Socialinės inžinerijos eksperimentai

Andrius Švarplys. Europos Sąjunga tapo Eurovizija

Tiesos.lt redakcija   2019 m. lapkričio 15 d. 15:08

28     

    

Andrius Švarplys. Europos Sąjunga tapo Eurovizija

Turkija jau atviru tekstu siunčia Europos Sąjungą... Po Sirijos ir Krymo su Rytų Ukraina ES yra ne milžinas molinėmis kojomis, o neįgaliojo vežimėlyje sėdintis, bet sprinteriu apsimetantis veikėjas. Įdomu, ar URM‘e yra bent vienas žmogelis, kuris bando reflektuoti šituos tektoninius lūžius pasaulio politikoje, ar vis dar giedama ta pati giesmelė „mūsų balsas kartu su visa ES yra labiau girdimas; mūsų interesai gali būti apginti tik bendru ES vardu“?

Vienas dalykas akivaizdus: ES kaip neoliberalistinis leftistinis „human rights“ projektas yra žlugęs. „Vaivorykštinis“ taikos ir žalumo pasaulis realiajame už-europiniame pasaulyje nebeveža. Nebeveža galbūt todėl, kad nėščias vyras yra ne human rights, bet beprotybė ir aklavietė. Europa paneigė savo tapatybę, pavadinusi ją imperializmu, fašizmu, rasizmu. Ištrynus kryžių ir tautą (the People) vakuumą užpildė „human rights“ ir „tolerancija“. Atgaila prieš „Kitą“ paraleliai ėjo su savasties naikinimu. Europa tam turėjo rimtą priežastį – Aušvicą, bet savinaika nuėjo per toli. Europa sąmoningai pasirinko nežinoti, kas ji yra ir kas kultūriškai bei istoriškai ją sukūrė. 40 metų dar vežė common market, nes teikė apčiuopiamą naudą. Bet jau Maastrichtas 1992 m. buvo pirmas tektoninis signalas, kad paradigma keičiasi – žmonės pirmą kartą atvirai nepritarė elitistinei eigai (nutraukė permissive consensus). Šią legitimumo krizę, žinomą „demokratijos deficito“ vardu, dar buvo galima gesinti kalbomis, konferencijomis, visokiausiais Plan D (democracy, dialogue, debate), t.y. įprastomis europietiškomis biurokratinėmis nesąmonėmis, nes tai buvo vidinis ES reikalas. (Nepaisant visos imitacijos susirūpinimu demokratija nekas iš esmės nesikeitė iki dabar. Prisimenam Airijos referendumą, atmetusį Nicos sutartį 2001 m., ir jau kitą rytą vieno ES pareigūno tezę, kad „airiai privalės perbalsuoti“... teisingai. O ar su Brexitu elgiamasi kitaip?).

Bet tada Europa dar galėjo gyventi savo „rojuje“ (Robert Kagan‘o termino prasme).

Tačiau dabar jau negali. Įvykiai 2015 m. parodė neįtikėtino masto naivumą, jei ne idiotizmą. Savinieka ir Kito „meilė“ pasiekė savižudišką lygį. Leftizmu išauklėtas politinis/žiniasklaidos elitas pradėjo kariauti prieš savo piliečius, jų absoliučiai pagrįstą susirūpinimą saugumu vadinti neonacizmu, populizmu ir islamofobija. Nelegalus migrantas tapo svarbesnis nei savos šalies pilietis. Netgi buvo pradėta slėpti migrantų nusikaltimai… Ignoruoti saugumo tarnybų įspėjančiuosius pranešimus.

