Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas

Andrius Švarplys. Šiuolaikinės demokratijos disproporcijos Lietuvoje pagal viešos nuomonės apklausas, arba Kur gali nuvesti tokia politika?

Tiesos.lt redakcija   2021 m. gegužės 1 d. 0:06

15     

    

Andrius Švarplys. Šiuolaikinės demokratijos disproporcijos Lietuvoje pagal viešos nuomonės apklausas, arba Kur gali nuvesti tokia politika?

Žurnalistai dažnai klausia: gal lietuvių visuomenė pasikeitė ir Laisvės partijos inciatyvos turi teisę būti realizuotos?

Už Laisvės partiją balsavo 4,32% rinkimų teisę turinčių Lietuvos piliečių.
Taip, Laisvės partija valdžioje yra legitimiai. Tačiau Parlamento rinkimai yra tiktai vienas iš demokratinių mechanizmų. Yra ir kitų legitimumo šaltinių ir jo požymių: referendumai, protestai, viešoji nuomonė.

Stambulo konvencija: 49% prieš 22%.
Neturinčių nuomonės skaičius (29%) irgi labai iškalbingas, ypač žinant, kokio viešumo mastą buvo pasiekusi ši tema. Jis parodo, kad trečdaliui Lietuvos žmonių šis dokumentas yra svetimas, nuleistas iš kažkur, neaktualus, keliantis kontraversijas, įtartinas. Ir tai yra tiesa (daugiau skaityti „Dokumentas, kuris padalijo visuomenę: tyrė pozicijas skirtingais pjūviais“).

Tos pačios lyties partnerystės įteisinimas:
70% nepritaria arba greičiau nepritaria prieš 20% pritaria arba greičiau pritaria. 10% nežino (daugiau skaityti „Prezidentūra gavo atsakymus, kurių politikų užmojų tauta nepalaikys: skaičiai iškalbingi“).

Jokia demokratinė politika negali ignoruoti tokios visuomenės nuomonės.
Ir čia – ne šviesoforo statymo vietos ar kelio asfaltavimo klausimai, čia – esminiai konstitucinio lygio klausimai.

* * *

Šiuolaikinės demokratijos disproporcijos Lietuvoje pagal viešos nuomonės apklausas:

80% tradicinių ir demokratinių pažiūrų, su nepasitikėjimu žiūrinčių į elitistinės politikos siūlymus.
20% „progresyvistinių“, leftistinių pažiūrų, palankiai žiūrinčių į valstybės, ekspertų, globalių tendencijų bei partinės nomenklatūros vaidmenį.

Padėtis Lietuvos viešojoje erdvėje (pvz., LRT) ir valstybės institucijų politikoje (pvz., Konstitucinis Teismas ar Seimas) paprastu stebėjimu:

95% „progresyvumo“ ir 5% tradicinių pažiūrų.

Kur gali nuvesti tokia politika?

Ar dabar aiškiau, ką reiškia Brexito ir D.Trumpo šūkis: „Susigrąžinkime valstybę“?

 

* * *

Ir Seimo bei Prezidento rinkimų klausimu tautos nuomonė yra kardinaliai priešinga valdančių partijų siūlymams (daugiau skaityti „Apklausa: žmonės apie Seimo ir prezidento rinkimus turi kitokią nuomonę nei valdžia“):

– tiesioginiai mero rinkimai: 90% prieš 5%.
– kad visi Seimo nariai būtų renkami tiesiogiai: 67%.
– kad išliktų tokia pati mišri sistema: 27%.
– vadinasi, prieš partinę nomenklatūrą 94%.
– kad tik pagal partijų sąrašus: 2%.
– Prezidento tiesioginiai rinkimai: daugiau negu 95%.
– Prezidento rinkimas Seime: 1,7%.

Visuomenė deda partinę-nomenklatūrinę  biurokratiją į stalčių. Deja, didžioji dalis jos vis dar sėdi Seime.

 

* * *

Tiesos.lt pastaba: Išsamiau savo poziciją dr. Andrius Švarplys išdėstė Žinių radijo laidoje „Kodėl planuojamas šeimų gynimo maršas kelia aistras?“ (vedėjas – Aurimas Perednis: ČIA) nuo 25 min.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

s.m. Tvankstui       2021-05-3 12:43

pamėgink, bro, duckduckgo.
Man rodos, jie ne tik siūlo necenzūruojamą paieškos instumentą, bet ir įgalina suskiurti pašto dėžutę. Tikiuos, neapsirinku.
***
Pardon, kad ne į temą.
Straipsnio autorius kala tiesiai į dešimkę. Katilas su kiekviena diena vis labiau kaista. Tik bolševikai vis dar naiviai nesuvokia artėjantys į bausmių jiems vykdymo laiką.

