Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Andrius Švarplys. Naujasis Chamas

Tiesos.lt redakcija   2018 m. vasario 18 d. 9:58

19     

    

Andrius Švarplys. Naujasis Chamas

Svarbu suvokti – tai ne atsitiktinis epizodas, o dėsningas „naujosios ekonomikos“, „naujosios vadybos“, trumpai – naujojo Vakarų pasaulio dėsningumas. Jo esmė: sukurtos visos technologinės, socialinės, kultūrinės ir politinės sąlygos Chamui užlipti ant scenos ir mokyti visus, apsimesti autoritetu ir elitu. Tai tas pats, jei plebėjas, prasigėręs bomžas atsistotų Romos Senate ir pradėtų auklėti aristokratus.

Visa klasikinė senovės kultūra buvo civilizacija tik todėl, kad laikė ribas tarp aukšta ir žema, tarp tauraus ir niekšinga, tarp tikra ir netikra, tarp dorybės ir niekšybės, tarp aukojimosi ir naudos, tarp ištikimybės ir parsidavimo, tarp vyro ir moters, kitaip tariant, išlaikė prigimtinę būties hierarchiją. Dabar su masių visuomenės iškilimu barbaras ateina į civilizacijos centrą, kaip sakė Ortega y Gassetas. Sentimentalumo filosofija su visomis naujosiomis neva žmogaus teisėmis tiktai aptarnauja naujojo Chamo statusą, apgaubia jį legitimumo skraiste ir pradeda persekioti bet kurį prieštaraujantį.

Naujasis Chamas yra technologinis produktas, nes technologija leidžia atvesti mases prie rakto skylutės ir žiūrėti į realybę pro „reaity show“ iliuziją, t.y. pamauti mases ant pornografinių, vartojimo instinktų. Būtent technologinės platformos įgalina Įvaizdžio viešpatavimą – tuose naujuosiuose atėniškuose ir romėniškuose Forumuose bei Senatuose, Facebookuose, Twiteriuose, TV, blockchainuose dabar karaliauja Musių Valdovai – lyg šiltnamiuose ekspertų auginama genetiškai modifikuota ekonomika, politika, teisė, viešoji nuomonė, žmogaus teisės, demokratija.

Tik tokiame pasaulyje galima suprasti Ballus, Kardashianus, Bunkes-Zvonkes, Užkalnius, Baršauskus. Yra visos technologinės-socialinės sąlygos Įvaizdžiui sumalti bet kokias prigimtines padorumo ribas.

Būtent todėl joks atsakymas Ballui ar Užkalniui yra neveiksmingas. Žinoma, Domantas yra visiškai teisus (daugiau skaityti ČIA), jis kaip aristokratas taktiški nutyli Chamo vietą, nesileidžia į chamiškus metodus. Bet iš principo nieko negalima padaryti, joks atsakymas negalios, nes naujieji chamai jau yra new brave world funkcija , o ne asmenys. Jie negali priimti įžeidimo – jie tik gali panaudoti aristokratišką įžeidimą (jų tikros vietos parodymą) technologinei Įvaizdžio gamybai. Jų „Aš“ yra ištirpęs naudos, populiarumo, pinigų gamyboje, todėl jie neturi žodžio, atsakomybės ar įsipareigojimo (tai aristokratiškos sąvokos).

Technologija-Nauda-Įvaizdis = hoministinė tešla

iš kurios gaminama naujoji Galia. Deja, bet Spengleris ir Ortega buvo visiškai teisūs. Tai – vienos epochos saulėlydis ir kitos – saulėtėkis.

Kas vis dar keista, kad naujieji lietuviukai džiaugiasi lyg vaikai, lygiai kaip kadaise atrastos Amerikos aborigenai, kolonizatoriams beriant jiems į veidus beverčius blizgučius. Neva, Ballų reality show atneša didžiulę naudą Prienų klubui ir Lietuvos krepšiniui. Istorijos ironija smile Atėjęs Chamas išsunkia kaip citriną, šluostosi kojas kaip į skudurą ir dar paspiria, bet užtenka numesti kelis burtažodžius – P-a-j-a-m-o-s!  Į-v-a-i-z-d-i-s! Tu   Ž-v-ai-g-ž-d-ė! ir vietinis provincialas iškart parklumpa ant kelių. Dar daugiau, jau sukurtas didžiulis visuotinis poreikis kuo greičiau bet kokia kaina pakliūti į Ekraną, ant Scenos. Tad naujieji aborigenai masiškai buriuojasi gauti „Ballo“ leidimą būti suvartotais. Užtai pažadėtas prizas – pabūti kelias minutes Žvaigžde.

