Dienos aktualija, Seimo rinkimai 2020, Visuomenės pokyčių analizė, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Andrius Švarplys. Čia ir dedam tašką kalboms apie VDU bendruomenę?

Tiesos.lt redakcija   2020 m. rugsėjo 4 d. 8:37

12     

    

Andrius Švarplys. Čia ir dedam tašką kalboms apie VDU bendruomenę?

Vakar VDU Senatas absoliučia balsų dauguma pasisakė už Juozą Augutį (46 iš 47), M.Ališauskienę palaikė 22, nepalaikė 17, susilaikė 8. Na, o trečias kandidatas realiai nė nebuvo kandidatas (dar būtų suprantamas jo tikslas kelti universiteto tapatybės klausimą, tačiau kai pradedama svarstyti be jokio pagrindo visais klausimais, išeina profanacija. Demokratiniai rinkimai nereiškia kiekvieno asmens išklausymą, bet pirmiausia kompetencijų rinkimą).

Balsavimo klausimas buvo: „Ar yra tinkamas užimti Rektoriaus pareigas?“. Senato balsavimas formaliai neįpareigoja Rektorių renkančios Tarybos, tačiau sunku būtų įsivaizduoti Tarybos sprendimą, kuris ignoruotų VDU fakultetams ir katedroms atstovaujančio Senato nuomonę.

Iš kandidatų prisistatymo abejonių nelieka. Pagal realios situacijos išmanymą, Lietuvos demografijos, universitetų finansavimo ir VDU padėties suvokimą, J.Augutis vertas tęsti darbus. Kitos kandidatės iš pirmo žvilgsnio patrauklios idėjos (kaip 50–50 proc. dėstytojų–mokslininkų) greitai ir pagrįstai buvo nuleistos ant žemės.

Išlieka fundamentalios problemos. Dėstytojai yra praktiškai palikti vegetuoti. Retas kuris turi saugias garantijas bent 5 metams, t.y. dirba visu etatu, vadinasi, kokia gali būti studijų kokybė prekariato sąlygomis? Valstybinis mokslo finansavimas mokslininkų projektams toks, kad laimėjimo tikimybė – 6% ar dar mažesnė. Be gero dėstytojo universitetas negali iš viso funkcionuoti, kaip automobilis be variklio – jau ne automobilis, o kažkas kita. Bet čia jau kitos diskusijos temos.

Dėl antros kandidatės aš neturėjau abejonių. M.Ališauskienė šią vasarą buvo padavusi mane į VDU Etikos komisiją už mano pasisakymą facebooke, kuriame bandžiau parodyti, kad jos viešas teiginys, jog Katalikų bažnyčia kvestionuoja žmogaus teises yra visiškai nepagrįstas ir, svarbiausia, ideologinis, todėl neturėtų būti išsakomas mokslinės procedūros metu universitete. Pats apskundimas dar būtų nieko tokio; būna, žmogus suklysta, gali vėliau atsiprašyti; galiausiai jam gali taip atrodyti, paskui kitaip. Bet skunde surašyta motyvacija buvo be teisinių ir etinių žinių bei suvokimo pagrindų (pvz., neskiriamas subjektyvus įsižeidimas nuo objektyvių aplinkybių; buvo aiškinama, kad savo viešu postu aš sąmoningai ribojau jos teisę ginti savo nuomonę – ir tai po to, kai ji atėjo ir pareiškė savo nuomonę po mano postu). Tai greičiau liudijo socialinį spaudimą, būdingą LGBT bendruomenei ir „naujosioms“ žmogaus teisėms, kurioms taip pritaria M.Ališauskienė.

Turint omeny tendencijas Vakarų universitetuose, konstitucinių ir etinių pagrindų gynimas nuo „įsižeidimų“, „jausmingumų“ ir „tapatybių“ greitai taps pirmaeiliu uždaviniu Lietuvos universitetuose. Todėl iš čia ir kilo mano klausimai pretendentei į Rektorius.

Pavyko užduoti tiktai pirmą iš jų. Kandidatės į Rektoriaus pareigas atsakymas buvo toks: „Šiuo savo skundu VDU Etikos komisijai aš vykdžiau socialinį eksperimentą“...

