Andrius Švarplys. Preliminarūs pastebėjimai po preliminarių rezultatų

Tiesos.lt redakcija   2014 m. gegužės 13 d. 12:20

34     

    

Andrius Švarplys. Preliminarūs pastebėjimai po preliminarių rezultatų

Geros žinios:

1) antrasis turas bus. Gaila, kad uždarumą nuo visuomenės, nomenklatūriškumą mėgstantis ir neskaidrias politines puses palaikantis (konkrečiai FNNT istorijoje) Prezidentas vis tiek bus perrinktas antrajai kadencijai, tačiau antrasis turas yra tiesus signalas, kad dalis piliečių praregėjo net ir vykstant psichologinei visuomenės mobilizacijai dėl įvykių Ukrainoje. Netekti 22% balsų, palyginti su balsavimu prieš penkerius metus, yra daug.

2) Naglis Puteikis – 9,3%, 124 000 rinkėjų. Labai geras startas. Reikšminga visuomenės dalis išlieka pilietinėje sargyboje. Tai signalas, kad visuomenėje yra stabili masė žmonių žmonių, kurie nepasiduoda establishmento siūlymui įteisinti viešas manipuliacijas, :užmiršti melą ir eiti toliau“.

3) Zuokas – 5,2% balsų. Abonentui Lietuvos politikoje vietos nėra. Labai gera žinia.

4) nebloga žinia dėl B.Ropės – tik 4,1% – iš jo aplinkos sklidęs prorusiškumas buvo akivaizdus. Dėl tos pačios priežasties gera žinia jau buvo Rolando Paulausko pasitraukimas iš kandidatavimo. Ateityje reikės stebėti, kiek jiems pavyksta mobilizuoti atvirai prorusišką elektorato dalį (ne tautinę mažumą, bet pritariančius Rusijos imperinei politikai), tai apskritai yra naujiena Lietuvos viešajame gyvenime.

Blogos žinios:

1) antrajame rinkimų ture – kandidatas, kuris nenori būti išrinktas. Socialdemokratų pozicija ir Z.Balčyčio dalyvavimas yra didelė žala Lietuvos politinei kultūrai. Pasirodo, galima imituoti rinkimus ir net patekti į antrąjį turą. Tai rinkėjų pilietinio imuniteto silpninimas, atsparumo manipuliacijoms mažinimas.

2) A.Paulausko varžymasis su Z.Balčyčiu dėl antros vietos yra faktas, rodantis, ką vis dar Lietuvoje gali pinigai ir reklama, – visiškai „šakėm ant vandens rašytas“ politikas, neturintis jokių politinių-pilietinių principų, išskyrus neskaidrumą, vos nepatenka į antrąjį turą.

3) Kaune D.Grybauskaitė gavo 61%  ir tai yra įrodymas, kad ji yra konservatorių kandidatė. Bet svarbiau yra tai, kad konservatorių elektoratas išlieka nejautrus pilietiškumui, nes tiesiog užsimerkia ir atleidžia visą politinį neskaidrumą, neteisybę ir blogybes. Konservatoriai, regis, amžiams mobilizavo tą elektorato dalį, kuris nemato nieko kito kaip tik (realiai ir dirbtinai konstruojamą) Rusijos grėsmę ir dėl jos pasirengusi aukoti vidinį valstybės saugumą. Šia prasme šią visuomenės dalį aš traktuoju kaip pilietiškai neišprususią arba bent jau pilietiškai nejautrią.

4) 8,2% V.Tomaševskiui yra aiškiai per daug, turint omeny jo politinę kiršinimo ir neslepiamo prorusiškumo strategiją, kas yra sunkiai politiškai suvokiama Rusijos agresijos akivaizdoje. Bet turbūt jau reikia susitaikyti su lenkiško, o dabar – jau ir dalies rusiško (Visaginas!) elektorato stabilia parama šiam politikui. Be valstybės nuoseklios vidaus politikos Pietryčių Lietuvoje, jeigu čia kas ir keisis, – tai tik į blogąją pusę.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Bloga žinia 5):       2014-05-14 11:19

Šis straipsnis - tai rusofobijos užzombinto mąstymo pavyzdys.

