Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Tiesos.lt redakcija   2020 m. spalio 3 d. 22:16

22     

    

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Cukrus, Linai.

Makronas nėra nei filosofas, nei vizionierius. Jis yra „kiauras“ abiejose savo centrinėse idėjose: Europos suverenumo (kaip jis pats sako) ir Rusijos klausimu.

Pirmuoju atveju, Makronas taip ir nesupranta pačio svarbiausio dalyko: Europa kuriama ne biurokratiniuose kabinetuose, ne laisvos rinkos valdyme, o egzistenciniuose žmonių sprendimuose, kūryboje, kančioje, aistroje, teisingumo kovoje. Taip pat jis nemato, kokia beaistrė, sena ir materialistinė tapo Europa. Jis nemato, kaip Europą (ir jo paties gimtąją Prancūziją) keičia beprasmis kapstymasis po praeitį ieškant diskriminacijos, panašiai kaip BLM Amerikoje. Jis nemato Kaltės Tironijos. Jis nieko negali pasakyti apie globalizacijos nešamą ekonominę-socialinę įtampą, tarsi nebuvo „geltonųjų liemenių“ ilgalaikių protestų jo paties šalyje.

Kitaip tariant, transnacionalinis Makrono optimizmas yra atvirkščiai proporcingas senosios Europos vidaus erozijai. Negali būti Europos suverenumo be Europą sukūrusių pamatų.

Antruoju atveju, Makrono prorusiškumas yra anti-proporcingas tikrovei. Rusija po truputį „valgo“ Rytų Europą, Rusijos vidaus struktūra yra anti-vakarietiška pačiais svarbiausiais aspektais (individo laisvės, konstitucinio valdžių padalijimo, privačios erdvės ir pan. principais). Su Putinu įvyko ir tebevyksta šalies konsolidacija priešinga nei Europa kryptimi. Nepalikti Rusijos Kinijai yra ne vizija, o tuščias svajojimas. Tai tas pats, kas raginti visus dabar lipti ant stogų, nes ateity kils potvynis.

Taip kad vizija nelygu vizija. Vizionierius nėra tas, kuris dažnai vizionieriauja (t.y. kalba apie vizijas), bet tas, kuris suvokia tikrovės vystymosi logiką ir siūlo tolesnį žingsnį, nei mato dauguma dabartiniu momentu.

Makrono vizionieriškumas labai panašus į naujos Europos Komisijos pirmininkės U.von der Leyden „vizijas“, kurias matėme jos kalboje Europos Parlamente. Tai yra tuščias technokratinis optimizmas.

Vizionierius buvo Winstonas Čerčilis, Šarlis de Golis, Margareth Thatcher, Helmutas Kohlis, Vytautas Landsbergis Sąjūdžio metu. Jie stovėjo ant žemės, turėjo aiškų tikslą ir numatė įvykių logiką.

Makrono vizionieriškumas yra Coffee Inn‘o, hipsteriukų, naujojo „plentinio“-veidrodinio-sixpacko-lyderystės-įkvėpimo/motyvacijos ieškančio jaunimo (nemokančio įkalti vinies į sieną) vizionieriškumas. T.y. cukrus.

P.S. Kad suprastum, jog Makronas nėra filosofas, užtenka paklausyti jo atsakymą į pirmąjį klausimą apie Hėgelį, Makiavelį, Leviną diskusijoje Vilniaus universitete. O ir visoje jo valandinėje kalboje nebuvo nė vienos gilesnės, autentiškos, probleminės minties.

Diskusija ČIA.

Bet taip sukasi pasaulis, toks yra politkos pasaulis. Cukrus yra normalu. Bet ne per daug.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Karl Radek       2020-10-6 10:37

Tikrai taip! Tai buvo mūsų revoliucija, o ne rusų, kaip meluoja Lietuvos prapiesoriai. Būkit budrūs. Per rinkimus irgi tik už mūsų patvirtintus kandidatus balsuokite.

