Andrius Švarplys. Kodėl?

Andrius Švarplys   2014 m. gegužės 21 d. 18:44

14     

    

Andrius Švarplys. Kodėl?

Verta pasiskaityti jau vien tam, kad užduotume sau klausimą – kodėl?

Kodėl šitaip suprimityvinama ir šaržuojama tradicinės šeimos samprata? Kodėl specialiai parenkami ekscesai iš pagiriotų masių gyvenimo ir suvedami į tokius makrodalykus kaip lietuvių tradicijos, šeima ir net didžioji politika antrajame Respublikos prezidentų rinkimų ture?

Tiesiog neužtenka intelekto atskirti šituos dalykus ar vis dėlto yra kitokių sumetimų? Pagaliau, kodėl šeima pateikiama per smurto ir vos akis nuo teliko ar laikraščio pakeliančio kuilio prizmę?

Juk pagal tokią logiką galima paimti futbolo fanų, elementariausių chuliganėlių, buką agresyvumą ir pasakyti, kad futbolas yra smurto židinys ir kad tai kuilių žaidimas. Ką šis autorius siūlo: gal begalinį smurtą šeimose iškeisti į seksualinius gėjų malonumus, tokius, kuriuos viešai parodė perspektyvus menininkas, atlikdamas oralinį savo draugui prie gėjų klubo? Kodėl nepaėmus gėjų ar transeksualų elgesio ekscesų ir nepradėjus daryti makroapibendrinimų apie iškrypusią visuomenės dalį? Tai, ko gero, biologiškai ir socialiai būtų žymiai adekvačiau.

Tad dar kartą pažiūrėkime, kokią žinią siunčia R. Sadausko-Kvietkevičiaus rašinėlis?

Kad šeima yra tiesiog smurto židinys, ji yra visiškai neatsakingų, vaikų nemylinčių, šeima nesirūpinančių, žmonas mušančių ir visiškai ignoruojančių kuilių saugi gyvenimo zona. Šeima – tai prasigėrusių degradų institutas, sukurtas išnaudoti moteris ir (turbūt) vaikus. O politikai, ginantys tradicinę šeimą, yra tiesiog populistai, pataikaujantys degradų visuomenei – tikras politikas netgi turėtų pasakyti, kad visuomenė klysta laikydamasi šeimos!

Jūs galite paklausti: o kas eina po šios žinios? Pradžioje, kaip žaisliukas, Conchita – užjauskime iš pelenų kylantį feniksą: juk lytis nesvarbu, svarbu mylintis ir kenčiantis žmogus. Po to – pagal sąrašą išrinktų ir už nomenklatūrinės konjunktūros pasislėpusių politikų (pvz., A.M.Pavilionienės) genderiniai įstatymai dėl „lyčių lygybės“, „žmogaus teisių“, „vaiko teisių“. Vėliau – seksualinis vaikų švietimas nuo darželio iki universiteto, suteikiantis objektyvias žinias, kad yra įvairių seksualinių malonumų ir šeimų tipų. Dar vėliau – nomenklatūrinis, neviešas, be jokių nereikalingų debatų su degradų tauta Konstitucijos pakeitimas tam, kad ji atitiktų JTO, ES, žmogaus teisių ir apskritai civilizacijos standartus. Kam diskutuoti su tais, kurie yra stabdis į Europą? Na, o paskiausiai ateina fosterinė sistema su atviru karu prieš šeimą, vaikų rinka ir biurokratinių institucijų „atidirbimu“ rinkai. Pasisakantys prieš valstybės kišimąsi į tėvų teisę šeimoje formuoti vaikų seksualinį (ar religinį) auklėjimą bus paskelbiami homofobais ir vaikų teisių pažeidėjais. Vieši pasisakymai už tradicinę šeimą bus persekiojami ir baudžiami, nes skatina Konstitucijos draudžiamą neapykantą. Nes, anot R.Sadausko-Kvietkevičiaus, šeima, papročiai, tradicijos yra prasigėrusios tautos reliktas.

Štai ką iš tiesų reiškia tokie pseudorašinėliai.

Na, o pabaigoje – atsakymas į keltą klausimą, kodėl? Intelektualumo spragą reikia atmesti, tai kodėl taip neatsakingai vartojamos sodrios metaforos, daromi akivaizdžiai per dideli apibendrinimai, taip nelogiškai susiejami „parankūs“ ir nutylimi neparankūs reiškiniai?

