Ugdymo politika

Andrius Švarplys. Kaltės tironija

Tiesos.lt redakcija   2018 m. spalio 24 d. 13:11

19     

    

Andrius Švarplys. Kaltės tironija

Veidaknygė

Tik pažiūrėkime, koks marazmas pilamas vidury baltos dienos: „kiekvienas pliaukštelėjimas gali smarkiai sužaloti vaiko psichinę būseną“, „užtenka mums garsiai šūktelti ir supykti, vaikas labai gerai supranta tai“, „nėra to trupučio: arba tu smurtauji, arba ne“.

Taigi, čia postuluojama begalinė ir absoliuti tėvų kaltė. Negalima net supykti, net šūktelti, ką jau ten pliaukštelti. Ar čia apie realius žmones kalbama, ar apie robotus iš kosmoso?

Lygiai tokio pat pobūdžio leftistinis marazmas matomas postuluojant kaltę Vakarų kapitalizmui, imperializmui, kolonializmui, vyrams, baltaodžiams, normalios seksualinės orientacijos žmonėms (heteroseksualams) ir šeimai nuo kurių prievartos reikia laisvinti moteris, gėjus ir LGBT+, musulmonus, buvusių kolonijų atstovus (afrikiečius, meksikiečius, hispanic, azijiečius), migrantus, gyvūnus. Ir dabar prisideda tėvai, nuo kurių reikia išvaduoti vaiką.

Tai yra kaltės tironija.

Todėl šio antikonstitucinio įstatymo korekcijų nepakaks, nes tai yra totalitarinė pasaulėžiūra, primetanti, kontroliuojanti ir naikinanti. Traktuojanti tėvus ir vaikus kaip daiktą, todėl pažeidžianti jų teises. Ne detalėmis, o iš principo. Pati pasaulėžiūra kaip tokia, primetanti totalinę, begalinę kaltę, primena fašizmo ir sovietinio komunizmo ideologijas, kai kaltė arba pranašumas totališkai buvo priskiriama tautai (žydams), rasei (arijų), ar klasėms (buržujų/proletariato).

Lieka du klausimai. Pirma, kokiu būdu šis marazmas atėjo iki Lietuvos Vaiko teisių apsaugos darbuotojų, kadangi, kaip čia matome, eilinį tarnybos psichologė nė nemirktelėdama dėsto visišką absurdą? Galima pagrįstai įtarti, kad per norvegiškų/skandinaviškų fondų kursus, kuriuos turbūt sistemingai ir dosniai bruko Žiobienės/Šakalienės/Pūro stovykla. Vadinasi, reikia valstybės mastu politiškai atsiriboti nuo skandinaviškų vaiko teisių. Reikia politinės valios sudėti prioritetus, tiesą sakant, tik patvirtinti Lietuvos Konstitucijos galiojantį prioritetą, kad valstybė remia šeimas, o ne jų begalinės kaltės prezumpciją. Čia yra erdvės pasireikšti kandidatams į Prezidentus ir partijoms. Kaip suprasti, kad Lietuvos Konstitucijai prieštaraujanti ideologija tapo visų mūsų brangiausio turto - vaikų - apsaugos tarnybos oficialia ideologija ir veiklos programa? Kas užduos tokį klausimą per prezidentinius debatus?

Antra, kodėl atvirai ir viešai nepasakyti, kad ideologiniai vaiko teisių principai yra atviras marazmas? Turi būti sutelktinė pilietinių organizacijų pozicija tai įvardinti kaip psichopataloginį iškrypimą. Visa žmonija visą istoriją gyveno su „beržine koše“, daug išsivysčiusių šalių ir šiandien pripažįsta fizines bausmes kaip auklėjimo priemonę, o štai čia atsistoja psichologė, politikė ar veikėja ir sako, kad net pakeltas balsas žaloja vaiko psichiką ir aš galiu ateiti į tavo šeimą ir paimti tavo vaikus. Tai yra neadekvatu. Tai kaip šis marazmas tapo visuotinu Vaiko teisių apsaugos tarnybos mentalitetu? Kodėl to neįvardinti kaip visiškai nepriimtina, absurdiška, kenksminga ir totalitarine ideologija ir atsiriboti nuo jos?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Holmsas       2018-10-25 21:14

Labai geras straipsnis. Blogiau, nei Labanore. Tik va, kur deda tuos pavogtus vaikučius? Reik pradėti sekti ir viešinti vagių biznį...

Phantasm       2018-10-25 2:27

Lt chuntai nusispjauti į peticijas. Lt chunta bijo tik vieno, - gauti į dantis. Apskritai Lietuvoje reikalingas naujasis partizaninis judėjimas.

meda       2018-10-24 22:37

buvo labai teisingai pasakyta… kaip pasielgs su Garliavos mergaite, taip bus pasielgta ir su visa Lietuva… pranasystes pildosi !

