Andrius Švarplys. Nesuprantami Ukrainos valdžios veiksmai

Tiesos.lt redakcija   2014 m. balandžio 19 d. 16:20

12     

    

Andrius Švarplys. Nesuprantami Ukrainos valdžios veiksmai

Kažkas iš esmės ne taip su Ukraina. Su naujos Ukrainos valdžios veiksmais.

Kažkaip negirdomis praleidome Ukrainos gynybos ministro Ihorio Teniucho ankstesnį „paaiškinimą“, kodėl Kijevas nesiėmė Krymo gynybos ir kodėl iki Ukrainos pajėgų Kryme taip ir neatėjo joks įsakymas. Jis sakė, kad Kijevas negali gintis Kryme, nes ten veikia ne akivaizdžios Rusijos pajėgos, bet nežinomos grupuotės (vadinamieji „žalieji žmogeliukai“) ir jų atakavimas išprovokuotų... Rusiją karui. Neva Rusija šitaip gudriai žaidžia ir prieš tarptautinę teisę Ukraina atrodytų nekaip.

Bet juk tai visiškai netinkamas argumentas – su tokia logika galima ir sostinę atiduoti, jei pultų armija be skiriamųjų ženklų. Kažkokia nesąmonė: atiduoti Krymą, savo laivyną, bazes, aukoti moralinį karių lojalumą be jokio pasipriešinimo vien todėl, kad Rusija nebūtų išprovokuota.

Todėl anksčiau galvojau, kad aukščiausiajai Ukrainos valdžiai tiesiog buvo pasakyta iš Vakarų pusės, kad ji nesigintų, nes nesulauks tarptautinio palaikymo, o Rusija, pasiėmusi Krymą, sustos (antrasis Miunchenas).

Bet matydamas dabartinius įvykius Slavianske ir kitur Rytų Ukrainoje, manau, kad priežastis gali būti tiesiog materialus Kijevo valdžios nepajėgumas. Normali funkcionuojanti valstybė jau seniai būtų pasiuntusi armijos dalinius į Rytų provincijas kaip atgrasymą Rusijos daliniams prie sienos. Ką jau bekalbėti apie atkirtį separatistams (Rusijos diversantų būriams).

Vietoj realių veiksmų, ateina žinios apie ultimatumus (be pasekmių), „pradėtą anti-teroristinę operaciją“, „siunčiamą armiją“, „formuojamus dalinius“. Šalia to, matome didesnę vidaus reikalų ministro Arseno Avakovo raišką Veidaknygėje nei realiame gyvenime.

Žingsnis po žingsnio plėšoma Rytų Ukraina. O juk po Rytų Ukrainos eina Kijevas, tačiau žinių apie realų atsaką nėra…

Kažkas nesuvokiama. Nebent vidaus reikalų sistema nebefunkcionuoja, yra visiškai pakrikusi?

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Interviu su Ukrainos RNBO (VSD) patarėju Hromadske       2014-04-21 23:20

Kol Ukrainos naujai valdžiai derybose patarinės tokie kaip šis “ekspertas” Andrij Sobolev, tol matysim tokius rezultatus..

http://www.youtube.com/watch?v=1BvtsICkzC8

to Taigiui       2014-04-21 23:13

Jukš iš Tiesos.

Nejaugi to Taigi       2014-04-21 0:11

Nejaugi VSD užsako proputiniškus komentarus?

valdas.       2014-04-21 0:10

man nesuprantami mūsų krašto apsaugos ministrų darbai ir grybauskaitės darbai.kai armija tik popieriuije ,o rimtesni daliniai specialiai siunčiami afganistanan ir afrikon ,kad nespėtų sugryžti agresijos atveju.nors pagalvojus viskas daroma kad taip ir atsitiktų.

Savo buvimu       2014-04-20 20:34

Rytų Europos valstybės-Baltijos valstybės,Lenkija,Ukraina,Baltarusija,Moldova dirba nerealų darbą,-savo gyvybėmis ir gyvenimu nuolatiniame pavojuje leidžia sudaryti saugią užtvarą Vakarų Europai,kuri gali ramiai vystytis ir lobti.Mes dirbame nerealų saugumo užtikrinimo darbą ir nusipelnome būti gausiai atlyginti.Turime patys sau tai įvertinti ir nepasikuklinti.

Taigi       2014-04-20 19:14

Kai kurie lietuviai labai norėjo, kad Kryme būtų pralietas kraujas, kad NATO Krymą bomborduotų, kaip bombardavo Libiją. Gerai, kad to neįvyko, kad Krymas taikiai ir teisėtai perėjo į Rusijos sudėtį. Dabar taikiai reikėtų išspręsti Rytų ir Vakarų Ukrainų atsiskyrimą, ir tegul rytai jungiasi prie Rusijos, nes ten jų vieta, jie keletą šimtmečių gyveno Rusijos imperijoje, jų kraujyje tai įaugę, ir manau, kad jie nori sugrįžti į Rusijos sudėtį, ir panaikinti Lenino sutartis, kuriomis šios Rusijos žemės buvo perduotos Ukrainai. Bet ar nori, ar ne, tai gali parodyti tik referendumas. Jeigu Vakarai nori sužinoti ar referendumas vykdomas teisingai, tai tegul siunčia savo stebėtojus, o ne kaip Krymo atveju, nieko nesiuntė ir paskui aiškina, kad neteisingai vyko. Kaip gali sakyti, kad neteisingai, jeigu vykstant referendumui ten jie nebuvo.

