Demokratija ir valdymas, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Andrius Švarplys. Kai įvaizdis svarbiau nei problema

Tiesos.lt redakcija   2017 m. sausio 23 d. 18:41

7     

    

Andrius Švarplys. Kai įvaizdis svarbiau nei problema

Dalijamės sociologo dr. Andriaus Švarplio veidaknygėje paskelbta replika apie politinio korektiškumo-genderistinėje paradigmoje įsigalėjusią „kovą“ gelbėjant „Kito“ įvaizdį.

Su naujos administracijos atėjimu JAV kilo susirūpinimas moterų teisėmis visame pasaulyje. Mat naujasis Prezidentas kelis kartus nepagarbiai pasisakė apie moteris (meksikiečius, musulmonus). Bet, kita vertus, Donaldas Trumpas naująja švietimo sekretore (ministre) paskyrė moterį – Betsy DeVos.

O gal politinio korektiškumo-genderistinėje paradigmoje žymiai svarbiau kovoti su įžeidimais kalboje, cenzūruoti viešą kalbą ir formuoti rūpimą Įvaizdį nei rūpintis realiomis moterų problemomis? Įvaizdis svarbiau nei problema?

Jau matėme kitų labai radikalių pavyzdžių iš šios serijos. Pabėgėlių padaryti nusikaltimai Europoje buvo slepiami politinio korektiškumo cenzūros. Iki tokio lygio, kad nusikaltimo ištyrimas ir teisingumo atstatymas buvo pastumti į antrą planą, nes žymiai svarbiau buvo apginti Pabėgėlio įvaizdį.

Arba islamistų ekstremistams brutaliai žudant miestų aikštėse, oro uostuose, naktiniuose klubuose, iš politinių lyderių nuolat girdime nuostatą, kad islamas čia nieko dėtas, kad tai yra taikos religija. Svarbiau apginti gerą Musulmono įvaizdį.

Kodėl „Kito“ (the ‚Other‘) įvaizdis tapo toks svarbus, – atskiro aptarimo verta tema. Trumpai galima pažymėti, kad susiformavusi naujoji „teisių“ paradigma yra nukreipta prieš bet kokią Vakarų savastį – bet kokį idėjinį, politinį, kultūrinį stuburą: ar tai būtų šeima, Bažnyčia (bet kurios konfesijos),
krikščionybė; ar tai būtų Protas, sekuliarizmas, klasikinės laisvės ir autonomija; jau nekalbant apie nacionalizmus, prigimtines hierarchijas: Tėvo autoritetas, tėvų-vaikų santykiai, nusikaltėlio-aukos santykis.

Visa Vakarų kultūra (pagal didžiausių postmodernistų-dekonstrukcionistų receptus „permąstyti Modernybės vidinius represinius mechanizmus-naratyvus“) iš esmės traktuojama kaip šovinistinė, imperialistinė, rasistinė, seksistinė, engianti, išnaudojanti, pavergianti kultūra. „Kito“ priėmimas yra atgaila – vienintelis kelias atpirkti Vakarų nuodėmę. Tai yra tikrasis civilizuotumo kelias – atsiverti, priimti „Kitą“. Vakarų bet kokios rūšies savasties paneigimas yra naujos, tikros globalios civilizacijos kūrimas. Todėl eilėje rikiuojasi „Kiti“: Moteris, Pabėgėlis, Musulmonas, Afroamerikietė, Vaikas, Nusikaltėlis (kuris yra sociumo abejingumo ir diskriminavimo Auka), eks-Kolonijų atstovas, Gyvūnas…
Politinio korektiškumo-genderizmo ideologija išplovė legitimumą apmąstyti ir teigti Vakarų savasties kanalus – per viešą cenzūravimą, kuris pasitelkiamas gelbėjant „Kito“ įvaizdį.

Todėl ironiška yra tai, kad pasigirsta perspėjimų apie autokratiją (diktatorystę) JAV. Po to, kai B.Obamos administracija prievarta diegė genderistinę darbotvarkę? Po to, kai buvo paneigtos JAV valstybės fundamente įrašytos religinės bendrijų teisės? Po to, kai valstybių jurisdikcija buvo pažeista absurdiška „tualetų reforma“? Po to, kai universitetuose ir viešoje erdvėje įsigalėjo cenzūra ir naujakalbė?

Genderistinė darbotvarkė pernelyg lengvai patikėjo, kad abortų ir LGBT teisių klausimas yra išspręstas visiems laikams. Vien paskelbimas, kad tai yra naujasis Pažangos ir Civilizacijos atributas, dar nereiškė, kad pasitelkus cenzūrą ir valstybės jėgą bus galima paneigti kur kas senesnes ir patvaresnes konstitucines teises be jokių pasekmių.

