Dienos aktualija, Demokratija ir valdymas, Konstitucinis Teismas, Keisti teismų sprendimai

Andrius Švarplys. Dabar vienintelis klausimas: kas sustabdys Konstitucinį Teismą?

Tiesos.lt redakcija   2021 m. balandžio 21 d. 17:03

11     

    

Andrius Švarplys. Dabar vienintelis klausimas: kas sustabdys Konstitucinį Teismą?

Iki šiol Konstitucinis Teismas šeimininkavo Konstitucijoje kaip savo kišeninėje knygutėje, dabar jis pradeda šeimininkauti ir valstybės politinėje sistemoje.

Neregėto skandalingumo sprendimas. 7 metus įteisinti mero tiesioginiai rinkimai, kurie pasiteisino demokratijos, pilietiškumo, pasitikėjimo prasmėmis, tampa „blogi“.

Valstybė 9 metus iki 2023m. gyvens neteisėtoje politinėje savivaldos sistemoje. Bananų Respublikos lygio sprendimas. Priimtas Teismo, kurio pirmininko įgaliojimai pasibaigę prieš metus laiko.

Dabar vienintelis klausimas: kas sustabdys Konstitucinį Teismą?

Po šio sprendimo galutinai aišku, kad reikia naikinti Konstitucinį Teismą arba stipriai koreguoti jo priežiūrą.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kis       2021-04-22 11:19

velniai nemate,sakau ka manau!Is KT virto viesnamiu?

Paulius       2021-04-22 10:14

šeimininkauja politinėje sistemoje jis jau seniai, tik jūs dabar tepabudote. o prasidėjo viskas dar labai įtartinu pakso vertimu. apie 2004 metų įvykius net nekalbu. ko vertas vien priimtas konstitucinis narystės eu įstatymas?

atsakymas       2021-04-22 9:59

Reikia referendumo. Labai aiškus klausimas, o žmonės norės patys tiesiogiai rinkti merus ir tuo pačiu galima bandyti paleisti tą chuntą.

hmm       2021-04-21 23:16

tikrai keistas teisėjas - prilipęs prie kėdės ir nieks iš teisėjų nieko nesako. Tai rodo tikrą krachą LT teismų sistemoje.
Bet viskas matyt paprasčiau - laukia kol kas nuo kt. auksinės kėdės pakils, o jis ten atsisės?

Kiekvienas teismas, neišskiriant Konstitucinio,       2021-04-21 22:56

praradęs moralinį autoritetą, tautos suvereno privalo būti naikinamas.
Mūsų atveju, KT funkcijos turi būti perduodamos Aukščiausiajam Teismui.

antialkoholinės isterijos įsuktiems       2021-04-21 21:21

Visai pamiršau. Privalau pabrėžti, kad visų dabartinių geopolitinių įvykių fone, savo komentaru nesistengiu kažkuo apjuodinti nei Čekijos, nei čekų!
Jei pamatysite, kad mano komentare paskelbta informacija kažkaip bando naudotis Prigožino trolių fermos žvėrinčius, priminkite jiems, kad Rusija yra nenuginčijama čempionė šiuose reikaluose vien oficialaus alkoholio požiūriu. Nekalbant jau apie visokius surogatus, langų ploviklius ir legendinį “bojaryšniką”. Mano komentarą išprovokavo R.Žėko straipsnis šiame portale, nors tą filmą mačiau dar prieš gerą pusmetį. Laukiau progos kada galėsiu pasidalinti. O čia taip jau sutapo, kad tenka komentarą papildyti atsiribojant nuo bet kokių bandymų apjuodinti Čekiją ir čekų tautą.
Beje, stebint čekiško “LRT” užsakymu sukurtus detektyvinius serialus, susidaro įspūdis, kad kalbama ne apie Čekiją, o apie Lietuvą, tik šiek tiek dailesnę ir su daugiau “škodų”. smile Korupcijos liūnas, slogi nuotaika, dažnai girdimos herojų frazės, kad “tik šioje šalyje gali taip būti” ir pan.
Yra toks čekų serialas “Pasiutligė”(“Vzteklina”), kuriame pasakojimas nuveda ir į pokario Sudetus, parodo ir čekų stribų, kurie ne ką skyrėsi nuo lietuviškųjų, žvėriškumą. Tik čekiškos išgamos buvo savikritiškesnės ir savęs “liaudies gynėjais” nevadino. Save jie vadino “raudonųjų marodierių gaujomis”. Bent jau vienas filmo herojus, buvęs stribas, o paskui aukšto rango pasienietis, nepraradęs statuso ir po 1989m., taip kalba.
https://www.imdb.com/title/tt7296480/

