Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Europa

Andrius Švarplys. Kaip Lietuvos konservatorių partijos lyderiai tapo propagandistais

Tiesos.lt redakcija   2020 m. balandžio 24 d. 20:35

27     

    

Andrius Švarplys. Kaip Lietuvos konservatorių partijos lyderiai tapo propagandistais

Jie teigia, kad ES veikia efektyviai ir solidariai pandemijos metu, o kritikuoti ES negalima, nes tai palanku Kremliui.

Primityvi piguva.

Tuo tarpu tiesa yra net ne ta, kad ES eilinį kartą parodė savo nerangumą, biurokratiškumą ir neefektyvumą (kuris netgi buvo pavojingas ir kainavęs žmonių gyvybes – mėnesiams užstrigęs bendras medicininių dalykų pirkimas). O šalys, irgi eilinį kartą, pasuko į protekcionizmą ir pamynė solidarumą ekstrinėje situacijoje.

Ne tai yra esmė.

Esmė ta, kad Europos Sąjunga koronos pandemijos metu buvo niekam neįdomi. Niekas net nežiūrėjo į tą pusę. Visos šalys ėmėsi daryti tai ką reikia – ko reikalavo žaibišku greičiu besikeičianti situacija.

Korona pastatė ES ten kur jos vieta – pliurpti, diskutuoti, reikšti susirūpinimus, moralizuoti, demonstruoti solidarumus, išreikšti tikėjimą, viltį, optimizmą ir t.t., ir pan. Tai yra, būti anapus gyvenimo, tikrovės, problemų sprendimo. Būti Briuselyje.

Kas įdomu ir labai svarbu – tai nėra ES kaltė. Tai natūrali jos vieta ir būsena. Tai jos prigimtis. Didžiausia nauda, kurią gali suteikti ES, tai atverti piniginę ir padėti šalims prekiauti. Tą daugmaž ji ir daro. Neadekvatumai kyla tada, kai ES pradeda apsimetinėti ir įrodinėti savo reikšmingumą, kaip dabar daro lietuviškojo konservatizmo lyderiai. Tuo dar labiau save stumdami į nebūtį toliau nuo tikrovės. Ir taip kenkdami pačiai ES.

Problemų nematymas, jų dangstymas ideologiniais sumetimais tik trukdo mažinti biurokratiškumą ir efektyvinti realių problemų sprendimą. Trukdo pasimokinti kaip negalima paskandinti bendrų pirkimų, bent – kaip netrukdyti vyriausybėms organizuotis. Savanoriškai galva įkišama į smėlį ir kitu galu pradedama giedoti ditirambus įsivaizduojamam efektyvumui ir solidarumui.

A.Kubiliaus ir R. Juknevičienės viešas pareiškimas – tai laiškas iš nebūties į nebūtį. Tai Europos Sąjungos kompromitacija. Naujoji Europos Komisijos pirmininkė Ursula von de Leyen parodė kur kas realesnį mąstymą, pripažinusi ES institucinį nerangumą. Leiskime ES būti ten, kur jos vieta, ir teikti visą įmanomą naudą visiems bendros rinkos dalyviams. Leiskime jiems pripažinti klaidas, pirmiausia jas matyti, mokytis iš jų.

Na, ir palinkėkim ES apsisaugoti nuo savų ir Rytų Europos hyper ideologizuotų politikų.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kis       2020-05-10 10:57

jueigu visi tokie saliamonai issiunciami i Briuseli,tai ko mes po to ukiname ta Briuseli,pridekite dar Maldeikiene ir bus pilnas idiotu trijo,o kiti negi kazka ten sprendzia?Kiek kadenciju sedi Austrevicius,nebent dar Rope atvykes i Lietuva atraportuoja ka dares?

anupras       2020-04-29 8:20

Lietuvos elito žiedas V ir G.Lansbergiai .Kubilius .Juknevičiene kovoja prieš Rusiją .Lietuvos nacionalistus už lietuvius visame pasaulyje už tvirtą ES užtirtą JAV dekokime jiems už musų sekme