Gera liberalo V. Danilevičiaus „poezija“       2014-05-14 7:47

Tiksliai aprašyti konservatoriu ir liberalų gaujų darbai Lietuvai.

kam dar neatsidarė akys       2014-05-13 22:27

tie vėl balsuos už sara-faną.

Arnas       2014-05-13 22:11

Manau, kad Nagliui Puteikiui nereikėtų su tais rėmimais prasidėti. Derėtis jis gali dėl savo siekių įgyvendinimo, bet jei jie ką nors pažadės ir taip išsiderės parėmimą, o paskui ras būdų pažadų nevykdyti bus šaukštai po pietų. Argi mes nežinome komunistų. Iš tikrųjų jo elektoratui nei vienas iš tų dviejų likusių kandidatų nepriimtinas. Antrame ture kiekvienas kaip sumąstys, taip tegul elgiasi. Juk protingi žmonės. Šitą elektoratą jam reikia išlaikyti vientisą, kuris orientuojasi į N.Puteikio vertybes. Jei tik jis kokį nors parems, tai jau bus jo nuomonės primetimas, kas vėliau gali privesti prie elektorato skilimo. Čia, aišku, tik nuomonė.

>alternatyvos       2014-05-13 20:48

Tikrai pritariu jūsų pasiūlymams. Jeigu N. Puteikiui pavyktų išsiderėti, kad nebūtų blokuojamas referendumas dėl žemės nepardavimo, dėl lietuvių kalbos apsaugos nuo lenkų, tada, mat jį galai, balsuočiau ir už Balčytį, bet, jei nieko neišsiderės - sugadinsiu biuletenį ir pabalsuosiu tik už tautininkų sąrašą.

Rytis       2014-05-13 20:10

Koks čia turgus? Alternatyva - “reikalinga parama” ? Tai aiškus politikano požiūris. Manau, kad p. Naglis yra raštingas, be chamizmo apraiškų politikas. Ir Prezidentę jis remtų labiau negu kandidatuoijantį žmogų, kuriam svarbiausia šilta kėdė - jei ne prezidento, tada jau tikrai europarlamentaro. Cha!

Alternatyvos       2014-05-13 19:58

Nebalsuoti už nė vieną reiškia balsuoti už “valingą” (nuo žodžio valys) grybauskaitę. Kas po to bus, įsivaizduoti nesunku: “sutvarkyti” kas buvo prieš, apdovanoti postais, privilegijomis, nevaržoma korupcija kas buvo už ir galutinai nutildyta bet koks laisvas žodis žiniasklaidoje. Ar jūs to norite? balčytis, manyčiau , tokių dalykų tikrai nedarys. Jam bus reikalinga Naglio parama. Jei jis iš Balčyčio išreikalautų atsakingus pažadus dėl kalbos, žemės ,VAe ir kt., tai tikrai tuos 5 metus dar galima būtų kęsti nes taip įžuliai, kaip grybauskaitė turbūt niekas ir niekada nesielgs.

Filtrai       2014-05-13 19:41

Filtrą žodžiui “butaforija” uždėjo ir Verslo žinios. Įdomu kuo taip baisus tas žodis, jei butaforija kiekviename mūsų siteminių ir jų “stogo” žodyje ir veiksme.

Julė       2014-05-13 19:36

... 5) p. Puteikis - perspektyvus politikas, puikiai suvoksiantis, kaip sakoma “darbo eigoje” politiką kaip tęstinį prezidento veiklos procesą artimiausioje ateityje. Sanitaro funkcija yra reikalinga visur ir visada. Nepopulistiška, o tikra.
  Linkiu sėkmės Prezidentei II-jame ture.
  Būkim budrūs visur.

Grasilda       2014-05-13 18:50

Balsuodami už Balčytį, jūs kartu balsuojate už komunistinę nomenklatūrą, o tuo pačiu gaunate: Rusijos spec. tarnybų statytinį Uspaskichą ir rusų bei lenkų autonomininkų atstovą Tomaševskį. Niekas nemaniau, kad šios svetainės komentatoriai pasiilgo lenkiškos abėcėlės.

