Dienos aktualija, Geopolitika, Europa

Andrius Švarplys. Emanuelio Macrono žinia Rytų Europai

Tiesos.lt redakcija   2020 m. rugsėjo 29 d. 14:44

47     

    

Andrius Švarplys. Emanuelio Macrono žinia Rytų Europai

Emanuelis Macronas:
1. „Turime būti procese: pareikalauti Rusijos ištirti Navalno apnuodijimą ir sulaukti Maskvos paaiškinimų“.
Kremlius nunuodija Navalną ir pats tiria savo nusikaltimą?
2. „Reikia įtraukti Rusiją į Baltarusijos demokratizacijos procesą. Lukašenka turi pasitraukti, surengti nauji rinkimai“.
Rusija niekada neatiduos Baltarusijos (mano kaimyno suvirintojo, tarnavusio sovietų armijoje, žodžiai). Tai kviečiame Rusiją prisidėti prie taikaus, demokratinio proceso Baltarusijoje?

Abidvi Prancūzijos prezidento žinutės – dėl Baltarusijos ir Navalno – turi vieną žinią. Ji yra sena ir nekintanti Europos Sąjungos ir Prancūzijos arsenale. Dėl Rusijos nedarysime nieko; nei Navalnas, nei Baltarusija neturi sujaukti geopolitinio stabilumo rytiniame pasienyje. Galime pridėti: nei Krymas, nei Rytų Ukraina, nei Gruzija, nei…

Man atrodo, kad čia nėra visiškai jokios Prancūzijos politinės minties, įžvalgos, kažkokios super-duper geopolitinės strategijos. Greičiau tai yra visiškas bejėgiškumas Rusijos atžvilgiu, tikintis, kad pinigais, prekyba ir amžinu dialogu išlaikysime status quo, tuo pačiu aukojant Rytų Europą stabilumo vardan.

Šitas tuščias bejėgis inertiškas judėjimas, kurį matome kiekvienos krizės akivaizdoje (nelegalios migracijos, terorizmo Europoje, Sirijos, Libijos, Rusijos kgb žudynių Londone ir Berlyne, Krymo, dar anksčiau Gruzijos ir ypač Bosnijos 1992–1994 m. atvejais) yra naujoji Europos Sąjungos tapatybė. Tai tik pinigus ir prekių judėjimą pasirengusios ginti tapatybės būvis.

Politinis korektiškumas ir socialinė gerovė suėdė Europą iš vidaus. Metas apsvarstyti šitą mintį geopolitinio saugumo kontekste.

Ir dar.
Toks „mažytis“ paradoksėlis: strateginės partnerės Lietuva ir Prancūzija turi visiškai skirtingą požiūrį strateginiu klausimu dėl Rytų Europos saugumo.

Viena nemato saugumo ir demokratiniú permainų be Rusijos, kita laiko Rusiją priežastimi, kodėl šios permainos neįvyksta.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2020-10-3 8:16

Kas pazymetina, tokiais straipsniais autoriai varo sena lietuviska “zertvos sindroma” tipo mes geruciai, mus skriaudzia , o niekas nenori musu ginti. Kokie didvyriski musu partizanai, va kovojo, va vieni ir tie sikniai mums nepadejo.
Asmeniskai partizanu nelieciu. Asmeniskai tai pasisvente zmones nenoreje gyventi vergijoje (visumoje tokie).
Taciau geopolitiniu poziuriu Lietuva , atsip, p-duku samburis kuris itikejes ,kad jam visi aplinkiniai skolingi.
O reiktu snarglius po nosimi nusivalyti ir daryti taip, kad musu formaliems sajungininkams butu INTERESAS ginti mus kariniu poziuriu tame tarpe taip pat. Tai nereiskia ,kad jie sau kenks del Lietuvos (tokiu atveju) bet vaidmeni daugiau negu ismatu eketeje(kuri dabar turime) skirs.
Mazu maziausiai Lietuvai reiktu siusti savo karius dalyvauti kitu saliu karinese misijose.Rotaciniu pagrindu, kad karininkai ir eiliniai (specialistai) paragautu karo ir moketu karo taktikos. Kaip minejau: Prancuzija Malyje kariauja ir jai kariauti ten be galo brangu. Kiekvienas zmogus reikalingas. Negali rast Lietuva bataljono padeti prancuzams? Ziurek ir Makaronas “bazara filtruotu” ir primestu ar verta su Lietuva pyktis. Vesti tokia politika reikia tureti stipria kariuomene. Kur zmoniu paimti? Juk nesa kudasiu nors kiek nuovuokesni. Kodel nesa? Todel ,kad nera elitu rotacijos (visuose lygiuose), darbininku vaikas tapti ponu Lietuvoje negali. Pono veta uzrezervuota pono sunui.TASKAS.
Tad Lietuva del vidines socialines sanklodos NEPAJEGI vesti tokios politikos.Kas belieka? Teisingai - tai ka turime dabar: sh. eketeje vaidmuo ir prostitucija.
Ir Svarpliu inkstimai: “mus vel isduoda.”

