Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Žmogaus teisės, Žiniasklaida

Andrius Švarplys. Jei tai nėra žiniasklaidos paskelbtas karas demokratijai ir piliečių atstovavimui, tai kas tuomet tai yra?

Tiesos.lt redakcija   2018 m. gruodžio 6 d. 11:15

15     

    

Andrius Švarplys. Jei tai nėra žiniasklaidos paskelbtas karas demokratijai ir piliečių atstovavimui, tai kas tuomet tai yra?

Ar dar reikia geresnio pavyzdžio apie lietuviškas fake news?

Trileris, detektyvas, slaptų pokalbių įrašų klausymas, automobilio siuntimas, konspiracija, slapti galingi interesai. Tai yra didžiausio portalo Lietuvoje žurnalistinis tyrimas (ČIA). Apie ką?

Apie tai, kad Laisvos visuomenės institutas kaip nevyriausybinė organizacija teikia siūlymus Vaiko apsaugos įstatymui. Didžiausio portalo žurnalistiniam tyrimui neįdomūs patys siūlymai, jų racionalumas, pagrįstumas. Pataisoms galbūt pritartų Katalikų Bažnyčia Vyskupų vaidmenyje, bet LVI autorius aiškiai pabrėžia, kad pataisas teikia kaip NVO atstovas. Bet jeigu siūlymus viešai teiktų, pritatartų-nepritartų patys Vyskupai ar kitų religijų atstovai – ar tai būtų nusikaltimas, įstatymų pažeidimas? Nuo kada religija yra draudžiama, o religijos atstovų vieša nuomonė laikoma nusikaltimu? Ar bet kurią religiją išpažįstančių piliečių balsas jau yra neteisėtas?

Tai kodėl „žurnalistiniam tyrimui“ labiau rūpi ne LVI teikiamų siūlymų racionalumas, o siūlymų autorių demonizavimas?

Kodėl didžiausiai žiniasklaidos priemonei Lietuvoje nerūpi akivaizdūs viešumoje iškilę naujausios Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo tvarkos blogybės, Tarnybos viešas melavimas, akivaizdūs žmogaus teisių pažeidimai (kaip Teismo sprendimas nedalyvaujant tėvams ir jų teisiniams atstovams); absurdiška poįstatyminė tvarka, kriminalizuojanti vaikų aprangą, maistą, buities sąlygas ir t.t.; smurto sąvokos totalumas, sulyginantis smurtautoją ir mylinčių tėvų auklėjimą. Tai yra visi valstybinio institucinio smurto požymiai. Galiausiai jai visiškai tinka D.Šakalienės šešėlinis, pokiliminis žiniasklaidos veikimas atrenkant reikiamus žurnalistus formuoti reikiamą nuomonę.

Viskas, kas visuomenėje sukėlė rezonansą, pasipiktinimą, visi Tarnybos atlikti pažeidimai šiai žiniasklaidai nerūpi. Pagrįstas ir demokratinis žmonių susirūpinimas jai neįdomus ir nevertas jokio žurnalistinio tyrimo. Vietoj to jai rūpi demonizuoti visiškai teisėtus, skaidrius ir svarbiausiai – itin racionalius, demokratiškus, pilietinius įstatymo pataisų siūlymus.

Tai kieno yra šita žiniasklaida? Kam ji atstovauja? Ką ji turi bendro su žiniasklaida? Juk toks veikimas turi žymiai daugiau bendra su mafijiniu veikimu, o ne su informavimo priemone.

* * *

Kaip subtiliai įvaldyta facebookinė trolinimo taktika: Seimo narys pateikiamas nusikaltimą padariusio mokinuko pozicijoje, jis teisinasi lyg kažką turėtų slėpti. „Pasiteiravus, ar galėtų įvardinti konkrečius asmenis, M. Puidokas patikino, „kad gal čia ir bendrumoj turėtų užtekti“.

