Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Geopolitika

Andrius Švarplys. Ką iš tiesų reiškia JAV demokratų žadamas „aljansų atgaivinimas“

Tiesos.lt redakcija   2021 m. sausio 19 d. 22:40

24     

    

Andrius Švarplys. Ką iš tiesų reiškia JAV demokratų žadamas „aljansų atgaivinimas“

Priešingai negu manoma čia, Lietuvoje, šitas „aljansų atgaivinimas“ (skaityti daugiau ČIA) reiškia visai ne Laisvojo (Vakarų) pasaulio stiprybės atgavimą. Yra priešingai. Jeigu bus vykdoma ne Trumpo politika, o senoji demokratų obamiška politika (o taip juk ir turėtų būti), tai šite „aljansai“ susilpnins Ameriką.

Iki Trumpo mes matėme silpną NATO ir silpną Europą. Trumpas išjudino NATO privertęs valstybes nares įsipareigoti vykdyti savo seną įsipareigojimą skirti saugumui 2% nuo BVP. Senasis „aljansų atgaivinimas“ turėtų reikšti grįžimą prie atsipalaidavimo režimo. Prie europiečių diplomatijos – begalinio šnekėjimo ir nieko nedarymo, kai už saugumą moka JAV.

Klimato kaitos, Irano susitarimo, Kinijos, Turkijos klausimų „aljansai“ iš esmės reikš paviršinės (išorinio įvaizdžio) diplomatijos pergalę, kuri europiečių laikraščiams leis antraštėmis švęsti progresą į taiką, kai realiai stiprins visas nedemokratines autoritarines valstybes: Iraną, Kiniją, Turkiją, Rusiją, Šiaurės Korėją. Ir susilpnins Amerikos pozicijas, nes Amerika turės mokėti savo augimo sąskaita. Tik Trumpo administracija visas šias valstybes, galbūt išskyrus Turkiją, pastatė į vietą. Iš Irano atėmė tuščiai iš europiečių ir Amerikos gaunamus pinigus. Kinija pradėjo mokėti už nesąžiningai įgytą prekybos balansą, Rusijai pritaikytos apčiuopiamos sankcijos („Nord Stream 2“ geras pavyzdys) bei paremta Ukraina letaliniais ginklais. Šiaurės Korėja atsitraukė, kai pajuto realią grėsmę iš Trumpo administracijos pradėti karinius veiksmus. O kur dar padidėjęs saugumas Artimuosiuose Rytuose kelioms arabų bei musulmonų šalims sudarius istorinius diplomatinius ryšius su Izrealiu?

Kaip būsimasis valstybė sekretorius A.Blinkenas gali svajoti „drauge geriau atremti grėsmes, keliamas Rusijos, Irano ir Šiaurės Korėjos“, kai prie B.Obamos šitos grėsmės tik suklestėjo? Ankstesni aljansai ne tik kad nieko nepadarė suvaldant šias grėsmes, bet jas sustiprino.

Kaip gali ateinanti administracija sakyti „“galime aplenkti konkurencinėje kovoje Kiniją ir priminti pasauliui, kad žmonių išrinkta valdžia gali dirbti savo žmonių labui“, kai dvejų ankstesnių demokratų (Obamos) administracijų laikotarpiu Kinija nevaržomai (nebaudžiamai) stiprėjo Amerikos sąskaita, o „savo žmonių“ darbo vietos buvo nevaržomai ir skatinamai iškeliamos į pigaus darbo šalis (tą pačią Kiniją) pagal remiamą globalizacijos programą? Teisybės dėlei reikėtų pasakyti, kad šie procesai buvo skatinami prie visų ankstesnių Amerikos valdžių, įskaitant ir Rrespublikonų administracijas. D.Trumpas pirmasis realiai nubaudė Kiniją ir privertė ją mokėti.

Tik D.Trumpas pasuko kursą atgal – namo, kadangi Amerikos silpnėjimas pradėjo kelti grėsmę nacionaliniams saugumui. Amerika permokėjo ir stiprino savo priešus. Trumpo kursas pradėjo stiprinti Ameriką. Užmigę rojaus-taikos sapnu, kairieji-žalieji euroatlantiniai aljansai taip pat silpnino Ameriką ir laisvės pozicijas pasaulyje. Europa privilegijavo atvirumą islamui (netgi teroristiniam), užsimerkė ir apleido saugumo standartus savo namuose ir Artimuosiuose Rytuose bei Rytų Europoje (jau nekalbant apie palikimą likimo valiai persekiojamus krikščionis islamo pasaulyje, ir tai yra simptomas to, kad Europa pametė savo tapatybę, o netekus stuburo sunku ką nors ginti iš tikrųjų, ne imituojant).