Todėl, kad visus establishmento apžvalgininkus vienija panieka masėms ir tautai, kuri trukdo eiti į Europą. Pakso, Uspaskicho, pedofilijos istorijoje susiformavęs elektoratas yra sutapatinamas su degradais, užsilikusiais archajiškoje, primityvioje, visokiausių fobijų persmelktoje pasaulėžiūroje. Būtent jie trukdo perrinkti D. Grybauskaitę ir konservatorius, priešinasi skalūnams ir atominei, rengia visokiausius kvailus referendumus, pasisako už kažin kokio tautinio suvereniteto išsaugojimą, be to, yra prorusiški, sąmoningai ar nesąmoningai pasiduoda Rusijos propagandai. Tai beviltiškas elektoratas, todėl reikia represuoti jam atstovaujančias (o išties tik apsimetančias – pastaba mano – A.Š.) politines Rusijos remiamas struktūrėles ir… viskas susitvarkys.

Pas mus vyksta elitų konsolidacija, todėl establishmentui naudinga viską sumesti į šitą krūvą, nustumti į paribį ir žygiuoti toliau. Tas jų „toliau“ – tai jau egzistuojanti, išsunkianti sistema čia, Lietuvoje, ir kuo greitesnis elitų įsijungimas į didesnius, šiuo atveju – europinius, institucinius, finansinius, socialinius, naratyvinius laukus. Vienas iš tokių naratyvinių laukų ir yra genderizmas. Be abejo, visa tai pavadinama europine Lietuvos integracija. Rusijos agresija Ukrainoje – tikras koziris šiai elitų pasaulėžiūrai.

Piliečiai šitoje konsolidacijoje ir eurointegracijoje yra nenumatyti. Korupcija, priešingai, įskaičiuota. O vieninteliam tikrai pilietiškam interesui – politinės valdžios atskaitingumui visuomenei, nacionalinio intereso, lietuvių bendruomenės ir valstybės išlikimo, gynimui – tiesiog nėra vietos šitoje ideologijoje.

Juk matome rašinėlio ištarmę: kuiliai, prasigėrę, smurtaujantys, archajiški.

Todėl aš manau, kad valstybė yra kiaura, nes nėra turinio: turinys modernioje valstybėje yra tiktai vienas – tautinės bendruomenės, piliečių valdžia. Skambesnių terminų mėgėjams – galbūt tampame postmodernia valstybe, šiame kontekste tai reiškia – kapitalo ir jį aptarnaujančios, prie bet kokio pinigų vėjo prisitaikančios, vietinės nomenklatūros bei globalių ideologijų perpučiama valstybe.

Todėl tokius rašinėlius, beje, jau anksčiau elitų konsolidacijai nusipelniusių autorių, reikia laikyti ideologija – sąmoninga ar nesąmoninga užsakomąja ideologija.

P.S. Visko aprėpti vienoje vietoje neįmanoma, bet turbūt net nereikia sakyti, kad šitame dideliame mūsų valstybės procese iš abiejų pusių dalyvauja ir nuoseklių, niekam neatidirbinėjančių, tiesiog vertybinę poziciją turinčių asmenų ir grupių. Yra žmogaus teisių gynėjų, nuosekliai tikinčių ir dirbančių genderistinės ideologijos atmosferoje, tiesiog darančių savo darbą, yra nuoseklių vertybinių liberalų, yra nuoširdžiai įsitikinusių (ir visiškai pagrįstai) Rusijos grėsme ir dėl to aukojančių pilietinį interesą (kas jau ne taip pagrįsta), yra daug visokiausių pažiūrų tipų žmonių, kurie dalyvauja šitame didžiajame post-pokomunistiniame kare – kariauja savo mažuosius vertybinius karus.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.       2014-05-24 23:02

Man atrodo, tai organizuotas puolimas, kurį vykdo, deja, JAV, Skandinavija, ES, valdomi obamų, klintonienių ir barozų. Jie save pateikia čekistinės Rusijos priešais, bet man atrodo, tai tiesiog besivaržančios komunistų gaujos.Ar tiesiog blogo ir gero tardytojo tandemas. Aršiausieji mūsų komunistai taip lengvai tapo sodominiais liberalais, manau, ne todėl, kad kariauja savo mažuosius vertybinius karus, kaip jie tai pateikia, o tiesiog gavo tokį įsakymą.

pagarba autoriui       2014-05-23 8:28

visada malonu skaityti Jo straipsnius. Ojektyvus, įžvalgus požiūris į įvykius.

to> nujo 2014-05-22       2014-05-22 17:08

Paskutinė Samokslo teorijos laida buvo ne gera, o labai gera, nes Valio, konservatorių ir liberalmasiulių šaikos taip pat ir Grybauskaitės skūros buvo taip išverstos, kad geriau jau niekas nesugebės, nebent atsinaujinę teismai išnagrinės jų visus kaulelius. Reik manyt ne ilgai reikės laukti.

nujo       2014-05-22 13:06

Gera laida Samokslo teorija ...Galimai valys yra grybauskaites giminaitis?Todel matyt ji sake ,kad juo pasitiki ,nors ten nebera ko ir pasitiketi juo?

Nustoti būti prašytojais       2014-05-22 13:00

Būkime KŪRĖJAIS.
Kurkime savo struktūrą kantriai ir metodiškai.

