Visuomenės pokyčių analizė, Žiniasklaida

Andrius Švarplys. Kaip atpažinti šiuolaikinio Vakarų Europos elito propagandą

Tiesos.lt redakcija   2018 m. rugsėjo 3 d. 6:41

19     

    

Andrius Švarplys. Kaip atpažinti šiuolaikinio Vakarų Europos elito propagandą

Jūsų dėmesiui siūlome dr. Andriaus Švarplio atliktą vieno 15min.lt straipsnio „Po jauno vokiečio nužudymo Chemnico mieste tūkstančiai sukilo prieš imigrantus“ analizę.

Tipiškas šiuolaikinis Vakarų politinio elito naratyvas. Viskas viename pakete.

Prisidėkime prie iniciatyvos „Demaskuok!“ smile

1) agresiją demonstruojantys imigrantai iš tiesų yra aukos, „niekam nebuvo įdomūs gyvi, niekam – kai miręs“. Vadinasi, Vakarų visuomenės rasistinis nusistatymas yra pagrindinė imigracijos ir multikultūralizmo politikos nesėkmių priežastis.

Melas.

Faktas: absoliučiai didžiąja dalimi imigrantai yra nusikaltimų autoriai ir agresijos iniciatoriai, jau nekalbant apie teroristines atakas. Vakarų valstybių socialinės globos politika yra itin atvira ir dosni imigrantams. Imigrantai atvykdami atsineša islamiškas/Artimųjų Rytų kultūrų elgesio taisykles, pagal kurias moterys yra visiškai pavaldžios vyro valdžiai, religinės nuostatos dominuoja socialiniuose santykiuose, homoseksualai yra pasmerkiami, jų gyvybėms kyla grėsmė ir t.t.

Multikultūralizmo nesėkmių priežastis yra daugiau kultūriniame/socialiniame/religiniame atvykėlių elgesio bei gyvenimo modelyje, kuris skatina burtis į izoliuotus, getus primenančius rajonus. Atsisakymas integruotis į Vakarų visuomenes pagal sekuliarizuotas ir civilizuotas viešojo gyvenimo taisykles yra pagrindinė priežastis.

2) dešinieji radikalai/populistai/homofobai kelia galvas, eina į aikštes ir taip sudaro grėsmę politiniam bei socialiniam stabilumui.

Melas.

Faktas: socialinį nestabilumą sukuria antidemokratiški vietinės valdžios veiksmai, kai paniekindami demokratijos principą atstovauti savo piliečius, valdžia retorikoje ir politiškai privilegijuoja naujus atvykėlius, nespręsdama saugumo problemų. Valdžia vykdo diskriminacinę politiką vietinių atžvilgiu ir tai yra pagrindinė politinio nestabilumo priežastis. Dar daugiau, valdžia ir žiniasklaida retorikoje pradeda kariauti su visiškai teisėtais žmonių poreikiais, siedama juos su nacizmu ir rasizmu. Žmonės, kurie simpatizuoja nacizmui ir rasizmui yra absoliuti mažuma, bet ji gali didėti dėl tokios valdžios politikos.

3) dešinieji „populistai“ iškraipo faktus, siekdami kurstyti minią ir taip patekti į valdžią.

Melas.

Faktas: faktus iškraipo vietinės ir nacionalinės valdžios atstovai, mėgindami nuslėpti imigrantų nusikaltimus, kaip 2016 m. Naujųjų Metų nakties masinius išprievartavimus Vokietijoje. Sistemingas valdžios atsisakymas griežčiau traktuoti imigrantų nederamą elgesį tiesiogiai kelia žmonių nepasitenkinimą ir taip „kursto minią“. Pavyzdys: ¾ šio straipsnio yra ne apie realią problemą (kaip, kas, kur atsitiko, kokios to aplinkybės, motyvai, priežastys), ne apie imigrantų atliktą nusikaltimą, o apie vietinių žmonių keliamą grėsmę! Sekant straipsnio žinia, tai vietiniai žmonės ir yra agresoriai, kas koreliuoja su 1 ir sekančiu 4 punktais.

4) tai vakariečiai – vietiniai gyventojai – žudo imigrantus ir kitaip atrodančius (A.Merkel sakinys tekste).

Tezė pati savaime skamba absurdiškai, ypač po teroristinių atakų ir nusikaltimų pastaraisiais metais.

