Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Andrius Švarplys. Ko išsigando Vilniaus Lietuva?

Tiesos.lt redakcija   2018 m. liepos 6 d. 3:18

194     

    

Andrius Švarplys. Ko išsigando Vilniaus Lietuva?

Vytis – Laisvės Karys – atjojo į Kauną.

Mano nuomone, skulptūra yra tiesiog puiki – ginčas dėl heraldinio autentiškumo neturi jokios prasmės, nes visi supranta, kad čia yra mūsų Vytis, o ginčai dėl šuoliavimo, uodegos, veido, šiaurės-pietų ar dar kažin ko yra buitiniai ginčai.

O kas tikrai rimta, tai, kad Vilniaus Lietuva išsigando to, su kuo ji jau nebesitapatina ir kas net kelia jai grėsmę – tautinės valstybės. Lyg pasaulyje yra bent viena valstybė, kuri nebūtų tautinė ir neturėtų savo Vyčio analogo.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

KKK       2018-07-9 22:04

Tegyvuoja tikėjimas į Švč. Konstitititiutiją!

Raigerdas>Stabmeldžiui Raigerdui        2018-07-9 21:52

Aš tau galiu parašyti netgi tiesą, bet tu jos negirdėsi, ir to jos nematysi. Ar tu supranti, velnio apsėstas žmogau, kad ne tavo reikalas į ką aš tikiu, nes aš turiu teisę tikėti į Horą, į skarabėjus, į žmogų, į Brahmaną, į Perkūną, į Pirmapradį, į Intrą, į Devi, į Ramą ir t.t. ir aš tau neprivalau duoti ataskaitos į ką aš tikiu. Bet tu gyveni viduramžių laikais, kada Inkvizicijai tu privalėjai prisipažinti, kad neturi kitų Dievų, o tiktai vieną. Ir tavo galvoje tokia klaiki tamsa, kad tu net nesugebi perskaityti mūsų LR Konstitucijos ir tvirtai laikytis ten įvardintų normų. Štai pavyzdys:“26 straipsnis
Minties, tikėjimo ir sąžinės laisvė yra nevaržoma.
Kiekvienas žmogus turi teisę laisvai pasirinkti bet kurią religiją arba tikėjimą ir vienas ar su kitais, privačiai ar viešai ją išpažinti, atlikinėti religines apeigas, praktikuoti tikėjimą ir mokyti jo.
Niekas negali kito asmens versti nei būti verčiamas pasirinkti ar išpažinti kurią nors religiją arba tikėjimą”.
Ir tie žmogeliai, vergaujantys savo paties egoizmui, niekaip nesugeba atskirti TIKROVĖS arba REALYBĖS nuo TIKĖJIMO. Jiems TIKĖJIMAS IR REALYBĖ yra vienas ir tas pats. Šitoks sulipimas ir nesugebėjmas atskirti haliucinacijų, teorijos, fantazijų, įvairių vaizduotės vaisių, iliucijų nuo tikrovės yra būdingas tik tiems žmonėms, kurie yra praradę sveiką nuovoką arba sveiką protą. Ir jie net nesupranta, kad žodis nėra pats daiktas. Tokiems žmonėms šmeižtas atrodo, kaip visiškai normalus dalykas. Žmogus protą praranda tik tuo atveju, jeigu jis metodiškai užsiima kenkimu kitiems žmonėms. Žmogui yra būdinga TOBULĖTI arba kaip sakė Vydūnas AUGTI arba AUGINTI SĄMONINGUMĄ. Pamišęs žmogus jau nebegali TOBULĖTI. Jis gyvena uždaruose cikluose ir jis pasmerktas minti ir minti ant grėblio, darydamas žalą sau ir kitiems. Krikščionims Kristus pasakė:“Jūs klausysitės, bet negirdėsite, jūs žiūrėsite, bet nematysite, kas girdi - teklauso, kas mato- težiūri”. Taigi, per tuos 2000 metų Katalikų bažnyčia nieko nepadarė, kad krikščionis girdėtų ir matytų. O budizme šitie dalykai yra praktikuojami.

rinkėja iš Kauno       2018-07-9 15:57

neįtikėtina, kokį neapykantos ir trol/inimo srautą sukėlė Kauno Vytis. Vadinasi, libe/rastinis ir kage/bistinis širšių lizdas stipriai užkliudytas. Dūzgia taip smarkiai, kad norisi sušukti tiems “komentatoriams” - VADE RETROS, SATANA!

komentaras       2018-07-8 22:33

oho. cia tai bent diskusija….
exit out forever…

Stabmeldžiui (ir demagogui) Raigerdui 17:45       2018-07-8 19:01

Tuomet koks Perkūno, Laumės, Saulės, Raganos, Žilvino ar Rugių bobos (=“kūrinių”)
Kūrėjo Vardas? Galite neatsakinėti, nes tai retorinis klausimas politeistui.
“Taigi, jei tavyje esanti šviesa yra tamsa, tai kokia baisi toji tamsa!
Niekas negali tarnauti dviems šeimininkams: arba jis vieno nekęs, o kitą mylės,
arba vienam bus atsidavęs, o kitą nieku vers.” (Mt 6, 23-24)

Raigerdas-drugeliui        2018-07-8 17:13

Jūs, matomai, esate geras žmogus, nes stengiatės nubalinti Katalikų bažnyčią ir uždengti jų padarytus nusikaltimus savo krūtine. Puiku. Gerbiu tokius žmones. Jeigu daugiau būtų tokių ištikimų žmonių, gal ir susikalbėti būtų lengviau. Bet štai jūs niekaip negalite nepripaišyti Katalikų bažnyčiai to, kas priklauso ne jai. Jokios Katalikų bažnyčios nebuvo, kai Vedose buvo aprašytas raitelis, kuris išgelbės pasaulį: TAI ANT BALTO ŽIRGO SU BALTU APSIAUSTU JOJANTIS RAITELIS, TIK NES SU KARDU RANKOJE, O SU UGNIES FAKELU, KAS REIŠKIA ŠVIESĄ. Taigi, čia yra VEDŲ simbolis. Tokio RAITELIO Lietuvoje mes greitai tikrai nepamatysime. O gaila, nes mūsų tauta, kaip didvyrių žemė, tikrai šito nusipelno. Bet po 10-ies metų(maždaug), jūs jį pamatysite jojantį Lietuvoje. Tokią viltį turiu. Dabar XXI amžius ir pasaulis vystosi taip, kad jau gali sukurti dirbtinį intelektą. Ateis ir tas amžius, kai išmoks tvarkytis ir su kitomis planetomis. O vėliau gal išmoks pasidaryti sau planetas. Jeigu jūs jau teigiate, kad žmogus yra Dievo kūrinys, tai jis juo ir turi būti, nes savo gabumais jis pagal kai kuriuos požymius turi dieviškų savybių, ypač kūrybos srityje. O Lietuvoje kunigai dažnai mūsų tautiečiams mėgsta pabrėžti:“Dulke buvai ir dulke pavirsi”. Tokiu būdu yra suniekinamas ne tik žmogus, bet ir pats žmogaus gyvenimas. Katalikybės žala, daroma mūsų tautiečiams, yra milžiniška. Jūsų priešiškumas ne tik kitiems tikėjimams, bet ir mokslui, yra tiesiog pasibaisėtinas. Todėl pagal tuos požymius, ir savo AROGANCIJA, jūs liekate viduramžių religija, kuri yra rimtas stabdys tolesniam humaniškų santykių vystymuisi ne tik mūsų šalyje. O apie mūsų Karalių Gediminą jūs primelavote: “Ataskaitoje užfiksuoti Gedimino žodžiai:
…karalius paklausė, ar mes žinome, kas buvo parašyta laiškuose, kuriuos jis buvo paskyręs Apaštališkajam Viešpačiui, ponui arkivyskupui ir visam pasauliui. Atsakėme, kad laiškų mintis buvo ta, kad jis norįs priimti Kristaus tikėjimą ir apsikrikštyti. Tada jis atsakė, kad nebuvo liepęs to rašyti, tačiau, jei brolis Bertoldas tai parašė, tai tegu ant jo galvos ir krinta.“ Bet jei kada nors galvojau apie tai, tepakrikštija mane velnias.(Ročkaus vert., p. 127).
Atsakymas, sakyčiau, nereikalauja komentarų.
Derybos buvo baigtos.
Drįsčiau teigti, jog iš Gedimino pusės vietoje katalikiško krikšto buvo pasirinkta daugiatautės ir daugiareliginės valstybės darna ir saugumas.
Iš pasiuntinių pusės, atrodo, buvo gauta Lietuvos karaliaus nuomonė apie Vakarų krikščionis, kurią pasiuntiniai, manyčiau,  sąžiningai užfiksavo:
Ką sakote man apie krikščionis? Kur randama didesnė neteisybė, didesnė nuodėmė, prievarta, pražūtis ir lupikavimas negu tarp krikščionių, ir ypač tarp tų, kurie atrodo pamaldūs, kaip kryžiaus nešėjai [t. y. Vokiečių ordinas], o daro visokį blogį. Tie paėmė į nelaisvę vyskupus, uždarė juos į kalėjimą ir laikė varge, kiek reikėjo, kad sutartų su jais pagal jų valią, kai kuriuos ištrėmė, dvasininkus ir vienuolius nužudė, Rygos miestui didžiausią žalą atnešė ir ką tik nuo pirmo šitos krikščionybės įsikūrimo [čia] priesaika buvo pasižadėję, mažiausiai laikėsi, ypač praėjusiais metais, kai žemės valdovų pasiuntiniai čia buvo. Visiems sutinkant, neverčiami taiką sudarė visos krikščionybės labui ir sutvirtino ją priesaikomis, bučiuodami kryžių, bet tuojau po to, ką priesaika buvo sutvirtinę, absoliučiai nieko nesilaikė, kadangi mano pasiuntinius, kuriuos, kaip buvome susitarę, siunčiau taikai sutvirtinti, nužudė, ir ne tik juos, bet daug kitų ir ne kartą nužudė, pagrobė, surišo ir žiauriai laikė; ir dėl to visokiomis jų priesaikomis nebetikiu (Rovelo vertimas; dok.54)”.

Raigerdas-drugeliui        2018-07-8 16:45

Matau, kad jūs esate ne kvailas, ir netgi siekiate būti doru žmogumi. Tada būkite juo, nes jūs tam ir gimėte. Iš vienos pusės jūs pateikiate tikrai labai tikslius duomenis ir už tai Garbė Jums, bet tuoj pat jūs įpuolate į prieštaravimus. Ir vis vien, siekiate įrodyti, kad jūs esate aukščiau. Taip, tai pareina nuo įvairių žydų tautoje egzistavusių tikėjimų. Jūs tik atkartojate jų idėjas, tarp kitko, aklai atkartojate. Štai jūsų teisingi žodžiai: “Visokių žmonių yra visur, bet katalikai garbina Dievą Kūrėją, o pagonys garbina Dievo kūrinius ir gamtos reiškinius - akmenis, medžius, gamtą, perkūną ir pan.”. Ir štai, jūs išvardinate viską labai teisingai, net super teisingai. Už tai jums reikėtų duoti premiją. Bet, deja, tuoj pat užbraukiate tą gerą, ką ką tik padarėte: “Tai kas anot jūsų yra labiau vertas garbinimo, ar kūrinys ar Kūrėjas?  garbindamas Dievą, papulsi į Dievo karalystę, o garbindamas medį, kur papulsi???”. Štai čia jūs ir įrodėte, kad lietuvių tikėjimas SVEIKO PROTO ATŽVILGIU yra PROTINGESNIS, nes garbindami Dievo kūrinius, jie tuo pačiu garbina ir Kūrėją. O katalikybė tampa tik apsišaukėlių grupe, kuri pradeda meluoti, kad “mes pažįstame KŪRĖJĄ, nes jis su mumis pasikalba ir atsiunčia į Žemę savo Įpėdinius, o mes vykdome jo valią”. Taip jūs sulaužote 10 Dievo įsakymų pirmoje eilėje:“Nenaudosi piktam Viešpaties, savo Dievo, vardo, nes Viešpats nepaliks nenubausto to, kuris naudoja piktam jo vardą”. Katalikai, kaip ir tie bolševikai, nuplagijuoja ir perdirba šitą gana aiškų Dievo įsakymą pagal save ir pradeda skersti žmones Dievo vardu. Katalikybėje tas aiškus Mozės parašytas įsakymas pavirsta dviprasmybe:“Netark Dievo vardo be reikalo”. Todėl Juozapas švaistosi Dievu į visas puses ir jo vardu jis aiškina, kokie mes “buratinai”, kuriems patinka “Laisvės karys”, nes jis negali patikti, todėl, kad jis nepatinka katalikui Juozapui. O štai Raigerdas, nors ir ne krikščionis, bet ne spekuliuoja ir nemanipuliuoja Dievu, todėl “jis yra primityvas, sektantas, mėgsta kičą, stabmeldys” ir t.t. Taigi, katalikybė, nuplagijavusi ir pakeitusi šį labai svarbų Dievo įsakymą privalės jį atstatyti, atsiprašyti visų katalikų, ir tik tada, gal mes turėsime ne tą katalikybę su dviguba morale, o taurią ir tyrą katalikybę. Ir tik tada jokie Juozapai ir kitokie apsišaukėliai, nenaudos Dievo vardo, kad įgyvendinti savo beprotiškus ketinimus ir skleisti tą beprotystę kitų tautiečių atžvilgiu.   

Raigerdui       2018-07-8 16:22

kai kurioms jūsų išsakytoms mintims pritariu - sutinku, kad yra tragiškų asmenybių, deklaruojančių save krikščionimis ar katalikais ir politikoje…be juk yra ir puikių pvz. Vyrautas Sinica:)
Dėl krikščionių ir pagonių partijų - tai gal tikinčiųjų proporcijos šiek tiek (tik 454 kartus) skiriasi - 2011 metais visuotinio surašymo metu patys save katalikams priskyrė 77,23 proc. o baltų tikėjimui - 0,17 proc. Lietuvos gyventojų.
https://www.vle.lt/Straipsnis/Lietuvos-religijos-124130

Lietuva yra katalikiškas kraštas - lietuviai yra Kryžių šalies ir Marijos žemės vaikai:) Ir Lietuvos herbas - baltas Vytis su dvigubu kryžiumi yra Katalikų bažnyčios pergalės simbolis:)

Deja, pagonys BALTO vyčio niekada neturėjo.

Reigerdui       2018-07-8 16:04

Nu pvz. visur yra įvairių žmonių- pvz. 1075m vyskupas Adomas Bromenietis apie prūsus, o ypač apie sembus rašo, kaip apie “homines humanisimi”, tai yra kaip apie humaniškiausius žmones: “jie padeda jūroje nelaimės ištiktiesiems ir piratų užpultiems. Aukso ir sidabro nevertina… daug pagirtinų dalykų būtų galim pasakyti apie šiuos žmones, ypač apie jų moralę, jeigu tik jie tikėtų Kristų”

Tiesiog kai jūs norite sumenkinti katalikybę - paimat blogus dalykus, blogus žmones, ir ignoruojate gerus dalykus, gerus žmones, aš irgi atsakau analogiškai tuo pačiu principu dėl pagonių. Bet juk pats rašėte, kad net atomas yra sudarytas iš pliuso ir minuso. Visokių žmonių yra visur, bet katalikai garbina Dievą Kūrėją, o pagonys garbina Dievo kūrinius ir gamtos reiškinius - akmenis, medžius, gamtą, perkūną ir pan. Tai kas anot jūsų yra labiau vertas garbinimo, ar kūrinys ar Kūrėjas?  garbindamas Dievą, papulsi į Dievo karalystę, o garbindamas medį, kur papulsi???...Medis juk pats yra mirtingas ir po kelių šimtmečių supus, arba bus vėtros išrautas, ar žaibo sudegintas. Pagonys pasirinkdavo ilgaamžius medžius, sunkiai vėtrų išraunamus medžius, stipriausius medžius - ąžuolus, bet juk ir jie pasensta ir supūna, tik laiko klausimas kada tai įvyks:)

Kodėl būtinai pasirenkate Juozapą - kaip krikščionio pavyzdį ar etaloną ir pagal jo žemą lygį sprendžiate apie krikščionybę ir net katalikybę.

