Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė

Andrius Švarplys. Mus saugos nuo mūsų pačių

Tiesos.lt redakcija   2020 m. rugsėjo 23 d. 16:59

3     

    

Andrius Švarplys. Mus saugos nuo mūsų pačių

Asmens duomenų apsauga pamažu tampa biurokratinės galios smaigaliu. Sritis, kuri konsoliduoja leftizmo, genderizmo, rasizmo, identity politics idėjinį procesą: no offense kultūrą. Žmogus tampa tiek išskirtinis (lyties, odos-rasės, saviraiškos-tapatybės požiūriu), jam visur tiek gresia diskriminacija (leftizmo ideologinė aksioma), kad kviečiama valstybės biurokratijos mašina „apsaugoti teises“ – apsaugoti sąsiuvinį su mokinio vardu.

Realiai nei teisių, nei apsaugos čia nėra. Čia yra naujas technologinės civilizacijos etapas, kuriame iš žmogaus lieka tik jo „teisės“ – žmogaus avataras (profilis, simuliakras, šešėlis, technologinis pėdsakas ir pan.)

Kartą suabejojus lytimi – akivaizdžiausia nuo žmogaus valios nepriklausoma duotybe, reikės toliau tęsti abejones. (Nuo Simon de Beauvoir 1949 m. parašytos tezės, kad moterimi ne gimstama, o tampama, praėjo keli „tapsmo“ dešimtmečiai – jau yra apie 100 lyčių). Reikės valstybės mastu galvoti, kur padėti vaiko sąsiuvinį mokykloje, nes nesaugu.

Tai iš esmės yra transhumanizmas, žmogų peržengiantis technologinis „humanizmas“. Jautrumai tampa didesni už elementarius žmogiškus ryšius. Tai fantazija, kad „teisės“ yra svarbiau nei žmogiškoji aplinka, nei prigimtinė žmonių galia formuoti ryšius. Todėl biurokratinis įsiveržimas vis labiau kontrastuos su sveiku protu.

Galim „sporinti“. Žmogiški prigimtiniai ryšiai silpnės, o juos pakeis Inspektoriaus teisės. Mus saugos nuo mūsų pačių.

Panašiai, kaip jau kelinti metai mus bando pripratinti, kad vaiko teisės gali būti užtikrintos „apsaugant“ vaiką nuo motinos ir tėvo, pagal Inspektoriaus sprendimą dėl numesto žarsteklio, vaiko rūbų ir maisto šaldytuve ar dėl to, kad motina, pamačiusi vaiką antrąkart metuose, po 15 minučių apsiverkia, mat tai emociškai blogai veikia vaiko raidą.

Koks inspekcinis žargonas!:

„Vardas ir pavardė – žmogaus identiteto dalis, todėl kreipiantis į žmogų vardu, galima daryti jam didelį poveikį. Manytume, kad žmonės (vaikai) jaučiasi reikšmingi, kai į juos pokalbio metu kreipiamasi vardu ir (ar) pavarde, nes taip save identifikuoji kitų atžvilgiu.“

Nejaugi čia kalba valstybės įgaliotinis, o ne mašina-idiotas?..

. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.       2020-09-25 22:38

Komunočekistinė valdžia mus saugos nuo mūsų laisvės elgtis savo nuožiūra. Pagaliau Naujasis šaunusis pasaulis atėjo ir į mūsų kiemą. Gerai, kad dar turim tokių laisvų mąstytojų kaip Švarplys. Tik sporinti, vistik, pakeisčiau į lažintis.

Prašalietis       2020-09-24 7:37

Andrius Švarplys. Mus saugos nuo mūsų pačių... Stebint lansberginio durnių laivo 30 metų “vystymosi raidą” yra visiškai logiška, kad eilinius jo keleivius “saugotų nuo jų pačių”, kad kaip nors jie nepakenktų patys sau ar nepakenktų kitiems. Taip sakant, laivą vairuojančios provakarietiškai “tautinės” įgulos viską “darė, daro ir darys”, kad visos Tautos ir kiekvieno atskirai “išsikovotai gerovei niekas nepakenktų”....

stasys       2020-09-24 7:20

Autoriui .. būti gerais tėvais irgi reikia mokytis, kartais galvojama jog užtenka to minimumo..bet kaip pats minėjote ..tada ašaros iš tikro būna karčios ..Ar dėl to kalta neįdeali vaiku teisiu priežiūros institucija ? abejoju.Aš nerandu atsakymo kitam klausimui ,kodėl mes taip stengiamės investuoti laiko ir dėmesio tam ka tobulinti nevertėtų (?)  O daugiau skirtume laiko sau ir savo aplinkai..kaip paaiškinti ta fenomeną ? su sveikatos sistema ta pati istorija ..


Rekomenduojame

Ignas Vėgėlė. Patyčios Lietuvoje

Informacinis karas. Aurimas Navys

Regionų politika? Audris Narbutas

Robertas Grigas. Apie liūdnus panašumus

Latvijoje atviros tikintiesiems lieka tik tradicinės Mišios

Prancūzijoje moksleivis šaukė „Allahu Akbar“ prisimenant islamisto nužudytą mokytoją, tėvas grasino padegti mokyklą

Skiepijimo strategija nukrypo ne į motyvavimą, o į grasinimą – Prezidentūra

Niujorko teisėjas uždraudė tėvui lankyti savo dukrą, kol šis nebus pasiskiepijęs nuo Covid

Nuo bačkos. Vytautas Landsbergis: Atsisakantys vakcinuotis žmonės turėtų mokėti „karstelio mokestį“

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Konfliktas Europos Parlamente: išklausykite EK pirmininkės ir Lenkijos premjero kalbas

Lenkijos premjeras M. Moravieckis Europos parlamente: Europos Sąjunga nėra valstybė. Valstybės yra Europos suverenai, kurie nustato ES kompetencijas

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas kuria medijų korporaciją

Nuo bačkos. Vilniaus meras R. Šimašius: aš turiu pareigą dėl vilniečių būti principingu už mūsų miestą ir jo gyventojus

Dr. Dalija Snieškienė. Kur aš tai mačiau???

Prof. Jonas Grigas. Pavojingiausia kada nors išrasta technologija

Suomijoje dėl krikščioniškų pažiūrų teisiama buvusi ministrė

Pokalbis su prof. Alvydu Jokubaičiu

Nuo bačkos. Dainius Žalimas: nacionalinio konstitucinio identiteto elementu negali būti atsisakymas pripažinti šeima tos pačios lyties asmenų sąjungą

Romualdas Ozolas. Tikslas ir uždavinys: atkurti valstybę

Vytautas Radžvilas. Ir vis dėlto tikrovė stipresnė už ideologiją

Edvardas Čiuldė. Vilniaus universiteto nekrozė

Gėjų manifestas

Raimondas Navickas. Pažvelkime į VU lyčiai jautrios kalbos gaires kitu kampu

Justas Sakavičius. Valdžios tikslas – sudaryti nepakeliamas sąlygas neskiepytam žmogui

Asta Višinskaitė - Katutė. Partnerystės įstatymo stūmimo kampanija

Nuo bačkos. Viktorija Čmilytė-Nielsen: Danija laimingiausių šalių trejetuke, nes ten įteisinta vienalyčių porų partnerystė

Anglijoje per penkerius metus planuojama uždaryti daugiau nei 360 bažnyčių

Ir vėl valdantiesiems „parūpo“ miškai

Vengrų europarlamentaras: Europos sąjungoje paskelbtas Šaltasis karas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.