Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Dviejų Lietuvų ideologema

Andrius Švarplys. Dvi Lietuvos ir jų kandidatai: vienas – apie esmę, kitas – apie nieką

Tiesos.lt redakcija   2018 m. rugsėjo 17 d. 22:46

24     

    

Andrius Švarplys. Dvi Lietuvos ir jų kandidatai: vienas – apie esmę, kitas – apie nieką

„Praktiškai mes nebekuriame bendro gėrio valstybės. Politinis elitas gyvena Europos ir Eurazijos sostinių veidrodžiuose, stambaus verslo užsakymuose ir iš tikrųjų politinis elitas gyvena sau. O visi kiti piliečiai taip pat yra palikti sau. Taip yra sukurta dviejų gyvenimų Lietuva, dvi sanklodos ir jau dabar net dvi priešiškos stovyklos. ... kalčiausias dėl Lietuvos išsivaikščiojimo yra neoliberalizmas. Reikia iškelti vėliavą ir pasakyti: Lietuva yra čia, nėra globalios Lietuvos. Globali Lietuva išnyks tą pačią akimirką, kai Lietuvos neliks čia“ (A.Juozaitis).

„Mano, kaip Prezidento, funkcija būtu vienyti tas susiskaldžiusias politines grupuotes, skatinti dialogą, būti tuo balansu – tiltu tarp skirtingų nuomonių“ (G.Nausėda).

Na, tai tuo viskas ir pasakyta. Vienas – apie esmę, kitas – apie nieką.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

wwwe       2018-11-5 3:51
Dzeikas       2018-09-20 20:21

E951,lyginti Nauseda su Adamkumi tas Pat kaip lyginti nuplikusia galva su Pats zinote kuo.Adamkus elgesi istatymo remuose , jeigu tauta negali nuo laizymo ponams atitrukt , tai prezidentas negalejo padet.Bet bis Nord situacijos nekomplikavo…

Kodėl Nausėda limpa prie konservų?       2018-09-18 23:10

Konservatoriai derinasi prie Nausėdos, o tas panašu nė kiek neprieštarauja. Konservai glosto, Nausėda lyg katinas patenkintas murkia. Gal konservatorišką murkimą ir įmanoma būtų pakęsti, bet kai užgula ir ožio tvarto smarvė...

pilietis       2018-09-18 22:58

Balsuočiau tik už  Z.Vaišvilą.

Tarabilda       2018-09-18 22:10

Makiažas tam tipeliui nepadės. Gali visas Lietuvos marketingo šiukšlių fabrikas pudruoti šį personažą kiek nori - nieko neišeis. Ir dėl dviejų pačių paprasčiausių priežasčių. Pirma - jis neturi biografijos. Antra - žmogus be biografijos neturi ir charizmos.

make up       2018-09-18 19:48

Jokių Nuosėdos transformacijų nėra ir negali būti.
Daug makiažo, kitų parašytos “kalbos” ir gausi reklama.
Su tokiu arsenalu galima net bilevyčiūtę už prico ištekinti.

Transformacijos       2018-09-18 19:40

Poną Nieką kažkas nori padaryti Kažkuo. Įdomu. Žmogus, kaip Nausėda, visą gyvenimėlį tarnavęs ,stumiamas į šeimininkus. Su tarno mentalitetu tapti šeimininku kartais galima, geru šeimininku -NIEKADA. Ar mums tokio reikia?

Tas        2018-09-18 19:26

šou, kai Nuosėda “kartu su liaudimi” ateina prie mikrofono ir aktoriniu balsu atkala išmoktą tekstą, visu aiškumu parodo, kad tai ne savo kojomis einantis ir savo galva galvojantis kandidatas. O jau jo bučiavimasis su žmona pagal režisierių užmanymą turėjo pravirkdyti visas jo gerbėjas ir kai kuriuos gerbėjus. Nenaturalumo-su kaupu.

Raigerdas        2018-09-18 12:35

  Užkliuvo man šitas komentaras:“vyte 2018-09-18 10:55
ar padorus zmogus,turiu galvoje Nauseda,i savo komanda priimtu toki kaip Slusnys.Daugiau nieko nereikia zinoti,viskas aisku apie nauseda”.
Jeigu jau Nausėdos komandoje yra Slušnys, tai šita grupuotė yra gana pavojinga. Slušnys už numestą jam k… padarys bet ką. Šitas žmogus niekšybių yra prikrėtęs Lietuvoje daugybę. Stebina tik vienas dalykas, kad dar neturėjo nei vienos baudžiamos bylos, nors pagal “jo darbus” jis seniai šito nusipelno. Taigi, Nausėda atstovaus bankinio kapitalo interesus ir čia dar bus pajungta psichiatrija, o kur psichiatrija ten bus ir farmacininkų interesai. Belieka tik viltis, kad paprasti žmonės ir inteligentai už Slušnių kompaniją nebalsuos. Galimai tie ruošia labai ilgus makaronus pakabinti rinkėjams.

