Ugdymo politika

Andrius Švarplys. Kaltės tironija

Tiesos.lt redakcija   2018 m. spalio 24 d. 13:11

19     

    

Andrius Švarplys. Kaltės tironija

Veidaknygė

Tik pažiūrėkime, koks marazmas pilamas vidury baltos dienos: „kiekvienas pliaukštelėjimas gali smarkiai sužaloti vaiko psichinę būseną“, „užtenka mums garsiai šūktelti ir supykti, vaikas labai gerai supranta tai“, „nėra to trupučio: arba tu smurtauji, arba ne“.

Taigi, čia postuluojama begalinė ir absoliuti tėvų kaltė. Negalima net supykti, net šūktelti, ką jau ten pliaukštelti. Ar čia apie realius žmones kalbama, ar apie robotus iš kosmoso?

Lygiai tokio pat pobūdžio leftistinis marazmas matomas postuluojant kaltę Vakarų kapitalizmui, imperializmui, kolonializmui, vyrams, baltaodžiams, normalios seksualinės orientacijos žmonėms (heteroseksualams) ir šeimai nuo kurių prievartos reikia laisvinti moteris, gėjus ir LGBT+, musulmonus, buvusių kolonijų atstovus (afrikiečius, meksikiečius, hispanic, azijiečius), migrantus, gyvūnus. Ir dabar prisideda tėvai, nuo kurių reikia išvaduoti vaiką.

Tai yra kaltės tironija.

Todėl šio antikonstitucinio įstatymo korekcijų nepakaks, nes tai yra totalitarinė pasaulėžiūra, primetanti, kontroliuojanti ir naikinanti. Traktuojanti tėvus ir vaikus kaip daiktą, todėl pažeidžianti jų teises. Ne detalėmis, o iš principo. Pati pasaulėžiūra kaip tokia, primetanti totalinę, begalinę kaltę, primena fašizmo ir sovietinio komunizmo ideologijas, kai kaltė arba pranašumas totališkai buvo priskiriama tautai (žydams), rasei (arijų), ar klasėms (buržujų/proletariato).

Lieka du klausimai. Pirma, kokiu būdu šis marazmas atėjo iki Lietuvos Vaiko teisių apsaugos darbuotojų, kadangi, kaip čia matome, eilinį tarnybos psichologė nė nemirktelėdama dėsto visišką absurdą? Galima pagrįstai įtarti, kad per norvegiškų/skandinaviškų fondų kursus, kuriuos turbūt sistemingai ir dosniai bruko Žiobienės/Šakalienės/Pūro stovykla. Vadinasi, reikia valstybės mastu politiškai atsiriboti nuo skandinaviškų vaiko teisių. Reikia politinės valios sudėti prioritetus, tiesą sakant, tik patvirtinti Lietuvos Konstitucijos galiojantį prioritetą, kad valstybė remia šeimas, o ne jų begalinės kaltės prezumpciją. Čia yra erdvės pasireikšti kandidatams į Prezidentus ir partijoms. Kaip suprasti, kad Lietuvos Konstitucijai prieštaraujanti ideologija tapo visų mūsų brangiausio turto - vaikų - apsaugos tarnybos oficialia ideologija ir veiklos programa? Kas užduos tokį klausimą per prezidentinius debatus?

Antra, kodėl atvirai ir viešai nepasakyti, kad ideologiniai vaiko teisių principai yra atviras marazmas? Turi būti sutelktinė pilietinių organizacijų pozicija tai įvardinti kaip psichopataloginį iškrypimą. Visa žmonija visą istoriją gyveno su „beržine koše“, daug išsivysčiusių šalių ir šiandien pripažįsta fizines bausmes kaip auklėjimo priemonę, o štai čia atsistoja psichologė, politikė ar veikėja ir sako, kad net pakeltas balsas žaloja vaiko psichiką ir aš galiu ateiti į tavo šeimą ir paimti tavo vaikus. Tai yra neadekvatu. Tai kaip šis marazmas tapo visuotinu Vaiko teisių apsaugos tarnybos mentalitetu? Kodėl to neįvardinti kaip visiškai nepriimtina, absurdiška, kenksminga ir totalitarine ideologija ir atsiriboti nuo jos?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Holmsas       2018-10-25 21:14

Labai geras straipsnis. Blogiau, nei Labanore. Tik va, kur deda tuos pavogtus vaikučius? Reik pradėti sekti ir viešinti vagių biznį...

Phantasm       2018-10-25 2:27

Lt chuntai nusispjauti į peticijas. Lt chunta bijo tik vieno, - gauti į dantis. Apskritai Lietuvoje reikalingas naujasis partizaninis judėjimas.

meda       2018-10-24 22:37

buvo labai teisingai pasakyta… kaip pasielgs su Garliavos mergaite, taip bus pasielgta ir su visa Lietuva… pranasystes pildosi !