Svarbiausia       2014-05-13 18:31

Puteikiui laikytis neutraliai konkrečių kandidatų atžvilgiu ir negailestingai kritikuoti jų blogus darbus,valdžios ydas,veidmainišką politiką bei siūlyti problemų sprendimo kelius.O žmonės atsirinks.

***       2014-05-13 18:19

Šitą rasite Alke. Kol dar nepašalino. Išvadas pasidarysite patys.
Liberalo V. Danilevičiaus „poezija“ veidaknygėje
*
Aš jus prakeikiu, antro turo partija,
Už savo būsimąsias nemigos naktis.
Už tai, kad jūs visi, pasaulio vargetos,
Prieš daug stipresnį griežiate dantis…
Už tai, kad jums vis trūksta gladiatorių,
Kad norit kraują pamatyti ekrane,
Kad savo Lietuva seniai jūs pardavėt,
Ir norit nebeleist kitiems prekiaut žeme…
Už tai, kad jums patinka caras svetimas,
Už tai kad norit vogt be pabaigos,
Už kad tėviškės jūs šviesią ateitį
Už tris skatikus jau sutinkate parduot.
Na ką gi, jūs, hienos inkščiančios,
Artėja jūsų paskutinė valanda!
Jei jums taip Lietuvoj čia nepatinka,
Tai emigruokit ir baigta šneka!

patikrinkite       2014-05-13 17:49

Atrodo,kad delfi.lt žodžiui “butaforija” straipsnyje apie tarsi trūkusią Balčyčio kantrybę uždėjo “filtrą”-komentarai su minėtu žodžiu tiesiog nepraleidžiami.Jei taip nutinka ne vien man,išvados apie tai,kaip vyksta debatai prieš antrąjį turą,labai akivaizdžios.

Taip,       2014-05-13 17:38

galvojau dabar nebalsuoti ne už vieną, o tik į EP, bet perskaičiusi vieną komentarą: daleiskim, dabar lieka Grybauskaitė, o tik po jos Balčytis, tai kada
pagaliau naujoms jėgoms pasireikšti, todėl dabar už Balčytį, tai bus pirmas kartas per 24 metus , kada prieš savo valią teks taip pasielgti. O jei ištikrųjų man tai neturėtų ir rūpėti, nes kažin ar sulauksiu sekančių prezidentinių rinkimų, bet kažkodėl norisi išeiti su dora Lietuva širdyje.Gal “anapus” bus
ramiau…? O be to gali turėti reikšmės jaunajai kartai. Vidurinioji jau nebeverta gero gyvenimo, nes jie visi landsberginiai arba kito flango prie kurio
šį kartą prisijungsiu ir aš. Gaila, bet taip jau gavosi, jog veršiai taip balsavo per pirmą ratą.

čia tipo       2014-05-13 16:20

viena(s) aiškina apie krikščionišką elgesį, manydama(s), kad reikia keršyti, šiuo atveju balsuoti prieš. Balsuosim už bet ką, kad tik prieš - tai jau kvepia satanizmu.

aha       2014-05-13 14:58

nušalino gen prokurorą. Dabar reik nušalinti (balsavimu) jį pastačiusiąją ir gynusiąją.

>broliavimasis       2014-05-13 14:49

Jei jūs krikščionis demokratas-konservatorius,tai jums netiktų taip nekrikščioniškai elgtis ir kabinti etiketes.

Kodėl,Tomaševskis       2014-05-13 14:48

ir teisingų krikščioniškų minčių pasako.Tik jam reiktų bendrauti su Lenkijos aristokratais,kad taptų tolerantiškesniu.O šiais,kitokia,išsigimusi tolerancija siautėjo Eurovizijoje.Nors daina buvo puiki,bet tai jau fašizmas.Prievarta.

ar teip?       2014-05-13 14:37

jei balsuosi prieš prezidentę, tada bus balčytis. Grybauskaitė bus laisva ir jau nesinervuos. Po penkerių metų - jau gal ateis ne balčytčiai, o kitas - ne komunistas. Tai tokios permainos manyčiau ne blogiausia išeitis šitoje bjaurioje šiandienos situacijoje? Nes išrinkus Grybauskaitę, po penkių metų gali ateiti vėl balčyčiai…

noriu paklausti       2014-05-13 14:32

kodėl panelė sakė, kad tas vyruks pardavinės Lietuvą tik už sveistą?

abu tokie       2014-05-13 14:31

abu komunistai, abu jau transformavosi į dešiniuosius, bet labai liberalūs, tik vyruks - minkštesnis, mandagesnis….