Tvankstui       2021-05-2 14:37

Šiokios tokios vilties teikia CERN’o “Protonmail”. Atrodo, kol kas geresnių nemokamų pakaitalų nėra. Bet ne mažiau svarbu yra atsikratyti “Telegram”, nes Durovo išvykimas į Londoną, atrodo, tebuvo priedangos operacija. Dabar jau ir Kremliaus propagandistai, nieko nebesibaimindami šlovina Ališero Usmanovo(Mail.ru, Yandex, Vkontakte ir t.t) verslo partnerį Durovą.

gyvatė kanda savo uodegą       2021-05-2 14:28

Paprasčiau tariant, Lietuvos politinė sistema priėjo lieptą galą. Iškalbingas yra atsasaldermokrato Palucko prisipažinimas, kad jis nebemato savo politinės veiklos ir partijos egzistavimo prasmės.
Po iškiliausiųjų Lietuvos politikos banditų atviravimų prabilo ir antra pagal įtaka patologinių mizantropų gauja - konservai. Tik šie ne tokie atviri ir prabilo administracinių-biurokratinių rinkiminių apribojimų ir draudimų kalba. Bet tai reiškia lygiai tą patį kaip ir atsasaldermokratų atveju.
Neabejoju, kad panašias nuotaikas išgyvena ir liurbosrąlų stovykla.
Visuomenei belieka tikėtis kažkokios naujos, visiškai nenuoširdžios, “praregėjimų” ir “atgailos” isterijos viešojoje erdvėje, nors visuomenei geriausia būtų, kad tie visi toksiški politikos personažai eitų velniop į istorijos šiukšlyną.

MAGA       2021-05-2 13:55

Nesenas Tuckerio Carlsono vaizdo įrašas sukėlė smūginę bangą visam internete.

Kinų profesorius televizijos laidoje atvirai pripažįsta, kad jo vyriausybė įgijo JAV kontrolę.

Ir tai, kad jie manipuliavo vyriausybės pareigūnais ir darė jiems įtaką atsikratant Donaldo Trampo.

Buvęs politinių kalbų rašytojas, dabar tapęs perkamiausiu autoriumi, matė aukštesnio rango politikus, tarnaujančius užsienio reikalams.

Stevenas Brantas dabar rizikuoja savo gyvybe, atskleisdamas, kaip „viršūnėje esantys žmonės“ parduoda mūsų šalį savo prieštaringoje ekspozicijoje „Pogrindžio valstybė“ . Ją nemokamai galite gauti čia:
https://getsecretstatebook.com/?oid=16&affId=FD748EE0&c1=28&c2=146&sub1=16353072

Šioje knygoje Stevenas atskleidžia 15 vyriausybinių organizacijų, kurios yra „Giliosios valstybės“ dalis

Taip pat sužinosite:

4 PAGRINDINIUS veiksmus, kuriuos galite atlikti, kad galėtumėte sugrąžinti kontrolę, kur ji priklauso, ir visiems laikams panaikinti giluminę būseną (p. 19)
Kaip vidutinis amerikietis gali pasipriešinti tironijai ...
VIENA nauja technologija, kurios PRIVALOT vengti bet kokia kaina, jei nenorite būti stebimi ir šnipinėjami (greičiausiai ją turite visuose savo įrenginiuose) ...
Kaip paversti save anoniminiu pogrindžio valstybei…

Dronas       2021-05-2 8:42

>Tvankstas
Proton mail

Tvankstas       2021-05-1 15:59

elfe - ačiū už patarimą, kiek anksčiau pora valandų pasidariau tvankstas eta outlook. com, pas kitą Mozės vaiką Microsoft, vakcinų genijų B. Gates.
Viskas visiškai monopolizuota ir viskas kontroliuojama.
icloud priklauso Microsoft / B. Gates.
Gojams uždėtas visuotinis antsnukis.

Tvankstas       2021-05-1 15:54

Už šitokio laiško siuntimus iš mano Gmail pašto dėžutės tvankstas buvo sunaikinta Google galiomis visa dėžutė.

Visuotinės cenzūros laikai stebint Mozės vaikams ir naikinant gojų gyvulių nuomonės pasireiškimus.