Nuostabi Viešpaties dovana Lietuvai yra kunigas Gabrielis Satkauskas arba Nijolė Sadūnaitė, kunigas Grigas, net ir Lietuvos vyskupai daugumoje yra labai puikūs. o juk Viešpats gali išgelbėti ir pasigailėti tautos dėl vieno ar kelių teisiųjų ir kaip smagu ir džiugu, kad mūsų tautoje jų dar yra:)

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2018-06-30-kun-gabrielius-satkauskas-tebusiu-naudingas-irankis-ten-kur-labiausiai-reikes/170608

 

Raigerdas>drugeliui       2018-07-8 15:33

Sakau, kad kalbant apie krikščionybę pas jus dingsta sugebėjimas būti objektyviu. Jūsų klausimas yra grynai demagogiškas. Jūs net nesugebate įvertinti to fakto, kad bolševikai buvo valdžioje, o krikščionybė yra atskirta nuo valstybės. Bet visuose valdžios postuose, tame tarpe ir Seime, daugelį postų, kur sprendžiasi religiniai klausimai, sėdi krikščionis, kurie jau pridarė Lietuvai nemažos žalos žmonių tikėjimo atžvilgiu. Krikščionis turi partiją Seime, o pagonys partijos neturi ir jos nesiruošia kurti. Jeigu jūs tarnaujate Dievui ir žmonėms, tai kodėl jūs taip siekiate valdžios? Kur logika? Atsakyti, kodėl? Todėl, kad be valdžios paramos jūs tampate labai maža religine grupe. Taigi, pūsdamiesi savo išskirtinumu ir “Aukščiausiąja religija”, jūs net nesugebėtumėte konkuruoti su kitomis religijomis. Lietuvoje net nėra tokio įstaymo, kad žmonės galėtų palaikyti tą tikėjimą ir skirti savo lėšas per valstybės institucijas, kuriam jis priklauso. Jūs šito bijote, todėl jūs nersitės iš kailio, kad jus išlaikytų visi, netgi tie, kurie nėra katalikai. Todėl taikykite tą posakį dėl kardo sau, o ne pagonims. Ir jeigu jūs nesuprantate, ką jums pasakė Kristus (“Mylėk savo artimą, kaip pats save”), tai paklausykite, ką pasakė Konfucijus, kuris netapo apsišaukėliu, ir nepasivadino, kad jis yra Dievo sūnus:“Ko pats netrokšti, nedaryk kitam”. O štai kita Konfucijaus citata, kuri krikčionims kažkodėl tai yra nesuprantama:“Mokymasis be mąstymo beprasmis. Mąstymas be mokslo – kenksmingas”. Štai dar viena citata:“Gera knyga, graži kalba gali būti naudinga ir padaryti daug gero, bet geras pavyzdys užvis naudingiausias”. O kokį pavyzdį rodo Juozapas, arba tas pats psichologas-vienuolis Plečkaitis iš Opus Day? Bijau, kad dėl jūsų ne labai protingos veiklos ir netgi aklos veiklos, ir nepagrįsto priešiškumo lietuvių tautiniam tikėjimui, mes atsidursime Kinijos glėbyje. Su racionaliu mąstymu jums sekasi sunkiai nuo pat krikščionybės įsigalėjimo laikų. Todėl pasitikėti jumis, kaip religija, yra netgi pavojinga.

Bijokite modernistai-abstrakcijonitai!       2018-07-8 15:29

Oi dreba, dreba Tautos Didybės nekentėjai!
Garsus skulptorius sukūrė Liaudies priešams atbaidyti didelį ir realistišką Vytį.
Tikrą, natūralią baidyklę!

Kąstytis       2018-07-8 15:08

Tegyvuoja inkstai taukuose, drąsa kulnuose ir smegenys subinėse!
Šlovė Tautai kurios mentalinį lygį apibrėžia vailokų autai ir realistiški arklio pautai!

drugeliui-žinovui       2018-07-8 15:02

Esi tipiškas mėgėjas viską aiškinti ir uoliai vykdyti paraidžiui.
Tikriausiai ir Mozę įsivaizduoji buvusį “su ragais”:)
Nu gi taip buvo parašyta Šv. R. “vertime”.
O vertėjai niekada neklystaavo.
Pasakė ir prisnigo.

Jūratė       2018-07-8 14:59

Tegyvuoja Vytis visų mūsų širdyse.

Raigerdas>drugeliui       2018-07-8 14:54

Pats rašai gana objektyviai, ir netgi buvai čia vos ne vienintelis, bandęs sutramdyti Juozapą. Garbė Tamstai už tai. Tačiau, kai prasideda diskusijos apie krikščionybę su krikščionimi, objektyvumas išgaruoja momentaliai. Jūs kalbate apie kažkokį neopagonizmą. Čia šiuo klausimu, jūs iškreipiate įvykių eigą. Didžiausią kovą su pagonimis skelbė būtent judėjai. Tai dar prasidėjo Auksinio Babilono laikais. Tada seksualinė laisvė apėmė šią civilizaciją pilnai. Jau nekalbant apie įvairius seksualinius nukrypimus, kurie buvo Auksinio Babilono laikais, jų tarpe buvo ir tokių, kai šventovėse, pavyzdžiui, moterys, tenkino savo seksualinius poreikius panaudodamos tam reikalui kates arba šuniukus. Visai šitai bakhanalijai pasipriešino judaistai, nes krikščionių dar nebuvo. Auksinis Babilonas išnyko, o judaizmas išliko iki pat šiandien. Taigi, kovą su pagonimis perėmė krikščionybė, kuri pradėjo Kryžiaus Karus, ir skerdė tuos pačius žydus, kurie tikėjo į judaizmą. Taigi, Lietuvos pagonys neturi jokio ryšio su tais įvykiais, kurie vyko Auksiniame Babilone, Senovės Egipte ar Romos Imperijoje. Bet krikščionybė, kaip ir fašistai, išskyrė save, kaip AUKŠČIAUSIĄJĮ TIKĖJIMĄ, todėl naikino viską, kas nepriklausė tam AUKŠČIAUSIAJAM TIKĖJIMUI. Hitlerinė Vokietija elgėsi panašiai, nes buvo padarytas ankstesnis įdarbis. Pagal Gebelso planą, kurį skaitė ir pasirašė pats Hitleris, bažnyčiose po truputį turėjo tapti “Dievo įpėdiniu žemėje” - Hitleris. Po truputį išstumdamas iš bažnyčių Kristų. Panašūs reiškiniai dabar vyksta RPC, kur Leninui paišoma šventojo aureolė, o po to ateis eilė ir Putinui. Taigi, jūsų kaltinimuose taip pat yra tos fašizmo gaidos ir vietoje nepaykantos žydams, dabar pasigirsta kaltinimai kažkokiam tai mistiniam neopagonizmui. Sakykite prašau, koks jūsų reikalas? Ar jūs man nurodysite Lietuvos Respublikoje į ką man tikėti? Gal jūs sumaišėte Vatikaną su Lietuva? Ir kodėl jūsų kaltinimai “lietuviai pagonys buvo žiaurūs laukiniai” sutampa su RPC Patriarcho Kirilo kaltinimais tų pačių rusų atžvilgiu, kad jie iki krikščionybės buvo laukiniai? Ar tik šita nauja religinės neapykantos propaganda neturi vieną bendrą centrą? Tada krikščionybę reikia vadinti ne krikščionybe o neojudaizmu, nes jūs nieko savo neturite, net tuos pačius 10 Dievo įsakymų, kuriuos užrašė Mozė, ir daugelį kurių galima atrasti Egipto Mirusiųjų knygoje, ir kuriuos nuplagijavo krikščionybė. Vėliau tai padarė bolševikai, nuplagijavę iš krikščionybės ir perdirbę tai į Komunizmo Statytojo kodeksą. Turiu patarimą krikščionims:1) Atsiprašykite Lietuvos žmonių dėl prievartos, kuri buvo vykdoma Lietuvoje, kad įteisinti krikščionybę; 2) Jūs privalote pareikšti viešai, kad krikščionybė nuo šiol taps pakanti kitiems tikėjimams Lietuvos teritorijoje, o tie krikščionis, kurie nevykdys šito, privalo atsakyti pagal LR įstatymus; 3) Nustokite skleisti melą apie tai, kad lietuviai be krikščionybės buvo laukiniai, ir kartoti kaip papūgos RPC Patriarcho Kirilo žodžius panašia tema, tik rusų atžvilgiu; jeigu netikite, tai pabandykite iš kokios nors beždžionių rūšies arba laukinių genčių rūšies, arba net tų pačių nusikaltėlių, kuriuos tikrai nepavadinsi civilizuotais žmonėmis, padaryti iš jų dorus krikščionis; 4) Atsisakykite viešai, kad jūs nenaudosite bolševikinius metodus, ir nustosite apgaudinėti krikščionybei atsidavusius žmones, kad jūs esate “vieninteliai tikri, o kiti netikri”, “vieninteliai teisingi, o kiti neteisingi” ir kitų panašių kliedesių, kurie skatina religinę nesantaiką Lietuvoje. Jums reikia atsibusti, nes Šventosios Romos Imperijos laikai baigėsi, ir šiandien jūs stovite ties ta riba, kai ne jūs daužysite pagonių puodus, o seksualinės mažumos pradės daužyti tuos puodus jūsų bažnyčios viduje. Ir supraskite pagaliau, kad ne pagonys atėjo į Vatikaną su kardu, o jūs atėjote į pagonių teritoriją su kardu. Ir taikytite tą poskaį apie kardo iškėlimą sau, o ne pagonims, nes mes esame čia savo tėvynėje. Čia buvome ir būsime per amžius.

teologui       2018-07-8 14:54

Nu va, išeina, kad Tautos sventenybė Vytis yra nekokybiškas. Jis ne auksinis.
Netinkamas garbinimui.

juozapui sektantui       2018-07-8 14:47

priminsiu, kad katalikai garbina Gyvąjį Dievą, esantį su savo dievyste ir žmogyste Švenčiausiame Sakramente. todėl, Katalikų bažnyčioje esantis tabernakulis yra Šventųjų Švenčiausios atitikmui Senajame Testamente. Todėl visuomet tabernakulių vidus būdavo pauksuotas. Taurės ir patenos ir kt indai, skirti Viešpaties Kūnui ir Kraujui irgi kaip minimum paauksuoti.
Tridentinių, t.y iki antrojo Vatikano susirinkimo aukotų Šv. mišių liturgijoje yra aiškiai įvardijama, kad tabernakulis ir altorius ant kurio nužengia Viešpats yra Šventųjų Švenčiausioji.
ps.s gal paskaityk Išėjimo knygą nuo 25 skyriaus - ten atrasi labai daug aukso.

Tai kodėl Viešpats reikalauja, aukso, anot tavęs velnio metalo, viskam, kas susiję su Jo garbinimu?? Pvz. sandoros skryniai?

11 Aptrauksi ją (Sandoros skrynią) grynu auksu, – paauksuosi ją iš vidaus ir iš lauko, – ir aplinkui uždėsi ant jos auksinį apvadą. 12 Nuliesi jai keturis auksinius žiedus ir pritaisysi juos prie jos keturių kojų – du žiedus viename jos šone ir du žiedus kitame šone.
17 Tada iš gryno aukso padarysi malonės sostą, pustrečios uolekties ilgio ir pusantros uolekties pločio. 18 Nukalsi iš aukso du kerubus, – padirbsi juos iš plakto aukso prie abiejų malonės sosto galų.
„Padarysi iš gryno aukso žvakidę.

kawasaki huyewato yomahayo       2018-07-8 14:32

Paminklas labai geras, tik reikėtų nulakuoti arba nudažyti blizgančia emale.
Reikia dažyti kėbulų servise, mašinų dažais. Tik kad būtų prestižas, reikia naudoti brangesnius, metalic dažus.
O šeip, labai tikroviškai atrodo. Šalmas ypač.
Lygiai kaip mano draugelio britvininko motociklisto šalmas.
Tik fyrminio ženklo nėra. Galima bent kokios geros fyrmos lipduką užklijuot, bo paskuj kas nors sakys jok šalmas kitajska poddielka.

drugelis Raigerdui        2018-07-8 14:27

“bet tokie faktai jau egzistuoja Lietuvoje - BOLŠEVIZMĄ PAKEITĖ KRIKŠČIONYBĖ.”

galiu paklausti,  pakeitusi bolševizmą krikščionybę, kiek žmonių ištrėmė, kiek nužudė, kiek kankina kur nors pusrūsiuose? O kiek per prievartą verčia būti krikščionimis?

 

Teisingai,       2018-07-8 14:19

Kuo labiau tikėjimas paauksuotas, tuo vertingesnis!
Auksinis kryžukas viartingesnis už tą medinį ant kurio buvo prikaltas JHS!
Dar ne vėlu varinį Didyngą vytį irgi paauksuoti.
Bus dar vertingesnis.
Ir mianiškesnis!

drugelis to juozapinė erezija ( seubas!)        2018-07-8 14:11

Jėzus gimė tvartelyje ir tai simbolizuoja, kad jis analogiškai gimsta ir mūsų širdyse, kurios irgi yra mėšlinas tvartas, palyginti su Viešpatie tyrumu ir skaistumu. Bet visgi paskutinę vakarienę Viešpats Jėzus Kristus šventė ne kokiam tvarte ar palėpėje, bet Aukštutiniame kambaryje, į kurį beje po Jėzaus prisikėlimo nužengia ir Šventoji Dvasia. Būtent Šventoji Dvasia nužengia ir pripildo Jėzaus mokinius ne kažkur palaukėj ar pakampėj bet ypatingoje vvietoje - Aukštutiniame kambaryje, kuris buvo prabangus kambarys ir simbolizuoja Bažnyčią - Viešpaties garbinimo vietą.

Ir vėl siekimas pažeminti dabar jau patį Viešpatį, bandant Jį apgyvendinti tvarte. Bet kas gi tau trukdo pačiam tam tvarte apsigyventi?

“Pagarba, Meilė ir Ištikimybė Išganytojui rodoma širdimi, liudijama gyvenimu, o ne prakeiktu velnio metalo blizgesiu altoriuose.”

o kodėl Šventajame Rašte visur kur kalbama apie Viešpaties šlovę ir garbę visuomet yra minimi reikalavimai, kad viskas būtų iš aukso ar sidabro.

p.s na bent jau pagaliau paaiškėjo, kad tas Juozapas anonimas yra visai ne katalikas, o kažkoks sektantas, tikintis SAVO ASMENINĮ susikurtą tikėjimą.

tik pradžia       2018-07-8 14:11

Atidengus toookį monumentą, pagal tradiciją priklausytų aplaistyt tokį reikalą.
Palaukit, Kaunas tuoj įsirengs normalų stadioną. Privažiuos futbolo britų sirgalių, apmyš statulą nuo galvos iki kojų.
Sveikinimai monumento autoriui ir genialiems architektams sugalvojusiems pastatyti Tautos Didybės statulą ne ant postamento.
Daug patogumų gausiems lankytojams!
Mianas priklauso leudžiai ir turi būti leudžiai prieinamas!

dar ne visi didvyriai miega kapuos!       2018-07-8 13:59

“Viečnaja tiaga Naroda k prekrasnomu.”
.
Portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojai naktį iš šeštadienio į sekmadienį užfiksavo netikėtą reginį:
Galimai neblaivus jaunuolis užsiropštė tik ant ketvirtadienio vakarą oficialiai pristatytos Laisvės kario skulptūros ir draugų akivaizdoje bandė įsiamžinti.
Nors šalia buvę vaikino bičiuliai, šventinio savaitgalio naktį jaunuoliui pradėjus savo „žygdarbį“ bandė jį įtikinti, kad taip elgtis nevalia, bet jaunas vaikinas nepasinaudojo šiuo siūlymu ir užlipo ant skulptūros viršaus bei vaizdavo raitelį, bandantį sutramdyti plieninį žirgą.
Tautos meilės meno šedevrui nesustabdysit!
Mentalitetas visada ima viršų.
“Glavryba, abyrvalG!”

drugelis Raigerdui       2018-07-8 13:51

siūlyčiau jums labai toli nesižvalgyti - pasižiūrėkite į 20 amžių, kur milijonus gyvybių nusinešė ateistinė (komunizmo) arba neopagoniška (fašistinė) ideologijos.
Bet tai jums neužkliūna - kodėl tokie dvigubi standartai? Juk akivaizdu, kad jūsų ateistinė ar neopagoniška ideologija yra daug baisesnės, negu katalikška.
Arba pvz. pirmasi pasaulinis karas, jis juk vyko ir su katalikybe neturėjo nieko bendro, bet žuvo 12 milojonų žmonių.
Todėl jums irgi siūlau palyginti - kiek žmonių žuvo karuose, kurių kaltininkė buvo katalikybė, o kiek žmonių žuvo ateistinių, neopagoniškų ideologijų pasekoje per visus amžius.

be to yra tokas pasakymas Evangelijoje, pakėlęs kardą nuo kardo ir mirs. Ir būtent pagonys pirmieji pakėlė kardą - jie nužudė taikų vyskupą Šv.Brunoną, atvykusį į musų kraštus su misiją skelbti Kristaus tikėjimą. Tuomet dar nebuvo jokių kryžiuočių. Arba Vilniuje esantys trys lietuviai kankiniai, kurių palaikai ilsisi ortodoksų bažnyčioje Vilniuje - Algirdo dvariškiai, kurie atsivertė į katalikybę ir už tai buvo nukankinti. O šventajame Rašte juk labai aiškiai parašyta, kad pagonys bus sudaužyti kaip moliniai indai - ju ne viskas taip vienpusiška, kaip tamsta rašote. Siūlau paskaityti, kad ir Gedimino laiškus, kai Gediminas norėjo krikštytis, bet žemaičiai jam grąsino, kad užpuls Lietuvą. Nereikia vienos pusės daryti pabaisomis, o kitos angelais. Kad lietuviai pagonys buvo žiaurūs laukiniai galima suprasti ir iš rusų tautosakos:)
Štai ištraukos iš šių tautosakinių tekstų: litva šla, vsio krošila na puti… („lietuva ėjo, viską pakeliui naikindama“; (litva) šla, vot vsio na puti smetala, da, smiatala vsio na svete („[lietuva] ėjo, va viską pakeliui šluodama, viską pasaulyje nušluodama…“), ir netgi prilyginama gamtos stichijai: nu, idiot, čto kak… takoi vrode vetra, uragan… („na, eina, kaip… vėtra kokia ar uraganas“).