Gordonas       2020-10-2 21:27

Капитан 1-го ранга ВМС США Табах. Путин, Трамп, Россия, Крым, Донбасс, НАТО, Беларусь.
https://www.youtube.com/watch?v=f9lnSp93GMo

Dzeikas       2020-10-2 20:57

Zemynai:
Zino istorijos santrauka, kuri be Sapokos pasakaiciu atrodo mazdaug taip:
Gyveno ant Baltijos krantu aisciu gentys ant tiek atsilikusios, kad zemdyrbyste tepajege uzsiimti ekstensyviai(nualina zeme - kitur persikelia), medziodavo daugiau. Kai savo zveriena suvalge eme rengti plesikiskus zygius pas kaimynus. Tie(lenkai) neapsikente pasikviete kryzininkus. Tie nudroze baltu gentis , bet gudriausia , lietuviai, apsimete esan “krikscionys” ir pasizadejo tikejimo broliu nebeplesti daugiau. Po keliu simtu metu taikaus sambuvio, nususino savo valstybe ir buvo paimti globon Rusijos , vokieciu ir “rytu vokieciu”(austru t.y.).
Pasindaudojen I PK “kipiezu” vietiniai pusponiai suklijavo kazkoki darini , ne tai valstybe, ne tai vokieciu vasala sokinejanti nuo vieno kaimyno prie kito ir nezinantys kuriam stipriau subine palaizyti. Apsimete demokratija, bet veliau spjove ant siu zaidimu,pasistate diktatoriu , kuris kiek patriotiskai pasiskeryciojes dejo i kojas (su valstybes izdu). Po 50 metu Rusijos okupacijos vietiniai komunisteliai pajute pinigu kvapa ir proga atsikratyti reikalo moketi Maskvai baksisa, vel apsimete demokratija ir suklijavo valstybe taip tycia moralios politios pagrindu. Na kaip eiliniai sikniai ir siaip kokie Afrikos p-kai a le Centrines Afrikos Imperijos “monarchas” Bokasa. Vienzo, nori kad mes juos stoguotume uz aciu, nes rusu chamai vel jiems subine grasina atspardyti ir atimti ka tie prisivoge.
Va tokia “spravke” gavo Makaronas is savo Uzsienio analitikos ir zvalgybos centro. Ten zodziu i vata nevynioja , o raso kaip yra.

ah1       2020-10-2 20:40

žvilgtelikit į suformuotą vėliavų trikalorų  paskirtį valstybėms dėl suvokimo kas kokiai valstybei paskirta paskiriant atitinkamą trikolorą, o konkrečiu Baltarusijos atveju į  balta žalia raudona

Tvankstas       2020-10-2 19:22

Rusija ne problema - skaitykite Eskobaro sūnaus atsiminimus, yra lietuviškai, labai aiškiai pasakyta - Kolumbijos narko baronas metų metais kiekvieną savaitę lėktuvu pristatydavo 800 kg kokaino į Majamio oro uostai tiesiai DEA (kovos su narkotikais departamentui) platinimui po JAV.
Manote, kad Rusijoje, Italijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ar Lietuvoje kitaip ?

Rusija nebe problema       2020-10-2 17:06
GABRY, KONSERVATORIAI BLOGAI BAIGSIT,...       2020-10-2 12:37

KONSERVATORIAI, BLOGAI BAIGSIT!
PAGOGLINKIT ŠIANDIENOS STRAIPSNĮ “Niujorko teismas įpareigojo buvusį „Snoro“ administratorių Simoną Freakley pateikti slaptus dokumentus apie banko uždarymą Paryžiaus arbitražui”.
O KREGŽDUTĖS TAI APSIŠIKĘ!

žinia pašvinkusiam makaronui ir jo šeimininkams       2020-10-1 20:01

gražių paveiksliukų galerija:

http://www.liaudiesmenas.livejournal.com

mykolas       2020-10-1 19:39

ačiū autoriui, ačiū ir Tvankstui, priminusiam Giedraičių - Širvintų mūšį.

