Dienos aktualija, Pasaulis, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Andrius Švarplys. Naujametis klausimėlis Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos strategams

Tiesos.lt redakcija   2021 m. sausio 1 d. 21:24

16     

    

Andrius Švarplys. Naujametis klausimėlis Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos strategams

Naujametis klausimėlis Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos strategams. Ne karjeristams klerkams, bet valstybės saugumu išties susirūpinusiems žmonėms.

Kaip jūs įsivaizduojate Lietuvos saugumo garantijas iš Vakarų Europos, kai ji palaiko tokią politinę liniją, kuri yra nukreipta prieš Amerikos (ir savo šalies) patriotines vertybes?

Amerikos patriotinės vertybės – pasiaukojamas darbas-pareiga, šeima, religija ir tikėjimas teisingumu – buvo variklis, leidęs Amerikai įsijungti ir nugalėti Antrajame pasauliniame kare. Lygiai taip pat – Lietuvos pokario partizanams priešintis Sovietų imperijai. Tai apskritai yra gyvenimo stuburas.

Genderis, lyties ir šeimos išformavimas; savo šaknų išsižadėjimas, saviplaka, atotrūkis nuo realybės ir absurdiškas istorijos perrašymas (paminklų griovimas, rasizmo sąskaitos išrašymas 18–19 amžiams); migrantų nusikaltimų ir islamistų teroristų dengimas dėl atvirumo ideologijos – čia tas pasaulis, kuris gali mums garantuoti tarptautinį saugumą?

Lietuvai reikia palaikyti tas šalis, kurios gina ne kartą patikrintas vertybes. Europa jau išsiskyrė su savo principais, leidusiais jai būti stipriai ir nuolat pakilti iš pelenų. Ji jau perėmė naująją tapatybę, kuri nemato Rusijos ir Kinijos grėsmės, o tuščią vartotojišką asmens saviraišką laiko svarbesne už prigimtines žmogaus teises. Woke pasaulis veda į akligatvį, nes iškraipo natūralius žmogiškuosius gyvenimo principus. Tarptautinis saugumas tiesiogiai susijęs su šiais vidiniais procesais Vakarų pasaulyje.

Ar kultūra, kuri ginčijasi kokius – zhe, hir, they, hers, ze – įvardžius vartoti, gali suvokti tikrovę ir gali būti rimta?

Toks klausimėlis metų pradžioje.

Lietuva be woke yra stipresnė ir saugesnė.

Saugių, stiprių 2021 metų!

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

o ką reiškia       2021-01-4 13:14

be woke?

Šauniai.       2021-01-3 20:27

Tęskite darbus pone Švaplį. Puikios įžvalgos.
Problema tame, kad šiame ,,durnių” laive motoras sukasi, bet nėra nieko prie šturvalo. Tokiais tempais greitai pasieksime ledkalnį.
Beje matau daug svečių iš delfio. Ar ,,trolinimas” patapo gerai apmokamu? Gal didinami etatai?
Pasakysiu jums štai ką: čia žmonės mąsto kritiškai, bet gerbia kitų nuomonę. Jei tai jums per sunku priimti, grįžkite prie valdžiasklaidos priemonių, manau, jums puikiai seksis būti pilka mąse su kauke.

P.S. Čia rusai nepuola.

>jutas 2021-01-2 7:18        2021-01-3 19:12

laaaabai jau “giliai” mąstai. Bet gal verčiau tas savo raudonarmietiškas mąsliavones dėstyk sugėrovams Lubiankoje. Šitame portale briedas nepraeis.

Svarpliui       2021-01-3 11:48

Kai Smetona vel ateis… vaikeli…turesi sprukti i maskolija

štaziui       2021-01-3 0:46

stazizlova, gėda kreiptis, bet ir kartais į karvašūdį tenka kalbėti - jei sąmonę turi, dink iš čia.

stasy,       2021-01-2 18:45

tai rusiškai tu ,,molj” ar ,,mol”? Verčiau rašyk kirilica, bus suprantamiau.

stasys       2021-01-2 17:30

Autorius dėl daug ko yra linkęs sielotis ir tai nereiškia jog kiekviena proga reikia patenkinti jo norą o į burna įdėti saldu saldainį, kaip atlygį už nora čia ‘karščiuotis’ . Taip ,taip mielaširdingos kauno rinkėjos dar gi paglostys ir pakštels į skruostą ..mol auk didutis ir sveikas Audriau , bet reiklus skaitytojas parodys jog teisinga kritika irgi prisideda puoselėjant tvirta moralinį stuburą  . Jo polinkis pulti gelbėti ‘trumpa’ kaip koki laiku patikrinta slovika su jame marinuotomis ‘tikromis vertybėmis’, vienas tu neapgalvotų žingsniu ..todėl juo dažnai naudojasi “kremliniai” kaip tiltu ..kiti tai pavadintų ‘naudingu idiotų putinui’.