Todėl šnekėjimas apie atkuriamus senuosius-geruosius aljansus yra nerami žinia Laisvės ir Saugumo šalininkams, tačiau gera žinia pirmiausia globalizuotiems elitams bei seniems Vakarų priešams. Šie ganėtinai lengvai sukramtys popierinę Vakarų kritiką sau ir labai lengvai vėl galės tyliai stiprėti, kol Vakarai švęs antraštinį progresą.

Kodėl Vakarai tada taip nori pamiršti Trumpo pasiekimus ir atkurti senus aljansus, jeigu jie realiai silpnina taikos, laisvės ir saugumo padėtį?

Pirma, dėl ideologinių priežasčių – Vakarai švenčia naująjį trans-pasaulį. Atvirumo, be sienų, be lyties, be šeimos, be tapatybės, žalumo, saviraiškos tech-super-hyper Tech ir pan. Pasaulį.

Antra, globalizuota ekonomka turi tiesioginių interesų šiai programai. Big Tech (Apple, Google, Facebook, Twitter, Youtube, fintechams, mobil-techams, Holivudui, NBA ir t.t.) lengva pasaulinė rinka, įskaitant ir – pirmiausiai įskaitant – būtent tokias nedemokratines, bet augančias rinkas kaip Kinija, Turkija, Rusija, Pietryčių Azija, yra tiesiog neribotų galimybių pelnai. Jų verslų nuoseklus augimas. Dirbančioji Amerika lieka pavėsyje. Senstanti Europa gelbėjama dirbančiais imgrantais.

Štai tokia yra tikroji „atkuriamų aljansų“ reikšmė. Tai yra globalizuotų elitų aljansai, tikslingai dusinantys dirbančią klasę savo namuose ir tuo pačiu dusinantys tos dirbančios klasės konsitucinį kodeksą, kuriame svarbiausi elementai yra prigimtinės teisės, saugumas ir laisvė.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

T0mas J.       2021-01-21 0:36

“Tai išdidžių piliečių respublika, kurią vienija bendras įsitikinimas, kad Amerika yra didžiausia tauta per visą istoriją.”
(Trampas)

.

Taip kalbėjo Hitleris. Nesutinku su šia nuomone.
JAV yra puolanti ir kraują liejanti šalis agresorė – nesidžiaugiu kai tokia šalis stiprėja. Nė viena JAV okupuota valstybė Trampui valdant laisvės neatgavo.

T0mas J.       2021-01-21 0:36

Prie straipsnio pridėta žmogaus nuotrauka. Derėtų po ja parašyti pavardę.

neuzilgo bus daug juoko       2021-01-20 23:23

Dabar galima bus trumpa i cype pasodinti iki gyvos galvos
Neuzilgo prasides teismai tada visa tiesa apie sita suda suzinosite

▶️2021-01-20 17:34       2021-01-20 19:54

Pats esi kagėbistinė krysa, jei kreipiesi į šio portalo padugnę, dvaždi majora, kgb papulkininkį provokatorių Milaitį.

>stasys       2021-01-20 19:26

Neburk iš kavos tirščių,savo smegenėlių apie Trump.Geriau pasisakyk ar Sausio 13 ant BTR’o sėdėdamas irgi šturmavai lietuvišką  Kapitolijų?Visokių pasaulio demokratinių  pastatų šturmo specialiste

štaziui       2021-01-20 17:49

stazislova, vėl tu čia. Fondo pinigus tik vėjais paleidi. Įsistatyk markso raštų rusų kalba Полное собрание сочинений visus tomus į vaginalinę angą, engelso tokius pačius į analinę angą ir marširuodama aplink kinijos ambasadą, garsiai cituok mao dzedongo “mažąją raudonąją knygelę”. Trisdešimt norveginių tau perves. Tik žiūrėk, kaip kokia varna neįkliūk su nedideliu kiekiu narkotikų. Gi tavo bendramintės kol kas nelegalizavo, dar tik žada. O čia iš tavęs jokios naudos.

>> 15:09       2021-01-20 17:34

Negi čia atradote tik vieną kagebistinę  žiurkę? Čia veisiasi ir penisi dar didesnės žiurkės. smile

kagebistų balius       2021-01-20 17:20

su šveplu vedliu, daugiau nieko!
Burlokynas Lietuvoje!