Profesore M.Ališauskiene, prašau, nevykdykite eksperimentų su žmonėmis. Yra daug progų vykdyti eksperimentus su sodo gėrybėmis, dabar ankstyvas ruduo, galima eksperimentuoti su raugintais agurkais. Bet nedarykite etinių, teisinių, socialinių eksperimentų su žmonėmis (kaip su manimi ir VDU Etikos komisija). Tai nejuokinga, nepadoru ir neprofesionalu.

Kita vertus, tuomet kyla klausimas, ar ir kandidatavimas į universiteto rektoriaus pareigas taipogi nėra tiktai žaidimas, eksperimentas?

—————————————————————

Ir paskutinis, deja, minorinis akordas. VDU atviro Senato posėdyje dalyvavo virš 50 žmonių. Iš jų 47 buvo paties Senato nariai. Renkamas mūsų universiteto Rektorius. Vadinasi, atėjo tik keli žmonės ne Senato nariai.
Čia ir dedam tašką kalboms apie VDU bendruomenę?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

VDU       2020-09-6 7:46

yra globalistu ir kitu vaivorikstiniu toleranciju buveine.

Giedrė       2020-09-5 13:04

Akademinio nevykėlio bandymai apjuodinti vieną iškiliausių Lietuvos mokslininkių yra apgailėtini. Paradoksalu, kad tokie personažai vis dar dėsto VDU, nors kiti universitetai jau seniai atsisakė jo. Mokslinių tyrimų neatlieka, publikacijų nerašo, per paskaitas skleidžia sąmokslo teorijas toks yra Švarplys,  VDU “veidas” ir dabartinio rektoriaus ramstis.

2 joram       2020-09-5 11:16

kodel tamsta taip gerbiamas?

Rimas       2020-09-5 10:06

Nekalbėkite netiesos. Tai nebuvo balsavimas “už” ar “prieš”, tai buvo balsavimas, ar kandidatai, Senato nuomone, verti Tarybos svarstymo.

Al.       2020-09-5 1:02

Šitoj vietoj, manyčiau, reiktų tikėtis rašinio autoriaus komentaro.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2020-09-4 18:43

to “be suvokimo     2020-09-4 14:54”
Kaip matau prašote detalesnio paaiškinimo: “...kvalifikacinis komitetas SUKLASTOSJO darbo rezultatus… KAS TAI?”.
Pilnumoje paaiškinti tikrai komentaro neužtenka.  Tačiau bendrais bruožais galima ir komentare.  Tai savo laiku VDU kas 5 metus peratestuodavo savo darbuotojus pagal Mokslų akademijos kvalifikacinius reikalavimus, kurie buvo LR Vyriausybės patvirtinti.
Tai pagal tuos reikalvimus pateikiau Senato kvalifikaciniam komitetui 10 įvairių atliktų darbų, kurie atitiko ( mano požiūriu) tuos reikalavimus ir tikėjausi, kad kaip nors atsakingai jie bus įvertinti arba motyvuotai paneigti arba paprašyta paaiškinti papildomai.
Tačiau visiška tyla nustebino, nes pagal LR Vyriausybės reikalvimus privalėjau dalyvauti tos komisijos darbe, kai buvau įvertinamas. Tačiau nepakvietė, neklausinėjo ir NEPRANEŠĖ rezultatų.
Tai per teismą išsireikalavau tos komisijos darbo rezultato ir sužinojau, kad komisija vertino tik du kažkokius būktai mano darbo rezultatus, kurių NEPATEIKIAU, taigi neatestavo.
Matydamas tokio laipsnio AFERA VDU Senato kvalifikacinį komitetą iš 8 profesorių padaviau į teismą. Tačiau teisme Kauno apylinkės teisėjas Visvaldas Kazakiūnas net 7 kartus prašomas iškviesti tokius Kvalifikacinės komisijos narius į teismą paaiškinti, kaip tai atsitiko, to nepadarė, pats nenusišalino ir mane už norąs sužinoti tiesą nubaudė 700 Litų baudą, kurią galų gale teko ir sumokėti, kas buvo tolygų mano gaunamam tuo metų dviejų mėnesių atlyginimui. Tokiu būdu TEISMAS susidororo su mano noru sužinoti kas gi atsitiko 8 profesoriams, kurie NIEKAIP nenorėjo ateiti į teismą ir atsakyti, kodėl jie taip NIEKŠINGAI padarė ir vietoj 10 vertintinų darbų vertino tik 2 darbus, kurių NEPATEIKIAU.
Tai tokia istorija trumpai, kaip suniekšėję VDU Senato Kvalifikacinio komiteto nariai vykdė komunistišką, kgbistišką, niekšingą susidorojimą. O jų nė vieno niekada nepažinojau, niekada jokie keliai nebuvo susikirtę. Taigi nieko asmeniško.
Taigi ar paaiškinau? Tokia buvo komunistų partijos sekretoriaus V.Kaminsko politika?

