Andrius Švarplys. Kiek daug Ukrainos patriotų, kiek mažai savos Respublikos gynėjų

Tiesos.lt redakcija   2014 m. rugsėjo 5 d. 18:18

15     

    

Andrius Švarplys. Kiek daug Ukrainos patriotų, kiek mažai savos Respublikos gynėjų

Rugpjūčio 24-ąją, per Ukrainos Nepriklausomybės minėjimą Vilniaus Švč. Trejybės unitų bažnyčioje, Vytautas Landsbergis sakė „Reikia atmesti melą kiekvienoje apraiškoje“.

O kad šis principas būtų pritaikytas ir Lietuvos vidaus reikaluose!...

Kiek dabar daug patriotų Rusijos karinės agresijos Ukrainoje metu ir kiek mažai Respublikos gynėjų savos valstybės išdavysčių metu…

Neatsakius į Garliavos istorijos klausimą ir ypač į 2012 m. gegužės 17 d. klausimą, nebus įmanomas joks realus Lietuvos politinių procesų vertinimas. Čia glūdi kertinis akmuo, Ariadnės siūlas, atskiriantis ir sustatantis į vietą visus politinius ir ideologinius kontekstus Lietuvoje. (Panašiai, tik siauresne apimtimi, – ir Vytauto Pociūno pomirtinis šmeižtas, VSD ir FNNT istorijos, Eglės Kusaitės ir „Snoro“ bylos).

Negali būti joks patriotas, liberalas, konservatorius, kairysis, žmogaus teisių gynėjas ir t.t., ir pan., jeigu ten nematai valstybės išdavystės. Iš tiesų net labai gali: Respublikos užmiršimas praktiškai įgalina visas valstybines egzistencijas. Mūšiai tęsiasi, tik jau tuščiomis apkabomis – dėl grupinių interesų.

Tiesa aukščiausios viešos politikos srityje – nuo čia reikia pradėti. Bet tikriausiai pati valstybės veikimo prigimtis užtikrina, kad būtent čia ji mažiausiai tikėtina.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Vytautas Ju.       2014-10-8 8:01

Duokite žmonėms alternatyvą, nereikės drausti.
O šiaip, ar kas nors galėtų suabejoti Lietuvos TV kanalų skleidžiama informacija? Ypač LRT. Visa Lietuva, iki paskutinės bobutės, tikėjo tuo, kas buvo pasakojama apie V. Pocūno žūti. Ar kas nors suabejojo nors viena rūta, informuojančia apie Garliavos įvykius. Jei ne Lietuvos žiniasklaida, tai apie tikrą Bin Ladeno giminaitę E. Kusaite niekas nežinotų. Apie FNTT ar „Snorą“ net kalbėti neverta. Tai kodėl kas nors turėtų abejoti tuo, kas rašoma, kalbama ir rodoma apie Ukrainą per lietuviškus transliuotojus?

eri       2014-09-8 20:16

topu topas ,gen .prokuroras galimai padares nusikalstama veika vienašališku sprendimu bolševikės gražinamas i pareigas ,nebepikta ,jau juokinga

issikuopkim savame kieme        2014-09-6 15:06

Labai teisingas str.Didziausia smeizto kampanija uzsakyta pries teisybes ieskojusi Dr.Kedi,kuris surinkes visus duomenis ir iskrypeliu pavardes,buvo pagrobtas ir ziauriausiai nukankintas,stengtasi Ji paversti zudiku,Dukra brutaliausiai isplesta ir sunaikinta.Iki siol bijo visi portalai klausimu apie Deimantes nukankinima,ALFA trina Tiesa ivardijusius komentarus,bet ta grandiozine lavina per TV,laikrascius iki siol liejasi, ir tos klaikios dazinformacijos niekas nestabdo, kanalu ir laidu neuzdarineja, juk pas mus, neprikl.Liet. ivykdyti nusikaltimai zmoniskumui,sunaikinami pagr.liudininkai,prasiusieji pagalbos,o tikrieji nusikalteliai klesti ir toliau tyciojasi.Issikuopkim savam kieme,nes nuo melo baigiam uzdust !

to taigi       2014-09-6 14:27

dirbi jaunasys konserve,vis smeizi,ar nebijai likimo,tada konservai taves neisgelbes????????