Rinkom konservatorius kažkada,       2014-05-22 12:21

pasitikėjom,o jie mus apvylė,apmelavo ir prarado pasitikėjimą daugelio padorių žmonių.Gal dabar pabalsuosim už Balčytį nieko nesitikėdami,tai nors nebus apmaudu ir tragiška.

SKt       2014-05-22 8:58

Puikiai “išlankstyta”.

LABAI       2014-05-22 7:58

teisingas straipsnis - taip mato visi galvojantys žmonės.Ačiū autoriui.

Todėl ir Dievo planuose       2014-05-22 7:05

Putinas yra neatsitiktinis.Nes pasaulinė pusiausvyra dabar egzistuoja,kaip blogio tarpusavio pusiausvyra.Kad būtų kitaip,reiktų pakilti aukščiau žemiškų instinktų ir čia yra vienas kelias,-mąstymo perkeitimas savo valia,o ne primetama propaganda iš viršaus.Keitimas pozityvių minčių link.“Palinkėkime vieni kitiems ramybės”,kad ir šiems nelaimingiems prie ėdžių.Žinoma,-jų darbus kritikuoti ir vilkti į dienos šviesą  reikia besąlygiškai ir be gailesčio.

Viskas teisingai        2014-05-22 6:50

Kai elitinis degradas pripuola prie ėdžių (ėdžios - valdžios lovys deficitinėms gėrybėms semti) jis tuoj pat pasijunta visagaliu ir semia deficitą glėbiais pagal pačių sau susikurtus įstatymus taip, kad kaltų nerasi, nes kolektyvinis vogimas, atsiprašau, deficitinių gėrybių sėmimas yra nebaudžiamas.        O nebaudžiamumas ir yra visagalybės pradas, kiekvienas tarpusavyje surištas ir nemėgink kitaip mastyti nes būsi išmestas, kaip mėšlo gabalas, iš to degradavusio elito tarpo. Tokių pavyzdžių yra. Bet yra ir nepajudinamų, kaip
pagal sąrašą išrinkta ir už nomenklatūrinės konjunktūros pasislėpusią genderinę politikę  A.M.Pavilionienę su jos brukamais genderiniais įstatymais dėl „lyčių lygybės“, „žmogaus teisių“, „vaiko teisių“. Vėliau – seksualinis vaikų švietimas nuo darželio iki universiteto, suteikiantis objektyvias žinias, kad yra įvairių seksualinių malonumų ir šeimų tipų. Va čia ir yra tas didelis klausimas, kodėl socialdemokratai jos neatsikrato?

Kritikas Pikčiurna       2014-05-22 5:07

Labai taikliai parašytas straipsnis. Beliek tik priminti, kad valdžia ir galios gadina žmones, o absoliuti valdžia gadina absoliučiai. Ji yra kelias į G.Orwell’o “Gyvulių ūkį”.

Mūsų visuomenės pilietiškumas yra dar užuomazgoje, todėl MES DAR NEMOKAME LAIKU KEISTI SAVO ATSTOVUS, NULEISTI JUOS ANT ŽEMĖS. Jie įprato į visuomenę, Tautą žiūrėti iš aukšto, kaip savo manipuliacijų objektą - prekinį gyvulių ūkį.

Iš čia ir kyla jų cinizmas. Blogiausia, kad jis apima ne tik politinę valdžią, bet ir ją aptarnaujantį intelektualinį “elitą”, tiksliau - karjeristų viršūnę, ne tik žiniasklaidoje, ideologijoje bet net moksle ir techninėje bei meninėje kūryboje.

Tą procesą nuolat skatina ir palaiko privilegijų, nomenklatūriniu vardų, valstybinių premijų teikimo praktika. Vieną kartą gavai aukštą valdžios įvertinimą ir tampi tarsi dievu, net jei esi jau apimtas protinio ar moralinio marazmo, darai po savimi…

Jiems nuolatos reikia priminti, kad aukštai neatsakingai kilęs, skaudžiai krisi. Juos reikia priversti pažiūrėti į save veidrodyje ir patiems suvalgyti savo pagamintą produktą...

Ne pagal titulus, vardus ar privilegijas reikia vertinti žmones ir jų nuomones, bet pagal išsakomas mintis, argumentus ir daromus darbus.

G.P.       2014-05-21 21:59

Bravo Autoriui. Stipriai. Taikliai. Taip linkiu ir toliau.

ruta       2014-05-21 20:49

puikus straipsnis , pagarba ! O tokiu idiotisku pliurpalu , kaip sadauskas -kvetkauskas kurpe delfi , net nereikia skaityti , uztenka viena jo ‘veikala’ permesti , kad daugiau tokio sud* neskaityti .

sitas straipsnis       2014-05-21 19:49

turetu buti didziausiuose ziniasklaidos portaluose. Pagarba Autoriui.

Rekomenduojame

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.