Andrius Švarplys. Rinkimai be laimėtojų

Tiesos.lt redakcija   2014 m. gegužės 27 d. 13:18

26     

    

Andrius Švarplys. Rinkimai be laimėtojų

Manau, kad šiuose rinkimuose niekas nelaimėjo, o labiausiai pralaimėjo socialdemokratų partija ir tautininkai.

1. Konservatoriai.

Garsiai trimituojama TS pergalė yra laimėjimas tik lyginant su priešrinkiminėmis prognozėmis – jie tiesiog gavo daugiau balsų, nei buvo tikėtasi. Tačiau iš esmės nepastebimas didesnis rinkėjų simpatijų antplūdis, elektoratas neišsiplėtė:

2009 m. Europos Parlamento rinkimuose, esant tik 21% aktyvumui, gauta 147 tūkst. balsų.

2012 m. Seimo rinkimuose, kai aktyvumas daugiau nei dvigubai didesnis (53%), – gauna 206 tūkst. balsų.

2014 m., esant aktyvumui 47 %, beveik kaip per praėjusius Seimo rinkimus, o balsų – 198 tūkst.

Tai tiesus įrodymas, kad šiai partijai palankus mažas aktyvumas, nes elektoratas gerai mobilizuotas, augantis bendras rinkėjų aktyvumas reikšmingai nedidina rinkėjų balsų. Šiemet, esant panašiam rinkėjų aktyvumui kaip ir 2012 m. Seimo rinkimuose, konservatorių elektoratas išliko panašaus dydžio. O lyginant su praėjusiais EP rinkimais – netgi prarastos dvi vietos: 2009 m. gavo 4, šiemet – 2. Tad sunku įžiūrėti kokią nors reikšmingą pergalę.

Tačiau konservatoriai skina pergalę gilesniame procese: jie baigia užkariauti didžiuosius miestus ir veržliausios visuomenės dalies simpatijas. Eskaluojama Rusijos grėsmė ir tarp jaunimo plintantis trolinimas bei humoristinės patyčios čia vaidina ne paskutinius vaidmenis. Procesas dar turi pridėtinę vertę – šiame visuomenės segmente jis politiškai marginalizuoja didžiausią konkurentą LSDP.

2. Socialdemokratų partija.

Šie rinkimai – gera pamoka partijai, kad nereikia žaisti su visuomene. Negalima siųsti į rinkimus ne pirmaeilį partijos politiką, negalima imituoti Prezidento rinkimų – užuot rinkėjus mobilizavusi, ši partija juos dezorientavo. Socdemai prisitaikė prie Lietuvos politinės konjunktūros – nenorėjo realiai konkuruoti ir konfrontuoti su D.Grybauskaite, tikėjosi tiesiog pratempti rinkimus, nes juos ir konservatorius iš esmės tenkina dabartinis politinis išsidėstymas valstybėje. Tik, skirtingai nuo savo dešiniųjų kolegų, kurie aiškiai mojuoja Rusijos vėzdu, kairieji neturėjo jokios aiškios politinės žinios. Todėl už tokį prisitaikėliškumą jie EP rinkimuose sumokėjo kainą. Sovietinio tipo nomenklatūrinė kompromiso formulė – nesupykdyti „viršininko“ (D.Grybauskaitės) ir išsaugoti „savo veidą“ – nesuveikė, nes jau ne tie beveidės politikos laikai. Įdomu, ar partija išmoks pamoką. Dar vieni tokie imitaciniai rinkimai, ir galima apskritai perleisti elektoratą Darbo Partijai ir Tvarkai ir Teisingumui.

Apskritai politinės kultūros prasme yra žalinga, kai dvi didžiausios politinės partijos atsisako savarankiškai dalyvauti valstybės Prezidento rinkimuose taip parodydamos visišką politinį konjunktūrizmą, prisitaikėliškumą, netgi politinį oportunizmą. Anksčiau ar vėliau jos turėtų už tai sumokėti kainą, kai reikės rasti populiarų vedlį po D.Grybauskaitės eros. Tokio paprasčiausiai nebus. Ir reikia pripažinti, kad čia LSDP turi pranašumą prieš konservatorius, nes jų lyderis populiarumu ženkliai lenkia konservatorių lyderius. Šiaip viskas logiška: abi sistemos partijos žaidė rinkimus, tik konservatoriai neapsimetinėjo, kad vykdo savarankišką politiką.