Pažanga       2018-10-24 20:38

Įsivaizduokite, jei Pavlikas Morozovas būtų turėjęs išmanųjį telefoną. Tada mobiliųjų telefonų nebuvo, bet už tad dabar pilna trumpakelnių Pavlikų Morozovų.

Dabar ta šeima bus       2018-10-24 20:04

toliau terorizuojama už kiekviena judesį ar ne tokią šypseną,kad negalėtų kreiptis į teismą dėl melo močiutei ir šmeižto,kad būktai girta.Kauno skyrius neturi teisės prižiūrėti šios šeimos.Va taip jie nori sulaužyti mus po vieną.Kažkas už šią šeimą turi kreiptis į teismus.Viešasis interesas,tėvų organizacijos…?

Kukuratis       2018-10-24 19:53

Yra savo barzdele besirūpinantis myžnius. Įdomu, kur deda atimtus vaikus, kurių negrąžina. Ką reiškia kitos šeimos priimančios tuos vaikus, jei neatsiranda šeimų priimančių našlaičius. Ką, laiko juos vaikų namuose, kuriuos prezidentė nutarė panaikinti, palaikius parduoda organams ar pedarastams pažaisti. Tegul Kukuraitis, ale katalikas, atsako, kas būna su tais vaikučiais. Tikriausiai ne daug dar laiko po šio išliaupsinto įstatymo praėjo, tai dar nė vieno organo nespėjo išpjauti. Kai nežinai, kas vyksta tavo valsybėje, tai nx reikalinga tokia valstybė.

Al.       2018-10-24 19:50

Paminant Konstituciją įteisintas socialinis smurtas prieš šeimas ir vaikus. Prisidengiant jų apasauga. Socialinio gestapo kūrėjai turi būti teisiami iš antikonstitucinį veikimą prieš tautą. Visos partijos, aktyviai ar pasyviai remiančios šitą fašizmą, yra nusikaltę žmoniškumui.

Išsigimimas       2018-10-24 19:43

atėjo per norvegiškus, švediškus fondus, programas ir žiobienių, šakaienių, purų godumą.

sonderkomand       2018-10-24 19:37

Vaikų atiminėjimas iš tėvų yra ne tik biznis.
Tai dar ir efektyvi vergų bauginimo ir baudimo priemonė.
Nepatikote valdžiai? Negali tamstų sutramdyti?
Pirmiausiai režimas pasižiūrės ar turite vaikų.
Manote neras prie ko prikibti?
Tikras milicininkas visada ras prie ko prikibti:)
“Ras” pažangių kaimynų, praeivių - galų gale pasamdys etatinį visų bylų liudininką mindę ž.
O tada ateis gestapo laxudros su kaldrytėmis lydimos mandagių šarvuotų žmogeliukų ir atims.
Kiekviena šeima bet kada gali tapti gestapo taikiniu.

..ups...       2018-10-24 19:27

vaikų tarnyba pataikė ant protingų tėvų... raštingų ir žinančių kaip viešai šauktis pagalbos….  kai pataiko ant 6 klases baigusių tėvų, kurie iš vargingo gyvenimo ir sunkaus darbo vos vos verčiasi - tai ši procedūra daug lengviau pavyksta…
... na nebent, kokia mamelė - nusižudo… bet čia gi jau jos problemos jei nesupranta, kad čia dėkot reikia, kad “rūpinamasi jos gerove”...
.... kai Lietuvoje vaikai miršta ligoninėje ar namie, nes valstybė reikalingų vaistų neturi- tai čia viskas gerai…. pasirūpinta vaiko teise į mirtį....
.....dabar belieka pasirūpinti į tokią pačią teisę visiems kitiems, kurių toks “rūpestis” iki šiol dar nepalietė....

Juozas       2018-10-24 18:18

Vaikų atėmimo įstatymas gal ir nėra labai blogas. Bet va juo besivadovaujantys vaikų teisių specialistai- tragedija. Jiems suteiktos didelės teisės, bet pamiršta mokant apie didžiulę atsakomybę. Juk dirba su mažyliais, kuriems tėvai, kokie jie bebūtų- visas pasaulis.Kodėl niekas iš jų nepasako, ką jautė tas berniukas, plėšiamas nuo tėvo krūtinės? kada jo maža širdelė pamirš (ar pamirš?) šį siaubą? Nesąmonė, kad tokie veiksmai daromi vardan vaikų gerovės. Tokius veiksmus galima paaiškinti tik didžiuliais pinigais…
Tarnybos turėtų ne atimti jėga, o, esant reikalui, paimti tik besišypsančius vaikus. Negalite, nemokate? Išmokite. Arba tada būkite šeimoje, padėkite jai perprasti auklėjimo ypatybes, prisijaukinkite vaikus. Pagaliau padėkite, kam labai reikia, materialiai- va tada bus pagarba vaikų teisių tarnybai. Dabar gi- visuotinis pasmerkimas, turėtų būti basi gėda pasisakyti, kad dirbate vaikų teisių tarnyboje.

