Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Andrius Švarplys. Demokratija tapo globalistinio valdymo iškamša

Tiesos.lt redakcija   2020 m. kovo 25 d. 17:41

19     

    

Andrius Švarplys. Demokratija tapo globalistinio valdymo iškamša

Laisvo lietuvio paskaita, nenuilstamo savanoriškų asociacijų idėjos gynėjo. Laisvės ir gero gyvenimo vieta – bičiulystė ir veikimas kartu dėl bendro gėrio. Bet dabar ne apie tai.

Prof. Aleksandravičius klausia, kaip suprasti Vengriją, kadaise nuo 1956m. buvusią anti-sovietiniu bastionu, o dabar su Orbanu dreifuojančią tolyn nuo demokratijos? Kaip suprasti demokratijos tvirtovę JAV, išrinkusią Trumpą, kuris simpatizuoja V.Putinui? „Pašėlusiai jautrūs klausimai“ – 38 min.
Lygiai taip pat – teisingai ir gerai – klausė ir Leonidas Donskis.

Atsakymas Ch. Lascho knygos pavadinime – elitų sukilime ir demokratijos išdavime. Yra vienas bendras bruožas tų visų šiuolaikinių susirūpintojų dėl demokratijos likimo Lenkijoje, Vengrijoje, JAV, U.K (Brexitas), tokių kaip Tymothy Snyderis, nors jų yra tuntai tiek Europoje, tiek už Atlanto, - jie visi susirūpino demokratija dabar. Jie nepastebėjo, kad demokratijoje neliko demokratijos. Tiksliau, demokratija tapo globalistinio valdymo iškamša.

Tymothy Snyderis gali labai gražiai pačiulbėti apie tironijos pavojų (turėdamas omeny kylantį nacionalizmą), bet jis kažkodėl stulbinamai nieko nežino apie liberalią tironiją. Apie tai, kaip Vidurio Rytų Europoje susiformuoja ekonomiškai išsunkianti oligopolinė sistema; kaip politinės partijos paima valstybę įkaite – įjunko visuomenę žaisti nieko iš esmės nelemenčius biurokratinius-partinius žaidimus, kad išsaugoti globalizmo status quo; kaip piliečių atstovavimą pakeičia viešieji ryšiai; kaip progresyvistinė ideologija staiga tampa dominuojančiu nacionalinio transliuotojo misija; kaip konstituciniai teismai nusavina konstituciją; kaip teisingumo ir teisinės valstybės poreikis pradedamas vadinti masių siautėjimu; kaip fašistinė, monstriška vaikų atiminėjimo ir šeimų ardymo teisė staiga tampa idealiu pavyzdžiu buldozeriu pervažiuoti per visuomenės stuburą ir t.t.

Jie tokie dideli demokratai, kad nieko nemato, kas vyksta demokratijoje.

Jeigu dabartiniai „demokratai“, va tokie kaip T.Snyderis ar Yascha Mounk, žodžiu visas tas sotusis choras iš New York Times, the Guardian, Washington Post, CNN ir jų atitikmenų Lietuvoje etc., būtų bent pirštelį pajudinę dėl solidarumo, dėl visuomenę kamuojančių skaudulių, tuomet dar būtų galima jais bent minimliai pasitikėti. Bet iš jų, mūsų vietinių liberalų ir demokratų, mes girdėjome daugiau patyčių, o ne demokratiškumo.

Globalizuotas elitas ištuštino demokratijos indą turinio prasme. Paliko tik forma. D.Trumpas, Lenkija, Vengrija, Brexitas yra ne priežastis, o pasekmė. Yra daug gerų knygų ir autorių, kurie jau ilgą laiką rašo apie tai. Dabar jau pradeda rašyti ir vakarykščiai liberalai, tokie kaip Francis Fukuyama. Tiesiog, nėra laiko ir prasmės aiškintis su savanoriškai aklais „liberalais“, jie iš paskutiniųjų sergės „demokratiją“.