Michailas Velleris       2020-10-1 18:21

Мировая революция в США: бороться или спасаться? - Веллер 23 09 2020
https://www.youtube.com/watch?v=dNn6i2PNC1I

to Linija tolia       2020-10-1 17:35

Esi Ilya Grigoryevich Ehrenburg’o žmonos tolima giminaitė - Mechlis’aitė?

Linija tolia       2020-10-1 11:41

ne(P raidė)izet, sidet ticho ...

Bet mus       2020-10-1 10:37

okupavo lenkai - strateginė partnerė, o ne prancūzai. LDDP, kolchoznikų ir Kubiliaus numylėtinė.

Tvankstas       2020-10-1 8:03

Aštunta diena yra Apipjaustymo diena, tai Vilniaus apipjaustymas nuo Lietuvos labai dera kaip susitikimo proga Prancūzijai atlikus juodą darbą prieš 100 metų.

Tvankstas       2020-10-1 8:01

Po 8 dienų bus 100-osios metinės Suvalkų sutarčiai (1920.10.07), o spalio 9 diena bus Vilniaus okupacijos diena.
Tai viskas politkorektiška, tą savo susitikimu pažymėjo Emanuelis Nausėda.

Tvankstas       2020-10-1 7:55

Mus valdo oligofrenai.

Buchenvaldo žmoną        2020-10-1 4:47

pažįsti, o va Naftaly Frenkel žmonos kažkodėl nepažįsti, kodėl? Jagodos irgi, kodėl! O Mechlis žmonos irgi nepažįsti, tiesa?

Taip,        2020-10-1 4:41

Karo nugalėtojai privertė ubagyną muses gaudyti, bet Kapsukės prapiesoriai ir absolventai, mokslo pirmūnai kaip Žirikas, mano kitaip. Jie iš 6 net 3 atimti negali, bet kliedi apie Laplace transformacijas.

muahaha       2020-09-30 21:41

Patiko blefas nuotraukoje. Antveidis gali sulaikyti daleles iki 5 mikronų, korona viruso dydis yra 0,02 - 0,07 mikrono, tskant, antveidis yra žvejų tinklas musėms gaudyti. Muahaha.

O as apie Grybauskaite       2020-09-30 21:04

Kuo daugiau atsimenu prezidentes (dabar pensininkes) Grybauskaites kalbas ir veiksmus per praejusi jos valdymo desimtmeti, tuo simatiskesne man ima atrodyti naciu konclageriu Buchenvaldo ir Maidaneko komendanto zmona, psichopate ir sadiste Ilse Koch. Ji tik daresi suvenyrus iš nužudytų kalinių odos su išskirtinėmis tatuiruotėmis. Del jos žiaurumo kalinių atžvilgiu, jie ją vadino „Buchenvaldo ragana“ „Buchenvaldo žvėris“, „Buchenvaldo karalienė“, „Raudonoji Buchenvaldo ragana“, „Mėsininko našlė“ ir dažniausiai „Buchenvaldo kalė“.

Žemyna       2020-09-30 18:52

Mūsų svečias ŽINO 20 a. mūsų istoriją, t.y., GIRDĖJO apie tai. - Prieš išvykstant patarėjas užsiminė?..
Žinoti ir pačiam visa tai atlaikyti - ne tas pat.

Anot Bideno,       2020-09-30 15:22

valstybes valdo klounai - Putino šuneliai ir Covid’as. Vienas toks iškart po rinkimų Lietuvoje žada skelbt Covid diktatūrą.

Tvankstai,       2020-09-30 14:41

dovanas Lenkijai pirmiausia rengia Anglija - amžinoji Rusijos sąjungininkė ir gelbėtoja.

Foks        2020-09-30 14:15

Trampo - Baideno pirmieji debatai:

First Trump-Biden presidential debate moderated by Fox News’ Chris Wallace
https://www.youtube.com/watch?v=2TTtlFpM5Ss
https://www.youtube.com/watch?v=i8Ks28u75yk

Tvankstas       2020-09-30 14:08

Prancūzija gali ką nors gero duoti Lietuvai, ar palinkėti gero ?
Prisiminkime, kai po Giedraičių - Širvintų kautynių Lietuvos kariuomenė veržėsi į Vilnių, tai Prancūzijos diplomatai, kariuomenės atstovai gulėsi KRYŽIUMI - neikite lietuviai į Vilnių, išspręsime taikiai.
100 metų neužteko atsiprašyti už didžiąją Prancūzijos apgaulę Lietuvai, tai dabar reikia priimti labai atsargiai ir žodžius, ir veiksmus - kas galėtų paneigti, kad nėra ruošiama dar viena dovana Lenkijai ?