Laba diena,

noriu prisistatyti kaip Gintautas Tvankstas, savo slapyvardžiu.

Jau 20 metų užsiimu lietuvotyra su pagrindine mintimi - lietuvių kalba yra pasaulio kalbų Motina.

Pradžioje tai buvo laisvalaikio užsiėmimas, kol 2005 m. pradžioje radau Č. Gedgaudo “Mūsų praeities beieškant”, supratau, kad jau 1972 m. buvo išleistas puikus mano bendraminčio veikalas. Einant metams išvirto į beveik viso laisvalaikio ėdžią.

Šiandienos mano vertinimu - stojasi greta Marijos Gimbutienės darbų.

Dar daug nuveikė lietuvotyrai ir J. Statkutė - Rosales (Venesuela), pradžią davė dr. J. Basanavičius dar Bulgarijoje, teigdamas, kad trakai kalbėjo lietuviškai (koks nuostabus jų žodis ‘brinkainis’, reiškiantis ‘storą’).

Lietuvotyra (litvovedenije) sąvoka yra duota Didžiojo Vladimiro Toporovo, maskviečio, kuris suprato, kad jo protėviai Rusijos ir slavų kalbų platybėse kalbėjo lietuviškai ir lietuvių kalbos mokė savo dukras, veždamas vasaromis jas į Lietuvą.

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/26894/dokumentinis-filmas-akademikas-toporovas-lietuviai-laike-ir-erdveje - Režisieriaus Algirdo Tarvydo filmas apie vieną žymiausių pasaulio baltistų, Rusijos MA tikrąjį narį, profesorių, baltistą, Latvijos MA garbės narį, Vilniaus Universiteto garbės daktarą Vladimirą Toporovą.


Taurėjos karo metu (1196-1186 m. pr. Kr.) lietuviškai (tarmėmis) kalbėjo nuo Gibraltaro iki Uralo Europoje, o Azijoje iki jūros prie Beidžingo (Beijing).

Prieš keletą dienų atidariau platformoje Telegram savo kanalą https://t.me/tvankstas kuria,me dedu savo pasisakymus internete per eilę metų, daugiausia http://www.alkas.lt ir truputį http://www.tiesos.lt.

Telegram galiu įdėti knygas ar straipsnius įvairiomis kalbomis, pagal savo kalbų žinojimą kiekvienas gali pasiskaityti, mano padrikus pasisakymus internete, kurie gal užkabins ir kai ką iš būsimų skaitytojų. Galėsite ir mane pagauti meluojant - linkiu sėkmės.

Dirbu šiuo metu prie knygų (sąlyginiai pavadinimai) : 1) Bendra kalbos vystymosi istorija, 2) nama-lietuvių kalbų ryšys per 70.000 metų, 3) lietuvybių pasauliui žodynas (parodant veiksmažodžiais, kad tarptautiniai ar atskiri žodžiai pasaulio kalbose yra iš lietuvių kalbos šaknų).

Duosiu porą pavyzdžių iš JAV ir Kanados vietovardžių : Mississippi vietinių kalba reiškia ..., o lietuviškai matosi ‘myži+syvas’; Vinnipeg - ‘vanda+vaga’. Tęsti galima ilgai, žengiant per Amerikos čiabuvių vietovardžius, dievybių vardus, pvz. navajo dievas Kapoonis).
Ir taip per visą pasaulį.

Manau, kad kiekvienam lietuviui ar lietuviškai suprantančiam bus įdomu.

Skaitytojas galės sužinoti, kodėl Lietuvos istorikai ir lituanistai visiškai nenagrinėja tokių kalbinių turtų, kodėl per 30 metų atlikta labai mažai (nudirbę gražius darbus yra S. Karaliūnas, S.J. Laučiūtė (pasaulio garso kalbininko Jurijaus Otkupščikovo žmona)).

Savo Telegram kanale noriu suteikti galimybę pasisakyti po kiekviena žinute (šiandien dar negalima), prašau rašyti tik kalbotyriniais dalykais, kitais reikalais - teks užkardinti pasisakytoją.

Galimas dalykinis bendravimas ir elektroniniu paštu.

Prašau domėtis mano darbais, bet ne mano asmeniu.

Linkiu kuo geriausios kloties, sėkmės, sveikatos ir išlikti lietuviais su lietuvių kalba.