Kis       2021-01-20 15:09

Svarpli,jeigu ne senatas su kongresu,nebutu Nato,o Lietuvoje butu ateje tie kurie dar nespejo iseiti.Man atrodo,kad neskaitai rusiskai,nesieki spaudos ir nesidomi pasauliu.Ka spejo nuveikti Trumpas?Nugalejo covida,pasytate siena,susipiko su Kinija,beveik atsalo iki ledinmecio su europa,vienintelis blogas dalykas,kad Izraeliui leido viska kas tik ant seiliu.Papildyk,jeigu yra svaresniu dalyku.Ar neprimena tau Amerika su Lietuva,juk nuo 1990 metu,kai landzbergis neisrinktas prezidentu,is Lietuvos paliko tik tai kas paliko;800 istremti i europa,likusieji zombinami po sia diena,alternatyvu nera.Sedi tos pacios vistos ir kudaruoja jau VL.Jeigu trumpa paliks nenubaude uz antikonstitucinius veiksmus,Jav tures daug nepataisomu blogybiu,o kad per 4 metus suskaldyti amerika,tai dvieju bartuku nuopelnasTrumpas su ir Putinas,o kiek isileido ruseliu,kurie dirba cekistais amerikoje panasiai kaip pas mus.Amerika prie trumpo taptu Landzbergine.

///       2021-01-20 15:09

Suprasčiau tiesos.lt tiesos ieškojimus, jeigu jei išvytų lauk kagebsitinę žiurkę stasį.

stasys       2021-01-20 14:55

Šarūnui ..kam to peizoriaus kalba įdomi ? Žmogus vargo stengėsi o juk nieko joje reikšmingo nepasakyta tik braukti širdgėlos ašara ir aimanuoti . Matyt gėda jam atsisveikinimo balių surengti ir po Kapitolijaus šturmo viešumoje pasirodyti . Dabar reikėtų klausti kaip Jis eks-prezidentas toliau save įsivaizduoja visuomenėje ? Kaip atstumtasis , raupsuotasis, pamines šalies konstituciją ir gerokai apspardes teisinius jos pamatus .

Šarūnas       2021-01-20 13:35

Ačiū skaitytojui, D.Trampo atsisveikinimo kalbą išvertusiam į valstybinę kalbą.

Tabach       2021-01-20 13:34

Юрий Швец Из КГБ у Дмитрия Гордона. Разоблачают Агента Трампа. Мои Комментарии, Не Разведчика. Табах

https://www.youtube.com/watch?v=snW-TghbVuo

Al. Butinai paziurekitei       2021-01-20 12:34

Ką gali mums pasakyti čekistas? Manau, toliau tęsiantis savo darbą. Tam, turbūt, ir sėdi Vašingtone, kaip senais laikais.

manau       2021-01-20 10:28

kad labai skubėjote rašyti, palikote labai daug klaidų

Tvankstas       2021-01-20 9:35

Tyla prieš audrą.

Amerika išsisems,       2021-01-20 9:11

pavargs ir bus sudrąskyta į skutelius.Tokia ji bus niekam nereikalinga.Sunku rasti aukso vidurį “Mylėk artimą,kaip save patį”.

Realybė       2021-01-20 8:40

Kažkas sunkiai suvokiamo - Bideno inauguracija, kaip ir Lukašenkos vyksta slepiantis nuo tautos už automatų vamzdžių.

Butinai paziurekite       2021-01-20 4:06

Швец. Является ли Трамп агентом КГБ, что сделают с Навальным, Патрушев вместо Путина, Байден. ГОРДОН“ svetainėje „YouTube“
– youtu.be/riUwcAhg42o

stasys       2021-01-20 3:03

Jau tai kad nepaleido baltųjų rūmų vėjais didelis D.Trump pasiekimas . Už tai tikrai verta taurę pakelti ir palinkėti jam tolesnės geros kelionės . Dabar galės būti kokios nors Zimbabvės gelbejanciu prezidentų , o aš anukeliams seksiu pasakas apie A.Svarplio baltpuki princa ir jo balta arkli. Daug norėjo bet nieko neišėjo .