Paskaičius laišką       2020-04-28 16:56

Tai toks įspūdis, lyg tai Burokevičius su Jarmalavičiumi kreiptųsi į TSKP CK, dėl kenkėjiškų Sąjūdžio veiksmų ir LKP jam nuolaidžiavimo

algis@keburis.lt       2020-04-27 18:31

Andrius ir Raselė yra IŠKAMŠOS dėl tokių svarbių ” viešų pareiškimų”

pensininke       2020-04-25 23:34

pamenu kaip konservatoriu tarnaite Šimonytė per naktines reformas pensijas mums atėmė. o kai atėjome prie Seimo pasikalbėti , tai premjerministeris Kubilius su krašto apsaugos ministre Juknevičiene mus dar guminėmis kulkomis pavaišino.

linkėjimai konservų atmatėlėms       2020-04-25 22:41

liaudiesmenas taškas livejournal taškas com

stasys        2020-04-25 20:51

Baikit baikit Reigardai !! užtenka čia save aukštinti ir kvėpinti ,išstatėte save kaip kokį  moralės etalono vienetą  , tai nėra sąžininga kitu čia rašančiu atžvilgiu . Tai kad pilate purvą ant tu dviejų politiku , neturint rimtu argumentu matyt nesiskaito ? , o gal tai toks tamstos moralinis rėtis pro kuri lenda viskas kas tamstai patinka . Tiesose visi tekstai verti dėmesio ir kritikos ir čia bandyti pasislėpti jog jie kažkam specialiai skirti tikrai nepavyks . Aš galėčiau Tamstos nosį bestelti į tuos tekstus kuriuose nesugebate parašyti teisinga mano nica ..  bet gal tai viena tu keistenybių kurių esate pilnas . Savęs teisinti ir neplanuoju , jei matau kad žmogus rašantis str.‘makliavoją‘ mintį  .. tai toks ir komentaras jam , jokiu ten gerb. ar padlaižiavimo neturint savo nuomonės.  Mintis gena mintį ir jei neturi kuo papildyti autorių kiši liežuvį į storąją žarna ..ir eini rusų mušti ..  didvyriškai .

štaziui       2020-04-25 19:54

stasele, tavo pervargusi nuo aptarnavimo vagina nieko nebesugeba čia išpersti. Priimk per ją savo šeimininkus, užsičiaupk, o čia savo gėdos neberodyk.

Fui       2020-04-25 19:14

Abu pasmirde isgamos

Raigerdas> štaziui       2020-04-25 18:59

Aš tau ne kartą rašiau savo komentaruose: niekada, nei vieno komentaro nesu parašęs štaziui ar kokiam kitam stribokų palikuoniui. Kartoju dar kartą, ir įsikalk į savo makaulę, kad neskaityk mano komentarų. Jie skirti ne tau. Tu negali dalyvauti jokiose diskusijose dėl savo amoralaus elgesio. Tau kiauliškas elgesys, melas, faktų iškraipymai, destrukcija, negatyvios emocijos yra norma ir tu kiekvieną dieną propaguoji tik būtent šituos dalykus. Tu niekada su manimi nesėdėsi prie vieno stalo, aš niekada su tavimi nediskutuosiu jokiais klausimais, todėl sėdėk savo garde, ir ten gali leisti savo garsus ir pirščiojimus. Neskaityk mano komentarų, nes aš niekada su kiaulėmis nediskutuoju apie jokias gyvenimo problemas. Aš pasidalinau savo mintimis apie gerbiamo Andriaus Švarplio straipsnį su kita skaitytojų kategorija, bet ne su stribokų palikuonimis. Tu lendi ten, kur tavęs niekas neprašo lįsti.

