Andrius Švarplys. Mums reikia blaivios istorijos politikos

Tiesos.lt redakcija   2019 m. rugpjūčio 1 d. 23:04

16     

    

Andrius Švarplys. Mums reikia blaivios istorijos politikos

Ant-istorinis humanizmas virsta progresyviu moraliniu teisuoliškumu, o šis netrunka virsti biurokratinio valdymo buldozeriu. Pagal leniniškąjį principą „kas kaltas? Ką daryti?“. Taip galima įvertinti ir Vilniaus savivaldybės bei mero R.Šimašiaus veiksmus.

Būtent šiais bruožais pasižymi Liberal Left tendencijos Vakarų pasaulyje. „Diskriminacijos“ ir „lygybės“ fanatikai save iškelia į pačių prisiskirtas antžmogiškas teisuoliškumo pozicijas, pradeda išrašinėti sąskaitas visai istorijai, Platonui, Aristoteliui, Šekspyrui, itin sudėtingose karo moralinėse situacijose atsidūrusiems žmonėms. Kaip sakė mūsų krašto tolerancijos kareivis Donatas Puslys, Noreika-Vėtra galėjo bent jau parodyti heroizmą...

Saugiai sėdėdami foteliuose ir įsijautę į kažkokią super progresyvią moralę jie nesibodi išrašinėti teisumo-kaltumo nuosprendžius ir tapti istorijos teisėjais. Jų fotelinis humanizmas tampa agresyviu moraliniu istoriniu terorizmu.

Ant-istoriškumas tampa anti-humanizmu. Žmonės, kurie padėjo savo galvas dėl kilnių tikslų ir privalėję daryti sudėtingiausius gyvybės-mirties sprendimus, dabar yra teisiami kažkokių pasaulio teisuoliams save prisiskyrusių jaunuolių ir politinėje korupcijoje pagautos partijos vieno iš buvusių lyderių.

R.Šimašiaus veiksmai yra ‘Mee too’ istorijos politika. Kaip ten 35 metų senumo epizodas tampa „aukos“ šiandieninės blogos savijautos įrodymu ar tiesiog susidorojimo įrankiu, taip ir čia karo situacijoje žmonių priimti sprendimai ar pasakytas žodis tampa kaltumo įrodymu šiandieniniams teisuoliams.

Lietuvių tolerantų ir politikų veiksmai atspindi madingą globalistinę tendenciją Vakaruose: pagal iškreiptai suvoktas lygybės, antidiskriminacijos, įsižeidimo, išvadavimo sampratas elitistiškai pajungti politinę-biurokratinę mašiną įgyvendinti Teisingos Moralės imperatyvus. Šeštadienio naktį pasiųsta įmonė nukabinti lentą yra puikus to pavyzdys… Stalinistiniai trėmimai irgi prasidėdavo saulei vos pradedant aušti. Anonimiškumas yra elitistinio biurokratinio valdymo priedanga ir gal net sąlyga. Taip saugiau ir efektyviau. Toliau nuo žmonių, nes prieš žmones.

Tačiau lygiai taip pat neturėtume pasiduoti tautinio grynumo psichozei ir nieko nelaikyti šventais a priori. Tautinis grynumas yra lygiai toks pat ant-istorinis ir anti-humanistinis kaip ir liberal left marskistinis teisuoliškumas. Tai dvi to paties medalio skirtingos pusės. Tik fanatiška moralė gali žmogų laikyti absoliučiai baltu arba juodu.

Mums reikia blaivios istorijos politikos. Kuri, deja, jau neįmanoma šiandieninėje situacijoje.

Pirmiausia, jai reikia gero, humanistinio švietimo mokyklose (rodyti ir aiškinti tokius filmus kaip „Pianistas“ ar „Šindlerio sąrašas“). Be klasikinės Vakarų literatūros ir egzistencinių moralinių dilemų pajautimo čia apskritai nieko nebus.

