Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Europa

Andrius Švarplys. Kažkas atsitiko Vakarų žmogui

Tiesos.lt redakcija   2019 m. spalio 1 d. 12:32

20     

    

Andrius Švarplys. Kažkas atsitiko Vakarų žmogui

Mano tėvai pykosi, tai mane priėmė globėjai, pas juos patyriau šilumą ir meilę, esu dėkinga už tai, bet labai pasiilgau savo šeimos. ... Tapk laikinu globėju“.

Tokia reklama rodoma per TV. Reklamą ir, reik suprast, pačią politiką remia Europos Sąjunga.

Tėvai pykdavosi, tai dėl to galima juos palikti, pasibūti kitoje šeimoje kaip atostogose, paskui grįžti pas tėvus. Ir ten šeimos šiluma, ir čia lyg tėvai… O gal tiesiog galima išsirinkti globėjus iš katalogo – juk tėvams pyktis negalima (tai kenkia vaiko interesams), tai gal galima vaikams pakeliauti per globėjų šeimas ir ten patirtį šeimos džiaugsmą?

Kaip tyliai, tarsi savaime suprantama, įteisinamas iškrypėliškas požiūris į prigimtinius santykius… Čia yra tokia šeimos politika, kurioje šeimos jau senai nėra.

* * *

Šiandien tarptautinėje auditorijoje studentai visiškai rimtai priėmė Prancūzijos gender lygybės ministrės praėjusiais metais pasakytus žodžius, kad 8 iš 10 moterų Prancūzijoje bijo vienos išeiti iš namų dėl seksualinio priekabiavimo. Svarstė, kad tikriausiai moterys viduje jaučiasi nesaugios.

80 proc. Prancūzijos moterų. Nesaugios. Aš tesugebėjau pralementi, kad Sovietų Sąjungoje moterys turbūt nesijautė taip prastai. Totalitarinėje valstybėje. Versus demokratinė, laisvoji Prancūzija.

Kažkas giliai, žiauriai giliai atsitiko Vakarų žmogaus galvoje. Kažkoks kažkelinto laipsnio susvetimėjimas. Kažkoks šiltnamio efektas, ištrinantis realybės parametrus. Žmogus taip apsuptas gerove, kad kviečiasi valstybę pasirūpinti jo subjektyviais išgyvenimais (diskriminacija). Politinis korektiškumas sureguliavo kalbą. Anti-diskriminacija sureguliuos vidinius išgyvenimus. Kapitalizmo pabaigoje stovi socializmas. Bet ne kaip revoliucijos pasekmė, o kaip vidinio proceso rezultatas. Gerovė sukuria šiltnamį, o šiltnamyje viskas taip sterilu, kad net mintis, jausmas, žvilgsnis gali būti diskriminacinis. Šiltnamio Prižiūrėtojas to jau tikrai negali praleisti pro akis. Teisinė valstybė, konstitucinės teisės, prigimtiniai ryšiai, šeima yra atgyvena. Viskas priklauso nuo subjektyvaus išgyvenimo. Po to objektyvus skirtumas tarp totalitarizmo ir demokratijos išgaruoja.

80 proc. moterų yra nesaugios. Keisk šeimą į globėjus. Sulčių skonio sultys. Pinigų skonio Bitcoinas, Libra. Šeimos skonio globėjai. Remia Europos Sąjunga. Naujojo pasaulio nešėja.

Jeigu tai tiesa, tai Borka (Johnsonas) yra teisus. Reikia specialiai pastatyti klizmą šitai Sąjungai. Didelę klizmą, nes dvokas jau dabar eina didelis. Tik bėda – pati ši Sąjunga yra kapitalistinio šiltnamio produktas.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Raigerdas        2019-10-7 18:54

