Andrius Švarplys. Policija ir visuomenė – S. Skvernelio versija

Tiesos.lt redakcija   2013 m. rugsėjo 28 d. 16:05

12     

    

Andrius Švarplys. Policija ir visuomenė – S. Skvernelio versija

Lietuvos generalinis policijos komisaras paskelbė laišką Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos tinklalapyje. Taip pat galima rasti ČIA.

Išsakoma daug tiesų, bet nutylimas vienas didelis melas.

S.Skvernelis visiškai teisus, kai kalba apie visuomenės padėtį ir Lietuvoje susiklosčiusią socialinę degradavimo sistemą, policijos prestižo smukimą.

O melas yra štai koks: visiškai nutyli (be abejo, sąmoningai) policijos antipilietinę orientaciją, piktnaudžiavimo tarnyba dangstymą, rezonansinių bylų marinimą.

Piliečių pasitikėjimą užsitarnauti labai paprasta – apsikuopk ir apsiplauk. Viešumas ir skaidrumas. Visuomenė pirštu bado, kur yra neskaidru, bet S.Skvernelis meistriškai apie tai nutyli. Viską sukrauna ant socialinės degradacijos ir ant populistinės politikų kritikos (abiem atvejais teisingai), bet taip išvengia akistatos su vidinėmis policijos korupcijos (dangstymo) problemomis, įskaitant paklusnumą aukščiausiam politiniam ratui.

Dar pakeliui suspėja išjuokti TIESOS reikalaujančius žmones. Tai jeigu 100 000, kaip pats rašo S.Skvernelis, žmonių nėra patenkinti, tai gal būtų pilietiška nueiti pas juos ir padiskutuoti kaip policija galėtų pagerinti savo darbą, sužinoti, kas jiems kelia nerimą? Kodėl ten matoma tik mėnulio fazės, o ne rimta pilietinė kritika? O gal kur kas lengviau netirti pedofilijos bylos, padėti slėpti aplinkybes, lankstytis prieš politinę valią, ar pasiųsti Sąjūdžio pirmeivius ir Nepriklausomybės signatarus piketuoti į purvynus automobilių aikštelėje prie Seimo? Pirma pasiunčia piliečius toliau, o paskui kalba apie mėnulio fazes. Ką gi, munduro garbė šitiems visąlaik buvo savaiminė vertybė…

Tipiškas S.Skvernelio triukas: „Darnus kaltųjų paieškos choras gieda nematydamas realios problemos – kas darosi su Lietuvos visuomene, kodėl to nematoma arba nenorima matyti?“ Taip, su visuomene yra tikrai blogai. Bet turbūt ne mažiau blogai yra ir su politine valia, kuri per 23 metus sugebėjo įtvirtinti tokias sąlygas, kad bėgančiųjų iš šalies skaičiumi statistiškai pirmaujame ES. Bet apie politinę korupciją, apie sisteminę institucinę korupciją, valstybinių aferų „prasukimą“ ir dangstymą, be abejo, S.Skvernelio tekste nerasime nė žodžio. Kalta visuomenė, populistai politikai, net 100 000 tiesos ieškotojų, tik ne nesikeičiantys politiniai lyderiai ir, žinoma, ne policija.

Piliečiai nori stiprios, nepriklausomos, nekorumpuotos policijos, kuria būtų galima didžiuotis. Tai gyvybinis visuomenės interesas. Bet ar galima to pasiekti be atvirumo visuomenei, be ypatingo skaidrumo rezonansinėse bylose, be jautrumo eilinio žmogelio vargams, be nepakantumo policijos struktūrose dirbantiems sadistams ir kyšininkams? Parodykite bent vieną žingsnį šiose srityse ir mes pradėsime jus gerbti.

O tokie karingi laiškai, matyt, tik dar labiau skatina policijos ir visuomenės susipriešinimą. Deja, bet policijos galva mato tik piliečius, parsiduodančius „už 5 ar 10 litų, arba stiklainį agurkų ar rūkytos dešros gabalą“, bet nemato policijos atvirumo laukiančios visuomenės dalies.