Sirijos reikalai galutinai nutraukė rūbų šydą nuo nuogo imperatoriaus. Europos Sąjunga dabar yra skuduras, į kurį kojas šluostosi Turkija, Rusija ir D.Trumpo JAV.  E.Macronas yra visiškai teisus, bet mastas yra žymiai didesnis: ne tiktai NATO ištiko smegenų mirtis, Europa jau kuris laikas ištikta širdies smūgio arba dar tiksliau – šizofrenijos (ji serga identiteto sutrikimu, ji nežino, kas ji yra ir ką reikia ginti) ir kaip tikras šizofrenikas pati to nesupranta. Be abejo, Berlaymont‘e tuno kepsnys ir vynas toliau keliauja ant stalų, t.y. kasdienių darbų ir bendros rinkos aktualijų rutina nesumažina europtimizmo, judama iš inercijos ir anapus Briuselio nieko nematoma. Bet naivusis Briuselio technokratizmas negali paneigti fakto, kad ne tik neeuropietiška Turkija, bet ir vakarietiška Trumpo JAV su Europa kalba ne kaip draugai ir partneriai, o veikiau kaip priešai. Aplinkinis pasaulis mato ES kaip visiškai kiaurą, pasiklydusią pasaulyje, neadekvačią, veidmainišką, bet pamokslaujančią, nevertą turėti rimtų reikalų. Europos Sąjunga tapo Eurovizija. Nenutrūkstamu „human rights“ entertainmentu.

Europai reikia naujos koncepcijos. Bet kadangi problemos šaknis yra ne ES institucijos, o pačių valstybių viduje įvykusi leftistinė-vaivorykštinė revoliucija, t.y. žymiai fundamentalesnis reikalas nei „patobulinkime institucijas“ ar „suteikime E Parlamentui daugiau demokratijos“, tai niekas neįsivaizduoja kaip kažką būtų galima padaryti. Atstatyti autoritetą, grįžti prie klasikinių žmogaus teisių, gerbti nacionalinius demos‘us, stabdyti europinių pinigų parazitavimą, atnaujinti de Golio „valstybių Europos“ koncepciją, stiprinti ne ES institucijas, bet nacionalines demokratijas, pažaboti globlalizuoto elito galią – kryptys aiškios, bet sąlygų joms vystytis nėra, nes dabartinė ES visa apimtimi „serga“ išvardintais simptomais. Kaip galima alkoholiką pagydyti degtine?

Todėl ES laukia vis didesnis žeminimas tarptautinėje arenoje. ES ginsis. Ginsis taip kaip geriausiai moka: išrašys diagnozes visiems paeiliui aplinkui. Homofobai, diskriminacija, netolerancija, rasistai, fašistai, neonaciai, populistai, islamofobai, ksenofobai, nacionalistai. Kuo arčiau bus tolerantiškojo Europos „rojaus“ krachas, tuo aršiau bus ginamos „human rights“. Panašiai kaip didėjo buržuazinių elementų pasipriešinimas jau greitam socializmo ir komunizmo įvedimui Andropovo laikais. Galbūt tai dar neįvyks greitai. Bet to proceso simptomai yra akivaizdūs.

Europai reikia forumo, kuriame būtų bandoma rasti naują paradigmą, kurios esmė būtų tokia: bendros rinkos privalumų išsaugojimas „valstybių Europos“ rėmuose. Arba, kalbant paprasčiau, tiesiog apriboti Briuselio institucijų galią ir stiprinti demokratiją valstybių viduje. Globalizacijos nešamą naudą sukti nuo globalizuotų elitų link eilinių valstybių piliečių.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

ah1       2019-11-17 14:52

skolink ir valdyk: skolink niekuo nepagrįstas pripaišytas popieras, skolink už palūkanas visa kita tik detalės

Jules       2019-11-16 19:40

Rusijoje buvo antisemitizmas, o antilituanizmo nebuvo, kai net kalba ir raštas buvo draudžiami? Pagaliau, kiek mūsų yra pasaulyje ir kiek žydų, gal kas žino apytikslį skaičių? Kiek tautų ir tautelių buvo deportuota Sovietijoje į konclagerius, bet jos kažkodėl niekam nerūpi, kodėl? Parvusas veikė Europoje ir su Leninu, su jo Co čia, o ten kur kas kietesni vyriokai iki slaptųjų patarėjų, prezidentų ir Banko viršūnėlių bei garsių rašytojų ir žurnalistų arba dezistų, taigi. Trockis Niujorke labai prabangiai gyveno, kaip koks turčius tas ubagų gynėjas. Beje, o kiek tautelių Rusijos vienoje ar kitoje imperijoje išnyko, ką? Jos nesiskaito, tiesa?  Jos bevertės buvo ar kaip? Ir dabar nyksta, ir mes sparčiausiai nunykstame, vadinasi, dabar klesti antilituanizmas ar kaip? Tiesiog siautėja, kai mes labiausiai prasigėrę ir nunykstantys, anot kokios ten neseniai paskelbtos statistikos ir kur? Kažkokia Madame Eglė sako, kad Lietuva bus sunaikinta mūsų inteligentų rankomis, vadinasi, savo pačių rankomis mes Lietuvą pribaigsime. Kol kas mes tai tik ir tedarome.