Juozas       2018-10-24 18:18

Vaikų atėmimo įstatymas gal ir nėra labai blogas. Bet va jo įgyvendintojai- vaikų teisių specialistai- tragedija. Jiems suteiktos didelės teisės, bet pamiršta mokant apie didžiulę atsakomybę. Juk dirba su mažyliais, kuriems tėvai, kokie jie bebūtų- visas pasaulis.Kodėl niekas iš jų nepasako, ką jautė tas berniukas, plėšiamas nuo tėvo krūtinės? kada jo maža širdelė pamirš (ar pamirš?) šį siaubą? Nesąmonė, kad tokie veiksmai daromi vardan vaikų gerovės. Tokius veiksmus galima paaiškinti tik didžiuliais pinigais…
Tarnybos turėtų ne atimti jėga, o, esant reikalui, paimti tik besišypsančius vaikus. Negalite, nemokate? Išmokite. Arba tada būkite šeimoje, padėkite jai perprasti auklėjimo ypatybes, prisijaukinkite vaikus. Pagaliau padėkite, kam labai reikia, materialiai- va tada bus pagarba vaikų teisių tarnybai. Dabar gi- visuotinas pasmerkimas, turėtų būti basi gėda pasisakyti, kad dirbate vaikų teisių tarnyboje.

Liepa       2018-10-24 16:27

Atkreipkim dėmesį, kaip neskauda širdies dėl iš kauniečių šeimos glėbio išplėštų mažylių didžiajai “vaikučių mylėtojai” iš ledinių Daukanto rūmų, kaip šios tragedijos ‘nemato’ sisteminių-partinių gaujų lyderiai,pozicijos ir opozicijos, ponai kandidatai į prezidentus, visokio plauko daininykai, žvaigždūnai, elytas, medaliais apkarstyti intelektualai ir pan.// Šeimą daugiausiai palaiko tokie pat paprasti žmoneliai. Kažin, ko laukiam - kad nuolat gestapėjanti valdžia pradėtų mus šaudyti? .. Patikėkit, nebedaug beliko laukti.//

 

Daiva       2018-10-24 16:17

Tokios uolios pastangos atskirti vaikus nuo tėvų gali turėti, mano nuomone, bent du potekstėje liekančius motyvus: arba kryptingai nuo mažens išplauti atimtiems vaikams smegenis, arba kažkur yra vaikų paklausa. Gal kiti irgi turite kokių versijų?

Pirma reikia pradėti       2018-10-24 16:08

kalbėti apie tėvų teises,tada jas turės ir vaikai.Reikalinga tėvų teisių institucija.

šiaip nieko naujo       2018-10-24 16:02

arba tu gyvulys (komunistas, fašistas, pederastas, putinistas ir t.t.) arba tu krikščionis.
Dar prieš 80 metų fašizmą ir komunizmą A.Maceina įvardino zoocentrizmu.
Gyvuliu gimstama, krikščioniu - žmogumi tampama.
Tik kad tų gyvulių kur kas daugiau, jie valdžioje, ypač teisėsaugoje: teisėjai, prokurorai, TM ir VRM darbuotojai ir t.t.
-Kaip atpažinti gyvulį?
‘Gyvuliai’ VISADA turi viršininkus, viršesnius - kuriems besąlygiškai lenkiasi.
‘Gyvuliai’ visada ieško žemesnių - kuriuos gali valdyti, engti, tyčiotis.
‘Žmonės’ į visus - tiek į milijonierius, tiek į prezidentus, tiek į kūdikius, bomžus, nusikaltėlius, psichinius - žiūri su VIENODA pagarba.
Na o gyvuliai patologiškai nekenčia žmonių - stengiasi juos sunaikinti, eliminuoti (komunistai tai vadino klasių kova)
Atminkite: būdami žmonėmis būsite nekenčiami, būdami gyvuliu reiks lenktis ir lenkti.