Kis       2020-09-30 14:00

noriu paporinti ponui ALFONSUI.rusija tai ne Sojuzas,jie net padoraus “novicioko"nepagamina,o corono virusa “gydo"vaistais nuo trydos?Juk kasdiena apsikrecia zmoniu daugiau ir Maskvoje.Gal kazka pasako virs 8 tukstanciu apsikretusiu,ne ne Tolimuose ar uz uralo,cia maskvoje.Kas gali eiti dalinti pasauli su neigaliais?Apie macrona nera kas rasyti,tai berniukas patarnaujantis Putinui,kodel ?Manau kad yra ir atsakymas.Rusijos rublis kosmarina,net tada kai vyksta JAV prezidento rinkimai?Idomu?Domekis savo kaimynais,jeigu moki rusu kalba,ji mums dar aktuali.

habilitās       2020-09-30 10:35

Tai tik parodo koks „biednas“ užsienio politikoje yra G. Nausėda. O apie geopolitiką viską parodo darbai, o ne tai, kas ką pasako.
Kremliaus samdiniai numušė Malaizijos lėktuvą, užgrobė dalį Ukrainos, Briuselyje į darbą paleidžiami liežuviai, o Vokietija tiesią antrą dujotiekio liniją iš Rusijos. Kas vyksta Lietuvoje? Siuvamas naujas „kitelis“ eurosajunginams antpečiams. Kiekvienas geopolitikos dalyvis atlieka savo nuogo karaliaus vaidmenį.
Kas lieka tautiečiams?! Įsijungti LRT ir pasiklausyti „neįkainuojamų“ žinių arba perjungti TV kanalą ir žiūrėti nesibaigiančią reklama. Trečiasis pasirinkimas – kaip tame paveikslėlyje prie A. Rusteikos straipsnio.

staska       2020-09-30 9:26

nagi ,nagi -tai kokie gi strateginiai Lietuvos energetikos interesai tavo proteliu? Gal gali “pasmulkinti”( matosi ,kad “paklodes” jau įsisavinai ,taigi - varyk,bet nors iš esmės ). Staska ne skaitytojas.Staska - rašytojas ,ania ?

stasys       2020-09-30 6:58

M vizitas į Lietuvą labiau priminė didelį grąžų renginį , kai susirinkusios visuomenės aukštumos bando suspindėti gražią nuotaika . Vargiai ir ta Macrono vizitą pavadinčiau reikšmingu Lietuvai , vargiai pats Macronas nulipęs lėktuvo trapu taip galvojo . Tai labiau priminė duokle statistikai rodančiai jog pats Macronas dažniau lanko Maskvą ir jos šeimininką Putiną ir visiškai neranda laiko grįžtant aplankyti viena kita mažiau reikšmingą ES bendrijos šalį. Aš tiesa sakant nesidomėjau iš kur prieš tai , kai nusileido Vilniuje,  pakilo Macrono lėktuvas ..bet atkreipiau dėmesį į laiką kad visa diena trypiant žiniasklaidai , pagaliau visiems palengvėjo dobriai po pietų . Gal tokios smulkmenos nėra įdomios mėgstančiam plačiais mostais irkluoti geopolitiniuose vandenyse autoriui bet jos atskleidžia busimą,  galimą turinį tokio vizito . Valdovu rūmuose buvo surengtas didelis balius kuris kaip tyčiomis randasi tik kelį žingsniai nuo naujai kvepiančio Kempinskij viešbučio. Sutykite patogus sutapimas Lietuvai kuris sako jog busimi Lietuvos aukšti svečiai galės taupyti laiką ir į pokylius jau nesivarginti ilgai ruoštis valdovu rūmuose. Įsispyrei į Kempinskij viešbučio tapkes ir tik šlept ,šlept per Gedimino a. Keista buvo matyti taip skubančia į pokylį D.Grybauskaitę o apie V.Adamku va ir niekas nepagalvojo . Gal tiems pokyliu ‚greitukams‘ Valdas Adankus yra per lėtas ir matyt negali taip greitai jam susiruošti ir per Gedimino a. ‚skuosti‘ . Trumpų distancijų sprintas nepatogus ir Lietuvos Premjerui . Tai koks tada ten pilvu kimšimo konkursas vyko Brazausko Valdovu rūmuose ?
Kokios temos buvo liečiamos prie stalo ir ka gero nuveikė Macronas su žmona viešėdamas Lietuvoje , iš lietuviškos žiniasklaidos puslapiu ? Be to kad sostinės grietinėlė plačiai apkalbėjo Lietuvos Prezidentienės apdaru pokyčius ..sulaukiau tik vieno . Žinia perduota Lietuvos Prezidentams , jei ta žinia apetito nesugadino baliuje ji matyt buvo perspėjamojo pobūdžio . Dar iš seno yra įprasta jog geras žinias į Lietuva atveža Merkel ir Popiežius o va instrukcijas ne tokioms ši karta jau Macronas . Nuolaidu iš Putino nebus ,Baltarusija ir toliau bus lukašenkiška ir vieno ko sulauksime tik putiniškos demokratijos joje .Peržengti tu putino interesu rubežiaus negalima , bet savame kieme rėkauti ir triukšmauti tais klausimais leidžiama . Apie tai byloja tie šykštus Prancūzijos Prezidento pareiškimai po didelių pažadu viską padarytį kas įmanoma viešniai iš Baltarusijos .  Balius baigtas ..kas plaus indus ? Manau kd po tuo šurmuliu nepavyko nuslėpti didelio nusivylimo Lietuvai .Bet Lietuva ir čia pasiekė savo .Tapo aišku jog jokios suverenios Baltarusijos, kaip valstybės ,nebus . Lietuvos paskelbtos sankcijos Lukašenkai atneš nuostoliu pačiai Lietuvai , bet apgins Lietuvos interesus energetikoje , neįsileidžiant Astravo elektros. Tos AE paleidimo šventė nukelta į pavasarį, kai dulkės nusės o Lietuva nuspręs ka daryti su jos pačios planais spartinant darbus atsijungiant nuo rusiško elektros brel žiedo .