Melas, kuriam paneigti nereikia jokio kito įrodymo nei elementariausia statistika ir pastarųjų metų viešos žinios.

5) „policija jų gretose užfiksavo ir nacistinės simbolikos bei pasisveikinimų pavyzdžių“.

Melas.

Faktas: siejimas su nacizmu yra tikslingas, sąmoningas žiniasklaidos ir politikų veiksmas, įtvirtinantis jau minėtą valdžios vykdomą diskriminaciją: tam, kad užglaistytų rimtas imigrantų keliamas saugumo ir socialinio elgesio problemas, valdžia visą dėmesį nukreipia pagal radikalios kairės klišes į „kylantį nacizmą“.

6) „Mums reikalingas geresnis politinis lavinimas, kad žmonės suprastų, jog visuomenę į priekį veda ir problemas sprendžia ne emocijos, o žiūrėjimas į faktus, ne gandus“.

Melas.

Faktas: žmonėms reikia saugumo gatvėse. Žmonėms nereikia dar vienos politinio/žiniasklaidos/intelektualinio elito prievartinio pamokymo dozės apie tai, ką jie turi galvoti pagal kairiąją klišę gerbti „Kitą“. Skirtingai nuo elito abstrakčios išminties, žmonės realiai susiduria su imigrantų agresija savo aplinkoje – gatvėje, rajone, mokykloje. Priešingai, faktus ignoruoja būtent elito klišės ir pamokymai. Minimas „lavinimas“ iš tiesų yra ideologizuotas antidemokratinis prievartinis brukimas į galvą radikalios kairės stereotipų.

Išvada: šis 15min.lt straipsnis, atspindintis vakarietiškos žiniasklaidos tendenciją, yra Fake News. Šokiruojančio šališkumo žiniasklaidos naujiena.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

urba       2018-09-12 19:10

svarbi tema - kremliaus manipulaicijos islamu jį nukreipinėjant prieš vakarus. Be to, ši tema yra paviršutiniška

Tarabilda       2018-09-4 16:09

Pardon, mano komentaras (žemiau) turėtų būti po kitu A. Švarplio tekstu, kur jį ir perkelsiu.

Tarabilda       2018-09-4 15:54

Niekšų niekšas tas Lazūūūtka. Suvarė į šipulius sėkmingiausią Lietuvoje Landsbergių biznį. Lazūūūtka, ar iš medžio iškritai? Nuo kada mūsyse yra nusikaltimas kišti ranką į atlapotą valstybės kišenę? Dar amžiną atilsį Brazas andai pasakė - atsikniskit, vogti “po zakonu” ne nuodėmė, o verslumas. Verslumo dvasia, kaip mėgsta postringauti “Senukų” Rakauskas.
Gabriukas šiandien Delfyje atviru laišku kreipėsi į Tautą ir valstybės vadovus, kad pagaliau visi padarytų išvadas,  ir tokie šmeižikai Lazūūtkos būtų užčiaupti, nes nesupranta kokia turi būti švietimo sistema ir kokia demokratija ant Lietuvos.
“Šūd up”, pone Švarply ir Lazūūtka.

to Pvz       2018-09-4 14:08

Jūs nesuprantate propagandos termino - sąvokos. Ką pats čia rašinėji irgi yra Jūsų propaganda. Bloga yra melaginga propaganda, dezinformacijos arba kitaip melo propaganda, ar suprasi pagaliau pats tai vienąkart? Diletantai ir kiemsargių padėjėjai Vilniaus mieste tai labai seniai jau suprato, o va Jūs kažkodėl ne, kodėl?