Bet lieka problema paaiškinti, kodėl Z.Balčyčio balsai nesitransformavo į partijos palaikymą EP balsavime? Z.Balčytis gauna beveik 500 tūkst. balsų antrajame ture, o štai jo partija sukrapšto tiktai vos 200 tūkst.

Greičiausiai atsakymas yra tas, kad šių balsų negalime traktuoti kaip balsų „už“ Z.Balčytį, juos labiau reikia traktuoti kaip balsus „prieš“ D.Grybauskaitę ir jie atėjo iš DP, TT ir mažesnių partijų elektoratų. Kaip bebūtų, LSDP tai yra didžiulis pralaimėjimas, turėsiantis pasekmių Z.Balčyčio pozicijoms partijos viduje.

3. Liberalų sąjūdis.

Didelis rinkėjų balsų padidėjimas nuo 117 (2012 m.) iki 188 tūkst. šiais metais. (Nedaug nuo jų atsilieka ir Tvarkas ir teisingumas – 60 tūkst. balsų augimas). Bet ar yra partijai kuo džiaugtis dėl politinės kultūros brandos ir elektorato stabilumo, jeigu partijos vedlys G.Steponavičius yra nureitinguojamas į trečią vietą, o partijos veidu šiems balsuotojams tampa politiškai visiškai „plikas“ žmogus: be jokios politinės istorijos, idėjų, pažiūrų, principų, išskyrus ekonominį pajėgumą prieš rinkimus atsidurti partijos sąrašo viršuje? Ar be politinio oportunizmo, kad „štai mes gavome daug balsų“, liberalams yra kuo daugiau džiaugtis? Liberalams nėra kur dėtis, bet būtų saviapgaulė A.Guogos atvejį aiškinti gretinant su Leonidu Donskiu ir praėjusiais EP rinkimais, nes nesulyginamos nei asmenybės, nei politinių pažiūrų nuoseklumas, nei intelektualumo aura. Sutikime – jeigu A.Guoga yra pagrindinis liberalų veidas, tai vargas liberalizmui Lietuvoje. Vis dėlto yra intriga kitų metų savivaldos ir dar kitų metų Seimo rinkimams, ar liberalai suks populizmo keliu ir taip bandys išsaugoti dabar gautus balsus. Taip pat bus įdomu stebėti, ar neatsiras trinties tarp konservatorių ir liberalų partijų, nes dabartiniai rezultatai gali būti vertinami taip: laikantis partijų brolybės linijos, laimi būtent liberalai, tad kova dėl to paties elektorato gali paaštrėti. Tai būtų į naudą, nes dabar sunku įžvelgti du skirtumus tarp jų.

4. Darbo partijos ir Tvarkos ir Teisingumo partijos elektoratas yra nestabilus, nes, kaip ir šių partijų politika, laikosi ant protesto politinio žaidimo, tad jų palaikymo svyravimai nėra kuo nors ypatingi. Vis dėlto pačiose partijose galime pastebėti dezorganizacinių elementų: DP tai patiria daugiau iš išorės spaudimo, o TT – dėl vidinės trinties tarp R.Pakso ir Mazuronių. Matyt, partijos artimiausiu metu spręs šias problemas ir nuo to priklausys jų ateities balsai.