Skaitykite daugiau: https://kultura.lrytas.lt/istorija/2009/08/11/news/lietuva-lieta-leitis-arba-ka-reiskia-zodis-lietuva—5779701/?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy

Raigerdas        2018-07-8 13:44

Žemiau parašiau labai svarbius komentarus, gerbiami ponios ir ponai. To nesiruošiau daryti, bet Juozapo švaistymasis nepagrįstais kaltinimais ir “Laisvės kario” skulptūros nuvertinimas, netgi jos apjuodinimas, privertė mane padaryti kai kurias išvadas apie tai, kieno vardu jis tai daro. Net jo religinis fanatizmas jau peržengia bet kokias leistinas ribas ir tai jau pavirto į religinio terorizmo propagandą. Man pačiam net kraupu apie tai rašyti, bet tokie faktai jau egzistuoja Lietuvoje - BOLŠEVIZMĄ PAKEITĖ KRIKŠČIONYBĖ. Atėjo laikas tikrai palyginti šitas dvi tikėjimo sistemas ir padaryti atitinkamas išvadas. Skirtumas tarp bolševizmo ir krikščionybės metodų tikrai nedidelis. Skirtumas yra tik tikėjimo objektuose. Gerai, kad krikščionybė yra atskirta nuo valstybės. Taigi, Juozapas nėra vienintelis egzempliorius Lietuvoje, nes tokių atvejų yra ir daugiau. Taigi, Prancūzijos revoliucija, apribojusi Katalikų bažnyčios teises, padarė tai ne šiaip sau, o padarė tai visų mūsų labui. Prašau jūsų, labai įdėmiai perskaityti abu mano žemiau parašytus komentarus. Jie buvo parašyti tik atsiradus Juozapo bandymams visiškai suniekinti “Laisvės kario” skulptūrą. Su tokiais bolševizmo apsireiškimais, užsidėjus kataliko kaukę, taikstytis negalima jokiu būdu.

parašiutas       2018-07-8 13:35

ačiūdie, gal pavyks diskusiją nuvairuot į teologinius išvedžiojimus
nes labai nesigauna rasti argumentų, kad kaune su ta statula nesusimovėme.
geriau nekalbėkime ta tema, nes kuo labiau reiškiame paramą sakalaucko skulptūrai, tuo blogiau išeina.
koncentruokimės į juozapo spardymą. tas šuncnukys vienas, o mūsų yra labai daug.
kaip nors bendromis pajėgomis gal pribaigsim tą antileudinį elementą.

Raigerdai, Tautos Užtarėjau!       2018-07-8 13:20

Gelbėk brangius Lietuvos žmones nuo nuožmaus ackalūno juozapo!

juozapinė erezija ( seubas!)       2018-07-8 13:18

Bažnyčiose išstatytų ikonų tikrąją meninę vertę kartais nuststyti gana keblu, nes neretai paveikslo ploto didžioji dalis yra paslėpta po auksiniais “pagražinimais”.
Tvartelyje gimusio Atpirkėjo, Jo Motinos atvaizdų auksavimai, dabinimai karūnomis yra stabmeldystės rudimentas.
JHS pasmerkė keliaklupščiavimą prieš Aukso Veršį, Viešpats moko nesureikšminti turtų žemiškų, Pats vaikė prekeivius iš Šventyklos.
Auksas bažnyčiose iškraipo Bažnyčios esmę.
Pagarba, Meilė ir Ištikimybė Išganytojui rodoma širdimi, liudijama gyvenimu, o ne prakeiktu velnio metalo blizgesiu altoriuose.

drugelis anonimui       2018-07-8 13:11

taip labai naudinga žinoti apie narcizams būdingus ypatumus, nes tai padeda juos identifikuoti ir atpažinti net ir komentaruose:)

Raigerdas        2018-07-8 13:10

Žiūrėkite, kokį mes įdomų reiškinį mes turime. Dauguma pažįsta čia komentuojantį Juozapą, kuris čia kartais išsiskaido į daugybę komentatorių. Tas pats Juozapas tikina, kad jis yra tikintis į Dievą. Įdomus reiškinys: tiki į Dievą, bet tarnauja Šėtonui. Bet Juozapas nėra vienintelis toks egzempliorius, kuris, neva, yra atsidavęs krikščionybei. Putinas irgi eina į Cerkvę ir žegnojasi. Taip jis palaiko tą RPC, kuri jau ne tik diskriminuoja kitas religijas, taip pat ir katalikybę, bet ir propaguoja provoslaviškajį fašizmą. Man įdomu, kodėl niekas neužduoda sau tokio klausimo: kodėl šitoje religijoje tiek daug niekadėjų, niekšų, tironų, pedofilų, psichinių ligonių, narcizų su didybės manija ir kitokia velniava? Juk būtent šitie su dora susipykę žmonės, įgavę priedangą, kaip krikščionybę, Dievo vardu terorizuoja, žudo, ne tik atskirus žmones, bet net ištisas tautas, kiršina, skaldo žmones pagal tikėjimą, tyčiojasi, diskriminuoja ir jaučiasi tokie nebaudžiami šimtmečiais. Jeigu kalbėti krikščioniška kalba, tai tas kalbantis Dievo vardu Juozapas yra apsėstas velnio. Ir jis yra, galimai, nepakaltinamas, kaip tai teigtų koks nors psichiatras. Pats jis teigia, kad jis “gali rašyti, ką nori”. Ir taip žmonės kovojo už LAISVĘ ir Lietuvos partizanai už tą LAISVĘ paaukojo savo gyvybes. Kaina už tai yra sumokėta gyvybėmis. Bet LAISVE reikia mokėti naudotis. Niekur nėra absoliučios laisvės, net beribiame kosmose. Laisvė baigiasi su prasidedančiu kito kaimyno daržu, nes tu negali daryti, ką nori jo darže kaip savo. Kokia žmonių kategorija nesilaiko tų ribų? Yra tik viena žmonių kategorija - tai žmonės, turintys psichinius sutrikimus arba ydas, kaip buvo vadinama liaudyje. Jų Lietuvoje yra mažiausiai apie 100 000, jeigu ne du. Ar yra žmonių be ydų? Tokių žmonių neegzistuoja. Kokia išeitis? Išeitis vienintelė - dora. Doros ugdymas sumažina arba visai sunaikina esamų ydų poveikį tam žmogui. Tokiu pagrindu gimė religija, kurių pagrindinė paskirtis yra padėti žmogui tapti moralesniu, nei jis buvo iki tol. Tuo tarpu krikščionybėje ta religija tapo instrumentu apkaltinant žmogų netikėjimu arba klaidingu tikėjimu į Dievą. Krikščionis dar nuo vaikystės kala ir kala vaikams į galvą arba prievartauja tol, kol vaikas nepasakys, kad jis tiki į Dievą. Jeigu tu netiki į Dievą arba tu turi kitą tikėjimą, tai tu tampi krikščionio priešu. Taigi, krikščionybė visiškai iškreipė pačios religijos prasmę ir ten svarbiausias dalykas, ne 10 Dievo įsakymų ir jų tvirtas laikymasis, tai yra moralus žmogus, o TIKĖJIMAS Į DIEVĄ ir į KRISTŲ, kaip Dievo sūnų. Jokių įrodymų, kad Kristus yra Dievo sūnus, jie neturi, neturi jokių įrodymų ir krikščionių kontakto su Dievu. Todėl šita religija prievartaus kiekvieną, nes reikalaus patikėti tiesiog tuo, kas rašoma Biblijoje. O kiek ten tiesos, niekam tuo abejoti neleidžiama. Ir nors visi tie Biblijoje dalykai yra surinkti iš Egipto Mirusiųjų knygos, Šumerų civilizacijoje gyvavusių legendų, bet krikščionis tai priima, kaip paties Dievo sukurtą knygą.

Raigerdas        2018-07-8 13:08

Štai šioje planetoje jau yra vaikų, kurie prisimena ankstesnius gyvenimus su nedidelėmis paklaidomis. Bet krikščionybėje reinkarnacijos nėra, nes tai yra kitoje religijoje - hinduizme. Maža to, tie vaikai, pasakodami apie ankstesnius gyvenimus, nei apie jokį Rojų ar Pragarą nepasakoja. O kaip krikščionybė apsieis be Rojaus? Nes tai yra jos pagrindinė prekė - padėti žmogui po mirties patekti į Rojų. Tikėjimas į Rojų yra pagrindinė krikščionybės prekė ir jos verslas, todėl už patekimą į Rojų žmonės ir valstybė privalo išlaikyti Katalikų bažnyčią. Jeigu kas nors atsisako į tai tikėti, tai jis yra išvadinamas Velniu, Šėtonu ir jam grasinama, kad jis pateks į pragarą. Bolševikai pasiūlė kitą tikėjimą - Rojų žemėje, t.y. komunizmą, ir susimovė. Bet metodai buvo tie patys, kaip ir krikščionybėje, o Inkvizicijos teismus pakeitė NKVD teismai. Labai mažai krikščionių žino, kad pomirtinį gyvenimą reikėjo išsipirkti ir Senovės Egipte, ir visa tai yra aprašyta Egipto Mirusiųjų knygoje. Dabar grįžkime prie Juozapo. Kas suteikia teisę Juozapui kvailinti, niekinti, šmeižti, įžeidinėti, nuvertinti kitus netgi labai dorus žmones, kurie yra tūkstančius kartų doreni už Juozapą, tūkstančius kartų protingesni už Juozapą ir sugeba kontroliuoti savo ydas, tuo tarpu Juozapas jų iš viso nevaldo, nes tai yra žemiau jo sąmoningumo lygio? Jam tą teisę suteikia krikščionybė. Čia jis Dievo vardu gali visus kvailinti, vadinti “buratinais”, vadinti “primityvais”, “liumpenai, garbindami suprimityvintą Vyčio simuliakrą, manosi esą patriotais, o iš tikrųjų lieja vandenį ant to paties orwelizacijos malūno” ir pilti bet kokį mėšlą ant kitų žmonių. Ir nei vienas katalikas jo nesudrausmino per visą tą ne vienerius metus pilamą purvą ant dorų žmonių galvų. Žmonėms, turinčias panašias ydas, kurių jie nesuvokia patys, ir laiko tai esant už normą, yra leidžiama daryti, ką jie nori. O žinote, mielieji, kodėl taip yra? Todėl, kad psichiatrija imasi juos gydyti, bet nepagydo. Juos vadina nepakaltinamais. Šitie “nepakaltinami” yra pagrindinis jų uždarbis. Kaip turėtų būti? Visi tie nepakaltinami turi sėdėti kalėjime. Prieš įstatymą mes esame lygūs. Padarei nusikaltimą - privalai atsakyti. O dabar, yra toks katalikas Juozapas, kuriam gali nepatikti kitas žmogus, nes jis yra, pavyzdžiui, pagonis, ir Juozapas jau “turi teisę” įjungti savo mėšlo malūną ir Dievo vardu apdėti visokia velniava su buratinais, “primityvų visuomenė” ir t.t. Šitas velnio apsėstas žmogus, daro blogus darbus, Dievo ir krikščionybės vardu. Štai, ką rašo šitas į savo ydų vergiją papuolęs žmogus, kuris rašo apie Tiesą, nors neturi apie tai jokio supratimo, jis rašo apie meną, nors nežino, kas tai yra, bet jis yra ta nepakaltinama išimčių išimtis, kuriai galima viskas. Ir jis dar keikia demokratiją? Tai šitiems su psichiniais sutrikimais šiandien tai yra aukso amžius, nes daugiau jūs niekada tokių laikų nebeturėsite, kadangi jūsų daroma žala apima milžiniškus maštabus:”Šeima, o ir tauta jeigu dar nesupuvę, gyvi gyvendami pagal Viešpaties valios pavyzdį. O JIS, mūsų Tėvas, jeigu baudžia mus,ctai daro iš didelio rūpesčio. Myli ir iš meilės saugo nuo Pikto.
Pataikauja tik tas kuris yra ne iš D-vo. Nes Melo tėvas neturi nieko ką galėtų pasiūlyti.Tiesa yra Kelias ir Gyvenimas. Tiesa yra vaistas.
Tiesa išlaisvina.Melas yra mirtis. Aš už tai kad gyventume. Sveiki ir laisvi.Ne kaip pigaus kičo erzacai. Ne melu pataikaujantys sau ir pasauliui, o tikri, originalūs. Tokie, kokius lietuvius buvo šiam Pasauliui sutvėręs D-vas”. Panašiai NKVD-istai kalbėjo ir apie Staliną ir komunistų partiją.

etilo metilas       2018-07-8 13:07

Kiekvieną, kuris nesutinka šlovinti brangiųlietuvosžmonių pigumo kaip Etalono-
prie Gėdos Stulpo!

Teip,       2018-07-8 12:55

Pats geriausias ginklas prieš Vieningą ir Neklystančią darbo žmonių Liaudies Valią yra tarybinė psichiatrija.
Tarybiniai psichiatrai be klaidų ir labai efektyviai greitai nustato teisingų  Didžiosios Liaudies parametrų neatitinkančius individus.

drugelis anonimui       2018-07-8 12:53

beje, konkrečiai Juozapui, kaip giliai tikinčiam katalikui,  yra pateiktas labai konkretus kontargumentas - kičiniai Jėzaus Švenčiausios ir Marijos Nekalčiausios Širdies paveikslai ir prašymas įvertinti jų meninę vertę.

dr. - Drugeliui       2018-07-8 12:49

Meldžiu, tęskite, nesiliaukite.
Jūsų bukumo ir atkaklumo mišinys gali neblogai pasitarnauti kaip imuninis vaistas gydant nuo kvailumo infekcijos kitus ligonius.