Dzeikas       2020-09-30 5:07

Mieli Lietuvos zmogai, Prancuzijos prezidentas ir Prancuzija NIEKO jums neisipareigojusi ir nieko neskolinga ir ant jos penio jus i roju neijosite. Savo gynyba pirmiausia privalote rupintis patys, tada kazkas kalbes su jumis rimtai, o kol kas kalbekites su musu durininku apie grazu ora.
Rupinates gynyba? Sako auksiniu , su rytietiskomuis graviuromis muskietu nusipirke rumu gvardijai, tiesa? prancuzija veda sekinanti kara Malyje. Kiek Lietuvos kariu padeda Svetimsaliu Legionui? Ne uzsiverbave jame, bet prisiekusiu Lietuvai? Sakote net 3…?
Bijau , mieli Lietuvos zmones, kad josite i roju tai tikrai. Tik ne ant to penio ir ne taip, kaip isivaizduojate.
Be to ka jums ginti? Itakingu ponu teise zaginti jusu mazametes dukras? Gera zinia: Rusijoje vaikus zaginti bent formaliai “bezpredielas”. Yra apie ka susimastyti.

Europos kariuomenė       2020-09-30 4:56

neišvengiama, kai Vokietija taps laisva, o kol kas jums leidžiama bludyti akademiniame vasalitetų ligmeny.

Paulius       2020-09-30 4:30

kodėl nėra jokios „geopolitinės minties“? sakyčiau yra stabiliai ir sąžiningai kartojama „geopolitinė mintis“, kurios visais būdais stengiasi „nepastebėti“ Lietuvos „politinis elitas“ - „Rusija yra stabili Europos geopolitinės konsteliacijos dalis ir bet kokios slinktys yra nepageidautinos“. o ta pozicija žiauriai disonuoja su Lietuvos komsomolcų ir neochunveibinų deklaruojama „vertybine politika“ sukeldama jiems šiokių tokių nepatogumų (bet kadangi jie yra susiję tik su formos klausimais, tai, aišku, nėra reikšmingi)

Kisa,       2020-09-29 21:12

o jūs iš kur atėjote?

Kaip yra?       2020-09-29 20:57

O nezymetu sunkvezimiu kolona is Maskvos jau atvaziavo? Gal pasiklydo? Linkevicius sake, kad dar rugpjiucio 12 d. Minskan isvaziavo. Tikiu Linkeviciumi.