be suvokimo        2020-09-4 14:54

* teisingiausia istrauka: “...be teisinių ir etinių žinių bei suvokimo pagrindų ...”
* ...kvalifikacinis komitetas SUKLASTOSJO darbo rezultatus… KAS TAI?
* Neuzteko rektoriaus plagijato?
* “...Žemgrobių gaujos atstovas…”. Net nesitiki. GEDA!
AISKU, kodel ISTORIJA KLASTOJAMA.
SUPUVES DURNIU LAIVAS. Neveltui zmones sprunka.

Kis       2020-09-4 12:45

dar bent 3-4 universitetus mazinti,kuo maziau,tuo didesnis karas tarp islikimo.Baisu,kai valstybe be 3 milijonu gyventoju islaiko 29 UNIVERSITETUS?Nera kam studijuoti,kaip suprantu “padedam"baltarusiams,teks “profesoriams “ismokti bulbasu kalba?Isgainioti bent puse kliek ju palikta,paziurekite kas ten profesoriauja,panasui Edcka Vaitku,baiges 1985 metais medicinke,niekur nera stazavesis,licenzija turi tik zolelemis gydyti,o kraujagysles gydo gudobelemis.O kaip jis varo ant valstieciu,lyg jis butu ju propogandistas,pats kandidatuoja i seima ir ne zodzio ka jis nuveikes mediku korupcijos asocijacijoje,jis kalba apie valstieciu,jis neturi ka pasakyti apie save,o atsiliepimai tik du teigiami,kitkas paslepta,kur ir parsyta apie sio veikeja tikraji veida,o kas dedasi feisbuke,neduok Dieve tokiu isgamu seime.

Taip,        2020-09-4 11:55

neosovietikai to tikrai verti, o kaipgis.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2020-09-4 10:03

Pono A.Švarplio išvada: “J.Augutis vertas tęsti darbus.”.
Žemgrobių gaujos atstovas vertas tęsti darbus. Kaip gėdinga taip kalbėti, o juk jaunas, perspektyvus žmogus galėtų būti.
Tai savo laiku, kad dar VDU valdė komunistų partijos sekretorius, žemgrobys, prof. Vytautas Kaminskas, tai tam VDU per 7 metus iškėliau 20 civilinių bylų, berods tik 3 pralaimėjau, kai Senatas, jo kvalifikacinis komitetas SUKLASTOSJO darbo rezultatus, t.y. vietoj 10 reiklavimus atitinkančių rezultatų parašė 2 rezultatus, kurių NEPATEIKIAU ir kurie neužskaitytini. Tai tą bylą pralaimėjau, nes teismas KLASTOTOJŲ neišdrįso iškviesti į teismą. O jie visi 8 buvo profesoriai, ne šiaip sau.
Kitą bylą pralaimėjau, kai VDU išplėšė laboratorijos duris ir išnešė aparatūros, knygų, išradimų aprašymų ir t.t. už 33000 Litų tų laikų kainomis. Policija aptiko vertybes VDU patalpose, tačiau nesiėmė priemonių jų sugražinti. Teimas, prokuratūra taip pat buvo VDU VAGIŲ pusėje. Galimai buvo dar viena pralimėta byla, tačiau jau nė nenorių prisiminti.
Tai tokie senoki prisiminimai…. apie ne bet ką, o apie VDU bendruomenę.
Pokyčių nesimato,  tai ką IŠVOGĖ tie niekšai, dar NEGRĄŽINO.
Taigi pakartosiu, balsavimas už ŽEMGROBĮ vis dar parodo…. kokiomis antivertybėmis vadovaujamasi. Tikra GĖDA,ŠIUKŠLĖS. Grąžinkite ką PAVOGĖTE.