Nors tai nėra nei nusikaltimas, nei prasižengimas, nei slėpimas, nei teisinimasis.

Lygiai pagal tokius pačius metodus buvo užtrolinta ir represuota Garliavos byloje, Žygaičių bendruomenės kova prieš skalūnus, Žemės referendumas ir dabar, pastaruoju metu, institucinė prievarta prieš šeimas ir vaikus.

Kiek dar reikės pavyzdžių, kad nereikia bendrauti su tokia žiniasklaida, nes čia jau ne žiniasklaida – čia yra sąmoningas, kryptingas, ciniškas, mafijinių bruožų turintis interesų stūmimas. Konstitucinių sampratų, žurnalistikos etikos ar elementaraus padorumo principų čia nė kvapo nėra.

Fake news medijų pasaulyje teisinės valstybės krachas gimsta ne politikų veiksmuose, o tokio pobūdžio „žiniasklaidoje“.

Jei tai nėra žiniasklaidos paskelbtas karas demokratijai ir piliečių atstovavimui, tai kas tuomet tai yra?

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Uroboras tos gyvatės vardas       2018-12-11 13:10

Kai saugomų teritorijų “atvejiniai kirtimai” pavirsta nusiaubtomis plynėmis, o “atvejiniai paėmimai” - šeimų masiniais pogromais. Saugotinų teritorijų įstatymas, Vaiko teisių apsaugos įstatymas virsta teise visiškai sunaikinti tai, kas tais įstatymais saugoma. Teisnis nihilizmas ir teisinės valstybės išsigimimas, - tos “savo uodegą ryjančios” gyvatės vardas.

stasys        2018-12-7 9:50

Nuasmenintos žiniasklaidos mitas ir toliau kankina dalį visuomenės. Na jei sekti dviejų tūkstančiu metu Kristaus istorija, bažnyčia buvo ta vieta kurioje nusidėjėliai rasdavo sau paguodos žodį , kodėl šiandiena nuo bažnyčios bėgama .? klausimas turbūt ne tos temos .. aš paklausčiau kito ,..kodėl tos pataisos buvo teigtos ne plačiu aptarimu visuomenėje , o siauros NVO grupelės ? Slapstytis susikūrus sau NVO gal ir patogu , bet mielieji taip galima ne kiaulės akis paslėpti .. o problemos esmė taip ir liktu aptarta siaurame rate . Jei jau nenorime akis rodyti ,.. tai bent deleguokime žinoma žmogų kuris bus atsakingas už tos problemos apimti . Reikia vengti ‚tamsiu kampu‘ visuomenei svarbiais klausimais ...aš siūlyčiau įsukti bent po Iljičiaus lempute su 40V. ..baubams atbaidyti .

Ir vis tiek        2018-12-7 6:19

sunku suprasti, kodėl iki šiol nėra visokių delfių visuotinės blokados - neksaitytų tauta, negautų ir reklamos pinigų, gal susimąstytų?

Šitais pačiais metodais       2018-12-7 0:27

buvo nušalintas prezidentas R. Paksas. Anuomet dar tikėjome melagiais.

V.Irena       2018-12-6 23:12

“Jei tai nera ziniasklaidos paskelbtas karas demokratijai ir pilieciu atstovavimui, tai kas tuomet tai yra?” Atsakymas: PINIGAI, PINIGAI, PINIGAIIIIIIII…Jau net slykstu nuo ju godumo.

fanei Agnei       2018-12-6 21:00

Apie kokius “gerus” kolxozninkų darbus ragini trimituoti, a?!
Apie skvernavernetines gestapines “riaformas”?  Ar apie plynai kertamas senąsias girias? O gal apie globalistų subinių bučiavimą skubant pasirašinėti marokinį Atbėgėlių priglaudimo Paktą?
Na ir paskūda gi esi. Stiervų stierva.