Jules       2020-10-5 10:54

Langų majore, jūs tiek daug čia nikų išvardinote, bet vieną pamiršote, kodėl? Primenu, kad nepaminėjote drg.Karl Radek, kuris spalio perversmo dešimtmečio proga 1927 metais viešai pasauliui rėžė, kad ta Pasaulinė revoliucija visai ne rusų revoliucija, o kieno? Nagi pasakyk čia mums visiems arba pasikviesk docentus į pagalbą, kad jie mums ir studentams čia viešai pasakytų, kieno tai buvo revoliucija? Ponas Švarplys tikrai žino, kieno tai revoliucija buvo. Jis gi žino Ciceroną ir Talį žino, ne tik Radeką. Galėtum jo asmeniškai paklausti, gerai?

taip, taip       2020-10-5 8:40

drauhe akagemike juliau Milaiti ant kiemsargių, tuoj paruošime oficialų atsakymą, tik noretume patikslinti adresą, kuriuo siųsti:
1. Jules;
2. Jules Baugeureau;
3. Dzeikas;
4. Twin Peaks;
5. Papa Borgia;
6.  Joe ir Winnie;
7. Migmalion;
8. DD plius DD;
9.  Henrikas;
10. Vardas;
11. Kis;
12.  Tiek
Ar tiesiai „Centro komitetui“?

Taip, Langų majore,       2020-10-5 4:10

buvo metas 1991 metais, kai Kapsukėje rinkdavosi univerkės prapiesoriai ir docentai pasvarstyti, kaip greičiau nuversti Landsbergį ir vietoj jo pastatyti LK(bolševikų)P CK Pirmąjį sekretorių Lietuvos viršininku. Čia Jūs esate visiškai teisus. Vienas dabartinis Kapsukės prapiesorius, na tas genialusis Zuikių gaudymo Vilniaus trolikuose teisės grandas, žinot, iš raidės “N” dabar įnirtingai veržiasi į LR Seimą - nori prie gėrybių lovio greičiau patekt, nežinai? Kokia to prapiesoriaus pavardė, gal žinai, majore? Dėkoju avansu už išsamų atsakymą.

to Rinkėja iš Kauno        2020-10-5 4:03

Jūs čia apie tą de Golį, kuris lakstė pas Staliną į Kremlių, kad patvirtintų Baltijos šalis Stalino Rusijai ar kaip? Gal Jūs kitą de Golį turėjote omenyje, ne šitą, ką? Įdomu, ką apie tai mano p.Andrius Švarplys. Jis gi galvotas, tiesa? Ne toks kaip Makronas nuo žodžio “больше”, tiesa?

> 2020-10-4 22:34       2020-10-5 1:24

juliau Milaiti, paskaityk Kapsukės docentus, sužinosi kieno raguotis jis (Landsbergis) yra.

Kis       2020-10-4 22:34

o prie ko cia Landzbergis,kam lyginti nepalyginamus dalykus?Pirmieji -tautosd dydviriai,na o sis raguotis nezinau kieno?

Rinkėja iš Kauno       2020-10-4 18:50

snobas, pižonas, galimai žydas ir galimai žydras Macronas savo makiažui ir šukuosenai kasdien tratina milžiniškas šalies biudžeto sumas. Matant žurnalistams,  jo šuva, pakėlęs koją šlapinasi ant valstybei priklausančių senų rūmų , kuriuose yra jo rezidencija, antikvarinio židinio. Macronui ir jo senutei tai labai juokinga scena
Jis yra pasipūtusi dekoracija, o ne vizionierius politikas, nejuokinkit čia su ta Macrono lyderyste. Jis suplyšusių de Golio apatinių kelnaičių nevertas.

Rinkėja iš Kauno       2020-10-4 18:50

snobas, pižonas, galimai žydas ir galimai žydras Macronas savo makiažui ir šukuosenai kasdien tratina milžiniškas šalies biudžeto sumas. Matant žurnalistams,  jo šuva, pakėlęs koją šlapinasi ant valstybei priklausančių senų rūmų , kuriuose yra jo rezidencija, antikvarinio židinio. Macronui ir jo senutei tai labai juokinga scena
Jis yra pasipūtusi dekoracija, o ne vizionierius politikas, nejuokinkit čia su ta Macrono lyderyste. Jis suplyšusių de Golio apatinių kenaičių nevertas.

Langų majore,       2020-10-4 16:17

o kokius vaistus parekomenduotum? Gal Karl Radek vitaminus Pasaulinei kieno ten revoliucijai, a?

