Dienos aktualija, Žmogaus teisės

Andrius Švarplys. Kaip medijos legitimizuoja riaušes JAV: tik pora nuorodų

Tiesos.lt redakcija   2020 m. birželio 6 d. 6:30

14     

    

Andrius Švarplys. Kaip medijos legitimizuoja riaušes JAV: tik pora nuorodų

Dar vakar prestižinėmis vadintos medijos dabar pagal savo politinius interesus legitimuoja riaušes Amerikos gatvėse.

1. Šis straipsnis („‘Protecting property’ is an abstraction to the growing share of Americans who own nothing“) sako, kad daugelis JAV gyventojų, ypač juodieji, neturi privačios nuosavybės arba yra įsiskolinę, todėl jiems nesuprantamas reikalavimas gerbti nuosavybę.

Įsiklausykim: konstitucinis, vienas seniausių ir svarbiausių prigimtinių žmogaus teisių postulatų šiandien yra tiktai abstrakcija. Vadinasi, nekaltinkim piliečių, gatvėse daužančių kitų žmonų nuosavybę?

Beje, jeigu taip jau blogai su nuosavybe Amerikoje, tai kodėl ten dešimtatūkstantiniais karavanais plaukia žmonės?

2) „George Floydas buvo eilinis žmogus“, sako šitas straipsnis (washingtonpost.com: „George Floyd was an ordinary man. His memorial was a reminder of that simple, powerful fact“)

Būti suimtam už vagystę ir narkotikų laikymą ir, galiausiai, būti nuteistam 5 metus kalėjimo už ginkluotą apiplėšimą įsilaužiant į namus – yra normalaus eilinio žmogaus gyvenimas?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

štaziui       2020-06-8 16:57

stasele, kadangi tu ne vargšė, o pati žinai kas, užsitempk savo visko ragavusią vaginą sau ant galvos ir žygiuok prie rusijos ambasados su tarybų sąjungos vėliava.

StasysG       2020-06-8 6:14

Šis autorius bando atgaivinti MEDIJŲ sąvoką Lietuvoje? Kažin ar pavyks?

Jules       2020-06-7 6:49

Ką čia ir bepridursi prie pono signataro ir eksministerio Audriaus Butkevičiaus komentaro. Nagi taip ir nekitaip - Koronės konspiracija ir agresija, ne daugiau. Prašom pažodžiui nesuvokti šios minties, gerai? Išmanusis virusas siautėja ir nori ką padaryt? Pamažint žmoniją ar ką tokį iš posto nuversti ir užimti valdžią dezi propagandos pagalba? Prašom tikslinti, kaip čia yr iš tikro, - ačiū!

Fox News Chanal       2020-06-7 1:40

Candace Owens: Victimhood has become a mental plague on black America
https://www.youtube.com/watch?v=5HaI0smXwMA

Fox News Chanal       2020-06-7 1:32

Candace Owens: The left has become desperate
https://www.youtube.com/watch?v=J77YacAk_bE

Radio Svoboda       2020-06-7 0:43

„Американские вопросы. 10 дней, которые сотрясли Америку ”
(https://soundcloud.com/radio-svoboda):
Jurij Jaromgait:
AntiFa – kovinis Amerikos komunistų sparnas. Jie periminėja policijos ryšį ir pagal tai koordinuoja savo antpuolius.
O demokratai merai šiuos masinius nusikaltimus toleruoja ir net palaiko. Antai, Niujorko meras de Blasio (kurio paties duktė dalyvauja riaušėse, suimtus teroristus paleidžia.

Alkas       2020-06-6 23:59

http://alkas.lt/2020/06/06/r-cekutis-organizuota-politine-ataka-pries-jav/?comments#comments
Audriaus Butkevičiaus komentaras:

Tokių gražių riaušių šiaip sau nebūna… Lygiai taip pat neįmanoma prispaudus keliu pasmaugti žmogaus. Kaip žmogus, ne vienerius metus užsiiminėjęs dziudo bei žinantis tą jausmą, kai tave smaugia, galiu pasakyti, jog tokiu būdu žmogaus nenudobsi… Todėl labai drąsiai galiu teigti, kad tą poną recidivystą pasmaugti buvo iš anksto sumanyta. Kitaip tariant, buvo iš anksto kuriama šių riaušių priežastis. Jeigu kas nors norėtų suabejoti tuo, ką dabar sakau, tai peržvelkime visus svarbiausius įvykių parametrus. Pradėkim iš toli: koronavirusu sergančiųjų ir mirčių skaičius – 15 tūkstančių mirusių respublikonų valdomose valstijose ir virš 180 tūkstančių tose valstijose, kurios yra valdomos demokratų. Eikime dar toliau: 30 stambiausių miestų, kuriuose vyksta riaušės, yra valdomi demokratų… Jau vien tik šito pakaktų, norint suprasti, jog čia susiduriame su grynai politiniu veikimu, o ne kažkokiu spontanišku, neorganizuotu piliečių pasipiktinimu.

Įtarčiau ne tik vidines priešrinkimines kovas. Nepanaudoti tokio puikaus ginklo, kaip vidinė priešininko destrukcija, Kinijai, kuriai dabar yra prispaudžiama uodega, būtų tiesiog nusikaltimas… Ir tik tas, kuris nieko nėra girdėjęs apie 36 kinų stratogemas, gali manyti, jog vargšai žmogeliai staiga nusprendė imti ir maištauti, nes jiems staiga kilo begalinis noras protestuoti prieš rasizmą Jungtinėse Valstijose… Vien per šiuos metus JAV yra nugalabyta apie 90 policininkų ir didelė gausybė juodaodžių banditų, bet visa tai kažkodėl netapo tokio lygmens politiniu klausimu. Todėl visada reikia pažvelgti į reiškinio šaknį – kam ir kodėl tai naudinga.

Akivaizdu, jog dabar reikia atitraukti visuomenės dėmesį nuo politinių procesų, o ypač nuo D.Trampo organizuotos atakos prieš demokratus, kuomet pradeda lįsti visi anų rinkimų „galai“ ir aiškėti, jog ne tiek D.Trampas bendradarbiavo su V.Putinu, kiek tai darė demokratai… Demokratai buvo organizavę D.Trampo paskirto pareigūno, patarėjo saugumo klausimais Maiklo Flyno (Michael Flynn) neteisėtą apkaltinimą ir jo žmogiškąsias teises pažeidžiančius veiksmus – šis klausimas jau svarstomas Kongrese ir keliamas į Senato lygį. Taigi, kalbant vidinių peštynių lygmeniu, tai yra demokratų karo su respublikonais pasekmė, bet šiame kare yra dar viena dedamoji dalis – Kinija. O kinai šiuo atveju labai glaudžiai bendradarbiauja su demokratais. Kalbant konkrečiau: Džo Baideno (Joe Biden) sūnelis yra ne tik prisidirbęs Ukrainoje, bet ir gavęs krūvas pinigų iš kinų, kas yra įrodomi dalykai ir apie ką plačiausiai diskutuojama pačiose Jungtinėse Valstijose. Todėl demokratai būtų tiesiog visiški kvailiai, jeigu nepanaudotų milžiniško kiniško potencialo Jungtinėse Valstijose…

>>> 13:49       2020-06-6 19:02

Nesinervuokite taip, nesveika. Net ir kovojant pries stasy

>> 13:49       2020-06-6 14:55

Teisingai, štazi! Labai jau nesolidu pačiam save komentuoti. Beje, tu ne pirmas trolis, pats save komentuojantis. Taigi neoriginalu.

taip stasiui       2020-06-6 13:49

laba diena, p. stasy. kaip tamsta jaustumetes, jeigu as tamsta apstumdyciau uz tai, kad cia nesamones pliauskiate?:):) jus samoningai siekiate to. jaustumetes auka? bet gi tai butu uz jusu nuomone, o ne siaip del kazkokiu buitiniu motyvu. lygiai taip pat, kaip kad apie p, Balku rasote. beje, galite ir neatsakyti, nes nesiruosiu daugiau jusu pasisakymu komentuoti. pradejau galvoti, kad reikia saugoti savo sveikata. nes pamaniau, kad gali atsitikti, jog viena diena del to tapsiu panasus I jus. brrr. pabandziau skaityti komentarus praleisdamas jusiskius. ir man pavyko. ir ta planuoju daryti ateityje

Niekas       2020-06-6 11:26

taip nepatinka savo galvos neturintiems žmonėms, kaip jų kvailinimas. Juk ne veltui sena išmintis byloja: ką iš kvailio paimsi?