P.S. Paties laiško stilių – pykčio pritvinkusį, cinišką, kaltinimais besimėtantį, priešus įžiūrintį, laidantį kritiką visur – tik ne į savo daržą, populistinę intonaciją – palikim ramybėje, tiek to. Nomenklatūrinė mokykla, taip pat darbas su kaliniais ir padugnėm turbūt daro savo. Yra laiške vietų, aiškiai skirtų mobilizuoti vidinę policininkų bendruomenę, bet liūdina, kad tai daroma sovietiniu stiliumi: gerbkime tą mums parankią Lietuvos dalį, o štai su kita (turbūt ta, kuri mus kritikuoja?) – kovokim. S.Skvernelio žodžiais: „Bet būkite ryžtingi ir bekompromisiai su kriminalinės, demagoginės ir populistinės Lietuvos dalimi“. Ar reikia suprasti, kad nuo dabar policija veiks ne tik kriminalinėje srityje, bet pereis ir prie politinių oponentų?

andriussvarplys.wordpress.com

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Žemaitis       2013-09-29 18:48

Citata iš Skvernelio atsišaukimo:
“Visuomenė, kuri turi savo neginčijamą TIESĄ ir jokie teisiniai arba elementarios logikos argumentai ir sprendimai jos neįtikina, kuri niekina valstybės institucijas, teisėsaugą, net tą patį Seimą, kurį pati ir išrenka”.

Susipažinęs su Skvernelio straipsnio teiginiais, pabandžiau pasinaudoti jo siūlomais elementarios logikos argumentais ir apibendrinti jo paties teiginius.
Sekanti citata teigia:

“Didžioji dalis Lietuvos Respublikos Seimo narių yra tikri politikai, dirbantys svarbiausioje valstybės institucijoje, sąžiningai ir dorai vykdantys savo pareigą, ištikimi duotai priesaikai, dirbantys įstatymų kūrybos ir leidybos procese, kuriantys produktą, be kurio teisinė valstybė negali gyvuoti”.

Kita citata:
“Tik vienas Seimo narys pabandė pasakyti, kad kažkas Lietuvoje negerai, kad gal mes nematome ar kažkada pražiūrėjome, kažko nepadarėme, kad turime tokiomis vertybėmis besivadovaujančią visuomenę?”

Išvada:
Tai jei tiek daug seimo narių sąžiningai dirba, kodėl,pasak Skvernelio,tik vienas bandė kažką pastebėti?Reiškia, visi kiti ,remiantis šia Skvernelio logika ir argumentais, nėra taip gerai dirbantys ,kad tiek daug pražiurejo?Tai kas čia šudmalys ir demagogas-visuomenė ar pats Skvernelis?

Kita citata:
“Pareigūnai, kurie yra mąstantys, išsilavinę darbuotojai, nenori tapti kolektyvo lyderiais, nes žino, kad bet kada be kaltės gali būti apkaltinti ir pasmerkti įvairaus rango politikierių”

Didžiausi politikieriai,kaip žinia, yra seimo nariai,priklausantys partijoms.Tai jeigu mastantys pareigūnai jų bijo ir neina dirbti vadovaujančio darbo policijoje,tai kas tada kaltas?Ar ne tie patys “sąžiningai ir dorai vykdantys savo pareigą, ištikimi duotai priesaikai “?
Ir kas ten pas jus tada iš viso dirba,jei mąstančių neprisikviečiate?

Toliau Skvernelis pats ir atsako:

Citata:“Nebūkime naivūs, vis dar yra norinčių, kad policija būtų neveiksminga, neryžtinga, bijanti priimti teisėtus sprendimus ir nesižvalganti į politinės konjunktūros nuomonę”

Bet juk visuomenė dalis, ieškanti Tiesos mato lygiai tą patį,ką ir Skvernelis pats pripažino. Ji kaip tik ir siekia,kad policijos darbe nebūtų jokios politinės konjuktūros,o būtų vadovaujamasi įstatymai,paremtais morale ir elementaria logika.Tai kur čia demagogija,a?