5. Valstiečių ir žaliųjų sąjunga bei L.Balsio žaliųjų partija, regis, gavo „žemės referendumo“ balsus ir tai yra pats didžiausias pralaimėjimas Tautininkų partijai, pretendavusiai būti viena iš šio elektorato konsolidacijos jėgų. Pralaimėjimas ypač skaudus, nes europiniai rinkimai palankūs būtent tautininkų politikai – tą parodė jų kolegų didžiulė sėkmė kitose Europos Sąjungos valstybėse. Šie rinkimai yra Lietuvos tautininkų fiasko ir reikia nebijoti tai pripažinti tam, kad būtų pasidarytos tinkamos išvados. Referendumo trijų šimtų tūkstančių balsų iliuzija išgaravo. Kodėl? Pagrindinė sąlyga modernizuoti tautininkų partiją ir sugrįžti į telkiantį vaidmenį yra praplėsti savo viziją – įtraukti socialino teisingumo, kovos už pilietinį interesą ir prieš viešas politines manipuliacijas motyvus. Tai yra tai, kuo pasižymi Naglio Puteikio politinė veikla. Vien tautiškumu Lietuvoje rinkimų nelaimėsi. Valstybėje nėra tautos be piliečių. Atsisakymas suvokti, kad tautos išlikimo ir susitelkimo interesai yra neatsiejami nuo pilietinio intereso turėti skaidrius valdžios politinius sprendimus visose valstybės gyvemimo srityse, yra Lietuvos tautininkų didžiausia bėda ir kliuvinys tapti modernia partija. Tautos kaip bendruomenės išlikimui svarbu ne tik kalbos, kultūrinės atminties išsaugojimas ar globalesnių jėgų (Europos Sąjungos) kritika šiuo pagrindu, bet ne mažiau svarbus yra ir teisingumo gynimas bendruose valstybės reikaluose. Dabar yra nemažai tyliųjų tautininkų inteligentų, įskaitant jaunimą, kurie koketuoja su politine konjunktūra: akcentuoja kultūrinį tautiškumą, bet vengia kritikuoti korumpuotus valdžios sprendimus rezonansinėse istorijose tokiose kaip, pavyzdžiui, pedofilijos, FNNT, VSD, V.Pociūno, E.Kusaitės istorijose, Konstitucinio Teismo ekscesus. Tautininkams nebūtina atsisakyti rūpesčio tautiškumu, bet, be platesnio pilietinio intereso gynimo, jie tiesiog uždarys „Tėvynę savyje“ ir virs radikalia tautiškumo tvirtove su 19 a. tautos samprata ir 21 a. populistine gynybos retorika. Tokiai politinei programai būtinai reikės išorės „priešo“ ir „kito“.

Apibendrinant, manau, galima pastebėti kai kurių teigiamų tendencijų: rinkėjai mobilizavosi prieš D. Grybauskaitę, bet šį protestą atskyrė nuo paramos socialdemokratų partijai. Kaip ir mobilizavosi žemės referendume ar paremdami Naglį Puteikį, bet natūraliai išsisklaidė neatsiradus, kas konsoliduotų ir tęstų atstovauti anti-sisteminiam interesui. Vadinasi, yra nemaža visuomenės dalis, kuri pakankamai išprususi ir pajėgi atpažinti, kur yra realus tautos ir valstybės interesas, o kur jau prasideda „vietinės kūdros“ kunigaikštukų susiskaldymai. Norint išlaikyti rinkėjų konsolidaciją, turbūt nėra būtinybės instituciniam jungimuisi, nes tinklinėje visuomenėje žymiai lengviau konsoliduoti bendram projektui, konkrečiam veiksmui nei primesti insttitucinį lojalumą.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

beje,        2014-05-29 11:54

kas prakišo NEOKAIRĖS lyderį A.Bielskį į Premjero A.Butkevičiaus patarėjus?

Prisiminkim tautininko T.Baranausko straipsnelį:Tomas Baranauskas. Premjero patarėjas A.Bielskis kursto provokaciją Kovo 11-osios proga:
Vilniaus merui Artūrui Zuokui pareiškus, kad jis, nepaisydamas galiojančių įstatymų, neleis tautiniam jaunimui rengti Kovo 11-osios eisenos Vilniaus senamiestyje, Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga (LTJS) ir Lietuvių tautinis centras (LTC) atsisakė organizuoti tradicinę Kovo 11-osios eiseną. Tačiau LTJS pirmininko Juliaus Pankos teigimu, jo žiniomis, patriotiškai nusiteikę žmonės tarp 15-16 val. rinksis Katedros aikštėje ir 16 val. pajudės stichiška, neorganizuota eisena.

Į Lietuvos piliečių ketinimus švęsti Kovo 11-ąją pasivaikščiojimu Vilniaus gatvėse netruko sureaguoti Lietuvos Respublikos ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus patarėjas švietimo klausimais ir ultrakairiųjų radikalų grupuotės „Naujoji kairė 95 lyderis“ Andrius Bielskis. Nelegalios grupuotės „Antifa Lietuva“ Veidaknygės puslapyje jis paskelbė pasiūlymą imtis jėgos prieš Kovo 11-ąją švenčiančius žmones. „Policija jų nestabdys, esu beveik įsitikinęs. Jei ne, tuomet įvyks tokios pačios eitynės kaip ir praeitais, etc. metais. Manau, kad Antifa turėtų stovėti ir užtverti Gedimino prospektą, o tuomet policija privalėtų ginti Antifą, o ne nacius“, – provokacijos planą dėsto premjero patarėjas.

