Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Andrius Švarplys. Facebookas atjungė Australiją

Tiesos.lt redakcija   2021 m. vasario 20 d. 20:09

14     

    

Andrius Švarplys. Facebookas atjungė Australiją

Australija – tai 6-ta pasaulyje pagal teritoriją valstybė, 13-ta pasaulio ekonomika, 26 milijonai gyventojų, Vakarų pasaulio, o tai vis dar reiškia – konstitucijos, demokratijos, žmogaus teisių, laisvės – saugumo bastionas Ramiajame vandenyne.  Tai štai – Facebookas atjungė visas nuorodas (linkus, profilius) savo tinkle į Australijos žiniasklaidą ir vyriausybės puslapius.

Ir žinot, kas be to yra svarbu? Kad su šiuo veiksmu apsinuogina „progresyvaus“ pasaulio veidas:
JAV Demokratų partija – rasizmas/diskriminacija – LGBT – pasaulio seksualizacija – 70–100 lyčių – Konstitucinių teisių ir laisvių neigimas – saugumo ir tvarkos neigimas – žodžio laisvės neigimas – riaušių palaikymas – rinkimų sąžiningumo standartų neigimas ir pažeidimų dengimas – migracijos privilegijavimas prieš vietinius gyventojus – „atvira visuomenė“ – globalizmo privilegijavimas prieš vietinę demokratiją – galiausiai, cancel culture ir politinė cenzūra.

Facebookas įkūnijo visą šitą politinę programą. Buvo jos lyderis ir avangardas. Dabar vis labiau aiškėja, kas slypi už šio „progresyvaus“ pasaulio.

Kai konservatoriai pirmieji pradėjo sakyti, kad konstituciniai principai ir demokratija (vadinasi, visų mūsų laisvė) yra pavojuje dėl BigTech veiksmų, tai „miegantys“ žmonės sakė: „Ai, čia kažkokios politinės kovos. Nesivelsiu, tegu sau jie kapojasi“. Kai BigTech atjungė JAV Prezidentą ir pamažu trina visą konservatizmo pasaulėžiūrą, šitie žmonės toliau galvojo: „Ai, čia nieko tokio. Pasėdėsiu, pažiūrėsiu, palauksiu“. Radikalūs leftistai netgi sakė: „Taip jiems ir reikia; BigTech turi cenzūruoti dar labiau“.

Dabar, kai Facebookas atjungia Australiją, susirūpinimas demokratija ir laisve pagilėjo ir praplatėjo. Aiškėja, kad konservatoriai buvo teisūs dėl BigTech.

„Progresyvus“ pasaulis vis labiau save diskredituoja, slenka link globalios galios monopolijos ir cenzūros. Iš pradžių Lenkija, dabar Australija tampa laisvės bastionu prieš nekontroliuojamą globalistų informacinę vadžią.

————————

Tačiau yra ir kita šio reikalo pusė. Covido pandemija, Kapitolijaus įvykiai, hate speech, fake news, dezinformacija, užsienio įtaka/kišimasis į vidinius šalies rinkimus – yra tas pretekstas, kuriuo remiantis valstybių vyriausybės gali siekti cenzūruoti laisvą internetą. Galime atsidurti tarp dviejų ugnių: cenzūruojančių globalių interneto kompanijų (BigTech) ir cenzūruojančių vyriausybių.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

msn       2021-02-22 23:27

„Disney Plus“ pridėjo turinio perspėjimą prie „The Muppet Show“ 18 epizodų pradžios, kurie platformoje pradėjo transliuoti penktadienį.

„Ši programa apima neigiamą žmonių ar kultūrų vaizdavimą ir (arba) netinkamą elgesį“, - rašoma joje.
Šie stereotipai buvo neteisingi tada ir dabar neteisingi “.

Atsakomybės apribojimas buvo įtrauktas į kiekvieną epizodą dėl skirtingų priežasčių, įskaitant tą, kai Johnny Cash dainuoja priešais konfederacijos vėliavą.

„Disney“ atsisakymas pridūrė: „Užuot pašalinę šį turinį, norime pripažinti jo žalingą poveikį, pasimokyti iš jo ir paskatinti pokalbį, kad sukurtume įtraukesnę ateitį“.

Patariamoji pastaba pateikiama po kelis mėnesius trukusios filmų ir TV programų peržiūros, ką pagal šiandienos standartus galima laikyti įžeidžiančiu.