VaidasVDS       2018-09-4 9:26

Iš tiesų problemos yra kai kur kitur ir jos nėra taip lengvai išsprendžiamos.
Tie, kurie kuria ideologijas, be abejo padarė daug klaidų. Ir tie, kurie daro klaidas, dažniausiai labai sunkiai sugeba jas pripažinti ir patys pataisyti. Tuomet reikia laukti momento, kada viskas pradės griūti. Bet, kuomet viskas pradeda griūti, įsivyrauja chaosas, kuris vėlgi dažniausiai nieko gero neatneša.
Jei paimti sovietų imperijos griūtį, tai ji sugriuvo gana taikiai. Ir tuo metu buvo gana daug chaoso ir netvarkos. Trumpą laiką šalia chaoso išgyvenome ir dvasinį pakilimą, ir netgi demokratija buvo gana demokratiška - chaotiškai atsinaujinusios televizijos kvietėsi skirtingų nuomonių pašnekovus ir eteryje skambėjo nuomonių pliuralizmas ir netgi žmonės kažką galėjo rinktis. Dar niekas nebuvo nupirkta, niekas nebuvo “sutvarkyta”. Bet atėjome į kapitalo pasaulį. Ir kapitalas viską “sutvarkė” pagal kapitalo dėsnius.
Ir vėl klausimas - kur eiti? Jį kelia labai daug kas, bet niekas nesugeba pateikti jokios aiškios vizijos.
Kai kas siūlo tobulinti demokratiją, kai kas siūlo tobulinti liberalizmą, kai kas siūlo grįžti prie griežtos krikščionybės, kai kas mano, kad islamas kažką pakeis ir t.t.
Iš tiesų reikėtų atsirinkti iš visko tai, kas yra geriausio ir atmesti tai, kas yra bloga. Ir ne godumas turi valdyti, bet moralumas ir dvasingumas. Tačiau pinigai dar ilgai valdys pasaulį. Yra vienas labai sunkus būdas viską keisti. Įtikinti dalį piniguočių, kad ko jau ko, bet amžinojo gyvenimo pinigais tikrai nenusipirksi kaip ir daliniais aukojimais (net ir dideliais) bet kokioms bažnyčioms ar religijoms. Nebūtina atsisakyti savo kapitalo, bet net ir turtuolis turi būti visiškai atsidavęs dvasiniam pasišventimui ir tik tada kupranugariui nereiks lįsti pro adatos skylutę. Ir jei tai kada nors suvoks ir šio pasaulio turtuoliai, nebūtinai visi, tuomet viskas gali pradėti keistis gana natūraliai ir į gerą...

Dočys       2018-09-3 21:42

Neužilgo, vieną gražią dieną - kai sprogs tas išsipūtęs melų neoliberastinis burbulas, ar įsivaizduojat, koks bus fekalijų cunamis ir smarvė ant viso svieto. Brr. Baisu net pagalvot.

Pvz       2018-09-3 17:52

Mes portale irgi turime tipiškai “pažangū” konsliberastinį propagandoną-
tai “Pikasas”. Jis irgi “niagirdi”, “niamato” nepatogių klausimų, bet savo gaujos propagandą pila nesibaigiančiomis paklodėmis.
Gal portalo administracija galėtų tą piktybiškai įkyrų tipą kažkaip vieną kartą užblokuoti? Juk kam egzistuoja redakcijos perspėjimas, kad komentarų skiltyse propaganda draudžiama? Na tai reikia ir blokuoti tokius trolius.
Štai pavyzdžiui, daug metų savo idiotišku spamu skaitytojus terorizavo toks “julius puras”. Užblokavo ir ramu. Niekas to pusgalvio nepasigenda, skaitytojai dėkingi.

Labai atpigo       2018-09-3 16:04

žmogus.Suniveliuojant tautas,žmogaus vertė  tampa nulinė.Kiek tai truks.

Vyksta tikėjimų       2018-09-3 14:52

kova.Krikščionybė nusilpo,pagonybė per skysta atsilaikyti.

Ši propaganda        2018-09-3 14:51

paranki vietinei valdžiai.Vyksta Lietuvos uždarymas-uždarant mokyklas,ligonines,stambinant ir visus sukeliant į keletą didesnių miestų.Tada jau lengva valdyti.Liksim Europos pakraščio provincija.Nes ekonomiškai konkuruoti per silpni,o tai,intelektualu,uždaroma.

Mengelė        2018-09-3 13:48

Ir tie išgydomi preparatu Zyklon-b☠️

To vis vien .       2018-09-3 13:01

“Artėja galutinio atsiskaitymo su liberalmarksistais valanda.” Nuo ko pradėsim - nuo liberalų ar marksistų, ar iškart nuo liberalmarksistų ?

Vis vien        2018-09-3 12:52

Artėja galutinio atsiskaitymo su liberalmarksistais valanda. O ta EU tai eurokomunistų projektas ir ar imperija nenudves kraujo jūroje?