Raigerdas        2020-04-25 18:40

Gerbiami ponios ir ponai, norėčiau, kad jūs atkreiptumėte dėmesį į žmonių elgseną KRITINĖSE SITUACIJOSE. Dar Vydūnas rašė, kad yra dvasios milžinai ir yra nykštukai. Taigi, dvasios milžinai jie ieško, kaip rasti išeitį iš susidariusios padėties, o šitie dvasios nykštukai, kurių minčių pagrindą sudaro destruktyvios idėjos, darys atvirkščiai, t.y. JIE BŪTINAI SITUACIJĄ DAR PABLOGINS NEI JI YRA DABAR. Gal žmonės pagaliau atkreips dėmesį, kas mums gadina gyvenimą? Gal žmonės pagaliau supras, kad tie žmonės, kurių galvoje dominuoja destruktvios idėjos, o dažnai net šizofreniškos idėjos, KRITINĖJE SITUACIJOJE KELS DAR DIDESNĮ CHAOSĄ, UŽSIIMS DESTRUKTYVIA VEIKLA IR PROVOKUOS KITUS ŽMONES DARYTI KAŽKĄ DESTRUKTYVAUS. Įdomu, kad KRITINĖSE SITUACIJOSE jie labai suaktyvėja, kaip per Mėnulio pilnatį, ir būtinai pasiūlys TIK TAI, KAS SUKELTŲ DAR DIDESNĘ SUMAIŠTĮ ŽMONIŲ GALVOSE. Po to, kai Europos mastu labai aktyviai pradėjo reikštis Andrius Kubilius ir Raselė, jau lietuvius pradeda mokyti toks narcizas kaip Gintaras Lunskis, jo mokinys Kazimieras Juraitis, kuris pretendavo į Lietuvos prezidentus, ir visokie jo kolegos Celofanai, ir kitokios keistos ypatos. Tai šita situacija su koronavirusu yra dar viena pamoka, kad žmonės pagaliau pradėtu suprasti, kad jie neturi kito kelio, kaip tik eiti moralės ir protingumo keliu. Niekas kitas negadina mums gyvenimo, kaip tik amoralūs žmonės. Visa žala, visi karai ir šitas 1-as biologinis karas prieš visą žmoniją yra išprovokuotas tik amoralių ypatų, vaikščiojančių ant dviejų kojų ir atrodančių tokiais pat žmonėmis, kaip ir mes. Taip, jie viskuo panašūs į mus, išskyrus vieną dalyką - jų vidus yra kitoks, ir jis yra kitoks tik dėl jų prote karaliaujančių destrukyvių idėjų kitų žmonių atžvilgiu, į kuriuos jie žiūri kaip į kažkokią masę, kurią reikia kažkur tai nukreipti, kažkaip tai apgauti, kažkaip tai suklaidinti, padaryti jai žalą arba visai sunakinti. Ir kuo greičiau lietuviai pradės skirti dvasios milžinus, nuo dvasios nykštukų, kurių niekada negalima rinkti nei jokią valdžią, tuo greičiau mes išlipsime ir iš skurdo, ir iš įvairių absurdiškų situacijų, kurias kuria ne kas nors kitas, o būtent šitie nykštukai, kurių visa veikla yra nukreipta prieš sociumą, kad jam pakenkti. Pradėkime pagaliau skirti, kas yra realus Blogis mūsų gyvenime, ir kas yra realus Gėris mūsų gyvenime. Tik aiškiai įvardintas Gėris gali suteikti mums teisingai sutvarkyti mūsų sociumą, kurį yra būtina apginti nuo šitų dvasios nykštukų ardomosios veiklos, be kurios jie savo gyvenimo neįsivaizduoja.

stasys        2020-04-25 18:15

Reigardai .. apie ka tu čia rašai ? kažkokios personos ? guliverio kelionės ? mini hitleri ,stalina ,lenina ..dar kažkokį velnią sako puode verdi . Jei bandai čia nupiešti kaip ta Lietuva mano ‘somalio negrai’ tada viskas aišku o jei dėstai savo asmeninį požiūrį pabandyk argumentuoti . Rimtai kalbant tu man nepanašus į Somalio genties šamaną kuriam privaloma mėnulio fazes gentainiams išaiškinti .. Tokia ne pagarba čia rašantiems tikrai keistoka .

stasys        2020-04-25 18:09

> stasys 2020-04-25 12:47 > musulmonai problema Lietuvai ir dėl nėra ginčo bent tik dėl to kad pačioje ES nėra sutvarkyta imigracijos kvotų problema iki galo ir teisingai . Mes į Lietuva priimame didelį kiekį iš rytu atvykstančiu darbo imigrantu , bet tie skaičiai kažkodėl nėra traukiami ir fiksuojami kvotose . Visi ne Europos Sajungos piliečiai atvykę į bendrija turi būti užfiksuoti, gal netgi tos pačios Amerikos pavyzdžių . Taip kad Lietuvai negresia tas musulmonų antplūdis o mums labai reiktu pagalvoti kaip paspartinti slaviškos kilmės žmones greičiau integruoti į visuomene . Tiesa sakant man S.Skvernelio politika tame klausime visiškai neaiški .

