Visuomenės pokyčių analizė, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Žiniasklaida

Andrius Švarplys. „Mane įtikino: verkiant reikia išviešinti LRT-prodiuserinių firmų sąmatas“

Tiesos.lt redakcija   2017 m. gruodžio 22 d. 0:13

30     

    

Andrius Švarplys. „Mane įtikino: verkiant reikia išviešinti LRT-prodiuserinių firmų sąmatas“

Šis „super-prodiuseris“ galutinai įtikina: verkiant reikia išviešinti LRT-prodiuserinių firmų sąmatas (žr. DELFI.lt: „Laurynas Šeškus. 50 000 eurų už vieną laidą – daug ar mažai?“.

„Apšvietimo“, „kamerų“, „veidų“ ir „objektyvų“ ekspertai įsisuko į valstybės biudžeto 36 milijonus eurų ir dabar tikisi tokiais straipsniais paruošti visuomenę neišvengiamam sąmatų atskleidimui – „normalioms“ kainoms.

Nejaugi jie nesupranta, kad su tokiais aiškinimais jie šaudo sau į koją? „Papasakosiu tiems mulkiams apie aukštalipius, 30 kg svorio įrangą ant pečių ir nenutrūkstamą technologinę ir žmonių grandinę: o gal ir patikės, kad Siaurovizijos kainos yra normalios“.

Jeigu reikia tokio piaro, vadinasi, situacija ten išties rimta. Užuot ramių-ramiausiai atskleidę visą informaciją, įvairiausi veikėjai iš LTV pradeda didįjį išlikimo žygį:

- vienas (turbūt iš siauresnio Siauro rato) rašo laišką Europos transliuotojų asociacijai – „smaugiama žodžio laisvė! Naikinamas LTV nepriklausomumas! Politinis įsikišimas!“ (žr. LRT.lt: „EBU: reikalavimas atskleisti konfidencialią informaciją kelia susirūpinimą dėl LRT nepriklausomumo“);

- kitas ligos patale per vieną dieną tampa grūdų rinkos ekspertu ir neva demaskuoja Lietuvos problemą Nr.1 – R.Karbauskį. Prieš mėnesį, tiesa, pats tyliai-saugiai-šiltai įsitaisęs su savo politine (neva nešališko humoro) laida į biudžetinius pinigus LTV (žr. „Klausimai Karbauskiui nesibaigia: vėl nerimsta Haroldas Mackevičius“; „Klausimų Karbauskiui turi ir Haroldas Mackevič

- kadaise vakarietiško žurnalisto įvaizdį puoselėjęs TV prodiuseris E.Jakilaitis, kukliai pasigyręs, kad „mes taip norime gyventi ir dirbti už 50 tūkst. pelno nuo 2,6 mlijono“, iš karto pereina prie profesionalių klausimų valstybės Priešui Nr.1. Tiesa, užmiršęs apie vakarietišką skaidrumo principą ir parlamentinę viešųjų finansų kontrolę.

- na, ir dabar šis co-prodiuseris detaliai paaiškina, kad viskas normalei.

Tikras prodiuserių maištas! Sukilimas vištidėje smile

Toks ekspertinis paaiškinimas runkeliams savo esme nesiskiria nuo Liberalų Sąjūdžio bandymo įtikinti savo racionalų rinkėją, kad viskas buvo tik asmeninis E.Masiulio biznio reikalas.

Tuo tarpu, galime išvesti Siauro-pseudovalstybininkų televizijos dėsnį: LTV studijų spindesys atvirkščiai proporcingas socialiniam jautrumui, pilietiniam atvirumui, skaidrumui ir demokratijai.

Mes nenorime „šok su žvaigžde“ spindesio, mes norime realaus nuomonės pliuralizmo, visuomenės skaudulių įgarsinimo.