Narcisistinio asmenybės sutrikimo diagnozavimo kri       2018-07-8 12:47

Mažiausiai penki iš žemiau išvardintų kriterijų būtini šio sutrikimo diagnozavimui:

milžiniškas savo reikšmingumo vertinimas
fantazijos, kuriose vyrauja neribota sėkmė, galia, grožis ar ideali meilė
tikėjimas, kad jis ar ji yra „ypatingas“ ir gali būti suprastas/suprasta tik kitų ypatingų žmonių
reikalauja perdėto žavėjimosi
naudojimasis kitais siekiant savo tikslų
empatijos trūkumas
pavydumas arba tikėjimas, kad kiti jam/jai pavydi
arogantiškas elgesys

paločka-vyručaločka       2018-07-8 12:42

Kam vargintis ieškant kontraargumentų? Daug patogiau mojuoti narcizo etiketės stiebeliu.
Atiū- fass išsišokėlį! Bej vraga Naroda!
Imkim durniai pagaliuką ir priplokim juozapuką:)
Na ir kas, kad niekas nepaneigė kvailių idiotizmo. Nulinčiuosim tą, kuris išdrįso “hegemonų” nuogybę įvardinti:)

Drugelis       2018-07-8 12:31

“Ir vėl ir vėl pasitvirtina protelių skurdumo faktas.”

na būti proto skurdžiumi yra ne bėda, o gal ne privalumas. Svarbiausia juk nebūti dvasios skurdžiumi. O kai nesi dvasios skurdžius, tai tave apšviečia ir veda Dievo malonė ir išmintis. Visi pasaulio protai sudėti kartu yra tik kvailybių kvailybė ir durnysčių durnystė, palyginti su tobula Dieviška išmintimi.

p.s. jeigu tamstai aninimui Dievas suteikė proto dovaną, tai suteikė jį tam, kad tamstos protas tarnautų kuo didesnei Dievo garbei ir šlovei ir Jo žmonių gerovei.
O jeigu tamsta panaudoji savo protą kitiems žeminti ir niekinti, tai vargas tau, vargšeli. Nes kam daug duota, iš to bus daug ir pareikalauta.

p.s.s šiaip jau visiems proto bokštams ir aukšto lygio meno žinovas siūlyčiau pasidomėti kas tai yra Narcisistinis asmenybės sutrikimas:)

https://en.wikipedia.org/wiki/Narcissistic_personality_disorder

simple mind       2018-07-8 12:11

Minios nuostatos gali būti kilnios, pozityvios, negatyvios, išmintingos arba kvailos.
Nelygu paskui ką seka minia.

>>>>12:59       2018-07-8 12:08

Nuomonė yra individuli žmogaus mąstymo išraiška.
Tai kuo vadovaujasi dauguma yra ne nuomonė, o nuostata.
Bandos instinktas.

rypuotojui 12:59       2018-07-8 12:03

Esi labai konkretus Pavyzdys.
Tobulas.

Drugeliai       2018-07-8 11:59

vėl anoniminai kaip šmėlkos lenda iš pakampių:0
vėl aniniminai kaip kokie vaiduokaliai bijo save identifikuoti:)
vėl jie save aukština, o kitus žemina:)
vėl ir vėl jie kartoja apie turinčius kitokią nuomonę negu jie - proto skurdžiai. durniai, primytyvai, buduliai, buratinai ir t.t.
vėl jie negali pateikti jokių konkrečių pavyzdžių palyginimui:)

dar anonimui sektantui Drugelis       2018-07-8 11:53

Deja aš nesu teologė, aš tik rašau apie Šventąjį Katalikų tikėjima, tai tu galbūt esi savo susikurtos religijos “teologas”. Aš nerašau savo asmeninio požiūrio, o tik išpažįstu Šventąjį Katalikų tikėjimą.

anonimui sektantui       2018-07-8 11:48

Tai tu nori pasakyti, kad niekas niekada dar nematė Viešpaties veido, arba kad Jėzus iš tikro negyveno -žemėje , arba kad jis nebuvo Viešpats?
p.s gal sektantai Senojo Įstatymo ir neatšaukė, nežinau ką ten jie tiki:) bet katalikai tai atšaukė:) Jie turi naująją sandorą per Jėzaus Kristaus - Dievo Avinėlio auką - juk aš galiu valgyti mėsą su krauju, nebegaliu išsiskirti su žmona ar vyru, kaip Senajame įstatyme, švenčiu kitokias šventes ir kitaip nei Senajame testamente ir t.t.

Prieš taip Didį Sakramentą
Pulkim, galvas lenkdami
Nes jau SENĄ TESTAMENTĄ
MAINO ĮSTATAI NAUJI;
Tikim paslaptį tą šventą
Kristaus Žodį gerbdami. Amen.

Dievui Tėvui Sutvėrėjui
Teskamba džiugi giesmė,
Dievui Sūnui Atpirkėjui
Iš visos širdies garbė
Ir dangaus šviesos nešėjai
Dvasiai amžina šlovė!

 

rename/ reziumė       2018-07-8 11:47

“Ko išsigando primityvioji dauguma?”

vėl...       2018-07-8 11:43

Vėl nepajėgiama ginčytis iš esmės.
Vėl vengiama nepatogių klausimų.
Vėl nuo akistatos su argumentais bėgama į kitų temų lankas.
Vėl atpirkimo ožiu daromas nepatogius klausimus keliantis oponentas.
Ir vėl ir vėl pasitvirtina protelių skurdumo faktas.
Durnių daug ir jie nesimoko. Nes neturi kuo.
Primityvumas yra nepagydomas.

vabzdžiui- teologui       2018-07-8 11:35

JHS savo Naujosios Sandoros Įstatymu niekaip ir niekada neatšaukė Senojo Įstatymo.
Tai faktas.

įkyriam uodui       2018-07-8 11:32

Viešpatės malonės stebuklas įvyksta ne per paveikslus, o iš Tikėjimo Dievo galia.
Bethovenas dėl prasto atlikimo, žinoma netampa cicinu ar zvonke.
Nes cicįai ar zvonkės ir nėra bethovenai.
Muzikinės klausos neturėjimas yra tik beklausio negalia.
Kurtumo problema bethovenams ne problema, o daugiau privalumas nes nereikia kankintis girdint asilų nusidainavimus.

anonimui nepagoniui drugelis       2018-07-8 11:31

o iš kur žinai, kad draudžia? Tavo sektoje taip kalba? o kas yra tavo sekta? tu pats vienas, o gal jūsų keli, kurie ir tai kiekvienu atskiru klausimu turi savo atskirą nuomonę? ir kurių tikslas varyti ant Šventosios Katalikų Bažnyčios.
bet juk tokiems kaip tu labai aiškiai yra parašyta, kad Petro bažnyčios pragaro vartai nenugalės, todėl nepasiteisinsi paskui, kad nežinojai:)

Beje, draudimas daryti stabus galiojo Senojo Testamento Sandorai, nes jie buvo draudžiami daryti, todėl, kad niekas nematė Viešpaties išvaizdos:)

Įst 4-15 „Kadangi jūs nematėte išvaizdos, kai VIEŠPATS kalbėjo jums iš ugnies prie Horebo, būkite atidūs ir saugokitės nuoširdžiai, 16 kad nesielgtumėte nedorai, dirbdamiesi sau bet kokios išvaizdos stabą, – ar į vyro, ar moters panašumą,...

Ps 27-8 „Eikš, – sako man širdis, – jo veido ieškok!“ Tavo veido, VIEŠPATIE, aš ieškau!

Ir Viešpats gimė ir tapo žmogumi ir gyveno tarp mūsų, ir Viešpats parodė savo veidą ir savo išvaizdą ir todėl mes Viešpatį, Nukryžiuotąjį Atpirkėją, galime garbinti paveiksluose, vaizduojamą ant kryžių ir pan.

Jn 14-7 Jeigu pažinote mane,tai pažinsite ir mano Tėvą. Jau dabar jį pažįstate ir esate matę“....9 Kas yra matęs mane, yra matęs Tėvą!

Ir todėl yra patarlė - bijo kaip velnias kryžiaus. Tik velniams trukdo kryžiai su Nukryžiuotuoju, Viešpaties paveikslai ir atvaizdai.

drugelis Juozapui (3)       2018-07-8 11:23

Įdomu būtų, gal galėtum pakomentuoti Jėzaus Švenčiausios Širdies ir Marijos Nekalčiausios Širdies paveikslų meninę vertę? smile
Arba Gailestingojo Jėzaus lenkiškojo varianto paveikslą, per kurį įvyko daug stebuklų ir žmonės gauna labai daug malonių.
http://chcejezusa.pl/wp-content/uploads/2016/01/jezus-milosierny.jpg

Juk akivaizdu, kad Viešpats Jėzus Kristus irgi yra kičo gerbėjas, nes per kičinius paveikslus teikia mums begalę malonių, todėl kalbant apie kičą šauktis Viešpaties vardo ir manipuliuoti Dievu yra ŠVENTVAGYSTĖ.

Man kaip katalikei gėda už tokius katalikus-pusdievius Juozapus. Bet juk yra sakoma, kad erdvė nekalta, jeigu ja sklinda melas, arba, pvz. Bethovenp penktoji simfonija juk nepraranda savo vertės, jeigu ją prastai atlieka pirmos klasės mokinys. Vienas tik Dievas Kūrėjas Mūsų Viešpats Jėzus Kristus yra tobulas, o mes visi žmonės ir visa žmonių k0ryba, palyginti su Viešpaties grožiu, Jo išmintimi esame tik baisybių baisybė ir kvailybių kvailystė kaip sako Šventasis Kryžiaus Jonas.

drugiui-krikščioniui/pagoniui:)       2018-07-8 11:10

Viešpats savo Įstatymu draudžia melstis stabams.
Melstis derėtų Vienatiniam Viešpačiui Dievui, o ne paveikslėliams ar statuloms.

vabzdeliui maldininkui       2018-07-8 11:06

Meldžiamasis, labai ačiū, kad mokote mus katalikiško pamaldumo pagrindų.
Vienok, gana toli nuklydote į kitas lankas.
Ar savo katechetiniu diskursu, pons norite pareikšti, jog visi, pagal tamstos suformuluotą abrozdėlinį supratimą katalikai, turėtų eiti melstis dar ir kreivai nulipdytam arkliui?

drugelis Juozapui (2)       2018-07-8 10:56

Šiaip jau Jėzaus Švenčiausios Širdies ir Marijos Nekalčiausios Širdies paveikslus reikia turėti savo namuose tikinčiam katalikui ir šiais laikais, nes jie yra didelė apsauga nuo blogio ir Viešpaties malonė. Ir kai juos įsigyji, kai juos pamilsti, pripranti prie jų, kai meldiesi prie jų, kalbiesi su jais - žinok visas kitas kičas nustoja egzistuoti, nes šie paveikslai yra daugkartiniai kičo čempionai ir kičo atžvilgiu niekas negali jų “perspjauti”, t.y po jų visas kičas atrodo nebe kičas:).
Gal tiesiog tau kaip katalikui reikėtų pradėti praktikuoti pamaldumą Jėzaus ir Marijos Širdims, įsigyti šiuos paveikslus, melstis prie jų ir pasiaukoti Jėzaus Švenčiausiajai Širdžiai ir Mergelės Marijos Nekalčiausiajai Širdžiai??? smile

pirmūnai       2018-07-8 10:56

pirmenybė paprastam įsisavinimui būdinga pirmuonims.
tegyvuoja amebų, vienaląsčių vienybė prieš vis dar pasitaikančius juozapus!

drugeliui       2018-07-8 10:51

Gerą nicką pasirinkai. Atitinka išsivystymo lygį:)

puiki primytyvumo iliustracija       2018-07-8 10:44

“Kam tas sąmonės srautas?    2018-07-8 10:59
Galima buvo ir trumpiau pasakyti, kad bunkeris tobulas, o Vytis – tai kičas, nesišaukiant Dievo. Nereikalingas daugžodžiavimas tai greičiau snobizmas, o ne filosofavimas.”
Atmesti viską ko siauras protelis nesugeba suvokti!
Ir vėl grūmojama “bunkerių”, “vamzdžių” baubais…
Negi liumpenas prisipažins jog jis primityvi bezdžionė?
Niekada!

drugelis       2018-07-8 10:40

Juozapai, manau tu kompromituoji katalikų tikėjimą ir Mūsų Viešpatį Jėzų Kristų. Juk jis mums paliko savo pagrindinius įsakymus -  mylėti Viešpatį ir mylėti savo brolius ir seses Kristuje.
Bet, deja, tu meilės savo broliams ir sesėms Kristuje neturi nei lašo. Tu įsivaizduoji save aukštumoje - kažkokiu tėvu, kuris turi teisę barti, vos ne pusdievis kažkoks. Tai - dvasinė puikybė, kuri labai būdinga daliai tikinčiųjų.
Akivaizdu, kad pvz. netikintis Raigerdas turi daugiau gėrio prado ir meilės artimui savyje, t.y Viepaties įsakymai yra įrašyti jo širdyje,  negu ale gilus pasikelęs katalikas Juozapas-pusdievis-tėvas, mokantis budulius, buratinus, kičo gerbėjus.

Beje Juozapai yra du katalikiški paveikslai - Jėzaus Švenčiausios Širdies ir Mergelės Marijos Nekalčiausios širdies. Manau, kad jie yra viso pasaulio kičo čempionai, nežinau ar begali būti didesnis kičas nei šie du Jėzaus ir Marijos paveikslai, kurie tarpukariu kabėjo kievieno lietuvos tikinčiojo namuose.
Čia va kažkas panašaus į tuos paveikslus internete
https://fineartamerica.com/featured/sacred-heart-immaculate-heart-movie-poster-prints.html

Gal iš čia ir kilo lietuvių pomėgis kičui, iš didelio lietuvių tautos pamaldumo Jėzaus Švenčiausiajai ir Marijos Nekalčiausiajai Širdimis. Juk ir dabar vyksta gegužinės pamaldos, birželinės pamaldos, skirtos šioms Širdims. Ir Viešpačiui visiškai nesvarbu - kičas ar ne kičas, akivaizdu, kad Viešpaties Jėzaus Kristaus vertybės yra priešingos tavojom, ypač kai tu bandai įrodyti, kad kičo gerbėjai yra buduliai, masės, buratinai ir t.t.

 

atpažinimo pirmenybė (12)       2018-07-8 10:26

Gal mąstymas XXI a. irgi tapo greitaeigis, gal jis lengvesnis, malonesnis, gilesnis ir kūrybingesnis, palyginti su XIX amžiumi, su Dostojevskio, Nietzsche’s ar Mahlerio laikais?
Besiplečiančios žinios reiškia, kad pasaulio vaizdas tirštėja.
Tai gal ir žmogus tampa sudėtingesnis?
Deja…
Kriterijus, kaip atskirti kvailą nuo protingo, jau daug tūkstantmečių tas pats – tai mąstymo gylis ir tikslumas, kultūros erdvių ir kontekstų supratimas, gebėjimas susieti žinias.
Ir dar – nestandartinis, labai platus požiūris.
Žinios, informacija daro poveikį gyvensenai ir vertybinei orientacijai, sutelkia žmones į bendruomenę, suburia į idėjų grupes.
Bendruomeniniai ženklai, mokymosi programos, pranešimai reikalauja vis daugiau minties darbo – tokia yra visuomenės savivokos struktūra, pozityvioji socialinė praktika.
Tai teikia vilčių, nes padeda atlaikyti galingą popso ir komercijos spaudimą. Pamažu pradedama suprasti, kad fragmentuotas, klišinis pasaulis yra ribotas, primityvus, galiausiai labai nuobodus.