Pakartotinai įvertinti seną turinį paskatino praėjusią vasarą vykę protestai „Black Lives Matter“. Tai sukėlė diskusijas apie programas ir filmus, pradedant „Fawlty Towers“ ir „Gone With The Wind“, baigiant Mažąja Britanija ir „Bo ‘Selecta“.
Įspėjimai dėl atsakomybės atsisakymo anksčiau buvo pridėti prie tokių „Disney“ filmų kaip Aladinas, Piteris Penas, Dama ir Valkata, Džiunglių knyga, Aristokatės ir Dumbo.

https://www.msn.com/en-xl/northamerica/northamerica-top-stories/disney-adds-content-warning-to-the-muppet-show/ar-BB1dTY6P?ocid=iehp&li=BBJDXDP

ah1       2021-02-21 21:17

armagedonas musėt. Užbanino Trumpą, užbaninio Australiją, “užbanino”
Trump Plazza https://youtu.be/xdgMUcaU8rw
45:45, griuna kaip dvyniai 9/11

Aukso veršis        2021-02-21 17:21

Zuckerberg ,kaip ir mūsų  globaliai tautinis anūkas Landsberg jau nebepaiso šalies įstatymų.Šokinėja,kaip pasiutę aukso veršiai po valstybių demokratijos pievas, trypia kanopomis konstitucijas ir įstatymus ir bado savo auksiniais ragais vargšus gyventojus.

The Epoch Times       2021-02-21 15:52

Facebook on Wednesday started blocking users and companies from distributing or viewing news content, the latest broadside in a rapidly escalating war between lawmakers and Big Tech.

Australian elected officials introduced a bill late last year that would force Google and Facebook to negotiate contracts with news publishers, in a bid to stop the technology giants from making money from the publishers’ content while paying them nothing.

Facebook said its action came in response to the proposed law, saying it “fundamentally misunderstands the relationship between our platform and publishers who use it to share news content.”

“It has left us facing a stark choice: attempt to comply with a law that ignores the realities of this relationship, or stop allowing news content on our services in Australia. With a heavy heart, we are choosing the latter,” said William Easton, managing director for Australia and New Zealand for the California-based corporation.

Easton claimed the “value exchange” between his company and publishers is actually in favor of the publishers, alleging Facebook generated 5.1 billion “free referrals” to the publishers.

While those referrals were worth some AU$407 million, the gain for Facebook from news is “minimal,” he added, without providing an estimated figure for Facebook’s profit from news.
Australians were told they can still use Facebook to conduct activities that don’t involve news reports.

Australian Treasurer Josh Frydenberg has said that for every $100 spent by advertisers in the country on online advertising, $47 goes to Google and $24 goes to Facebook.

Facebook CEO Mark Zuckerberg had tried convincing Frydenberg to oppose the proposed law but the official said Zuckerberg “didn’t convince me to back down.”

Lawmakers hope to pass the bill by the end of the month.

Google initially retaliated after the bill was introduced by burying links and search results from Australian publishers and threatening to cut Australians from using its search engine if the law moved forward.

But the California-based company, while working on pressuring lawmakers to amend the legislation, has in recent days inked deals with several news publishers.

The details of agreements with Seven West Media and Nine Entertainment weren’t disclosed, though the former was believed to be worth $30 million per year over five years. News Corp, owned by Rupert Murdoch, said it would get “significant payments” from Google over three years in a third pact.

Frydenberg said none of the contracts would be happening if not for the looming legislation.

If the law passes, it would create a framework for eligible news media outlets in Australia to enter negotiations with Google and Facebook to pay for their content. The framework would give the tech giants three months to negotiate a deal with publishers.

If no agreement is reached, then the matter can be taken to an independent arbitrator who will have the authority to mandate an agreement via “baseball arbitration.” This means both parties submit their best offers, and one will be selected.
https://www.theepochtimes.com/facebook-blocking-users-in-australia-from-sharing-or-seeing-news_3700855.html

stasys       2021-02-21 15:39

Taip Švarply,  ..‘pasubinia’ tvarkingai plauti tiek pat svarbu kaip ir nepamiršti jog rusai to nedaro o tik apsisluosto . Klauskite mano ‘urologo’ jis daug žino ir išmano apie tai .

>Taip Švarply,        2021-02-21 15:18

kas apie ką, o blusius daugiau nieko tik apie pirtį.

Leonas Vainšteinas (Leon Weinstein)       2021-02-21 15:05

668: Есть ли у Америки шанс? Есть ли шанс у нашего глобуса? Или надо искать другой?
https://www.youtube.com/watch?v=_faXZe-a8ZE

Gerai pagalvojus       2021-02-21 11:50

Kažkodėl JAV prie demokratų daugiausiai šliejasi išsigimusi visuomenės dalis. 19 a. demokratai kovojo už negrų vergiją, o Šiaurės Karolinoje jau tada klastojo rinkimus. Dabar persivertė ir pasidarė tų pačių negrų didžiais mylėtojais, tačiau rinkimų klastojimo nepametė. Matyt visada buvo tokia visuomenės dalis, kuri turi būti nenormali. Taip buvo su bolševikais ir kitais pažangiais. Čia ko gero yra vienos tautos profesionalų darbas.