Kartais mąstome vienodai       2019-11-16 19:29

Jules et Macron pensent la même chose, “l’Europe peut disparaître si elle ne se pense pas comme puissance mondiale. L‘Europe en état de mort cérébrale. L‘Europe est menacée de disparition géopolitique”. Su tuo tik akredituoti, valdiški, specialistai ir docentai gali nesutikti, kad neprarastų darbo ir meilužes dėl pajamų stygiaus. À quoi pensez-vous? Ką pats galvoji?

Al. Juliui       2019-11-16 19:28

Draugą Bronšteiną turbūt atplukdė ir finansavo draugas Parvusas, anot Palmaičio, keršydamas Rusijai už antisemizmą. Gal jie mano, kad atkeršyta nepakankama? Ar kad reikia praplėsti atsakovų sąrašą ? Šiaip ar taip, kažkas nori sau pajungti sau visą pasaulį. O pasaulis, kaip ir revoliucija, tik tas ko nors vertas, kuris ginasi.

to ah1       2019-11-16 18:53

Na, tai ir išsiaiškink pagaliau, kas tai padarė pirmas?

to Al       2019-11-16 18:52

Jūs gi žinote iš kur ir kam buvo draugas Trockis atplukdytas į Petrapilį su kokiu ten pasu ir iš kieno rankų, bet svarbiausi buvo ten jo palydovai, kurių niekaip neišsteni VU docentai mamyčiukams-studenčiokams.

Al.       2019-11-16 18:34

Kominternas vykdo savo permanentinę revoliuciją. Ir ne tik Europoj, o visuose Vakaruose. Keistu sutapimu, vykdomas karas prieš Vakarus panašiom priemonėm, kurias buvo numatęs Kremlius dar sovietmečiu. Ar to karo štabas vis dar Kremliuj ? O gal vis dar Amerikoj ? Ar Kinija šiame kare nedalyvauja ? Tik laukia ant kranto praplaukiant priešo lavono ? Bet kokiu atveju, jei tai ir yra Europos liga, tai kominternas tai panaudoja. Nam nado čužymi rukami nečajenno tolknut padajuščevo čelovieka. Gintis būtina. Bet ne vien nuo penktosios kolonos are savo pačių ligos.

stasys        2019-11-16 18:11

Jules norite sustabdyti ? raskite būdą kaip pagerinti gyvenimo sąlygas Rusijoje , Ukrainoje , Baltarusijoje . O ką darysime su lenkais ,latviais kurie labai sparčiai perkelia čia savo verslus ir užima tam tikras paslaugu sektoriaus nišas ..? Vilniaus problema ne gyventojai o to miesto valdžia kuri po šiai dienai nenorį aktyviau imtis pokyčiu sostinėje . Prarasti galima tik tai kas yra ne tavo o jei yra tik formaliai priklauso . Vat kaip Ukraina Krumą ..

ah1 > 2019-11-116 18:03       2019-11-16 17:32

kas ir kada dekretines atostogas įvedė besilaukiančioms moterims?; kieno dekretu buvo įsvestos dekretinės atostogos moterims?; kas saugojo darbo vietas tris metus pagimdžiusioms moterims?; kas leido moterims turinčioms vaikų iš viso nedirbti valdiško darbo?; kas įvedė pensijas ir pensijinį amžių visiems?; kas sutrumpino pensijinį amžių dėl kenksmingų darbo sąlygų?. Kai atsakysit pats sau į tai gal įžiūrėsit 50 juodų atspalvių piešiamoj juodai ant juodo

