Demokratija ir valdymas

Andrius Švarplys. Kada Lietuvos visuomenė atgaus pilietinę savigarbą ir solidarumą?

Tiesos.lt redakcija   2015 m. spalio 19 d. 23:45

21     

    

Andrius Švarplys. Kada Lietuvos visuomenė atgaus pilietinę savigarbą ir solidarumą?

Politologas Andrius Švarplys savo veidaknygėje pasidalijo mintimis apie pilietinės savigarbos ir solidarumo stoką Lietuvos politiniame gyvenime.

Siūlome jo pastebėjimus.

Per įvykius Ukrainoje mes pagrįstai didžiavomės, kad išlaikėme savo vertybinį stuburą ir nedegradavome simpatizuodami Rusijai kaip kad Vengrijos premjeras ar Čekijos prezidentas. Taip, mūsų europinė tapatybė išlieka stipri.

O pilietinė savigarba?

Neseniai Čekijos ministras pirmininkas Bohuslav Sobotka pasmerkė Norvegijos vaikų apsaugos tarnybą, o Čekijos užsienio reikalų ministras nusiuntė protesto notą. Prezidentūra atšaukė kvietimą Norvegijos ambasadoriui dalyvauti Čekijos nepriklausomybės dienos minėjime spalio 28 dieną Prahos pilyje.

Vyriausybė pažadėjo paramą motinai kreiptis į Europos Žmogaus Teisių Teismą.

Ar pamenate, kaip reagavo kai kurie Lietuvos „žmogaus teisių gynėjai“ ir kai kurie vaikų psichiatrai analogiškose istorijose? O kaip elgėsi mūsų užsienio reikalų ministras? Jie reagavo kaip gėdingi klapčiukai – visą kaltę a priori jie vertė tėvams, o po to – dar ir visai lietuvių visuomenei, neva neatitinkančiai pažangių standartų. Jie tiesiog demonstratyviai atsisakė net svarstyti tuos nelaimingus atvejus.

Koks kontrastas…

Štai čia ir yra tas esminis skirtumas – pilietinė savigarba, solidarumas, jautrumas.

Neįsivaizduoju, kaip įmanoma lietuvių visuomenei išbristi iš šitos duobės. O juk tą duobę realiai iškasė ir paruošė pedofilijos istorija.

P. S. Labai gerai, kad Associated Press ir New York Times mato reikalą šį politinį konfliktą tarp Čekijos ir Norvegijos užfiksuoti ir viešinti.

P. P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Rulez!!!       2015-10-20 18:29

Lemingai valdo!

Kauno žudynių byla        2015-10-20 18:21

dar nesibaigė...
dar kartą bus apklausiamas ypatingasis ir neklystantis nei meluojantis liudininkas Žalimas, neva įspėjęs apie Kedžio planus.
tai čia dvi versijos peršasi: kažkam maga nubausti dar ir neva “aplaidžius” pareigūnus, kurie pradžioj buvo pripažinę Ūso kaltę.
arba išsiaiškinti - kas gal būt pasinaudojo ta Žalimo “žinia”  ir paband nusikratyti J.Furmonavičiumi, turėjusiu atnešt į teismą kompromatą. Bet kaltę suversti Kedžiui, po to juo taip pat atsikratant.
Vinžo, kai kam dar vis neramus miegelis.

stasys        2015-10-20 18:06

Sauliau ..panašiai galvojo Lietuva prieš dvidešimt metų , kai tema lietė žydus. Kaip matome baimės fobijos gana laikinas reiškinys .

šėtonas rubikonas        2015-10-20 18:03

kol per televiziją Graužinienė su socdemais suokia apie savo gerus darbus ir keliamus atlyginimus iš kitos pusės jų globojamas Rubikonas, t.y. City servis, t.y. tas pats IKORAS,t.y. TAvo būstas ir t.t.  slapčia kelia mokesčius ir netgi uždėjo papildomus mokesčius už liftą, net tiems, kurie juo nesinaudoja,  papildomą ir pastovų šilumos skaitliuko mokestį, kiemo valymo moksetį,  šilomokaičio mokestį, ... ir visa tai tyliai, nes atrodo, kad net seimo nariai apie tai tik per tv išgirdo, kaip šiandien SALAMAKINAS.
Tie mokesčiai juk ne valstybei, bet privačiai kompanijai eina, kuri vargu ar moka mokesčius valstybei, nes ne Lietuvoje registruota. CityServis - registruota Estijoj ir yra greičiausiai bendrasavininkė su Rusija, nes įsikerojusi Kaliningrade ir Leningrado srityje, o rusai priima kompanijas tik dalininkais.  Lietuvoje Janukonio Dalkijoj - Vilniaus energijoj įdarbinti kone vieni rusai. O Lietuviai stumiami iš Lietuvos ir nežino ką kaltinti.
Kada atsikvošėsim?

