Žiniasklaida

Andrius Švarplys. Naujas žanras Lietuvos žurnalistikoje?

Tiesos.lt redakcija   2016 m. vasario 1 d. 10:37

8     

    

Andrius Švarplys. Naujas žanras Lietuvos žurnalistikoje?

Dalijamės sociologo dr. Andriaus Švarplio veidaknygėje paskelbtais pastebėjimais apie Lietuvos žiniasklaidą.

„15min žurnalistės kelionę apmokėjo Norvegijos karalystės ambasada Lietuvoje. Straipsnio turiniui tai įtakos neturi“ – tokia replika baigiasi Liepos Želnienės straipsnis „Norvegijos vaikų teisių apsaugos tarnybos dar nežino, kaip dirbs po Hagos konvencijos įsigaliojimo“ 15min.lt portale (žr. straipsnio pabaigoje).

Visos žurnalistų etikos ir sąjungos dabar sako: „Taip, taip, juk čia nėra ‘užsakymo numerio’. Čia gi net naujas etikos standartas Lietuvoje – aiškiai deklaruojamas užsakovas! Ir netgi prisipažįstama, kad įtakos straipsniui tai neturėjo!“.

Ši situacija verta būti įtraukta į studentų atsiskaitymo testą:

Kaip vadinasi reiškinys, kai žurnalistas, aprašantis ypatingai kontraversišką, tarptautinį rezonansą sukėlusią situaciją, 4/5 teksto skiria valstybės institucijų atstovų pozicijai tuo metu, kai šios institucijos kaip tik ir yra kaltinamos piktnaudžiavimu žmogaus teisių atžvilgiu?

Atsakymų variantai (pabraukti vieną teisingą):
a) objektyvi žurnalistika, atliepianti visuomenės poreikį gauti nešališką informaciją apie viešą reiškinį.
b) informatyvus straipsnis, pristatantis situaciją iš įvairių pusių;
c) žurnalistikos etikos viršūnė, kadangi viešai deklaruojamas straipsnio finansinis šaltinis;
d) žurnalistikos analitinė viršūnė, kadangi situacija išnagrinėta išsamiai, o žurnalistė liko neįtakota finansinio šaltinio;
e) atitinka vakarietiškos žurnalistikos standartą – labiau pristato privilegijuotos (institucinės) pusės nuomonę, o ne silpnesnės, potencialiai nukentėjusios pusės situaciją;
f) atitinka humanistinius standartus – pirmiausia ištirti galimus piktnaudžiavimo faktus, pasidomėti nukentėjusios pusės padėtimi, visuomenei atskleisti ne fasadinę situacijos perspektyvą.

Ačiū Liepai Želnienei ir 15min.lt, kad kopia į naujas žurnalistikos aukštumas.

Straipsnį skaitykite portale 15min.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

ruta       2016-02-2 12:42

Kokia valdymo sistema / butaforine demokratija/ Lietuvoje , tokia ir sistemine ziniasklaidos ideologija - duokite man pinigu ir as bet kokia degeneracija paversiu geriu ir pozityvu .Tas pats ir su ES direktyvomis , kvotomis , homoseksualu vedybom ,......, - sumokekyte ir mes / Lietuvos politikai/ pritarsime bet kam . Mokamai vairiai ir ES ismokomis , asmenine karjera , anuku karjera , medaliukais , komisaru postais ..

tetravaal       2016-02-2 10:14

Izraelio Knesete šiuo metu diskutuojama apie teisingumo ministrės Ayelet Shaked pasiūlytą įstatymą, kuris reikalautų nevyriausybines organizacijas (NVO), kurios finansuojamos užsienio vyriausybių, atskleisti gautas aukas, kad mums tokius ministrus.

pardon       2016-02-2 2:12

ką jūs vadinat Lietuvos žurnalistika? pisulkinus iš delfio ir lietryčio? ir 15 min.? tai - Lietuvos šūdalistika.

Hagos konvencija?        2016-02-1 14:29

pirmąkart girdžiu. Ar ji sustabdys šį norvegų smurtą prieš vaikus ir jų tėvus? Smurtas prieš smurtą, tokia jų meilė vaikučiams. Nei vienam augalui nepatinka būt dažnai persodinamam ir dar į pavėsį, be tėvų meilės…

įdomu       2016-02-1 14:14

kodėl mums tas Sorošo - neokairių vertybes neša per šalį, kuri nepiklauso ES?

įdomu       2016-02-1 14:13

bet nebturiu laiko viską perskaityti. Galėjo autorius trumpiau pakomentuuoti.
Neabejoju, kad bernevernet lietuvoje tarpininkaujama per norvegijos ambasadą ir per Didžpetrį, garsujį Snoro auditorių ir jo žmoną “gelbėkit vaikus” direktorę... jie lenkia į Soroš pusę ir mūsų vaikų priežiūrą.. Neduok Dieve.
O 15min savininkai irgi iš Norvegijos..

Korupcija medicinoje       2016-02-1 12:38

kainuoja žmonių gyvybes.Tai netiesioginis žudymas.Medikų klano mafija mieste naikina rajonų ligonines?Kažkokia fantasmagorija.Lotynų Amerikos papročiai.

Baisi man       2016-02-1 12:37

ta Norvegija…O šiaip,kol Lietuvą šeria ES,tai yra atskira Valdžios respublika Lietuvoje .Jie ten pjaunasi kaip hienos dėl ES pinigų,juos švaisto,galimai ,sunkiai suvokiamais mastais ir tiems “šunyčiams” po stalu lieka tik apgraužti kauleliai…Dabar kalbėti verta tik už pinigus.Mes kurį laiką patylėsim…ES kliba,rytai galanda peilius…geriau patylėti…Nebent lietuviai išsirinktų kritinę masę padorių žmonių į parlamentą,gal tai juos ir išgelbėtų.Gal?

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.