Antra, jai reikia autoritetų. Nepainioti vien tik su ekspertais-istorikais. Matėme vieno jų vaidmenį šioje istorijoje: „Esu istorikas, viską žinau ir viską aprašiau, bet pareiškiu savo asmeninę nuomonę“. Kaip tik prieš pat miesto tarybos posėdį... Toks istorijos mokslo autoriteto politinis naudojimas pasislepiant už „asmeninės nuomonės“ facebooko paaugliškoje raiškoje yra tiesiog nepriimtinas (kalbu čia apie Nerijų Šepetį).

Trečia, reikia stabdyti elitistinę politiką ir biurokratinį valdymą. Visuomenė per savo asociacijas turi tarti savo žodį: mokytojų organizacijos, istorikų bendruomenes, politiniai kaliniai tremtiniai, žydų bendruomenės, tikrieji pasaulio teisuoliai (gelbėję žydus). Ne facebooke. Partijos ir ypač korumpuotų partijų buvę lyderiai turėtų būti paskutinėje vietoje nuomonės pareiškimo procese.

Dabar beveik viskas atvirkščiai.

P.S. Liūdina Lietuvos žydų bendruomenės pozicija šiais klausimais. Regis, jos lyderius visiškai tenkina toks elitistinis politinis Vilniaus mero veikimas. Tokia vienpusiška, teisuoliška moralė ir istorijos vertinimai. Ir galiausiai – visuomenę sukiršinantis efektas.

Atrodo, nepadaryta jokių išvadų po to, kai irgi buvo sveikinami R.Vanagaitės „Mūsiškiai“ bei juos lydėjusi ataka į Ramanausko-Vanago istoriją. Tuo metu Izraelio ambasadorius išmintingai pasveikino Vanago dukrą su gimtadieniu…

P. P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Jules       2019-08-2 19:15

“Kryžiuotis Europoje” irgi nieko nerašė apie dujų kameras, kodėl, pone Tvankstai? “Crusade in Europe” is a book of wartime by General Dwight D. Eisenhower published in 1948. To negalėjo būti, kad Sovietijos sąjungininkų vadai šito negalėjo žinoti. Kažkas čia ne taip, prašome VU docentų komentaro.

naudingas gojus t.y. pasaulio teisuolis       2019-08-2 17:39

Mums reikia tokios istorijos politikos, kokios mums reikia.
Del to ” ... Lietuvos žydų bendruomenės pozicija šiais klausimais” jų nė kiek neliūdina. Nes ji yra tokia, kokios jiems reikia.
Liūdina tik mus, nes mūsų pozicijos nėra jokios. Tad kol kas diskusija neįmanoma.

Na klar,       2019-08-2 14:36

dabar girta istorijos politika. Makulatūra, o ne istorija. Praeitis visada dabartiška - mūsų Lebenspraxis. Nustokite mus traumuoti, istorijos pseudukai, moksliukai-pavyzdukai, ar girdite?

niekinis       2019-08-2 14:08

tai reiskia troliu uzvaldytas, Didziojo Brolio is Gyvuliu ukio valdomas, prak bolsevikai. Taigi visas jusu portalas yra niekinis.

Tvankstas       2019-08-2 13:53

Keistas - pagal įvairius šaltinius skaičiuojant, tai žydų žuvo II pasauliniame kare 2 mln., tai pavirtina pačių žydų organizacijų skaičiai apie savo tautiečius pokario metais.
Dujų kameros žudyti masiškai žmones negalėjo būti II pasaulinio karo metais - neįmanoma tai buvo atlikti pagal tų dienų medžiagas.
Labai aiškus atsakymas yra duotas Niurnbergo tribunole, sovietinėje knygoje (autorius - prokuroras Niurnberge Rudenko) netgi duotos Zyklon-B techninės charakteristikos nuotrauka.
Truman, Churchill, de Gaule yra parašę 12.000puslapių atsiminimų apie II pasaulinį karą, bet kažkodėl nei vienu žodžiu nėra užsiminę apie dujų kameras.
Nekeista ?