Priklauso, kokiu kampu žiūrėti...       2018-09-18 11:19

Bėda tame, kad ir tas, vienintelis kandidatas kalbantis apie esmę, yra dvipusis kandidatas: kalba vienaip, o gyvena kitaip.

Jules       2018-09-18 10:34

Politikos įžaidėjas(„Juozaitis Smoke“, nemaišykite su Nikolsono Beikerio „Human Smoke“) stumia Nausedux į prezidentus kartu su Blanca Silva de Loygorri(Laigorienė). Tai darosi akivaizdu, nes reik protesto balsus išbarstyti dykai be naudos prastuomenei – neutralizuoti, įžeminti. Pats tokio triuko, kaip visuotinai jau tampa žinoma, išpuoselėtas bankų lepūnėlis nebūtų tokio finto sugalvojęs. Žiūrim serialą „Silvos“ ir ką matome, kad ne durni esame – suprantame, kur čia politinis šuo pakastas, kieno rankose visas šitas politinis runkelių apgavimo triukas? Ogi Įžaidėjo ir Silvų Blankoje. Tai jie abu susitarę stumia mūsų Nausedux į prezidentus ir ne kas kitas. Stumia Bankas ir sąlyginai amžinas bankų draugas - Kissinger‘is, tiesa? Macron‘ą prastūmė Ročio bankas ir nieko – puikiai tvarkosi su prancūzais, karts nuo karto juos palupdamas. Patarčiau neignoruoti Blankos(žmonelės), be kurios Nausedux būtų mažai kas. Taigi skaitykite atidžiau ne tik Nikolsono Beikerio „Human Smoke“, bet ir „Juozaitis Smoke“ bei sekite Blankos Silvos de Laigori veiksmus, jei norite susigaudyti politikoje ir pseudo moksluose.

s.m.       2018-09-18 10:09

ką p. Juozaitis pavadino politiniu elitu, mano a.a. mama vadindavo imliu sudūvišku žodžiu - susnos. Tik jei anais laikais tai buvo okupantui tarnavę bolševikiniai bonzos, tai šiais laikais tai pinigo vergai, čiulpiantys bet kam, kas numes žvangančią monetą.
Ilgai stebėjau Juozaičio nieko nesakančius pasvaičiojimus, bet vakar pagarsinta lakoniška pretendento programa privertė apsispręsti.
Net jeigu dar ir šįkart bolševikai “pasitvarkys” savaip, nors nesijausiu balsavęs prieš savo valią.
Milaiti, iš anksto perspėju, - nenervink. Užbožoruosiu kjebenjimatj.

vyte       2018-09-18 9:55

ar padorus zmogus,turiu galvoje Nauseda,i savo komanda priimtu toki kaip Slusnys.Daugiau nieko nereikia zinoti,viskas aisku apie nauseda

E951       2018-09-18 9:42

sistema jau išrinko mums prezidentą - Adamkų 2.0 , belieka tik ritualiniai reikalai - nuvaryt prastuomenę prie balsadėžių ir toliau džiaugtis “brandžia stagnacija” ir ‘valstybininkų” valdymu. vien šiandien LRT aktualijos studijos eterio valanda skirta tik vienam kandidatui daug ką pasako.

Kiekvienas pretendentas       2018-09-18 9:38

neša simbolinę idėją.

Arvydas Juozaitis –       2018-09-18 9:25

vienintelis tikras inteligentas, savito, plataus, nerėksmingo mąstymo, kalbantis ne biurokratizuota negyva, o normalia, gražia lietuvių kalba. Balsuosiu tik už jį!

vis dėlto       2018-09-18 9:23

Taip, ponas Nausėda su savo keista komanda (ir aktyviste žmona) tikrai nustebino, Bet kad ir tas žmonių prezidentas ne mažiau keistas. Veidas medinis, be jokios išraiškos, be ugnelės. Tarsi mintinai išmoktą eilėraštį beria žodžius be jokio jausmo. Ar toks žmogus gali įtikinti minią savo tiesa? Vien loti ant „istorinės klaidos“ ir ES neužtenka, reikia įtikinti savo ateities vizija.

