Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės, Ugdymo politika

Andrius Švarplys. Kai kuriais atvejais V. Orbanas teisus

Tiesos.lt redakcija   2019 m. rugsėjo 22 d. 0:19

12     

    

Andrius Švarplys. Kai kuriais atvejais V. Orbanas teisus

„Canadians who face discrimination every single day in their lives even in the country like Canada…because of their identity*“...

Liberal Left su savo identity politics padarė taip, kad nebeaišku, kuo Kanada skiriasi nuo kokios nors Šiaurės Korėjos, Saudo Arabijos ar Rusijos. Teisinė, demokratinė valstybė, Laisvės ir gerovės šalis, pasirodo, diskriminuoja savo piliečius kiekvieną dieną...

Nebesuprantama, kas yra laisva, teisinė šalis, o kas yra diskriminuojanti, nedemokratinė šalis.

Ministras Pirmininkas atsiprašinėja už didžiulį skandalą – prieš 18 metų vakarėlio metu užsidėtą juodą kaukę. Baisus rasizmas.

Leninizmas grįžo pro užpakalines duris. Tik ne virėja, o bet kuris ašarojantis (suaugęs) vaikas dabar gali valdyti valstybę. Kaip ir spręsti globalias klimato problemas.

Tos pačios tendencijos ir Vakarų Europoje. Panašu, kad kai kuriais atvejais V.Orbanas buvo visiškai teisus, kai sakė, jog „Europą valdo idiotai“.

Identity politics išmuša teisinės valstybės pamatus.

* „Kanadiečiai, kiekvieną dieną susiduriantys su diskriminacija net ir tokiose šalyse kaip Kanada, dėl savo tapatybės…“

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

štaziui       2019-09-29 11:59

neturiu laiko lotis ir aiškinti akivaizdžius dalykus:
1) Vaclavas Havelas neturėjo kokios nors “absoliučios” valdžios. Jis kaip tik pasirūpino, kad čekai su slovakais gražiai išsiskirtų, o Čekijos prezidentas neįgytų pernelyg daug įgaliojimų. Nes per daug valdžios teikia per daug pagundų. Kas nutiko Slovakijoje, kur įsitvirtino diktatorius Vladimiras Mečiaras (ten ministras pirmininkas susirinko daug įgaliojimų ir valdžios). Komunizmas Slovakijoje organiškai išvirto mečiarizmu. Betgi štaziai apsimeta nieko nežiną ir viešai meluoja.
2) Viktoras Orbanas - čia katruo galu jis “putinistas”? Primenu, kad būtent Orbano vyriausybei valdant, Vengrija 1999 tapo NATO nare, susiderėjo dėl narystės ES - tuo tarpu komunistinės išperos darė viską atvirkščiai ir atvirai koloboravo su Rusija. Būtent valdant Orbanui 1998-2002 metais vidaus politikoje buvo remiamas smulkusis ir vidutinis verslas, sumažėjo infliacija ir nedarbas, didėjo atlyginimai ir biudžeto deficitas. Tuo tarpu komunistinės šliundros po 2002 pasigriebusios valdžią, vėl senu papratimu darė viską atvirkščiai - nuvarė šalį į skurdą, išvogė ES lėšas (nors ne jų nuopelnas, kad Vengrija tapo ES nare, jie kaip tik tam kenkė ir priešinosi). Vengrų tauta 2008 metais sukilo - vienas iš detonatorių tapo vengrų komunistų ryšiai su Rusija ir Rusijos atvira panieka vengrams.
3) O dėl ko leftistinės kekšės, pačios išlaikomos putinų ir jų gazpromų bei kitokių “atvirų” fondų, taip klykia ir meluoja dėl Orbano?Taigi atsakymas akivaizdus - laikosi rinkiminių pažadų: “toliau stiprino tradicines šeimos vertybes (didino paramą šeimoms, ypač daugiavaikėms), pasisakė už krikščionišką, tautų savivalda pagrįstą Europos Sąjungą”. Ir, o koks leftistinis košmaras: “kovojo su migrantų antplūdžiu ir naudojo griežtą antimigracinę retoriką”
Viskas, ką reikia žinoti normaliems žmonėms. Štaziai toliau triedalios melagystėmis. Apie šteinmajerius, atviras Putino kekšes ir savo leftistinius bendražygius, štaziai bijo net prasižioti.