Keistas       2019-08-2 11:45

Supratimas, kam naikinamos utelės ir kiti parazitai, jei paskui sunaikina tą patį objekta su visais gyviais, trūksta logikos,o kad tautą naikino tai faktas, ir visokiais būdais, utelės čia ne prie ko.

viskas paprasčiau: velniava       2019-08-2 10:59

liberastai, kaip jų mokytojai bei tėvai komunistai - yra ateistai.
o velnias ypač mėgsta tokius: blogis, neapykanta, susireikšminimas, gyvuliški iškrypimai ir kita velniava - per tokius plinta…
———
kaip kovoti su tokiais pederastais?
1. Tiesos žodis
2. būk krikščionis - nesielk kaip jie.
3. melstis už nabagėlių komunistų-liberalų sielas

Tvankstas       2019-08-2 10:26

Raktas į blaivią istoriją yra Auschwitz, kai bus aprašyta blaivi padėtis ten buvusi 1940-45 m.
Holokausto ideologas Nr.2 Primo Levi 1946 m. parašė knygą apie Auschwitz, ten prabuvęs beveik metus laiko, kai būdamas chemiku su universiteto diplomu, nieko neparašė apie dujų kameras, NIEKO, kadangi tokių ten nebuvo, buvo tik utėlėms, blusoms, blakėms naikinti kalinių drabužiuose, todėl išlikusi dujų kamera atsidaro į vidų, kas nėra galima, jei ten būtų užtroškinti žmonės.
Holokausto ideologas Nr.1 Elie Wesel gavo Nobelio taikos premiją 1986 m. (jis rašė teisingai - buvo 2 kartus išlaisvintas : RA iš Auschwitz 1945 m. sausio pabaigoje ir amerikiečių iš Buchenwald 1945 m. balandžio pradžioje - KAS GALI PAAIŠKINTI TOKIUS 2 ĮVYKIUS ?), tai P. Levi iš apmaudo, kad 1946 m. parašė tiesą apie Auschwitz dujų kameras ir kitus dalykus, kaip darbo stovyklą sintetinio benzino ir sintetinio kaučiuko gamybai iš Silezijos anglies, 1987 m. nusižudė laiptinėje krisdamas žemyn galva - negalėjo savęs pernešti už padarytą klaidą 1946 m.
Auschwitz buvo knyga, kurioje registravo mirtis, kad Raudonasis Kryžius atvykęs galėtų kontroliuoti. 1944 m. spalio mėnesį buvo 68 tūkst. įrašų, iš kurių matyti apie 30tūkst. buvus žydų, tame sąraše yra ir stovyklos gydytojai, ir mano bendrapavardis esesininkas suvokietinta pavarde, mirę nuo šiltinės ir sudeginti.
Auschwitz buvo 50 krematoriumų, visi 1 lavonui sudeginti, panaudojimas iki 3000kartų, nei vienas neperstatytas, tai MAX galėjo būti iki 150 tūkst., tikrovėje 110-120 tūkst.
Melas yra, kad Budapešto žydai buvo vežami sunaikinti - tą dieną, kai ‘atvyko ešelonas’, skraidė danguje amerikiečių žvalgybinis lėktuvas ir darė nuotraukas - jokio ešelono, jokios žmonių minios.
Aukų kalnai - po išlaisvinimo visų sąjungininkų armijų nebuvo suteikiama jokia pagalba - maistu, vaistais, dezinfekcinėmis priemonėmis, žmonės buvo uždaromi ir neišleidžiami, kildavo epidemijos dėl Zyklon-B trūkumo parazitams naikinti, lavonus kraudavo kalnais, fotografuodavo. Išlaisvintųjų mirdavo nuo trečdalio iki pusės, kaip ir garsioji Anna Frank Bergen-Belsen stovykloje.
Jei nebus blaivios istorijos apie Auschwitz, tai nebus blaivios istorijos ir apie Lietuvą 1933-2019 metais.