Hm- hm       2014-09-6 9:48

Tam, kad žmonės nesigilintų į Lietuvos viršūnių nusikalstamą veiklą, tos pačios viršūnės ir pamėtėjo idėją - UŽIMTI SAVO GALVAS UKRAINOS PROBLEMOMIS. Štai, dabar ir turim tokią situaciją, kad visiems rūpi, kas vyksta Ukrainoj, o nerūpi, kas daroma Lietuvoj.

ruta       2014-09-6 9:31

Aciu gerb.Andriui uz jo visada aktualius ir patriotinius straipsnius .Bjauru ziureti ir klausyti , kaip veidmainiska Lietuvos valdzia demonstruoja ‘savo ’ nuomone ir poziuri del Ukrainos .Lietuva, paskendusi korupcijoje , socialineje atskirtyje , sodybu tustejime , emigracijoje , savo pilieciu Konstituciniu teisiu ignoravime , dar drysta reikstis , kaip , tipo demokratine valstybe , nusispjauti norisi ant tu visu komunistiniu -KGB liekanu , kurie uzurpavo valdzia Lietuvoje ir drysta pamokslauti ir patarineti kitiems . Tiesiog matome analogiska situacija Rusijoje , tokie patys veidmainiai , melagiai, korupcionieriai ir propagandistai .
Matomai paklause hitlerio patarimu , kuris sake -’ Atleidziu jumis nuo chimeros , kuris vadinasi sazine ‘.

Canada       2014-09-5 23:05

Taigiai arba lietuviškai ismokyti rusai pas jumis vienodai karstai gina ir Putino FSB siautejima ant Rusijos, Ukrainos, ir Grybauskaites VSD siautejima ant Lietuvos. Is kur tokie sutapimai, a?

Anglija turi       2014-09-5 21:59

privačias mokyklas ir turi išskirtinę, ypatingą džentelmenų ir ledi ugdymo patirtį.Tai pasiekiama ne visiems eiliniams.Tačiau viena tikrai galima ir prieinama galėtų ir turėtų būti prieinama pas mus-Lietuvoje gal pradėti mokinius mokyti padoraus elgesio disciplinos.Visus.Ir pozityvaus mąstymo.Lietuvos spaudoje jau rašė,kad kažkurioje Anglijos grafystėje tai davė nepaprastų rezultatų.Iš pradžių vaikus tai glumino ,bet paskui tose apylinkėse net nusikalstamumas sumažėjo.

>vilte       2014-09-5 21:27

Dėl Garliavos dabar veikti reikia simboliškai ir viduje ramiai tikėti,kad valdžia sunaikino tik Garliavą,bet ne amžinus pasaulio vystymosi dėsnius ,- jie tikrai nepasikeitė ir Garliava jie dar užsiims.Nuo mūsų vidinio nepajudinamo tikėjimo priklausys ,ar tai bus anksčiau ar vėliau.Paprasta ,nereikia per daug nerimauti,tik tikėti ir tikėjimą išlaikyti.To valdžia labai bijo,nes jos prapaganda patikėjo ne visi.Tikėjimas prieš netikėjimą.

Ukraina nesąmoningai bandoma       2014-09-5 21:22

prisidengti nuo savų gėdingų problemų.Tai nėra nuoširdu Ukrainos atžvilgiu,juo labiau,naivu tikėtis,kad NATO išspręs visas problemas,nors šiandien tikrai atrodo,kad pasijutome saugesni.Tačiau tai tik išorinis saugumas.Vidinis saugumas dar pareikalaus savo dalies ir išsvies Garliavos problemą į areną.

Taigi       2014-09-5 19:31

“Neatsakius į Garliavos istorijos klausimą ir ypač į 2012 m. gegužės 17 d. klausimą”.