Raigerdas        2020-04-25 17:45

Nuotraukose du paprasti žmogeliai, kaip sovietinės patrintos 2 kapeikos. Tokių čudakų galima rasti ir Rusijos dūmoje ir ne vieną. Bet mieli ponios ir ponai, vis gi gerai, kad tas koronovirusas moko visą žmoniją, kad atėjo laikas apsi valyti nuo šiukšlių. Atėjo laikas pagaliau imtis žingsnių ir pradėti spręsti tą klausimą, kas yra ta valdžia mums piliečiams. Kodėl į tą politiką sulenda kažkokios tai žiurkės, kurios tautos vardu, savo rinkėjų vardu daro velniai žino ką, lyg šitie žmonės būtų kažkokie tai su iškreipta savęs vertinimo sistema, su neišvystytu atsakomybės jausmu, su neišvystytu sąžinės jausmu ir kitomis šokiruojančiomis ydomis. Kas vyksta iš tikrųjų, nes pažiūrėkite, ką tie žmonės iškentė: Hitlerį, Leniną, Staliną, Pol Potą ir daygybę kitų žmogystų, kurios pražudė milijonus žmonių gyvybių. Na, pažiūrėkite į šituos europarlamentarus iš Lietuvos, kurie save laiko vos ne protingiausiais politikais Europoje. Man tai gėda dėl Lietuvos, žiūrint į tas dvi marionetes, kurios bado pirštu į Kremlių, bet tuo pačiu visiškai nuvilia ta Europos Sąjunga, kurią jie dabar atstovauja. Tai, jeigu šitos dvi marionetės, su tokiu pusiau išvystytu intelektu, sprendžia labai svarbius visai Europai klausimus, tai, atleiskite, bet duotu konkrečiu atveju, šitie du europarlamentarai man primena matytus vaizdelius iš TSRS suvažiavimo, kur kokia nors melžėja pradeda iš tribūnos kalbėti, kaip ji myli komunistų partiją, ir kad mes su ta komunistų partija nugalėsime visus priešus. Įsivaizduoju, kokios kalbos būtų tada, jeigu TSRS laikais iškiltų tokia koronaviruso grėsmė. Aš net nežinau, kurie čia protingiau sušnekėjo, Baltarusijos Prezidentas Lukošenka, kuris pasakė, kad “Dievas žmonėms dėjo per galvą su koronavirusu” ar A. Kubiliaus ir Raselės “susirūpinimas” dėl Kremliaus įtakos Europai. Taip, gerbiamas Andrius Švarplys teisingai parašė, kad “tai Europos Sąjungos kompromitacija”. Bet jie yra rinkti mūsų žmonių. Tikrai, atėjo laikas keisti viską iš pagrindų. Mes visi klystame, kartais pasakome kažką tai neteisingai, bet daugelis iš mūsų tas klaidas taiso. O štai tie, su savo atsilikusiu proteliu, be kruopelytės savikritiškumo, suėda ne tik mūsų tautos pingus, bet ir Europos žmonių pinigus, ir nesugeba net su krūva savo padėjėjų ten Briuselyje sukurti kokį nors žmonėms naudingą projektą ar pasiūlyti protingą įdėją. Ne, būtinai reikia daryti taip, kad žmonėms darytusi bloga nuo jų kalbų. Šitos dvi personos, tai tipiški sovietinių laikų kokių nors 1965 metų liaudies deputatai. Manau, nieko nėra baisiau už tas visur lendančias vidutinybes, kaip tai buvo sovietiniais laikais, kurie kaip tie narcizai patinka patys sau. be jokių šansų suprasti, kad be jų egzistuoja šiame pasaulyje dar ir kitų žmonių interesai, tarp kitko normalūs interesai, nei šitų dviejš europarlamentarų.  A. Kubilius ir Raselė pademonstravo, kad iš tikrųjų mes gyvename toje J. Swifto aprašytoje „Guliverio kelionės“ Liliputijoje, kurią valdo tos kvailių partijos, ir mūsų konservatoriai dabar pamokys visą Europą, kaip ji turi galvoti, dar gerai, kad nemoko Europos žmonių, ką jie turi sapnuoti.