Tvankstas       2019-08-2 9:26

Visa Vakarų Europos dvasinė kultūra yra persisunkusi rasizmu prieš Rytų Europos tautų kultūrą (nuo graikų - romėnų laikų), jas nustumiant į materialinį skurdą ekonominiais užkariavimais, išnaudojant kaip vergus, kurie turi mylėti gelbėtojus nuo rusų lokio, šis reiškiasi kaip išprotėjęs sadistas Golemas, sukurtas 1917 m.

visas       2019-08-2 9:21

jusu portalas yra niekinis

Tvankstas       2019-08-2 9:19

Kiekvienos Europos valstybės istorija yra nepaprastai iškraipyta, ypatingai Lenkijos, Rusijos, Vokietijos, Prancūzijos, ..., taip pat ir Lietuvos, ypatingai nuo 1939 m. iki dabar, senoji Lietuvos istorija yra pavogta Lenkijos, Rusijos, Vokietijos, Baltarusijos, Ukrainos (prieškrikštinė), iškraipymų bendras vardiklis yra istorikai - masonai.

Tvankstas       2019-08-2 9:04

Blaivi istorija ?
Tada reikia remtis :
1. Justinas Pranaitis ‘The Talmud Unmasked’,
2. Justinas Pranaitis, ekspertizės išvados 1913 m.,
3. H. Ford ‘The International Jew’,
4. Caro Rodriguez ‘Masonijos paslaptys’/El Misterio de la Masoneria,
5. A.Solženicyn, ‘Raudonasis ratas’, ‘200 metų’, ‘GULAG archipelagas’,
6. A.C. Sutton knygomis apie Wallstreet ir bolševikų revoliuciją, apoe Wallstreet ir A.Hitlerio atvedimą į valdžią,
7. N.Finkelštein ‘Holokausto industrija’,
8. Paul Rassignier knygomis,
9. V.Suvorov knygomis,
10. A.Kliosovo darbai DNR srityje,
11. T.Kaufmann ‘Germany must perish’
...
Sąrašą galima tęsti.
Paskutinė nemasoninė valstybė - pasaulinė jėga buvo Rusijos imperija, kurios pirmas bandymas buvo Jekaterinos II valdymas, po to Napoleono 1812 m. žygis, Krymo karas 1853-56, 1904-05 m. karas Tolimuosiuose Rytuose, 1910 m. Bosnijos užėmimas, 1914 m. nužudymas Sarajeve, kuris įskėlė kibirkštį I pasauliniam karui ir judėjų įsiviešpatavimui nuo 1917 m.
Jei be šių įvykių tikrųjų priežasčių - masonijos (R1a1b) amžinojo siekio pavergti Rytų Europą (R1a1a) ( tai tęsiasi daugiau kaip 22-25 tūkst.m.- ypač aršiai paskutinius 5 tūkst. m.) nebus nagrinėjama istorija, tai bus klajonės pelkynų miglovarose.
Šių minėtų knygų - darbų šviesoje labai aiškūs yra : 1933.03.24 karo paskelbimas Vokietijai, sekantys įvykiai : 1939.08.23, 1940.06.15, 1941.06.14-15, 1941.06.22, 1945.08.02 ( Potsdamo konferencija ), Niurnbergo tribunolas, Vokietijos žmonių naikinimas karo metais ir pokaryje, K. Adenauerio paskaičiamais bent 6 mln. tik iš rytuose prarastų žemių ir iškraustytų vokiečių ( 6 mln. iš 13,3 mln ), kur dar neminima 1,5 mln. karo belaisvių mirtis Reino belaisvių stovyklose po atviru dangumi (vykstant Niurnbergo tribunolui).

Tvankstas       2019-08-2 8:34

Dėl galimų “Litos teisuolių” - judaizmas nuo mažens kala, kad gojus yra gyvulys ir gojų gelbėti nereikia, tai gyvulio gelbėjimas.
Sunku patikėti, kad NKVD / MGB darbuotojas, nuėjęs dirbti ten dirbti, nepasimėgaus sadistiniu malonumu - sunaikinti gojų lėtai arba greitai.