žinia iš Latvijos       2018-12-6 18:22

Ketvirtadienį Latvijos Saeima (parlamentas) priėmė rezoliuciją dėl šalies NEprisijungimo prie JT migracijos pakto.
Rezoliucijoje Latvijos vyriausybė raginama neprisijungti prie JT migracijos pakto, kadangi šis susitarimas yra prieštaringas ir vienašališkas, taip pat „siunčia nepriimtiną žinią nacionalinėms valstybėms“.
„Pakte nutylimas migracijos keliamas pavojus valstybių saugumui, ekonomikai ir identiškumui“, - sakoma LV Saeimos išplatintame komunikate.

 

Agnė       2018-12-6 17:47

Ačiū Andriui, rašykit, rašykit… O valdžiai į LRT būtina eiti, aiškinti apie darbus nuveiktus, būsimus ir t.t. Po “FEISBOKUS” jūsų niekas negaudo, paprasti žmogeliai turi tv ir tiek žinių. o žinios, jau kaip gert duokit, tik konservatorių ruporas

apart totalaus melo       2018-12-6 17:39

Lietuvos valdžia slepia, ir mūsų visuomenė dar nesusiorientavo, kad drauge su JTO Migracijos sutartimi bus pasirašoma dar viena JTO sutartis – 20 lapų Pabėgėlių perkėlimo sutartis. Masinio ir organizuoto, Šios sutartys yra įpareigojančios valstybėms, numatytos didžiulės migrantų perkėlimo į konkrečias valstybes kvotos, kurios faktiškai reikštų valstybių ir tautų panaikinimą. Apie JTO sutarties dėl pabėgėlių pasirašymo Lietuvos valdžia nieko neskelbia. Kaip ir neskelbiama jog paslapčia nuo visuomenės pasirašyti Lietuvai pražūtingą sutartį jau įpareigotas VRM ministras, įforminta komandiruotė ir nupirkti bilietai lėktuvui.
Su Lietuvos Respublikos piliečiais nederintos ir nuo jų slepiamos šios sutartys, kurių nuostatų ir teisinio reguliavimo Lietuva įsipareigotų laikytis ir kurios ne tik apribotų mūsų valstybės suverenitetą, bet ir sukurtų Lietuvos piliečių neaptartą bei jiems neskelbiamą egzistencinę grėsmę mūsų valstybei ir Tautai.

Birute       2018-12-6 16:36

Tikra tiesa rasot.

Pagal Sekundės banką       2018-12-6 14:24

Prisimenat - jums reikia pinigų?Pinigų yra!Nukrapštykit nuo visų ministerijų prielipus,atsijokit visas tas NVO,sutvarkykit pagaliau *viešus*pirkimus,visam viešam sektoriuj palikit tiek,kiek sugeba dirbt,ir užteks ir mokytojam,ir daktaram.Dėl TV irgi paprastas ėjimas:privačias TV ignoruoti,o LRT skelbti,kad ateisiu ir EITI.O atėjus atstovėti,kaip tai daro Jakeliūnas ar Veryga.Pasiimti tos pačios LRT straipsnius *apie demokratiškus*laidų vedimus,visuomenės ugdymą ir REIKALAUTI kalbėti apie visuomenės rūpesčius.

Viena aišku,       2018-12-6 14:20

kad visiškai supuvo lietuviškos viršūnėlės. Na, dar šiek tiek ir pati nugrius.