Mes nenorime TV prodiuserių-ekspertų valdymo, mes norime visuomeninės televizijos.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dongdong8       2018-02-6 8:46
Raigerdas        2017-12-23 20:29

Aš tai nesuprantu vieno dalyko: nejaugi LRT už tuos milijonus negali priimti į darbą talentingų laidų kūrėjų? Ar jūs manote, kad Skydinės direktorius tikrai gali sėkmingai vadovauti Visuomeninei TV? Jeigu tai būtų iš tikrųjų žmogus, mylintis savo tėvynę ir pasišventęs jos labui, tai jis nebūtų atidaręs ten savo to “bufeto” skydinėje. Taigi, įvykis skydinėje PADEMONSTRAVO visai Lietuvai, kad jo einamos pareigos yra per AUKŠTOS, todėl jis neišvengiamai žemins visą TV iki skydinės lygio TV. Supraskite pagaliau, kad yra toks dalykas kaip atsakomybės jausmas. Jeigu pas žmogų Atsakomybės jausmas yra žemesnis, nei užimamos pareigos, tai jis neišvengiamai užsiims kenkėjiška veikla, kad jį pažemintų pareigose. Šitas Siaurusevičius negali nešti tokios naštos, kaip LRT Generalinis direktorius, nes jam ji yra per didelė. Kada žmogaus atsakomybės jausmas atitinka jam patikėtas pareigas, jūs visada gausite puikius darbo vaisius, išaugintus šito žmogaus, ir atvirkščiai, jeigu tas atsakomybės jausmas arba pagrindinis žmogaus vidinis stuburas ant kurio ir laikosi visi kiti žmogaus charakterio bruožai, nėra išvystytas, tada jūs gausite ir nuotykius skydinėje (ir ne tik skydinėje), ir mokesčių mokėtojų pinigų “įsisavinimus” ir pasidalinimus tarp draugų, ir aklą bei kurčią LRT Tarybą, kuri nieko negirdi, nieko nemato ir už nieką neatsako. Pagarba gerbiamam Andriui Švarpliui, drąsiai išsakiusiam teisingas pastabas ir kritiką LRT atžvilgiu. Aišku, LRT E.J. ir “dviratininkai” dar nepasiekė tokį įžūlumo laipsnį kaip Rusijos TV “žvaigždė” Solovjovas, tačiau jų interesai keistai yra panašūs, nors tarp mūsų ir vyksta tas “Informacinis karas”. Kas galėjo pagalvoti, kad kovodami už tautos laisvę, jie tą laisvę iškovojo būtent tiems, kurie pasižymi būtent savo kiauliškais interesais. Įdomu, kad R. Valatka, tiek atkakliai įrodinėjęs, kokie kvailiai yra tie valstiečiai, dabar tyli ir apsimeta, kad nieko nevyksta. O juk ir pats ten buvo toje LRT Taryboje, bet nieko blogo nematė. kažkokios kreivos akys pas tą R.Valatką, matomai nuo pat vaikystės tiesos nemėgo. Aš tais komunistiniais laikais kai kurias LRT laidas mėgau ir prisimenu jas iki šiolei. Dabar ten nėra, ką žiūrėti, nes pažiūri pradžią ir žinai, kuo tai baigsis, žinai, kad tas ar anas bus sudirbtas, o koks nors žmogus, kuri tikrai dirba Lietuvai net nebus paminėtas. Kreivų veidrodžių karalystė įsitvirtino LRT, o “dviratininkai” šito nemato. Šlykščią žurnalistiką mes turime. Lietuvai reikia pradėti nuo jos išsivaduoti ir tai įmanoma padaryti, sutvarkius pagaliau LRT ir išmokius juos dirbti visuomenės labui. Ar šiandien, kas nors gintų šitą LRT? Manau, kad ne.

Chalatas       2017-12-23 13:44

Aš čia ne prie ko. Pasidomėsiu, pakritikuosiu chuaaaaaa.

Irena       2017-12-23 13:32

As, kazkodel, kad ir labai gaila, bet manau, kad is didelio debesies bus mazas lietus.Visa ta “siaurovizija”, manau, irgi galvoja ta pati.Dabar patyles uzpakalius suspaude ir…dirbs, kaip dirbe.Jie, matomai, turi gera uznugari.Tam “uznugariui” juk irgi reikia savu zmoniu savoj “visuomeninej” TV.Sirdy labai graudu, kad nusiritom iki tokio laipsnio.

StasysG       2017-12-22 23:45

Ir šitą Autorių  paskaičius, ir Krivicką delfyje matosi, kad LRT’e pūlinys turėtų greitai sprogti. Trauktis nebėra kur: Prezidente, nustokite šypsotis, imkite šluotą ir iššluokite šiukšles iš trobos. Nes dar toli iki prezidentinės kadencijos pabaigos.

net apsiverkiau       2017-12-22 23:16

Tai ir atsibodusio “gumuro” titanas H.Mackevičius turi klausimų Karbauskiui? Kas dar? Aurelijus Katkevičius turi? Gal dar Algis Ramanauskas? smile

iš godumo Jakela paspringo       2017-12-22 23:01

Iškart matėsi, kad jis įsitraukia ir kad rezultatas bus būtent toks. Net nuvylė truputį. smile

LRT vadovauti vėl        2017-12-22 21:03

galėtų būti sugrąžintas K.Petrauskis.Kai jis dirbo,radijas ir TV buvo įdomūs.