Gerbiamas Andrius Švarplys, kaip visada, pasižymi gana giliu nagrinėjimu kokios nors aktualios temos. Pabandysiu papildyti ir aš tą analitinį straipsnį. Kas atsitiko su tuo Vakarų žmogumi? Gal visgi išdrįskime užduoti klausimą, kas vyksta su tuo kapitalizmo pasauliu? “Kapitalizmas plačiausiai paplitusia prasme yra ekonominė ir socialinė sistema, kurioje gamybos priemonės (taip pat vadinamos kapitalu) yra privačioje nuosavybėje, prekės ir darbo jėga perkama ir parduodama laisvoje rinkoje, pelnas reguliariai reinvestuojamas arba investuojamas į naujas technologijas ir ūkio šakas. Šiai sistemai taip pat būdinga tai, kad investicijas, gamybą, paskirstymą, pajamas ir kainas nulemia rinkos jėgos, o ne valstybinė valdžia” - Vikipedija. Tada iškyla klausimas: o kas yra žmogus tokioje sistemoje? Taigi, ar jis yra sraigtelis tokioje sistemoje? Didesnė žmonių dalis taip. Ir taip, mes matome audringą technikos vystymąsi. O kaip su humanitariniais mokslais? Jie nebespėja paskui technikos mokslus. Štai čia ir yra pagrindinė problema, kuri veda žmogų į aklavietę ir, panašu, į susinaikinimą. Kada Humanitariniai mokslai atsilieka, koks žmogaus tipas prasiveržia į lyderius? Milijardierius ir multimilijardierius. Ar jį domina humanitariniai mokslai? Ne. Ar jį domina pinigai? Taip. Kas jį labiausiai domina? Daugiausiai genetinis mokslas, kuris gali suteikti galimybę pratęsti jo gyvenimą klono pavidale. Deja, mes turime panašią situaciją, kokia buvo Senovės Egipte, kai buvo karštligiškai siekiama pratęsti gyvenimą nors mumijos pavidale. Kokia išeitis? Tai humanitarinių mokslų, kartu ir visų religijų, iškėlimas į vedančiąsias pozicijas tiek atskiroje šalyje, tiek visame pasaulyje. Tik MENAS, Humanitariniai mokslai, religijos, gali padėti susiformuoti naujam žmogaus tipui. Mes randamės lūžio taške, kai Homo Sapiens’as nebėra pajėgus susitvarkyti su XXI amžiaus problemomis, todėl reikalingas Naujo tipo žmogus, kadangi Homo Sapiens’as išsisėmė. Artėja metai, kai žmonėms trūks žemės, trūks gėlo vandens, plius klimato kaita padarys nemažai siurprizų. Lietuviai galėtų pradėti kurti naujo tipo visuomenę, bet, deja, jie neturi elito, kuris suprastų Vydūną, o ką jau bekalbėti apie kitus filosofus. Vydūnas pasiūlė genialius variantus, bet atsilikusi mūsų Humanitarinių mokslų sritis yra nepajėgi įvertinti visą tą jo palikimą, aplenkiantį net dabartinį laiką XXI amžiuje.

Trabantas       2019-10-2 22:02

Tiksliai nusakyta. ES imitacinė demokratija su visais jos idiotizmais, kurie verčikami teisinėmis normomis, virsta totalitarizmu.

ah1       2019-10-2 16:30

o kas gali atsitikti rinkos ekonomikoje? Viskas tvarkoj, taip ir turi būti rinkos ekonomikoje.

Life Site News       2019-10-2 11:07

Calvin Freiburger. English women’s rugby refs protest chaos caused by transgender players
 

October 1, 2019 (LifeSiteNews) – Referees for women’s rugby in Great Britain are quitting their jobs in response to the participation of gender-confused men in the sport, which they say is injuring players as well as free speech.

Several anonymous referees told the Sunday Times that they have been warned not to challenge athletes who show up for women’s teams sporting beards or masculine builds. England Rugby rules require “trans women” to submit to a blood test showing their testosterone levels have been below five nanomoles per litre for a year, but after a player is cleared by the Rugby Football Union, the refs say they are forbidden from second-guessing the decision.


“Being forced to prioritize hurt feelings over broken bones exposes me to personal litigation from female players who have been damaged by players who are biologically male,” one referee told the Times. “This is driving female players and referees out of the game.”