Labai klysti, ah1,       2019-11-16 17:03

kad būtent Stalinas ir Sovietija pradėjo trumpinti darbo valandas darbo klasei, juodadarbiams, ir teikti jiems mėnesio atostogas, galimybę keliauti po Europą ir atostogauti prie jūros. Neklausyk ką tie VU docentai pačiam pripliurpė - jų toks darbas slėpti Tiesą nuo runkeliokų.

ah1       2019-11-16 14:23

o kas visa to priežastis? Pasekmės be priežasties nebūna… Budizme kančių priežastis nežinojimas ir gobšumas. TSRS buvo atliekamas eksperimentas - naikinta nežinojimas įvedant privalomą mokslą ir naikinamas gobšumas - naikinant gobšų išnaudojimo laisvę ir jei būtų nenumiręs Stalinas tai jo planas trumpinti darbo valandas jau seniai veiktų - visi dirbtume net ne po 4-6 val. kaip planavo Stalinas,  o gal net po 2-3 val./ dienoje - na jei tai ne komunizmas tai rojus žemėje.

Jules       2019-11-16 10:37

Lietuvos inteligentai ir intelektualai didina imigraciją iš Rusijos, Gudijos ir Ukrainos – rengia mus tautos savižudybei. Jei ji nebus sustabdyta, neišvengiamai tapsime Rusijos Sąjungos ar Žečpospolitos teritorija – savo pačių inteligentų rankomis. Man svarbiau būtų sustabdyti tokią pragaištingą emigraciją, kur vėl Vilnius būtų jų, o mes, kaip Vilniaus juodadarbiai šiandien, sostinėje būtume priversti vėl kalbėti rusiškai. Ir nesigirti tokiu gyventojų prieaugiu. Negi Stasiukui tai tinka?

Liberalizmas       2019-11-16 9:45

reiškia stipriojo viršenybę, pinigų valdžią, finansinę oligarchiją, konspiraciją ir agresiją silpnųjų atžvilgiu ir nieko bendro su laisve ir lygybe neturi, atsipeikėk. Reiškia milijardieriaus ar milijonieriaus Pirmos nakties teisę į ubago, pavyzdžiui, kiemsargio nuotaką geram seksiukui - neteisėtų vaikų reprodukcijai, būsimų vergų atnaujinimui karo reikmėms.

STasysG       2019-11-16 9:21

Autorius klysta rašydamas: “tiesiog apriboti Briuselio institucijų galią ir stiprinti demokratiją valstybių viduje”.  Ne paprastą  demokratiją reikia stiprinti, bet “liberalinę demokratiją”. Kodėl? Todėl, kad   “modernios demokratijos teorijos orientuojasi į tokias vertybes kaip „visuomenė“, „lygybė“, o liberalizmui svarbiausios „individo“ ir „laisvės“ vertybės. Įrodinėjama, kad liberalizmui ir demokratijai būdinga skirtinga logika – demokratija labiau orientuota į KOLEKTYVINIUS sprendimus, o liberalizmas – į individualius. Liberali demokratija yra tam tikras kompromisas tarp l-i-b-e—r-a-l-i-z-m-o   propaguojamų individualių laisvių ir masinės d e m o k r a t i j o s.  Liberalioje demokratijoje išvengiama „daugumos tironijos“ grėsmės. Demokratija be liberalizmo veda prie autoritarizmo. “.

Taiklus       2019-11-16 8:45

ir teisingas straipsnis.Galima sutikti su kiekvienu zodziu ir kiekviena mintim.