A. Bielskio teigimu, J. Pankos informacija apie jaunimo norą šventinę dieną išeiti su vėliavomis į gatves „yra tiesiog teisinis išsisukinėjimas: aš žygiuosiu vienas, ką kiti darys, ne mano reikalas, taigi nei LTJS, nei LTC nėra/nebus atsakinga“. Premjero patarėjas taip pat siūlo „kreiptis i Savivaldybę raštu, kad ši užtikrintų tvarką ir neleistų nesankcionuotoms eitynėms vykti Gedo prospektu“.

Pastaruoju metu nelegali organizacija „Antifa Lietuva“ pagarsėjo Lietuvos valstybės simbolių išniekinimo akcijomis. Tame pačiame puslapyje, kuriame A. Bielskis paliko savo patarimus, matosi plakatas su perbrauktais Gediminaičių stulpais ir nuoroda į pornografinį video siužetą, kuriame nuogas „menininkas“ plėšo Lietuvos vėliavą. Pats A. Bielskis pernai yra dalyvavęs Lietuvos himno parodijos dainavimo akcijoje.

na na, apie tautininkus        2014-05-29 11:46

“Pagrindinė sąlyga modernizuoti tautininkų partiją ir sugrįžti į telkiantį vaidmenį yra praplėsti savo viziją – įtraukti socialino teisingumo, kovos už pilietinį interesą ir prieš viešas politines manipuliacijas motyvus. Tai yra tai, kuo pasižymi Naglio Puteikio politinė veikla. “

Na į “žaliūjų” valstiečių sąjungą buvo įtrauktas neobolševikonio Paleckio Fronto ideologas Balkus. Ropės, kaip taikaus, ūkiško žmogaus veidas tam kartui tiko ir prorusiškiems balsuotojams ir tautiškai nusiteikusiems. Todėl sėkmingai atitraukė balsus nuo tautininkų, kurie dar neišsiukdė savo lyderio, nors jais ir buvo gudriai pasinaudota renkant balsus referendūmams dėl konstitucijos keitimo, kuo sinteresuoti Paksas, Uspaskis, Paulauskas ir Kremlius. Nevyniokit šių faktų į vatą.

na na        2014-05-29 11:33

“Liberalams nėra kur dėtis, bet būtų saviapgaulė A.Guogos atvejį aiškinti gretinant su Leonidu Donskiu ir praėjusiais EP rinkimais, nes nesulyginamos nei asmenybės, nei politinių pažiūrų nuoseklumas, nei intelektualumo aura. Sutikime – jeigu A.Guoga yra pagrindinis liberalų veidas, tai vargas liberalizmui Lietuvoje.”

Tačiau sutikime, kad Donskis bernardinuose besišvaistąs neokairiųjų žargonu (kriminalizuojant homofobiją, antigenderizmą, nacionalizmą it t.t.) vargu ar gali būti ta aura liberalms laimėti rinkimus. Ar Donsks pasikeitė būdamas EP? Kažin. Žinoma, liberalų  sąjūdis saikingai palaiko gėjus. Palaiko su užuojauta kiekvieno žmogaus orumui.

Bet vat Bielskio vadovaujama NEOKAIRĖ iš GĖJŲ IR LESBIŲ judėjimo bei genderizmo aiškiai daro politiką.  Ir ta politika, kenkianti patiems gėjams, manipuliuoja Kremlius, nustatydamas visuomenę prieš Vakarus, neva “supuvimas” ateina iš Vakarų.

Bet ar tikrai taip yra?

Genderizmas kaip kategorija bandanti pakeisti lytis, buvo įtvirtinta komunistinėk Kinijoj dar 1995 metais. Vadinasi tai nauja neobolševikų taktika proletarinį ir profsąjungų judėjimą pakeičiant visuomenes skaldančiu “mažumų’ judėjimais, kuo kuo puikiausiai naudojasi Kremlius su savo “iškomandiruotais” į Vakarus neva disidentiniais neotrockistais.

Jei manim netikite, žvilgtelkit į wikipedią apie NEW LEFT judėjimą.

Ignas - D       2014-05-29 10:58

Rezultatas yra rezultatas pagal veikimo taisykles. Ar jos netobulos?! Be abejo. Demokratija yra tokia - netobula, neideali. Tai taip ir yra (jei gerai suskaičiavot smile) - virš 700 000 kaip ir sakot - norėjo.
O kas toliau? Manau reikia ir toliau ne aklai gyventi, o aiškiai suvokti reikalo bendrumo svarbą, bet dar svarbiau čia - dora, moralė, kompetencija…
Jūsų žinutė - labai puiki, kad visi taip diskutuotų šiame saite! Ačiū.