atpažinimo pirmenybė (11)       2018-07-8 10:19

Pasaulis kinta žėrišku tempu.
Bet ar žmogaus psichika pasikeitė?
Informacinė perkova per dieną ribojasi 40 GB.
Kuo daugiau žinome, tuo daugiau užmirštame.
Psichologo Danielio Levitino tyrimai rodo, kad eilinio žmogaus dėmesio centre gali būti ne daugiau kaip trys objektai, be to, dėmesys visada susijęs su atranka.
Informacijos perteklius netreniruotam protui sukelia neveiklumą.
Kuo daugiau informacijos, tuo sunkiau eiliniui primytyvui ją apdoroti ir daryti išvadas.
Seneka ragino knygas skaityti po kelis kartus. Ar kas nors pasikeitė?
Kiek knygų žmogus gali perskaityti per gyvenimą?
Kadaise buvo manoma, kad 5000, o dabar?
Kiek perskaitoma faktiškai?
Kiek “informacijos” apie kažkieno vedybas ar skyrybas, apie „žvaigždžių“ biusto padidinimus telpa žmogaus kaip statistinio vieneto galvoje?
Vis dėlto net ir popsas nesunaikina kultūros palikimo.
Su popsu ir klišėmis tyliai kovoja Luvras ir Ermitažas, šv. Augustinas ir Flaubert’as, Bažnyčia ir Bachas, Chopinas, simfoniniai koncertai…
Nepaisant popso gausos, vis tiek esama ir bus kūrinių, nepavaldžių primityvioms klišėms.
Europos kultūra, minties istorija – tai pastangos suvokti aplinką, įžvelgti ateities horizontus, pažinti vis naujas, nežinomas sritis.
Bet čia iškart kyla natūralus, nepopsinis klausimas, kokios yra žmogaus galimybių ribos?
Kiek ir ko galima sugrūsti į jo smegenis?
Klausinėjau draugų, ką jie prisimena iš to, ką perskaito interneto portaluose. Atsakymai prajuokino.
Atsimenama tai, kas daug sykių pakartojama, visokie primityvūs atpažįstami dalykai, bet išsyk užmirštama tai, kas fundamentalu, kas nesikartoja. Laikraščių skaitymą poetas Marcelijus Martinaitis vadino “lūpų krutinimu”.smile

atpažinimo pirmenybė (10)       2018-07-8 10:12

Kas yra komerciškai keliama kaip meninis stilius?
Šiuolaikinis dailės supratimas, atrodo, kyla iš reklamos vaizdų.
O reklama yra ženklas.
Vienareikšmiai ženklai turi būti aiškūs, suprantami, lengvai reprodukuojami. Ir, žinoma, efektingi, netikėti.
Pvz. laaaabai diyyyydelis “vytis”.
Septynių metrų yra gražesnis nei dvimetrinis!
Paradoksalu, tačiau toks vienareikšmis menas pats savaime nekalba – jam reikia aiškintojų, vadukų ar šamanų kurie suformuluotų kaimenei skandavimo “Už” lozungus.
Net menų akademijose šiandien mokoma ne meistrystės, bet populiarių ženklų atrankos.
Tą diktuoja geležinis popsas.
Tad ar lietuvių šiandien kuriamas menas yra lietuviškos tapatybės pagrindas? Dar visai neseniai tokios abejonės nebūtų kilusios…
Kai paklausiama ŠMC entuziasčių, kuo lietuvių dailės darbai skiriasi, pavyzdžiui, nuo suomių, sumišusios kreivytės atsako:
„Niekuo.„
Tas pats ir dar prasčiau yra su imitacine pseudo realistine “klasika”.
Kuo skiriasi “Vamzdis” nuo kičinio “vyčio”.
Niekuo! Abu primityvūs.
Tik vieno autorius pataikavo vienai tikslinei publikai (liberastams), kito pataikavo kitai tikslinei publikai - “valio-patriotams.
Kur dingo stilių ir kultūrų įvairovė, požiūrių ir pasaulio interpretacijų pliuralizmas?
Nūnai yra tik vienas nustatytas kriterijus- kažkam patikti.
Ką reiškia populiarumas?
Tai masiškumas, kuriam nesvarbi nei profesija, nei išsilavinimas, nei socialinė padėtis.
XVIII a. buvo vertinamas aukštasis aristokratinis menas, plebėjų menas nebuvo populiarus, nors jį vartojo didžioji visuomenės dalis.
Tačiau šiandien manoma, kad visuomenė yra absoliučiai homogeniška, visi žmonės vienodi, todėl ir mąsto, ir suvokia vienodai.
Nesvarbu, gabūs ar negabūs, išsilavinę ar kvaili.
Čia atrankos nėra.
Popso teroras sunaikina visus socialinius, etninius, lytinius ir kitokius skirtumus.

Kam tas sąmonės srautas?       2018-07-8 9:59

Galima buvo ir trumpiau pasakyti, kad bunkeris tobulas, o Vytis – tai kičas, nesišaukiant Dievo. Nereikalingas daugžodžiavimas tai greičiau snobizmas, o ne filosofavimas.

atpažinimo pirmenybė (9)       2018-07-8 9:56

Kas dabar labiausiai vartojama?
Pasakos, mitų perdirbiniai, iliuzijos.
Ir… Istorija.
Be abejo, prieš tai tą istoriją supaprastinus iki pačių primityviausių formų.
Patogu ir paprasta.
Didžioji kino produkcija – akimirksniu atpažįstami, papildomų suvokimo pastangų nereikalaujantys vaizdai, nuvalkiotos emocijos ir banalios prasmės, seniai nuzulintos net siaubo (gera klišė) filmuose.
Kinas ir televizija tenkina primityviausią smalsumą, kai į svetimus gyvenimus ir problemas žvelgiama pro rakto skylutę.
Intymumas jau nėra vertybė.
Mažai jaudina pranešimai apie kitų žmonių nelaimes, žurnalistai net mėgaujasi, teikdami tokią informaciją.
Visos autoavarijos telpa į vieną klišę – jos baisios, bet su manimi nesusijusios.
Egzistencinė tuštuma užpildoma kitų privačiu gyvenimu.
Ši nuostata su tikru komerciniu įniršiu produkuojama pirmiausia kine, serialuose, televizijos laidose.
Tai tikras štampų tvanas, nieko bendra neturintis su tikrove ir jos problemomis.
Intelektualus, realityviai realistinis, mąstantis kinas jau tapo tikra marginalija.
Jo reikia ieškoti, nors, ačiū Dievui, vis dar įmanoma rasti kažkur beveik pogrindyje.
Naujoji kino technika siūlo kvapą gniaužiančius efektus, kurių prasmė yra tik pats efektas.
Tai atpažįstamos klišės, būtinos popsui.
Klišių vaidmenį atlieka ir superpopuliarūs aktoriai, bet kokiame filme vaidinantys pačius save.
Tos „žvaigždės“, atpažįstamos ekrane ir už ekrano, – tai šiuolaikinės „ikonos“, kurių turinį sudaro privalomi „pletkai“ apie privatų gyvenimą. „Žvaigždžių“ kultas – tikras atpažįstamumo, klišių, popso triumfas.
Bukoms masėms bet kokį šlamštą nesunku padaryti stabu.
Simuliakrinį “vytį” padaryti kultiniu lengviau nei apsisioti du pirštus.
Nes publika primityvi lyg taburetė.

atpažinimo pirmenybė (8)       2018-07-8 9:46

Gal popsinis primityvizmas jau švenčia totaliai globalią pergalę?
Gal visas pasaulis netrukus bus viena klišė, atpažįstama absoliučiai visur, ir kalbės viena (anglų) kalba?
Beje, lietuviškas popsas bent jau vienu atžvilgiu vis dar išlaiko šiokį tokį savitumą – kartais dainuoja lietuvių kalba, nors ją jau nepakeliamai subanalino.
Tai atsei, suteikia lietuviškam popsui bent šiokią tokią “vertę”.
Simuliakras - kičo mimikrija.
Vis dėlto net akademiniai modernieji kompozitoriai, paklusdami primityvumo amžiaus madoms ir spaudimui, suka paprastumo, lengvo atpažįstamumo link (minimalizmas, repetityvinė technika, sonorizmas ir t. t.)
Klišės jau užvaldė ir literatūrą – klesti detektyvai, trileriai, “meilės” (muilo operų) romanai…
Šie populiarūs, griežtai atpažįstami žanrai turi savas siužeto taisykles, paprastų, lengvai atpažįstamų ženklų rinkinį ir vis labiau tolsta primityvia slydimo nuokalnėn kryptimi:
Nuo intelektualaus dramaturginio daugiadluoksnio realityviojo realizmo link totalitarinio, pvz. soc.realistinių Žaliojo tilto balvonų tipo pop simuliakrinio, kičinio jokios minties neturinčio, bet kvailiams lengvai atpažįstamo “realizmo”.
Marcelijus Martinaitis sakė:
„Tai vienkartinis meno vartojimas… Klasika jau suvartota.„

atpažinimo pirmenybė (7)       2018-07-8 9:36

Be abejo, iš šlagerių, roko muzikos gausos galiausiai iškyla originalios kompozicijos, viską lemia atlikėjo individualybė, paslaptinga, neformalizuojama jo charizma, – tai, kas labai sunkiai pakartojama.
Bet ir čia su įrašų milijonais veržiasi klišės.
Garsenybės tampa be saiko mėgdžiojamos, siekiama kaip nors priglusti prie standarto.
Net ir džiazas, prieš dešimtmečius buvęs toks populiarus žanras, jau nustumtas į paraštes, priklijuotas prie klasikinės muzikos.
Popsui jis pernelyg sudėtingas, reikalaujantis muzikinio talento, vaizduotės ir naujumo.
Popsininkai slapta, bet aršiai kovoja su visa nepopsine muzika.
Tarp kovos būdų – ir totalus klasikos nutylėjimas, nepripažįstant jos reikšmės.
Tai karas už populiarumą, t. y. dėl pinigų.
Ta kova itin ryški Lietuvoje, kur tiek televizija, tiek apskritai visos masinio informavimo priemonės meldžiasi „popso veršiui“.
Ši nuostata lemia ir visuomenės laikyseną.
Iš lengvojo žanro kūrėjų nesu girdėjęs, kad jiems patinka Bachas, Mozartas ar Kutavičius.
Muzika jie laiko tik savo platmasinius šlagerius, o muzikantais tik tuos, kurie tas kičines daineles atlieka.
Savo ruožtu rimtosios muzikos kūrėjai (gal čia paradoksas) puikiai išmano populiariąją pasaulio muziką, jiems tai tiesiog kitas, lengvasis žanras, kitoks stilius, kitokia paskirtis.
Jie turi mėgstamas dainas ir atlikėjus.
Jiems nebūdingas siauras popsininkų požiūris.
Intelektualūs žmonės yra pasmerkti tyliai, o kartais ir agresyviai primityvų neapykantai.

atpažinimo pirmenybė (6)       2018-07-8 9:27

Kodėl rimtoji muzika, kurioje sukaupta tūkstantmetė emocinė ir kūrybinė patirtis, įkūnyta šimtų genijų, šiandien išstumiama iš masinės vartosenos? Pirmiausia todėl, kad popso vartotojams ji atrodo pernelyg ilga.
Joje per mažai pramogų arba jos per giliai paslėptos.
Antra – joje per daug ženklų, be to, jie sudėtingi, kad juos suvoktume, reikia perprasti kūrinio kontekstus, jo sanklodą ir, žinoma, turėti kultūrinės patirties.
Menui suvokti reikia išsilavinimo, giluminio suvokimo patirčių, reikia pastangų!
O kam tinginiui, kam primityvui pastangos.
Pastangos vergui, gyvuliui yra prievolė, t.y. asocijuojasi su prievarta.
Šalin pastangas! Duokit tai kas nuryjama nekramtant!
Atvirumą prasmei lemia specialus nusiteikimas, sąmonės intencija, kurianti, aktyvinanti žmogaus individualybę.
Tai reikalauja pastangų, kurios dažnai nelengvos.
Sudėtingą meno kūrinį ar pranešimą reikia apmąstyti, kad jis iškiltų kaip prasmė būtent man, konkrečiam asmeniui, kad jo suvokimas taptų individualiu atradimu, padedančiu tapti asmenybe ir atsispirti prievartiniam masės spaudimui.
Nes tai ne tingus, pramoginis, bet aktyvus asmeninis nusiteikimas pažinti ir suvokti pasaulį.
Popsas išaugo iš pramogų, iš dainų ir šokių, vadinamosios “leudies” t.y. plebso muzikos.
Jis skirtas visiems, nes pramoga – būtina masių gyvenimo dalis.
Pramoginė muzika turi būti nesudėtinga, išoriška, visiems prieinama, t. y. populiari.
Dabarties popmuzika mėgsta trumpumą (dainelės trunka ne ilgiau kaip 5 minutes), fragmentiškus ženklus, kurių pagrindas yra ritmas – tai paprastos, itin stiprios, nuolat kartojamos struktūros, ritminės klišės.
Standartiniai ritmo modeliai dažnai nustelbia net būgnininkų variacijas. Trumpi melodiniai motyvai ar intervalai, mažyčiai fragmentai kartojami ištisai, beveik be pakeitimų.
Pribloškiantis popso skambėjimo totalumas.
Melodinės klišės tiesiog skrajoja komercinės dainų industrijos erdvėje, jas reikia tik atpažinti ir įmontuoti į „kūrybą“. Harmonijos, irgi klišinės, struktūrai būdingas ištisai kartojamas „kvadratas“.
Čia jau nebereikia žmogaus pastangų – kuria kompiuteriai, disponuojantys milžiniška klišių gausa.
Nekeista, kad kompozitorius-menininkas vieną kūrinį rašo kartais keturis mėnesius, o vienas popsinis „kompozitorius“ didžiavosi „parašęs“ jau 5000 dainų.
Benjaminas Gorbulskis kadaise gyrėsi, kad per savaitę sukuria 15 šlagerių. Aišku, jis nesakė, kad naudojasi per radiją išgirstomis amerikietiškos muzikos klišėmis.
O publika irgi klausimų neuždavinėjo. Publikai patinka ploti.

atpažinimo pirmenybė (5)       2018-07-8 9:16

Kurti kuo primityvesnį pasaulėvaizdį bene labiausiai stengiasi politikai. Galima užtikrintai konstatuoti, kad gyvename politinio primityvizmo laikais. XX a. Leninas ir Goebbelsas, pirmieji politinio popso klasikai, nuolat rėksmingai kartodami primityvius šūkius, sugebėjo ne tik patraukti mases, bet ir įvelti žmoniją į žudynes.
Ką šiandien rodo politinė pasaulio realybė?
Ogi popso triumfą. Tai primityvizmo triumfas.
Kuo primityviau, tuo lengviau atpažįstamumas užgožia tiesą, kuriai suvokti reikia proto, laiko, ramybės ir individualaus apsisprendimo.
Tačiau dauguma politikų juodai su tuo kovoja, nes be primityvaus primityvių ženklų atpažinimo valdžios nepaimsi.
Demokratija yra daugumos diktatūra, o daugumai reikia lengvai suvokiamų klišių, pramogų ir nekomplikuoto gyvenimo.
Politinė propaganda remiasi ne motyvacija, kai keliamos realios problemos, bet primityviais ženklais, popsiniu kalbėjimu, argumentų santraukomis ir nepaliaujamu nerealių pažadų kartojimu.
Politiniame gyvenime svarbiausia yra ne politinė argumentacija, bet lyderio įvaizdis, jo ženklas.
Tai tipiška primityvi popsinė savireklama, masalas nemąstančiai miniai. Vertėtų pažvelgti ir į kitas sferas, darančias poveikį sąmonei, – pirmiausia turiu omenyje meną.
Būtent čia dažnai net nepastebimai skverbiasi standartizuotas globalus mąstymas ir suvokimas.
Ta kryptis taip ir vadinasi – popsas.

atpažinimo pirmenybė (4)       2018-07-8 9:11

Pasaulio vaizdas konstruojamas pagal masiniam vartojimui patogiai pateikiamą informaciją primetamas visiems be išimties.
Individualus žinojimas, kurį patvirtindavo bendramintiškumas, šiandien virsta kažkuo kitu.
Tai, kas buvo tik menama, – pasaulio fragmentacija, susiskaldymas į specializuotas grupes, žinojimo kodų nutolimas vienas nuo kito, standartizuotas reikšmių, laikytinų egzistencijos orientyrais, vartojimas, – tapo aštria problema.
Kokių vertybių apsuptyje gyvename vis didėjančio primityvizmo laikais, internetui užvaldant mąstyseną?
Kokia ši tikrovė, kurios turinys jau nebesvarbus, o forma primityvi?
Kokį poveikį visa tai daro kultūrai?
Žlugdantį ir žudantį!
Pirmiausia tai reiškia, kad perteikiant informaciją, nesvarbu, politinę ar meninę, būtina ją supaprastinti, nes karaliauja ženklai, apdorojami nesąmoningai.
Atmintis pirmiausia atrenka ir fiksuoja pakartojimus, kuriais siekiama, kad viskas būtų kiek galima paprasčiau, primityviau, prisitaikant prie kvailių norų ir gebėjimų ribotumo.
Tokių pranešimų, lengvai suvokiamų nemąstant, yra neįtikėtinai daug.
To pagrindas – greitas fotografinis suvokimas, dar vadinamas ikoniniu. Paprastas dirgiklių atpažinimas. Biologinis. Zoologinis.
Nes operuojama kuo primityvesnėmis struktūromis.
“-Mums nereikia “filosofavimų, mums reikia “labai atpažįstamo” vyčio!”
Nuo mažens auklėjama ne mąstyti, bet paskubomis atpažinti.
Taip dresuoja šunis.
Kalbant apie atpažinimą kaip individualaus kognityvinio proceso dalį, turima omenyje būtent šią globalios kultūros kuriamą atpažinimų aibę, skirtą absoliučiai visiems, nepriklausomai nuo tautybės, gyvenamosios vietos, istorinės ir kultūrinės patirties.
Globalus vienareikšmiškas atpažinimų pasaulis keičia ir vertybinę orientaciją. Visi kognityviniai procesai yra susiję su atmintimi, taigi su koduotų vertybių atpažinimu.
Tai vertybinė patirtis, kurią įprasmina intelektas ir istorinė savimonė.
O vertybės, kaip žinome, lemia vidinę žmogaus motyvaciją.
Taigi globaliai manipuliuoti bandoma jau ir ja. Paradoksalu, bet liumpenai, garbindami suprimityvintą Vyčio simuliakrą, manosi esą patriotais, o iš tikrųjų lieja vandenį ant to paties orwelizacijos malūno.