Išgerk vaistų       2020-10-4 14:31

juliau Milaiti, mes tave po mirties į Kapsukės kiemsargių akademikus paaukštinsime, juk tu, kaip beraštis prasčiokas, to nusipelnei!!!

mykolas       2020-10-4 14:29

Naujienos ant mūsų galvų pilasi kaip kaleidoskope.Ar beatlaikysim? Sulaukęs 96 metų, mirė Jurijus Orlovas, fizikas, fiziko Andrejaus Sacharovo bendražygis.Prieš kelias dienas Novgorode susidegino žurnalistė Slavina, šiek tiek vyresnė nei mūsų Romas Kalanta, apkaltinusi Rusijos federaciją, privertusią pasirinkti tokią baigtį. Mūsų demokratniai politikai, kaip ir šiandieniniai abiturientai, silpnai gaudosi matematikoje: eidmi į rinkimus,nesurado bendro vardiklio - visus vienijančio obalsio. Nusikaltėlis žmoniškumui, A. L. tremia savo aukas ne į Sibirą pas gerą draugą, bet į Lietuvą ir Ukrainą.Kažkada gal suprasim, ką tai reiškia. Ačiū prezidentui Makronui,kad pravėrė lamgelį į Europos tribūnas disidentei Sviatlanai.

Ne į temą. Klausimas autoriui.       2020-10-4 11:54

Kokia kalba ,kaip perskaityti :
“Winstonas Čerčilis, Šarlis de Golis, Margareth Thatcher, Helmutas Kohlis, Vytautas Landsbergis…” ?

Jules       2020-10-4 11:46

Ir vėl? Vėl minusiukai, kodėl? Juk kartą jau sakiau Jums čia, kad „j’ai tout connu. J‘ai tout vu. Mais, surtout, je hais cette époque de désinformation, je la vomis. Il y a ces êtres que je hais. Mais, surtout, à l’Université de la Kapsukė. Tout est faux, tout est faussé“. Viskas melaginga, viskas iškreipta, kaip ir tose Kapsukės dezi propagandinėse knygose apie karą ir XX amžių. Istorijos ir medicinos žinių galima įsigyti nestudijuojant ir neklausant prapiesorių dezi propagandos. Juos, kaip ir jų pasirinktus autoritetus, nei cituojant, nei kalant mintinai tas jųjų svetimas mintis. Žinoma, „bojevykai“ ir Sovietijos fundamentoriaus(„Fundamentals of Soviet Law“ by Academy of Sciences of the U.S.S.R. and Institute of State and Law) žinovai ir specialistai, mintinai iškalę vienokį ar kitokį Teisės fundamentorių, reikalauja jų klausyt ir paklust, atseit, teisėtiems dezistų (Blogio imperijos sąjungininkų) suformuotiems reikalavimams, dogmoms ir istorijos versijoms bei schemoms. Dabar tas Fundamentorius transformuotas į Neosovietijos fundamentorių, jei kas dar nežino, ypač koks tai „chytras“ mamyčiukas, jei nežino ar meilužė nepasakė. Bet, grįžtant prie tų pamišusių vasalų ir pseudo mokslinčių, nereiktų čia man Jums ant durniaus dėt minusiukus, kai pats Vokietijos finansų ministeris dr.Wolfgang Schäuble viešai pripažino tą vergystę, tą išnaudojimą, vadinamą vasalitetu, kad jis toks yra ir kol kas veikia pilnu tempu. Taigi, ponios ir ponai, gal nebereiktų sekt langų majorų(mėtytojų pro langą) pavyzdžiu ir sakyt, kad Europa tikrai laisva ir nepriklausoma, ypač Vokietija, politikoje, mintyse ir darbuose – ekonomikoje ir finansuose. Vokietijos Finansų ministeris dr.Schäuble gi tiesiai šviesiai mokslo pirmūnams rėžė, kad: „Et nous, en Allemagne, n’avons à aucun moment joui de la souveraineté totale depuis le 8 mai 1945. (Ministre des Finances Dr.Wolfgang Schäuble, discours au Congrès bancaire européen, 18 novembre 2011 à Francfort)”. Taigi, tai ne tik mano nuomonė, o Kanclerio akte įtvirtinta europiečių vergystė, kurią taip uoliai dabar gina milicininkai ir „bojevykai“ Europoje – duoda beginkliams gerai į kailį, ypač Berlyne per Anti-Covid’ą, matėte Vamzdyje, kaip lupa ne prasčiau už gudų Batenjką, tiesa? Arba Garliavoje. Net Kenedis jiems, „bojevykams“, ne autoritetas, o tik Bankas Trockis jiems, panašu, kaip kelrodė žvaigždė. Taigi, „la propagande de désinformation – ce que j‘appelle la fabrication du consentement à être trompé“ (ką aš vadinu „sutikimo būti apgautu“ inžinerija) mus veikia ir traumuoja – varo į neviltį. Turkija sugriaus NATO ir jai ne vieta ES, nors to pageidauja konservatoriai ir lddp-istai su liberoidais, ir t.t., todėl Makronas čia teisus – reikia Europos kariuomenės, kad Europa būtų laisva ir nepriklausoma, kad išsivaduotų iš vasalystės pančių, uždėtų 1945 metais. On va vous faire aimer le mensonge. Je comprends mieux la haine que porte le people en voyant cela. Quelle honte!!! Tikrai gėda, moksliukai, neabejokite! Tschüß!