Trampo atsisveikinimo kalba 4       2021-01-20 2:53

Tauta yra stipri tiek, kiek stipri jos dvasia. Mes esame tokie pat dinamiški, kaip ir mūsų pasididžiavimas. Mes esame tokie pat gyvybingi, kaip tikėjimas, kuris plaka mūsų žmonių širdyse. Nė viena tauta negali ilgai klestėti, praradusi tikėjimą savo vertybėmis, istorija ir didvyriais, nes tai yra mūsų vienybės ir gyvybingumo šaltiniai. Tai, kas visada leido Amerikai įsivyrauti ir triumfuoti prieš didelius praeities iššūkius, buvo unikalus jos tikslas istorijoje. Mes niekada neturime prarasti šio įsitikinimo. Mes niekada neturime atsisakyti savo tikėjimo Amerika. Nacionalinės didybės raktas yra palaikyti ir įdiegti mūsų bendrą tautinį tapatumą. Tai reiškia, kad reikia sutelkti dėmesį į tai, ką turime bendro: paveldą, kuriuo mes visi dalijamės. Šio paveldo centre taip pat yra tvirtas įsitikinimas laisva žodžio, žodžio laisve ir atviromis diskusijomis. Tik pamiršę, kas esame, ir kaip čia patekome, kada nors galėtume leisti politinę cenzūrą ir juodąjį sąrašą įtraukti į Ameriką. Uždarius laisvas ir atviras diskusijas pažeidžiamos mūsų pagrindinės vertybės ir patvariausios tradicijos. Amerikoje mes nereikalaujame absoliučios atitikties ir nevykdome griežtų ortodoksų ir baudžiamosios kalbos kodų. Mes to tiesiog nedarome. Amerika nėra nedrąsių sielų tauta, kurią reikia saugoti nuo tų, su kuriais nesutariame. Mes ne tokie. Beveik 250 metų, susidurdami su kiekvienu iššūkiu, amerikiečiai visada kvietė mūsų neprilygstamą drąsą, pasitikėjimą savimi ir nuožmią nepriklausomybę. Tai stebuklingi bruožai, dėl kurių milijonai piliečių kadaise leidosi į laukinį žemyną ir sukūrė naują gyvenimą didžiuosiuose Vakaruose. Tai buvo ta pati gili Dievo meilės laisvės meilė, kuri kareivius pakvietė į mūšį, o mūsų astronautus - į kosmosą.
Kai galvoju apie praėjusius ketverius metus, mintyse iškyla vienas įvaizdis virš kitų. Visada, keliaujant per šalį, stovėdavo tūkstančiai žmonių. Jie išeidavo su šeimomis mums pravažiuojant ir išdidžiai mojuodavo puikia Amerikos vėliava. Žinojau, kad jie išėjo parodyti savo palaikymo ir meilės savo šaliai. Tai išdidžių piliečių respublika, kurią vienija bendras įsitikinimas, kad Amerika yra didžiausia tauta per visą istoriją. Mes esame ir visada turime būti viso pasaulio vilties, šviesos ir šlovės kraštas. Tai brangus palikimas, kurį turime saugoti kiekviename žingsnyje. Pastaruosius ketverius metus dirbau būtent tam. Nuo didžiosios musulmonų lyderių salės Rijade iki puikios lenkų aikštės Varšuvoje; nuo Korėjos asamblėjos aukšto iki pakylos Jungtinių Tautų Generalinėje asamblėjoje; ir nuo Uždrausto miesto Pekine iki Rushmore kalno šešėlio kovojau už tave, kovojau už jūsų šeimas, už mūsų šalį. Visų pirma, kovojau už Ameriką ir už viską, ką ji gina - saugumą, jėgą, išdidumą ir laisvę. Dabar, kai ruošiuosi trečiadienio vidurdienį perduoti valdžią naujai administracijai, noriu, kad žinotumėte, jog mūsų pradėtas judėjimas dar tik prasideda. Niekada nieko panašaus nebuvo. Įsitikinimas, kad tauta turi tarnauti savo piliečiams, ne mažės, o kasdien stiprės. Kol Amerikos žmonės širdyje laiko gilią ir atsidavusią meilę šaliai, tol nėra nieko, ko ši tauta negalėtų pasiekti. Mūsų bendruomenės suklestės. Tauta suklestės. Bus puoselėjami mūsų papročiai. Mūsų tikėjimas bus stiprus. Ir mūsų ateitis bus šviesesnė nei bet kada anksčiau. Iš šios didingos vietos einu su ištikima ir džiaugsminga širdimi, optimistiškai nusiteikęs ir įsitikinęs, kad mūsų šaliai ir savo vaikams geriausi laikai dar ateityje. Ačiū ir likite sveiki. Te laimina jus Dievas. Telaimina Dievas Jungtines Amerikos Valstijas.