Pagarbiai,

Gintautas Tvankstas

Kitas klausimas       2021-05-1 15:49

O kur gali visuomenę nuvesti „Apklausų“ politika?

elfe -        2021-05-1 15:38

ir ka gali kalbet Gaidys apie pritarima ar ne Stambulo konvencijai, jei ji niekad nebuvo isdiskutuota tarp oponentu viesoje erdveje, kaip kad reikalauja demokratijos principai?..
o jei jis pakalbintu tos kovencijos stumikus, tarkim V.Blinkeviciute su A.Maldeikiene bei Sakaliene ir paklaustu ar skaite ne tik teksta, bet ir priedus, kalbancius apie igyvendinimo budus, kazin ar nepaaisketu, kad jos tu priedu ne akyse neregejo?..

elfe -        2021-05-1 15:25

tad kas vyksta su google?..
Soros pirko nemazai jo akciju, bet pagrindiniai akcininkai ir valdovai tai Larry Page (mama zyde) ir is Maskvos su seima emigraves Sergey Mikhaylovich Brin (Russian: Серге́й Миха́йлович Брин), gimes to Jewish parents…
abu turi daugiau nei po 100 milijardu, abu investave i TESLA elektriius automobilius, gaminamus Kinijoj…
abu aktyvus Klauso Shwabo Davoso dalyviai..

tad ar kam kyla klausimas kodel Lietuvos Ekonomikos ir Inovaciju ministre A.Armonaite Europos sajungos pinigus, skirtus nuo Covid nukentejusiam Lietuvos verslui perpumpuoja siu milijardieriu versliukui, perkant TESLA elektrinius autobusus ir visa infrastruktura jiems?..
ir visa tai dangstantis “zaliaja ekonomika”?. kai nauji autobusai bus nurasomi i siukslyna?..
ir kai kone nebeliko kas jais vazineja?..
kur ziuri musu eurokomisarai? europarlamentarai?..

elfe - Tvankstui        2021-05-1 15:06

bandykit per icloud.com

o cenzura google jau isties kapitali.
ka tik bandziau per google verteja isverst kelias painias pasyraipas apie feminizma ir abortus.
ties viena pastraipa vertimas sustojo, islindo zodziai: “mes ne viska verciam, bandykit dar karta”. bandziau, nepavyko. 

kitas, prasciau verciantis automatinis vertejas si teksta isverte taip painiai, jog nepatikslino, o tik dar labiau sujauke reiskiamas mintis:
Neramus etinio individualizmo ir medicininio kolektyvizmo sambūvis kyla iš lyties atskyrimo nuo gimdymo, todėl seksas tampa asmeninio pasirinkimo klausimu, paliekant atvirą galimybę, kad gimdymui ir vaikų auginimui gali būti taikoma griežta viešoji kontrolė. Prieštaravimas, kad lyties ir gimdymo negalima nukirsti nepamirštant paslapties, supančios abu smūgius liberalams, yra blogiausia teologinio obskurantizmo rūšis. Abortų priešininkams, kita vertus, “Dievas yra gyvenimo kūrėjas, ir . . . seksualinis aktyvumas turėtų būti atviras tam . . . Kontraceptinis mentalitetas neigia jo valią: “Tai mano valioje, o ne jūsų valioje.” Jei diskusijos dėl abortų apsiribotų klausimu tik tada, kai embrionas tampa asmeniu, būtų sunku suprasti, kodėl jis sukelia tokias aistringas emocijas arba kodėl jis tapo politinio dėmesio objektu, atrodo, neproporcingu jo esminę svarbą. Tačiau abortas yra ne tik medicinos problema ar net moters problema, kuri tapo didesnio ginčo dėl feminizmo dėmesio centre. Tai visų pirma klasės klausimas.

Galbūt tai yra pasiūlymas, kad “mes tikrai nesuprantame”, ką reiškia būti žmogumi, kuris labiausiai skaldo dvi abortų diskusijų šalis. Liberalams toks priėmimas prilygsta ne tik moterų teisių, bet ir viso šiuolaikinio projekto išdavystei: būtinumo užkariavimui ir žmogaus pasirinkimo pakeitimui akliems gamtos akligatviams. Neabejotinas tikėjimas racionalaus intelekto gebėjimu išspręsti žmogaus egzistencijos paslaptis, galiausiai pačios kūrinijos paslaptį, susieja iš pažiūros prieštaringas liberalų pozicijas, kad abortas yra “etiškas privatus sprendimas”, o seksas - sandoris tarp “sutikusių suaugusiųjų”, bet valstybė gali pasilikti teisę licencijuoti nėštumą ar net imtis toli siekiančių eugenikos inžinerijos programų.

zalias       2021-05-1 14:07

miskas retejo, bet medziai ir toliau balsavo uz kirvi, nes jo kotas” buvo is medzio ir jie mane, kad jis jų brolis…

Tvankstas       2021-05-1 9:55

Gal galite patarti, kur galima atsidaryti saugią el. pašto dėžutę ?
Mano el. pašto dėžutę GMAIL’e sunaikino GOOGLE cenzūra.