Kis       2020-09-29 20:19

abu prezidentai parejo is banku,ju morale viena-tarnauti pinigu kapsams.Macronui rinkimai,jo partija nuosmukyje,tad irgi galvos skausmas.Macronas cia atvyko ne susitikti su Nauseda,jis atvaziavo pasakyti tet-a-tet,kad nustotu musu Gitanas vares “savarankiska “politika.Rusijai netolimas kirdyk,jau siandiena pinigu nera,o skolas reikes moketi,Bidenas laimes,verkiant reikia ,kad europa nuimtu sankcijas.Ruseliai Macrona paskelbe per visas medijas,kaip bosa europai,apie Anka ne zodzio,tad bosas isijautes i ta role.Ziurekite kaip pasikeis musu vado retorika.Baltarusijos likimas rusijos rankose,tas pats emanuelis pareiskes,kad europai uztenka vienos Ukrainos.Duodu(neturiu ka),kad europa sankcijas rusai neskirs,o jei paskirs,tai kazkokiam daktariukui uz tai ,kad nesugeba net nunuodyti Navalno.

to Žodžio laisvė...        2020-09-29 20:04

Bet užtad Amerika labai arti. Kai legendinis USA generolas George Patton išsižiojo, kad reiktų iš Stalino Rusijos nagų išvaduoti Rytų Europą - tuoj buvo nukeptas(susprogdintas ir ligoninėje numarintas tyčia). Jo viršininkas tapo Amerikos prezidentu, nežinot? Šiaip, Kapsukėje dar ilgai nebus dėstoma XX amžiaus istorija, ypač Antrojo pasaulinio karo, apart mitologijos. Bandė Tiesą pasakyt prezidentas J.F.Kenedis ir apriboti Banko galias - bendromis Sovietijos ir jėgomis Amerikoje pastangomis irgi buvo nudaigotas, kaip ir Pirmasis USA Gynybos ministeris, kartu su Kenedžiu lankęs nušluotus nuo žemės paviršiaus su žmonėmis Vokietijos miestus. Dabar jo sūnėnas neseniai Berlyne irgi rėžė Tiesą apie Covid’ą, o policija gerai prilupo, atėjusius jo pasiklausyti. Nieko naujo.

Prašalietis       2020-09-29 19:30

Liaudies patarlė sako: pakliuvus į gausią kvailių kompaniją naudingiausia yra taip pat apsimesti jei ne kvailiu, tai puskvailiu. Po Makrono eilinio Putino pakvailinimo su Novičiokų nuodijimais"reikia pareikalauti Rusijos ištirti Navalno apnuodijimą”. A. Švarplys “protingiau” pavaro-“Kremlius nunuodija Navalną ir pats tiria savo nusikaltimą?”. Kvailių ir puskvailių patriotinė savybė yra niekada nieko neprisiminti. Specialistai sukūrę šias dujas vienareikšmiškai daug kartų sakė, kad kovinių nuodingų dujų Novyčiokas mažiausia dozė buvimas žmogui ir aplink esantiems yra šimtaprocentinė mirtis per kelias minustes. Anglijoje Skripalių atveju anglų tyrėjai dar vaidino vaikščiodami su apsauginiais kostiumais nuodijimo kovinėmis rusiškomis Novičioko dujomis ataką, kurios niekaip nenugalabino Skripalio.  Merkelė po 20 metų žmonių akyse vakarietiško Putino kvailinimo nemato reikalo net ir vaidinti Navalno “nuodijimo” Novičioko kovinėmis dujomis spektaklio su apsauginiais kostiumais ir kitais spektakliniais dalykais. Per 30 metų “vakarietiškai sucivilizavusiam” Švarpliui yra aiškiau nei Makronui, tik jis iki"Kremlines detales” droviai nutyli, kad išėjęs iš Kremliaus Putinas, kad niekas jo nepažintų persirengė KGB kapitono uniforma ir Tomske nuodijo Novičioku Navalną. Merkelė po kelių parų parsivežusi Navalną į Vokietiją pamatė, kad Navalnas buvo nuodytas tikrai tomis pačiomis baisiomis kovinėmis Novičioko dujomis nuo kurių niekaip nuodijami visokio plauko rusiški pseudopatriotai niekaip nenumiršta. Didvyrių žemės Lietuvos pralaimėjimų nepatyriusiai šiandieninei šauniajai armijai laikas būtų padėti “geopolitinį tašką” Putino siautėjimais su Novyčioku, kaip ir “nebaigti grąsintis ateiti ir niekaip neateiti okupuoti Lietuvos”, jo “daromai betvarkei” Sirijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje, Kalnų Karabache ir t.t. ir, plojant Švarpliui, Grigui, Lansbergiui, Grybauskaitei ir t.t.,išsiritinti 5 vokiškas haubicas 20 km nuo Rusijos sienos, visa haubicų galia pykštelti 40 km atstumu Rusijos pusėn ir tokiu būdu Putino Novyčiokiniam “bespredielui padėti galą”. Lietuva, JAV ir visas civilizuotas vakarų pasaulis bus “išgelbėtas”, kaip bus išgelbėti rusiški, baltarusiški ir visokie kitokie esami ir būsimi provakarietiški “patriotai” nuo patiriamų putininių nuodijimų Novyčiokų, po apnuodijimo mirties laukimo ir nesulaukimo, nuostabių vakarietiškų gydymo procedūrų, reabilitacijų ir tolimesnės nežinomybės… Kur yra šiandiena Skripaliai nei kas matė, nei girdėjo, nei kam yra įdomu kur šis parsidavęs vakarams agentas, atsėdėjęs ir paleistas iš Rusijos kalėjimo iškeistus jį į Rusijos šnipą, po Novyčiokinio nuodijimo kur nors egzistuoja ar jo seniai iš vis nebėra.