Labai geros,       2019-08-2 7:35

pasvertos mintys.Todėl ir trūksta Lietuvoje krikščionių demokratų partijos.Kuri ne teistų,o suprasti mokytų.Kai kada nubrėžtų moralinias ribas,kurias paliko krikščionybė.

Taigi,       2019-08-2 5:51

berods, estai ieškojo “Litos teisuolių” ir solidžią premiją buvo skyrę, bet taip ir nerado nei vieno lietuvių gelbėtojo.

Algis Jokštys       2019-08-2 3:40

Veik nebūtin pasitraukė nesenisi visur skambėjęs žodis “pliuralizmas”. Autorius pelnytai pagarbisi kalba apie pasaulio teisuolius, gelbėjusius žydus. O gal kas esate girdėję apie “Litos teisuolius”?Na, turiu omeny žydus, gelbėjusius lietuvius nuo sovietinių represijų. Būtų tikrai įdomu gauti žinių ir šia tema. Kad pamatytume įvairiapusiškesnį, pliuralistinį vaizdą.


Rekomenduojame

Audrius Bačiulis. Kaip manot, į kurią šalį IT darbuotojai ketina emigruoti nuo prakeiktos Lukašenkos diktatūros?

Prof. Kęstutis Skrupskelis: kaltę privalu įrodyti

Geroji Naujiena: Kad ir mums būtų atleista

Vytautas Radžvilas. Apie „sociologinę demokratiją“, arba TS-LKD – mūsų epochos protas, garbė ir sąžinė?

Ramūnas Aušrotas. Kas yra ir ko nėra paskutinėje rudens sesijos Seimo programoje?

Audriaus Bačiulio replika: O dabar įsivaizduokime…

Nuomonė: Neringa Venckienė. Lietuva nesiskiria nuo Rusijos

Algimantas Rusteika. Jie pralaimėjo, tik dar nei jie, nei mes to nesupratom. Supraskim

Vytautas Radžvilas. „Pagal šiandien teisiančius rezistentus, turime tapti mankurtais“

Laimonas Kairiūkštis. Olimpo dievai akli: lietuviškas švietimas

Liutauras Stoškus. Keletas štrichų iš asmeninės rinkiminės patirties su pasiūlymais rinkimų sistemos tobulinimui

Vidas Rachlevičius. ES eksportuoja tai, ko britai visai nepageidauja

Gintaras Furmanavičius. Nemira Pumprickaitė įgarsino LRT svajones

Ramūnas Aušrotas. Visuomenė turi žinoti, kokia yra Lietuvos švietimo tarybos narių pozicija

Algimantas Rusteika. Iš duobagyvių gyvenimo

Liudvikas Jakimavičius. Revoliucija kaip žaidimas

Neringa Venckienė. L. Stankūnaitės advokatė Grubliauskienė jau aiškina, kad Deimantė kalba su akcentu

Ramūnas Aušrotas. Ar vienaragis priklauso gėjams?

Arvydas Anušauskas. Demonstratyvus Kremliaus noras susitapatinti su okupantais

Geroji Naujiena: „Meilė – įstatymo pilnatvė“

Neringa Venckienė. Deimantės negalima apklausti teisme, nes ji ... nebekalba lietuviškai?

Vytautas Sinica. Tylėti būtų gėda patiems prieš save

Povilas Gylys. Po rinkimų nors ir tvanas?

Andrius Švarplys. Čia ir dedam tašką kalboms apie VDU bendruomenę?

„Nacionalinis susivienijimas“ pateikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai

Algimantas Rusteika. Prasideda sisteminis Nacionalinio susivienijimo puolimas

Sukurta LGGRT centro konsultacinė ekspertų komisija

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Skųsime viską ir visus? Nuo kaukių iki šeimos ir vaiko teisių

Buvusios Suomijos ministrės žodžio laisvės byla: „Bauginimais neprivers manęs slėpti tikėjimo“

Algimantas Rusteika. Naujienos iš „demokratijos“ frontų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.