Citatos:“Nesiklausykite populistų, demagogų, dergiančių ir kaltinančių POLICIJĄ, dirbkite savo darbą”
“Bet būkite ryžtingi ir bekompromisiai su kriminalinės, demagoginės ir populistinės Lietuvos dalimi. Kaip juos atskirti ir nesuklysti, padės jūsų išmintis ir profesionalumas”

Skvernelis kviečia Policiją neklausyti demagogų ir populistų,reiškia jis kviečia juos neklausyti paties Skvernelio,nes labai nesunku,pasitelkus išmintį ir profesionalumą padaryti būtent tokią išvadą iš šitos absoliučiai demagoginės,politizuotos ir populistinės kalbos.Tampa visiškai aišku,jog Skvernelis turėtų užsiimti tuo darbu,kurį jis bent kiek išmano,nes Policijos generalinio komisaro darbas reikalauja daugiau proto ir išminties negu Skvernelį apdovanojo likimas.
P.S

Citata:“Būkime ne tik pareigūnai, bet pirmiausia savo valstybės piliečiai, tai yra, savo žemės, savo šeimos, savo vaikų ir artimųjų gynėjai”

Pasiulymas:Ir deklaruokite savo turta,bei pagrįskite legalų jo isigijimo būdą,nes besirūpindami tik savo šeimos gynejais paprastai užmiršta apie visos valstybės reikalus.Arba parodykite ir visiems kitiems,kaip ta stebuklinga policininko lazdelė turtus sukrauna.Tauta irgi nori gerai gyventi.

tokį       2013-09-29 15:59

  “šedevrą” galėjo parašyti tik pats būdamas įtartino genofondo, ciniškas, nekultūringas žmogus   ...

Čia tikrai ne jis       2013-09-28 22:15

pats rašė.Kažin ar jis tai sugebėtų.Čia VSD vyrukai duoda tautai susiprasti?..Kaip reikia kultūringų asmenybių saugume.Jie turėtų būti kaip kunigai,dirbantys su privataus gyvenimo paslaptimis.Baigti kažką panašaus į seminariją.

CK plenumų       2013-09-28 22:12

laiškai.Pasmerkimai…

ANIKĖ       2013-09-28 20:44

Jei būtų žmonėms ne klanams tarnaujanti valdžia,seniai,po Garliavos smurto,
būtų pašalintos “drakonų” galvos.Sėdi jie ramiai savo kėdėse,džiaugiasi sočiu gyvenimu,nei protauti,nei plušėti nereikia,tik klusniai vykdyti nurodymus iš
“viršaus”-ištikimai tarnauti “šeimininkams”.

Skvernelis su pamusalu       2013-09-28 20:06

Genofondas jo pavardeje irasytas - skverneliui nelemta skvernu buti.

Skvernelis paskelbė karą visuomenei       2013-09-28 18:16

Kur nors Vokietijoje ar Prancūzijoje Skvernelis jau būtų atstatydintas viduryje nakties.Net pati atstatydinimo akcija būtų pakankamai vieša,su televizijos kameromis.Atstatydintas vien už blevyzgas neprausta burna apie genofondą ir priešpriešos mes/jie,policija/visuomenė formulavimą.Atstatydintas,nes iš kokybiško genofondo kilusiam žmogui,tapusiam valstybės pareigūnu ir užimančiam tokias aukštas pareigas,net į galvą nebūtų šovusi tokia drastiška ir įžūli mintis,dėl savo prastai atliekamų pareigų viešai apkaltinti 99% likusių,bet tik ne save ir savo pavaldinius.Būtent dėl to,kalbėdamas apie netikusį genofondą,Skvernelis teisus.Kaltas genofondas,iš kurio išsirito tokie sovietiniai mentai ir,atsiprašant,per purviną kojinę “daryti” jų vadai.
Panašius pareiškimus sau leisdavo tik bolševikų,nacių vadai ir įvairių egzotiškų diktatūrų pareigūnai.Štai taip ir Hitleris,prieš baigtį bunkeryje,dėl pralaimėto karo apkaltino visą vokiečių tautą,bet tik ne save.Kažką panašaus maurojo ir Muamaras Kadafis jau bombarduojamame Tripolyje.Labai panašų atvirą laišką yra parašęs ir,tuomet dar milicijos,Rusijos VRM generolas.Laišką,kuriame dėl visų Rusijos ir jos teisėsaugos bėdų,buvo apkaltinti destruktyvūs JAV Valstybės departamento finansuojami internetiniai “chomiačiokai”.
Baisu vien pagalvoti,kaip dabar į,juos išlaikantį ir niekam tikusį genofondą,gatvėse žiūrės policininkai darbo metu.Gal kaip Klaipėdos policininkai su LNK laidos “Farai” filmavimo grupe žiūrėjo į Gargždų “Bangos” fanus iškart po 4 vaikų motinos nužudymo Gargždų pakrašty?