Pažanga       2018-10-24 20:38

Įsivaizduokite, jei Pavlikas Morozovas būtų turėjęs išmanųjį telefoną. Tada mobiliųjų telefonų nebuvo, bet už tad dabar pilna trumpakelnių Pavlikų Morozovų.

Dabar ta šeima bus       2018-10-24 20:04

toliau terorizuojama už kiekviena judesį ar ne tokią šypseną,kad negalėtų kreiptis į teismą dėl melo močiutei ir šmeižto,kad būktai girta.Kauno skyrius neturi teisės prižiūrėti šios šeimos.Va taip jie nori sulaužyti mus po vieną.Kažkas už šią šeimą turi kreiptis į teismus.Viešasis interesas,tėvų organizacijos…?

Kukuratis       2018-10-24 19:53

Yra savo barzdele besirūpinantis myžnius. Įdomu, kur deda atimtus vaikus, kurių negrąžina. Ką reiškia kitos šeimos priimančios tuos vaikus, jei neatsiranda šeimų priimančių našlaičius. Ką, laiko juos vaikų namuose, kuriuos prezidentė nutarė panaikinti, palaikius parduoda organams ar pedarastams pažaisti. Tegul Kukuraitis, ale katalikas, atsako, kas būna su tais vaikučiais. Tikriausiai ne daug dar laiko po šio išliaupsinto įstatymo praėjo, tai dar nė vieno organo nespėjo išpjauti. Kai nežinai, kas vyksta tavo valsybėje, tai nx reikalinga tokia valstybė.

Al.       2018-10-24 19:50

Paminant Konstituciją įteisintas socialinis smurtas prieš šeimas ir vaikus. Prisidengiant jų apasauga. Socialinio gestapo kūrėjai turi būti teisiami iš antikonstitucinį veikimą prieš tautą. Visos partijos, aktyviai ar pasyviai remiančios šitą fašizmą, yra nusikaltę žmoniškumui.

Išsigimimas       2018-10-24 19:43

atėjo per norvegiškus, švediškus fondus, programas ir žiobienių, šakaienių, purų godumą.

sonderkomand       2018-10-24 19:37

Vaikų atiminėjimas iš tėvų yra ne tik biznis.
Tai dar ir efektyvi vergų bauginimo ir baudimo priemonė.
Nepatikote valdžiai? Negali tamstų sutramdyti?
Pirmiausiai režimas pasižiūrės ar turite vaikų.
Manote neras prie ko prikibti?
Tikras milicininkas visada ras prie ko prikibti:)
“Ras” pažangių kaimynų, praeivių - galų gale pasamdys etatinį visų bylų liudininką mindę ž.
O tada ateis gestapo laxudros su kaldrytėmis lydimos mandagių šarvuotų žmogeliukų ir atims.
Kiekviena šeima bet kada gali tapti gestapo taikiniu.

..ups...       2018-10-24 19:27

vaikų tarnyba pataikė ant protingų tėvų... raštingų ir žinančių kaip viešai šauktis pagalbos….  kai pataiko ant 6 klases baigusių tėvų, kurie iš vargingo gyvenimo ir sunkaus darbo vos vos verčiasi - tai ši procedūra daug lengviau pavyksta…
... na nebent, kokia mamelė - nusižudo… bet čia gi jau jos problemos jei nesupranta, kad čia dėkot reikia, kad “rūpinamasi jos gerove”...
.... kai Lietuvoje vaikai miršta ligoninėje ar namie, nes valstybė reikalingų vaistų neturi- tai čia viskas gerai…. pasirūpinta vaiko teise į mirtį....
.....dabar belieka pasirūpinti į tokią pačią teisę visiems kitiems, kurių toks “rūpestis” iki šiol dar nepalietė....

Juozas       2018-10-24 18:18

Vaikų atėmimo įstatymas gal ir nėra labai blogas. Bet va juo besivadovaujantys vaikų teisių specialistai- tragedija. Jiems suteiktos didelės teisės, bet pamiršta mokant apie didžiulę atsakomybę. Juk dirba su mažyliais, kuriems tėvai, kokie jie bebūtų- visas pasaulis.Kodėl niekas iš jų nepasako, ką jautė tas berniukas, plėšiamas nuo tėvo krūtinės? kada jo maža širdelė pamirš (ar pamirš?) šį siaubą? Nesąmonė, kad tokie veiksmai daromi vardan vaikų gerovės. Tokius veiksmus galima paaiškinti tik didžiuliais pinigais…
Tarnybos turėtų ne atimti jėga, o, esant reikalui, paimti tik besišypsančius vaikus. Negalite, nemokate? Išmokite. Arba tada būkite šeimoje, padėkite jai perprasti auklėjimo ypatybes, prisijaukinkite vaikus. Pagaliau padėkite, kam labai reikia, materialiai- va tada bus pagarba vaikų teisių tarnybai. Dabar gi- visuotinis pasmerkimas, turėtų būti basi gėda pasisakyti, kad dirbate vaikų teisių tarnyboje.