1918 m. vasario 16 d. – tai iš valstiečių pakilusių prigimtinių aristokratų projektas. Jie buvo nepaperkami, laikė ribas, jautė ir gerbė didesnį už save, todėl ir sukūrė valstybę pievose. Mažą, bet kietą ir žiauriai europietiškai perspektyvią valstybę.

2018 m. – jau yra Chamo Lietuva. Sparčiai ir noriai trokštanti kuo intensyviau išnaudoti technologines Chamo civilizacijos galimybes. Viskas metama į Įvaizdžio girnas. LRT studijos blizgesys yra tiesiogiai proporcingas Įvaizdžio Lietuvos intensyvumui ir atvirkščiai proporcingas Aristokratinės Lietuvos pasauliui.

Tad su Šimtmečiu! smile

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Raigerdas>tiek        2018-02-19 12:41

Nesupratau jūsų, gerbiamasis, jūs norite žodį CHAMAS išversti į lietuvių kalbą? Įdomu, kaip jūs tai padarysite. Tiksliau, kodėl jūs šito nepadarėte iki šiolei, nes rašote, kad tai “pšekizmas”. “Chamas (Hamas) – biblinis veikėjas, antrasis Nojaus sūnus, jaunesnysis Semo (Šemo) ir vyresnysis Jafeto brolis. Minimas jo nepagarbus elgesys su tėvu; už jį Nojus prakeikė (Pr 9:25-27, tris kartus) būti vergu Kanaaną - vieną iš Chamo sūnų (Pr 10:6), laikomą kanaaniečių protėviu.
Žodis chamas tapo bendriniu daiktavardžiu, žyminčiu nejautrų ir brutalų žmogų, galintį viešai niekinti, įžeidinėti kitus žmones”.
Jūs teisus, kad Lietuva pasuko “pinigų karštligės” keliu. Mozė vedė žydus per dykumą, o mūsiškis, žemių pardavinėtojas užsieniečiams, veda Lietuvą per skurdą. Nors logiškai pamąsčius, galėtų ir pats eiti per skurdą. Bet ne, nes jis ne tas “Martynas”, todėl jis nusipelno gyventi geriau. Jis ir jo sėbrai tiesiog nusipelnė gyventi geriau. Lietuva čia nieko naujo neišrado, nes ji eina tuo pačiu keliu, kurį aprašė G.Orwell “Gyvulių ūkyje”. Prisiminkite tą momentą, kaip kiaulės save apsidovanojo, bet prieš tai pakeitė savo pagrindinį įstatymą:“Visi gyvuliai lygūs, bet kiti yra lygesni”. Taigi, mielieji, jūs galite ginčytis tarpusavyje kiek norite, bet viskas pasikeis tik tada, kai Lietuvoje “Visi gyvuliai bus lygūs”. Tai pasirodo toks neįgyvendinamas dalykas, nes tie, kurie turi prieigą prie tų mokesčių mokėtojų pinigų skirstymo, niekada nesutiks, kad “Visi gyvuliai būtų lygūs”. Jie darys viską, kad tik atsirastų išimtys, ir būtų vėl atstatyta jų “tiesa”, kad “Visi gyvuliai lygūs,bet kiti yra lygesni”. Taigi, narcizai ir chamai nei už ką nesutiks, kad “Visi gyvūliai būtų lygūs”. O kiek jų yra? Lietuvoje gal apie 300 000.   

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-02-19 3:16

“Andrius Švarplys. Naujasis Chamas”

Pagalvojau, kad čia viskas apie mane smile.
Pasirodo, kad ne. Tai dar galiu irtis pirmyn smile

Mano supratimu chamas yra tas tapinas, kuris išniekino “vilties prezidento” vardą prikergdamas jį bankininkui.

tiek       2018-02-19 2:01

rašykime ,kalbėkime lietuviškai,brangus autoriau.“Chamas” - grynų gryniausias pšekizmas.Skaitosi įtaigiai,tačiau pagrindinis blogis yra Lietuvai primestas nežabotas pinigų kultas.Kas tai padarė ,puikiai suprato kas iš to išeis : rezultate be jokio konflikto bus metodiškai sunaikinta Lietuvos valstybė ,net jai priklausiusi žemė pataps užsienio piliečių nuosavybe…Nors ,kai valstybės nebelieka - kokia problema kam ji priklauso : kaip išsireiškė vienas demagogijos meistras - juk žemės tai anie neišsiveš...O juk duomenys apie tai ,kiek tos žemės beliko Lietuvos ,jos piliečių nuosavybėje jau dabar slepiami po devyniais užraktais.