Viskas       2014-05-13 14:20

jau nubalsuota,nezinia tik ar saziningai suskaiciuota.Nebalsuosiu,nes jie man abu tokie patys.Nematau prasmes.Jau geriau,kad ateitu balsuoti ta nyki mazuma,kurie ir norejo pasirinkti siuos kandidatus-maziau ketvirtadalio uz dabartine ir keli tukstanciai uz naujaji.Investuojant tokius milziniskus pinigus i rinkimus matosi,kad kazkas turi labai rimtu grupiniu interesu.Gaila,kad emigrantai pasirode abejingi Tevynes likimui-balsavo mazuma.Ar tai reiskia,kad jie nusprende tikrai NIEKADA negrizti ? O gal-netiki,kad ju balsai bus teisingai uzskaityti ?

broliavimasis       2014-05-13 14:18

komentatorius “Štai prie ko priveda” yra koloradas arba visiškas idiotas. Balsuojant už bet ką, kad tik prieš, tai Doneckas Nr.2 (būsima Čečėnija).

Antanas       2014-05-13 14:15

Gerbiamasis autoriau, nespjaukime į vandenį tokiu pat dažnumu kaip tai daro visiems žinoma tituluota persona. Kad ir kaip nesinorėtų, bet gali ( Aš manau tai netgi būtina) tekti eiti į rinkimus kuo gausiau , kad konsoliduota tomaševskio gvardija negautų 2 vietų Europos parlamente. Balčytis nėra išsigelbėjimas. Taip , jis yra išsigelbėjimas nuo Grybauskaitės. Bet ar to Lietuvai reikia? Lietuvai, manau ,reikia kurti platų demokratinių jėgų sąjūdį, pagrįstą Naglio Puteikio prezidentinių rinkimų programos pagrindu ir 2016 metais per Lietuvos Respublikos Seimo rinkimus laimėti jei ne Seimo rinkimus tai bent solidžią ir įtakingą skaičių mandatų. O iki tol, manau, reikia labiau baimintis “būsimo” prezidento balčyčio, kuris jei dar nepasirašė absoliučio nuolankumo protokolo visoms tomaševskio sąlygoms ir išlygoms, manau, kad gali tai pasirašyti artimiausiomis dienomis.
Skaudu bus rinktis vieną iš 2 širdžiai nemielų kandidatų, bet teks.

alkas.lt       2014-05-13 14:10

labai nuobodus tinklalapis.Nūdnas.Ribotas.

rry       2014-05-13 14:05

Mano pirma mintis irgi buvo užbraukti abu kandidatus. Bet vėliau pagalvojau - prie Grybauskaitės dar 5 metus bus ta pati pelkė, o prie Balčyčio blogiau vis tiek nebus. Vis tiek kažkokie pokyčiai. Balsuosiu ne tiek už Balčytį, kiek prieš Grybauskaitę.

Tiems ,kurie bet kokia kaina negali prabalsuoti        2014-05-13 13:57

už Balčytį,kaip alternatyvą esamai status quo.Yra senas pasakojimas,kaip Amerikoje baisus netikėtas šaltis ir apledėjimas išlaužė abrikosų giraitę  ,kuri buvo tiesi kaip styga.Derlius buvo sunaikintas.Tik po tos baisios stichijos nakties išliko sename ūkyje lankstūs gluosniai,kurie su ledo našta buvo nulinkę ant žemės.Ledui nutirpus,jie atsitiesė.Lietuvoje baisus apledėjimas melu,nesąžiningumu,netiesa…Gal reiktų palinkti savo pasirinkime ir pabalsuoti už bet ką iš principo.Prieš melą...o jei meluos ir Balčytis,žinos ,kas jo laukia.Reikia lankstumo.