Vardas       2020-04-25 17:41

Dar gauna Kubilius, Jukneviciene nepadoriai riebias EuroParlamentaro algas lyginant su Lietuva ir turi pseudo postus Europoje, dar turi Lietuvos verslas galimybe isisavinti Europos Socialistiniu Respubliku Sajungos lesas (ESRS) kuri laika, kol nezlugo ESRS.
Tiesiog Kinijos prostitute Europos Socialistiniu Respubliku Sajunga (ESRS) yra bejegiskai merdinti kaip buvusi Tarybu Sajunga. Juk neatsitiktinai progresyvi liberastine oligarchine Davoso minia kaip pedofilai naudojasi vaiku Greta Thunberg, kad durninti tiek Europa, tiek Amerika, tiek Pasauli.

Kis       2020-04-25 15:02

tos dvi galvos gali tarnauti ir paciam setonui,jiems svarbu,kad moketu geras algas.Tai jau ir kuju ir pjautuvu neiskalsi,cia bratka prigimtine savybe.

to Vien tik už SNORĄ       2020-04-25 14:28

Nežinai, kur Dubna(stotis ir lagaminas)? Taip rūpi pačiam kagebistų bankas, tiesa?

> stasys       2020-04-25 12:47

„ES tik įrankis leidžiantis realizuoti suvereniu šalių esančiu bendrijoje interesus , o gal autorius kaip V.Radžvilas vis dar svaigsta sovietu sąjungos palyginimais?“
Argi suverenių šalių interesai yra apgyvendinti savo valstybes pasaulio bastūnais - musulmoniškais arabais - ir kuo skubesnis homoseksualizmo platinimas, panaudojant viešąją erdvę?! Visiškas dvasinis skurdas…

stasys        2020-04-25 11:45

Ko čia tas A.Švarplys taip susijaudino?  Gal išgirdo pirma karta žodį PROPAGANDA ? o gal pats galvoja jog Euroskeptikai kitokio molio drėbti ?  Perskaičiau aš ta str. nuorodose ir neradau ko prikibti ,ar kur išdėstytos netiesos . Aš tikrai abejoju ar Lietuvai taip ir būtiną buvo sulaukti EP tiesioginio įsikišimo ar pagalbos suvaldant epidemijos krizę, kol kas tame plane Lietuvai sekasi visai neblogai . ES tik įrankis leidžiantis realizuoti suvereniu šalių esančiu bendrijoje interesus , o gal autorius kaip V.Radžvilas vis dar svaigsta sovietu sąjungos palyginimais ? deja realybėje Europos bendrijoje nėra tokios vietos kur galima butu durti pirštu ir pastatyti nauja kremlių . Kuri laiką ta faktą bus dar sunku suprasti autoriui , bet kaip sakoma laikas viską pataiso o suvokimas (jei tikras ) ateina lėtai .

Nu jo       2020-04-25 10:29

Blogai labai blogai,kai Juknevicienei ir Kubiliui atrodo,kad jie protingiausi.Reikejo prieš dešimtmetį panaikinti sąrasinius seimunus ir būtų abu atsiradę kažkur toli toli nuo viršūnių vidutiniškai apmokamuose darbuose.

Puš...       2020-04-25 9:42

  12-kasekundininkų “išmintis”  ir teverta 12-os sekundžių pirstelėjimo, ne daugiau…

Klausimas       2020-04-25 8:35

Ar ne iš es ateina visokie genderizmai, iškrypimai ir t.t.

trumpai       2020-04-24 23:37

klimaksinė raselė

Negaliu žiūrėti       2020-04-24 23:35

Negaliu net nuotraukoje žiūrėti į to brudo fiziko laboranto snukelį.