Dar vienas požymis, kurį per metrą paliečia prof. Aleksandravičius: tiek pokomunistinėse visuomenėse, tiek giliai vakarietiškos kultūros valstybėse vyksta kone identiški procesai – kyla nacionalistinė Dešinė. Jau pats savaime tai yra požymis, kad vyksta kažkas bendro, universali reakcija, vadinasi yra bendras priešas. Jeigu išnyksta skirtumas tarp post-sovietikų ir vakariečių, vadinasi abu regionus palietė tas pats faktorius, tas pats dirgiklis. Ir jo vardas yra globalizuotas elitas, kuriantis anti-demokratinę, globalizuotą politinio valdymo sistemą.

Tai nereiškia, kad kylanti naujoji Dešinė negali atvesti į tironiją ir viskas kas joje vyksta yra a priori gerai. Tai daugiau reiškia, kad šių dienų liberalų „sergėtojų“ kalbos yra anachronistinės. Net jeigu per stebuklą jų prognozės, kad Lenkijoje, Vengrijoje ar JAV įsigalės tironijos, pasitvirtins, tai įvyks ne dėl jų logikos teisingumo. „Liberalai“ nemato naujosios Dešinės iškilimo priežasčių, jų analizė remiasi senais stereotipais, tad kol kas ir jų išvadomis neverta pasitikėti. Kai kurie liberalai yra labiau įžvalgūs, pvz., Edward Lukas, kuris po Brexito aiškiai suformulavo elitizacijos reiškinį kaip priežastį. Juos reikia skaityti.

Tikiu T.Snyderiu kaip istoriku, netikiu juo kaip šiuolaikinės politikos apžvalgininku, demokratijos sergėtoju.
https://www.youtube.com/watch?v=Xd_nIREuHGc&list=UUSNucP0ziIwrGrYflHHj8bQ&index=2&fbclid=IwAR2wNSnmEQ3Hoj_P7G70Hv9R2tLuEysrGjlMr7gtqTzZ9ZD3myAI8asI3lw 

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Raigerdas        2020-03-27 10:24

Norint tirti globalizmą, reikia pradėti nuo Romos Imperijos, o paskiau tirti ir visas kitas Imperijas, tame tarpe ir JK. Dabar dėl demokratijos. Lietuva, ilgai kūrė įvaizdį, kokia ji demokratiška šalis. Faktiškai po Nepriklausomybės atgavimo taip ir turėjo būti. Blogis yra ne tame, kad neteisingai buvo pasirinktas valstybės valdymo modelis, bet kad net suvokus, kad tai yra klaidingas modelis,  nieko nebuvo daroma, kad klaidas ištaisyti. Ir štai, patikrino tą valstybės valdymo modelį ne Rusija su savo ketinimais vėl okupuoti Lietuvą, o paprastas, akimi nematomas Koronavirusas. Pas mus ant įstaigos durų užrašyta “Tvarka”, o viduje iš tikrųjų yra “Netvarka” ir virusui būtent šito tik ir reikia. Ta KOMUNISTINĖ TVARKA, kai ant durų užrašyta viena, o viduje yra visai kitaip, nieko lietuvių neišmokė.  Niekas jiems nepasakė, niekas jiems nepaaiškino, kad tame yra pagrindinis Blogis. Todėl lietuviai pasitenkino tik tos Nepriklausomybės atgavimu nuo Rusijos išoriškai, bet nieko nedarė, kad įvesti šalyje tvarką, nors etapais. O kaip komunizmo laikais buvo tie dvigubos ir trigubos moralės standartai, taip jie ir liko. O koronavirusui šitokie dalykai yra pati geriausia erdvė jo plitimui. Ir štai rezultatai, nes visai neseniai mes girdėjome, kad yra užsikrėtęs tik vienas žmogus. O šiandien? “Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad koronaviruso atvejų skaičius šalyje siekia jau 345”(delfi.lt). Ir Lietuva aplenkė ne tik Latviją, bet netgi Bulgariją, Vengriją ir Ukrainą. Gal tai lietuvius paskatins nors po pandemijos atoslūgio kovoti su “netikrumu”, “neatitikimu”? Manau, kad ne, nes bus tik šiek tiek pavaržyti varžtai, bet esminių pasikeitimų nebus kaip ir su milijonu šalį palikusių emigrantų. Kada lietuviai pradės rūpintis? Kada jie pradės galvoti? Manau, kad po 100 000 užsikrėtusiųjų. Štai tada atsiras baimės jausmas, kuris privers kažką tai daryti esminio. “Demokratijos pokazucha”, kuri mūsų valdžiai yra pagrindinis rodiklis, kad ji kažką tai daro, kad atrodyti kaip demokratinė valstybė, gali baigtis Lietuvai labai liūdnai. Ir visa tai pareina tik dėl vienos priežasties - tai dėl valdymo struktūrose apsigyvenusio piktybinio nenoro tarnauti Lietuvos visuomenei, nes visi tie dalykai pareina nuo globalistų, kurie į daugumą žmonių žiūri tik kaip į prekę arba tik, kaip į medžiagą savo slaptiems, bet piktavališkiems tikslams įgyvendinti. Į visuomenę žiūrima, kaip į mišrainę, kuri faktiškai taip ir yra sukurta, kurios pagrindinis tikslas yra, neva, “Laisvoji rinka”. Kas yra Lietuvos Dievas, į kurį tiki valdžia? Yra “Laisvoji rinka”. Kas yra Dievas dabartiniam iškrypusiam globalistiniam valdymui? Tai irgi “Laisvoji rinka”. Ir vėl mes gyvename pagal tą pačią komunistinę ideologiją, tik kitu pavadinimu, bet kas yra bendro tarp šitų sistemų? Tai dviguba ir triguba moralė, o nuo tokios moralės pareina ir atitinkami valdymo metodai.   