Leonas       2013-09-28 18:13

Ar Skvernelis pats parašė tą opusą? Stiliumi, visuomenę apibūdinančiais epitetais primena Pūro, Šakalienės ar Davoliūtės kūrybą.

kaip primena Leninno       2013-09-28 17:45

laikų bolševikinius laiškus ir kvietimus vajams.

Laukia       2013-09-28 17:45

susidorojimai?Tarp kitko,be kompromisų Anglija būtų nesuklestėjusi.Kviečiama konfrontacijai?Tik kompromisai veda pirmyn.Atrodo,policija turi padėti,gelbėti,o ne naikinti valdžiai neparankius.Ką norėti iš ribotų vidutinybių.Toks mentalitetas.Tiesiog skurdi vidinė kultūra.Tai netgi visos Lietuvos problema.Daugelio Lietuvos vyrų ir moterų.Kultūros.Kultūringas žmogus taip beatoraiškai negrasins.

Iš tiesų,įsijungiau       2013-09-28 17:41

pabaigą Rūtos laidos per LNK…ir krito į akis tai,kad kokia gera dabar dedasi, pvz.,Abramikeienė.Kokia gera,kai mirusiai bagažinėje jau nieko negali padėti,kai Deimantė ištremta,dabar vaidins gerus ir pasiūlys šimtus teorinių pagalbos galimybių.Darbų,ponia,reikia,gerų darbų.Ant sofutės sėdėdami visi mokame pamokyti.

verstaskūris       2013-09-28 16:16

ir yra verstaskūris,plius dar ir verstaakis

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Česlovas Iškauskas. 1939 – ųjų rugsėjis: ko mus moko istorija?

Karas Ukrainoje. Du šimtai penktoji (rugsėjo 16 diena)

Briuselis nori 70% sumažinti ES vykdomą Vengrijos finansavimą

Ramūnas Aušrotas. Vienos lyties asmenų sąjungos kaip būdas paneigti šeimos instituto prigimtinį pobūdį

Vengrų politikai: Europos Parlamentas atvirai šantažuoja mūsų šalį

Elektros krizė arba kaip sutaupyti 3 milijardus eurų. Šarūnas Andriukaitis-Sutkus

Karas Ukrainoje. Du šimtai ketvirtoji (rugsėjo 15 diena)

Andrius Gudaitis. Vartotojų interesų gynimo imitavimas

Lenkija planuoja statyti šešis branduolinius reaktorius

Vygantas Malinauskas. Ar vienalytės santuokos yra žmogaus teisė?

Vidmantas Janulevičius. Verslas stoja dėl elektros kainų

Karas Ukrainoje. Du šimtai trečioji (rugsėjo 14 diena)

Švedijos vidurio dešinysis sparnas pirmauja įtemptuose ir intriguojančiuose rinkimuose

Vytautas Sinica. Elektros krizė: vartotojai paskutinėje vietoje

„Už balos“. Karalienė-Trumpas-JAV ekonomika

Edvardas Čiuldė. Nutylėjimo subkultūros Lietuvoje ypatumai

Energetinės krizės akivaizdoje estai atnaujina naftingojo skalūno gavybą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.