atpažinimo pirmenybė (3)       2018-07-8 8:56

Šiandie susiduriame su dar vienu fundamentaliu dalyku –
tai informacijos fragmentacija, jos trumpinimas ir nuolatinis kartojimas.
Kuo daugiau žinių, tuo sunkiau jas sutalpinti, taigi informacija vis labiau trumpinama.
Psichologiškai suvokiamas atpažinimas sutampa su fragmento dydžiu.
Šiandien tapo normalu, kad dviejų sekundžių kadras jau laikomas ilgu vaizdu.
TV žinių laidose esama ir vienos sekundės kadrų, o kartais dar trumpesnių. Itin trumpų kadrų virtinės menkina galimybę ką nors atsiminti irraktiškai atima galimybę suvokti.
Taip neapmąstytas fragmentas tampa ženklu tarp į kitų ženklų ir juo be išlygų tikima.
“-Objektas panašus į Vytį ir yra Vytis!”
Kuo įvairesnė informacija, tuo daugiau jos užmirštama, tad vis svarbiau kartoti užkeikimus.
Vis didesnė reikšmė teikiama suvokimo klišėms.
Kartojimas be pridėtinių prasmių papildymo lemia, kad supaprastintas objektas greičiau tampa ženklu, kuris lengvai atpažįstamas be apmąstymo pastangų.
Simbolių šventumas baigiasi, kai simboliai imami tiesiog vartoti nemąstant, neieškant semantinio gylio.
Tokiu būdu iš prasmių daugiasluoksniškumo gimę simboliai, juos apribojus dvimačiu matymu, tampa tiesiog logotipais.
Logotipas, prekinis ženklas tai gudriai iš vergovinės santvarkos iki mūsų laikų atkeliavęs bandos savininko ženklas - įdagas gyvulio, vergo odoje.
Seniau vergai neturėjo pasirinkimo. Dabartiniai vergai trokšta patys save paženklinti lengvai atpažįstamu ir įsimenamu ženklu. Primityvams nereikia simbolių. Nes simboliai reikalauja įtampų mąstyme. Logotipus pakanka tik atpažinti.
Primityvai ir renkasi tik logotipus. Kai įsigeidžia šviežio logotipo, o šviežienos nėra, primityvai tiesiog nuplokština, suvulgarina simbolius iki savo galimybių ribų ir padaro patogiu vartoti logotipu.

atpažinimo pirmenybė (2)       2018-07-8 8:27

Atpažinti dažniausiai padeda stipriausias pojūtis – regėjimas.
Bet, aišku, ir kiti pojūčiai susiję su patirtimi, taigi ir su atpažinimu. Evoliuciją galima pavaizduoti kaip ženklų atpažinimo ir kaupimo istoriją. Ženklus atpažįstanti visuomenė viską iškelia į paviršių, kad būtų lengviau gyventi, lengviau žinoti.
Taigi žinojimas ir yra atpažinimas.
O kartu atpažinimas tampa žinojimo riba, siena.
Daugelis žmonių nė nenori eiti toliau.
Dabartinė to nenoro viršūnė – kompiuteriai.
Tai žinojimas, kuriam jau nebereikia mąstymo.
Kam mąstyti, jeigu yra Wikipedia?
Kartu pasaulis vis labiau tampa regimasis, lengviau suvokiamas (reklaminiai vaizdeliai, klipai, TV).
Taip nyksta skaitymas, mąstymo patirtis.
Paradoksas- įrankiai, išradimai tūkstančius metų padėjo žmogui tobulėti, o dabar išmanūs įrankiai vėl verčia homo sapiensus bezdžionėmis nes panaikina poreikį tobulinti individualiomis pastangomis įgyjamą išmanymą.
Gyvename informacijos entropijos laikais, naujienų kiekis beprotiškai auga, ir tai susiję ne tik su žmogaus gyvenimą lemiančiais dalykais ar asmenine patirtimi.
Neįtikėtinai daug žinių gamina ir skleidžia pati visuomenė.
Liejasi nenutrūkstamas pasakojimų, suklastotų naujienų, įvairiausių prasimanymų, paskalų srautas, vyksta performansai, mezgamos internetinės pažintys su virtualiais draugais, gramzdina reklamos jūra ir t. t., ir t. t. Tų pranešimų laukas nepaliaujamai plečiasi. Smegenis vis agresyviau atakuoja nuolatos kartojami primityvūs ženklai, kuriems apmąstyti nebėra laiko. Silpnos,  sąmonės imuniteto (kritinio mąstymo) neturinti visuomenė griebiasi lengvai atpažįstamų kodų šiaudo.
Formuojasi lengvų atpažinimų, t.y. primityvų visuomenė.

 

atpažinimo pirmenybė       2018-07-8 8:12

Ką reiškia žodis primityvu?
Lietuviškas tarptautinių žodžių žodynas sako:
„Kas nors supaprastinta, prastai atlikta, ką nors vaizduoti arba suvokti primityviai, prastinti.“
Kai kalbame apie visuomenę, žodis primityvu taikomas kvailiams, žmonėms, nesugebantiems mąstyti ir nenorintiems žinoti.
Kuo remiasi primityvus suvokimas?
Lengvu Atpažinimu.
Pažinti pasaulį pradedame nuo gimimo, bet iki tam tikros ribos, kurią apibrėžia praktiškumas ir interesas.
Atpažinimas remiasi klišėmis.
Žodis klišė atsirado iš spaustuvių veiklos. Padaromas atspaudas, kuriuo galima tiražuoti vaizdą iki begalybės, visai jo nekeičiant. Bet klišė turi gerokai platesnę prasmę.
Visas pasaulis pilnas klišių – tai papročiai, įstatymai, elgesio normos ir masiniam vartojimui skirtas “menas”, t.y. “popsas”.
Kas yra pop? Tai, kas populiaru.
Kuo daugiau parduodama, kuo didesniam vartotojų skaičiui daromas poveikis, tuo populiariau.
Fundamentalūs komercijos dėsniai. Tai tikrasis visuotinai pripažįstamas ko nors vertės kriterijus.
Ar jis susijęs su asmeniniais vertybiniais sprendimais ir mąstymu? Ko gero, ne. Čia daugiau lemia atpažinimų skaičius.
O kad lengviau atpažintume, objektas turi būti kuo paprastesnis.
Sakytume, primityvesnis. Atpažinimas remiasi pakartojimų aibe.
Atpažinimas nepriima improvizacijos, atpažinimas atmeta interpretaciją.
Nes interpretacija reikalauja mąstymo padtangų.

Kaip suvokiame pasaulį? Mąstymu, analize, suvokimu. Tai Homo Sapiens išskirtinumas. Gyvūnai matomus vaizdus fiksuojami rega, klausa ir uosle kaip dirgiklius.
Tad per sekundę galima patirti daugybę dirgiklių. Tuos dirgiklius koduoja trumpalaikė atmintis. Jie nebūtinai yra įsisąmoninami. Tačiau atpažįstami, nes yra jau matyti.
Gyvūno atmintis veikia atpažinimo būdu – atsimena tai, ką ne vieną kartą patyrė, ką atpažįsta, nors to daikto, reiškinio suvokimas lieka labai paviršutiniškas, tiesiog refleksas. Puikus pavyzdys yra Pavlovo eksperimentai.
Psichologai pripažįsta, kad atpažinimo procesas ir tarp žmonių dažnai būna intuityvus, priklausomas nuo atsitiktinių sąmonės veiksnių, nuo konjunktūros, tačiau nusėdantis atmintyje ir darantis poveikį nuostatoms.
Vienu metu daug kalbėta apie 24 kino kadrą, kai per itin trumpą, neįsisąmoninamą mirksnį galima parodyti įvairiausius su pačiu filmu nesusijusius dalykus – reklamą, politinį lozungą, specifinę nuostatą ir t. t. Įsisąmoninti to kadro nespėjame, bet atmintis jį fiksuoja ir tai daro poveikį pažinimui. Kaip žinome, naudoti tą kadrą, t. y. skleisti nekontroliuojamą informaciją, nesusijusią su filmo turiniu, uždrausta tarptautiniu mastu. Bet pats principas, kaip žaibišku greičiu paskleisti norimą informaciją, yra kuo plačiausiai naudojamas. Primityvių individų masėms nesunku įteigti nuostatas, jog viena ar kita yra ” gražu”, “vertinga” nes primityvūs individai neturi kritinio mąstymo, jų elgesio motyvacijos nulemiamos lengvai atpažįstamų dalykų
populiarumo lygiu, kuris priklauso nuo dažno atpažsinimo pakartojimo tiesio įsimenant. Refleksyvi minia yra lyg gyvulių kaimenė - kuo daugiau kaimenės narių, tuo lengviau laikytis tos pačios judėjimo krypties. Tai bėgimas kažkur, kai nebereikia asmeninio apsisprendimo- masė jau savaime neša.

komentarui       2018-07-8 0:52

Ačiū. Suprantu ką norite pasakyti. Kažkada ir aš panašiai galvojau. Vienok, stebėdamas tai kas ir kaip vyksta, su laiku supratau, jog kompromisai mums lietuviams, yra nuodas. Nuolaidos mažose smulkmenose, pamažu virsta kolaboravimu arba prakeiktu nuolankumu. Patikti drąsos nereikia. Nesutikti, reikia stuburo. Bestuburių vienybėje nėra gėrio. Bestuburių vienybė yra tik nulakuota nelaisvės forma. Žmonėse trūksta orumo. Lietuviai neturi poreikio savigarbai. Todėl manęs nežavi kai praradusieji arba niekada neturėję Garbės, statosi panegeriškus paminklus savo tuštybei. Matote, man nelabai rūpi, ką apie “juozapo” personažą galvoja tie, kuriems “juozapas” tarkuoja pakaušius. Petsonažas kalbantis netašytos kalbos formatu yra tik įrankis.
Kam yra skirti “juozapizmai”? Žadinti žmonėse orumo likučius, įsiskverbti po taukais apaugusi ų smegenų žieve ir giliausiuose pasąmonės kloduose atrasti tūkstantį metų prarafinėto genetinio kodo likučių. Kaip mažas aguonos grūdelis talpina savyje visą augalo atmintį,ctaip sveikame išdidaus Žmogaus gene, dar saugoma pirminė Kūrėjo duotybinė dovana. Jokie komfortai, pramogos ar skanesnis kąsnis negali savo prigimtį pamiršusio ir gyvuliu tapusio atversti į Žmogų. Tai ne tas slaptažodis, kuris iš naujo paleistų, restartuotų Kūrėjo mumyse instaliuotą prigimtį. Ne liūliavimai ar užkalbėjimai žadina miegančius.
Šaltas dušas, dagys po sėdyne ir druskos skonis burnoje.
Saldainį dažniausiai pakiša priešas. Tam kad noriau priimtum nuodus.
Ne tas yra geras tėvas kur vaikui nuolaidžiauja, obtas kuris už padarytą aibę sudrausmina. Šeima, o ir tauta jeigu dar nesupuvę, gyvi gyvendami pagal Viešpaties valios pavyzdį. O JIS, mūsų Tėvas, jeigu baudžia mus,ctai daro iš didelio rūpesčio. Myli ir iš meilės saugo nuo Pikto.
Pataikauja tik tas kuris yra ne iš D-vo.
Nes Melo tėvas neturi nieko ką galėtų pasiūlyti.
Tiesa yra Kelias ir Gyvenimas. Tiesa yra vaistas.
Tiesa išlaisvina.
Melas yra mirtis.
Aš už tai kad gyventume.
Sveiki ir laisvi.
Ne kaip pigaus kičo erzacai.
Ne melu pataikaujantys sau ir pasauliui, o
tikri, originalūs.
Tokie, kokius lietuvius buvo šiam Pasauliui sutvėręs D-vas.

..
J.

 

 

to pievų pievos       2018-07-8 0:08

va čia gal ir yra visa esmė tų kritikuotojų, kad jie nieko neturi pasiūlyti geresnio. Vadinasi, kaip jau buvo anksčiau minėta, jie tik tuščiai pilsto savo pamazgas, patys nežinodami ko jie nori ir kas jiems patinka - jie pasaulio bambos - kažkas jiems turi sukurti, finasuoti, pastatyti, o tada jie teiksis savo pamazgas papilstyti - kičas, buratinai, buduliai, koja per trumpa, ranka per stora, poza ne tokia ir pan.

JEIGU JAU KRITIKUOJATE, TAI PATEIKITE SAVO GERESNĮ VARIANTĄ PALYGINIMUI:)

 

komentaras Juozapui       2018-07-7 23:42

atsiprasau. kad tik dabar galu atsakyti.
Jusu pasoulymaS DEL Vycio Lukiskiu aiksteje yra puikus. Tikrai. dziaugciausi toki ji pamatyti. As neapsimetu. bet taip nebus, deja.
taip, as patvirtinau, kad manau, kad Lukiskiu aiksteje Vycio nebus? Taip. Ar as tuo dziaugiiuosi? ne.  Ar as dziaugiuosi del savo izvlgu? Ne.
bet manau, kad ir Jus pats suprantete, kad to nebus. Buvo sansas, kad gal valstieciai uzims kokia nors pozicija, bet jie pasoplpve. Visi kiti, Jus gi zinote, kad yra pries. Visi- ptadedant konservatoriams ir kitiems liberalams,  baigiant “menininkams”.
As cia uzsuku kartais ir randu daug puikiu zmoniu. Jus irgi.
Bet cia esanrys yra “sofos” komentatoriai, i kuriuos didieji zmones nekreiia demesio. Ir ne tik todel, kad tokiu zmoniu yra mazai. bet ir todel, kaD tie zmones yra absoliucai nevieningi. Stai ir Jus- Jus priesinates netobulam Vyciui del jo kazkokio neteisingumo, taigi is esmes isskrentate is pasipriesinimo anti-vytininkams. o tie kas yra proes, tie yra vieningai pries. Vieni del meniniu reikalu, kiti del ideologiniu, kiti del dar kazko.
kapish. p. juozapai? Esi piktas karstakosis. Bet jau cia.
atsiprasau. parasiau ka galvoju

pievų pievos       2018-07-7 22:38

Nuo kada, norint kritikuoti spektaklį, paveikslą ar skulptūrą, privaloma turėti savo pastatytų spektaklių,cnutapytų paveikslų ar nulipdytų skulptūrų?
Gal dar ir meno kritiko profesiją pareikalausite uždrausti? Ir prie ko čia pavyzdžių kiekis, prie ko gyvi dar ar jau nebe, sėkmingus meno kūrinius sukūrę autoriai? Nurodote nurodyti? Eikit, tik slėpkite po pamušalu tą savo liepiamąją nuosaką. Nejuokinkite ponai svieto.
Jeigu po daugybės jums pirštu prikišamai parodytų dalykų vis dar nedašunta, niekas nieko tokiems pusgalviams neišaiškins. Ne tas vaganas lipdinėlis yra didžiausia problema. Kičas viešojoje erdvėje yra tik gėda. O piguvos liaupsintojų kaimenė yra jau nelaimė.

to pievų pievos       2018-07-7 22:24
Na jau na       2018-07-7 22:22

“pompastiškai išstatytą prasto skonio kūrinėlį.”

o tai gal galite pateikti pavyzdį gero skonio kūrinėlio? Gal tokį sukūrėte? O gal žinote kas sukūrė? Na vieno pasiūlymo sulaukėm - Kuzmos “Pieta”. Bet va bėda, Kuzmos tai jau nėra gyvųjų tarpe ir Laisvės Kario-Vyčio jis jau nebesukurs.

Aš pasigendu konkretumo kritikų žinutėse - kičas, prastas skonis, buratinai, buduliai..tai pademonstruokite prašau tą savo aukštą skonį ne liežuviu ir š... pylimu, bet konkrečiais pavyzdžiais. Parodykite, prašau, konkrečiai, kas gi anot jūsų yra aukštas lygis, geras skonis, ne kičas. O tai pvz. Vytis Lietuvos herbe jums tinka, ar čia irgi ne lygis?