Juozas       2018-10-24 18:18

Vaikų atėmimo įstatymas gal ir nėra labai blogas. Bet va jo įgyvendintojai- vaikų teisių specialistai- tragedija. Jiems suteiktos didelės teisės, bet pamiršta mokant apie didžiulę atsakomybę. Juk dirba su mažyliais, kuriems tėvai, kokie jie bebūtų- visas pasaulis.Kodėl niekas iš jų nepasako, ką jautė tas berniukas, plėšiamas nuo tėvo krūtinės? kada jo maža širdelė pamirš (ar pamirš?) šį siaubą? Nesąmonė, kad tokie veiksmai daromi vardan vaikų gerovės. Tokius veiksmus galima paaiškinti tik didžiuliais pinigais…
Tarnybos turėtų ne atimti jėga, o, esant reikalui, paimti tik besišypsančius vaikus. Negalite, nemokate? Išmokite. Arba tada būkite šeimoje, padėkite jai perprasti auklėjimo ypatybes, prisijaukinkite vaikus. Pagaliau padėkite, kam labai reikia, materialiai- va tada bus pagarba vaikų teisių tarnybai. Dabar gi- visuotinas pasmerkimas, turėtų būti basi gėda pasisakyti, kad dirbate vaikų teisių tarnyboje.

Liepa       2018-10-24 16:27

Atkreipkim dėmesį, kaip neskauda širdies dėl iš kauniečių šeimos glėbio išplėštų mažylių didžiajai “vaikučių mylėtojai” iš ledinių Daukanto rūmų, kaip šios tragedijos ‘nemato’ sisteminių-partinių gaujų lyderiai,pozicijos ir opozicijos, ponai kandidatai į prezidentus, visokio plauko daininykai, žvaigždūnai, elytas, medaliais apkarstyti intelektualai ir pan.// Šeimą daugiausiai palaiko tokie pat paprasti žmoneliai. Kažin, ko laukiam - kad nuolat gestapėjanti valdžia pradėtų mus šaudyti? .. Patikėkit, nebedaug beliko laukti.//

 

Daiva       2018-10-24 16:17

Tokios uolios pastangos atskirti vaikus nuo tėvų gali turėti, mano nuomone, bent du potekstėje liekančius motyvus: arba kryptingai nuo mažens išplauti atimtiems vaikams smegenis, arba kažkur yra vaikų paklausa. Gal kiti irgi turite kokių versijų?

Pirma reikia pradėti       2018-10-24 16:08

kalbėti apie tėvų teises,tada jas turės ir vaikai.Reikalinga tėvų teisių institucija.

šiaip nieko naujo       2018-10-24 16:02

arba tu gyvulys (komunistas, fašistas, pederastas, putinistas ir t.t.) arba tu krikščionis.
Dar prieš 80 metų fašizmą ir komunizmą A.Maceina įvardino zoocentrizmu.
Gyvuliu gimstama, krikščioniu - žmogumi tampama.
Tik kad tų gyvulių kur kas daugiau, jie valdžioje, ypač teisėsaugoje: teisėjai, prokurorai, TM ir VRM darbuotojai ir t.t.
-Kaip atpažinti gyvulį?
‘Gyvuliai’ VISADA turi viršininkus, viršesnius - kuriems besąlygiškai lenkiasi.
‘Gyvuliai’ visada ieško žemesnių - kuriuos gali valdyti, engti, tyčiotis.
‘Žmonės’ į visus - tiek į milijonierius, tiek į prezidentus, tiek į kūdikius, bomžus, nusikaltėlius, psichinius - žiūri su VIENODA pagarba.
Na o gyvuliai patologiškai nekenčia žmonių - stengiasi juos sunaikinti, eliminuoti (komunistai tai vadino klasių kova)
Atminkite: būdami žmonėmis būsite nekenčiami, būdami gyvuliu reiks lenktis ir lenkti.