antialkoholinės isterijos įsuktiems       2021-04-21 20:46

Pasižiūrėkite šį 2-ų dalių tikrais įvykiais paremtą čekų filmą apie 2012m. tragediją. https://en.wikipedia.org/wiki/2012_Czech_Republic_methanol_poisonings
Ir pabandykite sau užduoti klausimą, kodėl čekų niekas nevadino labiausiai prasigėrusia tauta pasaulyje, o lietuvius vadino netgi oficialioji Lietuvos propaganda? Atrodo, yra ir “Netflix”. “Youtube” anglų ar rusų k. nepavyksta rasti, yra tik čekiškai.
https://en.wikipedia.org/wiki/Metanol
Čekijos atvejis kiek skiriasi nuo Lietuvos, nes ji ribojasi su Vokietija ir Austrija, todėl šalyje klesti apsipirkimo turizmas, tačiau esmės tai vis tiek nekeičia, nes filmo pabaigoje nuskamba tiesiog šokiruojantys alkoholio suvartojimo skaičiai. Prisiekiu, nei vienas iš jūsų, kaip ir aš, apie Čekiją to niekada nepagalvotumėte. Na ir tokių baisių masinio apsinuodijimo alkoholiu atvejų aš Lietuvoje nepamenu.

to ne vien tai        2021-04-21 20:11

Kodėl “Mein Kampf”, o ne drg.Liūto Trockio “Моя жизнь”?

Česlova Zukulienė...       2021-04-21 18:17

Žalimą varykit pas psichiatrą.Matosi,kad pasibaigęs jo galiojimo laikas veda durnumo keliu.Ir toks kerėpla ruošiasi tapti teisėju?Kiek toks gali sulaužyti žmonių gyvenimų ir likimų.Pavojingas tipelis.

ne vien tai       2021-04-21 17:56

Čia ne vien išsibezdėjusio vieno pirmųjų “Mein Kampf” žinovo Lietuvoje Kaulo-Žalimo bandymo pasitarnauti konservams klausimas, aš čia matau akivaizdžiausią darbo imitavimo pavyzdį. Kaune beviltiškai prapylę mero rinkimus konservai kreipėsi į KT, bet dabar jau, pasirodo, jie nieko prieš tiesioginius mero rinkimus. KT “protai” irgi, iš neturėjimo ką veikti prisigalvojantys visokiausių papildomų “chaltūrų”, turėjo ką veikti. Daug triukšmo, ginčų, beprasmiško oro drebinimo, o rezultatas eilinį kartą - nulis.
Panašiai, kaip ir su šiurpinančia alkoholio vartojimo statistika. Tautiečiai emigrantai daugelį metų sėkmingai aprūpindavo Vakarų Europos juodąją rinką lietuvišku alkoholiu tašinės ir bagažininės kontrabandos pagalba. Klykė, rėkė, “blaivybės puoselėtojai”, pasitarnavo Kremliaus propagandistams, Lietuvą apjuodino pasaulio akyse. Ypač Veryga. Alkoholio magnatai patenkinti skaičiavosi pelną, samdė verygas ir panašius bei palaimingai šypsodamiesi tylėjo. Prasidėjo Covid-19 pandemija, gana ilgam laiko tarpui užsidarė sienos ir nutrūko visi didieji lietuviško alkoholio srautai tašėse ir bagažinėse į Vakarų Europą. Ir nors karantine uždaryti lietuviai tikrai ėmė vartoti gerokai daugiau alkoholio, nemeluojanti statistika, kuria taip rėmėsi “kovotojai” už blaivybę, staiga ėmė ir subliūško! Valiooooo!!!, klykia “kovotojai” už blaivybę, mes pagaliau išblaivinome Tautą, žiūrėkite kokį didelį darbą mes padarėme! O to darbo, kaipo tokio, tai nelabai ir buvo. Tiesiog drastiškai pasikeitusios aplinkybės privedė melagius prie liepto galo. Nors jie to ir nenori pripažinti. O ir alkoholio suvartojimas iš tiesų tik padidėjo per pandemiją. Galima tik numanyti kaip atrodė tikrasis alkoholio suvartojimas Lietuvoje, kai darbą imituojančiųjų pagalba lietuviams buvo priklijuota gėdinga, daugiausiai gerenčiųjų pasaulyje, etiketė.

tiek       2021-04-21 17:23

100 % naikinti.Vienareikšmiškai- nes tai akivaizdus valdžia uzurpavusios grupuotės įrankis VISIEMS ATVEJAMS pasitvarkyti sau ,bet nebūtinai Lietuvai, naudinga linkme.

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.