D Ignui       2014-05-29 9:46

Požiūris į vienmandačius rinkimus kaip į ruletę turi pagrindo, jei svarstome, ką atstovauja nugalėtojas. Ar tie 52,5% rinkėjų, kurie 1 ture balsavo už kitus kandidatus, galiausiai nepralaimėjo? Naudojant Jūsų siūlomus terminus - “žmonių valia, norai, pageidavimai” - kurių rinkėjų valia bus atstovaujama: ar tų 700.730 rinkėjų, kurie norėjo kito prezidento, ar tų 700.647 rinkėjų, kurie 2 ture, pašalinus iš rinkimų 5 kandidatus, balsavo už nugalėtoją?

Ignas       2014-05-28 17:53

Koks keistas šio žmogaus supratimas - jis rinkimus traktuoja kaip ruletę: kas laimi, kas pralaimi. Rinkimai yra tik būdas, priemonė žmonių valios, norų, pageidavimų r e z u l t a t a m s išsiaiškinti. Išrinta Prezidentė, tad dabar reiktų sukti galveles, kuo galima būtų prisidėti prie Valstybės gyvenimo. Ir bent bandyti tai daryti.

na na        2014-05-28 14:11

Švarplys sociologas. O tai tas pats ką ir marksistas, nes šį mokslą marksistai įsteigė Frankfurto mokykloj tam, kad ištyrinėtų visuomenes tam, kad galėtų jomis manipuliuoti, jas valdyti. Toks pat paraudonavusiom smegenėlėm ir Vytautas Rubavičius iš fiziko inkarnavęsis į maksizmą sociologiją, kai susidėjo ir susituokė  su neokairės atstove J.Baranova.

Konservatoriai jau       2014-05-28 12:12

praranda lietuvišką tapatybę.Socdemai jos nė neturėjo.O tai ,ką mums siūlo tautininkai,per daug sentimentalu.Žmones reikia mokyti išgirsti save.Savi lūkesčiai gali prieštaringai keistis ir tai yra pasaulio grožis.Kiekvienos dienos grožis.Mus bando uždaryti į kažkieno savanaudišką pasaulio matymą.Europa pradėjo priešintis.Iš ten pasipriešinimo bangos atsiris ir pas mus.To šviesoje daug kam gali atsiverti akys,matant sovietinę D.G. charizmą, palakuotą vakarietiškai.Žinoma,per vėlai.Kai tauta išsibėgiojusi.Nors pargrąžins užsidaranačios valstybės.Su visa pasipriešinimo dvasia,gauta vakaruose.

to> Vakar vyras parnešė        2014-05-28 8:44

O aš vakar pirkau Vakaro žinias, labai patiko, kažkoks naujoviškas pasidarė.

alkas       2014-05-28 8:03

labai neįdomus ir verdantis savo sultyse.

Tautininkai       2014-05-28 7:36

“užsiciklino” ties eisenomis - savųjų organizavimu ar protestu prieš gėjų eisenas. Intelektine prasme jie tikrai tušti ir niekaip neperauga į politinį lygmenį. Taigi jie nėra alternatyva dabartinei sistemai. Švarplio jiems siūlomas “didesnis pilietiškumas” ir galbūt prisidėjimas prie rašymo kreidelėmis nėra jokia alternatyva.

A.Guogos neišvengiamai       2014-05-28 7:12

laukia konfliktas partijos viduje,nes visai kitos vakarietiškos dvasios.Ir gana pozityvus.

Vakar vyras parnešė       2014-05-28 7:05

paskutinę “Respubliką”.Gavo iš po prekystalio.Deficitas.Spaudos draudimo laikai.Ar nesiriša su Putino dvasia?

Kritikas Pikčiurna       2014-05-28 4:53

Labai gera analizė, puikiai argumentuotos išvados. Visiems pravartu įsigilinti.