rinkėja iš Kauno       2021-01-2 15:20

pritariu Švarpliui. Klausimas liberalbolševikams kaip kirviu tiesiai į tarpuragę. Paskirtasis URM ministras apskritai neįgalus užimti tokia pareigas.

siaip jau       2021-01-2 15:14

del URMinisterijos. pries Kaledas lietrytyje buvo straipsnis apie tai, kaip LR ambasadoje Taline dirbantis diplomatas (nezinau, kokio rango, bet ne paties auksciasusio) facebooke pasisake prie Satambulo konvencija ir ja remiancia ministre ir kt. Straipsnyje buvo aiski uzuomina atitinkamai susitvarkyti su tuo diplomatu. Idomu tai, kad cia buvo puiki tema, kuria buvo galima vynioti ilgai ir nuobodziai tiek tame paciame lietrytyje, tiek kiuose portaluose. Juk anksciau su diplomatu skandalais ir “skandalais” butent taip budavo. Bet si karta sita istorija ne tik kad nebuvo tesiama lietrytyje bet kitur visai prasmuko nepamineta. Kodel? Manau, kad todel, kad medijos is virsaus gavo nurodyma neeskaluoti sitos temos, nes diskusija persimestu nuo to diplomato personos prie pacios konvencijos turinio (lietrytyje paskelbti komentarai, nors ir nera labai reprezentatyvus, butent ta linkme ejo), o to dabartiniams valdantiesiems visai nereikia, nes jie planuoja ja ratifikuoti tyliai, tsakant darbo tvarka, kaip kad greitai atsiranda atitinkami pasiulymai del narkotiku ir kt. Cia aisku paminetas menkniekis, ministerijos strategams cia nieko spresti rereikia, nes konvencija jau seniai pasirasyta, o Gabrielius tik pateiks ja Seimo ratifikavimui. O Seimas atitinkamai prabalsuos. Juk apie vertybes kalbame. Geru Naujuju Metu visiems

Deivis        2021-01-2 13:51

Amerikos vertybės yra doleris ir tik doleris. Jokių vertybių ji neturi daugiau. Ko galima tikėtis iš Amerikos kuri net padėjo sovietams kare?

Prašalietis       2021-01-2 11:31

Andrius Švarplys. Naujametis klausimėlis Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos strategams… Neįsivaizduoju ko Švarplys per Naujus Metus susiveikė išgerti, kad jis sugebėjo pamtyti Vytauto laikų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės galimybę šiandiena 2 milijonus skurdžių teturinčiam pseudo valstybiniam dariniui Lietuva taip pat turėti “užsienio reikalus” ir netgi “užsienio reikalų strategiją”. Ir aš norėdamas “pamatyti ką pamatė” Švarplys lansberginės “super valstybės"Lietuvos užsienio politikos galimybėse ir užsienio reikalų ministro G.lansbergio asmenyje, jo “sugebėjimuose užsienio politikoje, geopolitikoje, strateginiame mąstyme…”, išgėriau 40 litrų kefyro, galva “tautiškai ir patriotiškai apsvaigo” kaip niekad, bet iš “užsienio reikalų strategijos, taktikos, geopolitinių veiksmų ir t.t.” pamačiau tik viena- Lansbegių Gabrieliukas prisistatė JAV ambasadoriui, kuris pažiūrėjęs davė šiai “užsienio ministro” kandidatūrai “dabro”, ir išdėstė šiam ribotų gebėjimų pirmokui visą Lietuvos esamą ir būsimą “užsienio reikalų strategiją, taktiką”, artimiausius ir tolimesnius darbus kaip, namų darbai, būtini padaryti pratimai, užduotys ir t.t. Patikrinus bus galima spręsti ar Lansbergių Gabrieliukas yra tinkamas “užsienio reikaluose ministrauti”... Galimų ministrų Lietuvoje yra nors vežimu vežk, Dabravolska ir t.t.