Stasiuk,       2019-11-16 8:42

vėl panorai Rusijos Sąjungon su tais imigrantais iš Rytų, dėl kurių šiandien paprasti žmonės, darbo klasė, juodadarbiai, vėl kalba Vilniuje rusiškai ir ne už ilgo galim vėl būti jų(“svoji”), ane? Makronas gali vėl padovanoti kartu su Didžiuoju Trejetu kaip 1945 metais Potsdame, nemanai? ES paramą pasiglemžė buvusi sovietinė nomenklatūra (neosovietikai) su anūkėliais, CK sekretoriai, vedėjai, instruktoriai su referentais, bufetu ir autoūkiu, nežinai? Kuo buvo Karbovskio tėvelis irgi nežinai? O Seimo Prezidentas negi nebuvo Kolchozų plėtros specialistu kartu su konservatorių Laima-Mari-Lucia di Lammermoor? Su kuo gėrė ir medžiojo, kam varovu buvo irgi nebežinai, kaip ir tas konservatorių Šemetukas, tiesa?

Amžinas       2019-11-16 8:33

Galioja dėsnis, vadinamas ,,Kolchozas”,niekada neišsilaikys, kaip ir mišrainė šviežia gerai, bet rūgsta greitai.

stasys        2019-11-16 8:13

Kazį .. o kas dar yra ta asimiliacija jei ne finansinis išlaikymas iki kol taps aišku ar toks žmogus pritampa visuomenėje .? Dėl likusio sovietinio mentaliteto Lietuvoje , pas mus puikiai prisitaiko ir tie patys rusai ..  Tai juk nedaro Europos silpna , priešingai tai sprendžia tas demografines problemas kurios bus svarbios po daugelio metu šaliai . Kaip pavyzdį Jums pateiksiu ta pačia Prancūzija ... šalis purtyta gera pusmetį  geltonųjų liemeniu , turinti tokį didelį visuomenės prieaugį iš migracijos gana sėkmingai tvarkosi dėka tu , kaip pats sakote ,‘veltėdžių iš afrikos,šiaip visokio šlamšto‘ .Lietuvos laukia irgi toks likimas didėsianti imigracija , duok dieve , kad tik iš rytu ir mūsų mokėjimas tuo pasinaudoti daugeli atveju lems kaip mes ateityje tvarkysimės , kai struktūrinė pagalba ES sumenks iki siauro upelio..  o mes imsime gražinti tai ką gavome iš ES .

Dezistu dirbu LRT       2019-11-16 7:35

ir taikau runkeliams dvigubus standartus. Žodžiu, varau vėžį per TV dėžę tautiečiams už geras babkes ir okupantų man suteiktas privilegijas ir viršenybes Jūsų atžvilgiu. Macron’as aiškiai gi pasakė, kad europiečių smegenys miršta - Didysis Trejetas(aljantai-sąjungininkai) “na visotie”. Ruošiasi paradan į Maskvą Gegužės 9 dieną.

taikliai       2019-11-15 23:54

Nėra ko ir bepridurti.

kazys- stasiui       2019-11-15 22:03

O toks Es subinlaižys -stasys negali atsidžiaugti , juk niekad Es nebuvo tokia :stipri: t y niekada joje nebuvo tiek daug gėjų ,veltėdžių iš afrikos,šiaip visokio šlamšto . Kurgi jie norės palikti Es nes čia visokiems šiukšlėms gerai, dalina pinigus visokiai šušarai, kai nustekens ta šušara išsilakstys kas kur.

stasys        2019-11-15 21:10

Neblogai parašyta , panašu kad autoriui labiau sekasi rašyti plačiais mostais kai aprėpiama bent puse pasaulio .. Deja tai tik vienas požiūris jauno žmogaus kuriame dar trūksta metu išminties nespjauti ant to kas privertė N.Shruščiova atvažiuoti į JT ir parodyti visiems savo gen-seko kaliošą. Kol žmonės kalbasi patrankos tylį ..taip, matyti esme problemos ne visiems duota..todėl dauguma puolą kai užtenka atsisėsti ir į problema prisimerkus pasižiūrėti . Ne autoriau ES kaip niekad stipri , šiandiena retas putino subinlaižys svajoja ja (ES) palikti .  Nėra alternatyvu jai kol kas .

Apie Babelio bokštą seniai       2019-11-15 20:26

parašyta ir kuo visa tai baigėsi.

