Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Žmogaus teisės, Žiniasklaida

Andrius Švarplys. Jei tai nėra žiniasklaidos paskelbtas karas demokratijai ir piliečių atstovavimui, tai kas tuomet tai yra?

Tiesos.lt redakcija   2018 m. gruodžio 6 d. 10:15

15     

    

Andrius Švarplys. Jei tai nėra žiniasklaidos paskelbtas karas demokratijai ir piliečių atstovavimui, tai kas tuomet tai yra?

Ar dar reikia geresnio pavyzdžio apie lietuviškas fake news?

Trileris, detektyvas, slaptų pokalbių įrašų klausymas, automobilio siuntimas, konspiracija, slapti galingi interesai. Tai yra didžiausio portalo Lietuvoje žurnalistinis tyrimas (ČIA). Apie ką?

Apie tai, kad Laisvos visuomenės institutas kaip nevyriausybinė organizacija teikia siūlymus Vaiko apsaugos įstatymui. Didžiausio portalo žurnalistiniam tyrimui neįdomūs patys siūlymai, jų racionalumas, pagrįstumas. Pataisoms galbūt pritartų Katalikų Bažnyčia Vyskupų vaidmenyje, bet LVI autorius aiškiai pabrėžia, kad pataisas teikia kaip NVO atstovas. Bet jeigu siūlymus viešai teiktų, pritatartų-nepritartų patys Vyskupai ar kitų religijų atstovai – ar tai būtų nusikaltimas, įstatymų pažeidimas? Nuo kada religija yra draudžiama, o religijos atstovų vieša nuomonė laikoma nusikaltimu? Ar bet kurią religiją išpažįstančių piliečių balsas jau yra neteisėtas?

Tai kodėl „žurnalistiniam tyrimui“ labiau rūpi ne LVI teikiamų siūlymų racionalumas, o siūlymų autorių demonizavimas?

Kodėl didžiausiai žiniasklaidos priemonei Lietuvoje nerūpi akivaizdūs viešumoje iškilę naujausios Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo tvarkos blogybės, Tarnybos viešas melavimas, akivaizdūs žmogaus teisių pažeidimai (kaip Teismo sprendimas nedalyvaujant tėvams ir jų teisiniams atstovams); absurdiška poįstatyminė tvarka, kriminalizuojanti vaikų aprangą, maistą, buities sąlygas ir t.t.; smurto sąvokos totalumas, sulyginantis smurtautoją ir mylinčių tėvų auklėjimą. Tai yra visi valstybinio institucinio smurto požymiai. Galiausiai jai visiškai tinka D.Šakalienės šešėlinis, pokiliminis žiniasklaidos veikimas atrenkant reikiamus žurnalistus formuoti reikiamą nuomonę.

Viskas, kas visuomenėje sukėlė rezonansą, pasipiktinimą, visi Tarnybos atlikti pažeidimai šiai žiniasklaidai nerūpi. Pagrįstas ir demokratinis žmonių susirūpinimas jai neįdomus ir nevertas jokio žurnalistinio tyrimo. Vietoj to jai rūpi demonizuoti visiškai teisėtus, skaidrius ir svarbiausiai – itin racionalius, demokratiškus, pilietinius įstatymo pataisų siūlymus.

Tai kieno yra šita žiniasklaida? Kam ji atstovauja? Ką ji turi bendro su žiniasklaida? Juk toks veikimas turi žymiai daugiau bendra su mafijiniu veikimu, o ne su informavimo priemone.

* * *

Kaip subtiliai įvaldyta facebookinė trolinimo taktika: Seimo narys pateikiamas nusikaltimą padariusio mokinuko pozicijoje, jis teisinasi lyg kažką turėtų slėpti. „Pasiteiravus, ar galėtų įvardinti konkrečius asmenis, M. Puidokas patikino, „kad gal čia ir bendrumoj turėtų užtekti“.

Nors tai nėra nei nusikaltimas, nei prasižengimas, nei slėpimas, nei teisinimasis.

Lygiai pagal tokius pačius metodus buvo užtrolinta ir represuota Garliavos byloje, Žygaičių bendruomenės kova prieš skalūnus, Žemės referendumas ir dabar, pastaruoju metu, institucinė prievarta prieš šeimas ir vaikus.