Žodžio laisvė...       2021-05-1 8:54

Peredni,sakai ,kad pats augini vaikus,tai ar tau patinka,kad nuo vaikystės tetos
mokys tavo vaikus to,ko jiems dar labai ,labai anksti žinoti?Ir Perednį pinigai sugadino ir privertė jį versti kailį,giedoti giesmes,kurias suredagavo muzikos užsakytojai.Tokie peredniai ir kažkada tapo Lietuvos išdavikais.Peredni,esi chameleonas ir aš tokių negerbiu.Taškas.

Abejočiau       2021-05-1 5:33

Dėl “Laisvės” partijos legitimaus dalyvavimo rinkimuose. Veikiau jie į valdžią pateko su rinkimų komisijos pagalba pažeisdami rinkimų įstatymą .

Rekomenduojame

Arnas Simutis. Lietuva yra šaltojo pilietinio karo būklėje

Dovilas Petkus. Mažosios Lietuvos diena – nacionalistinė šventė

Mindaugas Karalius. Lietuvių kalbos naikintojai bus įamžinti knygoje

Tautvydas Galinis. Svetimvardžiai asmens dokumentuose, arba apie projektą atšaukti valstybinę lietuvių kalbą

Daugiau nei pusė Airijos katalikų dėl pandemijos pasirinko neiti į šv. Mišias

Vytautas Radžvilas. Žodis Laisvės gynėjų dieną

Vytautas Radžvilas. Autonomininkų svajonės tampa tikrove

Kuriamas precedentas: Kvebeko teisėjas apribojo neskiepyto tėvo teisę lankyti vaiką

Asta Katutė. Ideologinė politika: nuo asmenvardžių keitimo iki vėl grąžintos Stambulo konvencijos

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujametinės valdžios dovanėlės Lietuvai

Vytautas Sinica. Su Matu Maldeikiu diskutavome apie valdančiųjų vertybinę užsienio politiką

Dovilas Petkus. Pasipiktinę tautos pasipiktinimu?

Aleksandras Nemunaitis. Dalinuosi profesorės A. Ramonaitės išmintingomis įžvalgomis apie demonizaciją, etikečių klijavimą, demokratiją ir tautos taiką

Linas Karpavičius. Siūlau valdančiajai daugumai idėją!!!!!!

Jolanta Miškinytė. Puiki žinia Lenkijos kovotojams su sanitarine diktatūra, žmogaus teisių pažeidinėjimu ir Konstitucijos mindymu

Pragariška Džo Baideno savaitė

V.Pranckietis privalo trauktis iš užimamų pareigų, jei vadovaudamas Seimo Kaimo reikalų komitetui neatstovauja kaimo daugumai

Abortai vėl tapo pagrindine mirties priežastimi pasaulyje

Ispanija Covidą priskiria įprastam gripui – ragina likusias ES šalis sekti šiuo pavyzdžiu

Linas Karpavičius. Šiandien, kaip niekad mums iškyla Sausio 13-osios aukų įprasminimo iššūkis

Kun. R. Grigas V. Landsbergiui: Profesoriau, galėtumėte būti dėkingesnis

Laisvės gynėjų dienai skirtas minėjimas Lukiškių aikštėje

Šalies visuomenės veikėjai sutaria – valdžia pati išprovokavo žmonių reakciją

Ramūnas Aušrotas.  Atėjo laikas vėl kovoti už laisvę

Sausio 13-ąją – Laisvės dieną piliečiai nušvilpė minėjime pasisakančius valdančiuosius, plojo tik Prezidentui

Dominykas Vanhara. Bet žinot, kas šiandien geriausia?

Lietuvių kalbai – gedulo varpai?

Dominykas Vanhara. Vyriausybė nutraukinės sutartį tarp Lietuvos geležinkelių ir Belaruskali

Aleksandras Nemunaitis. „Vilniaus viešojo transporto“ direktorius miega namie ir sapnuoja 1 mln. eurų pelną, darbuotojai miega prie jo kabineto

JAV mokykloje patvirtintas pradinių klasių moksleivių šėtono klubas po pamokų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.