Kritikas Pikčiurna       2014-04-20 11:36

P.S.
Labai atsiprašau, kad neteisingai paminėjai Valdimiro Bukovskio vardą.

Kritikas Pikčiurna       2014-04-20 11:24

Karo niekas nekursto, jis jau vyksta Rusijos iniciatyva. Klausimas tik kyla ar Pasaulyje pripažinta de jure suvereni Ukraina ras jėgų išlikti bei savarankiškai tvarkytis ir ar mes galime jai padėti išstovėti.
Ten laikinoje valdžioje vyksta tas pats, kas šiandien Lietuvoje. Kolaborantai, apsimetę patriotais, pasinaudoję Tautos pakilimu užgrobė valdžią ir manevruoja, kad joje išliktų. Nėra gerai pilietiškai ir politiškai organizuotos politinės Tautos interesus atstovaujančios grupės, koks buvo Sąjūdis, kuri galėtų imtis iniciatyvos ir spausti valdžios atstovus konsoliduoti visus piliečius pasipriešinti tiesioginei Rusijos agresijai. Maidanas spontaniškai priešinosi ir spaudė Janukovičių, bet nespėjo sukurti pakankamai darnios politinės komandos. Tautoje dar nėra pasitikėjimo, ją skaldo abejonės. Padėtį Ukrainoje dar labiau apsunkina, kad Rytuose yra gausi atvirai prorusiškos kolaborantų pajėgos, tiesiogiai kurstomos ir remiamos Rusijos specialiųjų pajėgų, o Vakarai žiūri tik savų interesų.
Ukrainoje vyksta kova ne tarp ukrainiečių ir rusų, bet dėl Maskvos diktato išlaikymo. Čia vyksta tas pats karas, koks vyko tarp sentikių ir pravoslavų, kai buvo liejamas kraujas ginčuose, kaip teisingai žegnotis…, o iš tikrųjų dėl įtakos protams. Ukrainos rusai netrukus prablaivės, kai savo kailiu pajus ką prarado pasirinkę Maskvą vietoje suvereniteto. Lietuvos rusai tuo jau įsitikino, nors ir Lietuvoje dar ne pyragai. 
Lietuva, leidusi sunaikinti Sąjūdį, atsidūrė tokioje pat padėtyje, tik kol kas Rusija nenori eiti į konfliktą su NATO ir Europos sąjunga. Tam dar prie Gorbačiovo yra paruošti kiti scenarijai apie kurių ruošimo protokolus su Europos vadovais yra minėjęs Aleksandras Bukovskis, trumpai pavartęs slaptuosius politbiuro archyvus.
Lietuvoje atstovaujamosios bei teisminės valdžių nesiskaitymas su Tauta, suvereniteto naikinimas, šalies gynybinių galių silpninimas tėra tik pirmas tokių planų įgyvendinimo etapas. Antrame etape numatyta ES komisarų pagalba politinės “integracijos” priemonėmis sunaikinti Tautą ir Tautinę valstybę, ko smurtu nepavyko Sovietų sąjungai. ES komisarai tokį planą norėjo primesti ir Ukrainai. Rusija per Janukovičių tam pasipriešino, kad užsitikrintų geresnes pozicijas derybose dėl Eurazijos globalizacijos, augančios Kinijos galios akivaizdoje. Tiek Europa tiek ir Rusija išmiršta, jiems reikia naujo kraujo ir naujų išteklių.
Jei neginsime suvereniteto ir nekovosime už išlikimą, būsime ištrinti. Tai jau suprato net didžiosios ES narės Didžioji Britanija ir Vokietija bei kai kurios Skandinavijos šalys…
Tačiau būtų klaida ardyti Europos sąjungą, tereikia sustiprinti tikrus demokratinius santykius tarp suverenių nacionalinių narių ir panaikinti niekieno nerinktą, todėl nežinia ką atstovaujantį ES “poltbiurą” - Komisiją.
Nesėkmė dėl Ukrainos asociacijos ir simbolinis jos “palaikymas” akivaizdžiai patvirtina, kad ES Komisija neatstovauja bendrų jos narių interesų ir tokios pat agresijos akivaizdoje taip pat “manevruotų”. Jų valios pakanka tik Miuncheno tipo suokalbiams. Tai patvirtina seną patirtį, kad joks atstovas negins tavo interesų už tave patį.
Sąjunga yra tik vienas iš būdų kiekvienam pačiam ginti ir atstovauti savo interesus ir, jei žvaigždžių išsidėstymas bus palankus, gauti kitų paramą. Bet sąjunga dažnai demoralizuoja, kuria saugumo iliuziją, kad už tavo interesus norės kovoti ir mirti kažkas kitas, kol pats snaudi…

Gana       2014-04-20 1:29

kurstyti kara! Paprasti zmones nori gyventi, o ne ksriauti. Jeigu susitars taikiai, tai reikia tik dziaugtis. O kaip tos teritorijos pasiskirstys, tai tik milijardieriams svarbu, o ne paprastiems zmonems. As taip manau.