Na jau na,       2018-07-7 21:58

Laisvės Kario niekas nepuola, nėra nei vieno komentaro, kuriame būtų puolamas Laisvės Karys. Nėra nei vieno komentaro kuriame būtų užsipultas Vytis.
Yra nuomonių, jog nevykęs lipdinys bandomas nepagrįstai vadinti Vyčiu, Laisvės Kariu, bet tai tik kritika, komentuojant viešai ir pompastiškai išstatytą prasto skonio kūrinėlį.

pievų pievos       2018-07-7 21:50

Kažkoks gardas, klampynė... Visiškas nusipezėjimas.

nesupratau tiems 2-ms       2018-07-7 21:30

Tai, kad gal greičiau priešingai - Raigerdui Kryžius patinka, tik jis pats to sąmoningai nesuvokia. Juk jis gina Laisvės Karį, o tuo pačiu komplekte ir Vyčio kryžių.
Ir čia net nereikia jokio sąmoningumo, nes jeigu žmogus daug velnienos priėdęs, tai nors jis pats ir nesupranta, bet velniena puikiai žino, kas yra jų priešas ir bijo kryžiaus, o Raigerdas, priešingai - raitelį su kryžiumi gina, jis jam patinka, vadinasi Reigerda dvasiniai palydovai pagrinde ne velniai, o Dievo šventieji angelai:)

Tai matosi ir pagal vardą -
Vardo Raigerdas reikšmė:
Iškraipytas vardas Raigardas. Vardas kilęs iš slėnio šalia Druskininkų pavadinimo. Manoma, kad pavadinimą Raigardas sudaro du archajiški žodžiai raja [=klampynė] ir gardas [=miestas].

ber visgi rai -tai ne jokia klampynė, bet rojus , gerd - miestas, vadinasi reiškia rojaus miestas -

Raigerdas reiškia - Dangiškoji Jeruzalė - Rojaus miestas:)

tiems 2-ms       2018-07-7 21:10

Velniui ir Raigerdui kryžiai labai nepatinka.

nesupratau Raigerdui       2018-07-7 20:58

beje Vytis su Kryžiumi yra ir ant Aušros Vartų

https://en.wikipedia.org/wiki/Gate_of_Dawn#/media/File:Vytis_on_Dawn_Gate_2007_05_29.jpg

beje tai yra Jogailaičių kryžius, o Jogailaičiai buvo katalikai ir nereikia Reigardai išsigalvoti išvedžiojimų, kad čia ne kryžius:) Dar priminsiu, kad Jogailos žmona Jadvyga yra Katalikų Bažnyčios šventoji ir iš Jogailaičių dinastijos yra kilęs Lietuvos dangiškasis globėjas - Šventasis Kazimieras.

arba dar šis dvigubas kryžius yra vadinamas patriarchų kryžiumi, t.y. arkivyskupų kryžius. O kryžius popiežiaus herbe būna trigubas.

http://www.vilnensis.lt/vyskupai/arkivyskupas/herbas/

nesupratau Raigerdui       2018-07-7 20:40

katalikiškas kryžius visuomet yra su Nukryžiuotuoju, kai jis yra atskiras kryžius. Deja ant drabužių pvz, kad ir kunigų sutanų, stulų, įvairių papuošimų, herbuose, kryžius yra be Nukryžiuotojo.
Krikščioniški kryžiai, įvairūs jų variantai yra aprašyti čia

https://en.wikipedia.org/wiki/Christian_cross_variants

Laisvės Karys kaip ir Vytis Lietuvos herbe yra su krikščionišku Kryžiumi. Baltas raitelis ant Balto žirgo, tai raiteliai sekantys paskui NUGALĖTOJĄ iš Apreiškimų knygos.

Apr 6-2 Ir aš regėjau: štai pasirodė BALTAS ŽIRGAS ir ant jo raitelis su kilpiniu rankoje. Jam buvo duotas vainikas, ir jis išjojo kaip NUGALĖTOJAS, kad dar nugalėtų.
Apr 19-11 Aš išvydau atvirą dangų, ir štai pasirodė BALTAS ŽIRGAS. Ant jo sėdėjo raitelis, vardu Ištikimasis ir Teisusis; jis teisingai teisia ir kovoja….Jis apsirengęs krauju permirkusiu drabužiu, ir jo vardas – Dievo Žodis. 14 Jį lydėjo dangaus kareivijos pulkai ant BALTŲ ŽIRGŲ, APSIVILKĘ TYROS BALTOS DROBĖS DRABUŽIAIS. ... 16 Ant jo drabužio ir ant strėnų užrašytas vardas: „KARALIŲ KARALIUS IR VIEŠPAČIŲ VIEŠPATS“

p.s Raigerdui - gali varyti ant katalikų kiek tik nori, bet Baltas Vytis-Lietuvos herbe reiškia tik vieną - Lietuvos Katalikų Bažnyčios pergalę.

tam Raigerdui       2018-07-7 20:01

1. Neišsisukinėkite nuo klausimo. Kartoju: “kur Juozapas kalba jog jam kaunietiškas vytis nepatinka todėl kad jame nėra katalikiškų simbolių?”
2. Kur Juozapas teigė, jog S.Kuzmos Pieta yra geresnė nei Mikelandželo Buanaročio?
3. Ar XX a. pagal Raigerdą yra vis dar ta pati Renesanso epocha?
4. Kodėl žmogus privalo gėdytis žinių, išprusimo bei išmanymo? Pagal Raigerdą, kiekvienas kvalį kvailiu pavadinantis jau automatiškai yra narcizas?
5. Pasižiūrėkite Raigerdai į veidrodį. Ar ten tik nepamatysite narcizo kurio taip skrupulingai ieškote kituose.

Raigerdas>tam Anonimui       2018-07-7 19:25

Gal vis gi galėtumei pasirašyti kokiu nors nick’u? Nes kai tik matai Anonymą, tai tas žmogelis nori pergudrauti visus. Kodėl jus taip traukia kažkokie tai nenormalumai, patologijos, kreivumai ir visokia kitokia velniava?  Atsakau tau prisikabinėtojau prie stulpo. Štai Juozapo tekstas:”Šio autoriaus Pieta Antakalnio memoriale, (D-vo Motina laikanti nuo Kryžiaus nuimto Sūnaus, mūsų Atpirkėjo kūną) yra tobulo grožio ir civilizacinę vertę turintis kūrinys. Tai neabejotinai geriausias naujųjų laikų Lietuvos istorijoje sukurtas monumentas. Stovėdams šalia S.Kuzmos genijaus šedevro, ne tik persismelkiu didvyrių panteono sakralumondvasia, tačiau mano, kaip lietuvio ir piliečio širdį užlieja teisėtas padididžiavimas esant Autoriaus Talento bendrapiliečiu, dalele to kas mus sieja- Epochos Ženklo”. Negirdėjau, kad S.Kuzmos “Pieta” būtų specialistų įvertinta geresnė, nei Mikelandželo “Pieta”. Tai yra pirmas dalykas. Antra, pasižiūrėk ką jis rašo? Ar tokius dalykus gali rašyti sveiko proto žmogus? Ir kodėl tu nesugebi perskaityti šito pats:“Ar aš, kaip normalus, ganėtinai praprusęs žmogus, galinti savo patirtimis palyginti vertingumą pasaulio kontekste - ar aš galiu didžiuotis žvelgdamas į šalia Kauno piliavietės pakeptą  psedo- istoristinį “tortą”?
Kodel man liguistų pašlemėkų bandos valia yra primesta gėda, kurią kęsti nenusipelniau. Kodėl ir mano vardu mano tėvynė išstatyta viešai pajuokai prieš  civilizuotas tautas? Kas atsakys už niekuo dėtų normalių piliečių mentalinį pažeminimą primestu kiču?”.
Pons Anonime, gal pasidomėk, kas yra didybės manija. Tai gali atrasti alfa.lt:“Didybės manija – vienas iš asmenybės sutrikimų, kuris atima iš žmogaus sugebėjimą realiai vertinti save ir aplinkinius. Žinoma, gailestis nepateisina jo egoizmo. Niekas nesiūlo jums kentėti jo įžeidimų. Užjausdami jį, nepamirškite savo interesų ir savivertės.
Kaip bendrauti su pasipūtusiu narcizu?
Bėkite nuo jo!”

tam Raigerdui       2018-07-7 18:22

Būk malonus ir parodyk tą vietą komentaruose po šiuo straipsniu, kur Juozapas kalba jog jam kaunietiškas vytis nepatinka todėl kad jame nėra katalikiškų simbolių. Juk tu skelbiesi niekada nemeluojantis, tad tikriausiai tokią tezę bus nurodyti nesudėtinga, a?

Raigerdas>nesupratau       2018-07-7 18:18

Aš turėjau omeny grynai katalikišką kryžių. Vikipedijoje yra rašoma:“Kryžius (lot. crux, crucis (Femininum), abu iš cruciare, „kankinti“, sen. ind. krúñcati, „kryžiuojasi“) – religinis simbolis, simbolizuojantis kančią. Tai geometrinė figūra, susidedanti iš dviejų statmenai besikertančių linijų.
Nuo pat žmonijos atsiradimo kryžius buvo naudojamas kaip kulto priemonė, randamas įvairių kultūrų ir epochų archeologinių kasinėjimų metu. Manoma, kad naudotas jau akmens amžiuje. Senovėje kryžius buvo naudojamas kaip astrologijos ženklas, skiriantis keturius metų laikus ir/arba 12 zodiako ženklų.
Kryžius – kančios simbolis, senovėje romėnai pasmerkdavo žmonės kankinamai mirčiai prikalę (ar pririšę) prie kryžiaus (nukryžiavimas). Pvz., romėnams laimėjus visi Spartako sukilimo dalyviai buvo nukryžiuoti mirti kankinama mirtimi, kad kitiems tai būtų pavyzdys. Kryžiai su prikaltais žmonėmis sudarė liniją nuo sukilimo pradinio židinio iki Romos.
Katalikybėje ant kryžiaus vaizduojamas nukryžiuotas krikščionių mesijas Jėzus Kristus. Krikšionybėje kryžius simbolizuoja Kristaus kančios kelią. Protestantai priešingai nei katalikai nevaizduoja nukryžiuotojo ant kryžiaus”.

blėnims       2018-07-7 18:17

Ponai uoliai ir su užsidegimu nagrinėja juozapą. Ir nieko arba nieko įtikinamo nekalba savo numylėtai statulai apginti ar atsakyti juozapui iš esmės.  “Patinka vot ir viskas!”,  publika stumia savo nupušimą buldozeriu. Vienintelis koziris- “patinka daugumai”. Ir Adolfas Hitleris patikdavo daugumai, labai labai, iki isterijos patikdavo. Nacistinis “patriotiškas menas” savo laiku labai žavėjo vokiečius. Ta dauguma buvo teisi? Putinui meile trykštanti rusošovinistinė krymnaš dauguma teisi?  Dauguma yra bydlo. Ir bydlo “skoniai” civilizuotiems žmonėms neprivalomi.

nesupratau       2018-07-7 17:59

“Taip ir maniau, kad Juozapui nepatinka tik todėl, kad ši skulptūra yra be kryžiaus”

Kaip tai nėra kryžiaus? O tuomet kas pagal jus yra ant skydo, jeigu ne kryžius? Nes kiek aš žiūriu, tai matau ant skydo dvigubą kryžių arba taip vadinamą Vyčio kryžių.

http://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=4056&p_k=1&p_t=164625

Raigerdas>Jzp       2018-07-7 17:47

Taip ir maniau, kad Juozapui nepatinka tik todėl, kad ši skulptūra yra be kryžiaus ir per nešančiojo veidą nebėga kraujas. Nėra šioje skulptūroje kančios, nėra ašarų pakalnės ir nėra klūpančių žmonių, maldaujančių Dievo malonės. Kada kryžiuočiai puolė Lietuvą, jie mus puolė kaip saracėnus, pagonis ir t.t. Ir istorijoje tai yra žinomi kaip KRYŽIAUS KARAI. Religija per prievartą. Iš kitos pusės mes turėjome kitą priešą - Moskoviją, o vėliau pavirtusią į TSRS. Kuri nors ir buvo ateistinė, bet metodai tokie patys, kaip ir kryžiuočių - prievarta, bet nuspalvinta ateizmo spalva. Lietuviai pasižymėjo tuo, kad jie nekėlė karų dėl religijos, todėl su gūdais mes gyvenome taikiai, nors jie buvo provoslavai. Karalius Gediminas visiems įsakė, kad užkariaujant žemes nekeisti tos šalies tikėjimo, papročių ir kultūros tradicijų. Šitam genialiai mūsų Karaliaus išminčiai neprilygo tada niekas. Ir lenkai, per kuriuos pagrindinai ir atėjo į Lietuvą katalikybė, užkariavę Maskvą, turėjo visas galimybes sutvirtinti santykius su Rusija. Bet ne, prasidėjo rusų prievarta, primetant jiems katalikybę. Tą patį lenkai darė Ukrainoje. Ir jie gavo atkirtį, nes užrūstino paprastus žmones, kurie savo tikėjimo nekeis už jokius pinigus.
Juozapas, būdamas religiniu fanatiku ir religiniu ekstremistu, net nesuvokia, kad iki krikščionybės žmonės turėjos savo tikėjimus. Jam vaidenasi, kad viskas, kas nekrikščioniška, yra blogai arba atsilikęs dalykas. Rusijoje, kas nekalba rusiškai, tas irgi yra priešas. Ten šovinizmas įgavo savas fašizmo formas. Fašizmas atsirado ne Lietuvoje, o krikščioniškose šalyse: Italijoje, Vokietijoje, Ispanijoje. Religinis fanatikas Juozapas net nesuvokia, kad krikščionybė buvo reikalinga Romos Imperatoriui Karoliui V, kaip ideologijai, kuriai paklustų visi. Būtent Karolis V-asis turėjo didžiulę armiją, ir jo ispanų inkvizicija auto-da-fé būdu atvertinėjo į katalikybę musulmonus, žydus, mokslininkus ir švietėjus.
Taigi, šis tikėjimas buvo valdžios instrumentas. Moskovijoje tuo metu įsigalėjo Ivano Grozno Opričnina, kurios metodus perėmė Sovietų NKVD. Moskovijoje vyko Caro valdžios įsigalėjimas ir tai užbaigė Petras I, o toliau Kotryna II, kuri kilusi iš Prūsijos. Iš abiejų Žečpospolitos pusių stiprėjo Karališkosios valdžios, ypač iš Moskovijos pusės. Tuo tarpu Žečpospolitoje Karaliaus valdžia Seimo buvo menkinama ir prasidėjo tas GINČŲ SEIMO valdymo periodas, kuris atvedė Žečpospolitą prie visiško kracho. Patys aukšti pareigūnai iš Katalikų bažnyčios yra pasakę, kad “katalikybė yra pati didžiausia apgaulė pasaulyje”. Ir Juozapas, būdamas aklas dėl savo religinio fanatizmo, prievartaus visus aplinkui, įrodinėdamas, kaip viskas, kas nesusiję su katalikybe, yra blogai. Niekas netrukdo jam tikėti, bet jis trukdys kiekvienam, kas netikės į tai, į ką tiki jis. Logikos jo veiksmuose nėra, nes tikėjimai buvo ir prieš 10 000 metų. Bet pasirodo, visi jie buvo blogi, nes tai ne katalikybė. Tą patį sakė ir bolševikai: tikroji istorija prasideda nuo 1917 metų, nuo marksizmo-leninizmo. Bet tai yra ideologija, kurią kaip instrumentą naudojo Karolis V-asis savo valdžiai sustiprinti. Tikėjimas į Dievą buvo panaudotas valdžios žmonių valdymo tikslams tiek Rusijoje, tiek Europoje. Rezultate, po revoliucijos Prancūzijoje Katalikų bažnyčia buvo atskirta nuo valstybės. Romos Imperija išnyko ir liko tik Vatikanas. Ir dabar pasaulis yra valdomas tos trejulės: jėga-armija, ideologija ir finansai. Kol kas, manau, užteks.

Drugelis       2018-07-7 17:15

Jzp rašo “Ir todėl tai jau liečia asmeniškai. Įžeidžia ir paniekina tuos kurie turi savigarbos ir orumo. Savo pasipiktinimą laikau pagrįstu ir teisėtu.”