Trampo atsisveikinimo kalba 3       2021-01-20 2:52

Mes susigrąžinome savo suverenitetą, stodami už Ameriką Jungtinėse Tautose ir pasitraukdami iš vienašališkų pasaulinių susitarimų, kurie niekada neatitiko mūsų interesų. NATO šalys dabar moka šimtus milijardų dolerių daugiau nei prieš kelerius metus. Tai buvo labai nesąžininga. Mes mokėjome išlaidas pasauliui. Dabar pasaulis mums padeda. Ir bene svarbiausia, kad turėdami beveik 3 trilijonus dolerių mes visiškai atstatėme Amerikos kariuomenę - visa tai pagaminta JAV. Mes įkūrėme pirmąjį naują Jungtinių Valstijų ginkluotųjų pajėgų padalinį per 75 metus: Kosmoso pajėgas. Praėjusį pavasarį stovėjau Kenedžio kosminiame centre Floridoje ir stebėjau, kaip Amerikos astronautai pirmą kartą po daugelio metų grįžta į kosmosą amerikietiškomis raketomis. Mes atgaivinome savo sąjungas ir subūrėme pasaulio tautas kaip niekada anksčiau priešintis Kinijai. Mes išnaikinome ISIS kalifatą ir nutraukėme varganą jo įkūrėjo ir vadovo al Baghdadi gyvenimą. Mes stojome prieš engiantį Irano režimą ir nužudėme didžiausią pasaulyje teroristą Irano mėsininką Qasemą Soleimani. Mes pripažinome Jeruzalę Izraelio sostine ir pripažinome Izraelio suverenitetą Golano aukštumose. Dėl drąsios diplomatijos ir principingo realizmo mes pasiekėme istorinių taikos susitarimų Artimuosiuose Rytuose seriją. Niekas netikėjo, kad taip gali atsitikti. Abraomo susitarimai atvėrė duris į taiką ir darną, o ne smurtą ir kraujo praliejimą. Dabar yra naujųjų Viduriniųjų Rytų aušra, ir mes parvežame savo karius namo. Ypač didžiuojuosi būdamas pirmasis prezidentas per kelis dešimtmečius, nepradėjęs naujų karų. Visų pirma, mes dar kartą patvirtinome šventą mintį, kad Amerikoje vyriausybė atsako žmonėms. Mūsų kelrodė šviesa, mūsų Šiaurės žvaigždė, mūsų tvirtas įsitikinimas buvo tai, kad mes esame čia tam, kad tarnautume Amerikos piliečiams. Mes rūpinamės ne korporacijom ar pasaulio subjektais, o mūsų vaikais, piliečiais ir tautai. Kaip prezidento, mano svarbiausias nuolatinis rūpestis visada buvo Amerikos darbuotojų ir amerikiečių šeimų interesai. Aš nesiekiau lengviausio kurso; iki šiol tai buvo sunkiausia. Aš neieškojau kelio, kuris sulauktų mažiausiai kritikos. Aš prisiėmiau sunkias kovas, sunkiausias kovas, sunkiausius pasirinkimus, nes būtent tam jūs mane ir pasirinkote. Jūsų poreikiai buvo mano pirmas ir paskutinis rūpestis. Tai, tikiuosi, bus didžiausias mūsų palikimas: kartu mes grąžinome Amerikos žmonėms mūsų šalį. Atkurėme savivaldą. Mes atkūrėme mintį, kad Amerikoje niekas nėra užmirštas, nes visi yra svarbūs ir visi turi balsą. Mes kovojome už principą, kad kiekvienas pilietis turi teisę į vienodą orumą, vienodą požiūrį ir lygias teises, nes mus visus lygina Dievas. Kiekvienas žmogus turi teisę į pagarbą, kad jo balsas būtų išklausytas ir kad vyriausybė išklausytų. Jūs esate ištikimi savo šaliai, o mano administracija visada buvo ištikima jums. Mes dirbome kurdami šalį, kurioje kiekvienas pilietis galėtų rasti puikų darbą ir išlaikyti savo nuostabias šeimas. Mes kovojome už bendruomenes, kuriose kiekvienas amerikietis galėtų būti saugus, ir mokyklas, kuriose kiekvienas vaikas galėtų mokytis. Mes propagavome kultūrą, kurioje būtų laikomasi mūsų įstatymų, gerbiami mūsų herojai, saugoma mūsų istorija, o įstatymus gerbiantys piliečiai niekada nėra savaime suprantami dalykai. Amerikiečiai turėtų labai džiaugtis viskuo, ką pasiekėme kartu. Dabar, išeidamas iš Baltųjų rūmų, apmąstau pavojus, kurie kelia grėsmę neįkainojamam paveldui, kurį mes visi turime. Amerika, kaip galingiausia pasaulio tauta, susiduria su nuolatinėmis grėsmėmis ir iššūkiais iš užsienio. Tačiau didžiausias pavojus, su kuriuo susiduriame, yra pasitikėjimo savimi praradimas, pasitikėjimo savo nacionaline didybe praradimas.