Reikia iš Amerikos parvilkti Nutriją. Bet kol valdžioje bus Grybauskaitė, tai kažin ar byla dėl nusikaltėlės Nutrijos pajudės, ir kitos bylos dėl nekaltų žmonių šmeižikų, žudikų ir jų bendrininkų labai lėtai juda. Dėl 2012 m. gegužės 17 d., tai viskas aišku, pareigūnams priešinęsi ir neleidę pareigų vykdyti, pažeidę įstatymus, turi būti nubausti.

taip, ne pagal kalbas...       2014-09-5 18:58

pagal darbus, pagal vaisius juos pažinsi.
kai visa energetika, uostas, geležinkelis - rusijos valdoma, tai landsbergio ir jo polikarpovnos pezalai ‘rusai puola” (kai jie jau pagrindus okupavę) - tai tik juoką ar liūdesį kelia…

basa       2014-09-5 18:43

Tikra tiesa. Mūsų valdžiažmogiai tik demagogija užsiima…

vilte       2014-09-5 18:40

Andriuk , aciu Tau uz teisingas mintis , bet kas is ju ...juk niekas ju negirdi…

taip       2014-09-5 18:38

Autorius teisus, kaip bebūtų liūdna. Tikrai neapleidžia klausimas, kodėl tie, kurie graudžiai rauda dėl Ukrainos, ramiai užsimerkia prieš savo šalies kankinius arba net patys tęsia susidorojimą su jais


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Kas yra ir ko nėra paskutinėje rudens sesijos Seimo programoje?

Audriaus Bačiulio replika: O dabar įsivaizduokime…

Nuomonė: Neringa Venckienė. Lietuva nesiskiria nuo Rusijos

Algimantas Rusteika. Jie pralaimėjo, tik dar nei jie, nei mes to nesupratom. Supraskim

Vytautas Radžvilas. „Pagal šiandien teisiančius rezistentus, turime tapti mankurtais“

Laimonas Kairiūkštis. Olimpo dievai akli: lietuviškas švietimas

Liutauras Stoškus. Keletas štrichų iš asmeninės rinkiminės patirties su pasiūlymais rinkimų sistemos tobulinimui

Vidas Rachlevičius. ES eksportuoja tai, ko britai visai nepageidauja

Gintaras Furmanavičius. Nemira Pumprickaitė įgarsino LRT svajones

Ramūnas Aušrotas. Visuomenė turi žinoti, kokia yra Lietuvos švietimo tarybos narių pozicija

Algimantas Rusteika. Iš duobagyvių gyvenimo

Liudvikas Jakimavičius. Revoliucija kaip žaidimas

Neringa Venckienė. L. Stankūnaitės advokatė Grubliauskienė jau aiškina, kad Deimantė kalba su akcentu

Ramūnas Aušrotas. Ar vienaragis priklauso gėjams?

Arvydas Anušauskas. Demonstratyvus Kremliaus noras susitapatinti su okupantais

Geroji Naujiena: „Meilė – įstatymo pilnatvė“

Neringa Venckienė. Deimantės negalima apklausti teisme, nes ji ... nebekalba lietuviškai?

Vytautas Sinica. Tylėti būtų gėda patiems prieš save

Povilas Gylys. Po rinkimų nors ir tvanas?

Andrius Švarplys. Čia ir dedam tašką kalboms apie VDU bendruomenę?

„Nacionalinis susivienijimas“ pateikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai

Algimantas Rusteika. Prasideda sisteminis Nacionalinio susivienijimo puolimas

Sukurta LGGRT centro konsultacinė ekspertų komisija

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Skųsime viską ir visus? Nuo kaukių iki šeimos ir vaiko teisių

Buvusios Suomijos ministrės žodžio laisvės byla: „Bauginimais neprivers manęs slėpti tikėjimo“

Algimantas Rusteika. Naujienos iš „demokratijos“ frontų

Andrius Švarplys. Uždaviau tris klausimus kandidatei į VDU rektoriaus postą prof. Mildai Ališauskienei

Apšmeižtą LGGRTC patarėją ginti stojo patriotinės organizacijos

Algimantas Rusteika. Sunki lyderystės našta (drama)

Agnė Širinskienė: „Nesinorėtų įtarti, kad mūsų specialiosios tarnybos užsiima ne ikiteisminiu tyrimu, o politikavimu“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.