stasys       2021-01-2 10:39

copy ..‘Lietuvai reikia palaikyti tas šalis, kurios gina ne kartą patikrintas vertybes. Europa jau išsiskyrė su savo principais, leidusiais jai būti stipriai ir nuolat pakilti iš pelenų. Ji jau perėmė naująją tapatybę, kuri nemato Rusijos ir Kinijos grėsmės, o tuščią vartotojišką asmens saviraišką laiko svarbesne už prigimtines žmogaus teises. Woke pasaulis veda į akligatvį, nes iškraipo natūralius žmogiškuosius gyvenimo principus. Tarptautinis saugumas tiesiogiai susijęs su šiais vidiniais procesais Vakarų pasaulyje.’
- Autorius vis dar nesupranta jog tos demokratinės vertybės kuriomis vadovaujamasi vakaruose kaip tik leidžia neakcentuoti tuos požiūrių skirtumus į tas ‘patikrintas laiku vertybes’ ir negriautį vakaru vienynės skirtingais požiūriais į tuos apatinius žmogaus organus ir ju tikrąja prigimtį .Taip kaip Prezident Trump nėra pavizdyngas savo elgesiu ginant tas ‘tradicines ir laiku patikrintas vertybes’ lieka didelis klausimas kodėl Jis pasirinktas kaip simbolis ? Vat jei autorius tuo simboliu pasirinktu ‘putina’ jau kitas reikalas , jo dėka Rusijos konstitucijoje įrašytos nuostatos primigtinai jas ginančios .Iš to sęka labai nemalonios daromos mano išvados ir jos nepuošia autoriaus . Kam tarnauja autorius ir tikrosios jo puoselėjamos ir laiku patikrintos VERTYBĖS ..?

Amerikos patriotines vertybes?       2021-01-2 8:24

Trumpo vertybes nera Amerikos patriotines vertybes.

jutas       2021-01-2 7:18

kažin ar mes pilnai susigaudome, kas vyksta Amerikoje. Krautuvininkas ponas Trumpas gražiai suokia apie vertybes, bet jam buvo paniežėjęs biznis Maskvoje.

Al.       2021-01-2 2:34

Manau, kad tie strategai seniai dirba kominternui.

Marxiukas       2021-01-1 23:18

Naujametiniai woke fejerverkai Londone
https://youtu.be/l-9Xuf-W_ZQ


Rekomenduojame

Andrius Švarplys. Viena replika apie Laimos Kreivytės pranešimą Santaros Šviesos Vilniaus klubo diskusijoje apie ateities Lietuvą

Vytautas Sinica apie socialinių tinklų cenzūrą: pasirodo, viskas yra dar blogiau

„Nacionalinis susivienijimas“ reikalauja teisingumo reformos ir beda pirštu į rezonansines bylas

Andrius Švarplys. Didžiausias JAV demokratijos išbandymas vyksta dabar – po rinkimų ir Kapitolijaus užėmimo

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Malda Sausio 13-ąją

Kastytis Braziulis. Bolševizmo mūsuose vis dar yra likę labai daug

Verta prisiminti. Vidmantas Valiušaitis. Dar kartą „vienų vieni“?

„Pagaminta Lietuvoje“: savaitės politinių įvykių apžvalga trumpai

Verta prisiminti. Naktis, sukrėtusi ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį: pirmieji žiniasklaidos balsai

Ramūnas Aušrotas. Ateina naujos ideologinės kolonizacijos laikas – apsiginsime?

Vygantas Malinauskas. Kodėl Bažnyčiai iš viso reikalingos Šv. Mišios

OpTV: išskirtinis „Kranto“ interviu su pirmuoju krašto apsaugos ministru Audriumi Butkevičiumi – apie Ameriką ir Trumpą, Sąjūdį ir Sausio 13-ąją

Aleksandras Nemunaitis. Kaip man nebuvo leista sudalyvauti viešame Vilniaus savivaldybės Ekonomikos komiteto posėdyje

Ramūnas Aušrotas. Įdomu, ką čia Žmogaus teisių komitetas sugalvojo?

Algimantas Rusteika. Mes laimėjom

Raimondas Navickas: Mes jų nepamiršome. Papasakokime apie juos savo vaikams ir anūkams

„Iš savo varpinės“: Ar vyksta socialinių tinklų revoliucija?

Vytautas Radžvilas: Laisvės kova niekada nebaigta

OpTV: Mantas Varaška meta iššūkį iš nelaimės parazituojančiai žiniasklaidai ir kolegoms: žmonių kantrybė senka!

Laima Malinauskaitė. Sausio 13-ąją prisimenant

Moderna padvigubino savo vakcinos nuo Covid-19 kainą

Vytautas Sinica. Interneto cenzūros režimas

Ramutė Ruškytė. Valstybės ir bažnyčios santykis karantino metu

Audrys Karalius. Sausio 13-osios randas

Vaidotas A. Vaičaitis. Kas apgins Konstituciją, arba Kaip paskirti Konstitucinio Teismo teisėjus?

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kviečia į virtualią parodą „1991 m. sausis Lietuvos nepriklausomybės gynėjų liudijimuose“

„Neredaguota“ pokalbis apie tautinę politiką su Liutauru Stoškumi ir Tomu Aleknavičiumi

Algimantas Rusteika: „Tai ne šiaip ženkliukas. Tai pozicija šiuolaikiniame kare už žmogiškumą“

Kunigas Robertas Grigas: Tada buvome barikadų broliai

Vytautas Radžvilas. Postdemokratija ir postAmerika

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.