Trampo atsisveikinimo kalba 2       2021-01-20 2:50

Remdamiesi Amerikos žmonių parama ir maldomis, pasiekėme daugiau, nei kas nors manė. Priėmėme didžiausią Amerikos istorijoje mokesčių mažinimo ir reformų paketą. Sumažinome daugiau darbo naikinimo taisyklių nei bet kuri administracija anksčiau. Sutvarkėme nevykusius prekybos susitarimus, pasitraukėme iš siaubingos Trans-Pacific partnerystės ir neįmanomo Paryžiaus klimato susitarimo, derėjomės dėl vienašališko Pietų Korėjos susitarimo ir mes pakeitėme NAFTA novatorišku USMCA - tai yra Meksika ir Kanada - susitarimu, kuris pasiteisino. Be to, labai svarbu, kad Kinijai nustatėme istorinius ir monumentalius muitus; padarėvisiškai naują sandorį su Kinija. Tačiau dar nespėjus nudžiūti rašalui, mes ir visas pasaulis nukentėjome nuo Kinijos viruso. Mūsų prekybos santykiai sparčiai keitėsi, milijardai dolerių plūdo į JAV, bet virusas privertė mus eiti kita linkme.
Nukentėjo visas pasaulis, tačiau Amerika ekonomiškai pralenkė kitas šalis. Mes taip pat atrakinome savo energijos išteklius ir tapome pirmaujančiu pasaulyje naftos ir gamtinių dujų gamintoju. Remdamiesi šia politika, mes sukūrėme didžiausią ekonomiką pasaulio istorijoje. Mes pirmavome Amerikos darbo vietų kūrime ir pasiekėme rekordiškai žemą afrikiečių, ispanų amerikiečių, azijiečių, moterų - beveik visų - nedarbą. Pajamos išaugo, atlyginimai pakilo, Amerikos svajonė buvo atkurta, o milijonai iš skurdo buvo išbrido tik per keletą trumpų metų. Tai buvo stebuklas. Akcijų rinka pasiekė vieną po kito rekordą. Mes niekad anksčiau nematėm tokių skaičių, kokius matome, tiek prieš pandemiją ir po pandemijos. Pertvarkėme Amerikos gamybos bazę, atidarėme tūkstančius naujų gamyklų ir sugrąžinome gražią frazę: „Pagaminta JAV“. Siekdami pagerinti dirbančių šeimų gyvenimą, padvigubinome vaiko mokesčių kreditą ir pasirašėme didžiausią visų laikų finansavimą vaikų priežiūrai ir plėtrai. Mes prisijungėme prie privataus sektoriaus siekdami užtikrinti įsipareigojimus mokyti daugiau nei 16 milijonų Amerikos darbuotojų rytojaus darbams. Kai mus užklupo pandemija, mes pagaminome ne vieną, o dvi vakcinas rekordiniu greičiu. Sakė, kad tai neįmanoma, bet mes tai padarėme per devynis mėnesius. Liūdime dėl kiekvienos prarastos gyvybės ir pasižadame jų atminimui galutinai sunaikinti šią siaubingą pandemiją. Kai virusas žiauriai paveikė pasaulio ekonomiką, mes pradėjome greičiausią ekonomikos atsigavimą, kokį tik mūsų šalis yra mačiusi. Suteikėm beveik 4 trilijonus dolerių ekonominės pagalbos, išsaugojome ar palaikėme daugiau kaip 50 milijonų darbo vietų ir perpus sumažinome nedarbo lygį. Mes sukūrėme sveikatos priežiūros paslaugų pasirinkimą ir skaidrumą, pasipriešinome didžiajai farmacijai įvairiais būdais, bet ypač stengdamiesi įtraukti palankių šalių išlygas, kurios suteiks mums mažiausias receptinių vaistų kainas bet kurioje pasaulio vietoje. Mes išlaikėme VA pasirinkimą, VA atskaitomybę, teisę bandyti ir reikšmingą baudžiamosios teisenos reformą. Patvirtinome tris naujus JAV Aukščiausiojo Teismo teisėjus. Paskyrėme beveik 300 federalinių teisėjų. Daugelį metų Amerikos žmonės maldavo Vašingtono, kad jis galutinai užtikrintų tautos sienas. Man malonu pasakyti, kad atsakėme į šį prašymą ir pastatėme saugiausią sieną JAV istorijoje. Mes suteikėme savo drąsiems pasienio agentams ir didvyriškiems ICE pareigūnams įrankius, kurių jiems reikia norint atlikti savo darbą geriau nei kada nors anksčiau, ir vykdyti mūsų įstatymus bei apsaugoti Ameriką. Mes išdidžiai paliekame kitai administracijai, sienos apsaugos priemones. Tai apima istorinius susitarimus su Meksika, Gvatemala, Hondūru ir Salvadoru bei daugiau nei 450 mylių galingos naujos sienos. Mes atkurėme Amerikos jėgas namuose ir Amerikos lyderystę užsienyje. Pasaulis vėl mus gerbia. Prašau neprarasti šios pagarbos.