Life Site News       2019-10-2 11:01

Brent Bozell and Tim Graham. Mainstream media manage to ignore shocking discovery of 2,200 baby bodies in Indiana


September 26, 2019 (NewsBusters) — The grotesque nature of abortion and the industry that profits from it is routinely hidden by the national press beneath a gauzy layer of rhetorical blather about a “woman’s right to choose.” It’s drummed into the public daily: Abortion is a precious civil right, a sacrament of feminism, never a death, let alone a murder.

Look no further than the discovery of more than 2,200 dead babies in the Illinois garage of a recently deceased abortionist named Ulrich Klopfer.

They told us Dr. Kermit Gosnell was one of a kind in his creepy storage of dead-baby parts in jars. It turns out he was a piker. Klopfer stored each “fetus” in a plastic bag full of medical-grade preservative, put them in boxes — more than 70 boxes, from the garage floor to the ceiling.


Indiana’s Attorney General reports that records indicate these babies lost their lives between 2000 and 2002, when Dr. Klopfer operated three abortion clinics — in Fort Wayne, Gary, and South Bend. One man told Fox News that his mother, who was Klopfer’s neighbor, always wondered what was in all those boxes.

Only Fox News cared about this revolting story. CNN gave it 30 seconds on a weekend, and The New York Times offered one story deep inside the paper on page A-22. ABC, CBS, NBC, MSNBC, NPR, PBS? The same networks that wailed for hours about the inhumanity of illegal migrant “kids in cages” had no interest in something a thousandfold more horrific.

https://www.lifesitenews.com/news/mainstream-media-manage-to-ignore-shocking-discovery-of-2200-baby-bodies-in-indiana

Life Site News       2019-10-2 10:50

‘Mommy says I’m a girl’: Dad fights to save 7-year-old son from gender ‘transition’
https://www.lifesitenews.com/news/mommy-says-im-a-girl-a-fathers-final-chance-to-save-his-son-comes-in-court-in-october

stasys        2019-10-2 8:22

Andrius Švarplys kaip visada persūdo ne tik druskyte bet ir išvadomis kurios tokios pat juokingos kaip tos Lygiu teisiu ministrės , pasako jo pačio ,Prancūzijoje .  Kai dvi priešingybės kovoja ne argumentais o kraštutinumais ..galima sulaukti tik vieno rezultato ..žmonės nustoja klausytis tokiu ištižėliu kalbų . .ir pasislenka link tu kurie apie gyvenimą kalba ne mėgintuvėlio pagalba. Lygiu teisiu kovos kaip ir gender metodika tik forma ..į kuria sudedami norai bet ne realybė.. ir jei to žmogus neperpranta jo gyvenimas gali tapti pragaru dėl smarkiai iškreiptos pasąmonės suvokimo kas ji supą realiame pasaulyje .

Man atrodo       2019-10-1 20:23

kad europieciai patyre kruvinas revoliucijas,karus neteko tikejimo.Tai buvo pernelyg siaubinga ir nezmoniska.Tuomet ekonomiskai atsistatem ,bet jau be jokio tikejimo isskyrus vartotojiskuma.Nusivilymas ir musu civilizacijos ,,nuovargis” pagimde karta,kuriai viskas nebesvarbu be tuoj pat gaunamu malonumu.Tiesa prasidejo ieskojimai kituose tikejimuose-budizme ir tt,knaisiojimasis savo pasamonej ant psichoterapeuto sofkutes,o dabar laukiam atsakymu ir nurodymu is ,,auksciau”,nes patys neigalus,nera pagrindo po kojom.Sveikas protas,kuri kazkada isveziodavo kaip piena rytais ir palikdavo prie duru-isnyko.Daugumas uzsidarem savo ,,aido kambariuose”,kur visi turi viena nuomone.Ir dar-lavinimo lygio kritimas ir politizavimas .Kartais rodos ,kad esam beprotnamyje-aciu Dievui kol kas riejames per interneta,susitikus akis akin -prasilietu kraujas.

