Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Žmogaus teisės, Žiniasklaida

Andrius Švarplys: Kas, kaip, kodėl? –  Pasitikėk Tiesos Ministerija

Tiesos.lt redakcija   2021 m. sausio 18 d. 21:53

19     

    

Andrius Švarplys: Kas, kaip, kodėl? –  Pasitikėk Tiesos Ministerija

„Twitterio“ ir „Facebooko“ cenzūros motyvacija ir stilius yra labai panašus į Sovietų Sąjungos naudotą „liaudies priešo“ kategoriją.

Neaišku, nei kokiu pagrindu, nei kokiais faktais yra nustatyta, bet pranešama apie liaudies priešų radimą ir eliminavimą iš viešosios erdvės. Pavyzdžiui, rastos ir uždarytos 70 tūkstančių su „QAnon“ susijusių paskyrų.

Kas, kaip, kodėl?
Pasitikėk Tiesos Ministerija.

Kai kurių žiniasklaidos tekstų jau neįmanoma skaityti. Kaip kokiais brežneviniais laikais oficialių naujienų laida „Vremia“ praneša:

„Marjorie Taylor Greene paskyra buvo blokuota dvylikai valandų, kai Kongreso narė paskelbė žinučių apie tariamą sukčiavimą per rinkimus Džordžijos valstijoje, kurioje ji gyvena. „Twitter“ pažymėjo kaip „ginčijamas“ bent dvi M. Taylor Greene žinutes ir neleido jomis dalintis, nurodęs, kad jos gali skatinti smurtą. Įstatymų leidėjos paskyra buvo suspenduota dėl „daugkartinių mūsų pilietinio sąžiningumo taisyklių pažeidimų“, – sakė socialinio tinklo atstovė spaudai.

M. Taylor Greene, uoli kadenciją baigiančio JAV prezidento Donaldo Trumpo šalininkė, skelbė jo jokiais įrodymais nepagrįstus kaltinimus dėl esą suklastotų 2020 metų rinkimų. Anksčiau ji taip pat reiškė paramą „QAnon“ sąmokslo teorijoms. „QAnon“ judėjimo šalininkai teigia, kad D. Trumpas kariauja slaptą karą su pasauline liberalia Šėtoną garbinančių pedofilų sekta. D. Trumpas yra išreiškęs palaikymą M. Taylor Greene kaip „būsimai respublikonų žvaigždei“.

M. Taylor Greene yra viena iš virtinės įtakingų figūrų, kurių paskyras socialiniai tinklai blokavo po sausio 6 dienos riaušių JAV Kapitolijuje“ (žr. DELFI.lt).

Eina ištisinis Tiesos antplūdis: „tariamas sukčiavimas“, „daugkartiniai pažeidimai“, „jokiais įrodymais nepagrįsti kaltinimai“, „esą suklastoti rinkimai“, „reiškė paramą sąmokslo teorijomis”.

Skaitai ir gauni dozę Tiesos.

Nėra jokios informacijos apie M.Taylor Greene: nei kas ji tokia, kokia buvo jos karjera, įsitikinimai, pažiūros, kokie jos darbai – gal ji ką gero nuveikė, jeigu ją išrinko žmonės. Ne, vietoj to politinis asmuo, kuris sulaukė demokratinio rinkėjų pasitikėjimo, yra nuskutamas, nuplikinamas, suvedamas į vieną vienintelį bruožą ir pašalinamas. Kažkoks tariamas priklausymas tariamai sąmokslo organizacijai supakuoja žmogų ir jis yra ištrinamas. Tai juk šitaip naciai elgėsi su žydais. Vienas bruožas – tu priklausai žydams pagal kilmę – ir tu supakuotas. To užtenka.

Multimilijonieriai iš „Twitterio“ ir „Facebooko“ nesudoroja fiziškai kol kas (nors „Parler“ vadovas ir kiti Respublikonų rėmėjai jau susilaukė sau ir savo šeimai grasinimų mirtimi). Tačiau vieša strategija „supakuoti“ asmenį yra panaši į nacių ir į sovietų „liaudies priešą“.

Raudona kepuraitė su užrašu „Make America Great Again“ yra jau ženklas, kad žmogus yra iš „reikiamos sudoroti kompanijos“.