Trampo atsisveikinimo kalba 1       2021-01-20 2:02

Amerikiečiai, prieš ketverius metus mes pradėjome didžiules nacionalines pastangas atstatyti savo šalį, atnaujinti jos dvasią ir atkurti šios vyriausybės ištikimybę savo piliečiams. Trumpai tariant, mes pradėjome misiją, kad Amerika vėl būtų puiki visiems amerikiečiams.

Baigdamas 45-ojo JAV prezidento kadenciją, stoviu prieš jus tikrai didžiuodamasis tuo, ką pasiekėme kartu. Mes padarėme tai, ko čia atėjome - ir dar daugiau.

Šią savaitę mes atidarome naują administraciją ir meldžiamės už jos sėkmę užtikrinant saugią ir klestinčią Ameriką. Mes linkime geriausių linkėjimų ir norime, kad jiems pasisektų - labai svarbus žodis.

Pirmiausia norėčiau padėkoti keliems nuostabiems žmonėms, kurie padarė įmanoma mūsų nuostabią kelionę.

Pirmiausia leiskite išreikšti didžiulį dėkingumą už mūsų įspūdingos pirmosios ponios Melanijos meilę ir palaikymą. Leiskite man taip pat nuoširdžiai vertinti savo dukrą Ivanką, mano žentą Džaredą ir Baroną, Doną, Eriką, Tiffany ir Larą. Jūs užpildote mano pasaulį šviesa ir džiaugsmu.

Taip pat noriu padėkoti viceprezidentui Mike’ui Pence’ui, jo nuostabiai žmonai Karen ir visai Pence’ų šeimai.
Dėkoju ir mano štabo viršininkui Markui Meadowsui, atsidavusiems Baltųjų rūmų personalo nariams ir kabinetui, ir visiems neįtikėtiniems žmonėms iš mūsų administracijos, kurie atidavė širdį ir sielą kovai už Ameriką.

Taip pat noriu skirti šiek tiek laiko ir padėkoti tikrai išskirtinei žmonių grupei: JAV slaptajai tarnybai. Aš ir mano šeima amžinai būsime jums skolingi. Taip pat nuoširdžiai dėkoju visiems Baltųjų rūmų karo biuro, „Marine One“ ir „Air Force One“ komandoms, kiekvienam ginkluotųjų pajėgų nariui ir valstybės bei vietos teisėsaugai visoje mūsų šalyje.

Labiausiai noriu padėkoti Amerikos tautai. Tarnauti prezidento pareigose buvo neapsakoma garbė. Dėkoju už šią nepaprastą dovaną. Tai didelė dovana ir didžiulė garbė.
Niekada neturime pamiršti, kad nors tarp mūsų visada kils nesutarimų, mes esame neįtikėtinų, padorių, ištikimų ir taiką mylinčių piliečių tauta, kurie visi nori, kad mūsų šalis klestėtų ir klestėtų, būtų labai, labai sėkminga ir gera. Mes esame tikrai didinga tauta.
Visi amerikiečiai buvom pasibaisėję mūsų Kapitolijaus užpuolimu. Politinis smurtas yra puolimas prieš viską, ką branginame. To niekada negalima toleruoti.
Dabar labiau nei bet kada turime susivienyti aplink bendras vertybes, pakilti virš šališkos pašaipos ir įtvirtinti bendrą likimą.
Prieš ketverius metus atvykau į Vašingtoną kaip tikras autsaideris, kada nors laimėjęs prezidento postą. Savo karjerą praleidau ne kaip politikas, o kaip statybininkas, žvelgiantis į atvirus horizonto kampelius ir įsivaizduojantis begalines galimybes. Kandidatavau į prezidento postą, nes žinojau, kad Amerikoje yra aukščiausiojo lygio susitikimų, laukiančių, kol bus pakeistas mastas. Žinojau, kad mūsų tautos galimybės yra beribės. Taigi, palikau savo buvusį gyvenimą ir įžengiau į labai sunkią areną, tačiau vis dėlto areną su įvairiomis galimybėmis. Amerika man davė tiek daug ir aš norėjau ką nors grąžinti. Kartu su milijonais darbščių patriotų visoje šalyje sukūrėme didžiausią politinį judėjimą savo šalies istorijoje. Mes taip pat sukūrėme didžiausią ekonomiką pasaulio istorijoje. Tai buvo apie „Pirmiausia Ameriką“, nes mes visi vėl norėjome padaryti Ameriką puikią. Mes atkūrėme principą, kad tauta egzistuoja tam, kad tarnautų savo piliečiams. Mūsų darbas buvo ne dešinei ar kairei, ne respublikonams ar demokratams, bet tautos gėriui, visai tautai.
https://www.theepochtimes.com/remarks-by-president-trump-in-farewell-address-to-the-nation-full-transcript_3662943.html?utm_source=pushengage