>>Jules       2020-10-4 11:24

Abejočiau dėl prancūziškųjų europinių pajėgų galybės su kokiu 00000,2 procento nuo šalių bvp.Ir kas joms vadovautų- merkelistanas:)
2017 prancūzijos kariuomenės ginkluotojų pajėgų vadas atsistatydino(beje pirmasis gynybos štabo viršininkas per 60 metų)
,kai Makronas pasiūlė nurėžti beveik 1 milijardą $ nuo gynybos biudžeto.Savo feisbuko žinutėje generolas štai ką išdėstė,nors ir neminėdamas Makrono:- „Saugokitės aklo pasitikėjimo ... Kadangi niekas nėra be trūkumų, niekas nenusipelno aklo sekimo.“ Tik prisiminus ,kokie “salute"Makronui Vilniuje buvo

Why France’s Top General Quit

brrr....       2020-10-4 11:00

Kol kas tie makronai,putinai , merkelienės tikrai nėra dideliam neturte (tiksliau visai nuskurdintų) Lietuvos piliečių viltis išsigelbėjimui. Kol kas daug artimesnė /naudingesnė yra Baltarusijos prezidento palaikoma santvarka/tvarka.Nežiūrint to nuolatinio “triūbijimo"per visus galus apie jo diktatūrą.Lietuvos žmonėms,kaip jau ne vienas pastebėjo, toks vadovas būtų žymiai naudingesnis nei dabartinis “bankomatas”.Pas mus gi visai neliko teisėsaugos,neliko kam ginti teisingumo .Didžiausi nusikaltėliai atsiperka baudelėmis, “lygtiniais “teistumais .O juk nusikalstamumas ,korupcija tokie ,kokio lietuviai tiesiog neatsimena.

Kaista Andriaus replika       2020-10-4 9:53

“Makronas taip ir nesupranta… Jis nemato… Jis nieko negali pasakyti apie…Makronas nėra filosofas…”

Geriau būtų nuoširdžiai padėkoti Makronui, kad teikėsi atvažiuoti į mūsų užkampį,
kad nustūmęs kitus reikalus į šalį. Įtakingos Vakarų šalies vadovas pratęsė  Lietuvos prezidento iniciatyvą aktualizuoti Baltarusijos problemą ir įtakoti Baltarusijos ateitį. Atvyko ir “į vietą” ir čia susitiko su Baltarusijos opozicijos atstovais. Visa tai svarbu.  Pasisekė ir VU, kad Prancūzijos prezidentas sutiko priimti garbės daktaro diplomą.  Tai neabejotinas mandagumo Lietuvai gestas.

O kaltinti, kad netinkamai išmano Makiavelį, Leviną, Hegelį - tiesiog keista. Tai ne jo darbas. Pabandyk ekspromtu papasakoti apie avienos šašlyko receptus - kažin kaip pavyks rungtis su mokytaisiais kulinarijos docentais ar profesoriais.

Prašalieti,       2020-10-4 9:12

o pats be KGB toks mandras, įžvalgus ir teisingas? O tas pačio čia paminėtas Tata seniai jau ne valdžioje, nežinojai? Beje, be KGB nelabai ką ir galėjai anuomet nuveikti ir Lietuvos labui. Tik gavęs LK(bolševikų)P CK leidimą Gorbio “Perestroikės” judėjimas galėjo rinktis į mitingus, juos organizuoti. Be drg.Šepečio leidimo ir krustelėt negalėjo. Kas neklausė - tą gerai lupo ir miškelin vežė, pvz., Lietuvos Laisvės lygą. O ir ta pati lyga su kagebistais gaudavo pameškeriot, nežinai? Čerčilis buvo ne vizionierius, o Britų imperijos drapalintojas - Europos taip pat. Kartu su Atliu supartalino kaip reikiant dviejų ne europinės kilmės super galybių naudai - pasitarnavo jų interesams. Kad tai suprastum, nereikia mintinai kalt ar cituot žydų kilmės stambią geopolitikos figūrą, kaip Walter Laqueur ir pan.