Ramiros       2019-09-25 16:42

Žiūrau, tas kilbukas “stasys” visur, kilbukas šen, kilbukas ten, kilbukas visur…. Ir netingi nabagas diena dienon čia įlindęs rypsoti ir savo, daugiausia, ne visai protingas mintis dėlioti. Nenoriu labai jo žeminti, gal žmogelis neįgalus ir jo FB vienintelė paguoda. Tokiu atveju širdingai užjaučiu ...

stasys        2019-09-23 12:20

štaziui 2019-09-22 15:44 > Viskas pasiduodu po tokio nokautuojančio teksto man belieka tik gultis ant pilvo ir rankas ištiesti . Tamsta praradęs ne tik uosle bet ir klausą .. jei putino ‘klapčiuką’ Europoje mato KAIP SEKTINA PAVYZDĮ . Jokia šalis negali tvariai vystytis jei jos pagrindinės valdžios apvijos sutelktos vienose rankose. Kaip rezultatas Vengrija reprezentuoja labai keistos išvaizdos ir mastymo valstybės vadovas . Įdomu kaip pats pakomentuotumėte kas bendro tarp Vaclovo Havelo ir Orbano.. du Prezidentai ir valstybės vadovai turėję ir turintis visa valdžia savo rankose ,.o jie tokie skirtingi su savo darbais. . Matote kolega , negalite išrašyti kilmės dokumentus ‘dvarneškai’ .. tai tokie ir skirtumai .

Al.       2019-09-22 23:10

Ar turi Orbanas diktatoriaus bruožų, nežinau. Nemanau, kad daugiau, negu kokia Grybauskaitė ar Šimašius su Anūku. Kiekvienas vadovas jų kažkiek turi. Jei jis vadovaujasi įstatymais ir tautos siekiais, tai, matyt, tas tautai tinka.

Raigerdas        2019-09-22 15:49

Taip sutinku su gerbiamu Andriu Švarpliu, “kad kai kuriais atvejais V.Orbanas buvo visiškai teisus, kai sakė, jog „Europą valdo idiotai“. Vengrai vis gi eina savo tautos subrendimo keliu, ko nepasakysi apie Lietuvą. Vengrai patyrė labai stiprų sovietinį slopinimą. Pavyzdžiui, jeigu Lietuvoje sovietmečiu mūsų mokyklose galima buvo apsirinkti studijuoti anglų, prancūzų ar vokiečių kalbas, tai vengrų mokiniai tokio pasirinkimo neturėjo. Galima buvo mokytis vengrų kalba, mokė ir rusų kalbos, bet jie jos neišmoko. Žinojo tik vieną kitą žodį. Susidaro įspūdis, kad lietuviai yra kapitaliai sudaužyta ir suskaldyta tauta, kurioje vienybė praktiškai tampa neįmanomu dalyku. Silpnas išsilavinimas, Švietimo sistema prikimšta įvairių negyvų teorijų, kurios yra pakišamos, kaip naudingos praktikos. Pati lietuvių tauta laikosi tik ant protėvių sukurtos labai tobulos kalbos, šiek tiek likusių tradicijų, ir neturi jokio bendro tikslo, jokios vizijos, jokių vertybių sistemos ir visa tai primena laikinai sukurtą valstybę, kuri turi pretenzijų tapti viena iš Europos valstybių. Bet, jeigu Orbanas pasakė, kad “Europą valdo idiotai”, tai šitas posakis labai tinka Lietuvai. Lietuva laikosi dar ant šitų patriotinių jėgų, kurių dar yra šiek tiek Lietuvoje, na ir plius prisideda prie viso šito emigrantai, kurie pasipraktikavę Vakarų šalyse ir gavę ten puikų išsilavinimą, dar gali nors šiek tiek padėti Lietuvai. Bet šita vietinė flora ir fauna Lietuvoje su tuo sovietiniu mentalitetu yra rimtas balastas ne tik valstybės gyvavimui, bet ir išlikimui. Mes turime “Nepriklausomą Prokuratūrą” ir “Nepriklausomą LRT”, kurie yra išlaikomi iš mokesčių mokėtojų pinigų, bet jie yra “Nepriklausomi”. Tai tokios komunizmo laikų oazės, kurios egzistuoja netgi su didesnėmis teisėmis, nei jų turėjo atskiros Sovietinės Respublikos. Taigi, visi mato šitą įžūlų makaronų kabinimą ir tyli. Vengrai netyli. Jie kuria savo šalį, jie sprendžia savo šalies problemas efektyviau, nei tai daro lietuviai. Bet pagal pačių vengrų atskirus pasisakymus, Orbanas vis gi turi diktatoriaus bruožų ir tai išryškėjo santykiuose su Putinu. Orbaną stabdo tai, kad Vengrija yra parlamentinė respublika. Orbanas nėra vienintelis su savo nuomone apie Europos valdymą, nes tokios nuomonės yra ir dauguma anglų. Ir “BREXIT” yra būtent dėl to, kad Europa nenori skaitytis su nacionaliniais Europos šalių interesais.