karas tęsiasi       2018-12-6 12:29

Manau, kad turės būti dar ne vienas mitingas Lietuvoje, kol atgausime savo teises. Šiuo metu greta vaikgrobių įstatymo lygiagrečiai ta pati Šakalienė stumia vėl lietuviškos abėcėlės “praplėtimo” trimis raidėmis įstatymą, įsijungė Tapinas į “pagalbą” streikuojantiems mokytojams ir organizuoja mitingą...Turime būti labai dėmesingi ir sugebėti atskirti tikras žinias nuo manipuliacijų, nes manipuliacijų yra labai gausu.
Kas domisi, tie nesupainios Laisvosios Visuomenės instituto ir jų veiklos su Atviros Visuomenės institutu ir iš Sorošo byrančiais pinigais. Bet apie tai reikia rašyti ir kalbėti.
Ačiū p. A. Švarpliui

dainus       2018-12-6 12:01

tokios mintys ir mano galvoje,tik suformuluoti taip nemoku kaip kad autorius

Dekui       2018-12-6 11:37

UZ TEISINGAS MINTIS!!! KAD VISI TAIP MĄSTYTŲ IR ATSIMERKTŲ...IR REALIAI PAMATYTŲ BEI ĮVERTINTŲ ESAMĄ SITUACIJĄ.


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė. Pasaka apie vieną mažą raidelę

Robertas Grigas: „Quo vadis, Lietuva?“

Simonas Jazavita. Apie Prezidentus ir Antano Smetonos paminklą Vilniuje

Darius Alekna. Tai kas ten sakė, kad ne vieta buvo pagrindinis LEU sunaikinimo motyvas?

Andrius Švarplys. Politinis sentimentalumas yra amoralus ir antidemokratinis – jis išreiškia ne užuojautą, o politinį interesą

Geroji Naujiena. Palaiminti, kurie Jam sugrįžtant budės

Popiežiaus interviu italų dienraščiui: Europa, migracija, ekologija

Povilas Urbšys. Tai – elementarus vaivorykštinis fašizmas

Vykintas Vaitkevičius. Iš miego pakilusi Gedimino pilies kalno kariuomenė

Vidmantas Valiušaitis. Nėra to blogo, kas neišeitų į gera

Į laisvę“ studijų savaitgalis „Quo vadis, Lietuva?“

Robertas Grigas. Ar esame gėlininkų tauta?

Dalius Stancikas. Kaip išnarplioti Šimašiaus mazgą

Reportažas iš 5-ųjų Monsinjoro Alfonso Svarinsko mirties metinių paminėjimo Partizanų parke

Tomas Baranauskas. Manote, kad bent A. Ramanauską-Vanagą jau paliko ramybėje? Manykite iš naujo…

Tiesos.lt žinia skaitytojams, kuriems šiuo metu esame nepasiekiami: mes veikiame, kliūtis žadame įveikti, lauksime Jūsų sugrįžtant

Algimantas Rusteika. Laisvės dykai niekas nedalina

Dar vienas reportažas iš mitingo „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“ (Šarūno Valentinavičiaus vaizdo įrašas)

Prof. Alfonsas Vaišvila. Nuo „tautos suvereniteto“ praktikoje slaptai pereinama prie valdžios suvereniteto

Nuo bačkos. Aplinkos ministerija: „Nevykdant pagrindinių miškų kirtimų, miškai prarastų tvarumą“

Nuo bačkos. Nerijus Mačiulis: Naujausia skurdo statistika neleidžia abejoti – Lietuvoje jau sėkmingai kuriame gerovės valstybę

Lietuvos žydų bendruomenių viešas pareiškimas dėl LŽB pirmininkės Fainos Kukliansky veiksmų

Raimondas Navickas. Įspūdžiai iš mitingo

Mitingas „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“ (Juozo Valiušaičio vaizdo įrašas)

Arūnas Gumuliauskas: „Istorinės atminties politikoje negalima įsivelti į „paminklų mainus“

Valdas Vasiliauskas. Žvelkite giliau ir plačiau

Protesto koncertas „In memoriam Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai“

Prof. Alfonsas Vaišvila. Visuomenės perkeitimas: daiktus vadinti netikrais vardais, dezorientuojant ir demoralizuojant ją

Andrejus Gaidamavičius. Punios šilas – padėkite gelbėti!

Gintautas Kniukšta. Ne, prezidente, jūs Lietuvos miškų neparduosite

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.