Raigerdas>Agnei        2018-02-18 22:44

Gerbiama Agne, sutinku su jumis:“Reikia viską padaryti, kad to nebūtų, n i e k a d a”. Tačiau reali situacija yra tokia, kad tai yra ne vien Lietuvoje vykstantis šis reiškinys. Chamas yra tarptautinis reiškinys ir turintis tūkstantmečių praeitį. Ne be reikalo, gerbiamas Andrius, mini, kad tai naujas chamas, mutantas.

Aciu       2018-02-18 22:07

Uz nuostabu izvalguma ir nuostabu jumoro jausma.

ojojoi       2018-02-18 19:43

Baikite jūs juokinti. Matai, chamas Račas kolegas padugnėmis išvadino, vadinasi jis jau nebe chamas? Arba Jokūbėlis, kaltinantis, kad, matai, vyriausybės užsienyje nesuklijavo. Tuomet būta ir baisesnio išsivaikščiojimo pavyzdžių. Kad ir ta pati Lenkija, kurios valdžia tiesiog metė kariuomenę ir gyventojus, bei pabėgo į Paryžių. Užtai, matai, egzilinę vyriausybę Londone paskui turėjo! smile O jau Lietuvai tik ir siūlė visi - atvažiuokite ir vyriausybę tremtyje atsivežkite! Būtų gerai… Nes tikrovėje tik Argentina ir dar kažkas siūlė, kai kurios kitos šalys, tokios kaip Ispanija, nesiūlė, bet ir neprieštaravo. Tačiau visi realūs planai žlugo žuvus Lietuvos draugui Argentinos užsienio reikalų ministrui autokatastrofoje Višy Prancūzijoje. Tiesa, Višy Prancūzija, atrodo, irgi neprieštaravo…
Chamas net ir į šiuos vandenis savo uodegą bus įmerkęs.

Dzeikas       2018-02-18 18:06

Nesupratau kur dreifuoja straipsnio mintis, tai valstieciai a la jega kontrveiksni Chamui???
Dar vienas pasazas neirodytu, o tik autoriaus samoneje iskerojusiu aksiomu pundelis, pacituosiu:
“1918 m. vasario 16 d. – tai iš valstiečių pakilusių prigimtinių aristokratų projektas. Jie buvo nepaperkami, laikė ribas, jautė ir gerbė didesnį už save, todėl ir sukūrė valstybę pievose. Mažą, bet kietą ir žiauriai europietiškai perspektyvią valstybę.”
Be komentaru, shuda bulkute ivardijo ir siulo pasivaisinti. Ta “maza, kieta , perspektyvia”  valstybe issivaiksciojo kai atejo dideli dedes ir pasake “laisvi”.
Ak,taip, taip! Partizanai, partizanai!
Partizanai, nezinantiems - tai zmones, asmenys.O tie kurie issivaiksciojo (izda pasieme, bet vyriausybes uzsienyj nesuklijavo) - Valdzia.
Nors gal autorius oponuoja Rytu isminciai “kiek besauktum halva, halva, burnoj saldziau netampa” ir atkakliai vadina bulkute tai, kas nera valgoma.

aba       2018-02-18 17:55

Viskas teisingai išdėstyta.Jau senovėje pasakyta:valstybė žlunga,kai pašlemėkai vertinami labiau už padorius piliečius.
Ir vis dėlto.Kodėl chamai tokie patrauklūs? Kodėl siekiama į juos įsiterpti,pelnyti jų palankumą?
Kodėl jiems rimtai nepasipriešinama? Ar ne todėl,kad naudos,populiarumo,pinigų,materialinės gerovės siekis nusveria padorumą ir dvasinį aristokratiškumą?
Valdžioje esantys ir galią turintys chamai-blogis,bet ar jų nepalaiko dauguma tautiečių,juos garbinančių ir jiems pavydinčių?
Kaip kitaip tai paaiškintumėte?
Ar lapė(chamas) kalta,kad ją įleido į vištidę (valstybę) jos šeimininkai(tauta)?

Nesistebėkime       2018-02-18 16:56

Tai jau buvo ir ne kartą Chamizmas suveši kai geri žmonės nieko nedaro. Ačiū Dievui, kad jau atsiranda gerų žmonių kurie kai ką daro. Pvz. parodo chamams jų vietą visuomenėje. A. Račas tuos pačius užkulninio, ramanauskinio, valatkinio ir t.t. tipo chamus pavadino padugnėmis. Irgi konkretus dalykas. Pamažu ir chamai su mūsų pagalba pradės pažinti save.