Al.       2020-09-4 9:58

Žmonės savanaudiški, aptingę ir įsibaiminę. Tokia ta Lietuvos pilietinė visuomenė. Lengvas grobis kominterno smogikams.

Kaip bjauru       2020-09-4 8:52

Viskas aišku, parsidavėlių šutvė ten. Apsaugok Dieve, Lietuvos vaikus nuo genderinio viruso.


Rekomenduojame

Neringa Venckienė. Kas padaryta Deimantei?!

Viešas kreipimasis į LRT tarybą dėl žurnalisto E. Jakilaičio verslo interesų, ryšių su lobistais ir eterio naudojimo privatiems interesams

In memoriam. Romas Pakalnis: Vykdytojų visuomenė vėl turi tapti Valstybe

Algimantas Rusteika. Demokratijos negalima įjungti ir išjungti kaip virdulio

Gediminas Merkys. „Tečerizmo“ ir neoliberalizmo grimasos Lietuvoje

Kun. Virgilijus Poškus: keturi pedagoginiai maldos žingsniai

Geroji Naujiena: Sugrąžinti į Jo vynuogyną: ar pirmi, ar paskutiniai

Andrius Švarplys. Būtina padėti šeimai, bet ne diktuojant sistemai patogias sąlygas

Algimantas Rusteika. Pasirenkame kasdien ir kiekvienas. Ką?

Liudvikas Jakimavičius. Tema, kuria turėtų diskutuoti visos sisteminės ir nesisteminės partijos

Liudvikas Jakimavičius. Fokusas marokusas

Nida Vasiliauskaitė. Apie reklamą. Rimtai

Joana Noreikaitė. Tylioji tiesos akcija

Audrius Bačiulis. #Sorososus_vulgaris

Vinco Kubiliaus reportažas iš Simono Daukanto aikštėje vykusios tradicinės „Tie-SOS!“ akcijos

Vytautas Sinica. „Politikai, kurie tokiam diktatui nusileistų, laikytini nebent vasalais, bet ne tautos atstovais demokratinėje valstybėje“

Vytautas Radžvilas. Valstybė prieš Albiną Kentrą

Pagerbta pirmoji sovietų okupacijos auka

Andrius Švarplys apie Tėvynės Sąjungos programą: „Čia ne konservatizmas, čia yra grynasis liberalizmas“

Vincentas Vobolevičius. Kaip vertinti politikų apklausas? – partijų atsakymų „Artumai“ apžvalga

Vytautas Sinica. Fasadinė demokratija Lietuvoje: rinkimai tik tiems, kas jau Parlamente

Gintaras Furmanavičius.· STT nerimsta

Ramūnas Aušrotas. Viskas, ką jūs turite žinoti apie Laisvės partiją

Andriaus Švarplio replika: Tuomet buvo šūkis „Visa valdžia Taryboms!“ O dabar…

Algimantas Rusteika. Garsėjantis kompų šnaresys ir klaviatūrų barškėjimas, negęsta ilgai langai redakcijose

D.Stancikas: „Lietuvos istoriją pasauliui privalome rodyti ne žydo, ruso ar amerikiečio, bet lietuvio žvilgsniu, nes niekas kitas už mus to nepadarys“

Nuo bačkos. Virginijus Sinkevičius: Europa bus pavyzdys pasauliui

Andrius Švarplys. Partijos: tarp progreso ir tradicijos – partijų atsakymų „Artumai“ apžvalga

Povilas Urbšys. „Seimo sesijos pradžia su dviveidiškumo kauke“

Robertas Grigas. Smirsteli kažkuo netikru. Net jei ten yra tiesos

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.