Nieko neatsitiko       2019-10-1 19:37

po “Advance to Barbarism”(F.J.P. Veale). Pardavinėjama Amazon.com. Pasiskaitykite, netingėkite, gerai? Pagarbiai, - Jules.

L' Incorrect       2019-10-1 18:50

Candace Owens - Convention de la droite 28 septembre 2019
https://www.youtube.com/watch?v=blV4K2plDQk

""pasakiška"mūsų ateitis       2019-10-1 18:24

gražių paveiksliukų galerija:

liaudiesmenas.livejournal.com


.
.

prašaliečiui       2019-10-1 17:53

“prašalieti”, o tiksliau, mankurte ir mazgote, grįžk atgal į savo Donecką. Ten susikišk savo galvą į savo analinę angą ir persk uždaru ciklu Markso ir Lenino citatomis.

Prašalietis       2019-10-1 16:48

Ai,ai,ai, tautos “patriotai kovojo, kovojo ir iškovojo visiems laisvę”, brazauskas su lansbergiu sėkmingai pastatė “tautinį“durnių laivą, jį su visais jo keleiviais sėkmingai atplukdė į civilizuotų, sočių, progresyvių ir t.t. šalių kompaniją ir še tau, čia viskas pasirodo supuvę, išsigimę ir prasmirdę. Kur dvoko išvalymui reikalinga didelė klizma. Taip sakant Lietuva nespėjo kaip reikiant prie šio civilizuoto vakarų pasaulio"prisišvarduoti” ir tik per keliolika metų ES prisišvartavimo jau prasmirdo ne mažiau nei civilizuotų vakarų smirdžiai…. O kitos “mažiau dvokiančios"prieplaukos, kur lauktų lansberginio durnių laivo, nėra…..

Paskutines       2019-10-1 15:36

dvi eilutes labai taikliai ir tiksliai nusako Vakaru Europos visuomenes vidine esme ir prasme.

Teko skaityti,kad       2019-10-1 14:52

šis Popiežius savo kalboje nenori vartoti būdvardžių,nes ,kaip jis sakė,yra vienas svarbiausias būdvardis:“krikščioniškas”.

Gaila,bet senukai jau nepakeis       2019-10-1 14:50

šeimos.Kodėl apie juos tylima.92 metų senolio ,įvykus insultui,greitoji nevežė į ligoninę ir net į Verygos puoselėjamą slaugos skyrių.Paliko artimiesiems kenčiantį žmogų.Tarp artimųjų jam geriau,bet kančiose žmogaus palikti negalima.Todėl Vokietijoje du kartus per savaitę atvažiuoja medikų brigados nuprausti,sušukuoti,pagražinti senolį.Atlikti medicinines procedūras-lašelinės,masažai,injekcijos…Artimieji ir taip lieka su dideliu krūviu,o ir senolis nemirs iš siaubo dėl to,kad jį nurašė.Kodėl dvigubi standartai: Skverneliui,Adamkienei,o kitiems…negerbiant išminties ,bus blogai ir jaunimui.

Tvankstas       2019-10-1 14:08

14:03 - jei tai būtų nors ir Jėzus Kristus, jį tuoj pat uždarytų į psichiatrinę ligoninę ir ten gyvą supūdytų.

Tiesa       2019-10-1 13:38

Bravo! Aciu autoriui!

dar prie to paties       2019-10-1 13:07

Josifas Brodskis kalbėjo apie šiame amžiuje (turbūt turėtas omeny XX a.)  įvykusį “gilų antropologinį žmogaus nuosmukį”.
Pagyvensim – pamatysim, kur tai mus nuves.
Gal ir į apokalipsę.

Visų problemų       2019-10-1 13:03

ištakos mąstyme. Tai kas gi VIS DĖLTO vyksta šiandienos žmogaus , ypač vakarų žmogaus mąstyme? Kalbame visąlaik tik apie simptomus. Autorius bene pirmasis užkabino “galvos” bėdas. Norėtųsi rimto, gilaus pamąstymo šia tema. Ak, jei tebeturėtume savo tarpe A.Maceiną...

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.