Raigerdas        2020-03-27 8:52

Manau, kad tas globalistinis valdymas nėra iškamša, nes, pirmiausia, tai veikiantis mechanizmas. Demokratija nėra blogai, bet matuoti demokratiją reikia ne pagal pasakytų kažkieno tai žodžių kiekį, o pagal tai, kaip matuoja statybininkas, kad vienas kampas sueitų su kitu kampu, kad sienos nebūtų pakrypusios ir durys nebūtų kreivos. Kas yra mūsų politikai? Deja, dauguma iš jų yra netikri pranašai. Biblijoje sakoma:“Saugokitės netikrų pranašų, kurie ateina pas jus avių kailyje, o viduje yra plėšrūs vilkai”. Globalistams jie reikalingi, kaip tas tepalas, kad suktųsi krumpliaračiai. Pažiūrėkime tik į keletą tų pranašų. Aš jums nerašysiu atsakymų, bet pabandykite atsakyti patys.Eligijus Masiulis yra tikras pranašas? Atsakymas - ne. Bet jis papuolė į valdžią demokratiniu keliu? Jūs atsakysite - taip. Bet atsakymas bus neteisingas, nes jis papuolė į valdžią, piktnaudžiaudamas demokratija, t.y., jis pasinaudojo joje esančiomis spragomis. O Eugenijus Gentvilas? Ar tikras pranašas? O Gabrielius Landsbergis? O Šimašius? O Aušrinė Armonaitė? Ir visi jie paleidžia į visuomenę kažkokį tai kiekį žodžių. Imu vėl Bibliją:“1 Jn 4,1
1 Mylimieji, ne kiekviena dvasia tikėkite, bet ištirkite dvasias, ar jos iš Dievo, nes pasklido pasaulyje daug netikrų pranašų”. O kaip patikrinti, ar jos iš Dievo? Ir Kristus atsako:“Atpažinsite juos iš vaisių”. Kaip dabar vyksta ta demokratija? Tai yra netikra demokratija. Komunistai irgi didžiavosi demokratiškais rinkimais. Kodėl vyksta toks globalus, pasaulinio masto apgaudinėjimas? Todėl, kad ta dauguma, nuo kurios priklauso demokratija, girdi tik žodžių kiekį leidžiamą iš netikro pranašo. Dauguma žmonių tiki tų pasakytų netikrų pranašų žodžių kiekiu. Dauguma žmonių tiki žodžiais. O globalistiniams piktavaliams šito tik ir reikia, nes jiems, ta dauguma, tikinti žodžių kiekiais, yra reikalinga kaip medžiaga. Žmogui reikia kažkuo tai tikėti, nes jam reikia veikti, reikia dirbti, kad išauginti kažkokį vaisių, kurį jis galėtų iškeisti su kitu žmogumi į kitą vaisių. Kaip dabar organizuoti tą žmonių veiklą? Ji turi būti organizuota TEISINGAI. O kaip dabar žinoti, kas yra teisinga, o kas ne? Štai čia reikalinga paprasta matematika. Koks