šis tas apie kauniečius       2014-05-13 13:38

Antrame ture žadu perbraukti abu kandidatus, nes negaliu nei matyti, nei girdėti jų abiejų. Dėl tų 61 procento kauniečių, tai galiu pasakyti, kad tremtiniai ir jų palikuonys, o tokių asmeniškai pažįstu nemažai, “kryžium gula” už konservatorius, žinoma, negalima suabsoliutinti visų tremtinių. Kodėl taip yra - neturiu atsakymo. Landsbergio portretas pas juos įstiklinta sekcijose. Ar jie akli, kurti, ar jiems laikas sustojęs - nežinau. Manau, kad katalikų bažnyčia taip pat vaidina svarbų vaidmenį. Kiti kauniečiai, turintys aukštąjį išsilavinimą, dirbantys, bet absoliučiai nemąstantys, nesidomintys politika žmonės - jiems tas pats už ką pabalsuoti, bet tokių abejingų žmonių yra kiekviename mieste. Tačiau yra daug kauniečių, kurie balsavo už N. Puteikį, kurie rinko parašus už žemės referendumą ir kuriems labai skauda, kas vyksta Lietuvoje.

Ada       2014-05-13 13:36

nebalsuosiu nei uz Grybauskaite nei uz Balcyti - abiem nepasitikiu, abu melagiai.. uzbrauksiu abu, eisiu balsuot uz Rubaviciu! Kas ivyko Garliavoj - niekada nepamirsiu! Lietuva be morales neturi ateities!

puslapio techninei tarnybai        2014-05-13 13:17

susitvarkykit jūs vieną kartą reitingavimo funkciją. Labai dažnai neveikia.atsibodo kiekvieną kartą replikas rašinėti.  Va ir dabar - spaudi “rankutę”, jokie skaičiai prie komentaro nesikeičia, vietoj to atsidaro “neww tab”.

to skaitytoja        2014-05-13 13:12

ne viskas taip paprasta ir lengvai sudėliojama į stalčiukus. O ką daryti dešiniųjų pažiūrų rinkėjui Kaune, pirmame ture balsavusiam už Puteikį? Tai ką, dabar balsuoti už Balčytį? Pažiūrėkit VRK tinklapyje, Kaune Puteikis gavo beveik tokį pat procentą balsų kaip Klaipėdoje. Tao yra geriau nei jis pats tikėjosi. Manau, Švarplys neteisingai kaltina visus, balsuojančius už Grybauskaitę, pilietiniu nejautrumu. O kokią jie turi alternatyvą? Tokius kiškius drąsuolius kaip Vaišvila, kurie paskutinę akimirką neria į krūmus ir palieka žmones suvedžiotus? Grybauskaitė bent jau ne lepšė.

Štai prie ko priveda       2014-05-13 13:00

vaizduojamoji tuščia demokratija arba diktatūra pridengta neva demokratijos skraiste.Balsuosim už bet ką,kad tik prieš Grybauskaitę.Kad ir už Balčytį.Kartais reikia ir taip.

Vae       2014-05-13 12:53

  As netikiu balsavymo rezultatais, mes balsuojame, o iseina, kaip visada, negi jie nemano, kad zmones ne kvaili, gal tik dveji rinkimai buvo teisingi, kaip rinkome Brazauska pirma karta, ir antri, kaip rinkome grybauskaite pirma karta, o visi kiti, kaip isake partija, cia mano nuomone.

Skaitytoja       2014-05-13 12:44

Sutinku su autoriaus mintimis . Tikrai yra labai liūdna, jog toks didelis konservatorių partijos palaikytojų būrys visiškai nesugeba mąstyti, gali tik aklai sekti paskui vadą, visai nesvarbu, kur jis veda.  Jie net nepastebi, kad konservatorių darbai visiškai priešingi tam, ką jie deklaruoja. O gal tie balsavusieji paprasčiausiai beraščiai?

Rekomenduojame

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.