štaziui       2019-09-22 14:44

... ir vėl durnyne štazis prie wi-fi prisijungė komentarus rašinėti. Nereikia visų pusdurniais, koks pats esi, laikyti. Džastinas Trudo, Kanados ministras pirmininkas, yra patyrusi komunistinė prostitutė, kaip ir jo tėvas. Sena leftistų padermė, su tokiais pat leftistiniais bendražygiais naikinanti Kanadą iš vidaus, pavertę kažkada normalią šalį į SSRS-2.

Orbanas yra adekvatus ir normalus politikas. Iki jo valdę “socialistai” (tokie vengrų brazauskiniai) nuvedė šalį į visišką bedugnę. Jie, kaip ir mūsiškiai, kasdien įkliūdavo apsivogę, apsimelavę, ir vėl sulindę į nacionalinę išdavystę iki pat ausų. Tik skirtumas tas, kad vengrai neišsibėgiojo, kaip sovietiniai “lietuvių” kolchoznikai, bet sukilo ir pašalino kairiąją bjaurastį: https://www.youtube.com/watch?v=CRFU-iULtDg
čia ne štazi išgamoms, čia normaliems žmonėms - apie tai,kaip vyko nacionalinė vengrų revoliucija: https://www.youtube.com/watch?v=w0zAdQeT6qA

Nacionalinio išdidumo nei iš vengrų, nei iš lenkų neatimsi. Nors ne štazi kekšėms tai suprasti.

Adminui       2019-09-22 12:55

Neįmanoma neatsistebėti Jūsų kantrybe - niekas kitas tiek neištvertų to (nežinau net kaip pavadinti cenzūriškai) gyvūno ar tiksliau KGB produkto šlykštumo ir begalinio lindimo. Ar nepasakysite vieną kartą- jukš į savo tvartą. Šių padugnių tikslas padaryti Tiesos portalą neįmanomu skaityti, kai vien tik padugnės voliojasi. Varykite lauk tą samrvę, jau daugiau nekentėkite. Reikia nors vieno normalaus portalo be stasių.

stasys        2019-09-22 10:16

Orbanas tokios kartos politikas kaip sena lapė Berluskonis , taip kaip pastaroji kailiu jau nušiuro kylą naujos stačios ausys matančios savaip Europa . Šeip keista skaityti kai kuriu autoriu ditirambus svetimiems politikams kai savuose mato tik blogį .. Nuo ko gi tie autoriai atsispiria mintimi savo svarstymuose lieka ir toliau didelė paslaptis .

ah1       2019-09-22 9:37

atsimenu CCCP/TSRS laikus kai vaikai per mokyklos naujametinius karnavalus dėvėdavo negrų kaukes (juodas kapronines kojnes ant galvos), tačiau tai būdavo tautų draugystės išraiška tarybiniais metais, kad visi esame vienodi ir turime lygias teises, niekam net š galvą neateidavo apie kažkokį rasizmą. Na o tai kad rytų moterys tepasi veidą baltai, kad tamsios o artais ir negrės dažosi plaukus baltai tai gal irgi jau rasizmas?  Tai va, tada, kad nebūtų  baltosios rasės diskriminacijos ir
baltosios rasės įžeidimo uždrauskit vaizduoti baltuosius tiems kurie tokie nesa, jei jau tapo nusikaltimu vaisduoti negrą.

stasys        2019-09-22 9:13

StasiuiG ..A.Švarplio noras Orbanui pilvą pakasyti gali reikšti ir ką kitką.