Nesunku suprasti,       2018-10-24 15:49

kaip ir iš kur atsiranda šakalienės, žiobienės, pūrai ir kiti panašūs leftistai, genderinių poreikių ir potraukių specialistai. Jie žino, kad jų pačių jų idėjos nepalies, o grand kąsnelį iš to visada turės. Bet kaip tokias nesąmones Seimas gali paversti įstatymais, žeminančiais žmones, ir suaugusius, ir vaikus? Greičiausiai todėl, kad tokių įstatymų priėmimo dieną nesusirinko tūkstančiai, dešimtys tūkstančių normalių žmonių ir nepasakė griežto “ne”. Esame abejingi, todėl ir kenčiame idiotų priespaudą. Ir taip patys tampame idiotais.

tiek       2018-10-24 15:39

autorius šimtu procentų teisus .Bet kol seime trainiojas šakalienės ,jų “pasiekimus"naikinti bus problematiška.Bet ne beviltiška .

Ta klausima        2018-10-24 15:39

reiketu uzduoti ir ministrui Kukuraiciui.Jis augina keturis vaikus.Kokia jo savijauta butu, jeigu vienam is vaiku uzsukes ausi prarastau ta vaika ir lakstytu, akis isdeges, i vaiko teisiu apsauga irodineti kad jis ne dramblys.Nors, ziurint is sono, jis del nieko per daug nesijaudina.Koks jis vaikus gerbiantis ir milintis tevas, jeigu pasirase toki istatyma?Visi tokie ministrai, seimo nariai tevai ir motinos yra skystablauzdziai, bevaliai.Vieni visiskai pavirsutiniskai paziurejo i si istatyma, kiti nepanorejo veltis su sio istatymo kurejais.Zinant kad prie sio istatymo kurimo prisidejo zinoma veikeja sakaliene, jo turinis ir jo priemimas nestebina.


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė, Romas Pakalnis. Istorinio teisingumo klausimas

Vytautas Radžvilas. Baltijos „tyrimai“ ir užsakovų agonija

Antrieji kandidatų į EP turą debatai LRT: susitinka A.Guoga, V.Mazuronis, A.Paulauskas ir V. Radžvilas

Rūta Visocnik. Atgal į ateitį ar pirmyn į praeitį?

Vidas Rachlevičius. Ar jau įsidiegėte naujausią savicenzūros versiją?

Darius Kuolys. Apie bene didžiausią istorinį Dalios Grybauskaitės palikimą Lietuvai

Vytautas Radžvilas. Tik sąjūdinė santalka arba Lietuva išnyks

Rūta Visocnik apie Ingridą Šimonytę ir patyčių kultūrą

Vytautas Radžvilas meta pirštinę Andriui Kubiliui: Jeigu vyras esi, debatuok!

Liudvikas Jakimavičius. Demokratijos logika

Nuo bačkos. Vytautas Ališauskas: „Nebūčiau galėjęs to įsivaizduoti baisiausiame sovietiniame košmare“

Robertas Grigas. Apie kunigišką santūrumą, stilių ir kultūrą

Vytautas Radžvilas. Tvirtai kartu ištarkime „Susigrąžinkime valstybę“

Vytautas Sinica. Šiuose rinkimuose demokratija ir pamatinės laisvės jau pralaimėjo, arba Balsuokime už Gitaną Nausėdą

Prof. Rasa Čepaitienė. Ar galimas kitas pagrindas Europos tautų vienybei nei jų krikščioniškoji civilizacija?

Donatas Malinauskas. Teisingumo ir sveiko proto pergalė

Nuo bačkos. Andrius Navickas. Reitinguokite Kubilių, Juknevičienę ir Anušauską

Andrius Švarplys. Ir dabartiniai Lietuvos Prezidento rinkimai – post-sovietinio mentaliteto tąsa

Speciali LRT radijo laida: kandidatų į Europos Parlamentą debatai

Vytautas Radžvilas. Rinkimai politologiniu žvilgsniu: MGB ar Agrokoncernas?

Arvydo Juozaičio žodis ir padėka

Algimantas Rusteika. Jūsų be galo daug, bet esat vieni

Kas TAI? Internetas ūžia: kad įvyko sprogimas, ir patys matome. Paaiškinkite mums, kas ir kodėl ČIA sprogo

Povilas Gylys. Dvaras prieš patriotus laimėjo aiškia persvara

Andrius Pauga. Atsisveikinimo laiškas išstojant iš TS-LKD

Robertas Grigas. Vis dėlto geriau jau ...

Popiežius siūlo paktą pasaulio ekonomikai atgaivinti

Prezidento rinkimai: paskutinę akimirką „partiniai tankai“ pasiveja ir aplenkia – Ingrida Šimonytė  pirmoji, Gitanas Nausėda – antras

Arvydas Juozaitis: „Mes Lietuvą suarėm, apakėjom, apsėjom, laukiam želmenų...“

Dr. Vincentas Vobolevičius. Paskutinis paaiškinimas: kada referendumai bus laikomi įvykusiais?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.