Matyt       2014-04-20 0:42

viskas ivyko staigiai ir spontaniskai,nebuvo pasiruosta ,nebuvo laiko paruosti visuomene,zmoniu emocijos tiesiog sprogo ,issiliejo Maidane…Galu gale,kas tikrieji charizmatiskieji lyderiai ? Klycko pasitrauke.Vietoj buvusio miliardieriaus kilusio is banditu(tokiu ir likusio) prezidento-vel rinks oligarche ?Padeti is uzsienio-nieks per daug nepades…Stipri penktoji kolona ir ekstremalai tarp saviskiu…Padek Dieve Ukrainai,kad nebutu paaukota,kaip tas avinelis…

Paklauskit ukrainieciu,jie zino tiesa ir neburkit        2014-04-19 23:06

Kur ta armija?Ji tik ant popieriaus,ketvirti amziaus buvo viskas grobstoma,kaip ir pas mus ,reiketu gintis sako :nieko neturim ,reikia vel pinigu ir kuo daugiau…Ukrainoje dauguma kariu pereina savo noru i zmoniu puse ,niekas nauja valdzia netiki ir nepasitiki.Nekurstykit karo"taikos"balandziai!!!!

vasia       2014-04-19 19:40

vok, vok gal suvoksi…(juokauju)


Rekomenduojame

Leon Weinstein. Kas laikytina didžiausiu Donaldo Trumpo pasiekimu ir kokie sprendimai neleido jam laimėti, galų gale – kas darytina kitaip

Kun. Robertas Gedvydas Skrinskas. DIEVO ŽODIS vs. ŽMOGAUS ŽODIS

Nida Vasiliauskaitė. Iš atmintinės „komunikacijos ekspertams“

Liudvikas Jakimavičius. Už ką balsuotų Dočys

Tomas Baranauskas. Santrumpą TS-LKD supraskime teisingai

Agnė Širinskienė. Stambulo konvencija. Diktatūros gimimas

Vytautas Sinica. Kokių minčių kyla skaitant „visiškai nenormalų Aušros Maldeikienės komentarą apie tremties atmintį“

Nida Vasiliauskaitė. Apie „erelių“ menkystę

Geroji Naujiena: Atsiverskime ir tikėkime Evangelija!

Kviečiame pasirašyti peticiją „Prieš lyčiai neutralios partnerystės įteisinimą“

Dr. John Campbell: Cinkas prieš COVID-19

Liudvikas Jakimavičius. Sniego mandala

Andrius Švarplys. Facebookas atjungė Australiją

Algimantas Matulevičius. Šventės ir kasdienybė

Algimantas Rusteika. Tai tiesiog dar vienas šansas, kuris mums bus labai trumpam duotas

Nida Vasiliauskaitė: „Dievaž, ką jie rūko?“

Vidmantas Valiušaitis. K. Škirpos atsakymas į šmeižtus apie jį, paskleistus per Maskvos išlaikomą Amerikos lietuvių komunistų laikraštį

Tomas Viluckas. Apie Bažnyčios krizę ir bendrą atsakomybę

Tarptautinė konferencija – Europos ateitis, šeima ir prigimtinės žmogaus teisės (vaizdo įrašas)

Algimantas Rusteika. Ar šis pirmininkas būtų objektyvus?

Joana Noreikaitė: Prezidente, smerkiate Lukašenkos ir Putino režimus, o patys taikote tokius pačius taikių piliečių akcijų gniuždymo metodus

Be komentarų: vasario 17 d. policijos veiksmai per „Tie-SOS!“ akciją S. Daukanto aikštėje

Kaip milijardieriai LGBT padarė tokią galingą

Vytautas Radžvilas. Diena, kai nutarėme ne tik gyventi, bet ir būti

Papunkčiui su Vytautu Sinica:  Zingeris, nacionalizmas, fašizmas ir Vasario 16-oji

Rasa Čepaitienė. Lietuva vis dar yra mūsų pasaulio ir širdžių centras

Vasario 16-oji – ir virtualioje erdvėje

„Kovojom Ąžuolais, palūžom Ąžuolais, mirėm Ąžuolais ir šlamėsim Ąžuolais, tiems, kas Tėvynę myli“ –  Vasario 16-oji: kad būtume jų aukos verti!

Vidmantas Valiušaitis. Vasario 16-oji per paskutinį šimtmetį

Zigmas Tamakauskas. Vasario 16-oji – trykštanti mūsų stiprybės gyvybingoji dvasia

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.