Taip       2019-11-15 18:54

ES savo liberalkomunistiniais potvarkiais,politiniais sprendimais pasitelkiant kosmopolitinę teisę sudaro sąlygas susikurti valstybėse narėse/pvz. Vokietijoj,Anglijoj,Lenkijoj .../ kraštutinei dešinei,fašistuojančio jaunimo grupėms.Tai politinis atoveikis ES neprotingiems politiniams veiksmams.Tad,užuot sveiko,nuosaikaus patriotinio -tautinio judėjimo vis daugiau atsiranda pavojingos kraštutinės dešinės šalininkų.

toli gražu ne su viskuom sutikčiau....       2019-11-15 18:23

pasižiūrėjus į Kinijos rezultatą ,galima drąsiai teigti ,jog komunistinės idėjos ,jų išradingas taikymas praktikoje nėra joks blogis visuomenei. Gal tai šokiruoja kapitalo valdytojus , tačiau visuomenę daugiau šokiruoja pasiekta kosminė praraja tarp tų kapitalo turėtojų ir likusios visuomenės .Išvada: visuomet laikiau ,kad sveika konkurencija (idėjiniu lygiu -taip pat ,jei ne pirmiausia) visuomenei duoda apčiuopiamą pažangą.

Na ,tai turim savo atstovus Briuselyje       2019-11-15 17:53

Qbilius ,Juknevičienė ...dar kažkas? Tegu dirba.

Velniškai taikliai       2019-11-15 17:49

Bravo, puikus straipsnis. // Laukiau, kada alkoholikas Junkeris naują butelį atsikimšdamas paskelbs, kad ES pagaliau nugalėjo komunizmas. Bet tai buvo Merkel, sušukusi “Refugees welcome”. Na, o kaip jau anksčiau esame patyrę savo kailiu, marksistinė komunistinė Eurovizija yra ypatingai brangus reikalas. Ir kruvinas. Tikrai nepanašu, kad eurobiurokratai norėtų ar sugebėtų ką nors pakeisti, tad toliau išdidžiai plauksim Titaniko kursu. Titanike Eurovizija groja, nes Vokietija vis dar pajėgia už ją mokėti. Bet ekonomistai jau būriais “džiugina”, kad visai netrukus turėsime daug pigaus tualetinio popieriaus euro kupiūrų pavidalu. Kaip ir bet kuris balius, net jei baliavoja šizofrenikai, Eurovizija turės pasibaigti. O kokia bus sąskaita? Kaip tik iš Sirijos paleidžiami ir į ES grįžę islamistai be vargo ir tų pačių “human rights” šizofrenikų remiami ES arba bent jau vakarų Europos valstybių teritorijoje galės nevaržomi paskelbti apie sėkmingai sukurtą Islamo kalifatą. Pagal dabartines tendencijas, EU biurokratai ir žiniasklaida tam pritars vienbalsiai ir su didžiulėmis ovacijomis. Juk jie ne kokie nors ksenofobai ar islamofobai!?

Šaunuolis autorius       2019-11-15 16:37

ir rašo jis vis ryškiau, tikriau, tvirčiau, vaizdžiau, nors gal kiek per žiauriai. Dar bėda - tvirto(-ų) lyderio(-ų) stygius Europoje, itin apmaudus šiuo tartum pakrikos laikmečiu. O dar autoriui privalu ruoštis debiutui politikoje namie, kur ne geriau nei ... vien ES…. Pagarbiai.


Rekomenduojame

Vytautas Budnikas. Ar mūsų Konstitucija yra neutrali idiotiškoms permainoms?

Ramūnas Aušrotas. Konstitucinės tėvų teisės interpretuojamos kuo siauriau, valstybės – kuo plačiau

Jurgos Lago ir Vido Rachlevičiaus pokalbis: Lietuva yra pasmerkta, nes valdžia nežino, kur veda, o mes nežinome, kur einame

Alvydas Jokubaitis: „Liberali demokratinė visuomenė trumpam pasitraukė į šalį“

Vytautas Sinica. Ar Genocido centro direktorių vertę politikai gali įsipareigoti, kad 1941 m. rezistencijos istorija nebus perrašoma? jos bus mokoma?

Valdo Vasiliausko replika. Šventos ateistinės Velykos?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.