Rekomenduojame

Nida Vasiliauskaitė. Apie „erelių“ menkystę

Geroji Naujiena: Atsiverskime ir tikėkime Evangelija!

Kviečiame pasirašyti peticiją „Prieš lyčiai neutralios partnerystės įteisinimą“

Dr. John Campbell: Cinkas prieš COVID-19

Liudvikas Jakimavičius. Sniego mandala

Andrius Švarplys. Facebookas atjungė Australiją

Algimantas Matulevičius. Šventės ir kasdienybė

Algimantas Rusteika. Tai tiesiog dar vienas šansas, kuris mums bus labai trumpam duotas

Nida Vasiliauskaitė: „Dievaž, ką jie rūko?“

Vidmantas Valiušaitis. K. Škirpos atsakymas į šmeižtus apie jį, paskleistus per Maskvos išlaikomą Amerikos lietuvių komunistų laikraštį

Tomas Viluckas. Apie Bažnyčios krizę ir bendrą atsakomybę

Dienos aktualija: tarptautinė konferencija – Europos ateitis, šeima ir prigimtinės žmogaus teisės (vaizdo įrašas)

Algimantas Rusteika. Ar šis pirmininkas būtų objektyvus?

Joana Noreikaitė: Prezidente, smerkiate Lukašenkos ir Putino režimus, o patys taikote tokius pačius taikių piliečių akcijų gniuždymo metodus

Be komentarų: vasario 17 d. policijos veiksmai per „Tie-SOS!“ akciją S. Daukanto aikštėje

Kaip milijardieriai LGBT padarė tokią galingą

Vytautas Radžvilas. Diena, kai nutarėme ne tik gyventi, bet ir būti

Papunkčiui su Vytautu Sinica:  Zingeris, nacionalizmas, fašizmas ir Vasario 16-oji

Rasa Čepaitienė. Lietuva vis dar yra mūsų pasaulio ir širdžių centras

Vasario 16-oji – ir virtualioje erdvėje

„Kovojom Ąžuolais, palūžom Ąžuolais, mirėm Ąžuolais ir šlamėsim Ąžuolais, tiems, kas Tėvynę myli“ –  Vasario 16-oji: kad būtume jų aukos verti!

Vidmantas Valiušaitis. Vasario 16-oji per paskutinį šimtmetį

Zigmas Tamakauskas. Vasario 16-oji – trykštanti mūsų stiprybės gyvybingoji dvasia

Nacionalinis susivienijimas ragina Vyriausybę grąžinti „Miško brolių“ draugijai jos būstinę

Maldos akcija už šeimą: Nelaisvė prasideda dvasine okupacija. Kaip įgyti imunitetą ideologijai? Kard. Sigitą Tamkevičių kalbina Audrius Globys

Verta prisiminti. Česlovas Iškauskas. Pokario kovos: Lietuvos katalikų laiškas Popiežiui

Rasti ir atpažinti 11-os partizanų ir jų rėmėjų palaikai

Kvietimas: Nacionalinis susivienijimas. Neleiskime ištrinti Vasario 16-osios iš Tautos atminties!

Raimondas Navickas. Kodėl jie to nedaro, kodėl laukia Stambulo konvencijos? arba Demagogijos anatomija

Andrius Švarplys. Spręskite patys, arba Kaip užbaigsite „Jeigu akademikų samprotavimai neatitinka šiuolaikinės politinės tikrovės, tuo blogiau…“?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.