Dvigubai ir galbūt pražūtingai ironiška yra tai, kad teigdama besąlygišką atvirumą „Kitam“, Vakarų dominuojanti mąstymo paradigma atsiveria likusiam pasauliui, kuris Vakarų genderistinę kultūrą laiko iškrypimu, su panieka žiūri kaip į pasileidėlišką pronografiją. Vakarai traukia imigrantus savo socialine gerove, tačiau atstumia savo seksualine kultūra. Genderizmas savo „teisių rojų“ atveria tam, kas konsoliduojasi aplink savo religines-kultūrines tradicijas, kurių pačios prielaidos ir tikslai yra visiškai priešingi genderistinei programai. Post-kolonializmas/multikultūralizmas idėjiškai privilegijuoja tuos Subjektus, kurie siekia tvirtinti savo kultūrines-religines tradicijas. Kol kas abiejų tikslai sutampa dėl „baltosios kultūros“ demontavimo.

Todėl vargu ar maršai yra už moterų teises ir prieš tikrąsias problemų šaknis. Didele dalimi tai yra eilinė viešoji banga dėl Įvaizdžio ir emocijų. Tam, kad be jokių racionalių diskusijų būtų įtvirtinta tam tikra vienakryptė politinė darbotvarkė. Madona, savo karjerą padariusi per seksistinius moters įvaizdžius, prieš kuriuos kaip tik ir kovoja genderizmas, dabar stovi pirmose kovų už Moters teises gretose…

Panašiai kaip Lietuvoje protestuojančios mamos su vežimėliais sako palaikančios naująsias genderistines Vaiko Teisių įstatymo pataisas. Mat, jos tiki, kad pakanka įstatymu užrašyti „negalima mušti vaiko“ arba „negalima keiktis prie vaiko“, „negalima rūkyti prie vaiko“, ir problema bus išspręsta. Čia nesirūpinama tikrąja vaiko teisių padėtimi, čia tieisog tikima Įvaizdžiu – užrašysime, ir viskas pasikeis.

P.S. Lietuviškojo konservatizmo „progresyvumas“ pasirodė kiek nelauktai visai iš kitos pusės – su Karalienės Mortos įvaizdžiu. Juk jeigu atsiliksi nuo šiuolaikinių pasaulinių tendencijų, gali kilti problemų su Įvaizdžiu ir finansavimu.

P. P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

wqwq       2017-11-14 2:30

Sharapova routed michael kors uk  Silvia Soler-Espinosa hermes  6-2, 6-1 in new balance  the first match, michael kors outlet  while browns jerseys  Kuznetsova christian louboutin shoes  downed Carla brooklyn nets jerseys  Suarez Navarro salomon schuhe  6-3, hollister clothing  6-1. After oakley vault  an early exchange michael kors  of nike shoes  breaks, michael kors  Sharapova won four calvin klein underwear  consecutive jets jerseys  games air jordan shoes  in the first ralph lauren  set memphis grizzlies jersey  and four iphone 5s cases  more cheap ray ban  in burberry outlet  the air max 2015  second. She oakley  closed the www.tommyhilfiger.nl  match portland trail blazers jersey  on her first match point with nike roshe  a forehand that mcm backpack  Fed Cup debutante polo ralph lauren outlet online  Soler-Espinosa tommy hilfiger online  failed lunette ray ban  to buccaneers jerseys  return. “I lacoste shoes  was nike air max  a coach factory  bit ravens jerseys  nervous before the bears jerseys  beginning omega watches  of the match phoenix suns jersey  as I failed hollister online  to show nike outlet  my best nike air max thea  tennis in my purses and handbags  previous Fed polo ralph lauren outlet  Cup charlotte hornets jerseys  appearance barbour jackets  in free running  Moscow,” ecco outlet  Sharapova said. Sharapova oakley outlet  is playing for reebok  Russia for hollister clothing store  the third time. converse chucks  The coach factory outlet  three-time Grand ray bans outlet  Slam mbt shoes outlet  champion won nike air max  both of redskins jerseys  her atlanta hawks jerseys  singles ralph lauren polos  matches against Israel in roshe run  2008. polo ralph laurencve831

Viltis       2017-01-27 11:22

Iš amerikiečių pavyzdį ima bene visas pasaulis. Tai gal ir mus jie paskatins prisiminti savas vertybes

Kaip       2017-01-25 14:46

kiekvienoje tautoje atsiranda niekšų, parsidavėlių ir išdavikų, taip ir pas mus, ypač už gerus pinigus, atsiranda mortos ir joms prilygintos.

