Pasaulis, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Žmogaus teisės, Nevyriausybinės organizacijos, Žiniasklaida

Andrius Švarplys. Lyg Kafkos „Procese“ – užtenka anoniminio skundo, kad būtų apribotos mano saviraiškos teisės ir žodžio laisvė?

Tiesos.lt redakcija   2018 m. lapkričio 17 d. 17:46

15     

    

Andrius Švarplys. Lyg Kafkos „Procese“ – užtenka anoniminio skundo, kad būtų apribotos mano saviraiškos teisės ir žodžio laisvė?

Užvakar, ketvirtadienį, Facebook blokavo mano paskyrą. Kaip supratau iš atsiųsto laiško (jį permetu žemiau), kažkas mane apskundė. Nenurodoma nieko daugiau, tik siūloma pasiskaityti apie Facebooko vertybes.

Tai kaip čia išeina: užtenka anoniminio skundo, kad būtų apribotos mano saviraiškos teisės ir žodžio laisvė?

Pasijutau kaip Jozefas K. F.Kafkos „Procese“ – neaišku nei kokį įstatymą ar vertybes aš pažeidžiau, nei kas mane kaltina, netgi neaišku kokia konkrečiai mano nuomonė ką nors pažeidė? (Kiek matau, joks mano postas nėra ištrintas).

Staiga nežinia kodėl, nežinia už ką ir nežinia kas mane kaltina. Bet pasekmės iš to yra realios. Tai yra anti-teisiška. Ir, tiesą sakant, totalitariška.

Akivaizdu, kad valstybė ir tarptautinė teisė turi imtis reguliuoti virtualias erdves: pirmiausia jas traktuoti kaip viešąją erdvę ir taikyti jai konstitucinius-teisinius principus. Net jei tos virtualios erdvės yra privataus kapitalo, tačiau dėl masiškumo jos įgauna politinę ir socialinę prasmę. Jos iš esmės atlieka viešosios erdvės funkciją.

Tokios „bendruomenės“ negali nusistatyti vertybių, kurios neatitinka konstitucinių principų. Ir juo labiau negali atakuoti žmonių anoniminiu būdu.

Būtent tai Facebooko savininkui primena JAV kongresmenai šiuose video. Bet panašu, kad politinio korektiškumo cenzūra dar yra visiškai nekontroliuojama (ČIA ir ČIA).

O štai čia tas laiškas:

Pašalinome jūsų paskelbtą įrašą
It looks like something you posted doesn’t follow our Community Standards.
man atrodo, jūs be reikalo esate toks santūrus. Pasakykite kartą viešai, kad jūs remsite V.Putiną bet kokiomis aplinkybėmis, kol jis kovos prieš Vakarų sodomiją ir pederastiją – ir bus žymiai visiems aiškiau. Pasakykite, kad atleidžiate V.Putino Rusijai bet kokią agresiją, bet kokias žudynes, bet kokį melą, bet kokią propagandą, jeigu jis stabdys Vakarų liberastiją – ir bus lengviau diskutuoti apie „rusai puola“. Tiesą sakant, ir nereikės daugiau diskutuoti…

Įdomu tai, kad niekada jokia forma nesu rašęs apie Putino Rusijos agresijos pateisinimą ar kvietęs įžeidinėti gėjus. Aš domiuosi filosofiniais, politiniais, ideologiniais kontekstais – mano mintis yra apie bendras tendencijas, idėjines transformacijas, o ne apie konkrečius asmenis su lytinėmis orientacijomis. Šį anonimo kaltinimą laikau visiškai neadekvačiu, turinčiu fanatiškų mizantropinių/neurotinių bruožų.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Arne       2018-11-20 17:46

neįtikėtina situacija, piktinamės kartu su jumis.

Arne       2018-11-20 17:44

dėkui autoriui už visas įžvalgas, visada su įdomumu skaitau.

Al.       2018-11-19 2:25

Šaunuolis !

Tiesiog,       2018-11-18 16:47

autorius labai taikliai ir esmes triuskina dabartines liberalmarksistu teorijas.Tiksliau, nuodus.Kazkam kraujas kraujagyslese sukepe is ituzio.Tas biaurus ir brutualus procesas pajudejes ir kuo arciau rinkimu, tuo labiau jis bus arsesnis.

mazgys       2018-11-18 1:06

F.Kafkos ,,Procese’’ yra tokia frazė: ,,Laikykite tiesą ne pareiga, o būtinybe.’’ Prahoje yra geniali čekų skulptoriaus Jaroslavo Ronos sukurta skulptūra F.Kafkai - ją suprasti įmanoma, tik įsigilinus į F.Kafkos kūrybą. Tą monumentą galima apibūdinti taip: ,,Nebūtis, autoriaus valia siekinati įgyti žmogiškąjį pavidalą’‘.

DDD       2018-11-18 0:09

Autorius mano, kad jį blokavo “ne marksistai”?

Facebooko karščiavimo simptomatika       2018-11-17 23:35

nuteikia viltingai - antikristinė ir antivakarietiška politika bei jos vykdytojai pasmerkti žlugti. Mes, patyrusieji komunistų prievartą, prie to prisidėsime esmingai.