Kiemsargis       2017-12-22 19:29

ĖLĖRTĖ ,ĖLĖRTĖ ...O juk kažkada turėjome SAVO ,LIETUVIŠKĄ ,tikrai VISUOMENINĮ “Lietuvos radiją ir televiziją”.

dėkoju       2017-12-22 17:54

ačiū, Jūs visada tiesiai šviesiai ir taikliai.

Gal       2017-12-22 17:52

nebus per stipru po K.Krivicko klausimėlių lrytas.lt įvardinant tai, kas yra”šeimyninėje” televizijoje, pasakyti, kad ten šiltai,šiltai įsitaisiusi Siauro gauja ir kad Seimas būtų mazgotės vietoje, jei tos gaujos neiššluotų.

pritariu       2017-12-22 15:57

LRT turi ginti Lietuvą, jos reikalais gyventi. O ką matome - tuščias, tuščias, tuščias laidas ir tų vagių monologus. Jokių rimtų diskusijų - tik tos pačios plikos ir išburkę piktos fizionomijos, kitus nuolatos šmeižiančios. Todėl palaikyti R. Karbauskį yra ypač aktalu. Sėkmės jiems, nes jie norėtų nuversti valstiečius, kaip norėjo nuversi A. Verygą. Smagu, kad nepavyko - tai jau geras ženklas.

prasidėjo       2017-12-22 15:47

gyvatė ėda savo uodegą

siaip       2017-12-22 15:39

paskaitykit karsta komentara

ruta       2017-12-22 13:51

Aciu Autoriui , tiksliai sudejote taskus ant Siauro svogeriu saikos biznio .. Kadangi konkurencijos Siaurovizijoje nera , tai labai pravartu butu , kad tautieciai patys sprestu ar jie ziures, tai yra, ar finansuos sita mesla ..

Ale       2017-12-22 12:57

Pagarba autoriui; LRT turėtų persitvarkyti, kaip to seniai reikalauja piliečiai ir tapti tikrai visuomeniniu. Dabar kryptis - olialia.

Tik chirurginė intervencija ir "liustracija"       2017-12-22 12:48

Tikiuosi, kad tai supranta absoliuti dauguma:
liga taip užleista ir auglys taip išvešėjęs, kad operacija būtina ir kuo greičiau, tuo geriau ir lengviau - tiek “chirurgams”, tiek “ligoniui”.
Po chirurginės intervencijos taip pat būtinas “švitinimas”
- paviešinimas, kaip, kur ir kas naudojo
nevisuomeninio transliuotojo visuomeninius pinigus antivisuomeninei veiklai. NK

RRR       2017-12-22 12:18

O etikos ir moralės požiūriu ar neturėtų tas egzotines laidas rengti ne biudžeto pinigais, o jų pačių lėšomis, juk jie - ne prievarta išvežti tremtiniai - išvažiavo savo apsisprendimu.

Agnė       2017-12-22 11:45

Ir dar: tie tendencingi plepalai veda žmones emigracijos link. Išsirinkot kolhoznikus, tau taip ir gyvensit, tik dar blogiau

beje,       2017-12-22 11:34

neskaitant politinių laidų, kurias veda susireikšminę, bet intelektualiai jau seniai degraduojantys pseudoelitiniai žurnaliūgos (apie žurnalistinį profesionalumą jau nekalbu), LRT dar rodo gana kokybišką produkciją, tik va įdomu kokiais “kaštais”

Liberalizmas supainioja protus.       2017-12-22 11:31

Lietuva balsavo prieš Jeruzalės pripažinimą Izraeliui.Tai kam Grybauskaitė valgys Kūčias?Juk tai reveransas islamui,kuris nežino savo ribų.

Šaunuolis       2017-12-22 11:31

Andriau!
Tikrai, juk “dviratininkai” irgi įsisuko dabar į mūsų, valstybės, biudžeto pinigus, mackievičiaus “ne prie ko” čia dar ir kaip “prie ko”

belieka tikėtis seimūnų principingumo ir pareikalavimo, o ne “paprašymo” atskleist LRT, kaip naudojami mūsų visų pinigai

Snapas       2017-12-22 11:20

Seniai nežiūriu lietuviškų kanalų... Bet kodėl jie turi būti finansuojami už tendencingai patiktas žinias?