Manyčiau,       2017-01-24 9:24

kad tereikia valdžiai,ponams ir mums visiems tik laikytis 10 Dievo Įsąkymų ir
netarnauti svetimiems dievams, papročiams bei supuvusiai moralei.
BET TAI PONAMS NENAUDINGA.

karalienė morta       2017-01-23 22:07

O ką man daryti? Keturi vaikai, vyras penktas. Idiotas kuris pratratino europarlamentaro algą, prapylė rinkimus, neturi jokio normalesnio valdžios posto ir dar pavadarį po pirmininko rinkimų liks eiliniu nariu!
Ką gavau su lanzbirbio pavarde? Vien galvos skausmą, netekau energetikų beveik įrengtos patalpų bazės, žlugo planai verslo plėtrai ir dar negana to baukutė nesiliauja parodijuoti!
Jobštvajumat!.
( nesdikeikiant, bet…)
O čia staiga, po totalaus pravalo, staiga skandinavų Genderistų pinigai!
Nerealios babkės!
Aišku, yra tam tikrų salygų, tam tikrų profiliavimų ir vektorių.
Bet tai jau jerunda.
Pinigai geri ir stabilūs.
Nepatinka?
Kas nepatinka?
Nepatinka nežiūrėkit.
Ir…
Dūskyt pavidolei!

laikas sportą uždrausti       2017-01-23 20:29

nes sporte mušasi, kaunasi, rėkia ir t.t.
gali švelnius pedarastėlius sužeisti ar įžeisti.
ir bendrai laikas jau kastruoti vyrus - dirbtinis apvaisinimas bus.
(nekastruoti yra tikri gyvuliai - ginantys savo pateles nuo KITŲ)

Lietuvai tuoj truks       2017-01-23 20:22

medikų,nes jie nenori atidirbti savo šaliai.Jie taip sugadinti liberalių pažiūrų.Net už greitosios iškvietimą jau reikės mokėti baudas.ŽMogus turi žinoti,kada jam įvyks arba neyvyks insultas ar infarktas.Laikas jau kalbėti ir apie tokia problemas.Trampas kaip tik ėmėsi žemiškų problemų.

Rekomenduojame

Daugiau nei pusė Airijos katalikų dėl pandemijos pasirinko neiti į šv. Mišias

Vytautas Radžvilas. Žodis Laisvės gynėjų dieną

Vytautas Radžvilas. Autonomininkų svajonės tampa tikrove

Kuriamas precedentas: Kvebeko teisėjas apribojo neskiepyto tėvo teisę lankyti vaiką

Asta Katutė. Ideologinė politika: nuo asmenvardžių keitimo iki vėl grąžintos Stambulo konvencijos

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujametinės valdžios dovanėlės Lietuvai

Vytautas Sinica. Su Matu Maldeikiu diskutavome apie valdančiųjų vertybinę užsienio politiką

Dovilas Petkus. Pasipiktinę tautos pasipiktinimu?

Aleksandras Nemunaitis. Dalinuosi profesorės A. Ramonaitės išmintingomis įžvalgomis apie demonizaciją, etikečių klijavimą, demokratiją ir tautos taiką

Linas Karpavičius. Siūlau valdančiajai daugumai idėją!!!!!!

Jolanta Miškinytė. Puiki žinia Lenkijos kovotojams su sanitarine diktatūra, žmogaus teisių pažeidinėjimu ir Konstitucijos mindymu

Pragariška Džo Baideno savaitė

V.Pranckietis privalo trauktis iš užimamų pareigų, jei vadovaudamas Seimo Kaimo reikalų komitetui neatstovauja kaimo daugumai

Abortai vėl tapo pagrindine mirties priežastimi pasaulyje

Ispanija Covidą priskiria įprastam gripui – ragina likusias ES šalis sekti šiuo pavyzdžiu

Linas Karpavičius. Šiandien, kaip niekad mums iškyla Sausio 13-osios aukų įprasminimo iššūkis

Kun. R. Grigas V. Landsbergiui: Profesoriau, galėtumėte būti dėkingesnis

Laisvės gynėjų dienai skirtas minėjimas Lukiškių aikštėje

Šalies visuomenės veikėjai sutaria – valdžia pati išprovokavo žmonių reakciją

Ramūnas Aušrotas.  Atėjo laikas vėl kovoti už laisvę

Sausio 13-ąją – Laisvės dieną piliečiai nušvilpė minėjime pasisakančius valdančiuosius, plojo tik Prezidentui

Dominykas Vanhara. Bet žinot, kas šiandien geriausia?

Lietuvių kalbai – gedulo varpai?

Dominykas Vanhara. Vyriausybė nutraukinės sutartį tarp Lietuvos geležinkelių ir Belaruskali

Aleksandras Nemunaitis. „Vilniaus viešojo transporto“ direktorius miega namie ir sapnuoja 1 mln. eurų pelną, darbuotojai miega prie jo kabineto

JAV mokykloje patvirtintas pradinių klasių moksleivių šėtono klubas po pamokų

Profesorius Ehud Qimrom: „Sveikatos ministerija, laikas pripažinti nesėkmę“

Vytautas Sinica. Prognozė Prezidentui

Vidmantas Valiušaitis. K. Pakšto įžvalga: Lietuva yra kraštas, kuriame labai pavojinga gyventi

Almantas Stankūnas. Tai sakote, bankrutuoja Vilniaus Šilumos Tinklai?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.