Ein bißchen AMB       2018-09-18 9:01

ein bißchen „Juozaitis Smoke“:
Truputis AMB, truputis „Juozaitis Smoke“.
Kažkiek dar sovietizmo liko mano dvasioje ir drąsos,
Ir kolchoznikės širdy vėl gera bus kaip seniau.
“Juozaitis Smoke” – man nebus tik istorija,
Kurio aš laukiau, kai tik sužinojau, kur jis gyvena.
Kokioje pily, kokiuose Centro rūmuose,
Ar smuklėje prie Seimo ten už gatvės.
Šiek tiek Brazausko, šiek tiek Juozaičio
Ir laimė Lietuvon sugrįš, neabejokite, draugai.
Nusipirksime mes vėl Seimo tavernoje
„Vodka Kremlin Gold“ kaip kadais Jurgis
Su mūsų garsiąja CK Ožkelyte užu stalo.
Taip atrodo tikras vyras, CK patikėtiniai - gražuoliai,
Kurio aš laukiau taip ilgai prie Seimo rūmų
Kaip prie Rotary vartų nakčia kadais.
Šiek tiek drąsos ir laimės, kažkiek dar dvasios,
Kai jau žinai, kur jis gyvena ir kuo jis taps -
Lietuvos Respublikos Prezidentu.

Taip, sutinkame,       2018-09-18 8:54

kad Juozaitis, kaip ir Brazauskas buvo, yra paprastų žmonių kandidatas - vargšų kandidatas. Žinodami, kad Juozaitis buvo Brazausko patarėju, balsuosime už jį negalvodami.

Ką rinksime       2018-09-18 7:40

Yra du kandidatai vienas A.Juozaitis-žmonių(arba kaip sako ...“apačių”) ir kitas -G. Nausėda -ponų(arba… “viršūnių”)

albina       2018-09-18 7:08

Vaizdelis iš šou - jei tokia elitinio kandidato komanda,tai gal čia tik TV projektas?
2016 metų rinkimai parodė,kad ne viską lemia propaganda ir apmokėti reitingai.Yra dar didžioji Lietuvėlės dalis,kuri per 30 metų pamatė,kad žadėtojai gerovės yra tik valdžios ir pinigų ištroškę savanaudžiai.Ateis kaimo žemdirbiai,iš anksto pabalsuos miestų darbininkai,sugrius dar kartą kai kieno rožinės svajonės.Per anksti kai kas pergalę mato.Mažas kelmelis gali didelę karietą perversti.Pavasarį viščiukus skaičiuosim.Išdidumo ir orumo dar liko!

natürlich       2018-09-18 6:43

Ponas Niekas kalba apie nieką. Kai taps prezidentu, įvykdys pažadus rinkėjams-
padalins barankų. Saviausi gaus po baranką, o buratinams irgi teks.
Po barankos skylę.

Antstolis       2018-09-18 2:39

Lietuvos išsigelbėjimas ateis per mūsų profesiją. Tapkime antstoliais ir paskliskime po pasaulį. Labai greit įvyktų stebūklų stebūklas. Nausėda paskirtume Vyriausiuoju bankininku, suneštume viso pasaulio pinigus ir nebūtų jokių problemų. Ko gero net Amerikė prieš mus atsiklauptų:) Ir te nedrįsta Durnių laivo kapitonė sumažinti mano 37 000 Jevrų algos!

$+$       2018-09-18 2:26

„Praktiškai mes nebekuriame bendro gėrio valstybės.” Mes niekada, nieko nekūrėme, jokios valstybės, pretendentas į kandidatus turėtų tai suvokti. Nebus ir naujo Sąjūdžio, nes tie 100 ar 150 tūkstančių aktyvių tautiečių, kurie galėtų ateiti į mitingus ir padėti nuversti kagėbistinį-pedofilinį klaną, pluša airijose ir anglijose. Likę Lietuvoje garbingos kūno vietos nuo minkštasuolių nepakels.

Tas politinis „elitas” (gaila, kad citatoje be kabinančių) A. Juozaičiui leis atlikti trečio brolio vaidmenį (taip linksmiau). Rinkimų „polką su ragučiais” šoks kagėbistų-pedofilų ir Prezidentės-konservatorių kandidatai. G. Nausėda yra universalus, tinkantis abiem kapelmeisteriams, proteguojami pretendentai yra vienų S. Skvernelis, kitų — I. Šimonytė.

Seimo rinkimai aiškiai parodė, kas yra ant Lietuvos viršininkas. Čijauskaitės vyras turėjo tapti Seimo pirmininku, E. Masiulis — premjeru. Bet… pastarajam prisidirbus iki ausų, į konservatorių sąrašą skubos tvarka buvo įtraukta bankininkė, su pačios Prezidentės palaiminimu.

Dėka antro turo balsų skaičiuotojų „pastangų”, panelė Ingrida liko ir be šiltos, ramios ir riebios vietos banke ir be premjerės pareigų. Kaip kompensacija už „nuostolius” bus nominuota pretendete nuo konservatorių partijos.

Rekomenduojame

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.