V.A.S.       2017-12-22 10:58

Brangus Kalėdų Seneli,
nepalik prašytos dovanėlės po eglute,
Varyk Bentley tiesiai į garažą.

Č.Z.       2017-12-22 10:56

Autorius teisus.Aš jau nepamenu,kada žiūrėjau LTV.Šiandien ir vakar nebuvau įsijungusi.Dar kartais pasižiūriu “Ryto suktinį”,bet pastaruosius mėnesius vis rodo
iš Amerikos.Iš Amerikos gali rodyti kitose laidose,o “Ryto suktinis” turėtų rodyti
Lietuvos gyvenimą.Juk gyvenimas verda ne tik Vilniuje,bet ir kitur Lietuvoje.Galėtų būti reportažai iš teatrų,muziejų.Parodykit parodas muziejuose.Juk ne visi gali išeiti iš namų ar išvažiuoti į Vilnių ir kitus Lietuvos didmiesčius.Jau invalidai visai pamiršti,atrodytų, kad jiems gyvybiškai nesvarbus kultūrinis Lietuvos gyvenimas.Transliuokit koncertus,spektaklius,parodas.Kodėl nėra laidų ,kaip buvo
“Sąjūdžio"laikais,kuriose buvo aptarinėjamos politikos,ekonomikos ir kitos labai
svarbios tautai sritys.Ar dabar jau problemų nėra???

ta vadinamoji visuomenine tv       2017-12-22 10:15

uzsiima smegenu plovimu uz musu visu pinigus, taip pat purvo pylimu pagal seimininko uzsakyma. Visuomenei ji neprieinama. Atsimenate Zemes Referenduma? Ten is tolo nebuvo vietos jo organizatoriams. Net ir surinkus 300 000 parasu. Uztat purvo pylimui- visada prasom!

albina       2017-12-22 10:02

Ačiū,ANDRIAU! Pritariu kiekvienam Tamstos žodžiui.Juk matom,kaip organizuojama gynyba ir puolimas.Bėga iš Tėvynės dėl melo ir nepagarbos,dėl to paties perjungiam kanalus.Bet jei nenori ŠOK SU MANIM,belieka žiūrėti kitų šalių TV.Gal tai vykdoma sąmoningai?Pinigus gavo,pataisą apie paslaptingas išlaidas turi,gyvenk ir plaukiok su savo chebryte.Kodėl tokia LTV tenkina jaunus politikus,tokius kritiškus viskam,Gabrielių,Gintautą,modernišką Eugenijų?

TO Kažkaip       2017-12-22 8:29

Pritariu - spartietiškos sąlygos daug ką apvalytų.
Bet, manau, svarbiau būtų sutarti, kaip paremti tiesos.lt poryalo entuziastus. Ir šiaip - kad galėtų augti. Jei Pro Patria gauna aukų ir valstybės paramos, tiesos.lt veikia be jokių lėšų, ir jeigu jie pasitrauktų, bent man būtų praradimas.
Ką manot?

Kažkaip reiktų Lietuvai       2017-12-22 7:44

pasitarti ir visuomeninį transliuotoją palikti tik su simboliniu biudžetu.Tegul dirba ten pasišventę.

Agnė       2017-12-22 6:35

Super! Mes nenorime „šok su žvaigžde“ spindesio, mes norime realaus nuomonės pliuralizmo, visuomenės skaudulių įgarsinimo. Pratęsiu: norime noormalių žinių, reportažų(ne kartojamų po kelis kartus kiekvienai temai), ne tik Vilniuje kas darosi, bet ir Lietuvoje…. Čia galima be galo vardinti, ko mes norime, tik ne to, ką dabar mums bruka!


Rekomenduojame

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Rasa Čepaitienė. Rentininkų partija

Ramūnas Aušrotas. JK valdžia po truputį pradeda „veržti kranelius“ gender ideologijos sklaidai tarp jaunimo

Mirštanti Europa (ir tai nėra vien tiktai senėjimas) kviečiasi „šviežio kraujo“...

Algimantas Rusteika. Apie teisingumą

Andrius Švarplys. Emanuelio Macrono žinia Rytų Europai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.