žmonių kiekis naudojasi Biblijoje esančia IŠMNTIMI? Paprasčiausiai atsakykite: tai yra dauguma, ar tai yra mažuma? Galite skaičiuoti, kiek norite, nes jūs gausite mažumą. Kodėl mokslas nesidomi Biblijoje esančia IŠMINTIMI? Ar globalistams šito reikia? Ne, jiems tai yra pavojinga. Kas nugalės? Daugiau galimybių turi globalistai. Ar žinote kodėl? Todėl, kad jie yra teisūs. Jie yra pragmatiškesni. Žmonija negali vystytis stichiškai. Ir negali kieviena valstybė daryti, ką nori. Reiškia globalūs žmonijos klausimai turi būti sprendžiami. Ar jie yra sprendžiami? Dalinai taip. Kas priima tuos sprendimus? Ar jie tikrieji pranašai? Savaime aišku, kad ne. Pats globalizmo neigimas, kaip būtinybės, yra avantiūristų darbas. Problema yra tame, kad žmonės nežino, kieno rankose yra tas globalistinis valdymas, nes jis vyksta slapta. Ir kiek tai tęsis? Iki tol, kol neprasidės globalinio maštabo nelaimės. Dabartiniai globalistai nori tik naudos sau, bet ne naudos žmonijai. O dauguma, kaip minėjau, tiki žodžių kiekiu. Dabartiniams globalistams nerūpi ta dauguma, tiksliau rūpi, bet tik kaip medžiaga, o ne kaip gyvi žmonės, turintys sielas, ir tas teises, išdidžiai vadintis protingu žmogumi. Todėl laukite katastrofų ir karų, nes netikriems globalizmo pranašams reikia medžiagos, kad toliau valdyti pasaulį savo beprotiškais metodais arba Šėtoniškais metodais.

Gera       2020-03-26 10:00

straipsnio antraštė.

Kas gali paneigti, kad koronavirusas        2020-03-26 8:02

tikslingai sukurtas, pagyvenusių žmonių kartai išnaikinti?

Gerbk, saugok ir mylėk gyvybę!       2020-03-26 7:56

Prieš dvidešimt penkerius metus, kaip tik – kovo 25 dieną, kurią Bažnyčia iškilmingai mini Viešpaties Apreiškimo šventę, šv. Jonas Paulius II paskelbė encikliką „Evangelium vitae“ – apie žmogaus gyvybės vertę ir neliečiamumą“.
  Kaip viskas laiku ir iš anksto Dievo yra įspėta apie ateinančią žmonijos kartą, kuri kėsinasi į dar negimusią gyvybę, bei į tuos, kurie aniems (elitui) tampa našta, t.y. kam gyventi, o kam laikas išeiti.

gražiai rašote       2020-03-26 3:42

puikūs pastebėjimai, tikslūs. Dėkui

ha ha -> ah1       2020-03-26 0:19

be abejo anukai. pas mus va irgi anukas ruosiasi vadovauti. what’s a big deal tsakant??