Įdomu       2021-02-21 11:44

būtų sužinoti ne tik faktą, bet ir priežastis. Juk Australija yra įsivedusi labai jau ,,pažangistinių” įstatymų. Įsivaizdavau ją beveik kaip Kanadą, ir še tau…

stasys       2021-02-21 8:20

Ar tikrai A.Svarply feizbuk blokuoja australams savo socialinio tinklo prieigas ? Kazkodel netikiu ..Tai kad yra ginčų komercinio pobūdžio tarp konflikto pusių tas taip, to ginčo turiniu tampa piliečiai galbūt ..bet kuo čia dėtas D.Trump, pinigų maišas, kaip simbolis cenzūros big tech.? Kalasi daigai buržuazinio kapitalizmo žinovo , ar ne laikas būtų Tamstai imti cituoti v.kapsuka ? Daug naujo sužinotumete apie buržuazinės Lietuvos priespaudą darbininkams ir valstiečiams ano meto .smile))

<Taip-ui       2021-02-21 1:09

nerėkauk garsiai, kocerve, - baretė ant snarglio užkris… Eik saviškių maskolijomis gąsdint.

Taip Švarply,       2021-02-20 22:45

o kur pas Patį visai dingusi trečioji ugnis, maskolija?
Gal laukiam, kol iš ten ateis išvadavimas?

Al.       2021-02-20 21:51

,,ješčio rano, jieščio rano…uže pozdno.

Taip        2021-02-20 21:25

Ir tai yra labai gerai. Leftistams gal bus pamoka, kad jeigu siandien ju ir IT gigantu interesai sutampa, tai nereiskia, kad taip bus visafa. Kazkada dar visai neseniai pinokiai plojo, kai Trumpo paskyra atjunge. Jei tures proto, gal supras, kad taip gali atsitikti bet kam, net ir Parian kairiausiui leftistui, kaio kad atsitiko Australijai su ju “pazangia “ vyriausybe


Rekomenduojame

Dainius Rudzevičius. Stambulo konvencija ir jos ryšys su socialinės lyties ideologija

Ligita Sinušienė. Ar Stambulo konvencijai bebus ką pražudyti Kretingos pranciškonų gimnazijoje?

Rasa Čepaitienė. Kaukių kritimo metas

Brolis Paulius Vaineikis OFM. Šaukiu aš tautą nuodėmės užguitą

Lietuvos gyventojų nuomonių apklausa

Dovydas Norkūnas. Kaip iš tikrųjų atrodo LYTINIS ŠVIETIMAS? Kam iš tiesų reikia Stambulo konvencijos?

Brolis išsižadėjo brolio ar direktorius – pavaldinio?

Alvydas Jokubaitis. Ar Europos Sąjungai reikia šeimos? – Taip ir ne

Algimantas Rusteika. Iliuzijų pabaigos metai

Andrius Švarplys. „Influenceriai-garsenybės“ gali viešai kalbėti apie politiką, o Bažnyčia nebe?

Nuo bačkos. Andrius Kubilius: Tomai, neišsigąsk šios atakos! Tomas Raskevičius: Dėkoju TS-LKD už palaikymą. Pažadu nepasiduoti!

Konstantinas Bogomolovas. Europos pagrobimas 2.0. Režisieriaus manifestas

Pozicija, kurios nenori girdėti LGBT lyderiai. Dovilo Petkaus pokalbis su Eimantu Gudu

Kam tas „šešėlis“? Darius Kuolys: Smurtas – valdžios silpnumo ir baimės išraiška. Kad ir kokia „kieta“ toji valdžia dėtųsi

Nida Vasiliauskaitė apie Stambulo konvenciją:  dabar – trumpai, kone prieš trejus metus – išsamiai

Kun. Robertas Grigas. Kuo blogi „specialioms grupėms“ kuriami įstatymai

Algimantas Matulevičius. Negi valstybės piliečių nuomonė lygi nuliui?

Andrius Švarplys. JAV vyskupų pozicija dėl seksualinės orientacijos ir ‘gender identity’ sąvokų įtraukimas į įstatymus yra blogis

Audris Narbutas. Per Stambulo konvenciją – į melo visuomenę

Kun. Andrius Narbekovas. Stambulo konvencija – Trojos arklys

Elagu Eesti! Tegyvuoja Estija! Vidmantas Valiušaitis: Pagarbos žodis broliams estams

Rasa Čepaitienė. Kvalifikacija

Vytautas Sinica. Kaip iš Toliato pavyzdį darė

Andrius Švarplys. Priešingai – tai jūs puolate Lietuvos Konstituciją, o visuomenė reaguoja ir, beje, labai demokratiniu bei civilizuotu būdu

Lietuvos valstybės atkūrimo minėjimas – Vasario 16-osios važiuotynės

T. Elijas Leyds. Virusas, hidra ir Bažnyčia

Raimondas Navickas. „Neapykantos kalbos“ kriminalizavimo per ANK afera yra antikonstitucinė ir antidemokratinė

Audrius Bačiulis apie „Coca Cola“ kursus, kaip „tapti mažiau baltaisiais žmonėmis“

Vidas Rachlevičius. Kaukės nusimestos: kada skersime šventąją karvę?

Algimantas Rusteika. Stukačių epocha sugrįžta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.