Žodžio laisvė...       2020-09-29 19:26

Savi marškiniai arčiau kūno.Per toli Paryžius nuo Rytų Europos,kad geriau matytų
kas čia darosi.Jam ir nerūpi baltarusių bėdos.Tuščios kalbos ir pažadai.Prie ko
čia Navalnas Lietuvai ir Baltarusijai?Navalno šalyje irgi su valdžia netvarkoje.
Kremliaus šeiminikavimas be galo ir be pabaigos su konstituciniais reveransais.
Diktatoriai visur vienodi.Ar senai Maskvos gatvėse buvo linčiuojami žmonės net su nagaikomis.Ar nagaikos susidėvėjo?Putino veiksmai tokie patys,kokius daro Kruvinasis
Tarakonas.O va kaip šį padarą iškrapštyti iš aukšto posto tai ir ES garbės ir valios
galios veiksmingumas.

T0mas J. -> Al.       2020-09-29 19:10

Ne naujieną pasakei, ir vaikai žino kad pinigai suteikia galios.

Al. Tomui       2020-09-29 19:05

Makrono šeimininkai siekia ne pelno, o galios. Pelnas tik priemonė.

Al.       2020-09-29 19:04

,,Šitas tuščias bejėgis inertiškas judėjimas, kurį matome kiekvienos krizės akivaizdoje.” Nevadinčiau to inertiškumu - Prancūzija ir Vokietija labai stengiasi, kad į Europą būtų privežta arabų, kad būtų visuotinai įtvirtinta genderinė programa ir kad valstybių suverenumas pamažu ištirptų atnaujintoje Šventojoje Romos imperijoje (tik nebe krikščioniškoje, o komunosatanistinėje).

T0mas J.       2020-09-29 18:53

Makronas tarnauja turtuoliams, tai akivaizdu. O turtuoliai visada vadovaujasi ne vertybėmis, o vien pelno siekimu. Bet kokios sienos ar sankcijos trukdo verslui, kenkia pelnui.
Verčiau pakalbėkim apie Prancūzijos kolonijas Afrikoje, kurių plotas - didesnis už ES teritoriją. Ar būtume nepriklausomi, jei Kremlius nebūtų išvedęs kariuomenės iš okupuotos Lietuvos? - Prancūzija iki šiol neišvedusi kariuomenės iš šalių, kurias kadaise užgrobė: Malio, CAR, Čado, Nigerio, Gabono, Dramblio Kaulo Kranto. Jungtinė Karalystė pasitraukė iš ES, Vokietijos lyderė Merkel nueina nuo scenos, - Prancūzijos vadovas siekia tapti visos ES lyderiu, teisingai įžvelgdamas kad tam dabar labai tinkamas laikas. Dėl to ir atvyko – užsitikrinti palaikymą. Labiausiai Makronui reikia palaikymo steigti Europos Ginkluotąsias pajėgas - tada visos ES lėšomis būtų išlaikoma Prancūzijos okupuotų teritorijų apsauga. Pradžia tam jau yra - Lietuva jau keli metai prisideda prie to karine jėga.

Deja       2020-09-29 18:45

patinka kam ar ne, bet prancūzai ir Macronas žiūri toliau ir mato daugiau. ES negali amžinai būti kampininke JAV saugumo politikoje ir priklausyti tik nuo jos geranoriškumo ar valios. Tai neleistina. Lenkija, kuri 1939 priklausė nuo karinės sąjungos su britais-prancūzais buvo sumušta per tris savaites. 19140 grguže-birželį, kai Prancūzija priklausė nuo Britanijos karo pajėgumų, vokiečių buvo sumušta per šešias savaites… Pietų Vietnamas, kuris taipogi savo saugumą buvo patikėjęs JAV jau seniai išnyko iš pasaulio politinio žemėlapio. Pagaliau Ukraina, kuri po 1993 liko priklausoma nuo JAV išorės saugumo garantijų šiandien sėdi be Krymo ir Donbaso ir vilties juos atgauti… Taigi ES privalo savimi, savo saugumu pasirūpinti pati. Ji negali pasiklauti vien tik JAV ir likti priklausoma nuo amerikiečių prezidentų politinės valios. Priešingu atveju ji tiesiog neišgyvens ir taps grobiu išorės jėgoms. Situacija pasauly klostosi taip, kad amerikiečiams tenka rimtai rūpintis savimi, o ne Europos reikalais. JAV gali būti puikus sąjungininkas ES ir išs tandemas išties gali likti neįveikiamas ilgus metus.