Chingishan       2018-09-3 12:17

pasikeitus valdžiai pirma ką reikia padaryt tai uždraust ir uždaryt visas smegenų plovimo kontoras tokias kaip 15 min. lrytas, tv3.lt, delfi, LNK, TV3,  lryto tv, info tv ir pan. skandinavams, estams ir mockams priklausančias zombinimo priemones. jų vadovus ir darbuotojus nubaust pačiomis griežčiausiomis laisvės atėmimo bausmėmis už tai ką jie metų metais daro su tauta, kokią emocinę privartą naudojo brukdami visą šitą šūdą su tolerancijom, pederastijom, multikultūralizmais, geyropizmais, juvenalinėm justicijom, tėvas vienas- tėvas du, stambulo sutartys, smurtas šeimoje ir t.t. ir pan. Turi sedėti visi ir nesvarbu kad “nesuprato, taip nurodė, buvo tokia konjuktūra” ir t.t. ir pan. pasodint su turto konfiskavimais ir atlikus bausmę išsiūst iš šalies ir atimt pilietybes. Aš pvz visai rimtai apie tai kalbu ir to sieksiu visomis priemonėmis.

Pikc       2018-09-3 11:52

Dar vienas dalykas - būtent visokių nelegalų “teisių” akcentavimas ir jų privilegijavimas vietinių gyventojų sąskaita yra viena iš pagrindinių jų nenoro integruotis ir polinkio burtis į savo getus priežasčių (šalia nelegalų “kultūrinio bagažo” ir gana pagrįsto savo pranašumo prieš nykstančios (tiksliau, naikinamos) kultūros, tapatybės ir vertybių visuomenę). Kokio velnio integruotis (ir dar į “žemesnės kokybės” visuomenę), jei vargšės skriaudžiamos mažumos “amplua” ne tik patogus, visapusiškai apsimokantis, bet ir valdžios palaikomas? Kodėl valdžia taip daro?
Čia reikia prisiminti eurosajūzo liberastų dievuką italų komuniagą Spinelį su jo Ventotenės manifestu ir Europos be tautų ir valstybių vizija. Tautą naikinti galima dviem lygmenimis: mikro ir makro. Mikro - įvairiomis priemonėmis ardyti šeimos institutą - visuomenės pamatą. Makro, naikinti tautinę tapatybę. Čia taikoma dvejopa taktika. Pirmiausia, tai liberazmo propaganda (visokie “bukime euripiečei!”) ir tautiškumo bei patriotizmo smerkimas (“nacei!”, “fašei!”). Bet to nepakanka - žmonės savo tapatybės vis dar atsisako nenoriai. Ir čia pasitarnauja visokios “etninės mažumos” (nelegalai imigrantai, pas mus - “liankaj”): į tautą įterpiamas “inkliuzas” ir užtikrinama, kad jis ne tik nesiintegruotų, bet netgi jaustų priešiškumą vietiniams. Logiška, kad vietiniai irgi netrykšta entuziazmu. Kai tik atvykėliai išprovokuoja kokį konfliktą ir vietiniai sureaguoja - sušoka masinės dezinformacijos priemonės, propaganda ir jėgos struktūros “malšinti fošyzmo/nacyzmo apraiškū”, kad “atmuštų norą” žmonėms savo tapatybę ginti. Tokia keleriopa politika siekiama lgainiui aktyviausią visuomnės dalį “nukenksminti”, o kitus - priversti prisitaikyti, kad jie jokiai tautai nepriklauso. Beje, labai panašios politikos laikėsi tiek carinė Rusija, tiek Sovietų Sajūzas, kurdamos svetimtaučių “anklavus” pavaldžiose etninėse teritorijose ir užkariautose valstybėse, tad eurosajūzas čia jokio “dviračio” neišrado.

Jules       2018-09-3 11:34

Arabų Pavasarį specialiai suvairavo Europos Vasalitetas Putino gelbėjimui - tai juk jau visuotinai žinoma. Vadinamieji Putino stabdytojai, atsiskleidė kaip jo agentai. Miestai ten paversti griūvėsiais, beveik kaip Vokietijoje jos masinių bombardavimų metu pagal F.Lindemann’o planą, pažeidžiant Hagos ir Ženevos konvencijas, galiojusias iki 1949 metų. Galėtų šiandien docentai VU apie tai papasakoti studentams, jei mama, mokytoja ar meilužės šito jiems dar nepasakojo?

Ar Rusija       2018-09-3 11:19

neįsipainiojusi į emigrantų krizę Europoje?Gal tai tik naiviai mąstančios Briuselio valdžios padarinys?Ir ką daryti?