Ne tik Makaronas, bet ir VU rekt. Petrauskas       2020-03-25 23:05

yra globalizmo ideologijos pilkojo kardinolo Žako Attali mokinukai?
(Kas gerai mokate rusų ar prancūzų kalbas, galėtumėte ir išversti?)
«И даже если (будем надеяться) этот кризис не слишком серьезный, не следует забывать, как и в случае экономического кризиса, извлекать для себя уроки, чтобы до следующего – неизбежного – кризиса внедрить механизмы предупреждения и контроля, а также логистические процессы справедливого распределения медикаментов и вакцин. Для этого мы должны основать институты всемирной полиции, всемирного хранения, то есть, всемирной налоговой системы. Мы гораздо быстрее, чем если бы основывались только на экономических причинах, придем к тому, чтобы заложить основы настоящего мирового правительства».
«Et, même si, comme il faut évidemment l’espérer, cette crise n’est pas très grave, il ne faudra pas oublier, comme pour la crise économique, d’en tirer les leçons, afin qu’avant la prochaine - inévitable - on mette en place des mécanismes de prévention et de contrôle, ainsi que des processus logistiques de distribution équitable des médicaments et de vaccins. On devra, pour cela, mettre en place une police mondiale, un stockage mondial et donc une fiscalité mondiale. On en viendra alors, beaucoup plus vite que ne l’aurait permis la seule raison économique, à mettre en place les bases d’un véritable gouvernement mondial.»
https://fr.sott.net/article/34999-Attali-une-petite-pandemie-permettra-d-instaurer-un-gouvernement-mondial

ah1       2020-03-25 22:13

demokratija pagimdo tranus ir yra kelias į  žiauriausią vergiją, Aristotelis, veikalas ” Politika” aštunta knyga.

Manau       2020-03-25 21:50
Manau       2020-03-25 21:47

kad pasaulyje vyksta perversmas. O Kinija yra su josios valdžios pritarimu tapusi laboratorija, tokiems eksperimentams. Jų ateities vizija yra pasaulį padalinti į saujelę elito, o kitą paversti zombiais, anų norams tenkinti.
Ne taip seniai žiniasklaidoje buvo paviešintas skandalas, kur apie būsimą ateitį paatviravo viena dėstytoja savo studentams, o ir grybauskaitė atvirai pasisako nefinansuoti 65 m. sulaukusius.

>Manu       2020-03-25 21:16

Ten supainiotos globalistinės idėjos.Sunku atsiversti portalą Tiesos.Perversmas nepavyko?

Gerai bičiulystė ir bendrasis gėris - gerai,       2020-03-25 21:14

bet mąstymas asociacijomis ir dar savanoriškas, deja, yra psichologų tyrimo objektas ar menininkų kūrybos įrankis ar melancholiškų svajoklių bėgimo nuo tikrovės forma - tik ne teorinio mąstymo galia.
Egidijus Aleksandravičius, laisvųjų asociacijų (=nemąstymo) auka,
pats to gerai nesuvokdamas vis dėlto kiekvienam pasako - neskaitykite ir neklausykite manęs, kadangi ašen nesivadovauju loginio ryšio tarp minčių norma, bet, kaip tikras liberalas, tik „nenuilstamai savanoriškai“ tuščiažodžiauju ir daugžodžiauju.
Kodėl aš, Egidijus Aleksandravičius, taip elgiuosi?
- Tu vėjo paklausk, tau vėjas atsakys, tik jis, mano drauge, atsakys! NK

Toks tokį sutiko ir ant alaus pavadino       2020-03-25 20:41

https://en.delfi.lt/world-lithuanians/lithuanian-diplomacy-star-awarded-to-yale-professor-and-author-timothy-snyder.d?id=66236176#!dgs=dgslt-166558:5608043
Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklu „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ „apdovanojami Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiai ir organizacijos už ypatingus nuopelnus garsinant Lietuvos vardą, puoselėjant ir plėtojant tarpvalstybinius santykius.“ - Būkite malonūs, kas nors paminėkite, už ką Žygimantas Pavilionis Tymothy Snyderį apdovanojo tokiu aukštu apdovanojimu?

Iš Pranašystės       2020-03-25 20:27

,,Kas atgyvenę ir nesugeba evoliucionuoti, bus nušluota nuo Žemės paviršiaus”.