Nesunku suprasti,       2018-10-24 15:49

kaip ir iš kur atsiranda šakalienės, žiobienės, pūrai ir kiti panašūs leftistai, genderinių poreikių ir potraukių specialistai. Jie žino, kad jų pačių jų idėjos nepalies, o grand kąsnelį iš to visada turės. Bet kaip tokias nesąmones Seimas gali paversti įstatymais, žeminančiais žmones, ir suaugusius, ir vaikus? Greičiausiai todėl, kad tokių įstatymų priėmimo dieną nesusirinko tūkstančiai, dešimtys tūkstančių normalių žmonių ir nepasakė griežto “ne”. Esame abejingi, todėl ir kenčiame idiotų priespaudą. Ir taip patys tampame idiotais.

tiek       2018-10-24 15:39

autorius šimtu procentų teisus .Bet kol seime trainiojas šakalienės ,jų “pasiekimus"naikinti bus problematiška.Bet ne beviltiška .

Ta klausima        2018-10-24 15:39

reiketu uzduoti ir ministrui Kukuraiciui.Jis augina keturis vaikus.Kokia jo savijauta butu, jeigu vienam is vaiku uzsukes ausi prarastau ta vaika ir lakstytu, akis isdeges, i vaiko teisiu apsauga irodineti kad jis ne dramblys.Nors, ziurint is sono, jis del nieko per daug nesijaudina.Koks jis vaikus gerbiantis ir milintis tevas, jeigu pasirase toki istatyma?Visi tokie ministrai, seimo nariai tevai ir motinos yra skystablauzdziai, bevaliai.Vieni visiskai pavirsutiniskai paziurejo i si istatyma, kiti nepanorejo veltis su sio istatymo kurejais.Zinant kad prie sio istatymo kurimo prisidejo zinoma veikeja sakaliene, jo turinis ir jo priemimas nestebina.


Rekomenduojame

Genocido tyrimo centras nepasiduos vulgariam spaudimui

Rasa Čepaitienė. Dvidešimt keturios dienos

Filosofą ir rašytoją Arvydą Juozaitį kalbina Tomas Girdzijauskas

Romualdas Ozolas. Lietuvos Manifestas

Skelbtas piketas prie Gitano Nausėdos rinkimų štabo įvyko, visuomenės susitikimas-diskusija su jo patarėju Linu Slušniu – ne. Išsigąsta?

Algimantas Rusteika. Ar išnaudosime galimybę, kuri nepasikartos?

Ramutė Bingelienė. Kad trisdešimtieji atkurtosios Nepriklausomybės metai netaptų dar vienu apmaudo ir netikėjimo Lietuva dešimtmečiu!

Liudvikas Jakimavičius. Kovo 11-oji verta Santarvės pakto

Lietuva švenčia Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Kovo 11-osios renginiai: tiesioginė translaicija iš Seimo

Kovo 11-ąją patriotinių eitynių negali būti per daug! 16.30 val. eitynėse bus reikalaujama Vilniui sugrąžinti Vytį

Lietuva švenčia! Kovo 11-oji Los Andželo Šv. Kazimiero lituanistinėje mokykloje

Geroji Naujiena: Žmogus gyvas ne vien duona, bet ir kiekvienu žodžiu, kuris išeina iš Dievo lūpų (Mt 4, 4b)

Kodėl remiame Vytautą Radžvilą ir jo vadovaujamą sąrašą Europos Parlamento rinkimuose? Pasirašykite ir jūs

Nacionalinės eitynės „Už tikrą – Kovo 11-osios Lietuvą!“

Girios rauda: Dzūkija

Piketas: 12 val. prie G. Nausėdos štabo – prieš Lino Slušnio politiką vaiko teisių klausimais

Arvydas Juozaitis. Apie Kremliaus darbotvarkę ir nacionalinę vienybę

Algimantas Rusteika. Taip dirba tikros valstybės

Arvydas Juozaitis jauniesiems politologams: Lietuvoje turi būti daugiau Lietuvos (papildyta kokybiško garso video įrašu)

Audrius Bačiulis. Apie klastą ir klastūnus politikoje

Jurga Lago. Kodėl aš nesu feministė

Vytautas Radžvilas. Beliko žengti vieną mažyti žingsnelį…

Diskusija „Quo vadis, Europa?“ (R. Ozolo knygos „Pasaulis grįžta namo. Eurorealisto užrašai“ pristatymas)

Šeimos nepasiduoda – registruotos naujos pataisos Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymui

Česlovas Iškauskas. Nacionalizmas, patriotizmas, tautiškumas – atgyvenusios sąvokos?

Nuo bačkos. Nerijus Mačiulis: jokia kita valstybė, prisijungusi prie ES drauge su Lietuva, per 15 metų nesugebėjo pasiekti tokio progreso

Algimantas Rusteika. Štai iš kur tas déjà vu

Sarah Kramer. Kolorado valstija nutraukė kovą prieš konditerį dėl jo religinių įsitikimų

Algimantas Rusteika. Politinės veidmainystės epocha

Arūnas Svitojus. Apie diskriminacinį ES žemės ūkio politikos pobūdį

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.