StasysG       2019-09-22 9:06

Aš pasakyčiau tiksliau: daugeliu atvejų “V.Orbanas buvo visiškai teisus”.

stasys        2019-09-22 9:00

tam yra kitas to reiškinio naujadaro pavadinimas “politinis šimašizmas” ... kai dori politikai tampa skaidrios permatomos politikos subjektais o žmogaus ten lieka tik per nago juodimą. Paprastai tai reiškia kad ateina laikas pokyčiams o visuomenė gali grįžti prie tradicinio žmogiškumo su jo visais trukumais ir nenuspėjamumais . Užtikrinto saugumo laikas baigiasi o skaidrus tapti dar skaidresniais gali save tik oru pavertus .


Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Liudvikas Jakimavičius. Dočys politikuoja

Atgimstantys paminklai. Kun. Robertas Gedvydas Skrinskas: Atkurkime Gumbių kaimo koplystulpį –  išgelbėkime istorinį paminklą

Povilas Urbšys: „Vytis yra tai, kas mus gali suvienyti“

Rasa Čepaitienė. Atsisakantys keistis

Nida Vasiliauskaitė. Apie Linos Žigelytės versiją iš serijos „Kas atsitiko Nidai Vasiliauskaitei?“

Iš propagandos frontų: Dainius Pūras. Apie smėlį ir paplūdimį Lukiškių aikštėje kaip laimingoje erdvėje

Povilas Urbšys: Jei bus priimta tai, ką siūlo valdantieji, Lukiškių aikštėje stovės ne Vytis. Argi tai ne dar viena išdavystė?

Ne juokas. Politinis kompasas pagal liberalus

Andrius Švarplys. Kas gali apginti žodžio laisvę ir laisvę apskritai?

Geroji Naujiena: Stiprūs Jo malone

Vytautas Matulevičius. „270 milijonų, kurie parklupdė Lietuvą“

Raimondas Navickas. O gal tai jokie NE vandalai? Gal tai PROTESTUOTOJAI?

Pagaliau. Vygantas Malinauskas. Katalikų jaunuoliai neleido nugriauti šv. Junipero Serra statulos Kalifornijoje

Ramūnas Aušrotas. Hipsteriai, į Seimą!

Česlovas Iškauskas. Smėlis pro pirštus. Ironiškos pastabos

Iš propagandos frontų: LRT atsiskaito visuomenei: birželio 29 d. 16 h per LRT TELEVIZIJĄ ir portale LRT.lt. rengia spec. laidą, kviečia klausti

Ne juokas. Tadas Skukas vilniečių vardu: mere Š., pasitikrink sveikatą!

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (I)

Vidmantas Valiušaitis. Geopolitinė „senosios tvarkos“ griūtis ir Birželio sukilimas

Liudvikas Jakimavičius. Heraklio beieškant

Gedimino Jankaus kreipimasis į TS-LKD atstovus Vilniaus Taryboje: Kodėl jūs veidmainiaujate, kolaboruojate su mankurtais?

Algimantas Rusteika. Riba, kurią peržengus jūsų neišgelbės jokia jėga, policija ar vandens patrankos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Nebūkime aukos

Nida Vasiliauskaitė. Miesto valdžios akimis esate infantilūs buzzwordais valdomi pampersiniai

Arūnas Bubnys. 1941 m. birželio sukilimas Vilniuje

Seime registruotas įstatymas siekiant apsaugoti Lukiškių aikštę nuo tolesnio jos išniekinimo

Rasa Čepaitienė. Pornokratija*

Nacionalinis susivienijimas reikalauja Remigijaus Šimašiaus atsistatydinimo

Ramūnas Karbauskis. R. Šimašiaus pliažas tampa Tautos kančias menančios aikštės išniekinimo simboliu

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.