vietoje atsidurti tikrai nenoreciau.

štaziui       2021-02-24 20:31

stazele - vazelino bidonai, bėgte pas šeimininkus. Trisdešimt norveginių.

stasys       2021-02-24 14:19

Sunkus uždavinys, kaip ta žodžio laisve pakišti po savo asm. suolų . Būtent savo ir niekieno daugiau . Su dideliu liūdesiu Jums turiu pranešti Lietuva pasikeitė ir visuomenė nesutiks aukoti iškovotu laisvių vardant vieno ar kelių asmeninių išiskaudinimu.Gal todėl man nėra pikta ant tos susipainiojusios str. minimos moters..Kas nenori tapti dėmesio centru ..tamstu tarnas stasys ne išimtis .

Ponia Joana,       2021-02-24 11:08

kas jums tas stasys? Pusbrolis, krikštatėvis, kad negalite apeiti kaip š... krūvą? Negi dar nesupratote, kad jis pinigėlius gauna ne už pliusus, bet už minusus? Tokia jo ,,zadanija” - žmones erzinti ir durninti. Jie su prašaliečiu puiki komanda: vienas erzina žmones, įtraukia juos į kvailus ginčus ir parodo esant tokiais pat kvailiais, o kitas užbaigia: štai kokia nevykusi ta Lietuva. Durnių laivas, ir daugiau nieko. O kas gins durnių laivą? Tik durniai. Ar ir dabar dar nesupratote?

stasys       2021-02-24 11:03

.. sako vyrai tapo lepus, vat ir tenka moterims rodyti savo charakterį . Ną dabar bent aišku iš kur pas Svarply tas amerikietiško ‘macio’ entuziazmas liejasi upeliais .

Ponia Joana       2021-02-24 10:33

Kaip Jums “stasius”? Rankeles nelaužysit?

bronius       2021-02-24 9:47

Geras stasio pastebėjimas dėl Garliavos. Tik reikia jį apversti. Jau daugiau nei 10 metų melas skleidžiamas pradedant aukščiausiais valdžios pareigūnais baigiant stasiu. Ir nuolat, užtikrintai, NETIESA… Su AOC Amerika susitvarys, anksčiau ar vėliau išbalsuos ją lauk iš kongreso, o štai su Mūsiškiais bijau, kad taip paprasta nebus.

stasys       2021-02-24 9:27

Va tai tau , pasaulis tapo liudininkų kai moteris politikė pamelavo , Svarply tu gal iš medžio isgriuves ? Garliavos skandalas dešimt metų tęsiasi dėka to moteriško melo ir jausmingų įsivaizdavimu , paskaitykie kaip rankeles laužo ponia Joana dėl Daukanto a. kilusio susistumdimo ? kiek ašarų ir skausmo pamačius ‘brutalų susidorojima’ su jos sprinterių .? Nedidelis melas kaip sūris ant sumuštinio sotumo neduoda bet va jo skonį esmingai pagerina .

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Česlovas Iškauskas. 1939 – ųjų rugsėjis: ko mus moko istorija?

Karas Ukrainoje. Du šimtai penktoji (rugsėjo 16 diena)

Briuselis nori 70% sumažinti ES vykdomą Vengrijos finansavimą

Ramūnas Aušrotas. Vienos lyties asmenų sąjungos kaip būdas paneigti šeimos instituto prigimtinį pobūdį

Vengrų politikai: Europos Parlamentas atvirai šantažuoja mūsų šalį

Elektros krizė arba kaip sutaupyti 3 milijardus eurų. Šarūnas Andriukaitis-Sutkus

Karas Ukrainoje. Du šimtai ketvirtoji (rugsėjo 15 diena)

Andrius Gudaitis. Vartotojų interesų gynimo imitavimas

Lenkija planuoja statyti šešis branduolinius reaktorius

Vygantas Malinauskas. Ar vienalytės santuokos yra žmogaus teisė?

Vidmantas Janulevičius. Verslas stoja dėl elektros kainų

Karas Ukrainoje. Du šimtai trečioji (rugsėjo 14 diena)

Švedijos vidurio dešinysis sparnas pirmauja įtemptuose ir intriguojančiuose rinkimuose

Vytautas Sinica. Elektros krizė: vartotojai paskutinėje vietoje

„Už balos“. Karalienė-Trumpas-JAV ekonomika

Edvardas Čiuldė. Nutylėjimo subkultūros Lietuvoje ypatumai

Energetinės krizės akivaizdoje estai atnaujina naftingojo skalūno gavybą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.