stasys        2015-10-20 18:01

- ta pilietinė savigarba turėtų suprasti kas tai yra svetimos valstybės įstatymai. O jei ju ignoravimą paverčiame, kažkokios pilietinės savigarbos matų ,. tai leiskite paklausti ,.kuo tamstos skiriatės nuo tu pačiu panevėžietiškų ‘skustagalvių’ , karaliavusių ten praito dešimtmečio viduryje ?. Autorius aiškiai pasiklydo tarp trijų pušeliu ..

Saulius       2015-10-20 17:25

“Per įvykius Ukrainoje mes pagrįstai didžiavomės, kad išlaikėme savo vertybinį stuburą ir nedegradavome simpatizuodami Rusijai kaip kad Vengrijos premjeras ar Čekijos prezidentas. Taip, mūsų europinė tapatybė išlieka stipri.”——
Labai abejoju tos pačios Europos europinės tapatybės stiprumu, besileidžiančios save arabizuotis - islamizuotis ir homoseksualizuotis. Beje, Rusijoje ne viskas yra tik blogai. Būtent iš Rusijos galima pasimokyti, kaip reikia priešintis visuomenės homoseksualizacijai, kaip reikia mylėti savo kultūrą ir valstybę. Todėl visiškai nesistebiu, kad kai kurių ES šalių vadovai bando simpatizuoti Rusijai. Be to, ar mūsų vertybinis stuburas glūdi tik priešinime Rusijos agresijai? To tiktai yra per maža, nes visuomenės dorovė neapsiriboja tik pasipriešinimu agresijai.

Kedofilui Švarpliui & Co.       2015-10-20 14:44

“O juk tą duobę realiai iškasė ir paruošė pedofilijos istorija.” —Na tai griebkit tą kaltininkę, bauskit tą pedofilijos istoriją.

užtai       2015-10-20 13:26

Į kiekvieną reiškinį reikia žiūrėti iš esmės.Blogai,kad čekai ir vengrai,kovodami su primetamu diktatu,kartais į pagalbą pasitelkia flirtą su Putinu.Bet susimąstykite,o kokios gi priežastys verčia elgtis priešingai lojaliausios Kremliui partijos Lietuvoje deleguotą užsienio reikalų ministrą?

mafijos mentalitetas        2015-10-20 13:05

Putino draugas socialistas ekskomunistas Slobotka kažkodėl neieško tikrųjų pabėgėlių srauto priežasčių ir matyt ploja per petį Putinui, siekiančiam okupuot Viduržemio jūroj atrastą naftą ir dujas, kurias Izraeliui siurbia Gasprom prie Sirijos krantų, o Irake Lukoil, galimai Alijevo kompanija. Pabėgėliai - dovanėlė Merkel. Sutrupinus Europą bus lengviau ją užvaldyti.

O tik pažiūrėkit kaip suokia žmogaus teisių, atsiprašant,  gynėjos iš socialinternacional - M.A.Povilionienė, B.Vėsaite ar Šalaševičiūtė apie “prievartą šeimoje” per visus tv kanalus. tarsi šeima būtų pagrindinis blogis. O kartu siekia Homo teisių įteisinimo šeimoje. Tačiau ar jos bent kartą pasisakė prieš nuolatinę prievartos/žudynių/kankinimų propagandą mūsų “nepriklausomose” TV kanaluose, kurie transliuoja smurtą kiekvieną dieną patogiausiu žiūrimiausiu laiku? Kodėl geri filmai būna rodomi tik po vidurnakčio? Kas čia per sąmokslas? Vakar meninį  filmą apie Froidą su Jungu galėjo pažiūrėti tik tie, kuriuos nemiga kankina - nuo nuo pusės antros nakties. Geri filmai gaminami, bet rodomi tik ODESOS mafijos įsteigto Holivudo filmai su tos pačios mafijos reklama ir mentalitetu.
Ir taip ne tik Lietuvoj.
Šis Rusijos žd mafijos mentalitetas jau visą pasaulį apgaubė juodu šydu, galimai socialinternacional padedant.  Žmonės nusiminę, jau įtikinti, kad pasaulis eina velniop ir ką? Niekas negali pasakyti STOP prievartos propagandai per TV? Juk daugelis vaikų mokkosi gyventi iš TV, kai tėvai užsiėmę . Jiems apvogti banką kaipdemonstruoja žvaigždė DeNiro yra labai “krūta” ir visi serga, kad tik jam pasisektų. O kitas mafukas štai nupjauna vaikui pirštą ir pasiunčia tėvams, kad užsidirbtų milijoną. Puikus pavyzdys mūsų bedarbiams.
Gerai, ar ne? Po to ta pati TV turi progą parodyti žiūrovus pritraukiantį pokalbių šou apie paauglių žiaurumą ar vaikų grobimus. Gerai jei ne organams.