Prašalietis       2020-10-4 8:55

“Vienas didžiausių” Lietuvos šiandienos"filosofų, vizionistų, gerai išmokęs įkalti vinį į sieną, nekiauras bet kokiose idėjose….” Andrius Švarplys savo “Cukruje, Linuose” nepatenkintas Makronu rašo, nes tikėjosi universitete pamatyti Makroną filosofą ir vizionistą (būtų buvę dar šauniau, jei Makronas Švarpliui ir tiek pat kiek Švarplys “supranta” universiteto publikai būtų nors kiek pasireiškęs ir kaip “iliuzionistas”), o pamatė, kad Makronas tėra tik Prancūzijos prezidentas. “Gilios tautinės filosofinės minties pagautam” Švarpliui Europa pasidarė “kuriama egzistenciniuose žmonių sprendimuose, kūryboje, kančioje, aistroje, teisingumo kovoje”... Tokią nieko bendro su tikrove neturinčią, “gilią filosofinę mintį” apie “egzistencinių žmonių sprendimų”,apie kuriuos niekas nei girdėjo, nei matė, kuriamą” Europą,  Švarplui be abejo padėjo suregzti “geras” tokių tiesų suvokimo ieškotojų kaip Hėgelis, Makiavelis, Levinas filosofijų “žinojimas”. Eiliniams Hėgelio, Machivelio, Levino “filosofijų tautiniams žinovams” skaitinėjantiems Švarplio “Cukrų ir linus”, Švarplys “nemato reikalo įjungti savo gilią, autentišką, probleminę, tautiškai-patriotinę mintį” ir kokį vieną kitą “egzistencinį, kūrusį Europą žmogaus priimtą sprendimą ”  paminėti savo “Cukruje ir linuose”. Tik tokie “filosofijos specai” kaip Švarplys “sugeba pamatyti” vizionieriais buvus Čerčilį, Šarlį de Golį, Thatcher, Helmutą Kohlį. Ir mirk iš juoko, Švarplio ” Cukraus ir lino” rašinėlio “patriotinės filosofinės minties tautinė viršūnė” prie paminėtų istorinių asmenybių prilyginti Gorbačiovinės eros pabaigoje iš niekur į perestroijkinio sąjūdžio vadovus su “tautinės"KGB pagalba prastumtą šiandieninį “Tautos tatą” V.Lansbergį.

Jules       2020-10-4 8:05

Bepigu zubryloms švaistytis svetimomis mintimis ir nuomonėmis bei citatomis. Kitų citatomis, kai reikia turėti savų, kaip Makronas. Savo, o ne svetima galva mąstyti ir žinoti istoriją. Tą istoriją, kurios kinkadrebiai Kapsukės docentai dar neparašė ar neišvertė. Lengva stumdinėti “dūrą” ir švaistytis mintinai iškaltomis kitų išminčių frazėmis, kai savų neturi. Nuo Kapsukės nė kiek neatsilieka ir Kauno VDU. Ten MGU irgi darbuojasi iš peties. Mokslinio komunizmo profesionalai, pakeitę kostiumą. Genijai šiaip jau visada renkasi stipresnįjį-renksi įvairias tironijas ir despotijas. To nereiktų irgi atmesti. Aš nesu Makrono simpatitikas, bet kas Tiesa ir iš jo lūpų - tas ne melas.

Jules       2020-10-4 7:49

Tik jau nesusireikšminkite, ponai! Ne mes vieni patys atsikūrėme, o mums padėjo ir labai stipriai, bet docentai meluoja ir toliau “dūrą” stumia. 1917-1921 metais vokiečių pagalba, o dabar Gorbio, Amerikos ir Miterano dėka, nesvarbu ką ir kur apie mus jie blogai pakalbėjo. Kartais mes to verti, kaip ir dabar. Gyvename Melo epochoje-Dezinformacijos amžiuje. Tai pačiam jau reiktų žinoti ir nesąmones nerašinėti. Ateis diena ir Amerika suteiks Vokietijai laisvę ir nepriklausomybę anksčiau nei numatyta 2099 metais. Iki jų pati Amerika gali nedagyventi. Trumpas gali paleisti Vokietiją anksčiau, o ir jo tėvas, berods, vokietis. Taigi nemandravokite, nes be Vokietijos iškart atsidurtume Žečpospolitoje. Ar šito mes norime, kaip to nori Kubilius su Jurgiu ir jų politikos kuosų pulkeliu, jau nekalbant apie LDDP ir kolchoznikus su liberoidais. Europos kariuomenė neišvengiama. Nereiktų pamiršti, kas mus išdavė ir atidavė Stalino Rusijai, kaip teisėtą paveldą ir ambiciją nuo amžių Amžinųjų? Ogi Ruzveltas, Trumenas, Čerčilis ir Atlis. Prancūzija pati buvo išvaduotojų okupuota, o jos moterys irgi dulkinamos išvduotojų, kaip beveik Italijoje italės. Žinoma, to nežino Lietuvos prapiesoriai ir docentai, bet užtad žino diletantai - kiemsargių padėjėjai, kol negavo “Novičioko” ar neišmesti pro langą, kaip tas pirmasis USA Gynybos ministers. Ar taip, Kapsukė?