Deja, paskaičius tavo žinutes, labiau panašu, kad čia ne tamstos savigarba ir orumas,  bet tiesiog elementari PUIKYBĖ:)
Save gerbiantis ir orus žmogus jaučia savo vertę ir tuomet jam nėra poreikio žeminti kitus. Paprasta psichologija, asmuo žemindamas kitus, siekia padidinti savivertę, tuomet jis sau pačiam atrodo vertingesnis, ypatingesnis ir pan. Bet tai tik trupmalaikė saviapgaulė ir iliuzija vergo sąmonėje, kuri greitai išssiklaido, todėl toks asmnuo turi poreikį reguliarai žeminti, niekinti ar kritikuoti kitus, iš serijos visi blogi, tik aš vienas esu ypatingas ir -iausias.
Orus ir save gerbiantis žmogus tokio poreikio, žeminti kitus, neturi, nes jam nereikia reguliariai kelti savivertės, įrodinėjant savo vertę per kitų pažeminimą, kritikavimą ir pan. nes jis tiesiog jaučia savo vidinę vertę, kuri beje net nepriklauso nuo išorės salygų, nuo to, kas ką padarė, kas ką pasakė ir pan.

Drugelis       2018-07-7 16:53

Jzp rašo “Paminklas, juolab monumentas turi vienyti Tautą.”

O tai tamsta jau save tapatini su tauta? Tai jeigu kūrinys tau asmeniškai patiks, vadinasi ir tautai tinka ir tautą vienys, o jeigu tau asmeniškai nepatiks, tai jau tautą skaldo?
O jeigu dauguma tautos patys nuspręs, be tavo pagalbos - ar jiems patinka ar ne, tai jie jau buduliai, kičo gerbėjai, prasto skonio ir pan. buratinai:)

 

Raigerdas>Bet'ui       2018-07-7 16:37

Problema yra ne tame, ką pasakė Raigerdas apie skulptūrą. Raigerdas išsakė savo nuomonę. Bet aš nesu ekspertas. Vertinimus duoda ekspertai. Man šitas “Laisvės karys” simbolizuoja visą Lietuvos istoriją. Žydai pasižymėjo savo nesipriešinimu Blogiui, o jo pasmerkimu. Už tai jie sumokėjo 6 milijonais gyvybių. Lietuviai išliko tik dėka tos savybės - Vytis. Didysis Vytautas pralaimėjo ne vieną mūšį su tais pačiais totoriais, kada jis pats buvo užpuolimo iniciatorius. Yra skirtumas, kada tave puola ir kada tu puoli. “Laisvės karys” simbolizuoja ne puolimą, o atkirtį užpuolikui. Laisvę reikia apginti. Pavyzdžiui, ukrainiečiai šito mokosi ne vieną šimtmetį. Taigi, esminis skirtumas yra tarp užpuoliko ir besiginančios pusės. Žmogus žmogui nėra priešas. Toks yra žmogaus santykių pagrindas ir tame yra jo sėkmė. Tačiau žmonija dar neįsisavino vieno svarbaus dalyko: mes esame padalinti ne tik į dvi priešingas puses, kaip vyrai ir moterys, bet mes esame padalinti į tuos, kurie pasirenka tarnybą Gėriui ir tuos, kurie pasirenka tarnybą Blogiui. Krikščionybėje tai buvo įvardinta kaip kova tarp Dievo ir Šėtono tarnų. Taigi, Gėriui nėra būdinga užpulti kaimyną. Puolimas be priežasties yra būdingas BLOGIUI. Todėl užpuolimas visuotinai yra laikomas, kaip Blogas veiksmas. Kas yra tie žmonės, kurie siekia ne susitarimo tarpusavyje, o prievartos? Tai psichiškai nesveiki žmonės. Deja, yra taip. Kodėl? Todėl, kad jie negali paaiškinti savo užpuolimo motyvų arba tai aiškindami jie dirbtinai sukuria priežastis, melagingai ką nors apkaltina. Gėris nesiekia atimti laisvės iš kito žmogaus. Tuo išskirtinai užsiima vien tik blogis. Kodėl žmonės nepajėgia išspręsti šitos problemos? Todėl, kad niekas nesiima spręsti tų žmonių problemų - tai yra jų skurdo problemų. Baimė netekti gyvybės, baimė, kad neišgyvens, verčia šituos žmones imtis bet kokių priemonių, kad išgyventų. Todėl iš vargingųjų ir degrdavusių, bei išnaudotų žmonių sluoksnio, yra papildomas nusikalstamas pasaulis. Jie sukuria savo Gėrio ir Blogio sistemą. Vienas iš baisiausių dalykų yra tie skurdą ir kitas negandas patyrę vaikai, praėję kalėjimo mokyklas ir vėliau tapę valstybės vadovais. Jie yra žiaurūs ir dažnai psichiškai nesveiki. Toks buvo Stalinas, toks buvo Hitleris. Todėl šitas “Laisvės karys” yra mums labai didelis simbolis, nes jis pakelia mūsų dvasią, kad mes privalome apsiginti ir duoti atkirtį tam, kas kėsinsis į mūsų šalies laisvę. Tokį kaimyną mes turime. Šitas kaimynas-banditas nenurims tol, kol jaus, kad mes jo bijome. Ir jeigu mes jo nebijome, tada jis pats pradeda bijoti. Kaunas su šiuo paminklu tapo tikruoju lietuviškos dvasios simboliu. Ir tie, kurie netgi čia rašinėja komentarus, niršta dėl šio paminklo, nes tai nepatinka kaimynui-banditui. Kas liečia dėl paminklo kokybės, tai jūs galite prisikabinti prie bet ko. Jūs neatrasite daikto, kuris būtų sudėtas tik iš pliusų. Net atomas turi ir pliusų, ir minusų. Mes gyvename priešingybių pasaulyje. Klausimas yra tik toks: kokie yra to žmogaus ketinimai, puolant šią skulptūrą? Štai ir viskas. Iš visos gausios kritikų brigados nebuvo nei vieno, kuris kritikuotų iš esmės. Tai buvo žmogeliai, kurie nesuvokia, kad problema yra ne skulptūroje, o jo prote. Šiandien tokie žmonės jau vadinami kaip neadekvatūs. Kokie yra įrodymai, kad šita “kritika” yra nepagrįsta? 1) Nei vienas iš puolėjų taip ir nesugebėjo atsakyti, kas yra menas.2) Ir nors jie čia dedasi “didžiausiais išmanytojais”, bet iš tikrųjų, jie yra tik problemų sukėlėjai kitiems žmonėms, tiksliau niekadėjai. Nei vienas iš šitų puolėjų nepalygino vieno “Laisvės kario” skulptūros su kita, pvyzdžiui, kad ir esančia kitoje šalyje ar kitame mieste. Todėl iš karto gali pasakyti, kad šitie “kritikai” neturi supratimo ne tik apie meną, bet netgi apie kritiką, todėl painioja neurozės iššauktą nepasitenkinimą su kritika. “Kičas”, “šlamštas” ir panašūs žodžiai nurodo į to žmogaus vidinę problemą, kurios jis nepajėgus yra įveikti, ir kaltina tame visą pasaulį. Skulptūra čia niekuo dėta.

Drugelis       2018-07-7 16:36

“Labai daug budulių renkasi ir į zvonkės ar cickino “koncertus”

Ar tamsta nori pasakyti, kad partizanai, laisvės kovotojai ir visi kiti žmonės, atvažiuojantys iš visos Lietuvos aplankyti paminklo yra buduliai, nes jų yra dauguma?

O kas esi tamsta - super duper menininkas -tai padoryk tuomet savo kūrinius? Ką sukūrei? Gal kokį linką numestum?

Meniniko darbai atspindi jo vidų - pvz. ką atspindi bunkeris - manau, tai kad jo kūrėjas meninkas yra belaisvis savo aistrų, malonumų ir geismų, kad jame vyrauja vergo, sėdinčio kalėjime sąmonė ir jis nori ir kitus į tą kalėjimą pasodinti. Todėl tas bunkeris patinka nebent tiems, kurie yra savo įgeidžių ir geismų vergai. O koks yra vamzdžio autoriaus vidus - akivaizdu, kad šį menininką galima apibūdinti vienu žodžiu - kanalizacija.
O Laisvės Karys atspindi laisvės troškimą, t.y jo autorių vidinę laisvę, laisvę be agresijos, be pykčio ar keršto. Tai išlaisvinantis, o ne įkalinantis kūrinys. Todėl jis daugumai ir patinka, nes dauguma trokšta, laisvės, gėrio, meilės, o ne kalėjimų, kanalizacijų ir pan. apsirūkusių, prasigėrusių, apsiuosčiusių, paleistuvių, t.y visiškų dvasios ubagų, bet save super duper genialiais įsivaizduojančių “mianininku viartybiu”.

Laisvės karys sukelia tiegiamas emocijas - primena Lietuvių tautos laisvės troškimą, kovą už laisvę, kelia pasididžiavimą savo mažute drąsia tauta ir suteikia vidinės ir amžinosios laisvės viltį. Todėl jis daugumai ir patinka.

 

 

Pritariu autoriui       2018-07-7 16:16

Svarbiausia yra idėja. SIMBOLIS. Tai ir yra raktas bei pagrindinė vertė, esmių esmė. Man tai valstybės, tautinės tapatybės, laisvės, vienybės, vilties, kartu pagarbos ir atminimo už laisvę kovojusiems simbolis. Kaip turi atrodyti toks simbolis, joks dievas ar pusdievis (vienintelė teisinga partija?) nėra nurodęs. O visa kita, “kuo ta statula vertinga”, yra antreiliai dalykai, arba kaip sako autorius - buitiniai ginčai, kurie juo labiau beprasmiški kai statula jau stovi. Man daug svarbiau, kad toks simbolis apskritai atsirado. Už tai pagarba ir ačiū Kaunui. O pagal komentarus, gal būsiu klydęs, gal ir yra nusileidęs bent vienas dievukas, viską žinantis ir kaip priklauso, atėjęs gyvųjų ir mirusiųjų teisti…

Jzp       2018-07-7 15:49

Paminklas, juolab monumentas turi vienyti Tautą. Pavyzdžiui: Laisvės statula,
Prisikėlimo bažnyčia Kaune, Vytauto Dižiojo paminklas Laisvės alėjoje. Šie kūriniai yra visuotinai mylimi ir gerbiami. Jų autoriai buvo aukštos prabos tarpukario menininkai, puikiai reprezentavo savo laikmetį ir jo idealus.
Arba mūsų amžininko pasaulinio mąstelio talentingojo skulptoriaus Stanislovo Kuzmos darbai. Šio autoriaus Pieta Antakalnio memoriale, (D-vo Motina laikanti nuo Kryžiaus nuimto Sūnaus, mūsų Atpirkėjo kūną) yra tobulo grožio ir civilizacinę vertę turintis kūrinys. Tai neabejotinai geriausias naujųjų laikų Lietuvos istorijoje sukurtas monumentas. Stovėdams šalia S.Kuzmos genijaus šedevro, ne tik persismelkiu didvyrių panteono sakralumondvasia, tačiau mano, kaip lietuvio ir piliečio širdį užlieja teisėtas padididžiavimas esant Autoriaus Talento bendrapiliečiu, dalele to kas mus sieja- Epochos Ženklo.
Ar aš, kaip normalus, ganėtinai praprusęs žmogus, galinti savo patirtimis palyginti vertingumą pasaulio kontekste - ar aš galiu didžiuotis žvelgdamas į šalia Kauno piliavietės pakeptą  psedo- istoristinį “tortą”?
Kodel man liguistų pašlemėkų bandos valia yra primesta gėda, kurią kęsti nenusipelniau. Kodėl ir mano vardu mano tėvynė išstatyta viešai pajuokai prieš  civilizuotas tautas? Kas atsakys už niekuo dėtų normalių piliečių mentalinį pažeminimą primestu kiču?
O juk atdakyti priklausytų. Juk aš ir kiti dauguma atmetame Vamzdį ir reikalaujame atdakomybės. Nors tam šmc šlamštui viso labobtik nac. premija duota. Vamzdis nepavadintas Lietuva, nepavadintas Tauta ar Lietuviu. Tarsi asmeniškai neliečia. O juk visi jo nekenčiame.
Bet niekalas pavadintas Vyčiu yra ne šiaip skulptūrėlė. Ji padaryta bendru vardikliu. Ir todėl tai jau liečia asmeniškai. Įžeidžia ir paniekina tuos kurie turi savigarbos ir orumo. Savo pasipiktinimą laikau pagrįstu ir teisėtu.

Daugumiečių rujai       2018-07-7 14:52

Tamsaus plebso Lietuvoje tikrai daug. Jokios nuostabos, kad minios primityvų ateina “pasigėrėti” tuo ką savo bolševikine dauguma primetė visiems.
Labai daug budulių renkasi ir į zvonkės ar cickino “koncertus”. Ar tai įrodo tos “muzikos” vertę? Daug budulių ryja hamburgerius ir kebabus, ar normalūs žmonės privalo laikyti jog macdonaldai ir kebabinės yra kulinarinio kanono švyturiai? Nėra ką atsakyti? O ką jūs galite atsakyti- kaktos per siauros, smegenyse vingių trūksta. Belieka tik grūmoti vamzdžiais, slėptis už vamzdžių.
Ką darytumėte jeigu vamzdžio nebūtų? Kokioje kanalizacijoje slėptumėte savo bukumą?

Pirminis       2018-07-7 14:39

požymis, liudijantis skulptūros vertingumą, yra šimtai žmonių, besirenkantys tuo kūriniu pasigėrėti. Tai būdinga “Laisvės kario” statulai.

Tuo tarpu prie liberastinio šedevro - VAMBZDŽIO - ateina tik paryčiais vedžiojami šunėkai arba pakelia koją teritoriją žymintys katinai.

  Belieka visa tai apmąstyti vadovaujantis žmoniško ir liberastinio meno kriterijais.

užuovėja       2018-07-7 13:50

Paradoksalu, bet tikriej “vamzdininkai” yra būtent tie rėksniai kurie kaunietiško kičo oponentams tegali priešpastatyti subjektyvią nuomonę pridengtą liumpenišku “patinka”. Vos paprašius paaiškinti kuo “patinka”, kame to “šedevro” vertė, liumpenai baisiai susinervina ir tada puola gelbėtis oponentus apšaukdami “vamzdininkais”. Liumpenai nesikuklina negirdėti kritikų prisiekinėjimų, jog jie taip pat nėra vamzdinio “modernizmo” mėgėjai.
Liumpenams tai girdėti neparanku. Liumpenams labai patogu slėptis už Vamzdžio.
Nebūtų vamzdžio, liumpenams nebūtų kur paslėpti savo mentalinį skurdą.

Bet       2018-07-7 11:42

Raigerdas giria Sakalausko skulptūrą, bet kol kas nsugebėjo paaiškinti tos statulos vertingųjų savybių. Vietoje to, kad dėstytų argumentus įrodančius to kūrinėlio vertę, Raigerdas imasi mėsinėti oponento menamas savybes. Tai tiesiog žemiausio lygio polemika, kuomet savo tuščiaviduriškumas dangstomas kito puolimu. Juozapas savo komentaruose praktiškai net neliečia Sakalausko asmenybės, o nagrinėja konkrečios skulpūros ir politinio konteksto reikalus.
Kol kas niekas, ne tik Raigerdas, kol kas nesiteikė įvardyti kuo ta statula vertinga. Jeigu būtų vertinga juk nebūtų sudėtinga apibūdinti

Labai daug švagždančių apie kičą       2018-07-7 11:35

Taip jo sostinėje apstu. “Konceptualaus, modernistinio”. Pradedant griozdišku kabliu, kyšančiu iš nebaigtos statyti bažnyčios, surūdijusiomis blėkomis savivaldybės prieigose, pratęsiant polistiroliniais angelais su jų kiaušiniais, įvairiais tiltus darkančiais konkolais ir vamzdžiais bei kapčiais prie Neries.

Komentarų puslapis 1 iš 2
 1 2 > 

Komentarai, nusiųsti pas nykštukus

nepalaužiamas kaunietis-vertybininkas       2018-07-6 11:51

Šventės proga pašikau didelę krūvelę pakrantėje ir į šviežią patriotizmo išraišką įsmeigiau Vyties vėliavikę.
Dūskit pavidolej!
Mum Kaune nei šilta nei šalta, nuo kritikų.
Nes mūsų kaktos tokios kietos, jog pro jas jeprasimuš jokia mintis.
Mes lyg Grybauckaitė- niekada nei už ką neprisipažinsim esą neteisūs!
Todėl savo mentalinį skurdą švęsim pakiliai!

retro       2018-07-6 9:27

“liubi rodinu tvaju matj!”


Rekomenduojame

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.