Agnė       2018-02-18 16:52

Raigerdai, prašau negasdinti tokiais parašymais: “jie tik dalinai yra pastumiami nuo mokesčių mokėtojų pinigų maišo” Reikia viską padaryti, kad to nebūtų, n i e k a d a. Tai žinia dabartinei daugumai

tarp kitko       2018-02-18 15:54

Paskutinis toks žymus Chamo šėlsmas - vėliavų pirkimo isterija. Pirko netgi tie, kurie dar neseniai keikė Lietuvą, vėliavą. Chamo paskatinti, jie staiga išvirto aršiais pidrijotais. Galbūt net Chamas pagalvojo ir apie tai, kad dažnas iš naujųjų pidrijotų net nežinotų kaip tą vėliavą taisyklingai pakabinti. Tai pasiūlė pavyzdį, kad nesuklysti ir vėliavą kabinti vertikaliai. smile

Raigerdas       2018-02-18 15:28

  Patiko gerbiamo Andriaus žodžiai:“Svarbu suvokti – tai ne atsitiktinis epizodas, o dėsningas „naujosios ekonomikos“, „naujosios vadybos“, trumpai – naujojo Vakarų pasaulio dėsningumas. Jo esmė: sukurtos visos technologinės, socialinės, kultūrinės ir politinės sąlygos Chamui užlipti ant scenos ir mokyti visus, apsimesti autoritetu ir elitu. Tai tas pats, jei plebėjas, prasigėręs bomžas atsistotų Romos Senate ir pradėtų auklėti aristokratus”.
  Būtų gerai, kad kas nors dar dainą sukurtų apie chamą. Deja, chamai apie save dainų nekuria. Įdomus reiškinys yra laisvė. Tai savotiškas lakmuso popierėlis, kuris parodo, ko verta ta ar ana tauta, kai ji gauna laisvę. Atėjus laisvei, LAISVĘ GAVO IR VALDŽIA. Sėdėdama ant mokesčių mokėtojų pinigų, ji dabar yra laisva nuo bet kokios atsakomybės. Vienintelė bėda jiems yra tik tame, kad pralošę rinkimus, jie tik dalinai yra pastumiami nuo mokesčių mokėtojų pinigų maišo, bet pakovoję ir diskreditavę LRT pagalba Naujai atėjusius valstiečius (ir kaip jiems atrodo, atsitiktinai laimėjusius rinkimus), jie tikisi vėl sugrįžti ir su labai labai didele meile apkabinti tą mokesčių mokėtojų pinigų maišą. Kad tam mokesčių mokėtojui reikėtų grąžinti už tuos sumokėtus mokesčius, tai čia jiems yra toks nesuprantamas dalykas, ir net jeigu jie ir bandytų tai suprasti, tai jie net nežinotų tai, kaip padaryti. O kai nežinai, tai geriau net nebandyti. Todėl ir vyksta tas bjaurus stumdymasis prie lovio ir po to kriuksėjimas su pažvygavimais per LRT. Mano manymu, Vilnius su tuo kiaulėmis pavirtusiu elitu, jau tampa visiškai atstumiamu dalyku, nežiūrint į Žvieglių pastangas sukurti jam patrauklumo įvaizdį. Ačiū, gerbiamam Andriui, kad drąsiai išsakė savo mintis apie augantį chamizmą Lietuvoje. Štai yra chamas R.Valatka. Komunistų laikais jis rašė ditirambus Leonidui Brėžnevui ir lakštingalos balsu čiulbėjo apie jo knygas “Malaya Zemlia” ir “Plėšiniai”. Tarp kitko, niekur kitur taip nebuvo, kaip tai vietiniai komunistai padarė Lietuvoje: prie kinoteatrų stovėjo eilės, kad pažiūrėti “Malaya Zemlia”. Ir net varė kitus žmones žiūrėti net darbo metu. Šiandien tas čiulbuonėlis R.Valatka, jau nusiėmė kaukę, nes suprato, kad niekas iš signataro rentos neatims, todėl būdamas chamu, jis dabar gali dergti bet ką, nes atėjo laisvė į Lietuvą, bet atėjo ji chamams. Ir už tai jiems yra mokomi pinigai iš mokesčių mokėtojų kišenės. Košmaras, daugiau nieko.

Šaunuolis Andrius       2018-02-18 12:40

Padaryta stulbinanti pažanga nuo pradedančio rašinėtojo iki socialinio filosofinio sarkazmo meistro. Jokiu būdu nesustoti; šedevrus dar skaitysime ir džiaugsimės. Best regards.