Žopienė, Šikalienė ir Šalava       2018-11-17 22:12

Atblokuosime kai nebetrugdysyte tapti tokiomis pat turtingomis kaip Durnių laivo antstolės. Atlyginimai po keliasdešimt tūkstančių jevrų taškas

Kazys       2018-11-17 21:38

Ar čia balandžio 1? Ar mes jau Rusijos sudėty? Galima blokuoti,neleisti rašyti,bet bent kol kas galvoti ir turėti kitokią nei kažkas sugalvojo leisti kaip vienatinę tiesą nuomonę dar galima ar jau ne be?1988 metais dalijomės atspausdintais straipsniais,o juk 30 metų praėjo…

...       2018-11-17 21:37

Turbūt mintys apie “biomasę” buvo per daug taiklios?... Ačiū Andriau, kad esi pasirinkęs kelią dalintis tuo, ką atrandi, supranti. Jei daugiau išsilavinusių, intelektualių žmonių dalintusi savo mintymis, demokratijos ir laisvės mūsų visuomenėje būtų tik daugiau. Nežinau, kokiu siauru mąstymu reikia vadovautis, kad kaltinti tave šitokiais dalykais.

Vegetarą Ž.Užkuraitį irgi užblokavo,       2018-11-17 19:18

tai jis toliau reiškia savo įsitikinimus per žmonos facebook.

Prieš prezidento rinkimus       2018-11-17 19:17

dar labiau blokuos.Nes V.Landsbergis bijo,kad visos jėgos susivienys ir padarys istorinę klaidą.

Birute       2018-11-17 18:39

..nu cia jau kazkokia psichoze…nekreipit demesio…sekmes autoriui.

atrodo, kad "nubaudė"       2018-11-17 17:47

už žodžius: Vakarų sodomiją ir pederastiją.
Tai dabar nesuprantu: ar Vakaruose tokių dalykų nebėra ar apskritai net šių žodžių vartot nebegalima?
Šiaip tai kitaminčių terorizavimas tokiu - užbaninimo - būdu, kaip suprantu, yra jau įprasta feisbuko praktika. Man tik įdomu, kas ir kaip vertina tokius “skundus”.
Pikta, bet teks jums kurtis laikiną naują paskyrą

Herald       2018-11-17 17:01

Panašu, kad anonimo raiška nukreipta ne prieš A.Š.
Bet tokiame įstabiame kontekste mintis apie “tikrą” Europos armiją atrodo visai neadekvati. Vakarų Europa negali turėti tikros armijos tik “tikrą”. Jai neužteks valios kovoti.


Rekomenduojame

Leon Weinstein. Kas laikytina didžiausiu Donaldo Trumpo pasiekimu ir kokie sprendimai neleido jam laimėti, galų gale – kas darytina kitaip

Kun. Robertas Gedvydas Skrinskas. DIEVO ŽODIS vs. ŽMOGAUS ŽODIS

Nida Vasiliauskaitė. Iš atmintinės „komunikacijos ekspertams“

Liudvikas Jakimavičius. Už ką balsuotų Dočys

Tomas Baranauskas. Santrumpą TS-LKD supraskime teisingai

Agnė Širinskienė. Stambulo konvencija. Diktatūros gimimas

Vytautas Sinica. Kokių minčių kyla skaitant „visiškai nenormalų Aušros Maldeikienės komentarą apie tremties atmintį“

Nida Vasiliauskaitė. Apie „erelių“ menkystę

Geroji Naujiena: Atsiverskime ir tikėkime Evangelija!

Kviečiame pasirašyti peticiją „Prieš lyčiai neutralios partnerystės įteisinimą“

Dr. John Campbell: Cinkas prieš COVID-19

Liudvikas Jakimavičius. Sniego mandala

Andrius Švarplys. Facebookas atjungė Australiją

Algimantas Matulevičius. Šventės ir kasdienybė

Algimantas Rusteika. Tai tiesiog dar vienas šansas, kuris mums bus labai trumpam duotas

Nida Vasiliauskaitė: „Dievaž, ką jie rūko?“

Vidmantas Valiušaitis. K. Škirpos atsakymas į šmeižtus apie jį, paskleistus per Maskvos išlaikomą Amerikos lietuvių komunistų laikraštį

Tomas Viluckas. Apie Bažnyčios krizę ir bendrą atsakomybę

Tarptautinė konferencija – Europos ateitis, šeima ir prigimtinės žmogaus teisės (vaizdo įrašas)

Algimantas Rusteika. Ar šis pirmininkas būtų objektyvus?

Joana Noreikaitė: Prezidente, smerkiate Lukašenkos ir Putino režimus, o patys taikote tokius pačius taikių piliečių akcijų gniuždymo metodus

Be komentarų: vasario 17 d. policijos veiksmai per „Tie-SOS!“ akciją S. Daukanto aikštėje

Kaip milijardieriai LGBT padarė tokią galingą

Vytautas Radžvilas. Diena, kai nutarėme ne tik gyventi, bet ir būti

Papunkčiui su Vytautu Sinica:  Zingeris, nacionalizmas, fašizmas ir Vasario 16-oji

Rasa Čepaitienė. Lietuva vis dar yra mūsų pasaulio ir širdžių centras

Vasario 16-oji – ir virtualioje erdvėje

„Kovojom Ąžuolais, palūžom Ąžuolais, mirėm Ąžuolais ir šlamėsim Ąžuolais, tiems, kas Tėvynę myli“ –  Vasario 16-oji: kad būtume jų aukos verti!

Vidmantas Valiušaitis. Vasario 16-oji per paskutinį šimtmetį

Zigmas Tamakauskas. Vasario 16-oji – trykštanti mūsų stiprybės gyvybingoji dvasia

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.