Balsavau uz Tautininkus,       2014-05-28 2:55

bet, kai pamaciau, kad Songaila reze, jog balsavo uz… Grybauskaite,- tai buvo kaip slapiu skuduru i veida. O dar plius- vienas komentatorius aiskiai mate, kaip Tautininkai vazinejo ir kviete: balsuokit uz mus ir Grybauskaite (ir tuo tikiu)! Net atgrasu pasidare.- O ypatingai-Songaila, nes maciau tiesiogiai per televizija. Beje, Tautininkai palaike Puteiki, o jis-juos europarlamento rinkimuose. O uz kuri kandidata i prezidentus antrajame etape pats Puteikis balsavo? Buvo minejes kazkuriame straipsnyje, jog, jei Grybauskaite, mazdaug, ta ir ta padarys, tuomet Puteikis balsuos uz ja! Taip kaip cia dabar?- Tautininkai isverte kaili bendru sutarimu? Z. Vaisvila aiskiai orientavo zmones balsuoti uz Balcyti-kad tik kad tik pries Grybauskaite. Ir nuo pat pradziu-siule susivienyti ir iskelti viena kandidata i prezidentus (vadinama nesisteminiu). Puteikis, nors uz ji ir balsavau, kazkaip paskui neaiskiai blaskesi tarp Balcycio ir Gryb. Tautininkai visai suskydo (didzioji dalis-o gal visi bendru susitarimu?) Eiciau tik ten, kur Vaisvila rinktusi. Puteikis- saunus bendrai ekipai, bet nebeaisku-kaip jis liktu istikimas savo deklaruojamiems principams? ir neitakojamas?

Ryt'as       2014-05-27 21:17

balsavau prieš Grybauskaitę ( tad , kaip ir per prievartą - už Balčytį).
Bet būčiau mires iš juoko , jei Balčytis būtų laimėjęs.

Teta Beta       2014-05-27 20:42

Puikios įžvalgos. Ir visa tiesa apie tautininkus. Ar jie sugebės išgirsti?

Neatmestinas,        2014-05-27 20:41

manau, varijantas, kad rinkimai tebuvo farsas, nes tarp socdemu ir grybės bei tarp konservų ir grybės buvo susitarimai. Dabar reikia laukti ką grybė išdurs.

Provincija       2014-05-27 20:36

Lietuva, sprendžiant iš rinkimų rezultatų, yra provincija pačia blogiausia prasme. Ir tuo viskas pasakyta.

Citata       2014-05-27 19:24

L.Linkevicius “...esa reikia neutralizuoti uz tautines vertybes pasisakancius ir pries ES burnojancias politines jegas”,kas sekmingai ir buvo daroma.Kas uz Lietuva,tas balsavo uz tautininkus,nebijodami jiems klijuojamo rusu snipu vardo!Visa Europa bunda,o pas mus tautiskai nusiteike zmones persekiojami,stai ir pasekmes!Geda!

RINKIMAI       2014-05-27 19:20

“apie viską pagalvota”
dar prieš “rinkimus”.........

balsuojama už patikimus žmones       2014-05-27 15:34

Socialdemokratų sąrašas EP rinkimuose buvo labai prastas, tai niekas ir nebalsavo. Kas gali balsuoti už abortų šalininkę, vardu Marija ar poną Bronių, manantį, kad tremtis buvo tik ekskursija?

Tautininkų sąraše irgi trūko žmonių, kurie būtų daug ką nuveikę, tad irgi neatsirado pakankamai rėmėjų.

deje       2014-05-27 14:28

skaudus, bet tikslus tautininku situacijos apibudinimas.

valdas.       2014-05-27 14:03

apie tautininkus tikra tiesa.

Valdžia       2014-05-27 13:59

pasiskirstė pasidalino valdžią,suvaidino rinkimus,o už juos balsavusieji liks prie suskilusios geldos.Toliau ta pati nykuma tęsis.Nepatenkinti arba emigruoja,arba turi laukti.Kol kiti pabus.Ir nesikišti.

hmm       2014-05-27 13:55

autorius - protingas žmogus. Stiprus.

Rekomenduojame

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Federalinis teismas Floridoje gina nepageidaujamo potraukio tai pačiai lyčiai gydymą remdamasis pirmąją konstitucijos pataisa

Vytautas Radžvilas. „Iliuzijoms pasidavė ne tik Putinas“ (I dalis)

O kas šiandien išdrįs sistemai pasakyti „Ne“?

Lietuva turi naują „žvaigždę“

Edvardas Čiuldė. Tas pats Marksas, tik kitoje saujoje

Mark Regnerus. Ar pasinaudojant karo ūku Ukrainoje bus prastumtos vienalytės santuokos?

Kastytis Braziulis. Karas vyksta įvairiuose frontuose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.