Kiek dar reikės pavyzdžių, kad nereikia bendrauti su tokia žiniasklaida, nes čia jau ne žiniasklaida – čia yra sąmoningas, kryptingas, ciniškas, mafijinių bruožų turintis interesų stūmimas. Konstitucinių sampratų, žurnalistikos etikos ar elementaraus padorumo principų čia nė kvapo nėra.

Fake news medijų pasaulyje teisinės valstybės krachas gimsta ne politikų veiksmuose, o tokio pobūdžio „žiniasklaidoje“.

Jei tai nėra žiniasklaidos paskelbtas karas demokratijai ir piliečių atstovavimui, tai kas tuomet tai yra?

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Uroboras tos gyvatės vardas       2018-12-11 12:10

Kai saugomų teritorijų “atvejiniai kirtimai” pavirsta nusiaubtomis plynėmis, o “atvejiniai paėmimai” - šeimų masiniais pogromais. Saugotinų teritorijų įstatymas, Vaiko teisių apsaugos įstatymas virsta teise visiškai sunaikinti tai, kas tais įstatymais saugoma. Teisnis nihilizmas ir teisinės valstybės išsigimimas, - tos “savo uodegą ryjančios” gyvatės vardas.

stasys        2018-12-7 8:50

Nuasmenintos žiniasklaidos mitas ir toliau kankina dalį visuomenės. Na jei sekti dviejų tūkstančiu metu Kristaus istorija, bažnyčia buvo ta vieta kurioje nusidėjėliai rasdavo sau paguodos žodį , kodėl šiandiena nuo bažnyčios bėgama .? klausimas turbūt ne tos temos .. aš paklausčiau kito ,..kodėl tos pataisos buvo teigtos ne plačiu aptarimu visuomenėje , o siauros NVO grupelės ? Slapstytis susikūrus sau NVO gal ir patogu , bet mielieji taip galima ne kiaulės akis paslėpti .. o problemos esmė taip ir liktu aptarta siaurame rate . Jei jau nenorime akis rodyti ,.. tai bent deleguokime žinoma žmogų kuris bus atsakingas už tos problemos apimti . Reikia vengti ‚tamsiu kampu‘ visuomenei svarbiais klausimais ...aš siūlyčiau įsukti bent po Iljičiaus lempute su 40V. ..baubams atbaidyti .

Ir vis tiek        2018-12-7 5:19

sunku suprasti, kodėl iki šiol nėra visokių delfių visuotinės blokados - neksaitytų tauta, negautų ir reklamos pinigų, gal susimąstytų?

Šitais pačiais metodais       2018-12-6 23:27

buvo nušalintas prezidentas R. Paksas. Anuomet dar tikėjome melagiais.

V.Irena       2018-12-6 22:12

“Jei tai nera ziniasklaidos paskelbtas karas demokratijai ir pilieciu atstovavimui, tai kas tuomet tai yra?” Atsakymas: PINIGAI, PINIGAI, PINIGAIIIIIIII…Jau net slykstu nuo ju godumo.

fanei Agnei       2018-12-6 20:00

Apie kokius “gerus” kolxozninkų darbus ragini trimituoti, a?!
Apie skvernavernetines gestapines “riaformas”?  Ar apie plynai kertamas senąsias girias? O gal apie globalistų subinių bučiavimą skubant pasirašinėti marokinį Atbėgėlių priglaudimo Paktą?
Na ir paskūda gi esi. Stiervų stierva.

žinia iš Latvijos       2018-12-6 17:22

Ketvirtadienį Latvijos Saeima (parlamentas) priėmė rezoliuciją dėl šalies NEprisijungimo prie JT migracijos pakto.
Rezoliucijoje Latvijos vyriausybė raginama neprisijungti prie JT migracijos pakto, kadangi šis susitarimas yra prieštaringas ir vienašališkas, taip pat „siunčia nepriimtiną žinią nacionalinėms valstybėms“.
„Pakte nutylimas migracijos keliamas pavojus valstybių saugumui, ekonomikai ir identiškumui“, - sakoma LV Saeimos išplatintame komunikate.