Lengvų kelių nėra.       2020-09-29 18:24

Jau dabar žmonės nenori dirbti,o jei dar labiau integruos?Macronas nežino vieno,-kas yra sąjunga,tikra sąjunga ir jos kainos.Jaunas ir nepatyręs.

Autoriui       2020-09-29 18:02

Ne “Politinis korektiškumas ir socialinė gerovė suėdė Europą iš vidaus”, o suės Covid’as - Pasaulinės vyriausybės statybos.

p.Alfonsai,       2020-09-29 18:00

tebeskaitai modifikuotą TSK(b)P istoriją - sprendi iš karo nugalėtojų pozicijos, praėjus jau tiek daug metų po karo?

Alfonsas       2020-09-29 17:36

Po JAV prezidento rinkimų ir p.Makrono pasisakymų Rusijos ir Baltarusijos klausimais.manau.kad prasidės Europos dalybos įtakos sferomis tarp JAV ir Rusijos,kad subalansuoti karinį ir ekonominį potencialą prieš Kiniją


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika: Ponai mieli, patys išsidūrėt – niekas atviroj erdvėj renginių dalyvių skaičiaus nebereguliuoja

Ką apie vaikų skiepijimą sako mokslas – Nidos Vasiliauskaitės parinkti skaitiniai tikintiesiems Mokslu

Vytautas Sinica papunkčiui: Žygimantas Pavilionis prieš Lietuvą

Tomo Baranausko įžvalga apie I. Šimonytės naująjį gerovės receptą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip – reikia ruoštis (II)

Kęstutis Girnius. Referendumas – tautos valia ar demagogų įrankis?

Robertas Grigas. Pasirodo, yra dar ES šalyse parlamentų, atstovaujančių savo tautų interesams!

Birželio 14-osios naktis: nukryžiuoti vaikai

„Neteisingi“ tekstai, kurie „teisingai“ valdžiai sukelia konvulsijas

Iš propagandos frontų. Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas: šeimos yra visi – tiek tos pačios, tiek skirtingos lyties sąjungą sudarę

Nida Vasiliauskaitė. Ko bijote? Jų?

Algimantas Rusteika. Gal pabandom niekur nebebėgti?

Vygantas Malinauskas. Iš tėvų valdžios išlaisvinto vaiko interesas

Vytautas Radžvilas. Nesibaigianti tremties Golgota

Vytautas Sinica. Kas priešina visuomenę?

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Visiškas teisinis nihilizmas

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas: Vienykimės!

Lietuvos Šeimų Sąjūdis: pranešimas dėl birželio 15–16–17 dienomis įvyksiančių protesto akcijų

Ramūnas Aušrotas. Ką reiškia SAM paskelbtas vaikų nuo 12 metų skiepijimo vajus ir manipuliacijos įstatymo tekstu?

Ką šiandien žinome apie tremtis? Dovilo Petkaus pokalbis su prof. Rasa Čepaitiene

Krescencijus Stoškus. Maršas, apnuoginęs realybės absurdą

1941 m. Birželio sukilimo 80-metį pasitinkant. Valdas Vasiliauskas: Idėjinė A. Sniečkaus klaida

Kviečiame į parodą „Pirmasis masinis trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

Vidas Rachlevičius. Aš su siaubu laukiu naujų rinkimų

Vaidotas A.Vaičaitis. Šeima, partnerystė ir Civilinis Kodeksas

Vidmantas Valiušaitis. Pasiuntinys, kurio neatpažino. In memoriam Stasys Lozoraitis (1924–1994)

In memoriam Marcelei Kubiliūtei (1898–1963): ar atsirastų Vilniuje paminklas pačiai iškiliausiai Lietuvos Moteriai, Tautos sukilimo dalyvei?

Zigmas Tamakauskas. Atminties išsaugojimo paminklas

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už šeimą

Lietuvos advokatūros pergalė prieš STT: slaptų pažymų eros pabaiga?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.