Tas Šnaideriukas,       2020-03-25 19:56

vardu Timotis, tikras modifikuotas šių laikų profesionalus dezistas, kaip ir dezi LRT čiauškutės.

Manu,       2020-03-25 19:24

kad šalia dabartinį pasaulį apibūdinamų vaizdų tiktų dar vienas aprašytas straipsnyje http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2020-03-25-ka-pasirinksime-koronaviruso-akivaizdoje-pilieciu-kontrole-ar-ju-igalinima/179585

>A.Švarpliui       2020-03-25 18:23

Pateikėt puikias įžvalgas,-ačiū.Šių laikų liberalmarksizmas-labai paplitęs,deja, ir Lietuvoje- yra bjaurus virusinis užkratas.

ah1       2020-03-25 18:08

kas vado jei karalienė, princas Č. su Kamila karantinuoti dėl karūnos viruso? anūkai?  laikina vyriausybė? karinis štabas?


Rekomenduojame

Alina Laučienė. Kada mokytojo profesija bus prestižinė? (I dalis)

Daniel Pipes. Migrantai iš Artimųjų Rytų turi likti savo kultūrinėje zonoje

Andrius Švarplys. Kaip greitai keičiasi mūsų konservatizmas

Vokietijoje gėjams, lesbietėms ir migrantams išskirtos atskiros stovėjimo vietos automobilių aikštelėse

R. Jankūnas. Atsakymas prof. A. Ambrozaičiui: kaip patikrinti, ar vakcinų klinikiniai tyrimai baigti

Jungtinės Tautos nori uždrausti genderizmo kritiką

Vidmantas Misevičius. Mėlynas herbas – nauja norma?

Danutė Šepetytė. Auka ant dvasiškai merdėjančios valstybės altoriaus

Ir vėl tie velnio „kringeliai“ QWX

Almantas Stankūnas. Apie Nacionalinio susivienijimo kandidato Ramūno Aušroto rezultatą neeiliniuose Trakų raj. mero rinkimuose

Suomijos valdžios tyrimas. Migrantai stipriai išsiskiria seksualinių nusikaltimų statistikoje

Vengrija Lenkijos pusėje – reikalauja ES gerbti narių suverenitetą

Tomas Čyvas. Savivaldos dienos proga – politologo žinia: savivaldos Lietuvoje nėra

Justas Sakavičius. Galimybių pasas nepasiekė savo tikslų

Bausmės ir Sankcijos. Marijus Velička

Kard. Sigitas Tamkevičius. Dievas ar Mamona?

Marius Parčiauskas. Lepanto mūšis už katalikybės kūną ir kraują

Vytautas Sinica. Neleisti žmonėms gyventi normalaus gyvenimo!

Karikatūristo žvilgsniu

Nacionalinis susivienijimas apie kainų kilimą: „Energetikos rinkos liberalizavimo žalos klausimą reikia kelti ES mastu“

Nacionalinis susivienijimas. Pareiškimas dėl elektros energijos ir dujų kainų kilimo ir jo valdymo

Lenkija atsakė ar laikysis visų Briuselio nurodymų

Vytautas Sinica. Kažkas neįtikėtino vyksta Vilniaus savivaldybėje

Kvietimas pasirašyti peticiją prieš surogacijos įteisinimą Lietuvoje

Jungtinės Karalystės universitetuose kursai apie rasinę įvairovę ir genderistinę tapatybę taps privalomi

Laisvūnas Šopauskas. Ar Nidos Vasiliauskaitės individai apgins savo laisves ir teises? (II)

Iš propagandos frontų. Linas Slušnys: „Mielieji, pasiskiepykite kuo greičiau – nereikės mirti natūralia mirtimi“

Gintautas Terleckas. Barbarai

Alvydas Mozeris. Apie A. Dulkio paskelbtas žiurkių lenktynes: kuo didesnis sergamumo rodiklis, tuo didesnis šansas merui gauti premiją...

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“. Versija: dujų kainos sukeltos sąmoningai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.