Jules       2018-09-3 11:14

Negi taip sunku perskaityti propagandos tėvo, Edward Bernays, beje, kilusio iš Rusijos imperijos pagrindinį veikalą, fundamentalią propagandos maldaknygę, „Propaganda“, tokią pat svarbią kaip kadais Kapsukės univerkės docentams Vilniuje „Sovietijos fundamentorius“(Fundamentals of Soviet Law) - negi taip sunku docentams visa tai paaiškinti paikiems studentams? Juk yra gi ir sąžiningų docentų, ir profesorių, tiesa? Ne tokių, kurie pametė savo šikarnas Mokslinio Komunizmo daktarines disertacijas, beveždami iš MGU į VU traukiny „Москва - Вильнюс“, o dabar sau sėkmingai profesoriauja ir politikos siemkes gliaudo, sakykime, net Kaune.

Jules       2018-09-3 10:56

Reikia sakyti ne propagandą, o dezi propagandą, ponai ir oponentai! Propaganda, propagavimas čia ne prie ko - nei geri, nei blogi. Bloga yra melo propaganda, dezinformacijos propaganda, ar supratote?


Rekomenduojame

Prof. Gediminas Merkys: „Pasaulėžiūros GESTAPO beldžiasi į Lietuvą. Mielieji, turėtume kažkaip tam doroviniam marazmui priešintis, reaguoti“

Sustabdykime barbarus – NE tyčiniam paukščių naikinimui jų pačių lizduose

Irena Vasinauskaitė. Šiaulių Apygardos teisme paskelbtas nuosprendis pilietiškiems Garliavos mergaitės gynėjams: kas jį surašė? [1]

Paskutinis Dalios Grybauskaitės metinis pranešimas: epochinės įžvalgos ar ... atgaila?

Simonas Jazavita. Lietuva ir D-Diena – ką byloja dokumentai iš Berlyno

Nijolė Oželytė. „Aš daugiau niekada nepranešiu apie girtą vairutoją“

Vytautas Rubavičius. LGBT+ – naujasis pažangusis pasaulinis proletariatas?

Prezidentė skaitys dešimtąjį metinį pranešimą

Algimantas Rusteika. Apie leidimus ir uždraudimus

Rimantas Rubavičius. „Baltic Pride“ Švento Rašto šviesoje

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasios įkvėpti skelbkime ir mes įstabius Dievo darbus

Miesto grimasos: Vitalijaus Balkaus „Iš savo varpinės“ laida apie gatvę-vaiduoklį

Tautos forumas: Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba pademonstravo panieką šalies Konstitucijai ir visuomenei

Padėkime Tėvynei grįžti prie Dievo: visus geros valios žmones kviečiame šiandien, birželio 8-ąją, į Atsilyginimo maldą prie Vilniaus Katedros varpinės

Raimondas Navickas. Iš kur toji prokurorų ir teisėjų mielaširdystė vaikus prievartavusiam šiauliečiui ir apie šio nusikaltimus tylėjusiems bendrams?

Adolfo Damušio politinių studijų dienos: susitinkame birželio 14–15 d. Nacionalinėje bibliotekoje

Robertas Grigas. Ir vėl ideologijos importas

Algimantas Rusteika. Apie laisvę

Europos Komisija: Lietuvoje socialinė nelygybė viena didžiausių ES

Liudvikas Jakimavičius. Skambino Dočys!

Gediminas Merkys. Prezidento vizitas yra labai stiprus ir subtilus signalas teisėsaugai

Ar visuomeniniai teisėjai paskatins teismus dirbti geriau, skaidriau, teisingiau? Povilo Urbšio komentaras

Darius Kuolys. Kas nutylima, kai garsiai šaukiama apie žmogaus teisių būklę šių dienų Lietuvoje

Popiežius pakeliui iš Rumunijos: šiuo metu Europą bombarduoja ne patrankos ir bombos, o ideologijos

Diskusijų ciklas „Iš naujausios Lietuvos istorijos“ apie Lietuvos kelią į Nepriklausomybę

Rimantas Dagys. Ar jau nuolat „linksminsimės“ gėjų eitynėse?

Kun. Juan-Carlos Iscara. Humanistinis pacifizmas

Roberto de Mattei. EP rinkimai „didžiojo pakeitimo“ strategijos šviesoje

Gediminas Merkys. Apie rezonansinį įvykį, arba Kas nutiko mūsų prokurorams?

Kęstutis Girnius. Gabrielius Landsbergis turi atsistatydinti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.