Naujoji Romos imperija ir jos kolonijos       2020-10-4 0:01

Kokia bus naujoji,modernioji pagoniškoji Europa skriejanti aplink Jupiterį.“Emmanuel Macron wanted to rule like Jupiter/google/ Makronas norėjo valdyti ,kaip Jupiteris

“Romėnų mitologijoje Jupiteris (lot. Iuppiter) – dangaus, dienos šviesos, audros dievas. Vyriausias panteono dievas, Romos imperijos globėjas. Jupiterio atitikmuo graikų mitologijoje – Dzeusas. Daugiausia vadinamas Jupiteriu Optimu Maksimu (Jupiter Optimus Maximus), kas reiškia Jupiteris aukščiausias ir didingiausias. Vardas kildinamas iš Jove ir pater („tėvas“)”/

Makronas tapo prezidentu surinkęs 66.06 % balsų


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika: Ponai mieli, patys išsidūrėt – niekas atviroj erdvėj renginių dalyvių skaičiaus nebereguliuoja

Ką apie vaikų skiepijimą sako mokslas – Nidos Vasiliauskaitės parinkti skaitiniai tikintiesiems Mokslu

Vytautas Sinica papunkčiui: Žygimantas Pavilionis prieš Lietuvą

Tomo Baranausko įžvalga apie I. Šimonytės naująjį gerovės receptą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip – reikia ruoštis (II)

Kęstutis Girnius. Referendumas – tautos valia ar demagogų įrankis?

Robertas Grigas. Pasirodo, yra dar ES šalyse parlamentų, atstovaujančių savo tautų interesams!

Birželio 14-osios naktis: nukryžiuoti vaikai

„Neteisingi“ tekstai, kurie „teisingai“ valdžiai sukelia konvulsijas

Iš propagandos frontų. Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas: šeimos yra visi – tiek tos pačios, tiek skirtingos lyties sąjungą sudarę

Nida Vasiliauskaitė. Ko bijote? Jų?

Algimantas Rusteika. Gal pabandom niekur nebebėgti?

Vygantas Malinauskas. Iš tėvų valdžios išlaisvinto vaiko interesas

Vytautas Radžvilas. Nesibaigianti tremties Golgota

Vytautas Sinica. Kas priešina visuomenę?

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Visiškas teisinis nihilizmas

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas: Vienykimės!

Lietuvos Šeimų Sąjūdis: pranešimas dėl birželio 15–16–17 dienomis įvyksiančių protesto akcijų

Ramūnas Aušrotas. Ką reiškia SAM paskelbtas vaikų nuo 12 metų skiepijimo vajus ir manipuliacijos įstatymo tekstu?

Ką šiandien žinome apie tremtis? Dovilo Petkaus pokalbis su prof. Rasa Čepaitiene

Krescencijus Stoškus. Maršas, apnuoginęs realybės absurdą

1941 m. Birželio sukilimo 80-metį pasitinkant. Valdas Vasiliauskas: Idėjinė A. Sniečkaus klaida

Kviečiame į parodą „Pirmasis masinis trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

Vidas Rachlevičius. Aš su siaubu laukiu naujų rinkimų

Vaidotas A.Vaičaitis. Šeima, partnerystė ir Civilinis Kodeksas

Vidmantas Valiušaitis. Pasiuntinys, kurio neatpažino. In memoriam Stasys Lozoraitis (1924–1994)

In memoriam Marcelei Kubiliūtei (1898–1963): ar atsirastų Vilniuje paminklas pačiai iškiliausiai Lietuvos Moteriai, Tautos sukilimo dalyvei?

Zigmas Tamakauskas. Atminties išsaugojimo paminklas

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už šeimą

Lietuvos advokatūros pergalė prieš STT: slaptų pažymų eros pabaiga?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.