Dzeikas       2020-06-6 8:58

Isvertus i zmoniu kalba, atvykes ponas dave snukin vietiniam cholopui. Na Lietuvai ant cholopo nusisnypst, bet atvykeliui reiketu paaiskint, kad visdelto cholopas vietiniu chebros nuosavybe ir luosint ar dauzyt ja galima tik suderinus su vietiniu vierchu.Bu atvykeliui isreiksta zodine pastaba.
Lietuviams reiktu isisamonint, kad jeigu jie ne bajorai tai jie niekas Lietuvoje.
Cia tokia tvarka.

stasys        2020-06-6 8:10

Vargšą Balku Vilniuje prie Amerikos ambasados moksleiviai su mokytojais apstumdė ir kokias išvadas autorius padarytu tokį faktą paminėjus ? Gal nereikia taip skubėti su išvadomis , žiūrėk neatsargiai ka leptelėjai o tau jau klijuoja ‘išvadas’ .

Jules       2020-06-6 7:40

Kaip dezinfosklaida budulina pasaulio žmones. Va, įsijunkite dabar dezi LRT ir pasimėgaukite demagogijos meno triukais, skirtais mūsų “babuškoms”, jau nekalbant apie kitas Raudonosios oligarchijos TV ir radiją.


Rekomenduojame

Audrius Bačiulis. Kaip manot, į kurią šalį IT darbuotojai ketina emigruoti nuo prakeiktos Lukašenkos diktatūros?

Prof. Kęstutis Skrupskelis: kaltę privalu įrodyti

Geroji Naujiena: Kad ir mums būtų atleista

Vytautas Radžvilas. Apie „sociologinę demokratiją“, arba TS-LKD – mūsų epochos protas, garbė ir sąžinė?

Ramūnas Aušrotas. Kas yra ir ko nėra paskutinėje rudens sesijos Seimo programoje?

Audriaus Bačiulio replika: O dabar įsivaizduokime…

Nuomonė: Neringa Venckienė. Lietuva nesiskiria nuo Rusijos

Algimantas Rusteika. Jie pralaimėjo, tik dar nei jie, nei mes to nesupratom. Supraskim

Vytautas Radžvilas. „Pagal šiandien teisiančius rezistentus, turime tapti mankurtais“

Laimonas Kairiūkštis. Olimpo dievai akli: lietuviškas švietimas

Liutauras Stoškus. Keletas štrichų iš asmeninės rinkiminės patirties su pasiūlymais rinkimų sistemos tobulinimui

Vidas Rachlevičius. ES eksportuoja tai, ko britai visai nepageidauja

Gintaras Furmanavičius. Nemira Pumprickaitė įgarsino LRT svajones

Ramūnas Aušrotas. Visuomenė turi žinoti, kokia yra Lietuvos švietimo tarybos narių pozicija

Algimantas Rusteika. Iš duobagyvių gyvenimo

Liudvikas Jakimavičius. Revoliucija kaip žaidimas

Neringa Venckienė. L. Stankūnaitės advokatė Grubliauskienė jau aiškina, kad Deimantė kalba su akcentu

Ramūnas Aušrotas. Ar vienaragis priklauso gėjams?

Arvydas Anušauskas. Demonstratyvus Kremliaus noras susitapatinti su okupantais

Geroji Naujiena: „Meilė – įstatymo pilnatvė“

Neringa Venckienė. Deimantės negalima apklausti teisme, nes ji ... nebekalba lietuviškai?

Vytautas Sinica. Tylėti būtų gėda patiems prieš save

Povilas Gylys. Po rinkimų nors ir tvanas?

Andrius Švarplys. Čia ir dedam tašką kalboms apie VDU bendruomenę?

„Nacionalinis susivienijimas“ pateikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai

Algimantas Rusteika. Prasideda sisteminis Nacionalinio susivienijimo puolimas

Sukurta LGGRT centro konsultacinė ekspertų komisija

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Skųsime viską ir visus? Nuo kaukių iki šeimos ir vaiko teisių

Buvusios Suomijos ministrės žodžio laisvės byla: „Bauginimais neprivers manęs slėpti tikėjimo“

Algimantas Rusteika. Naujienos iš „demokratijos“ frontų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.