Taip mūsų mentalitetas dar       2015-10-20 13:00

kol kas grubaus molio.

to pacukas       2015-10-20 12:50

Čia apie save?Tai kelkitės,mielasis,kelkitės,laikas pabusti.Gamta laukdama išsipuošė,medžius nudažė įvairiomis spalvomis-gražu ir linksma.Tokio spalvų derinio žmogus nepajėgus atkurti,todėl kurybiniam tobulėjimui erdvė plati ir laukia Mūsų.Kelkitės,žmonės jau seniai pabudę juda,kruta ,skuba:jie nemiega,bendrauja,šypsosi vieni kitiems.Jie laukia Jūsų pabudimo ir grįžimo,kaip ir tų lietuvių,“seniai pabudusių ir išvykusių“svetur.
Autoriui ačiū.

rrūpūs miltai !       2015-10-20 12:28

Norvegija nepriklauso Europos sąjungai.
Biedna šalis, praturtėjusi iš naftos, papuolė į negeron įtakon.
Prekyba vaikais intensyviausiai užsiima komunistinė Kinija. Ten leidžiama turėti tik vieną vaiką. Kiti valstybės pareigūnų grobiami ir pardavinėjami.
Žmonės buriasi į valstybę, kad būtų apginti nuo vidaus ir nuo išorės priešų. Valstybių vadovai pamršo kam tarnauja. Jie mano, kad svarbiausia tarnauti bizniui. Didžiausi biznieriai - oligarchais tapę komunistai/kėgėbistai. Paskui oligarchus eina visas šleifas nusikaltimų, nes visuomenė orientuojama tik š pinigus, užmiršus garbę, moralę orumą. O kėgėb iš postsovietinio bloko dažnai tarnauja nešvariam verslui. Visokios narko, vergų pardavinėjimo biznio meta grupės siekia būti viršvalstybinėmis. O jiems tarnauja “žmogaus teisių” gynėjai, kurie irgi siekia būt viršvalstybiniais viešpačiais.

Rašymo maniera       2015-10-20 11:34

Juozapo mintys tokios svarbios ir gilios (kaip Paskalio), kad kiekvieną jų tikrai reikia parašyti iš naujos eilutės.
Ir
net
kiekvieną
savo
auksinį
žodį,
Juozapai,
gali
rašyti

naujos
eiutės.
Panašiai
kaip
čia.

skaitytoja       2015-10-20 11:09

Nesupratau, kaip tai “tą duobę iškasė ir paruošė pedofilijos istorija”? Koks čia, liaudiškai tariant, per briedas? Didesnės nesąmonės nesugalvosi…Tai juk tas pats - ar Norvegijoj, ar Lietuvoj - atimti vaikai, valstybės vardu naudojamas smurtas prieš padorius žmones.

Pacukui       2015-10-20 10:14

Pagalvojau, kad tokį briedą tik Juozapas, daugiau niekas nesugalvotų, tuo labiau mąstymas ir rašymo maniera viską išduoda. Bet taip ir nesupratau, ar čia sau pasakaitę prieš miegą sukūrei, ar kaip visada labai protingu norėjai pasirodyti. Aš tame tavo blevyzgojime įžvelgiau apsisnargliavusi pienburnį - pacuką, kuris mano, kad tokiu būdu, sėdint prie kompo ir žeminant kitus, kažką pakeis.
O gal pacuką sulyginai su lemingu?

ruta       2015-10-20 9:09

..o ka gi renkame atstovauti viesa interesa ? Ar ne musu visu abejingumas , nenoras isigylinti i politiku reputacija / praeitis , dabartis ,morale ,padorumas ../ leidzia svesti pergale ir komunistinio -KGB rezimo uolius funkcionierius ir korupcionierius ir tiesiog bukius , bet lojalius bukius .Kaip bebutu nesmagu , bet dauguma zmoniu , tai tokios infuzorijos -esti, pramogauti , skleisti tustybe ir daugintis , tik vieni ,gali sau leisti prabangiai visa tai daryti ,kiti kukliau ..Nerupi daugumai niekas , apart nuosavos tustybes , o ju nostalgija - kaip gerai buvo vogti tarybiniais laikais , dabar jie jau nepateko prie lovio , apmaudu jiems tik del sitos ‘neteisybes’ .Daug yra ir varguoliu , kurie sukasi, kaip voveres , kad ismaitinti vaikus , bet , kad ir nuo ju priklauso valstybes ‘sveikata ’ , gilintis nenori ...Kas isjudins pelke ..