Nesinori devalvuoti Holokausto, tiesiog į akis krenta tam tikros viešo priešo identifikavimo strategijos. Kol kas tik retorika, kol kas tik kažkokie socialiniai tinklai, kol kas tai tik socialinis spaudimas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

TET       2021-01-24 0:25

Rocknest
Jan 23, 2021 at 19:56
Everyone needs to stop supporting big tech and big business. Don’t use, Facebook, Twitter, Google, Amazon, Walmart. Use Duckduckgo instead of Google. Gab is getting 1 million subscribers per day while Parler is shutdown. If you see something on Amazon go directly to the manufacturer website and buy. Boycott Walmart. We all need to hit them where it hurts $$$. If you support these companies you are supporting communism CCP and YOU will be part of the problem. So let’s do it people. We have the power.

https://www.theepochtimes.com/telegram-experiences-massive-growth-in-january-90-million-new-users_3668448.html?utm_source=pushengage

AwakenWithJP        2021-01-20 20:30

How People Treat Free Speech These Days
https://www.youtube.com/watch?v=a0OCuL3OHFc

štaziui       2021-01-20 17:58

stazele, iš tiesų tu esi kagėbistinė maja, t. y. kgb prasigėrusio seržanto liguistų smegenų alkoholinis kliedesys. Pasibaigs odekolonas “troinoi”, prasidės kgb seržanto prievartinė abstinencija ir tu išnyksi kartu su trockistų sąmokslu ir tuneliu iš Bombėjaus į Londoną.

>Dzeikas       2021-01-20 15:31

Tuoj nuginkluos tą jūsų Teksasą,Biden tikrai tuo pasirūpins.( Neseniai JAV nacionalinė ginklų asociacija,kuri atstovauja ginklą turinčius piliečius ,paskelbė apie bankrotą ir reorganizaciją;ir jau bėga nuo Niujorko leftistinių politikų kontrolės.


“Ginklų teisių gynimo grupė teigė, kad pertvarkys savo veiklą kaip Teksaso ne pelno organizacija, norėdama pasitraukti iš „korumpuotos Niujorko politinės ir reguliavimo aplinkos“, kur ji šiuo metu yra registruota.
Grupė, suvaidinusi pagrindinį vaidmenį blokuodama griežtesnę ginklų kontrolę, tvirtina, kad šis žingsnis vyksta ne dėl finansinių problemų,o politinių.”//


NRA: US gun advocacy group files for bankruptcy

Dzeikas       2021-01-20 14:57

jumsui9:47
Su Amerika reikes pasitasyti, nes ten visi ginkluoti (ypac Texas, ten ginkla nesiotis tas pat kaip laikrodi ant rankos. Vyrui kaip ir nepadoru jo netureti). Ir is esmes , teoriskai galima ir amerikiecius jeigu kantriai ir pamazu paverst cholopais. Su 2 bet:
1. Tai per penkmeti nepadarysi. Minimum 15 metu.Gal ilgiau.
2. Tuo laikotarpiu teks atsisakyti aktyvios uzsienio politikos, kas gresia daliai didziojo kapitalo nemenkais nuostuoliais.
T.y. , aciu Dievui, leftistai turi nepakankama atrama(zbrodas, prodzektu juodziai ir baltieji kuriuos tenkina stabili alga ir riebi “paike”), o smulkusisi biznis, t.y. tikri amerikieciai, kurie alergiski bet kokiai valdziai ir toleruoja ja tol, kol jos nemato t.y. kol si nesikisa i verslo reikalus reikalaudama ataskaitu , popieriuku ir irodinejimu jog nesi kupranugaris. Taip pat dalis stambiojo verslo.

Dzeikas       2021-01-20 14:45

>kazys’ui
Jei straipsnis sako A, reikia pasakyti ir B.
Is Tiesos ministerijos pareiskimu greit bus imta viesai saipytis, tai be abejo prireiks ir Meiles ministerijos.
Pradzioje dorus ir saziningus ne saudoma, o nelaikoma.Lietuva si laikotarpi jau praejo 1991-2001mm.
Saudoma jau norincius nusokti nuo vaziuojancio traukinio.Nes imerkei uodega, tai pasitrauki tik kojomis i prieki

Al. Butinai paziurekitei       2021-01-20 13:10

Nustok brukti tą čekistą.

Taip, taip       2021-01-20 10:41

Tą Amerika gryna sovietų sąjunga ir fašistinė germanija kartu sudejus. Tikras trečias reichas. Belieka užkurti dujų kameras konclageriuose, kur japonus laikė antrojo pasaulinio karo metu, po Perlhabour bombordavimo.

Butinai paziurekite        2021-01-20 4:11

Швец. Является ли Трамп агентом КГБ, что сделают с Навальным, Патрушев вместо Путина, Байден. ГОРДОН“ svetainėje „YouTube“
– youtu.be/riUwcAhg42o  
...

stasys       2021-01-20 2:35

NS jaunimas netiki Tiesos Ministerija ,kaip dabar ta ponia M. Taylor Greene egzistuos ? Kreipsis į savo rinkeja ?
Jei tavęs nėra Twitter ir Facebook tu neegzistuoji. Tai socialiniu tinklų tikras holokaustas tik be lavonu, atsistojęs pareiškia autorius ir atraitojes dešinę rankove parodo senelius karla ir marksa .Manau viskas bus gerai ,dangus dar negriuna .