Vien tik už SNORĄ       2020-04-24 23:33

Kubilius turėtų sėdėti kalėjime. Ir ilgam.

Andrius nurodo į išlikimo instinktų       2020-04-24 22:18

„Leiskime ES būti ten, kur jos vieta”.
Išties, formaliai toks (ekonominis) siūlymas sunkiai pažeidžiamas - būk, kas esi.
Vis dėlto toks ūkiškas sprendimas ir veikimas su Europa, jos idėja, prigimtimi ir pašaukimu nieko bendro neturi - tik su „Sąjunga”, kurių - daugybė.

Trabantas       2020-04-24 22:02

Andriau, labai švelni tamstos diagnozė “nerangumas”. Ta sistema ir jos scenarijus yra de facto žlugęs. Valstybės įė struktūrą žiūri tik vienu rakursu - duos ar neduos pinigų, o idėos valstyvėse narėse išmestos į utilizacijos konteinerį.


Rekomenduojame

Įbauginti prezidentai. Vytautas Matulevičius prakalbino Valdo Adamkaus vyriausiąjį patarėją Darių Kuolį

Andrius Švarplys. Kam – anarchija, o kam – „meilės vasara“

Liudvikas Jakimavičius. Šimašiaus pliažas

Justas Stankevičius. Kaip pasikeitė Vokietijos viešasis saugumas nuo pabėgėlių krizės pradžios?

Ir undinėlė rasistė...

Nida Vasiliauskaitė. Apie institucinį rasizmą

Neringa Venckienė. Neatsakyta iki šiol

Liudvikas Jakimavičius. „Vyčiui pliaže – ne vieta“

Kviečiame į kasmetinę Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventę: susitinkame liepos 4 d. Mūšios Didžiosios Kovos apygardos partizanų parke

Robertas Grigas. Aleksandr Galič apie (pra)tylėjimo kainą

Algimantas Rusteika. Apie ką giedosime liepos 6-ąją: apie Lietuvą ar apie vienybę su žmonija?

Rasa Baločkaitė. Kraupusis Merkinės stadionas

Andrius Švarplys. R.Šimašiaus ir Co akcijos matmuo – amputuoti istoriją, atmintį, kančios sakralumą

Per 20 organizacijų reikalauja Prezidento dėmesio istorijos politikai

Vilius Kavaliauskas. Lukiškės: Ką nutyli Vilniaus meras?

Ramūnas Aušrotas. Išlaikyti LRT gyventojams kainuoja triskart brangiau nei Vyriausybę

Nida Vasiliauskaitė. Mokslas yra dalykas didis

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Liudvikas Jakimavičius. Dočys politikuoja

Atgimstantys paminklai. Kun. Robertas Gedvydas Skrinskas: Atkurkime Gumbių kaimo koplystulpį –  išgelbėkime istorinį paminklą

Povilas Urbšys: „Vytis yra tai, kas mus gali suvienyti“

Rasa Čepaitienė. Atsisakantys keistis

Nida Vasiliauskaitė. Apie Linos Žigelytės versiją iš serijos „Kas atsitiko Nidai Vasiliauskaitei?“

Iš propagandos frontų: Dainius Pūras. Apie smėlį ir paplūdimį Lukiškių aikštėje kaip laimingoje erdvėje

Povilas Urbšys: Jei bus priimta tai, ką siūlo valdantieji, Lukiškių aikštėje stovės ne Vytis. Argi tai ne dar viena išdavystė?

Ne juokas. Politinis kompasas pagal liberalus

Andrius Švarplys. Kas gali apginti žodžio laisvę ir laisvę apskritai?

Geroji Naujiena: Stiprūs Jo malone

Vytautas Matulevičius. „270 milijonų, kurie parklupdė Lietuvą“

Raimondas Navickas. O gal tai jokie NE vandalai? Gal tai PROTESTUOTOJAI?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.