 

Agnė       2018-12-6 16:47

Ačiū Andriui, rašykit, rašykit… O valdžiai į LRT būtina eiti, aiškinti apie darbus nuveiktus, būsimus ir t.t. Po “FEISBOKUS” jūsų niekas negaudo, paprasti žmogeliai turi tv ir tiek žinių. o žinios, jau kaip gert duokit, tik konservatorių ruporas

apart totalaus melo       2018-12-6 16:39

Lietuvos valdžia slepia, ir mūsų visuomenė dar nesusiorientavo, kad drauge su JTO Migracijos sutartimi bus pasirašoma dar viena JTO sutartis – 20 lapų Pabėgėlių perkėlimo sutartis. Masinio ir organizuoto, Šios sutartys yra įpareigojančios valstybėms, numatytos didžiulės migrantų perkėlimo į konkrečias valstybes kvotos, kurios faktiškai reikštų valstybių ir tautų panaikinimą. Apie JTO sutarties dėl pabėgėlių pasirašymo Lietuvos valdžia nieko neskelbia. Kaip ir neskelbiama jog paslapčia nuo visuomenės pasirašyti Lietuvai pražūtingą sutartį jau įpareigotas VRM ministras, įforminta komandiruotė ir nupirkti bilietai lėktuvui.
Su Lietuvos Respublikos piliečiais nederintos ir nuo jų slepiamos šios sutartys, kurių nuostatų ir teisinio reguliavimo Lietuva įsipareigotų laikytis ir kurios ne tik apribotų mūsų valstybės suverenitetą, bet ir sukurtų Lietuvos piliečių neaptartą bei jiems neskelbiamą egzistencinę grėsmę mūsų valstybei ir Tautai.

Birute       2018-12-6 15:36

Tikra tiesa rasot.

Pagal Sekundės banką       2018-12-6 13:24

Prisimenat - jums reikia pinigų?Pinigų yra!Nukrapštykit nuo visų ministerijų prielipus,atsijokit visas tas NVO,sutvarkykit pagaliau *viešus*pirkimus,visam viešam sektoriuj palikit tiek,kiek sugeba dirbt,ir užteks ir mokytojam,ir daktaram.Dėl TV irgi paprastas ėjimas:privačias TV ignoruoti,o LRT skelbti,kad ateisiu ir EITI.O atėjus atstovėti,kaip tai daro Jakeliūnas ar Veryga.Pasiimti tos pačios LRT straipsnius *apie demokratiškus*laidų vedimus,visuomenės ugdymą ir REIKALAUTI kalbėti apie visuomenės rūpesčius.

Viena aišku,       2018-12-6 13:20

kad visiškai supuvo lietuviškos viršūnėlės. Na, dar šiek tiek ir pati nugrius.

karas tęsiasi       2018-12-6 11:29

Manau, kad turės būti dar ne vienas mitingas Lietuvoje, kol atgausime savo teises. Šiuo metu greta vaikgrobių įstatymo lygiagrečiai ta pati Šakalienė stumia vėl lietuviškos abėcėlės “praplėtimo” trimis raidėmis įstatymą, įsijungė Tapinas į “pagalbą” streikuojantiems mokytojams ir organizuoja mitingą...Turime būti labai dėmesingi ir sugebėti atskirti tikras žinias nuo manipuliacijų, nes manipuliacijų yra labai gausu.
Kas domisi, tie nesupainios Laisvosios Visuomenės instituto ir jų veiklos su Atviros Visuomenės institutu ir iš Sorošo byrančiais pinigais. Bet apie tai reikia rašyti ir kalbėti.
Ačiū p. A. Švarpliui

dainus       2018-12-6 11:01

tokios mintys ir mano galvoje,tik suformuluoti taip nemoku kaip kad autorius

Dekui       2018-12-6 10:37

UZ TEISINGAS MINTIS!!! KAD VISI TAIP MĄSTYTŲ IR ATSIMERKTŲ...IR REALIAI PAMATYTŲ BEI ĮVERTINTŲ ESAMĄ SITUACIJĄ.


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Algimantas Rusteika. Įsiklausykim, ką mums sako

Ramūnas Aušrotas. Lytiniai santykiai ankstyvame amžiuje yra gerai? Svarbu tik tai, kad jie būtų saugūs?

Lietuvos Sąrašas kviečia į forumą: nuo ko mus saugos „Laisvės patruliai“?

Kastytis Braziulis. Kodėl konservatorių siūloma tvarka yra žalinga demokratijai

Andrius Švarplys. Kaip atrodo leftistinis „atvirumas“

Povilas Gylys. Highway to hell!

Algimantas Rusteika. Beprotybė ir laimė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.