Vytautas Ju.       2015-10-20 8:47

„...mūsų europinė tapatybė išlieka stipri.“ Tai gal paprašykime dar vieno tūkstančio pabėgėlių, mes gi „stiprūs europiečiai“, o ne koks nors Orbanas, kuris tveria tvoras ir bando bent jau tokiomis priemonėmis apsaugoti savo šalį.
Savigarbą reikia turėti, tai auklėjimo rezultatas arba tėvų ir senelių palikimas.

viltis       2015-10-20 8:26

Sutinku, kad tą duobę iškasė pedofilijos epopėja, bet dabar ją, tą duobę nuolat gilina nupirkta žiniasklaida. Kasdien pasižiūriu mūsų žinias - gaila man žinių vedėjų, nes akivaizdžiai matosi koki jie nelaisvi, kokio menko lygio jų perduodamos žinios. Jei nebūtų kriminalinių atsitikimų šalyje - iš viso neturėtų apie ką kalbėti.  O kasdieninis (atsiprašau)skiedaliojimas dėl migrantų: kodėl jie nenori į mūsų šalį atvykti, iš kurios pusės parodyti mūsų valdžių nustekentą šalį, kad ji gražiau, patraukliau atrodytų...Šiame spektaklyje pareigūnai atrodo, kaip tikri klounai su premjeru priešakyje.
Reikia laukti, kaip pasakė p. Valiušaitis…ir auginti jaunąją kartą, kuri nebūtų lengvai paperkama. Tai nebus greitas rezultatas, bet skaitant jaunų žmonių straipsnius Pro Patria portale yra vilčių

baudžiauninkai ir ponai       2015-10-20 7:08

ponas visada teisus.
prieš vėją nepapūsi.
partškoloje mokino, kad Dievo nėra.

pacukas       2015-10-20 6:46

Tie kurie buvo pabudę jau seniai emigravo. Nusipirko bilietus į vieną pusę. Tie kurie liko miegoti -nepabus. Gyvieji numirėliai nepabunda. Kam? Pabudus gali patekti į košmarą. O sapnuose daugmaž saugu. Nesvarbu kad sapnus transliuoja Matrica, nesvarbu, kad sapnai surežisuoti - visi apsimeta kad tiki.
Lemingų karalystėje ramu. Žinote kas yra tokie tie lemingai? Nežinote?
Pasivikipedinkite.
Kur jūsų veidrodis? Pažsižiūrėkite ir pamatysite jame chamiaką.
Tingite keltis? Gerai, miegokite. Čiūčia liūlią.
Miegokite ramiai. Saldžių sapnų. Čiūčią. Kol vieną dieną pasigirs signalas bėgti skandintis ežeran. Visi urmu. Nes toks jau tų lemingų būdas. Savižudystė  užkoduota genuose. Mokslininkai lig šiol neįmena mįslės,  kodėl laikas nuo laiko visa lemingų populiacija ūmai nusižudo. Lietuvių polinkis žudytis taip pat sveiku protu nesuvokiamas. Froidai sako, kad lietuvių instinktas masinei savižudybei yra tam tikras kompensacinis mechanizmas. Samoningai ir vieningai eidama pražūtin, lietuvių-lemingų tautelė taip kompensuoja išsvajotos ir nerealizuotos Vienybės stygių.
Vienybė težy-y-di!

Mūsų Norvegijos banko klapčiukams       2015-10-20 5:24

Kinkos dreba, kai eina kalba apie Norvegiją. Jiems baisu darosi ką pasakis Norvegija, o jeigu atsigręš Norvegpja ir pasiims iš Lietuvos bankus, kam tada priklausys Norvegijos banko padalinys Lietuvos bankas su nusipenėjusiu Vasiliausku ir jo patrone Grybauskaite. O dar blogiau, jeigu pasiims su savimi ir independeksą ir liksim be gazo, o Rusija neparduos mums daugiau gazo ir užkels kainas. Prapuls mūsų independeksaaaas nuo Rusijos. Nebus Norvegijos, kam tada laižysim tas vietas, kurios neužsiraukia. Ajajai bėda.


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.