Žmogaus teisės

Andrius Švarplys. Dar kartą apie „minčių policiją“

Tiesos.lt redakcija   2017 m. vasario 5 d. 22:21

16     

    

Andrius Švarplys. Dar kartą apie „minčių policiją“

Vasario 3 dieną Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojas, gindamas konstitucines Žodžio ir Minties laisves, solidarizavosi su Saule Šerėniene, pirmąja „minčių policijos“ auka, ir metė pirštinę Andriui Tapinui (daugiau apie tai skaityti ČIA).

Po 19 minučių ją „pakėlė“ Žmogaus teisių stebėjimo institutas (ŽTSI) – savo Veidaknygės paskyroje kreipėsi į Vytauto Didžiojo universiteto rektorių Juozą Augutį klausdamas: „Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojas viešai agituoja už fizinių bausmių taikymą vaikams. Norėtųsi sužinoti universiteto poziciją – ar VDU palaiko tokią iniciatyvą?“

Beje, ŽTSI, svetainėje internete apibūdindamas savo „misiją“, tarp veiklos krypčių nurodė ir „Saviraiškos laisvė (žodžio laisvė, teisė skleisti ir gauti informaciją)“ (daugiau apie šią organizaciją skaitykite ČIA, o jos 2015 metų veiklos ataskaitą rasite ČIA).

Dalijamės ir sociologo dr. Andriaus Švarplio veidaknygėje paskelbtu įrašu, kur jis svarsto apie naują reiškinį – „minčių policiją“.

Ši istorija mane asmeniškai įtikino, kad šalia vaiko teisių apsaugos stovi „minčių policija“, bauginančios atmosferos oponentams kūrimas, asmeninis persekiojimas, socialinis spaudimas darbovietei.

Tai akivaizdžiai neturi nieko bendra su realiomis vaiko teisių problemomis ir vaikų apsauga.

Gera žinia ta, kad ši genderistinė-politinio korektiškumo-pseudo-liberalų stovykla tokiais veiksmais save kompromituoja. Stebėtina tai, kad bakalauro studijų lygmens studentai geriau supranta šių manipuliacijų esmę nei mokslų daktarai, profesoriai ar viešieji intelektualai.

Tai rodo, kad teisėtos nuomonės, Įstatymo viršenybės, privatumo, tolerancijos, kritiškumo, žodžio laisvės, liberalizmo sampratos yra perkainojamos neįtikėtinu greičiu ir mes, kaip politinė bendruomenė, atsiliekame nuo šių procesų apmąstymų. Lietuvoje atsikartoja Vakarų procesai, Kairės ir Politinio Korektiškumo įsidominavimas, viešasis spaudimas, cenzūravimas.

Tam tikro pobūdžio, vienos grupės pažiūros imamos laikyti aukščiau už įstatymą kaip Aukščiausioji Tiesa ir prieš ją viešai šaukiami atsiskaityti pavieniai asmenys, organizacijos, institucijos, nors tos pažiūros nėra įtvirtintos įstatymuose. Tai visiškai prieštarauja Įstatymo Viršenybei, teisinei valstybei ir Laisvei.

Vakaruose yra intelektualinis pasipriešinimas šitoms tendencijoms. Žymiausios (man žinomos) pavardės: Alain Finkielkraut, Pascal Bruckner, Michel Houellebecq, Andre Glucksmann, Christopher Lasch, Roger Scruton.

Šie procesai nėra periferiniai – tai tampa pagrindiniu politiniu konfliktu. D.Trumpo išrinkimas ir nacionalistinių jėgų kilimas Europoje yra tiesioginis atsakas Liberalios Kairės dominavimui.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Vis        2017-02-8 12:40

dažniau reiškisi skundikai: konkretusTapinas, abstraktus ŽTSI, bet braižas vienas. Matomai ir užsakovas vienas ir komanda viena- fass.

NorKūnas       2017-02-6 22:34

Visiems tekę matyti, kaip smurtauja vaikai: mamas, tėvelius ar senelius muša kumštukais, spardo, tąsydami už rūbų spiegia ir reikalauja nupirkti vieną ar kitą žaislą.
Kaip tokiais atvejais žadate bausti mažuosius smurtautojus? Mažųjų smurtautojų tėvus, nes ir jie atsakingi už savo atžalų patiriamas “nepritekliaus kančias”?
Smurtas yra smurtas ir nesvarbu, kas smurtauja, vaikai ar suaugę. Todėl visi turės būti registruojami Šakalienės įvardytoje “Sistemoje” (“Matricoje”, kuri akylai stebės kiekvieną smurtautoją - didelį ar mažą)? Saiką viršiję turės būti priverstinai specialių psicho-metodų („pozityvių tėvysčių“) perauklėjami, kol pavirs nekonfliktiškais biorobotais?
Kiekvienam, neišskiriant šventųjų, tenka grumtis su daugybe (!) ydų, ne tik polinkiu atsiriekti sau dalį naudojantis stipresniojo teise (“smurtu”). Tad kriminalizuosime visas didžiąsias žmonijos ydas, nuodėmes ir iš jų kylančius menkiausius blogus poelgius?
Jei už tėvų pliaukštelėjimus neklaužadoms taip griežtai bausime, tai privalome bausti ir už kiekvieno mūsų - nuodėmingųjų -  daug didesnius prasižengimus. Pastarųjų žąla artimiesiems ir visuomenei juk didesnė.
Pabaigai. Šakalienių-pūrų “Sistemoje” būrams privalės rastis smurtininkų užkardymo draugovės, perauklėtojai-metodininkai, prižiūrėtojai, bausmių ir kitų steigiamos Globalios Matricos funkcijų vykdytojai ir t. t.
Gal genderistinės matricos steigėjai naiviai tikisi tapti jos valdytojai? - Deja, kiekviena revoliucija, ypač genderizmas, kaip “mirties kultūros” aukščiausia išsivystymo forma, savo vaikus suvalgo (Molochas!) vienus pirmųjų.