Verta, bet       2021-01-19 15:47

neišeina? Ne todėl, kad neleidžiama, bet todėl, kad reikia kantrybės:
Būtent:
1) Eikite į pabaigą, ten dešinėje virš Noreikos rasite “Skaityti čia”.
2) Spauskite “Skaityti čia” ir atsivers
https://www.ekspertai.eu/static/uploads/2014/01/KORONA Netikras pavojus _ Karina Reiss _ Sucharit Bhakdi.pdf
3) kai atsivers PERBRAUKTA knyga, ant JOS ir spauskite (!)
Tiesa,
kad tai ne daugeliui miela Noreikos knygelė, bet rimtas tyrinėjimas, todėl nelaukite, nes jis gali pradingti bet kada, nes jam Noreika tik geras žaibolaidis, galbūt neilgam!

Verta       2021-01-19 15:28

paskaityti:
https://www.ekspertai.eu/static/uploads/2014/01/KORONA Netikras pavojus _ Karina Reiss _ Sucharit Bhakdi.pdf

DDD       2021-01-19 13:06

Leftistai jau 100 metų įvedinėja “Pravdą” ir “Vremią”. Šiuo metu jiems labai sekasi.

Tvankstas       2021-01-19 12:42

Nieko, tuoj paleis paidofilų sąrašus, vaikų ir suaugusių prekybininkus, išpjaustymo organams prekybininkus, nenustebčiau, jei rastume Barnevernet ir jų padėjėjus D. Šakalienę su M. Majausku.

Tvankstas       2021-01-19 10:59

pasiskaitymui ht tps://www.dropbox.com/sh/9zuq9cxl4rfd82a/AADTMwCpRxn2wlu5-Sxc9jqJa/911?dl=0&preview=D2-Peter-Munk-George+Soros-Cheney-Paul-Wolfowitz-H.W.Bush-GWBush-John-Kerry-Clinton-September-11-Attack.pdf&subfolder_nav_tracking=1

jums9:47       2021-01-19 10:27

Taip ,diktatoriai šaudo, BET aš kalbu apie AMERIKĄ apie laisvės ir demokratijos lopšį.( kažkaip jau tas pavadinimas sukelia ironišką šypsnį)

>kazys       2021-01-19 9:47

Dorus ir sąžininingus diktatoriai šaudo.

Dabar tikrinami       2021-01-19 9:46

Amerikos kariai,kad tarp jų nebūtų lojalių respublikonams.

kazys       2021-01-19 9:45

Jeigu nenori kad apie tave sklistu paskalos -elkis dorai ir sąžiningai ,tai taisyklė tinkanti bet kuriam iš mūsų taipogi ir aukščiausiu politiniu lygmenių. Jeigu kitaip kalbančius stengiamasi tik nutildyti o ne isiklausyti ką jie kalba tai jau demokratijos čia nebėra nei kvapo.Jau girdžiu kaip gerbiami elfai ,tokie kaip ;stasys; rėkia -taigi čia PROPAGANDA ,MELAS Jeigu tai melas tai irodikite kad tai melas . Ar ne paprasčiau būtu buve tuosę keliose ginčijamose valstijose surengti pakartotinius rinkimus, vienas žmogus - vienas balsas principu ir suskaičiuoti balsus rankiniu būdu dalyvaujant abiejų pusių atstovams? Jeigu taip būtu buve padaryta jau viskas būtu nurime o dabar ?

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Česlovas Iškauskas. 1939 – ųjų rugsėjis: ko mus moko istorija?

Karas Ukrainoje. Du šimtai penktoji (rugsėjo 16 diena)

Briuselis nori 70% sumažinti ES vykdomą Vengrijos finansavimą

Ramūnas Aušrotas. Vienos lyties asmenų sąjungos kaip būdas paneigti šeimos instituto prigimtinį pobūdį

Vengrų politikai: Europos Parlamentas atvirai šantažuoja mūsų šalį

Elektros krizė arba kaip sutaupyti 3 milijardus eurų. Šarūnas Andriukaitis-Sutkus

Karas Ukrainoje. Du šimtai ketvirtoji (rugsėjo 15 diena)

Andrius Gudaitis. Vartotojų interesų gynimo imitavimas

Lenkija planuoja statyti šešis branduolinius reaktorius

Vygantas Malinauskas. Ar vienalytės santuokos yra žmogaus teisė?

Vidmantas Janulevičius. Verslas stoja dėl elektros kainų

Karas Ukrainoje. Du šimtai trečioji (rugsėjo 14 diena)

Švedijos vidurio dešinysis sparnas pirmauja įtemptuose ir intriguojančiuose rinkimuose

Vytautas Sinica. Elektros krizė: vartotojai paskutinėje vietoje

„Už balos“. Karalienė-Trumpas-JAV ekonomika

Edvardas Čiuldė. Nutylėjimo subkultūros Lietuvoje ypatumai

Energetinės krizės akivaizdoje estai atnaujina naftingojo skalūno gavybą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.