Leiskite visų paklausti:       2018-02-18 12:18

Kaip jums atrodo, ar naujojo chamo pavadinimas taikytinas Landsbergiui? Kuris bet kokiomis priemonėmis ir intrigomis siekia politinės įtakos, išskirtinio statuso, nors pagal apklausas yra visuomenėje vienas nemėgstamiausių personų. Pasisakydami šiuo klausimu balsuokite apačioje “patiko” - “nepatiko”.

albina       2018-02-18 12:07

Ačiū,kad sugrįžote,ANDRIAU!Puikus palyginimas,tik vieną žodį pasakė TV laidoje paskambinęs žiūrovas Jakilaičiui,ir tas žodis buvo CHAMAS.Tai siutina nuomonės formuotojus,nes žmonės lengvai juos atpažįsta.Pritariu:ignoruokime juos,be dėmesio jie tiesiog ištirps kaip žiemos sniegas.Kiek piliečių įsimintinai ir linksmai šventė ne Vilniuje:Kaune atrodė,kad grįžo Sąjūdžio laikų nuotaika.Taigi,MES - JĖGA!

Agnė       2018-02-18 10:43

Nedalyvauti, nežiūrėti .... Bet tokių MAŽUMA, kaip bebūtų gaila. Chamas jau ir tai sutvarkė

tai dar nieko       2018-02-18 10:27

Aš jau maniau, kad koks Sabonio restoranas neišnešė Užpakaliui išėdų. smile
O chamus sutramdyti paprasta: nedalyvauti, nevartoti, nesidomėti. Ir viskas, nugaiš tie chamai.

evoliucija       2018-02-18 10:25

feodalizmas > kapitalizmas > komunizmas > liberalizmas > chamizmas >
bezdžionizmas

tiapkinas       2018-02-18 10:21

Chamai pradeda ir laimi, chamai valdo. #MeToo!


Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Vyksta stiprus nuprotėjimas

Algimantas Rusteika. Dėl vieno dėdė Marksas buvo teisus: naujieji jo bendražygiai viską verčia farsu

Algimantas Rusteika. Šią dieną

Ramūnas Aušrotas. Norite sumažinti ne(si)skiepijimo keliamą riziką? Nustokime skiepiję konvejeriu

Clotilde Armand. Rytų Europa Vakarams duoda daugiau, nei gauna

Verta prisiminti. Kazys Škirpa: mintys apie valstybę

Kroatijos teismas pripažino tos pačios lyties šeimoms teisę tapti vaiko globėjais

Algimantas Rusteika. O ką daryti, jei šeimos neturi, bet susirgai?

Neringa Venckienė. Apie teismų ir jų sprendimų nešališkumą

Kardinolas V. Sladkevičius siunčiamas į užmarštį?

Andrius Švarplys. Kaip artes liberales galėtų būti salele?

Ramūnas Aušrotas. Statistika kalba už save

SAS antiskandinaviška reklama sulaukė atoveiksmio: ar perlenkta lazda gali virsti bumerangu?

Kun. Robertas Skrinskas. Kremliaus troliai šeimininkauja ir lietuviškoje Vikipedijoje

Nida Vasiliauskaitė. Valstybė, kurios tarakonai nekokybiškai pakasyti – valstybė be ateities

Rasa Čepaitienė. Pakelk galvą, lietuvi!

Kun. Roberto Grigo replika: O, kad taip būtų!

Algimantas Rusteika. Nespirgėkit, čia ne apie visas

Rusų kalbos pamoka 30-taisiais atkurtos Nepriklausomybės metais: liaupsės sovietmečiui ir jį reanimuojančiam Putinui

Vytautas Rubavičius. Su kaimu prarandame gimtinės nuovoką

Rūta Janutienė „Iš savo varpinės“: Ar Dalia Grybauskaitė galėjo būti šantažuojama?

Liudvikas Jakimavičius. Šėpos jubiliejų pasitinkant

Geroji Naujiena: Kaip nenustoti sūrumo

Andrius Švarplys. Šveicarai uždraudė diskriminuoti gėjus kalboje ir viešumoje. Ką tai reiškia?

LR žvalgyba informuoja: kaip viešai vertintinos Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui kylančios grėsmės ir pastebėti rizikos veiksniai

Nijolė Aleinikova. Apie dvasingumą – nusibodusi, bet taip ir nesuprasta tema

Apie meilę, kuri niekada nesibaigia – minint kun. Juozo Zdebskio 34-ąsias žūties metines

Algimantas Rusteika. Šeimininko belaukiant

Vytautas Radžvilas. Klausimas „Lietuvos Sąrašo“ partijai

Audrius Bačiulis. Sunkus tas LRT leftistinių propagandistų gyvenimas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.