Juozas       2017-02-6 19:33

Stebėkite, ką gina tas ŽTSI, šakalienės su pūrais. Taigi tik homoseksualų, nusikaltėlių teisės jiems svarbios. Niekada negirdėjau, kad pasisakytų dėl neteisėtai atleidžiamų darbuotojų, teisėsaugos ar valstybės skriaudžiamų žmonių. Kas moka pinigus, tų giesmę ir gieda, susikūrę gražų pavadinimą. Deja, turinys veiklos visai kitas, ir tą akivaizdžiai rodo šis reagavimo pavyzdys. O iš tikrųjų pagal pavadinimą turėtų skalbti Tapiną...

O kuo skiriasi       2017-02-6 17:01

tapinizmas nuo leninizmo?
Ogi tada feisbuko nebuvo, tai anam buvo sunkiau šienaut.

Arvydas       2017-02-6 16:07

O “Žmogaus teisių stebėjimo institutas” - čia vardas ar pavardė?

Puolimas vyktsa       2017-02-6 15:49

neeilinis.Reikia tikėtis,kad Kaunas turės daugiau sveiko proto.Nes Kaunas -Lietuvos širdis.

Vakar Slušnio iir Tapino kolegė       2017-02-6 14:08

R.Miliutė tardė seimo pirmininką.Labiausiai patiko,kad jis atsakinėjo konkrečiai,nors gal neturėjo laiko perkaityti Popiežiaus paskutinio interviu,kuriame Popiežius ragina konkretumui.R.Miliutė spaudė tokiu argumentu,kad “taip yra visame pasaulyje”,dėl kurio labai ir labai reiktų ginčytis,bet Pranckietis nepasimetė.Labai gražiai papaskojo apie “Paparčio ” vaikų namus.Gyvenimo tiesos yra labai paprastos,taip paprastos,kad sunku liberalams patikėti,kad jos veiktų.Matome,kad Europoje prikalbėta tonos žodžių,o ES po truputį irsta.Bent mintyse šie procesai vyksta tai tikrai.

staliniečiai, fašistėliai       2017-02-6 2:49

tai kažkas biologiškai determinuota: tiek fašistėliai, tiek staliniečiai tiesiog fiziškai jausdavo malonumą nuo savo galių: nuo aukos klyksmų, nuo aukų baimės, nuo galimybės kažką nubausti.
na ne veltui religijos smerkdavo iškrypimus: tai kažkas bendro…

VDU rektorius Juozas Augutis       2017-02-6 1:36

gindamas žodžio laisvę, demokratiją, solidarumą bei savąjį orumą
ir jei jam svarbi studentų elementari pagarba,
genderistus pūrus iš ŽTSI privalo pasiųsti ten, kur karaliai vaikšto pėsti. 
Antraip VDU studentai galutinai nusivils savo Alma Mater, besiskelbiančiu,
kad vadovaujasi artes liberales principais.

Pagarba       2017-02-6 1:04

Andriui Švarpliui.
Keista, kad “didžioji” žiniasklaida tyli…
Šiaip užtenka facebooke kokiai nors “žvaigždei” nusičiaudėti, iškart atpasakoja.
O čia jau kiek laiko niekas nedrįsta pakalbinti Švarplio

daugiau apie "tapinizmą"       2017-02-6 1:02
???       2017-02-6 0:08

Nuomonė :turėtų būti LR BK straipsnis dėl antikonstitucinių veiksmų kaip nusikaltimo, ir fizinė bausmė turėtų būti traktuojama kaip tyčinis siekis sukelti skausmą, sužalojimą. O gal fizinės bausmės taikymas turėtų būti laikoma viešosios tvarkos pažeidimu?

Tarabilda       2017-02-6 0:01

Labai jau įdomus tas žmogaus teisių stebėjimo institutas. Pats turėtų ginti piliečius nuo institucinio smurto, o šis “garsus” institutas skundžia pilietį institucijai už laisvą raišką. Institutas - pats sau priešybė - oksimoronas.

Tas;sui       2017-02-5 23:43

Andrius ne naivus.
Jis tiesiog padorus.

George‘as Orwellas       2017-02-5 23:40

„Kuo labiau visuomenė tolsta nuo tiesos, tuo stipriau nekenčia tų, kurie tą tiesą skelbia.“

Tas       2017-02-5 23:07

Andrius , aišku, šaunuolis savo poelgiais, bet ... Bet jis yra , nu , man taip atrodo, tas tikras naivuolis savo suvokime viso to tokio reikalo .

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.